Eisenhower schreef Boelganin over ontwapenings-denkbeelden Weerbericht &'M0RRISm»«A/ Grenscorrecties, „Auslandbonds" en Breda-gevangenen op programma OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Finse kabinet wil volmachten om de staking te breken „De Hoop" van Bergens overleg in Scheveningen teruggekeerd Briefwisseling Washington-Moskou voortgezet „Een belangwekkende brief, die spoedig beantwoord zal worden", aldus Boelganin Ziekenfondsen hielden geld over Pineau gelooft aan de „bekering" van Moskou Het woord is aan Politie en stakers geraakten slaags Aanklacht tegen mr. Schokking Vreemd verschijnsel, zegt Ziekenfondsraad Olifantje en kameeltje voor de Nederlandse jeugd Vandaas arriveert Voti Brentano in ons land Geen concrete voorstellen Lawines eisen levens in Noorwegen en Zwitserland Ging tariefsverhoging van PTT in 1953 te ver? Japanse socialisten eisen staken van H-bomproeven Doel: coördinatie van medische hulp op zee Iets kouder Weerrapport cjj Is 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 70e JAARGANG No 206 v WOENSDAG 7 MAART 1956 300e JAARGANG No 52 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteurs Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (Reuter/llnited Press) President Eisenhower heeft zyn brief wisseling met de Russische premier Boelganin voortgezet. Zijn brief is dinsdag avond reeds in Moskou gepubliceerd. De Russische staatsleiders toonden zich zeer ingenomen met de inhoud van de brief. Boelganin heeft de wens te kennen gegeven, naar Washington te gaan om de Amerikaanse president op te zoeken, doch hij voegde erbij: „Maar zolang de Amerikanen vingerafdrukken van buitenlandse bezoekers nemen, zal het niet gaan". De brief van Eisenhower bevatte nader uit gewerkte denkbeelden over de noodzaak tot ontwapening en de internationale toestand in het algemeen. De Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Charles Bohlen, heeft Eisenhowers brief maandag in het Kremlin aan maarschalk Boelganin overhandigd. Het officiële Sovjet persbureau „Tass" heeft dinsdagavond reeds de inhoud van Eisenhowers brief ge publiceerd. De vorige maal werd met de publikatie in de Sovjet-Unie gewacht, tot Boelganins antwoord bekend was. Men ziet in de snelle publikatie ditmaal een zekere mate van vertrouwen in Eisen howers oprechtheid. Maarschalk Boelganin heeft tijdens een receptie ter ere van H. C. Hansen, de pre mier van Denemarken, in aanwezigheid van verscheidene journalisten gezegd dat hij de nieuwe brief van president Eisen hower „zeer belangwekkend" vindt. Hij liet daarop volgen: „Ik hoop er zo spoedig mo gelijk op te antwoorden en ik hoop ook dat de briefwisseling nog geruime tijd zal voortduren." In zijn nieuwe brief, die een antwoord vormde op Boelganins brief van 1 februari, opperde Eisenhower dat men zou komen tot een verbod van toekomstige produktie van kernwapens. „Mijn uiteindelijke hoop is dat de volledige produktie van splijtbaar materiaal, waar ook ter wereld, uitsluitend aan vreedzame doeleinden gewijd zal wor den", aldus de president. Eisenhower verwierp Boelganins sugges tie om een Amerikaans-Russisch vriend schapsverdrag van 20 jaar te sluiten. De Amerikaanse president zeide dat zijn standpunt blijft zoals hij dat al in januari tot uitdrukking heeft gebracht. Hij zegde echter toe het probleem te blijven bestu deren, om te zien of enige nuttige nieuwe stap genomen kan worden. Eisenhower hield vol dat aanneming van zijn voorstel tot luchtinspectie over te gaan, in combinatie met inspectie op de grond, ADVERTENTIE BARTELIORISSTR. HAARLEM TEL 13439 ontwapening veel tijd gemoeid zou zijn en dat er ook andere landen bij betrokken zouden moeten worden. De president voegde hier aan toe dat hij duidelijk wenste te maken dat de Verenig de Staten in de overgangsperiode aanzien lijke militaire kracht zouden handhaven, als een bijdrage tot de stabiliteit van de wereld in die periode. De brief deelde verder mede dat zijn speciale adviseur voor de ontwapening, Harold E. Stassen, bereid zou zijn een program op te stellen om ontwapenings stappen uit te voeren. Het Witte Huis maakte te zelfder tijd bekend dat Stassen zaterdag naar Londen vertrekt, om daar gedurende een week inleidende besprekin gen te voeren voor de ontwapeningssub commissie later in deze maand vergadert. Optimist Harold Stassen, de adviseur van presi dent Eisenhower op het gebied van de ont wapening, heeft zaterdag op een bijeen komst te Hanover in New Hampshire (V.S.) verklaard, dat hij „voorzichtig optimistisch" gestemd is ten aanzien van de nieuwe po litiek in de Sovjet-Unie. „De politiek van de Sovjet-Unie schijnt belangrijke wijzi gingen te ondergaan, die van betekenis kunnen zijn voor de vrede in onze tijd", zo zei hij. Dwight D. Eisenhower zou leiden tot vermindering van de bewa pening en de spanning en tot verbetering van de vooruitzichten op een duurzame vrede. Eisenhower stelde voor wat de be perking van de bewapening betreft de klemtoon te leggen op de wapens, niet op de mankracht. De president verklaarde dat men de zaak nader kon bekijken op de komende ontwapeningszitting der vijf lan den in Londen. Hij wees er echter op dat met de uitwerking van de stappen naar N. Boelganin BARTELIORISSTR. HAARLEh FERO. B0LSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Veulen lederen jassen ƒ175. In het verslag van de Ziekenfondsraad over 1954 wordt het een vreemd verschijnsel genoemd, dat vele fondsen van jaar tot jaar vrij belangrijke overschotten boeken. Over de jaren 1951, 1952 en 1953 hebben 109 fond- Ren tezamen totaal ruim 12 miljoen over schotten en 9 fondsen tekorten tot totaal ruim 226.000. Voor alle fondsen tezamen is het overschot over deze jaren ruim 11.8 mil joen, verminderd nut 2 miljoen door verho ging van het huisartsenhonorarium. Eind 1954 werd geconcludeerd dat vereve ning tussen de fondsen op basis van vrijwil ligheid voorshands niet was te verwachten en vermoedelijk een illusie zou blijken. Met ingang van 1956 is in enige delen van het land een verevening tot stand gekomen. Het rijkssubsidie over 1955 van 8.5 miljoen is ge bruikt voor reducties op de premie voor ver zekerden met geringe draagkracht. De financiële commissie van de Zieken fondsraad noemt een premieheffing, welke de behoeften van een fonds te boven gaat, zeer ernstig, vooral daar de premie de laatste jaren zo sterk is gestegen, dat zij voor vele verzekerden nauwelijks is op te brengen. In het verslag wordt voorts medegedeeld dat het aantal studerende kinderen onder de vrijwillig-verzekerden door de ziektekosten regelingen voor ambtenaren in dienst van provincies en gemeenten is verminderd. Het aantal kleine zelfstandigen dat zich voor premiereducties heeft aangemeld is beneden de raming gebleven. Het aantal vrijwillig verzekerde ouden van dagen is iets gedaald door verhoging der voor de Noodwet Ouder domsvoorziening geldende inkomensgrenzen. Eind 1954 was het aantal ouden van dagen, kleine zelfstandigen en studerende en ge brekkige kinderen, die een uit het rijkssub sidie bekostigde premiereduclie genoten ruim 160.000. Over de ziekenfondspraktijken van huis artsen deelt het verslag mede dat sedert 23 mei 1953 het aantal ziekenfondspraktijken met 4000 of meer verzekerden is gedaald van 262 tot 228. De sterkste toeneming kwam tot stand in de groepen praktijken met 1500— 2.999 verzekerden. Hiertoe behoorde op die datum 40.6 pet. en op 22 mei 1954 43.1 pet. van het totale aantal praktijken. De Nederlandse jeugd heeft binnenkort een schenking te verwachten van de jeugd van Pakistan: een baby olifant en een baby kameel. De beide babies staan op het ogen blik klaar voor verscheping. Als het trans port is geregeld zullen de beide diertjes in april in ons land arriveren; de schenking gaat naar Ouwehands dierenpark te Rhe- nen. Het olifantje komt uit Oost-Pakistan, zijn reisgenoot het kameeltje uit West-Pakistan. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Heinrich von Brentano, zal van avond per auto in Nederland aankomen voor een bezoek van twee dagen. Hij heeft gezegd, dat het „hoofdzakelijk een goodwill reis zal zijn", „Mijn Nederlandse collega's en ik zijn niet van plan documenten te tekenen of overeenkomsten inzake bestaande problemen uit te werken. Voor mü zal het voornaamste zün, het vertrouwen in Duitsland te herstellen na de verschrikkelijke jaren, die achter ons liggen", zo zeide hij tot vertegenwoordigers van de pers. „Indien ik tot dit herstel van vertrouwen kan bijdragen zal ik zeer gelukkig zijn". Von Brentano heeft geen „concrete voorstellen of speciale wensen", maar de hoop „vriendschappelijke besprekingen te voeren over een aantal problemen met de ministers Beyen cn Luns". Deze problemen omvatten ondermeer de scheepvaart op de Rijn, de grenscorrecties (Elten en Zelf kant), het zogenaamde geschil over de „Auslandsbonds", en ook over het „onver kwikkelijke" probleem van de in Breda gevangen zittende Duitse oorlogsmisdadi gers. Von Brentano legde er voorts de nadruk op, dat er in Den Haag geen onderhande lingen gevoerd zouden worden, maar dat uiteraard „onze besprekingen later tot on derhandelingen zullen leiden, omdat per slot van rekening, de weinige moeilijkhe den die tussen beide landen bestaan, moe ten worden beslecht". Gevraagd naar zijn standpunt omtrent de „Breda-gevangenen" zeide Von Brenta no, dat het hier een „menselijk probleem" betrof en dat Duistland hoopt op de grootst mogelijke clementie, doch hij voegde hier met nadruk aan toe, dat hij niet voorne mens is enige officiële demarche te maken en dat hij zich er ten volle van bewust is, dat besprekingen hierover niet gebaseerd kunnen worden op de een of andere gewet tigde eis. Von Brentano verwacht, dat er OSLO (Reuter/U.P.) Men vreest, diat zestien men-sen zijn omgekomen als gevolg van het optreden vain lawines op de Lofo ten. Eon energiecentrale in de buurt van de Noorse vissershaven Svolvaer, waarin zich twee machinisten bevonden, werd bedol ven. In een ander dorp werden verscheide ne huizen verwoest. Veertien mensen wor den vermist. Bij Scuol in oost-Zwitserland, werd een groep van zestien Duitse skiërs uit Augs burg gistermiddag door een lawine verrast. Elf Duitsers werden levend en ongedeerd uit gegraven, maar vier, twee vrouwen en twee mannen, bleken reeds overleden te zijn. Een vijfde Duitser wordt vermist. Het water van buiten hun oevers getred- den rivieren in Duitsland en Oostenrijk blijft zakken. Op de meeste plaatsen kon den de hulpploegen inrukken. De water muur op de Rijn heeft Bonn veilig gepas seerd en het water kan zonder gevaar af vloeien. Men verwacht dat het verkeer der aken op de Rijin heden hervat kan worden. Het verkeer op de Duitse kanalen is reeds hervat. In Oostenrijk verwacht men de situatie spoedig meester te zijn daar het koude weer in de bergen het smeltingsproces van de sneeuw vertraagt. De berichten over het peil dor rivieren in Frankrijk waren over het algemeen gunstig. veel over „Euratom" gesproken zal wor den. „Mijn collega Beyen en ik zijn het over deze zaak ten volle eens en wij heb ben hierover onlangs in Brussel uitvoerig gesproken. Wij beiden zijn van mening, dat „Euratom" moet worden opgericht en dat het volkomen mogelijk is dit binnen het kader van de OEES te doen". Hij voegde hieraan toe, dat het vooral van belang zal zijn dat „Euratom" een „elastische" orga nisatie wordt, doelmatig van opzet maar soepel van werking. Von Brentano zal bij zijn auto-reis naar Nederland de Zelfkantgebieden vermijden en de grens bij Venlo oversteken. Hij zal vergezeld worden door een kleine delega tie, onder wie dr. Guenther Seeliger van zijn ministerie, een deskundige inzake de „Auslandsbonds"-kwestie, en Wolfgang Freiherr von Welck, een deskundige inzake de grenscorrecties. (UP). In het verslag van de commissie uit de Tweede Kamer over de wijziging van de begroting van het staatsbedrijf der poste rijen, telegrafie en telefonie voor het dienstjaar 1954 wordt opgemerkt, dat het werkelijke saldo van 42.623.473,13 toch wel een aanmerkelijk hoger batig slot uit maakt dan 't in de begroting geraamde ad 15.917.000. Men kon zich dan ook niet aan de indruk onttrekken, dat de in 1953 doorgevoerde tariefsverhoging niet in die mate noodzakelijk is geweest als het toen- dertijd werd voorgesteld. Gaarne zou men hierover het oordeel van de minister ver nemen. Leden van het Finse vakverbond tijdens een meeting in Helsinki. Een vrachtauto doet dienst als spreekgestoelte. KARATSJI (Reuter) De Franse mi nister van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, heeft voor de tweede maal krach tig gepleit voor een algehele verandering van de Westelijke houding tegenover het communisme. Hij deed dit op de conferen tie van landen van de Zuidoost-Aziatische Verdragsorganisatie te Karatsji. toen bij zijn standpunt uiteenzette ten aanzien van een voorlichtingsdienst van de ZOAVO. Pinean zei, dat „het Sovjet-tijdperk van aggressie in hoofdzaak voorbij is. De So vjets zijn thans het stadium van vreed zaam naast elkaar bestaan ingegaan. Hij sprak over de „omwenteling", die zich op het twintigste congres van de Sovjetrussi- sche communistische partij te Moskou heeft voorgedaan en noemde deze een fundamentele verandering in de politiek van het Kremelin. Pineau zei, dat het Westen slechts de keuze heeft tussen voortzetting van de ver deling der wereld in twee blokken het geen hij afkeurt en ontwikkeling van een vrijer verkeer van mensen en goederen tussen Oost en West. „De Sovjet-denkbeel den gedijen in een sfeer van heimelijk heid. Wij moeten trachten onze denkbeel den er tegenover te plaatsen". Pineau ver klaarde, dat de jongste brief van presi dent Eisenhower aan premier Boelganin over controle op atoomwapens Frankrijk in staat stelt „nieuwe stappen" te nemen op de komende besprekingen over ontwa pening. Benzamc Dulles Reuters correspondent Stanley Priddle merkt op, dat Dulles de enige minister is geweest, die bij de opening van de confe-, rentie is uitgevaren tegen de communis ten. De andere zeven ministers legden het zwaartepunt op de noodzaak om de nieuwe Sovjet-tactiek in Zuidoost-Azië te beant woorden met versterking van de economi sche en sociale samenwerking. De Britse en andere leden van het verdrag zijn van gevoelen, dat een te krachtige anti-commu nistische propaganda onnodig is en het ge vaar inhoudt, dat neutralen als India kop schuw gemaakt worden. Bovendien zou zulks de betrekkingen met communistisch China bemoeilijken. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S A g a t h o n (bij Aristoteles): Steeds beminde de kunst de wel vaart en de welvaart de kunst. TOKIO (Reuter) De Japanse socialis tische partij heeft de Verenigde Staten ver zocht de voorgenomen groeven met water- stofwapens af te gelasten. Deze proeven zullen op 20 april in het gebied van Eni- wetok-Bikini (Marshall-eilanden) in de Stille Oceaan gehouden worden. HELSINKI (Reuter/NTB) Het Finse ka binet heeft op een spoedzitting een nieuw wetsontwerp opgesteld op basis waarvan het bepaalde bevoegdheden zal krijgen om een einde te maken aan de algemene sta king, die nu reeds zes dagen duurt. Het wetsontwerp zal vandaag aan de Rijksdag (parlement) worden voorgelegd, indien een speciaal ingestelde commissie van arbitrage er niet meer in slaagt voor die tijd een voor beide partijen aanvaardbare oplossing van het conflict te vinden. De regering zou maatregelen willen ne men om het indexcijfer van de kosten van levensonderhoud te drukken. Voorts wil zij een ruimere mogelijkheid tot recht streeks ingrijpen in het conflict. De ar bitragecommissie bestaat uit drie leden on der leiding van de vroegere minister van Handel, Teuvo Aura. Volgens onofficiële berichten zijn echter noch de werkgevers noch de vakbondsleiders bereid om in dit stadium onderhandelingen te beginnen. Ook het personeel van het elektriciteits bedrijf in Helsinki is nu in staking gegaan. De gemeentelijke autoriteiten doen wat zij kunnen om, met behulp van buiten de lan delijke werknemersorganisatie staande in genieurs en arbeiders, de stroomvoorzie ning gaande te houden. Er rijden nog enkele bussen naar plaatsen buiten Helsinki. In de hoofdstad gaat het kantoorpersoneel met overvolle auto's of te voet door de sneeuw naar het werk. De meeste winkels in Helsinki zijn nog open. Kinderachtig (U.P.) De sociaal-democratische pre mier, Karl August Fagerhoim, heeft in een rodiorede de stakers opgeroepen niet over te gaan tot uitdagend optreden en tot het verstoren van de openbare orde. Fagerhoim stelde de stakingsleiders verantwoordelijk voor het begaan van daden, die de span ning zouden verhogen, en waarschuwde dat „de regering niet haar rechten zal opgeven betreffende de handhaving van orde". Hij noemde Finland te „oud" voor dergelijke kinderachtige verschijnselen. De stakingen duren onverminderd voort en het verkeer op de weg ligt vrijwel volkomen stil. Omdat ook Finse arbeiders, belast met het sneeuwruimen, het werk hebben neerge legd loopt overal het verkeer vast. In Lautta Saari, een voorstadje van Helsinki, vormde zich een lange file van wagens die stapvoets rijdend over een brug moeten zien te komen. Dinsdag en woensdag is in Bergen (Noor wegen) aan boord van het hospitaal-kerk schip De Hoop een Noors-Nederlandse con ferentie gehouden over de coördinatie van medische hulp op zee. Van Nederlandse zijde werd aan deze conferentie deelgenomen door kapitein W. Rog van „De Hoop", de directeur van de Nederlandse Vereniging ten behoeve van Zeelieden van elke nationaliteit, de heer M. C. van Hall, de scheepsarts de heer C. W. Ouderkerk en ds. J. van Leeuwen uit IJmuiden. Van Noorse zijde namen onder meer aan de conferentie deel de directeur- generaal van de Noorse Visserijen, de heer Klaus Sunnanaa, en twee afgevaardigden van de „Innere Mission", de vereniging van Noorse zeekerken en een Noorse ma rine-arts. De conferentie is niet meer geweest dan een inleidend gesprek. Men zal waarschijn lijk uitvoeriger over dit onderwerp van ge dachten wisselen tijdens de internationale Visserijtentoonstelling, die eind mei in Ko penhagen wordt gehouden. Dan zullen ook onder meer Duitsland en Denemarken van de partij zijn. Bij het gesprek heeft de heer Sunnanaa al laten doorschemeren, dat hij bij een eventueel opstellen en uitvoeren van de plannen de leiding wil overlaten aan de Nederlandse minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, die zich reeds voor dit werk heeft beijverd. „De Hoop", die op 23 februari uit IJmuiden was vertrokken, is vannacht om half een in Scheveningen te ruggekeerd. Het schip heeft niet alleen Bergen en de aldaar liggende vissersvloot, maar ook Stavanger bezocht. Waarschijnlijk zal zij op 13 maart weer het zeegat kiezen. Naar wij van de zijde van mejuffrouw M. Pino, een zuster van de in 1942 uit Hazerswoude weggevoerde en later omge komen Jakob Pino, vernemen, heeft zij thans een aanklacht ingediend tegen bur gemeester Schokking wegens zijn optreden te Hazerswoude, waarvan de arrestatie van het gezin van Jakob Pino en de latere dood van dit gezin het gevolg is geweest. Naar haar mening kan de zaak-Schok- king niet zuiver en volledig worden beoor deeld, wanneer niet openlijk tot in details is vastgesteld wat zich precies heeft afge speeld. Nu de commissie van drie zelf verklaart haar taak aldus te hebben opgevat, dat zij niet met een onderzoek naar het voorge vallene was belast, doch wel het voorge vallene had te waarderen en daarna de regering te adviseren, ligt hierin haars in ziens een bepaalde tegenstrijdigheid. Waardering is naar haar mening immers slechts mogelijk op de basis van volledige kennis der feiten. Volgens mejuffrouw Pino is er maar één instantie in Nederland, die in staat is om de zaak in volle omvang te doen onderzoeken en daarna te beoordelen, namelijk de Nederlandse rechter. Vandaar dat zij nu een klacht heeft ingediend. Gisteren is het op verscheidene plaatsen in Helsinki en andere Finse steden tot bot singen gekomen tussen de politie en sta kers, die probeerden de verkoop van ben zine te verhinderen. Bereden agenten voer den charge na charge uit en werden tel kens weer met een regen van ijsblokken, stukken hout en stenen begroet. De politie ging tot de aanval over toen stakers be gonnen wagens om te gooien die in de rij stonden om te tanken. Het stakingscomité laat vrachtauto's met actiegroepen door de stad patrouilleren om op te treden zodra weer een tankstation ge opend wordt. In de provincie is de benzine verkoop volkomen ontwricht door het op treden van de stakers. Taxichauffeurs wei- gèrden ritten naar arbeiderswijken in Hel sinki. Gisteravond was de stad weer rustig. Benzine was er niet meer te krijgen. De tankstations waren gesloten of men zei dat men geen benzine bad. DE BILT: Met een krachtige zuidweste lijke wind stroomde gisteren wat zachtere lucht van de oceaan via Engeland naar onze omgeving. Het doordringen van deze lucht ging gepaard met enige regen. In het midden van het land viel in 24 uur tijds 9 mm, elders werd minder regen afgetapt. In de afgelopen nacht draaide de wind naar noordelijke richtingen, waardoor de zachtere lucht weer werd verdreven door koudere, afkomstig van het noordelijke deel van de Noordzee. Met de noordelijke luchtstroming drijft vrij veel bewolking het land binnen. Intussen heeft zich ten noorden van Schotland een krachtig hogedrukgebied ontwikkeld, dat zich over vrijwel geheel Europa uitbreidt. Het centrum verplaatst zich daarbij in de richting van ons land. In verband daarmede wordt voor morgen droog weer verwacht met opklaringen. In de nacht zullen deze opklaringen op vele plaatsen gepaard gaan met een daling van de temperatuur tot enkele graden beneden het vriespunt. (van hedenmorgen 7 uur) weers- «0 M toestand wind rich ti temp Helsinki mist wzw -11 Stockholm zwaar bew. n -8 Oslo onbewolkt wnw -7 Kopenhagen licht bew. nw 3 5 Aberdeen zwaar bew. windstil ■1 Dublin mist wzw 4 1 Londen geheel bew. nw 4 Amsterdam onbewolkt nnw 5 Brussel regen il 4 2 Parijs zwaar bew. wnw 6 Bordeaux nevel n ■2 Grenoble geheel bew. windstil -0 Nice licht bew. nnw 4 Berlijn geheel bew. nnw 0 8 Frankfort regen w 5 0,6 Miinchen sneeuw wzw 1 0,3 Zürich regen z 2 0,1 Genève zwaar bew. O 4 0 Locarno licht bew. windstil -2 0 Wenen zwaar bew. w 4 0 Innsbruck nevel windstil -1 0 Rome half bew. z 7 0 Den Helder zwaar bew. vrij kr. n 2 3 Ypenburg licht bew. mat. nnw 2 1 Vlissingen zwaar bew. matige n 3 1 Eelde zwaar bew. mat. nnw 1 4 De Bilt licht bew. matige n 1 7 Twente zwaar bew. mat. wnw 0 4 Eindhoven licht bew. matige n 1 4 Vlv. Z.-Limb. geheel bew. matige n 3 2 Neerslag laatste 24 uur. ZWARE NACHTVORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Droog weer met vooral in het binnen land opklaringen. Vannacht op vele plaatsen zware nachtvorst, morgen middag ongeveer dezelfde temperatu ren als vandaag. Matige tot zwakke wind aanvankelijk noordelijk, later uit uiteenlopende richtingen. 8 maart Zon op 7.12 uur, onder 18.34 uur. Maan op 5.08 uur, onder 14.25 uur. Maanstanden 12 maart 14.36 uur: nieuwe maan 19 maart 18.13 uur: eerste kwartier 26 maart 14.11 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 7 maart Hoog water: 12.23 en uur. Laag water: 7.19 en 20.13 uur. Donderdag 8 maart Hoog water: 1.09 en 13.38 uur. Laag water: 8.46 en 21.25 uur. ccooooooooroooaoou

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1