ZEVEN DAGEN HAARLEM Verzamelen is spannend MET EEN ANEGANG HOENDERDOS KOLEN Algemene Ned. Invalidenbond boekt goede resultaten met zwemschool Geboortekaartjes met al hun hebben en houden Kort en bondig Twaalfhonderd flesjes: een hartverscheurende cocktail •Van mensen en dingen onder de Daniïaatjes Twee hoofdagenten van politie gearresteerd ZATERDAG 10 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Ds. Van Asperen voorzitter van Oecumenische Raad J. Loogen 25 jaar bij Haarlemse brandweer Dinsdag „Zeemans vrouwen" in Minerva Theater Aanhoudingen Wacht niet tot U grijs bent.. kappershanden zijn „denkende" handen Color Friction 'n product van Indola Lyceïsten morgen naar Den Haag POTTER'S L r N A Medische verzorging tijdens het weekeinde Zeshonderd jenever- merken in het klein Foutjes zijn duur en somspijnlijk Boeke(n)rij Lambertha Gouden jubileum Heropening Diefstallen uit auto's gepleegd Burgerlijke Stand van Haarlem Enige weken geleden hebben wij ge schreven over de loopschool van de Alge mene Nederlandse Invalidenbond, die iedere zaterdagmiddag gehouden wordt in de Führopschool in Haarlem-Noord en waar vele lichamelijk gehandicapten de beenspieren weer leren gebruiken. Nu zijn er behalve loopoefeningen nog andere methodes om de spieren en ledematen weer soepel te maken en één van deze methoden wordt gevormd door oefeningen in het water: zwemmen. Iedere maandagmiddag om half zes kan men in het Sportfondsenbad vele mensen enthousiast baantjes zien trekken en als men deze mannen en vrouwen, jongens en meisjes zich zo in het water ziet bewegen, alsof het hun natuurlijk element is, dan is het moeilijk te bedenken dat deze mensen tot de lichamelijk gehandicapten behoren. Het is bekend dat oefeningen, wanneer men vrij in het water kan drijven, vaak heel wat gemakkelijker uit te voeren zijn, dan wanneer men, staande op de vaste wal, het gehele lichaamsgewicht te dragen heeft. Groot enthousiasme Dit is dan ook de reden dat men beslo ten heeft tot de wekelijkse zwemavonden in het Sportfondsenbad. Het is een genoe gen te zien met welk een plezier en enthou siasme deze mensen, waarvan het meren deel uit kinderen bestaat, zich oefenen en de hun voorgeschreven baantjes zwemmen. De zwemoefeningen staan onder leiding van de Mensendieck-lerares mevrouw W. R. Flieringa-de Voogt met als assistente mejuffrouw B. Juch. Mevrouw Flieringa toonde zich heel tevreden met de vorde ringen van haar cursisten. Het Is opmer kelijk te zien, hoe de lichamelijke conditie vooruit gaat, wanneer de mensen regel matig de zwemoefeningen blijven volgen. De Algemene Nederlandse Invaliden Bond doet wat zij kan om zoveel mogelijk men sen in de gelegenheid te stellen deze oeie- ningen bij te wonen. Het bestuurslid van de afdeling Haar lem de heer H. Smit, die regelmatig op de zwemschoolavonden komt kijken, vertelde dat men gemakkelijk nog meer mensen op de zwemlessen zou kunnen hebben als er voldoende vervoer zou zijn. Met veel waardering ontving de A.N.I.B. in deze de medewerking van „Ex Animo" een vere niging van particulieren, die belangeloos hun auto's afstaan om de patiënten naar en van het Sportfondsenbad te vervoeren. Ditzelfde gebeurt op vrijdagavond naar en van Stoops bad in Overveen. Als er voor dit vervoer meer auto's beschikbaar zou den kunnen komen, dan zouden waar schijnlijk nog meer mensen de zwem oefeningen kunnen volgen. Het werk dat de A.N.I.B. verricht voor de revalidatie van gehandicapten Is boven alle lof verheven en dit werk kan alleen voortgang vinden, als de financiële mid delen, die hiervoor nodig zijn, toereikend zijn. Voor dit doel wordt van 12 tot 17 maart in Haarlem en Heemstede gecollec teerd op straat en van huis tot huis. Van 19 tot 24 maart is Bloemendaal aan de beurt. Het uiteindelijke doel is: alle gehandi capte mensen weer zover te genezen dat zij voor zichzelf en hun gezin kunnen zor gen en niet meer afhankelijk van anderen behoeven te zijn. Dit doel zal des te eerder bereikt kunnen worden, naarmate er meer geld voor beschikbaar kan komen. Men kan het werk steunen door veel aan de collectes te offeren. Ook kan men zijn bijdrage overschrijven op gironummer 475129 ten name van de penningmeester van de A.N.I.B. Tenslotte kan men zich aanmelden als collectant, door zich op te geven bij de heer Philippo, Dolfijnstraat 16, Haarlem. De voorzitter van de Oecumenische Raad voor Haarlem en omgeving, de remon strants-gereformeerde predikant ds. J. van Hille, is vrijdagavond op een vergadering van deze raad als zodanig afgetreden we gens zijn aanstaande vertrek naar Amster dam. Hij is opgevolgd door ds. W. M. van Asperen, hervormd predikant in de wijk- gemeente Haarlem-Oost. Vice-voorzitter werd mr. Th. F. Raedt. Vermelding verdient voorts een mede deling welke gedaan werd over de avond van de Eerste Paasdag. Daarop zal een oecumenische dienst gehouden worden in de Nieuwe Kerk aan het Nieuwe Kerks- pein, waarin twee predikanten van ver schillende kerken het woord zullen voeren. De liturgie zal worden geleid door ds. G. J. Waardenburg en er zal medewerking worden verleend door het Bach-Ensemble onder leiding van George Robert. Dinsdag 27 maart hoopt de heer J. Loogen het feit te vieren, dat hij vijfentwintig jaar in dienst van de gemeente Haarlem is. Altijd is hij werkzaam geweest bij de beroepskern van de Haarlemse brandweer. De aanstaande jubilaris, die op 3 november 1904 te Haarlem geboren is, begon op 27 maart 1931 zijn loop baan bij de ladderbrigade van de brandweer". Op 2 augustus 1937 werd hij chauffeur, op 2 augustus 1938 brandwacht tweede klasse, op 1 januari 1946 hoofd brandwacht en op 1 januari 1955 onderbrandmeester. Door een misverstand is uit onze weke lijkse agenda „Uitgaan in Haarlem" de aan kondiging weggevallen van de dinsdag door De Toneelvereniging in het Minerva Theater te Heemstede te geven voorstelling van „Zeemansvrouwen" door en onder regie van Herman Bouber ter gelegenheid van zijn gouden jubileum als acteur. Aaf en Herman Bouber zullen hierin respectievelijk de rol len van Manke Mie en Dronken Lodewijk vervullen. De verdere medewerkenden zijn: Jobs van Zuylen, Mary Smitshuyzen, Bé Schenk, Heddy Bouber, Ad van Gessel, Cor van Rijn en anderen. De Haarlemse recherche heeft een der tigjarige vertegenwoordiger, verdacht van oplichting van een bedrag van f40, ten na dele van zijn patroon, die parasols verkocht. Hij had provisie ontvangen van parasols die enkele maanden geleden verkocht zouden zijn, maar later is gebleken, dat deze goede ren niet geleverd waren. Een tweeëntwintigjarige jongeman is aangehouden, verdacht van diefstal van een horloge, dat eigendom was van een kennis, die bij hem in de omgeving woonde. Het horloge was voor tien gulden verkocht en het geld was reeds uitgegeven. Vrijdagmorgen is van een vrachtauto, staande op de Lange Herenvest te Haarlem, driehonderd kilogram ijzer gestolen, Het ijzer is later teruggevonden op een bakfiets in de Korte Houtstraat. In de loop van de nacht is, verdacht van diefstal, een zeven- entwintigjarige los werkman aangehouden. ADVERTENTIE tr tl tl tl tl tl tl tl tl tl tl tl tl tl tl Haar wordt dof lang voordat U grijs bent Maar dat is zo gemakkelijk te verhelpen. Met een COLOR FRICTION (géén haarverf, maar een korte behandeling) geeft Uw kapper aan Uw haar de oorspronkelijke, levendige, jeugdige diepte terug. Vraag zijn advies. Hij kan U helpen,want™ te ti te te te te te te tl te te te tl te tl tl De ijshockeyploeg van het Jac. P. Thijsse- lyceum in Overveen zal zondag 11 maart op de H.O.K.IJ.-baan in Den Haag tegen een jeugdploeg van IJ.H.C. „Den Haag" uit komen. ADVERTENTIE De beroemde Potter's menthol pellets brengen ogenblikkelijke 1 verlichting. Handige blik- doosjes 55 cent bij Apotheker of Drogist. Bij zware verkond heid, bronchitis of catarrh: neem dan Potter's Ca tarrh Pastilles, ver doos fl 1.10. De rode pastilles met de snelle werking. Imp. Fa. H. ten HERKEL HILVERSUM HAARLEM: Artsen, boodschappendienst firma Ma thot, Grote Houstraat 39, tel. 11990. Apotheken: Bos en Vaartapotheek, Bos en Vaartstraat 26, tel. 13290; Centraal Apotheek, Grote Houtstraat 78, tel 10500; H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6, tel. 10354; Noorder apotheek, Jan Gij zen kade 181, tel. 23821. BLOEMENDAAL: Artsen: dokter J. H. M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, telefoon 22261. Overveen van zaterdagmiddag twee uur tot zondag avond elf uur dokter W. D. van Olden- borgh, Bloemendaalsweg 223, Overveen, telefoon 22884. Aerdenhout van zaterdag avond zes uur tot maandagmorgen acht uur dokter J. Tjakkes, Nicolaas Beets- laan -6, Aerdenhout, telefoon 27570. Wijkverpleegsters: Zuster K. Hendrix, Julianalaan 118, Overveen, telefoon 10506 en zuster A. G. Haagsma, Roemer Vis- scherplein 1, Heemstede, telefoon 27900. Apotheken: Elswout Apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760; de Sant- poortse Apotheek (drs. K. Zijp), Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-sta tion, telefoon 02560—8249 en de Aerden hout Apotheek (drs.' L. Baruch), Zand- voortselaan 164, Aerdenhout, telefoon 26772. ZANDVOORT: Artsen: Dr. J. van der Meer, Juliana weg la telef. 2499. Wijkverpleegsters: Zr. S. M. de Wilde', Zeestraat 67, telefoon 2720. Apotheken. De Zandvoortse apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telef. 2389, tot 2 uur geopend, daarna uitsluitend voor noodgevallen. Apotheek M. J. Kerk hovenNieuwenhuis, Zeestraat 71, tele foon 3073. Tot 6 uur geopend, daarna uit sluitend voor noodgevallen. BENNEBROEK: Artsen: dokter G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 430. LISSE: Artsen. Tot zondagavond 18 uur: dokter Th. van Beek, Von Bonninghausenlaan 26, tel. 3686; na 18 uur dokter J. M. van Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. HEEMSTEDE: Artsen: dokter P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, telefoon 39903 en dokter G. S. Nout, Camplaan 20, tele foon 38763. Wijkverpleging: Zr. G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197 en Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, telefoon 26772. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Bult, tel. 6320. Niepw Vennep: dokter Nugteren, tel. 2-0. Badhoevedorp: dokter Sabel. HILLEGOM: tt f Artsen: dokter J. J. Versluys, Hoofd straat 14, tel. 5121. Wat de verzamelaar de verzamelaars het in een mens doet zelf weten. Zeker losbreken weten wij niet, evenmin als is het geen commercieel instinct; het heeft meer met vertroetelen te maken. Ook nu we met twee leden van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging „De Verzamelaar" hebben gesproken, kunnen we het verzamelen nog niet begrijpen; we hebben er echter wel gevoel voor gekregen. Bij mevrouw N. Goedhart-Van Meesche hebben we uren tussen ruim twaalfhonderd minia tuurflesjes gezeten, dat zijn kleine drankflesjes met dezelfde inhoud en vorm als de „echte". Bij mejuffrouw M. Kampmeijer zijn we duizelig, geworden van een paar duizend geboorte- aankondigingen, dat zijn wel geen miniatuurtjes maar dan toch aankondigingen van „mi niatuurtjes". Eén ding hebben de twee dames ons over het verzamelen geleerd: op welk gebied je ook gaat verzamelen, je komt voor ontdekkingen te staan, onvermoede mogelijkheden doen zich voor, het gebied heeft altijd hoekjes waar men geen ver moeden van zou kunnen hebben; kortom het is een spannende bezigheid. Verzamelen is spannend. De N.V. Lindbergh's Tou ringcars in Haarlem heeft het plan opgevat om gedurenae het komende toeristenseizoen Haarlem meer in het centrum van de belangstelling te plaat sen. Men voert daarom op het ogenblik besprekingen met talrijke belanghebbenden om te komen tot een uitgebreide rondrit door Haarlem en om streken. Men gaat namelijk van de gedachte uit, dat Haar lem vooral bij de buitenlan ders niet voldoende bekend is en daarin wil de actieve di recteur van Lindbergh's Reis bureau, de heer J. W. Aufdem- „Gaat het u niet de keel uithangen?", vroegen wij mevrouw Goedhart, toen meer dan duizend flesjes overal in de kamer, op tafel, op stoelen, plotseling uit hun keurige ordening ge haald een chaos hadden veroorzaakt. „Hoe hebt u ze bij elkaar gekregen, hoe bent u er toe gekomen?" Mevrouw Goedhart kreeg vijf jaar geleden twee miniatuur-geschenk flesjes. „En dan krijg je opeens een bevlieging", zegt ze. „Ik kon er niet meer mee ophouden". In telefoonboeken heeft ze alle distilleerderijen van het land opgezocht en binnen een jaar had ze al vijfhonderd flesjes. We weten nu dat er zeshon derd jenevermerken in Neder land zijn. Er zijn er misschien nog veel meer, maar mevrouw Goedhart heeft er al zeshon derd miniatuurtjes van. Ken nissen brengen flesjes voor haar mee; haar man, die voor zijn zaak geregeld naar het buitenland gaat, komt nooit zonder een flesje terug. Mevrouw Goedhart heeft zeer mooie exemplaren. Er zijn bierkratjes en limonade-krat jes bij, mandflesjes, cognac vaatjes, kleine glaasjes, een ezeltje met twee flesjes, een flesje in de vorm van een papegaai, een Eiffeltorentje met pruimenlikeur, prachtige porceleinen flesjes, het is on uitputtelijk naar vorm, ma teriaal en inhoud. In een klein flesje staat een ladder tje, Marc a l'Echelle van Cha- teauneuf sur Cher. In een an der flesje is een grillig takje met sneeuwachtige neerslag op de bodem. Een derde flesje heeft weer de vorm van een tak, in het houten flesje ont trekt de likeur aroma aan het hout. Alle exemplaren zijn in een boek ingeschreven. Een drank- register van heb-ik-me-jou" daar! Het vreemde is dat het verzamelen niet gepaard schijnt te moeten gaan met kennis omtrent het verzamel de. Mevrouw Goedhart weet van de meeste flesjes niet hoe hun inhoud smaakt, hoe het gemaakt wordt, waar het van daan komt. Kortom, ze is geen drankdeskundige. Voor die overvloed aan flesjes ont dekten we, dat wij het zelf ook niet waren. Het verzamelen om het ver zamelen is mevrouw Goedhart zo eigen geworden, dat ze nu voor kennissen suikerzakjes „Ik heb er pas 1600" spaart, en lucifersmerken en ook nog postzegels,Maar daar doe ik toch niet zoveel aan". Ze gaat nu contact op nemen met buitenlandse ver zamelaars om flesjes te rui len. „Hier in het land heb ik die kans niet, ik heb er meer dan de meeste verzamelaars". Echte voorkeur voor een van haar flesjes heeft me vrouw Goedhart niet. „Het zijn allemaal lievelingen", zegt ze. In de kinderwagen begint de lieveling van zeven maanden te schreeuwen, om zijn fles, Allicht, in zo'n omgeving. We kregen er zelf ook al moeite mee. „Als ik er nu echt ge noeg van heb, dan gooi ik alle flesjes leeg in een grote em mer. Van die cocktail mag u dan komen proeven", zegt me vrouw Goedhart; goed hard. want ze krijgt er nooit genoeg van. Ze is een verzamelaar ster tot in het diepst van haar gedachten. Foutjes zijn kostbaar. Foutjes in postzegels, foutjes in mun ten, foutjes in wat men dan ook verzamelt, want foutjes maken het object zeldzaam. Zo is ook een foutje in een ge boortekaartje kostbaar, bij voorbeeld het volgende: Heden werd tot onze grote blijdschap ons een zoontje geboren. Wij noemen hem Engert. Engberi zal wel niet zo tevreden zijn met zijn geboortekaartje als hij begin te leren lezen. Mejuffrouw Mia Kampmeijer ging in de oorlogsjaren ge boortekaartjes verzamelen. „Je beleeft altijd vreugde aan een geboortekaartje en in de oorlog kon je dat best gebruiken". In Amsterdam op de N.Z. Voor burgwal is een antiquair, die doodsprentjes verzamelt en als ruilobject ook geboortekaartjes verzamelt. Wij weten niet hoe de koers is, maar men heeft ons vertelt dat hij drie ge boortekaartjes voor een doods- prentje overheeft. Juffrouw Kampmeijer heeft eens een serie geboortekaartjes van hem kunnen kopen, maar zij wil niet kopen, wel ruilen. Zij heeft haar verzameling van ruim 2500 kaartjes in vele rubrieken ingedeeld; aller eerst in standaard-kaartjes en eigen ontwerpen en vervolgens in series, families, landen [„Ziet u dat de Belgische engel tjes heel anders zijn dan de Nederlandse?"), foto-kaartjes enzovoorts. En ook bij de ze verzameling blijkt weer dat er talloze onvermpede mo gelijkheden in zijn. Zo kon me juffrouw Kampmeijer met haar verzameling eens een genealoog ten dienste zijn, die stambomen onderzocht. Haar verzameling heeft nu al een aanzienlijke genealogische waarde. Zij heeft het kaartje van de 150.000ste inwoner van Eind hoven. Er zijn ontwerpen bij van artisten, door henzelf ge drukt en ontworpen. Een aan kondiging is als een stamkaart gedrukt, een andere als een monsterboekje; het meest bi zarre exemplaar vinden wij wel een aankondiging van 15 oktober 1950, waarop te lezen staat dat door het nieuwe bo- relingetje „de stand in het ge zin 7-5 is geworden, juist als bij NederlandZwitserland"; die wedstrijd werd namelijk op dezelfde dag gespeeld. Wij kunnen ons de gelukkige vader voorstellen, in onmetelijke spanning aan de radio gezeten. Juffrouw Kampmeijer is met haar verzameling natuurlijk niet op volledigheid uit; die is namelijk onvoorstelbaar. Maar zij houdt van haar verzameling en met elk prentje is zij op nieuw blij, niet omdat haar verzameling weer groter is, maar omdat elk prentje er zo goed in past. Het gaat om de prentjes. Zij geniet ervan, zij kan er naar kijken en ze vergelijken. Zij leest eruit als was het een bibliotheek. Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschafte boeken: Romans: GreupRoldanus: De Kip die Kraaide: Simenon: De Vriendin van mevrouw Maigret; Streeter: Meneer Hobbs neemt Vacantie: Caldwell: The Eagles Gather; Greene: The quiet Ameri can: Groussard: Progrom. (Frans). Romans: Andres: De Man op Asteri; Berkhof: Inspekteur Mar kus in Marokko; De Saint Pierre: De Aristocraten; Scheepens: De Haan kraait ten derde male; Gald- well: The beautiful is vanished; Ralings: The sojourner; Mauriac: L'enfant chargé de Chaines. Ontwlkkelingsboeken: Van Hels- dingen: De Psychologie van de Tuberculosepatiënt; Baden: De Grenzen van de Vermoeidheid; Veldkamp en Verhoeven: De So ciale Verzekeringswetten in de Praktijk (Inl.); Lode wij ks en Postema: Kweken en Verzorgen; Visziekten; Van Putten: Mense lijke Achtergronden van de Onder nemingsraad; Claus: Een Bruid in de Morgen; Heikel and Collan: Dances of Finland; Walter: Fifty modern Bungalows; Genauer: kampe, nu „vliegensvlug" ver andering brengen. De ideeën zijn er in elk geval al. Men wil onder deskundige leiding een rondrit door Haarlem organi seren, waarbij men behalve de traditionele bezienswaardig heden ook aandacht wil schenken aan minder bekende plekjes. Ook Spaarndam wordt niet vergeten en de heer Auf- demkampe speelt met het plan om dit kleine dorpje te berei ken via het vooral in de zo mer zo mooie Spaarne, waar voor dan een oude trekschuit gebruikt zou kunnen wor den. „In Spaarndam moeten de toeristen natuurlijk ook be zig gehouden worden", en de heer Aufdemkampe vertrouw de ons toe dat hij daarbij denkt aan oud-Hollandse kleder drachten en af en toe een da verend feest. Het beeldje van de vooral in Amerika zo be kende Hansje Brinker wordt daarbij natuurlijk niet verge ten en men wil zelfs in de sokkel van het beeld een automaat aanbrengen waar uit men een prentbriefkaart compleet met postzegel en speciaal stempel zou kunnen trekken. De tocht zou verder naar Zandvoort en via- de Linnaeus- hof weer per bus naar Haar lem gaan. In de stad zou men dan des avonds bijvoorbeeld in het Frans Halsmuseum een oude-danspartij kunnen mee maken. Voorlopig zijn het al leen maar plannen. De heer Aufdemkampe is voorzitter van de winkeliersvereniging van de „gekste straat van de wereld", de Anegang, de straat die in het verleden de meest dwaze plannen reeds gereali- seerd heeft. Wij stellen er prijs op te verklaren dat geruchten, als zou de heer Aufdemkampe binnenkort naar Monaco ver trekken om de heer Briels het vak te leren, op dwaze fan tasieën berusten. Marc Chagall; Höweler: Verlucht Relaas van dertig Eeuwen Muziek; Schuyt; Frankrijk; Nederland's Adelsboek. 1955. (Leesz.); Neder land's Patriciaat. 1956 (Leesz.); Hachiya: Hiroshima Dagboek; Gel- re: 1954; Van Os: Rondom de Honderdjarige St. Elisabethver- eniging; Dit wordt gedaan: 10-jarig bestaan van het Humanistisch Verbond; Nieuwenhuysen: Kerk en Dierenbescherming. Ontwikkelingsboeken: Van Lu- mey: Narcissus; het mysterie dei- Zelf bespiegeling; Freur. Inleiding tot de Studie der Psycho-analyse; Gramberg: Het Boeddhisme in deze tijd; Van Peursen: Cultuur en Christelijk Geloof; De Bock: De Hoge Raad in de Praktijk; Thomas: Harnische; Van der Wielen: Ge schiedenis, doel en wezen der Volkshogeschoolbeweging; Bastian Het Avontuur van Moeder Aarde; Verburg: Boontje, het Apen meisje; Van Leusen: Tijdelijk uitgescha keld; Lammers en de Wit: De moderne Schilder; Van Nimwegen: Technische hulpmiddelen in de Administratie; Van Vriesland: De Vergetenen; Crosfield: Dances of Greece: Hess: Moderne Kirchliche Kunst in der Schweiz; Salter: Het Concert; Heerkens: Jazz; Gatti: Mystiek Afrika; Mijn Naam is Juliana. Het kindercircus Lambertha zal op zondag 11 maart een voorstelling geven ten bate van het medisch kleuterdagverblijf „Margriet", in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. De voor stelling begint om twee uur. Maandag, 12 maart, zal de heer D. Beers, Lindestraat 15 Haarlem-Noord, werkmeester bij de C.V. Keiler Macdo- nald, de dag herdenken, dat hij vijftig jaar geleden bij dat bedrijf in dienst trad. Vrijdag heropende de heer G. B. Roelofsen zijn gemoder niseerde schoenenhandel aan de Barteljorisstraat 31. Donderdag kwamen vele vrienden en kennissen hem tijdens een receptie geluk wensen. BINNENLAND Oorlogsinvaliden. Namens de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers zal de architect A. C. Gathier te Oegstgeest op woensdag 14 maart in hotel Pabst te Doorn aanbesteden de bouw van een revali date e-centrum, bestaande uit zeven dubbele bungalows, een hoofdgebouw, en bijkomen de werken totale inhoud: 15.520 m.3). Schaapskudde. Op de heidevelden van de „Renderklippen" te Epe zal zeer waar schijnlijk reeds in de komende zomer een schaapskudde worden aangetroffen. Inwo ners van Epe en Heerde hebben namelijk na uitvoerige besprekingen besloten de schaaps kudde Epe-Heerde in het leven te roepen. De akte zal binnenkort worden gepasseerd. HAARLEM EN OMGEVING Kleuterschool-leidster. B. en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor, me vrouw M. E. NeudorferMeijer hoofdleid ster van de Van Zompel-kleuterschool aan de Van Zompelstraat 2, over te plaatsen naar de Maria Montessori-kleutersehool in de Pleadenstraat. Als nieuwe hoofdleidster der Van Zompel-kleuterschool is voorgedragen mevrouw G. Veerman—van Woerkom te Haarlem. Leraarsbenoemingen. De heer J. H. Mulder te Heemstede en A. van Meerten te Bloemendaal zullen als de raad met het des betreffende voorstel van B, en W. akkoord gaat, benoemd worden tot tijdelijke leraren Engels aan 't Coornhert-lyceum te Haarlem. Interkerkelijke Evangelisatiedienst. Maandagavond 12 maart zullen in de Begijn hofkapel op het Begijnhof te Haarlem, twee Rotterdamse medici, dr. C. L. Beerman de Roos, kinderarts en dr. S. T, Heidema, ze nuwarts, spreken over „Op zieken zullen zij de handen leggen en zij zullen genezen worden". De leiding van deze dienst, die uit gaat van het Interkerkelijk Evangelisatie- Comité en waarbij met en voor zieken wordt gebeden, is in handen van de heer Fr. Stroet- hoff, directeur van het „Heil des Volks" te Amsterdam. Geen spreekuur. De Bloemendaalse wethouder van Sociale Zaken en Huisves ting, mr. J. C. C. W. Hijszeler, is verhinderd dinsdag 13 maart zijn spreekuur te houden. Tegen een gevel. Een bewoonster van de Burgwal te Haarlem vroeg vrijdagmorgen om helfelf aan een achtienjarige jongeman een vrachtauto een paar meter verder op te zetten. De jongen, die geen rijbewijs en geen toestemming van zijn patroon had, stapte in de auto. Hij reed de auto tegen de pui van perceel Burgwal 9, welke pui licht beschadigd werd. ADVERTENTIE KINDERHUISSINGEL 2 Telefoon 11979 Enige dagen geleden heeft de recherche een routine-onderzoek ingesteld bij een op koper in de Haagse binnenstad. Zij zagen bij hem een fototoestel afkomstig van een autodiefstal. Aan de hand van gegevens kon de identiteit van de verkoper worden vast gesteld. Het bleek dat het fototoestel ter beschikking was gesteld aan de verkoper door een lid van de Haagse politie. Com missaris Abbenbroek nam de leiding van het onderzoek op zich. Dit leidde tot de ar restatie van twee hoofdagenten, de 34- jarige T. v. d. S. en de 31-jarige W. J. Verder onderzoek en verhoor brachten aan het licht, dat de beide hoofdagenten gedurende de laatste anderhalf jaar tijdens nachtelijke surveillances voorwerpen uit auto's gestolen hebben. Beide agenten ver klaren, dat ze tot deze diefstallen kwamen, omdat ze in onafgesloten auto's rookgerei voor het grijpen zagen. Eenmaal op het slechte pad hebben zij ook andere zaken gestolen, zoals gereedschappen. Bovendien hebben ze bekend aan het eind van het vorig jaar insluipingen te hebben gepleegd in het paviljoen van het "emeentemuseum en een kantine aan de 5 heveningseweg. Zij hebben daar rookarti kelen waggenomen. Een deel van de rook artikelen en vrij veel andere gestolen voorwerpen zijn bij hen thuis in beslag ge nomen. Woensdag wordt het tweetal voor de officier van justitie geleid. HAARLEM, 9 maart 1956 GEHUWD.' 9 mrt, J. J. Oranje en. J. H. Wl'enbelt. BEVALLEN van een zoon: 7 mrt, W. van der WaalsHeuzen; A. J. W. Janssen—Jan sen; 8 mrt, J. B. Kuipers—van den Broek; R. A. Haffertvan Norde; 9 mrt, M. C. Plan- tengavan Diemen; A. K. ElandKamp; R. Misset—van den Hoek; M. A. Plasschaert— Schneider. BEVALLEN van een dochter: 8 mrt, J. Th. M. van Damvan der Craats. OVERLEDEN: 7 mrt, W. A. P. Makily, 59 j„ Paus Leostraat; K. Wegman, 82 j„ Maerten van Heemskerkstraat; P. Wigchertvan der Zwan, 81 j., Kamperzijstraat; 8 mrt, C. van Kaam, 73 j., Generaal de la Reijstraat; J. van Ravenszwaaij, 68 j„ Atjehstraat; J. J. van Gelder—van Goor, 72 j„ Westerhoutpark; K, H. J. Klein—Hommerich, 73 j„ Ben Viljoen- straat; S. Vlaar, 69 j„ Kamperlaan; J. Schaap, S3 j., Ripperdapark A

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13