Metaaldraaier of Machinebankwerker FACTURISTE nette exp.knecht Meisje of juffrouw gevraagd Mangelsters en Perssters I <L_ flinke sorfeersters chauffeur-besteller Een groep artsen zal „De Vrije Artsentribune uitgeven Zandvoort Hillegom Bennebroek 530ste STAATSLOTERIJ 4eKias nei^t OMSCHOLING tot deelgenoot fl^ voor i halve prim's 11 Dijkverbinding tussen het eiland Marken en vaste wal Honderd minuten eten en drinken zoveel men wil Regelrechte telexverbinding M. J. F. Ehrbecker bij de Zandvoortse humanisten J. van Honschoten 65 jaar jachtopziener Hillegomse tennisclub Gemeente-avond van Hervormden Meerweg afgesloten Scheepvaart gestoft, zit-slaapkamer Klein handelskantoor jonge of oudere DAME MEISJE GEVRAAGD ZELFSTANDIG WERKENDE KOK KAMERMEISJE LEERLING-KAMERMEISJE GEZINSYERZORGSTER GEZINSHELPSTERS N yifASMIVWtEN tf j! <0 BESCHUIT MEUBELWAS WOENSDAG 7 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAAkLEMSCHE COURANT ff Vierentwintig Amsterdamse artsen willen nog deze maand „De Vrije Artsen tribune" laten verschijnen, een nieuw blad dat, naar zij verklaren, moet worden be schouwd als een aanvulling op „Medisch Contact," het officiële orgaan van de Koninklijke Maatschappij ter Bevordering der Geneeskunde, waarvan zij allen lid zijn. Er zal vrije critiek door iedere arts in kunnen worden geuit op wat de schrijvers als ongewenste toestanden in medische kringen beschouwen, maar het zal niet alleen een oppositieblad tegenover „Me disch Contact" worden. Onder de duizenden Nederlandse artsen, zowel onder de huisartsen, de specialisten als de ambtenarenartsen, bestaan, naar de initiatiefnemers verklaren, allerlei grieven. Zo hebben zich in het zuiden van het land in 1952 reeds 200 specialisten teruggetrok ken uit de maatschappij en de Nederlandse Vereniging van Specialisten opgericht, om dat zij het niet eens waren met de progres sieve kprting, die toegepast werd bij de fondshonorering. Volgens de 24 Amster damse artsen (12 huisartsen en 12 specia listen) zijn met hen talloze andere artsen in het land ontevreden over het feit, dat zij hun ontevredenheid niet voldoende kunnen of mogen uiten in „Medisch Con tact." Naar hun mening stelt dit blad niet alle problemen aan de orde, zoals zij dat gaarne zouden zien. Daaraan wordt echter toegevoegd, dat de maatschappij in haar officiële orgaan een zekere voorzichtigheid moet betrachten. Niet alleen kan het ieder een onder ogen komen, maar bovendien staat 't volgens hen niet geheel vrij wegens „vertrouwelijke bindingen met de rege ring." De redactie van „Medisch Contact" weigert dikwijls ingezonden artikelen van artsen op te nemen, omdat zij daarin neer artsen op te nemen, omdat zij de daarin neergeschreven critiek naar toon of inhoud onaanvaardbaar acht. In een circulaire, waarin het voornemen tot het uitgeven van een eigen orgaan werd bekend gemaakt, schrijven de initia tiefnemers: „Naar onze mening kan ..Medisch Contact" al lang niet meer als een vrij orgaan der artsen worden be schouwd.' Thans staat de oprichting van een eigen orgaan, „De Vrije Artsen tribune," voor de deur. In deze vrije tribune stellen wij ons voor op waardige en verantwoorde wijze alle problemen van algemene en bijzondere aard betreffende de maatschappelijke status der vrije artsen aan de orde te stellen, snel en openhartige voorlichting in de ruimste zin te verstrek ken aan allen die met de artsenstand te maken hebben en commentaar te leveren op uitlatingen in „Medisch Contact" voor zover hierin de mening der vrije artsen niet of onvolledig wordt weergegeven. Met name zullen wij die problemen aan de orde stellen die in „Medisch Contact" zorgvuldig worden vermeden, zoals het effectueren van het recht van de patiënten op vrije specialisten- en ziekenhuiskeuze, dat de grondslag vormt voor het bestaansrecht van de vrije arts, die niet afhankelijk wenst te zijn van overheid of ziekenhuisdirectie." Tot slot worden de artsen uitgenodigd „scherp geformuleerde bijdragen" voor het nieuwe orgaan in te zenden ter bevordering van de belangen van alle praktiserende huisartsen en specialisten. Als voorlopig redactie-adres is in de circulaire dat van de Amsterdamse arts N. Kools'oergen vermeld. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder- dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE Gunning is weer aangehouden De dienst der Zuiderzeewerken te 's Gra- venhage heeft aanbesteed het maken van een verbinding tussen Marken en de Nes polder. Er waren zes inschrijvingen. Laag ste inschrijver was J. P. Broekhoven te Arnhem met een bedrag van 3.264.000 en hoogste was de N.V. Baggermaatschappij Van Noordenne te Sliedrecht, met een be drag van 3.796.000. De gunning is aange houden. Op 4 mei van het vorige jaar was deze aanleg al aanbesteed. De laagste inschrij ving was toen 2.950.000. Het werk werd echter, omdat het te kostbaar werd geacht, niet gegund. De voorgenomen uitvoering bleef derhalve achterwege. De opzet van de werken is herzien. De planhen voorzien nu in de aanleg van een 1960 m. lange flauw gebogen dijk, lopende van de zuidelijke punt van het eiland Mar ken in zuidwestelijke richting. Een hierop staande dwarsdam van circa 500 m. lengte zal de genoemde dijk, door de Nespolder heen, aansluiting geven op de bestaande dijkweg van het Hoogheemraadschap Wa terland. De aansluiting van deze dam op de bestaande weg is gericht op Monnikendam. Hierlangs kan de grote provinciale weg AmsterdamEdam het snelste worden aangelegd. Voor tien gulden kan men - bedienings- 'geld inbegrepen - zoveel en zo uitgebreid eten, alsmede wijn en koffie drinken als men wil. Men mag over zijn diner hon derd minuten doen. Dit is een nieuwig heid, die een restaurant op de Hoog straat te Rotterdam heeft ingevoerd. Er is onder andere keuze uit een achttal voorgerechten, drie verschillende soe pen, zes tussengerechten, acht vleesge rechten en evenveel nagerechten en men kan uit vier wijnvaten naar belie ven tappen. Men kan alle 36 nummers van de spijs kaart bestellen en daarna desnoods op nieuw beginnen, mits de tijdslimiet van een uur en veertig minuten maar niet wordt overschreden. Dit wordt gecontro leerd door een uurstempel op de kaart, die men tevoren voor zijn tientje krijgt. Algemeen is men van mening, dat er binnen niet al te lange tijd een eerste gastronomisch record gevestigd zal worden, dat van tijd tot tijd tot verbe tering zal dwingen Een vinding van een Nederlandse tech nicus, ir. Van Duuren, heeft het een Ame rikaanse telegraafmaatschappij mogelijk gemaakt regelrechte telexverbindingen tus sen het Verre Oosten en Westeuropa tot stand te brengen. Er bestonden dank zij die vinding, welke het eerst werd toegepast op het transatlan tische verkeer, al „fouten-opheffende" radiotelexverbindingen tussen Westeuropa en de Verenigde Staten enerzijds en de Verenigde Staten en het Verre Oosten anderzijds. Thans zijn die twee schakels aaneengesmeed tot één telex-keten door een regelrechte telex verbinding over land tussen New York en San Francisco. De vinding van de Nederlandse technicus kreeg de naam „TOR" (Teleprinter Over Radiocircuits"). Verscheidene grote luchtvaartmaatschap pijen maken al dankbaar gebruik van deze nieuwe verbinding. In hotel Keur hield de gemeenschap Zand voort van het Humanistisch verbond dins dagavond een openbare bijeenkomst, waar de heer M. J. F. Ehrbecker, geestelijk raads man te Haarlem, sprak over het onderwerp: „Modern humanisme, stenen voor brood?" Na door de voorzitter, de heer R. de Jong, te zijn ingeleid, begon spreker zijn causerie met erop te wijzen, dat de nieuwe gevange- niswet, die in 1951 van kracht werd, onder meer de geestelijke verzorging der gevange nen ging regelen. De toenmalige aan het be wind zijnde minister voelde er echter niets voor, tot deze geestelijke verzorging op hun verzoek ook het Humanistisch ver bond toe te laten, bang zijnde dat de huma nisten „stenen voor brood" zouden geven. Er kwamen protesten van vele zijden en uit eindelijk werd het verbond toch tot deze geestelijke verzorging toegelaten. De uitspraak van deze minister: „stenen voor brood" is echter een gevleugeld woord geworden, dat de humanist pijnlijk heeft ge troffen en nog altijd pijnlijk treft, want de humanist wil met de beste bedoelingen de mens in nood benaderen. Spreker vroeg zich af, of de vraag niet gewettigd was, dat de kerk stenen voor brood geeft, niet het Evangelie zelf, doch de kerk gemeenschappen. Hoe dikwijls immers wordt door de kerk 'onverdraagzaamheid inplaats van verdraagzaamheid gezaaid, hoe dikwijls is gelatenheid veel groter dan heilige veront waardiging. Uitvoerig zette spreker uiteen, hoe de kerk op velerlei wijze haar taak ten opzichte van de maatschappij niet heeft ver staan. doch zich heeft vastgewerkt in een verstard dogmatisme. Spreker stelde vast, dat de kerk verstandig had moeten reageren op de toeneming van het aantal buitenkerkelijken door de hand in eigen boezem te steken. Dan was men wel licht tot het inzicht gekomen, dat menige pastoor, kapelaan of predikant stenen voor brood geeft, dat wil zeggen „onverteerbaar geestelijk voedsel". Bovendien zou volgens spreker, wanneer het vrijzinnig protes tantisme niet zo naar rechts was verschoven, veel kerkelijk ledenverlies zijn voorkomen. De groei der buitenkerkelijkheid is hoofd zakelijk gegaan ten koste van de Hervormde kerk. Doch dit geeft het Humanistisch ver bond geen vreugde, want meestal was deze uittreding het gevolg van een negatieve hou ding en dat geeft ook de humanisten zorg, omdat men daar evenzeer weet. dat de mens zonder geestelijke waarden in het leven moeilijk leven kan. Zo staan Kerk en Huma nistisch verbond tegenover het grote gevaar van het nihilisme van de massa. De kerk zou haar roeping verzaken, indien men daar tegen geen maatregélen nam, doch laat men de humanist dan vrij laten, dit ook te doen. want het brengen van geestelijk voedsel is heus niet alleen het monopolie van de kerk. Het Humanistisch verbond heeft zich de moeilijke taak gesteld, voor de ruim twee miljoen buitenkerkelijken in ons land iets te gaan betekenen. Daarom werkt het verbond thans in gevangenissen. D.U.W.-kampen, onder zieken en onder allen, die kerkelijke zorg afwezen. Dit gebeurt met steeds stij gend succes. De lezing werd daarop door een interes sant debat gevolgd. Verkiezingsvergadering CPN De afdeling Zandvoort van de C.P.N. belegt op zaterdag 10 maart in restaurant „La Mer" in de Zeestraat te Zandvoort een verkiezings vergadering. De heer H. Hennevelt, gemeenteraadslid van Haarlem, zal spreken over het onder werp: „De linkse samenwerking en de strijd voor loonsverhoging". Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Na de peuze zal de Russische film „De vermiste piloot" wor den vertoond. ZANDVOORTSE BRIDGECLUB Met als inzet een wisselbeker, zal de Zand voortse bridgeclub woensdag 14 maart in Amsterdam de strijd aanbinden tegen de bridgeclub ..Effectenbeurs'. GEMEENTERAADSVERGADERING De eerstvolgende openbare vergadering van de raad van de gemeente Zandvoort werd vastgesteld op dinsdag 27 maart. TONEELVERENIGING „OP HOOP VAN ZEGEN" De Zandvoortse toneelvereniging „Op hoop van zegen" heeft als slotstuk voor dit seizoen haar keuze bepaald op het blijspel: „Het hele dorp steelt mee" van Jean Mc Connel. De op voeringen zullen onder regie van de heer J. G. Bisenberger in de tweede helft van april in theater Monopole plaats vinden. De heer J. van Honschoten. wonende aan de Zandvoortselaan. thans bijna 89 jaar oud. zal zondag a.s. het feit herdenken, dat hij gedurende 65 jaar in dienst is als jachtop ziener bij de familie Quarles van Ufford. Het zai deze krasse jubilaris, die bijna nog dagelijks de duinen in trekt, op deze zeer bijzondere jubileumdag zeker niet aan be langstelling ontbreken. Stichting schooltandverzorging Ten overstaan van notaris Th. A. J. M. van Eijck te Haarlem werd maandag ten ge meentehuize te Zandvoort de akte gepasseerd inzake de oprichting van een stichting ge naamd „Stichting ter bevordering van de schooltandverzorging te Zandvoort". INSTRUCTIE-AVONDEN De Zandvoortse reddingsbrigade heeft de gemeentearts, dr. J. van der Meer, bereid gevonden een viertal instructie-avonden te geven voor de werkende leden der brigade, voor het komende zomerseizoen begint. Doel van deze avonden is de posters op hun taak voor te bereiden. De jaarvergadering van de Hillegomse tennisclub droeg een feestelijk karakter. Zij stond onder leiding van de waarnemend voorzitter de heer A. Schreuder. Er was wel enige discussie omtrent de contributie. Men besloot deze te verhogen. In principe werd besloten tot oprichting van een jeugd club op zaterdagmiddag. Het financieel verslag gaf een klein nadelig saldo. Op voorstel van een der aanwezigen werd een collecte gehouden en het tekort was weg gewerkt. Na de pauze volgde een gezellig samen zijn met muziek en spel. De heer Frank had hierbij de leiding. Dinsdagavond werd aan de Loosterweg in de gebouwen van de Gebr. Seis te Hil legom een gemeente-avond gehouden, uit gaande van de Hervormde gemeente. De bijeenkomst stond onder leiding van ds. Brouwer. Ingeleid werd het onderwerp „Gemeente zijn". De gemeente is, aldus spreker, zeer onderscheiden, maar ze heeft als houvast het Kruis. In het kort ging spreker de geschiedenis der eerste Christen- gemeente na. De gemeente vormt een een heid, die kerk genoemd wordt. Dit is een gemeenschap van geroepenen. Tot de ge meente behoren zij, die Gods stem gehoord hebben. Gemeente zijn is een zaak van Gods keuze. De opdracht van de gemeente is het verkondigen van de grote daden van God. Een niet getuigende gemeente is dood. Het gebrek van deze tijd is een tekort aan gemeente zijn. Over en weer is hier schuld. Èr moet zijn een hunkering naar het zui vere leven met God. Hierbij hebben we elkaar nodig, aldus besloot ds. Brouwer. Christen Vrouwenbond De afdeling Bennebroek van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt op donderdag 8 maart in „Rehoboth" haar maandelijkse bijeenkomst. Mevrouw A. E. Nijenhuis-Windgaren uit Amsterdam zal spreken over „Ouderdomsproblemen". B. en W. van Bennebroek hebben beslo ten de Meerweg die na de dooi geheel door weekt is, gesloten te verklaren voor alle motorrijtuigen en bespannen voertuigen, omdat anders de instandhouding en bruik baarheid ernstig in gevaar zal komen. De Meerweg verkeert geruime tijd in slechte toestand; er worden ieder jaar voorzieningen getroffen, maar het resultaat duurt altijd kort. In een der laatste raads vergaderingen .hebben verscheidene leden aangedrongen op een grondige verbetering, waardoor de weg voor jaren bruikbaar zou zijn. Dit vraagt echter veel geld en een zich uitbreidende gemeente als Bennebroek heeft zoveel zorgen. De eerste jaren zal men moeten volstaan met provisorische verbeteringen. Burgerlijke Stand Bennebroek GEHUWD: F. Teunissen en L. M. Wener. GEBOREN: Yvonne, d. van A. de Nijs en J. M. de Bruin; Aloysius Jozef Maria, z. van A. J. Otte en C. M. v. d. Reep; Susanna Adrian® Maria, d. van H. M. de Wit en S. C. Seijsener. OVERLEDEN: A. Hessing, 77 j„ echtgenoot van W. M. M. Kersten; A. Sterk, v., 87 j„ weduwe van J. Kraak. Alderamin, 5 v. Colombo n. Aden. Amsteldijk, 6 te Le Havre. Appingedijk, 5 v. Newport News n. New York. Axeldijk, 5 te Buenos Aires. Amstelveen. 5 v. Genua n. Perz. Golf. Attis, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Aagtedijk, pass. 6 Gibraltar n. Marseille. Aegis, G v. Beaumont 7 te Mobile. Altair, 6 te Santos Amsteldiep, 6 v. Abadan n. Lingah. Antoria, 7 te Pladju. Arkeldijk, 5 te New Orleans. Aagtekerk, pass. 6 Gibraltar n. Marseille. Alberto Dodero. 6 te Amsterdam. Alioth, 6 v. Victoria te Bahia. Alnati, 7 v. Rotterdam n. Bremen en Hamburg Argos, 7 te Amsterdam. Aalsdijk. pass. 6 Key West n. Newport I^ews. Aldabi, 6 v. Buenos Aires n. Montevideo." Alhena. pass. 6 Kp. Finisterre n. Las Palmas. Alwaki. 7 te Rotterdam. Amstelland. 6 v. Las Palmas n. Amsterdam. Arendskerk, 7 te Fremantle. Boissevain, 5 v. Rio de Janeiro n. Santos. Bali, 7 te Surabaja. Borneo, 7 te Port Sudan. Breda. 5 v. Carthagena n. Curagao. Britsum 5 430 m. no. San Juan n. Londen. Bontekoe, 6 te Surabaja. Bussum, 6 Augusta verwacht. Bloemfontein, 6 v. East London n. Durban. Camitia, 6 te Curagao. Cistula, 6 te Cebu. Caltex Nederland, pass. 6 Ouessant n. Port Said. Celebes, 6 v. Belawan n. Colombo. Craddle of Liberty, 6 dwars Kp. Bon n. Phila delphia. Ceronia, 6 180 m. z. Ras al Hadd. Corillal 6 te Pladju. Castor, pass. 5 eil. Abaco n. Kingston. Camerounkust, 6 te Rotterdam. Dorestad, 7 Bahrein verwacht. Delfland, 6 v. Montevideo n. Las Palmas. Eendracht, pass. 6 Malta n. Piraeus. Eelipes, 7 te Pladju. Fairsea. 4 v. Aden n. Sydney. Friesland (KRL), pass. 6 Ceylon n. Aden. Gaasterkerk, 6 250 m. o.zo. Socotra. Gaasterlandd, pass. 6 Kp. Verd. eil n. Amsterdam Groote Beer, 7 te Rotterdam. Guineekust. 7 te Amsterdam. Helicon, 6 te Philadelphia. Hoogkerk, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Hector, pass. 6 Bougie n. Leixoes. Helder, 5 v. Santiago de Cuba n. Kingston. Hecuba, 6 te Georgetown. Hydra, 5 270 m. w.nw. Kp. Finisterre. Heemskerk, 6 te Rotterdam. Hera, 7 te Horta. Haulerwijk, 7 te Amsterdam. Isis, 6 te Guanta. Indrapoera, G te Rotterdam. Japara (KRL), 6 te Bintang. Jagersfontein, 7 te Las Palmas. Katelysia, 6 te Bahrein. Kenia, pass. 6 Kp. Vilano n. Mena el Ahmadi. Korenia, pass. 5 San Miguel n. Thameshaven. Kieldrecht, 6 te Madras. Karimun, 7 San Kakan verwacht. Korovina, 6 v. Gothenburg n. Fredericia. Kota Baroe, 6 v. Djeddah n. Suez. Kota Inlen, 7 te Port Swettenham. Karimata, 5 te Belawan n. Singapore. Kinderdijk, 7 te Rotterdam. Kermia. 7 v. Port Said n. Gibraltar. Langkoeas, 6 te Koewait. Lombok, 6 te Trinidad. Lieve Vrouwekerk, pass. 6 Ouessant n. Antw. Loosdrecht, 6 v. Livorno n. Marseille. Loppersum, pas. G Finisterre n. Melilla. Leopoldskerk, 6 te Basrah. Maasdam, 6 te New YoYrk. Maeoma, pass. 5 Ouessant n. Curagao. Marisa, 5 te Curagao. Molenkerk, 6 v. Aden n. Colombo. Mapia, 6 v. Amsterdam n. Indonesië. Markelo, 6 te Rotterdam. Meliskerk, 7 te Hongkong. Mirza, 8 te Saigon verwacht. Mentor, 5 1200 m. w. t. n. Kp. Verd. eil. Minjak. 6 te Ampenan. Maas, 7 te Amsterdam. Mariekerk, 6 v. Marseille n. Le Havre. Notos, 5 50 m. z.zw. Valona. Ouwerkerk, 7 Port Said verwacht. Omala, 7 La Spezia verwacht. Oranjefontein, 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Oberon, 7 te Willemstad. Oranje, 7 te Colombo. Polydorus, pass. 6 Kp. Guardafui n. Djibouti. Prins Maurits, pass. 5 Kp. Finisterre n. Dakar. Pendrecht, pass. 6 Gibraltar n. Le Havre. Perna, 6 v. Miri n. Singapore. Polydorus, 7 te Djibouti. Prins Casimir, pass. 6 Kp. Bon n. Antw. Peperkust, 4 v. Takoradi n. Abidjan. Pieter S, Rotterdam verwacht. Planclus, 6 te Makassar. Prins Willem George Fred. 7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Roepat, 6 v. Baltimore n. Newport News. Radja, 6 240 m. w. Sabang n. Colombo. Rondo, 3 v. Padan n. Kidjang. Reyniersz, 7 Singapore verwacht. Rijnland, 6 te Bahia. Rita, 6 te Telokanson. Rijnkerk, 6 te Amsterdam. Ridderkerk, 6 v. Las Palmas n. Kaapstad. Sheratan, 5 620 m. nw. Tristan da Cunha. Soestdijk, 6 te Suez. Stad Dordrecht, 6 rede Le Goulette. Stad Leiden, 6 v. Amsterdam n. Las Palmas. Stad Alkmaar. 7 Rotterdam verwacht. Stanvac Pendopo, 6 te Saigon. Southwind, 6 te Amsterdam. Sarpedon, 6 te Pto Cabello. Straat Soenda, 6 te Durban. Siberoet, 9 Singapore verwacht. Stanvac Ogan, 6 te Sungeirong. Samarinda, 7 te East London. Schelpwijk, 7 te Curagao. Schiedijk, 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Stentor, 6 v. Houston n. New Orleans. Schie, 7 te Amsterdam. Seven Seas. 7 te Rotterdam. Sunetta, 8 Tj Priok verwacht. Teucer, 6 te Londen. Tjitjalengka, 5 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Tiberius, 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Titles, 5 v. Heraklion n. Antwerpen. Torriini, 6 te Antwerpen. Talisse, 6 v. Surabaja n. Semarang. Tawali, 7 te Port Said. Tiba, 7 Corpus Christi verwacht. Trajanus, 5 990 m. zw. Fayal. Tawali, 7 te Port Said verwacht. Tjiluwah, 6 te Singapore. Tarakan. 6 verm. v. Semarang n. Surabaja. Tero, pass. 6 Recife n. Antwerpen. Triton, pass. 7 eil. Mona n. Curagao. Taria. 7 te Auckland. Teiresias, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Port Said. Tibia. 8 Bombay verwacht. Van Waerwijck, 6 te Hongkong verwacht. W. Alton Jones, 5 550 m. o.no. Bermuda. Waterman, 6 v. Melbourne n. Sydney. Willemstad, pass 6 Scilly's n. Plymouth. Zijpenberg. 6 v. Almeria n. Rotterdam. Zeeland (SSM), pass. 6 Kiel Holtenau n. Kopen hagen Zuiderkruis. 6 430 m. z. t. w Bali. Willem Ruys, 7 te Southampton. KLEINE VAART Advent, verm. 6 v. Middelharnis n. Plymouth. Arctic, verm. 7 v. Londen n. Rotterdam. Algarve, verm. 6 v. Rotterdam n. Newport. Ala S, pass. 6 Vlissingen n. Duinkerken. Alpha, 6 v. Londen te Vlissingen. Atlas. 6 v. Malga te Aden verwacht. Att S, 6 v. Portsmouth te Swansea. Aardenburgh, 6 v. Gothenburg te Rotterdam. Arnoudspolder, 5 v. Rotterdam n. Lissabon. Badzo, verm. 6 v. Rotterdam n. Londen. Ballic, 6 v. Antwerpen te Vlaardingen verw. Borculo, 6 Amsterdam verwacht. Borneo, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Brem, pass 6 Vlissingen n. Aberdeen. Bram, pass. 6 Humber n. Ipswich. Bierum, 6 v. IJmuiden n. Swansea. Cito, 7 v. Vlaardingen te Dublin verwacht. Contact. 6 v. Amsterdam n. Middelharnis. Confiance, pass. 6 Vlissingen n. Le Havre. Castor, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Clothilda M, 5 v. Londen te Rotterdam. Confid, 5 v. Rotterdam n. Huil. Cito, 7 te Dublin verwacht. Deni, 6 v. Londen te Hansweert. Delta, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Da Capo. 6 100 m. zw. Ouessant n. Jersey. Dietert, 6 20 m. w. Dungeness n. Londen. Daje Bohmer, 6 v. Amsterdam te Rotterdam. Erasmus. 7 v. Duinkerken te Huil verw. Elsenburgh, pass. 6 Dungeness n. Casablanca. Elsenburgh, 5 v. Rotterdam n. Casablanca. Export II. 5 v. Rotterdam n. Londen. Frans van Seumeren. 6 v. Antw. te R'dam verw Flevo (KNSM), pass. 4 Gibraltar n. Amsterdam Friso. 6 v. Sas van Gent te Rotterdam Goote. 6 v Manchester te Rotterdam verw. Gerrie S. verm. 7 v. Guernsey n. Swansea. Haaksbergen, 6 v. Antwerpen n. Bergen. Hast IV. (5 v. Rotterdam te Hansweert. Hoflaan, 6 v. Cardiff te Rouaan verw. Hoogezand, pass. 6 Vlissingen n. Gent. Hans. 5 te Foynes. Ida D. verm. 6 v. Antwerpen n. Cork. Jan Kreumer, 9 v. Londen te Rotterdam verw. Jutland, pass. 6 Vlissingen n. Waterford. Kaap Falga, 4 v. Cardiff n. Bordeaux. Libelle, 6 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Lauwersborg, 6 30 m. n.no. Smalls. Lelystad, 5 v. Gothenburg te Rotterdam. Larlx, 5 v. Bayonne te Southampton. Maasym, nacht 8-9 v. Newcastle te R'dam verw. Marcella, 6 v. Bergen te Rouaan verwacht. Marietje Bohmer. 6 v. La Seine sur Mer n. Savono Midas, 2 v. Ceuta n. Palermo. Marjan, 6 v. Hirsthals n. Gothenburg. Mulan, 6 v. Den Bommel te Ramsgate. Myfem, 8 v. Esbjerg te Huil verwacht. Mypuck, verm. 6 v. Harlingen n. Boston. Meeuw. pass. 6 Vlissingen n. Goole. Mutatie, pass. G Vlissingen n. Antwerpen. Mulan, 5 v. Den Bommel n. Ramsgate. Mira, 5 v. Killybegs n. Coleraine. Nigeria, 6 v. Antwerpen te Rotterdam. Noorderlicht, verm. 7 v. Amsterdam n. Aalborg Nomadisch, verm. 7 v. Hansweert n. Gothenburg Neptunus, pass. 6 Lynwell n. Kingslyhn. Nassauhaven. 6 v. Gothburg te Rotterdam. Nijenburgh, 6 v. Amsterdam te Rotterdam. Polaris. 6 rede Kingslynn. Plato, 5 te Le Havre n. Barcelona. Reliable, 6 Gent verwacht. Roelof Buisman, 6 v. Vlissingen te Amsterdam. Rijnburg, 6 v. Maassluis te Rotterdam. Raket, 5 v. Coleraine n. Barrow. Ransel, 5 te Waterford. Schokland, pass. 6 Vlissingen n. Hansweert. Santa Lucia, 6 v. Aalborg te Rotterdam verw. Sonsbeek, pass. 6 Owers n. Fowey. Spoorhaven, pass. 6 Dieppe n. Rouaan. Sambre, 6 v. Parijs te Rotterdam. Tine, 8 v. Londen te Rotterdam verwacht. Tilly, 4 v. Bayonne te Londen. Unitas, 6 v. Waterford n. Swansea. Unitas, 6 v. Waterford n. Swansea. Vitesse. 6 v. Antwerpen te Vlissingen. Volharding, verm. 6 v. Whitehaven n. Rotterdam. Westerhom, 6 v. Rotterdam n. Liverpool. Westpolder, 6 v. Lissabon te Antwerpen. Wubbina, 5 v. Partington n. Cork. Zeehaan, 6 v. Rouaan te Casablanca verw. SLEEPVAART Hudson, pass. 5 Kp. Tenez n. Rastanura met ponton. Humber, 5 430 m. w. ten z. Goa. Loire, pass. 5 Algiers n. Maassluis. Noordholland, 5 170 m- w.zw. Azoren met Geopotes II. Poolzee, 6 v. Duala te Piraeus met twee pontons Rode Zee, 5 v. Baltimore n. België. Thames, 5 730 m. o.no. Bermuda. Tyne. 5 v. d. Bermuda n. Rotterdam. HOGE PRIJZEN 5000 7593 2000 12559 1500 8646 12597 1000 3685 7079 11607 13691 HJgJf 20970 21994 400 2859 4385 4423 7559 11280 12677 14394 2CW 1019 1840 2218 2832 3043 3349 4124 4141 6875 7474 7826 8109 8117 8997 9433 9611 9982 11075 11421 12113 1268o 13178 14322 14363 14487 14707 14994 15053 15064 15515 17010 17175 17363 17856 18177 18999 19133 21702 21735 21905 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1137 241 274 299 356 428 442 719 836 858 889 991 2129 135 136 290 376 382 424 678 695 752 791 934 952 8055 258 299 308 382 421 505 534 582 616 652 763 822 902 4045 149 159 183 205 469 724 795 856 872 979 5009 123 141 183 230 308 369 435 462 516 599 681 717 741 757 787 815 881 883 940 964 6082 089 149 301 427 440 491 708 756 782 894 911 7001 006 013 025 621 857 944 8088 176 253 309 431 520 599 699 734 764 769,805 967 977 9181 190 210 288 450 534 662 683 691 697 709 791 829 S96 966 10184 218 261 277 353 381 409 434 468 598 744 893 11158 183 362 380 449 475 521 549 711 808 810 816 990 12004 060 118 221 437 443 467 557 834 942 977 18017 182 310 358 447 490 535 658 660 674 970 996 14017 051 303 348 436 505 603 654 857 933 958 993 15048 078 107 210 214 353 479 498 524 664 68.3 757 803 820 825 954 978 16179 187 434 476 527 725 787 915 963 17038 099 256 349 481 540 750 799 870 18017 072 146 172 208 228 254 303 354 375 601 815 931 19768 837 903 915 20086 179 271 321 333 408 520 567 889 892 21070 072 135 160 225 248 311 395 401 438 703 747 915 NIETEN 1010 012 037 069 075 288 295 336 417 423 655 666 701 798 802 911 918 928 939 955 2043 089 170 208 261 426 434 480 492 550 657 660 679 707 717 932 939 972 988 8023 058 064 087 091 244 251 262 300 313 545 647 670 687 719 820 856 865 866 891 4016 079 145 172 225 4S9 498 531 633 639 893 929 954 969 971 S038 072 075 113 166 273 277 300 315 336 526 537 585 602 646 843 846 848 860 868 6001 230 237 241 242 333 337 349 352 376 455 465 485 511 537 863 868 924 982 7037 038 040 065 104 226 228 326 342 367 511 525 530 610 662 764 766 782 798 849 955 961 965 8048 049 051 074 077 177 182 190 198 213 264 267 275 276 289 417 474 505 524 542 704 729 738 761 788 902S 108 122 135 145 238 244 266 310 319 536 399 621 626 649 751 762 772 787 818 934 944 979 10022 050 053 063 073 295 307 308 321 343 479 516 530 579 580 661 685 700 777 78(1 859 86V 87:J su- 942 988 11048 056 Ub9 U(9 119 160 203 209 424 467 489 814 827 845 973 998 267 271 287 599 600 601 728 778 848 155 186 223 321 331 351 722 735 736 953 975 989 300 344 346 729 801 841 974 178 210 214 353 399 430 712 726 728 907 932 961 250 257 269 379 400 419 575 680 718 109 113 114 389 391 455 673 681 683 858 862 876 081 101 116 218 227 229 342 343 345 547 582 614 794 839 867 148 167 168 485 500 503 679 690 712 821 862 873 094 109 200 352 376 382 586 600 613 7S2 798 803 ">0 914 919 259 260 598 627 S46 880 338 400 616 625 871 883 224 234 375 464 737 808 388 449 846 874 254 265 486 492 824 829 296 317 433 446 726 837 154 195 459 484 690 702 890 951 126 146 250 263 383 413 642 652 205 228 505 519 724 729 881 891 233 241 422 448 639 648 S(M S35 922 937 127 141 1(9 213 2(6 303 330 675 692 994 995 12062 124 375 414 807 809 13032 034 275 283 588 648 909 949 14063 071 361 365 617 655 915 949 15003 061 233 255 447 450 595 635 989 999 16013 129 37+ 432 649 651 949 954 17031 035 157 162 565 575 821 898 18018 042 151 180 439 446 639 654 884 902 19049 055 287 299 440 458 771 776 947 20064 097 228 233 422 434 708 742 964 966 •>.li >3:: 138 402 484 806 827 356 397 451 565 636 645 650 671 703 714 729 819 829 879 971 980 159 181 421 430 822 824 056 074 380 383 709 751 953 111 158 376 379 697 740 957 090 118 256 285 467 527 670 682 135 161 494 505 688 713 996 040 041 212 219 576 683 901 902 046 059 214 235 461 520 669 699 924 933 087 094 322 341 461 526 814 815 190 195 262 298 305 317 507 545 603 610 621 701 850 899 922 937 954 973 103 115 154 162 238 '252 444 487 518 542 547 553 782 803 865 890 901 90.1 214 238 264 301 312 320 381 398 403 427 482 589 777 836 845 886 904 913 123 147 173 189 197 209 287 380 419 423 440 445 548 554 569 571 572 590 715 801 805 810 925 957 202 267. 265 288 298 302 515 555» 565 584 597 632 716 718 767 847 892 919 043 068 238 321 737 738 957 OSS 095 250 300 565 569 767 794 940 975 171 213 385 390 540 585 830 850 107 120 342 404 766 783 097 121 353 382 598 623 796 827 991 217 218 407 425 618 656 S70 888 148 153 408 454 790 809 134 137 397 431 624 634 836 857 261 279 428 436 723 729 895 940 108 111 136 182 187 188 190 216 255 287 302 346 365 383 389 413 459 472 494 552 602 639 641 688 773 794 804 310 816 886 890 905 Ui:-. 1(0 282 315 324 353 547 652 660 (iS5 712 776 778 793 941 962 997 998 WERF CONRAD EN STORK HIJSCH N.V. te HAARLEM biedt gelegenheid voor Enthousiaste krachten tot 35 jaar, die belangstelling hebben voor een grondige omscholing tot het vakmanschap in de metaalindustrie worden gaarne hierover nader ingelicht. Deze inlichtingen kunnen worden verkregen: a. op de personeelsafdeling van Conrad-Stork. Waarderweg 80 Haarlem b. op schriftelijk verzoek schriftelijk c. morgenavond van half 8 tot 9 uur in het Gewestelijk Arbeids- Bureau, Kleine Houtweg 18 te Haarlem. Heer vraagt m/z pension. Straatzijde bij stat. Br. no. 1910, bur. v. d. bl. TE HUUR op le stand: VRIJE ETAGE 3 gr. kam, keuk. en rijwiel- stall. Met overname zeer sol. inventaris. Direct te aanv. v. echtpaar zonder kinderen. Br. no. 1908, bur. v. d. blad. Plaats een Groentje vraagt voor direct gerout. Brieven no. 1906. Gezocht: die 3 maal p. week met ons (heer en dame) samen in ons mooi huis te BLOEMEN- DAAL de hoofdmaaltijd wil gebruiken. Bedoeling is des middags van ca. 5.30 tot 7.30 uur daarbij de oudere vrouw des huizes behulpzaam te zijn. Brieven onder opgave van gevraagde vergoeding onder no. 1911, bur. v. d. bl. A. VINK - EXPEDITEUR Spaarne 84. zoekt voor spoed, indiensttreding Ben in bezit van f 25.000, wil worden in autoverhuur, rij school of garage. Brieven no. 1905. Voor de kantine der Ge meente secretarie Haarlem wordt een Aanmelden 910 uur. Rijdt LI graag scooter Om het even .Hei vraagt tijd en geld. Beide geeft Rhee. Echt vrouwelijke ar beid. Goed betaald. Prima sociale voor zieningen. Prettige omgeving. Vakantie. En wat zeer belang rijk isRhee is een zaak van ver trouwen. Daar kun nen huisvrouwen met haar was en meisjes met haar werkkracht zich aan toevertrou wen. HEEMSTEDE TEL. 3C101 Hotel-Café-Restaurant WESSELING Grote Markt 27 - Haarlem - Telefoon 10737 vraagt voor spoedige indiensttreding een boven 21 jaar en HOOG LOON. voor eenvoudige bezigheden, eventueel halve dagen. Aanmelden: Chem. Wasserij Fa. J. LOTTGERING, Amster damsevaart 30 WASSERIJ EVERS vraagt Brouwersvaart 58 - 60. WASSERIJ HOEK EN VAART vraagt Hoog loon. reisgeld vrij. WASSERIJ HOEK EN VAART. Bloemendaalse'straatweg 17. Santpoort-Station 0 V/i m „HET WITTE KRUIS' AFDELING VELSEN Het bestuur van bovengenoemde vereniging roept sollici tanten op naar de betrekking van gediplomeerd Voorts kunnen worden geplaatst enige die bij gebleken geschiktheid kunnen worden opgeleid tot gediplomeerd gezinsverzorgster. Prettige werkkring en salaris volgens de bestaande regeling. Brieven met opgave van leeftijd, godsdienst, opleiding enz. te richten aan het bestuurslid der vereniging Mej. C. Ledeboer, Kennemer- laan 80, IJmuiden. GEVRAAGD Gé VAN DEN BOSCH, Autodiensten, Smedestr. 37 Haarlem Zijlstra biedt U: van 7 t/m 13 maart bij f 5.- boodschappen m 1 pak Zelfwerkend Wasmiddel 1 pak Was-Tip Éf M 1 grote bus Blank schuurmiddel 46ê ISW C - nu géén 60, maar per stuk. (Bij elke f 5,- ten hoogste 3 pakken of bussen) |j| En bovendien 1 EXTRA Guldenzegel ft;.' per bus of pak voor 'n GRATIS TIENTJE Bt fnu per grote rol géén 27, maar so ^rnm «0^ nü per doos géén 66, maar ia gg En behalve al die Zijlstra-voordelen óók nog met de GRATIS GULDENZEGELS ZONDEK BETALEN EEN TIENTJE HALEN VOORDEEL HAARLEM: Amsterdamstraat 50, Barteljorisstraat 25. Cronjééstraat 8, Rijksstraatweg 10. Zijlweg 38. HEEMSTEDE: Raadhuisstraat 49.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3