fyot&tti de (Beste Bromfiets va IENK Dl WKOIS 7 T.L17M Mogelijkheid van een verhoogd uitgesteld pensioen vervalt Kerkdiensten Partij van de Arbeid-congres besprak verkiezingsprogram Hillegom Het Berini adres is Fa J. DE GRAAF Algemene ouderdomsvoorziening Lisse Restauratie gereformeerde kerk in Vijfhuizen A.R. kiesvereniging over herderlijke brief Ds. M. C. Don sprak voor ,,De Jonge Kerk" Laatste avond van Mij. tot Nut van 't Algemeen KTÏIPFRK n PualUUf ZATERDAG 10 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 15 De voorzitter van de Partij van de Ar beid, heeft in de Riviera-hal te Rotterdam het tweedaags verkiezingscongres van de Partij van de Arbeid geopend met een rede waarin hij, vooruitlopend op de te bespre ken agendapunten, een beknopt overzicht gaf van het verkiezingsprogramma. De bij eenkomst, die ongeveer 700 afgevaardigden naar Rotterdam bracht, werd ook bijge woond door minister-president dr. W. Drees en de voorzitter van de Eerste Ka mer mr. J. A. Jonkman. De heer Vermeer richtte een speciaal woord van welkom tot de secretaris van de Israëlische Socialisti sche Partij, de heer Morat.. De voorzitter zei onder meer: „Israël bevindt zich in de stormhoek van de wereld. Wij staan met onze hele sympatie achter deze jonge staat en wij zullen alles doen om dit land te helpen". Sprekend over de zaak Jungschlaeger zei de heer Vermeer: „Als ik hier namens de Partij van de Arbeid een enkel woord over het proces Jungschlaeger zeg, dan maak ik mij welbewust los van de mensen, die trachten politieke munt te slaan uit de gang van zaken in dit proces. Wij kun nen evenwel niet aan de indruk ontkomen, dat de in de in Djakarta aanhangige pro cessen de fundamentele rechten van de mens niet worden geëerbiedigd. Sentimen ten overheersen er en er wordt geen recht gedaan. De revolutie in Indonesië voltrekt zich niet langs lijnen van geleidelijkheid. Vandaar dat al die sentimenten meespelen. Wat wij vragen is recht voor Jungschlae ger. De regering kan bij elke onderneming om dit recht te verkrijgen op de steun van de Partij van de Arbeid rekenen". De heer Vermeer besprak vervolgens de politieke situatie die uitgangspunt voor de verkiezingsstrijd is. In de inleiding van ons programma, zo zei hij, gaan wij uit van de herstelde volkswelvaart. Wij zijn er daarbij van overtuigd, dat verscheidene groepen nog in de verdrukking zitten. Wij rekenen op een eerlijke strijd en willen gaarne proberen aan deze eerlijkheid een democratische bijdrage te leveren. De door braak is voor ons essentieel. De politieke samenwerking en de regeringsvorm zijn evenwel door het mandement van de Rooms-Katholieke bisschoppen in de ver drukking gebracht. Ons onderwijs is bij de eisen van de tijd achtergebleven en daarom zijn wij van mening dat een flink stuk van de gestegen welvaart besteed zal moeten worden aan het inhalen van deze achterstand. Verkiezingsprogram Na enige wijzigingen werd met algemene stemmen het ontwerp verkiezingsprogram goedgekeurd. In de inleiding daarvan wordt gezegd „dat de laatste jaren het streven naar her stel der vooroorlogse verhoudingen voort durend sterker is geworden en dat de P. v. d. A. de weg op wil „naar een nieuwe samenleving, naar een werkelijke gemeen schap, die de verzuiling overwint in een besef van gezamenlijke verantwoordelijk heid". Deze verkiezingen worden genoemd „verkiezingen om de doorbraak". De bui tenlandse politiek zal gericht zijn op een noodzakelijke en groeiende eenheid in Europees en NAVO-verband. Een politiek van economische, sociale en culturele ont wikkeling is slechts mogelijk op de grond slag van een planmatig economisch beleid, gericht op blijvende verzekering van werk gelegenheid en beheersing van de schom melingen in het economisch leven, zo wordt verder gezegd. De vijfde paragraaf behandelt de maat regelen tot versnelde bestrijding van de woningnood en handhaving van een rede lijk woonpeil. Zorg voor mens en groep wordt behandeld in de hoofdstukken so ciale zekerheid, volksgezondheid, maat schappelijk werk, beroepsarbeid van de gehuwde vrouw, gerepatrieerden en ver hoging van de verkeersveiligheid. De loonpolitiek is onderdeel van para- ADVERTENT1E Het kerkgebouw van de gereformeerde kerk in Vijfhuizen heeft al jaren talrijke ongemakken: gebrekkige verlichting, tocht, ongemakkelijke banken en een koude te gelvloer. Weliswaar zijn in de loop der ja ren reeds verschillende restauraties ver richt, die evenzovele verbeteringen waren, doch thans acht de commissie van beheer de tijd gekomen om het kerkgebouw gron dig te restaureren. De hiervoor bestaande plannen werden besproken tijdens de ge meentevergadering, die donderdagavond werd gehouden. Daar hoorden de vele aan_ wezigen, dat de tegelvloer zal verdwijnen om plaats te maken voor een houten vloer. Ook de oude, ongemakkelijke banken zul len worden vervangen. De nieuwe bank stellen zullen zes zitplaatsen naast elkaar hebben en voorzien zijn van een opklap bare zitting, Deze banken zullen in twee rijen worden opgesteld waartussen een looppad komt. De beide looppaden van thans zullen dus vervallen, evenals de twee deuren tussen het portaal en de kerk. Hier zal in de toekomst een brede deur de toegang vormen Ook de ouderlingen- en diakenenbanken zullen worden veranderd. De preekstoel wordt geheel vernieuwd. Wat de verlichting betreft zullen vier grote vensters in het kerkgebouw worden aangebracht, voorzien van grote tuimelra men om een behoorlijke ventilatie te krij gen. Door deze nieuwe constructie zal ook de glazen tochtwering („de ruiven' ver vallen. Deze nieuwe ramen zullen een be hoorlijke dagverlichting in het kerkge bouw geven. Voor het kunsticht zal men contact opnemen met een expert, om een goede indirecte elektrische verlichting te krijgen. De muren zullen worden afgebikt en worden geschuurd. Tot op bankhoogte zul len ze worden betimmerd met een fraaie houtlambrizering Daar de speelkwaliteiten van het orgel uitstekend zijn, zal het instrument niet in grijpend worden gerestaureerd. Wel zal het front door een speciale betimmering wor den aangepast aan het moderne interieur van het kerkgebouw. De kosten van de werkzaamheden wor den begroot op ongeveer f 20.000. Boven dien zullen verschillende werkzaamheden aan de bijgebouwen worden uitgevoerd, waarvan de kosten op f 5000 a f 6000 wor den geschat. Ook met het oog op het exte rieur van het kerkgebouw bestaan er plan- hen, doch deze zullen later aan de orde ko men. graaf 8, die tot titel draagt „spreiding van de welvaart". Daarin wordt gezegd: dat in de huidige maatschappelijke structuur de welvaartsvergroting eenzijdig dreigt toe 1e vloeien aan bepaalde groepen ondernemers en werknemers in centrale posities, waar door opnieuw een verscherping van de klassetegenstellingen dreigt te ontstaan. De loonpolitiek dient gericht te blijven op het verschaffen aan de werknemers van een rechtvaardig aandeel in de stijgende wel vaart. Zij dient uit te gaan van gelijke be loning voor gelijkwaardige arbeid, met de mogelijkheid van enige differentiatie in verband met de stand van de werkgelegen heid en van het rendement in de bedrijfs tak aan de hand van algemene richtlijnen. In het hoofdstuk „Zorg voor de toe komst" is te lezen: „invoering van een vijf daagse werkweek opent grote perspectie ven voor het gezinsleven en de vrije tijds besteding". Mocht invoering leiden tot vermindering der produktie dan dient het voordeel van de verkorting van de arbeids tijd te worden afgewogen tegen het nut van andere sociale en culturele voorzienin gen, die bij handhaving van de bestaande arbeidstijd mogelijk zijn. Op korte termijn dient te worden nagegaan of het mogelijk is de vijfdaagse werkweek in te voeren voor die bedrijven, die als ongezond voor lichaam en geest dienen te worden aan gemerkt. Vrijdagavond werd in de Rivièrahal een openbare vergadering gehouden. Hier werd behandeld het rapport „De Vrouw in Heden en Toekomst" door mej. mr. E. Rib- bius Peletier. Prof. dr. W. Banning hield een rede over de onderwijspolitiek onder de titel „Voor mensen in wording". ADVERTENTIE Overal agenten De Oostenrijkse sportman Toni Sailer, die er tijdens de Olympische Winterspelen in Cortina in slaagde drie gouden medailles te ^verwerven, heeft van president Koerner de gouden orde van verdienste van de republiek gekregen. Kerkdienst op Woensdag Woensdagavond zal in de Ned. Herv. kerk te Hillegom een bidstond gehouden worden voor het gewas. Als voorganger is er die avond ds. S. L. Knottnerus. „Aasgieren van Texas" (Roxy) Het jaar 1863, waarin Napoleon III Maximiliaan kei zer van Mexico wilde maken vormt de tijdsbepaling van deze film, waarin de lief hebber van de echte schietfilm weer ruim aan zijn trekken komt. Een dappere kapitein (John Payne) be strijdt samen met een Amerikaanse spion (Dennis O'Keefe) een groepje intrigerende en op winst belust zijnde mannen en daarbi j gaat het in het geheel niet zachtzinnig toe. Integendeel, er wordt geschoten en ge moord, er vliegt een wapenmagazijn in de lucht en tenslotte wordt een van de helden met armen en benen aan twee wilde mustangs gebonden. Het loopt allemaal na tuurlijk best af. De slechte mannen worden verslagen en de overwinnaar houdt zich verder alleen nog maar bezig met hét lot van de bijzonder aantrekkelijke echtge note van de overwonnene (Rhonda Fle ming). Voor liefhebbers van dit genre een film, die niet overgeslagen mag worden. Van maandag tot en met donderdag kan men in deze bioscoop een reeks knappe meisjes met Dorothy Lamour aan het hoofd bewonderen in „Aloma van de Zuidzee" een af en toe dromerige film, in fraaie kleuren. „Brieven uit mijn molen" (Luxor). In deze uitmuntende film, naar het boek van Alphonse Dauidet vervaardigd door Marcel Pagnol, is door het voortreffelijke spel van acteurs en actrices en door een rijk gebruik van Daudets dialogen de sfeer van het boek zeer treffend in de film blijven be slaan. Het zijn drie kostelijke verhalen die Pagnol gebruikt heeft en zij worden koste lijk gespeeld. De inhoud van de drie verhalen is als volgt. In een verarmde kloostergemeen schap brengt een broeder redding door van de begrafenis van zijn tante terug te keren met het recept voor een likeur. Het kloos ter komt door die drank te bereiden er „helemaal" bovenop, maar de arme broe der raakt in de ban van de duivelen der dronkenschap. Omdat hij echter de enige is die de drank kan „afproeven" moet hij zijn werk voortzetten, moet hij ten bate van het klooster en zichzelf martelaar wor den, door steeds voor die duivelen te zwich ten. Een heerlijk stuk film is het geworden met grootse momenten. Het tweede verhaal gaat over een mole naar die zijn molen laat draaien, ook al heeft de fabriek al het graan uit de omge ving. Hij zegt voor de export te malen en komt elke avond met twee zakken vol uit het bos. Als blijkt dat in die zakken stof zit en de molen al achttien jaar geen kor rel graan meer heeft gehad, brengt het hele dorp graan naar de oude molenmees ter, d'ie niet wilde zwichten voor de fabriek. En de fabrieksdirecteur is zijn knecht bij het malen Het derde verhaal is misschien het sterkst gespeelde. De duivel leent het lichaam van een helper van de priester, die drie Kerstnachtmissen zal opdragen. De helper vertelt de priester zoveel over het aanstaand kerstmaal en het snelle tempo, waarin dit wordt bereid, dat de priester in recordtempo de missen afratelt en aan gulzigheid sterft tijdens het maal. Dan treedt satan uit het lichaam van de helper. De drie verhalen zijn zo fijnzinnig en kies gefilmd, dat wie er niet een groot genoegen aan beleeft zoals ze geworden zijn, een nurks is. Van harte aanbevolen is deze film. Zij is voortreffelijk. N. „De overloper" (FransHals) ,.üe overloper" is een verfilmd avonturenver haal. waarbij een kleine dappere troep sol daten met één vrouw zich een weg moet banen door een gebied dat door vijande lijke Indianen bezet is. Bij hen bevindt zich een oud-officier, die zich indertijd bij de roodhuiden heeft aangesloten en nu als ■een deserteur beschouwd wordt. Na veel gevechten en een moeizame tocht over de wilde Colorado-rivier bereikt men eindelijk een gebied dat door vriendschap pelijk gezinde Indianen bewoond wordt. Tijdens deze harde tocht weet de deser teur zich door allerlei heldenfeiten niet alleen bij de manschappen populair te ma ken, maar verwerft ook nog de liefde van de jonge vrouw. Ofschoon hij aan de krijgsraad moet worden overgeleverd, laat de commanderende kapitein hem aan het einde van de tocht ontsnappen. Het misschien wat povere verhaal doet denken aan de avonturen- en Indianen boeken uit onze jeugd en voor wie deze romantiek nog eens wil zien herleven, biedt deze film een welkome gelegenheid. De spanning blijft er tot het laatste ogen blik in en het landschap van de Colorado Canon biedt overal een indrukwekkende achtergrond. De kleuren zijn vaak wat don ker gehouden en dit is misschien één van de weinige bezwaren tegen deze film, die in zijn soort werkelijk niet slecht is. F. D. „De klauwier" (Studio) Een week geleden heeft „Erbij" reeds de waarde van deze film uit de doeken gedaan. Jose Fer rer is tegelijk regisseur en hoofdrolspeler. Men zal hem het meest in zijn functie van acteur kunnen bewonderen, want het is werkelijk de moeite waard deze man met zijn subtiele expressievermogen aan het werk te zien. Het gegeven van de film is zeker niet oninteressant, hoewel niet be vredigend. Fr. „To catch a thief" (Rembrandt) Nog één week krijgt men gelegenheid de nieuwste Hitchcock te aanschouwen. Een amusante film ditmaal, niet van een supe rieure orde, maar toch nog altijd kwalita tief uitstekend boven wat men gemeenlijk krijgt opgediend. Fr. „Ridders van de ronde tafel" (Miner va)— Een groots opgezet schouwspel in felle kleuren en schakeringen, waarin de riddertijd herleeft. Bij de Haarlemse pre mière hebben wij er reeds veel aandacht aan gewijd. Liefhebbers van romantiek en strijd krijgen een behoorlijk portie binnen. Een oud paardje van stal is „Marie An toinette", maar een dat nog goed voor uw karretje gespannen kan worden. Maandag draait die episode uit de Franse revo lutie. Fr. „Kiss me deadley" (Cinema Palace) Als u, afgaande op deze titel, een roman tische liefdesgeschiedenis verwacht, willen we u meteen uit de droom helpen door te verklappen dat deze „dodelijke kus" letter lijk opgevat moet worden. De ruige gang stergeschiedenis, die u te zien krijgt, heeft met liefde in de verste verte niets te ma ken. Het is een verhaal van een jongeman, die moet ervaren, hoe levensgevaarlijk het kan zijn, een spaarzaam geklede jonge vrouw die op een donkere weg voor zijn auto opduikt, op haar verzoek naar de naaste bushalte te rijden. Die bushalte be reikt zij nooit en de man die haar een lift gaf, komt dagen later in een ziekenhuis weer bij zijn positieven. Het wordt hem al gauw duidelijk dat hij ongewild betrokken is geraakt bij de duistere activiteiten van een bende misdadigers, die meent dat de juffrouw die hij in zijn auto meenam, hem als beloning daarvoor wel een paar ge heimen van de bende verraden zal hebben. Het wordt een niets en niemand ontziende strijd van één man tegen de gehele bende en de film bespaart u de vaak lugubere details daarvan allerminst. Zij laat u bovendien voortdurend in spanning door net niet genoeg te onthullen om de intrige direkt al te kunnen doorzien. S. K. „De regen kwam" (Li do) Geen won der, dat Hollywood opnieuw naar het be kende boek van Louis Bromfield gegrepen heeft, want „The rains of Ranchipur'', zo als diens kleurrijke roman heet, bevat in derdaad alle elementen voor een super- spektakel. Het is het verhaal van een jonge nobele Hindoe-arts, wiens liefde voor een rijke, zelfzuchtige Amerikaanse de basis vormt voor een stukje onvervalste film romantiek. Om die mislukte romance heen schildert de Cinemascope-camera ons de pracht en praal van een Indisch vorsten hof, de botsing van de cynische Westerse gedachtenwereld met de simpele, Ghandi- achtige levensstijl van India en, als klap op de vuurpijl, de alles-vernietigende, maar toch ook weer louterende natuurramp, die de beide mensen tot elkaar brengt, doch hun tegelijk het hopeloze van hun verbin tenis doet beseffen. Natuurlijk wordt ook in deze nieuwe filmversie alles toegespitst op de sensatio nele climax: de verschrikkelijke bandjir die het vorstenstadje teistert. Dat zij toch niet helemaal beeldroman-bombast wordt, is vooral te danken aan de beheerste lei ding van Jean Negulescu. die naast de spectaculaire hevigheden ook de subtiele psychologische achtergrond van het ver haal recht doet wedervaren. Hij wordt daarbij gesteund door een bezetting, die de iewat als schertsfakir uitgedoste Hindoe arts alleen uitgezonderd werkelijke le vende mensen en aanvaardbare conflicten kan uitbeelden. Lana Turner overtreft zichzelf als de geraffineerde Amerikaanse genotzoekster. Michael Rennie geeft een ontroerende vertolking van haar mislukte echtgenoot en Fred Mc.Murray hebben wij zelden een gaver rol zien spelen dan die van de geestelijk-ontredderde ex-oorlogs vlieger, die door de liefde van een jong meisje (een alleraardigste creatie van Joan Caulfield) zijn geloof in het leven terug vindt. H. C. VOOR „B ER INI" |n Ook betaling in overleg Kleverparkweg 2A - Haarlem - Tel. 11757 De commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer heeft over het wetsontwerp algemene ouderdomsvoorziening nog mon deling overleg met de regering over dit ontwerp, dat dinsdag in de Tweede Kamer in behandeling komt. Vrijwel algemeen gaf men de regering in overweging de mogelijkheid van verhoogd uitgesteld pensioen uit het ontwerp te lichten. De minister verklaarde zich hiertoe be reid. In de commissie werd gevraagd of de toekenning van pensioen aan boven 60- jarige weduwen van overleden pensioen- trekkers mogelijk zou zijn. De minister herinnerde eraan, dat het ontwerp beoogt een ouderdomsverzekering, niet een weduwenverzekering tot stand te brengen. Het zou zijns inziens onjuist zijn, in de algemene ouderdomswet thans reeds regelingen neer te leggen, welke de vorm en inhoud der toekomstige weduwenvoor- ziening zouden beïnvloeden. De minister erkende de mogelijkheid, dat voor sommige kleine zelfstandigen de pre mie een zware last zal betekenen. Hij meende evenwel, dat de tot deze categorie te rekenen verzekerden er door produk- tiviteitsverbetering en omzetvergroting of door doorberekening van de premie in hun prijzen, in zouden kunnen slagen, de pre mie op te brengen zonder in hun inkom sten achteruit te gaan. De minister handhaafde zijn standpunt, dat men voor de verkrijging van een pen sioen als het voorgestelde bereid moet zijn een zeker offer te brengen. Bij de bespreking van het voorgestelde „aanpassingsartikel 62" verklaarde de mi- Het bestuur van de A.R. kiesvereniging te Lisse had ds. P. D. Kuiper, Gereformeerd predikant te Sassenheim, uitgenodigd om een referaat te houden over de herderlijke brief der Hervormde Synode. Ds. Kuiper sprak een woord van lof over de waardige toon waarin de brief is gesteld. Hij ont wikkelde echter verschillende bezwaren tegen de inhoud. Zijn voornaamste argumenten tegen de brief waren, dat de Synode eigenlijk de christelijke politiek verdoezelde en daar tegenover een goed woord had voor de Partij van de Arbeid. De gedachte van de volkskerk leeft in de gehele brief en ieder lid van die kerk is vrij om zich aan te sluiten waar mon wil. Wat men is, kan niet hinderen om lid van de volkskerk te zijn. In de brief komt ook de Barthiaanse ge dachte om de hoek gluren, aldus spreker, al wordt de naam van Karl Barth nergens genoemd. Zo is het ook met andere groepen of partijen. Nergens worden namen ge noemd, maar men kan aan de woorden precies merken over wie gesproken owrdt. Ds. Kuiper miste in de brief de echte herderlijke toon en geest. De antithese- gedachte wordt er geheel in verdoezeld en is niet meer te concretiseren. De grenzen worden vervlakt. De brief heeft ds. Kuiper teleurgesteld omdat er te weinig positief christelijk van uit gaat en de schapen met de brief niet worden geweid, maar in moei lijkheden gebracht worden. BUURTVERENIGING LISSERDIJK Onlangs is opgericht de buurtvereniging Lisserdijk. Er gaven zich #èeds dertig leden op. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. Visser (voorzitter): H. Sluymer (secreta ris) en J. van der Lely Jr. (penningmeester) Gisteravond werd in gebouw Rehoboth te Lisse een vergadering gehouden van de „Jonge Kerk", waarin door ds. M. C. Don uit Abbenes een referaat werd gehouden over het onderwerp „Evangelisatie, diens bestaan en lijden". In zijn referaat stelde ds. Don zeer concrete vragen o.a. over de wijze, waarop de kerk de gemeente van Jezus Christus optrekt in deze wereld en waarop zij haar plaats inneemt ten opzichte van het culturele en sociale leven in deze tijd. Ook besprak hij hoe de houding van de leden moet zijn. Tenslotte noemde spre ker de plicht van ieder lid van de kerk, om in deze wereld een leven van dienstbetoon te leiden. Vrijdagavond werd onder grote belang stelling door de afdeling Lisse van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen de laatste avond gehouden van dit wintersei zoen. Mejuffrouw Kingma heette de aan wezigen welkom en sprak haar grote vol doening uit over de bevredigende opkomst op de culturele avonden van deze winter. De Nederlandse Zoutindustrie verleende haar medewerking aan deze avond door het vertonen van twee films: één over de zoutwinning in Boekelo en één over het natuurbad aldaar. De heer Otte vertelde nog het een en ander over de zoutwinning, waaruit bleek dat hier in Nederland vóór 1917 zout moest worden ingevoerd. Thans is de zoutwinning een belangrijke indus trie in Nederland geworden. Het tweede gedeelte van de avond werd besloten met het vertonen van enige mooie reisfilms over Noorwegen. ADVERTENTIE IVW II U1VÜ ZIJLSTRAAT HAARLEM nfster dat indien men reeds verleende pen sioenen buiten de aanpassing zou houden, een grote rechtsongelijkheid daarvan het gevolg zou zijn. Wie op 30 december 1956 wordt gepensioneerd zal naast een onver kort eigen pensioen het bodempensioen ad f 1338 ontvangen. Wie echter op 30 januari 1957 met pensioen gaat, zal een „aange past" eigen pensioen ontvangen naast het bodempensioen. In de toekomst betekent dit, dat degene, die een aantal jaren pre mie heeft betaald voor het bodempensioen, in totaal minder zal ontvangen dan degene, die nooit premie aan de algemene ouder domsverzekering zal bijdragen. De minister gunde laatstbedoelden gaarne dit fortuin tje, maar Nederland kan zich bij de toe nemende „vergrijzing" niet de weelde ver oorloven, pensioenen van 90 pet en meer van het laatstverdiende loon uit te keren. Evenzeer verwierp de minister de stel ling, dat uit reeds verstreken dienstjaren voortgesproten pensioenrechten onaantast baar zouden moeten zijn. Zijns inziens zou de vaststelling van zodanige rechten op onoverkomelijke moeilijkheden stuiten. Bij de vorige nota van wijzigingen is de werking van de op de aanpassing van par ticuliere pensioenen aan het wettelijk ouderdomspensioen betrekking hebbende artikelen 61 en 62 beperkt tot pensioen fondsen, daar bij pensioenfondsen de deel nemers rechtstreeks in de deelnemersver gadering dan wel via het fondsbestuur over de aanpassingsregeling mede beslis, sen. Hieromtrent bestaat echter geen zeker heid bij die fondsen, waarop de Pensioen en Spaarfondsenwet nog niet toegepast is of niet van toepassing is. Daar de invloed der deelnemers op een eventuele aanpassing hier niet voldoende verzekerd is, wordt thans voorgestel 1 voor deze fondsen niet te doen gelden de spe ciale bevoegdheid, geregeld in artikel 61, en de rechtskracht, verleend aan de aan passingsregeling der fondsen in het alge meen, welke is neergelegd in artikel 62 van het ontwerp. De werking van beide artikelen is des wege beperkt tot fondsen, waarop de in artikel 4 van de Pensioen- en Spaarfond senwet bedoelde goedkeuring is aange vraagd en niet is geweigerd. Burgerlijke Stand Hillegom GEBOREN Aloyaisius Joseph Maria, z. van C. J. v. d. Reep en A. P. de Rooi; Antonius Henricus, z. van A. H. v. d. Putten en M. E. Verheijen; Maria Alida Edwalda. d. van A P. v. d. Ploeg en M. F. Adamse: Johanna Clasina Maria, d. van J. Th. Bultink en J. M. Zonneveld. ONDERTROUWD: F. J. van Houten en A. M. C. van Deursen; S. P. Zonneveld en A. J. Th. Bruijnen. GETROUWD: J. W. Bomt je en C. A. Jan sen; A. D. de Wagt en P. Esveldt; C. J. van Oorschot en M. S. H. Keulers. ZONDAG 11 MAART 1956 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. Joh. Brons geest. 7: Dr. G. Snijders. Noorderkerk, Vel- serstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerf kamer. Zorwdag 10.30: Ds. van der Most. 7: Ds. R. Bijl. Met medew. van het „Jeugdkoor" o.l.v. Klaas Bolt. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Ba- kenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Dhr. R. Wijers. 10.30: Jeugddienst. Dr. G. Snijders. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Hazepatersl. 9.30: Kinderk. Dhr. v. d. Burg. 10.45: Ds. Voors. Diaeonessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. A. J. van Rhijn. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Jeugdkapel. Noord, Molenaerslr. 10.30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost. Zomerkade 10: Dhr. J. P. van Eijsden Jr. West. Leidse- straat 10: Wika W. Veenstra. Centrum, O. Groenmarkt. 10: Dhr. P. Knijff. Eglise Wal- lonne, 10.30 h.: Service présidé par le Pas teur J. F. Baudraz. Deutsche Ev. Kirchen- gemeinde, Waalse Kerk. 20 Uhr: Pfarrer P. Kaetzke, den Haag. Christian Science, First Church of Christ, Scientist. Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bid stond in de Tempeliersstraat 55 rood. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor helmstraat 3, geb. „Beth-El". 2: H. Avondm. Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Vrijdag geen dienst. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieer den in de Pastorie der Broederkerk, Park laan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking. Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evan gelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. H. Visser, van Huizen. Woensdag 7.30: Ds. Klein Kranenburg, van Hilversum.. Stads Evangelisatie. Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Dhr. W. F. Kloos van Gouda, met medewer king der zangver. „Eben Haëzer". Woensdag 8: Ds. Buiten. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Jac. Klein Haneveld, Evang. te Bo degraven. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamen komst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Sidney Wilson, Hilversum. Opwekkingssamenkom- slen, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. A. Bruijn, Wassenaar. Maranatha-lezing. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, H. Doop. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. 10.30: Jeugdkerk Peuzelaarsteeg 3. Mevr. M. C. E. Pompe-Dijkema. Remonstr. Geref. Ge meente. 10.30: Prof. G. J. Sirks, van Leiden. Gercf. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard HoLkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstr. 9: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. C. Goeman. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Ger. Gem. L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Lees dienst. Vrijdag 7.30: Dr. Steenblok. Oud- Ger. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk. Kinderhuis singel 76. 10: Hoogmis. 1.7: Vesper. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhof kapel, Begijnhof. 10.30: Dhr. J. Baartse. 7: Ds. J. W. Wecnink. 8.15: Jeugdsamenkomst. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: R T Yakub, Bombay, India. 730: E. Schuurman. Maandag 8.15: Pinksteruitzen ding Radio Ibra. E. Schuurman. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Sa. menkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Ge- meenschapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dins dag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samen komsten. Gemeente van Christus, Spruiten- bosstraat 9. 10.15: Aanbiddingsdienst. 3: Zondagsschool. 8: Evangelisatiedienst. Maan dag 8: Roosveldstr. 1. Vrouwenbij beIklas. Dinsdag. Ged. Oude Gracht 47. 8: Engelse bijbelstudie o.l.v. F. Worgan, Eng. Evang. Donderdag 8: Hollandse evangelisatiedienst. De Christengemeenschap, Wilhelminastr. 60 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Men- senwijdingsdienst. Donderdagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Volle Evangelie Ge meente, Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr. W. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 5: Samen komst. Donderdag 8: Gebedssamenkomst. Zevende-Dags Adventisten. Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool.. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Apostolische Gemeente, Jacobijnestr. 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-bewe- ging. Geen dienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdings morgen. Dhr. Ir. H. Bouman. Den Haag. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. de Wolf. Broedergemeente, Parklaan 34. Za. terdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zondagsschool én J eugdsamenkomst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. v. d. Loos, Jeugdappèl, m.m.v. het tamboers- en pijperskorps. 7: Dr. G. Ph. Scheers, m.m.v. het kerkkoor. Im- manuelkerk. 10: Dr. G. Ph. Scheers. 7: Ds. W. M. v. Asperen, van Haarlem (C.) Sionskerk, Eksterstr. (Spaarndam-West) 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord, H. Doop. 7: Ds. E. C. B. Kok, R'dam. Bijz. Kerkdienst. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Dr. P. Jonges. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. G. Visser Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. G. Visser. 3.30: Ds. J. A. van Arkel. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Stichting „Petra", Noorderkapel (einde M:- nahassastraatjDonderdag 8: Filmstrook avond over: „De herleving en toekomst van Israël", uitgaande van „Het Zoeklicht". Dinsdag 8: Bijbelstudie, Maasstraat 8. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. A. H. Schippers. Woensdag 8: Ds. A. Bikker, Amsterdam. Biduur voor gewas en arbeid. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp, Jeugd dienst. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. 19: Ds. G. J. Geurtsen, van Utrecht. Bijzondere .samenkomst Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. J. de Vries. Ne<l. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, voorg. v. d. Afd. Doopsgezinde Kring, foyer Minerva Theater. 10.30: Ds. C. Sou- tendijk. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Prof. Dr. G. C. Berkouwer. Campiaan. 10: Prof. Dr. G. C. Berkouwer, van Amsterdam. 5.30: Dr. P. J. Richel. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. Ch. de Beus. 10.30: Seniorenkring, 16-20 jaar in De Stal. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, vana Lennep- weg. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mej. Ds. E. B. A. Poortman, Remonstr. pred. te Leiden. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. S. L. Knottnerus. van Hillegom. Geref. Kerk. 10 cn 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zondagsschool. Kleuterschool Boslaan on Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Rem. Haarlem. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Toornvliet. 3.30: Ds. D. J. Roos, te Haarlem. 7.30: Ds. H. U. Buitinek te A'dam. Vrij Katholieke Kerk, Popellaan 1.. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag ge en dienst. O VERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Prof. Dr. A. J. Rasker. 10.15: Zondagsschool Ju liana kwartier, Kon. Wilhelminasch., Domp- vloedslaan. 12-13: Zondagsschool Ramplaan- kwartier, Beatrixschool en gebouw Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10: Ds. D. Ringnalda. Bidstond voor gewas en arbeid. 17: Ds. A. de Ruiter, van Zandv. HILLEGOM. Ned. Herv. Ksrk. 10: Ds. Knottnerus. 5: Ds. Brouwer, Zangdienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Krabbe. C'hr. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. Schippers. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. S. M. A. Daelder, uit H'lem. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Vic. L. C. Baljé. 7: Ds. M. C. Don, van Abbenes. Woensdag 7.30: Ds. van Wijngaarden, van IJmuiden. Bidstond voor het gewas. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. J. Uil - verda. van Veenwouden. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. D. Hoornstra. Woensdag 7.30: Ds. D. Hoornstra. Biduur voor gewas en en arbeid. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. H. A. van Hei-waarden, van Oegstgeest. 7: Ds. A. van Leeuwen, Jeugddienst. Woens dag 7.30: Ds. J. A. van Boven, bidstond voor het gewas. Abbenes. 9.30: Ds. W. Sybrandy van den Haag. 3: Ds. M. C. Don. Bidstond voor het gewas. Bethelkapel. 10: Ds. J. A. van Boven. Woensdag 7.30: Ds. G. A. Alma, bidstond voor het gewas. Geref. Kerk. 9.30: Ds. IJ. v. d. Zee. H. Avondm. 3: Dezelfde. H. Avondmaal en Dankzegging. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Eerw. heer K. van Otteren, eand. theol. van Drie bergen. 7: Vic. L. C. Baljé. Jeugddienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Kapel. 10.30: Ds. D. ter Steege. H. Doop. 18.45: Bij zondere kerkdienst. Dr. H. van der Loos. Haarlem-N. Van 18.4519: Zangdienst. „De Toorts". 9: Ds. D. ter Steege. Jeugdhuis 10.30: Jongejeugdkerk. Dr. J. C. Schreuder, Sant poort. Remonstr.-Geref. Gemeenten, geb. ..Spaarnberg", Wüstelaan 75. 10.30: Dr. J. W. Herfst. Chr. Geref. Kerk (Ned. Herv. Kapel, Pastorieweg). 3.30: Ds. A. H. Schippers. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk.. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 19: Ds. A. van der Most, pred. te Delfshaven. Jeugddienst. 9.30: Jeugdkapel in de nieuwe consistoriekamer. Spr. Mej. M. Hoogland. Kapel „Het Huis in de duinen". 19.30: Ds. J. Heidinga, uit Hrl. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. T. Jansma, uit Leiden. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. 5: Ds. D. Ringnalda, van Overveen. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond. Dinsdag 3: Samenkomst in pension Dijkhoffz, Brederodestraat 43. Dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vica ris Wolfensbergen. 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond. 10: Mej. Da. J. H. van Slooten. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Ger. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud- Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Ger. Kerk 10 en 4: Ds. Zijlema, van Hoogeveen.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 17