Grens-K i bboetz im tussen Israel en op wacht de Gaza-strook SMYRNA KARPETTEN Agenda voor Haarlem NACHT IN DE NEGEB Als dieven in de nacht komen de Egyptische zelfmoord commando's - de „Fedayin" O Nederlandse volk schonk ruim een ton voor leniging vogelnood Q-Tft-9arituma Bouw van raffinaderij voor olie in Jordanië Nederlanders getuigen tegen voormalige SS-arts De ondergang van het motorschip „Ariel" 125.- 159." Vooral reigers en meerkoeten zijn slachtoffers van de koude geworden Rubberboot bij militaire oefening omgeslagen GROEIPROCES 3 Tien regels Hoekstenen Sociaal communisme In de knoop Advocaat veroordeeld voor niet stoppen op sommatie Nederlands project in studie Raad voor de Scheepvaart Vijf bemanningsleden verdronken Nederlandse Fordfabriek gaat uitbreiden In totaal 135.000 kg voedsel gedistribueerd Zestien soldaten te water; een hunner verdronken Latijn ZATERDAG 10 MAART 1956 (Van onze reisredacteur) NIRIM - De nacht was gevallen over de Negeb en één voor één ontstaken de „Kibboetzim" op de heuvels hun lichten, totdat het leek alsof er een lange rij verjaarstaarten aan de donkere einder lag. Uit de verte scheen het een feestelijk gezicht, maar toen wij de Kibboets Nirim binnenreden en de chauffeur het pistool, dat aldoor voor gebruik gereed had gelegen, in de holster stak, week die indruk snel. Want de kring van schijnwerpers om deze collectieve nederzetting bescheen een zware prikkeldraadversperring, waarachter loopgraven en zand zakken-barricades lagen. En uit de hoogte priemde het zoeklicht van een wacht toren plotseling door het donker en tastte in een korenveld naar iets, dat bewo gen en geritseld had. Neen, Nirim is voor feestverlichting niet in de stemming, want het ligt in de hoek van de Negeb, die begrensd wordt door de Egyptische Sinaï en de Gaza- strook, waar Gamal Abdel Nassers regering voor luttele guldens uit de in bittere misère levende Palestijnse vluchtelingen de „Fedayin" recruteert, de zelfmoord commando's, die als dieven in de nacht over de Israëlische grens komen om te stelen en te saboteren. Zodat de „Kibboetzniks", de jonge kolonisten uit de collectieve landbouw-nederzettingen, die als een ring van para-militaire voor posten om Israels grenzen liggen, 's avonds een nieuwe taak wacht na een lange, zware dag op het hete land. Als zij na de twee uur samenzijn met hun kinderen, die het leven in de Kibboetz hun dagelijks gunt, hun kleine Moshe of Rachel naar het kinderhuis hebben gebracht, wordt hun na het gezamenlijk avondmaal in de eetzaal een grimmig dessert opgediend: karabijnen, sten-guns en oonfiorde Kibboetz Nirim: een Joodse wachter in de nacht. patroongordels. Zo stommelen iedere avond langs de koestallen, de graan silo's en de kleine woonhuisjes dè Kibboetzniks naar hun posten. Een Amerikaan uit New York, een Noord-Afrikaanse jongen uit een Marokkaanse „medersah", een kleine Frans man uit Verdun, een Pool op wiens arm nog het in blauw getatoueerde Auschwitz-nummer staat. Zij zitten doodmoe, half wakend, half dommelend achter hun geweren. Net als het meisje, dat oppast in het kinderhuis en een pistool in haar schort draagt, schrikken zü wakker als de jakhalzen hun luguber gejoel beginnen. Soms is er plotseling een ge ritsel in de jonge eucalyptus-aanplant, het zoeklicht grijpt een paar donkere gestalten, kogels slaan krakend in het hout, een Joodse jongen gr\jpt kuchend naar zijn borst, een van de „Fedayin" is aangeschoten en gilt vertwijfeld tot Allah. Dan komt de volgende ochtend een witte jeep van de UNO aan rijden over de smalle wegen tussen de groene landerijen van de Negeb. Buitenlandse militaire waarnemers noteren een schending van de wapenstilstand. Het „grensincident" kiügt tien regels in de kranten. Voor de mensen in Jeruzalem, Tel Aviv of Haifa, die bij hun ontbijt over het incident lezen, is de zaak heel eenvoudig. „De pioniers aan de grenzen hebben weer een laffe Arabische aanval afgeslagen". Dan gaan zij met de bus naar kantoor. Voor hen is de kous af. Maar de Kibboetzniks aan de grens moeten die avond weer op wacht, en morgennacht ook en overmorgen en wie weet hoe lang nog. Zonder die extra spanning is het leven in de Kibboetz al hard genoeg, dat viel duidelijk af te lezen van de vermoeide gezichten van Joe en Judith, het Amerikaanse echtpaar wiens gast ik was in Nirim. Het idealisme van deze overtuigde Marxisten en Zionisten had wel stand gehouden, maar was door de harde werkelijkheid aanzienlijk versoberd. De Kibboetzim vormten de verwezenlijking van een merk waardige combinatie van Messiaanse, Marxistische en pasto rale verlangens: de opbouw van de Joodse staat Israel, het leven in een waarlijk socialistische gemeenschap en de drang „terug naar het land". Alleszins verklaarbaar bij een volk dat veelal in „ghetto's" heeft moeten leven en in ieder geval door allerlei historische dwangfactoren vervreemd is geraakt van handenarbeid. Zo zijn de Kibboetzim de hoeksteen van de Joodse kolonisatie in Israel geworden: economisch omdat hier mensen waren, bereid om tegen minimale beloning op eigen kracht het land te ontginnen, militair omdat zij dat nieuw verworven land konden verdedigen. Het is een zware taak. Vrijwel iedere Kibboetz moet een harde strijd om het dagelijks bestaan voeren. Het in cultuur brengen van braak land, het opbouwen van een bedrijfsinventaris, en woningen voor de leden, eist grote investeringen. Zelfs vele oudere, welvarende Kibboetzim zitten met een zware schuldenlast op korte termijn, soms binnen acht jaar, af te lossen. Aflossingen, rente (tot twaalf percent) en noodzakelijke investeringen voor verdere uitbreidingen slokken meer dan de helft van het bruto-inkomen op. Na aftrek van pacht en belasting blijft er maar een zeer sober bestaan voor de leden over. Dan zijn er nog de militaire lasten, de Kibboetzim betalen voor hun eigen verdediging en vele nieuwe zijn op oneconomische plaatsen gevestigd om leemten in de ring van voorposten te dichten. De menselijke zijde van deze collectieve samenleving stelt even zware eisen, althans in een streng-dogmatische Kibboetz als Nirim, want Israel's agrarische nederzettingen doorlopen alle tussenvormen van volkomen collectief tot louter coöpe ratief. In de echte Kibboetz bestaat geen privé-bezit. Men krijgt in Nirim een zakgeld van vijftig gulden per jaar, de Kibboetz zorgt verder voor alles: eten, kleding, woning, qp- voeding van de kinderen, die niet door de ouders, maar alweer collectief geschiedt. De tweehonderd Kibboetzniks eten samen, amuseren zich samen, leven samen. Slechts tussen naar bed gaan en opstaan is er sprake van een privé-bestaan. De prikkel tot groter inspanning is niet het beter te hebben dan een ander, maar het welzijn van de gemeenschap. Dit is sociaal (niet politiek) communisme in zijn zuiverste vorm, de levenswijze waarvan sommige niet-communisten zeggen: „Ja, als Lenin dat bedoeld had, zou ik er ook voor tekenen". Ik betwijfel dat nog. Waar de mens nu eenmaal niet een door de heer Marx getekend poppetje ls, eist dit bestaan van de „Kibboetzniks" een voortdurende zelfoverwinning. Hun idealisme wordt niet zozeer op de proef gesteld door het feit dat zij zo hard moeten werken, dan wel door de gewoonte van een tafelbuurman om gedurende de maaltijd zijn neus op te halen. Vandaar dat de Kibboetzniks zich onderscheiden door een voortdurende, haast krampachtige vastbeslotenheid. Wat de meerderheid beslist is wet voor allen. Staat er ploegen Na het gezamenlijk avondmaal «in de Kibboetz heeft een jonge Amerikaan geweer en patroongordel omgehangen, gereed om aan zijn wachtbeurt te bezinnen. Zelfs op de tractor verlaat de „Kibboetznik" zijn wapens niet. De Fedayin" kunnen ook overdag in hinderlaag liggen. Wild West? Neen, de Kibboetzniks van Nirim bewaken hun kostbare kuddes te paard. op het programma, dan wordt er geploegd. Schrijft het rooster „volksdansen" voor, welnu, dan schaart men zich in de rij, zingt en stampt met de voeten op de grond. Het geschiedt allemaal met hetzelfde licht-grimmige plichtsgevoel. En Joe en Judith begonnen iedere uiteenzetting met „Wij geloven datal komen zij met hun overtuigingen wel eens in de knoop. Zoals zovele instellingen in Israel zijn ook de Kibboetzim namelijk streng ge- sektariseerd en Nirim behoort tot de Ma- pam, de links-socialistische partij, die, al is zij zeker niet communistisch, toch vriend schap met de Sovjet-Unie in haar vaandel had geschreven. Sinds deze broederlijke neiging door het Kremlin beantwoord is met wapenzendingen aan de Arabieren, lig gen de „Mapamniks" in Nirim 's nachts achter hun geweren een hevig wereldbe schouwelijk probleem te verteren. Ondanks de bewondering voor de op offeringsgezindheid en de grootse prestaties van de Kibboetzim kon ik daarom de vol gende ochtend, toen wij wegreden door de tot welige bloei gebrachte Negeb, niet na laten enige Hollands-ironische opmerkin gen tegen mijn Israëlische metgezel te maken. Maar net toen hij antwoord wilde geven, bracht een andere stem ons tot de harde werkelijkheid terug. Door de zon nige stilte van de groene heuvels, waar wilde anemonen en cyclamen bloeiden, knetterde in de verte ineens kwaadaardig een mitrailleur. Hij keek mij zwijgend aan en ik schaamde mij een beetje. Toen legde hij zijn pistool tussen ons in op de voor bank van de auto en wij reden weg. Gaza achter ons latend. De politierechter te Amsterdam heeft de advocaat mr. E. S. uit Laren veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van veertien dagen met een proeftijd van drie jaar, en een geldboete van 1000 gulden. Op 20 oktober had de advocaat geen ge hoor gegeven aan het bevel van een motor agent, die hem, toen hij met zijn auto op de Churchilllaan te Amsterdam achter een mi litair munitietransport reed, had beduid achter het transport te blijven. Ook had mr. S. op de Stalinlaan aanvankelijk geen gehoor willen geven aan een stopbevel van dezelfde agent. De regering van Jordanië heeft een aan beveling van het ministerie van Economi sche Zaken goedgekeurd voor de oprichting van een olieraffinaderij in Jordanië waarbij tevens aan vertegenwoordigers van e Nederlandse maatschappij wordt verzocht een door haar ingediend project, waarvan de kosten worden geraamd op ongeveer 30 miljoen gulden, in bijzonderheden uit te werken. De commissie, welke door de regering werd belast met de bestudering van het project, zal zondag bijeenkomen om vast te stellen, welk bedrag door de regering en welk bedrag door het publiek voor de ver wezenlijking van dit project ter beschik king zal worden gesteld. Men meent te weten, dat indien de in Jordanië te plaat sen lening voor dit doel niet geheel mocht worden opgenomen, een beroep zal worden gedaan op het particuliere kapitaal in Ara bische landen. Het Openbaar Ministerie te Kiel zal in h.et komende weekeinde te Kleef, nabij de Nederlandse grens, Nederlandse staatsbur gers, hoofdzakelijk vrouwen, horen als ge tuigen tegen de voormalige SS-brigade- leider prof. Carl Clauberg. Clauberg iis door de Centrale Bond van Joden in Duitsland ervan beschuldigd, dat hij als arts in het concentratiekamp Auschwitz Joodse vrouwen injecties heeft gegeven om deze te steriliseren. In november van het vorige jaar werd hij, kort na zijn terugkeer uit Russische gevangenschap, gearresteerd. Op 7 december 1954 is het 398 brt meten de motorschip „Ariel" van de N.V. Kust vaart Unie in de Golf van Biscaye vergaan. Tijdens een storm sloeg het voorluik in en is men direct In de boot gegaan. Hierbij kwam een jongen om het leven. Van de zeven opvarenden die wel in de boot kwa men, zijn er tenslotte na een zeer zware tocht drie levend aan land gekomen. De andere vier verdronken, toen de sloep in de branding omsloeg. Na de ramp met de „Ariel" zijn meer meldingen binnengekomen van verbogen of stukgeslagen sluitbalken. Naar aanlei ding hiervan is naar een oplossing gezocht en het resultaat is geweest, dat de Inspec tie voor de Scheepvaart een voorschrift heeft gegeven tot wijziging van de sluit balken op schepen tot 1.000 brt. De Raad voor de Scheepvaart heeft zich afgevraagd of het juist was bij de heer sende slechte weersomstandigheden voorbij Ouessant koers op de Gironde te blijven houden en betrekkelijk dicht onder de kust koers te veranderen naar een be nedenwinds in de golf gelegen noodhaven. De raad beveelt sterk aan in dergelijke omstandigheden zich los te maken van lager wal en de ruimte en dieper water op te zoeken. Het is mogelijk, dat het schip op of bij het Plateau de Rocjiebonne een zware grondzee heeft overgekregen en zelfs acht men het niet uitgesloten, dat het schip op de bank zelf is stukgeslagen. De Raad spreekt zijn deelneming uit met het lot van de nabestaanden en verbindt daaraan een woord van erkentelijkheid voor de hulp door de Franse bevolking en autoriteiten aan de geredden verleend. De N.V. Nederlandsche Ford Automo bielfabriek te Amsterdam zal de fabriek aan de Westhaven in de komende achttien maanden dermate uitbreiden, dat de be staande produktiecapaciteit per achturige werkdag zal worden verdubbeld en van 50 op 100 eenheden gebracht zal worden. De uitbreiding, die ongeveer 16.500.000 gulden zal kosten men hoopt die uit eigen mid'~ delen te kunnen financieren bestaat uit een vergroting van de totale vloeropper vlakte van 24.000 m2 tot 45.000 m2. De per soneelsbezetting za.1 worden uitgebreid van 1200 tot 1700 personen. ADVERTENTIE MACHINALE met doorgeweven rug in de warme oosterse dessins. ZIE DE ETALAGE 280 x 200 voor slechts 510x225 voor slechts Kruisstraat 11 Haarlem - Telefoon 11491 Het Nederlandse volk heeft gedurende de achter ons liggende strenge vorstperiode ruim 100.000 gulden geschonken aan het comité „Wintervoedering van Vogels". Er zijn dagen geweest dat meer dan 22.000 gulden per dag binnenkwam en nog wor den dagelijks - zij het kleinere - bedragen op de girorekening van het comité overge dragen. Dit is meegedeeld door het bestuur van het comité, dat rekening en verant woording aflegde over zijn activiteit ge durende de afgelopen vorstperiode. Dit comité is ongeveer anderhalf jaar ge leden opgericht door zes samenwerkende Nederlandse organisaties op het gebied van dierenbescherming. Bij het comité, dat al- Bij een oefening met rubberboten van de infanterie-pioniers van het Tweede De pot Infanterie te Venlo op de Maas bij Steijl-Tegelen is vrijdag een rubberboot met zestien militairen uit de Frederik Hendrikkazerne te Blerick omgeslagen. Alle militairen raakten, met zwemvesten aan, te water. Zij werden door de snelstromende rivier meegevoerd. Twaalf konden door de bewo ners van Steijl uit het water worden opge vist. Vier soldaten dreven verder af, drie daarvan zijn een halve kilometer stroom afwaarts uit het water gehaald en naar het ziekenhuis te Tegelen gebracht. De vierde is met de stroom meegevoerd en verdron ken. Ongeveer een kilometer beneden Steijl heeft men deze militair op het droge gebracht. Men heeft tevergeefs getracht bij hem de levensgeesten op te wekken. Hij is de 20-jarige dienstplichtige soldaat T. J.'Krooswijk uit Geertruidenberg. Bij Belfeld hadden de militairen twee rubberboten te water gelaten. De boten voeren in de richting van Steijl. Voor de loswal aldaar lagen drie schepen gemeerd en een der rubberboten scheen daarmee in aanvaring te zullen komen. Bij het af houden is de rubberboot omgeslagen met het vermelde gevolg. leen in zeer strenge winters in actie be hoeft te komen, is zoveel geld binnenge komen dat de balans dit jaar met een ba tig saldo kan worden afgesloten. Maar dit surplus zal goed te pas komen bij een vol gende gelegenheid, omdat men dan direct op het kritieke maar dan ook goede tijd stip over de nodige middelen zal kunnen beschikken. De jongste ervaringen hebben namelijk geleerd, dat de vogels, die bij het begin van de koude het nodige voedsel kregen, de winter zijn doorgekomen. De hoeveelheid geschonken levensmiddelen is door het comité moeilijk te schatten, maar het wordt geraamd op ongeveer 10.000 kg waardevolle voedermiddelen, waaronder graan, levertraan en vet, benevens grote hoeveelheden brood. Daar brood bijna door alle vogels wordt gegeten, vormde de broodvoorziening veelal het grootste pro bleem. Gelukkig kon het comité bij grote bakkerijen in de steden belangrijke par tijen oudbakken brood aankopen. Aange zien het voor het comité niet altijd een voudig is geweest aan te geven welk voed sel onder bepaalde omstandigheden moest worden verstrekt, zal binnenkort een ver gadering worden belegd met diegenen, die zich met de vogelvoedering hebben bezig gehouden, om plannen voor komende win ters vast te stellen. In totaal is 135.000 kg voedsel gedistri bueerd en 6450 gulden beschikbaar gesteld om ter plaatse voedsel te kopen. Het co mité heeft echter toch de indruk, dat veel vogels de winter niet hebben overleefd. Vooral is een groot aantal reigers en meer koeten gesneuveld. Het aantal slachtoffers onder de eenden is zeer meegevallen. Veel medewerking heeft men ondervonden niet alleen van particulieren maar ook van de overheid. Aan alle plaatselijke organisaties, die hebben meegeholpen, heeft het comité een brief gezonden met het verzoek op gave te doen van de door hen gemaakte kosten, waarin het comité dan naar ver mogen zal bijdragen indien deze kosten al thans niet uit eigen middelen reeds zijn bestreden. 50000000°oc«>x>coooobocxxx»ocxxxxxx>oo(»oocxx)ooocooooooo' De Staatsrechtbankvan Hessen brak zich gisteren het hoofd over de vraag of een student Latijn moet kennen en beraad slaagde gedurende tien uren. Het betrof hier een klacht van de vader van een scholier, die uit het schoolvoetbalelftal was gezet, omdat hij voor zijn Latijn was gezakt. AMSTERDAM, maart. Mijn dochter, die nu de lang niet geringe leeftijd van zeven maanden heeft bereikt, is zojuist te ruggekeerd van een korte vakantie onder de zorgvuldige hoede van haar moeder. Een paar weken heeft zij het toeziend, maar op deze leeftijd nog niet belangrijk vaderlijk controle-apparaat moeten mis sen. Toen zij thuis kwam, heeft zij me ge durende enkele minuten strak en verbaasd aangekeken. Zij vroeg zich duidelijk af, wie nu weer deze vreemde vent was, die zo vriendelijk tegen haar deed. Nadat nog geen uur tevoren een gehele KLM-beman- ning haar in het vliegtuig bewonderend had toegelachen, was dit van haar zijde geen onredelijke reactie. Na die paar mi nuten zwijgzaam kijken, heeft zij eenmaal zinloos gekird en is zich toen gaan wijden aan het afsabbelen van een gummi kip. Dat was voorlopig alles, dat een vader waardig werd gekeurd. Maar een paar uur later was het tussen ons weer wat beter geworden. Ik wil niet zeggen, dat ze mij toen al herinnerde als een man die in haar leven een rol van eni ge betekenis zou blijven vervullen, doch ze accepteerde me als „al weer zo'n onge woon groot mens, dat wel ergens in mijn leven zal thuishoren". Nu, een etmaal la ter, is de situatie nog verbeterd. Ik heb nu al twee vage glimlachen en een klap ln mijn gezicht gehad en dat is een goed teken. Overigens is zij in die paar weken niet gering gegroeid. Als het met deze snelheid doorgaat maar dat zal toch wel niet, hè? dan wordt ze later een vrouw van tegen de twee meter, hetgeen niet te ho pen is. De mannen van meer dan twee me ter, die dus in staat zouden zijn op haar neer te kijken zoals het hoort, zijn schaars. Ik heb haar daar trouwens al ernstig voor gewaarschuwd, maar het probleem lijkt haar op dit moment nog niet ernstig bezig te houden. Voorlopig gaat ze door met het verslinden van enorme voorraden van al lerlei voedsel, waarvan ik zelf blijkbaar vroeger zo veel heb gehad, dat ik het meeste er van niet meer kan uitstaan. Zij is bijvoorbeeld verzot op yoghurt, een pro- dukt waarmee ge mij iedere deur uit kunt jagen. Mijn dochter heeft in de afgelopen we ken ook aanzienlijk meer haar gekregen. Ik heb een vage poging gedaan daar een presentabele coiffure van te maken, maar het is onbegonnen werk. Bovendien zou toch haar vrijwel constante horizontale positie in het leven aan een dergelijke coif fure weinig goed aan doen. Behalve man nequins en filmsterren is er bij mijn weten nog nooit iemand in geslaagd de haardos in bed m oorspronkelijke keurigheid te bewaren. En wat die beperking op deze regel betreft: ik zou daar de mannen van filmsterren en mannequins nog wel eens over willen horen. Tenzij die toestaan, dat hun vrouwen ook in de echtelijke slaap kamer continu onder de behandeling van make-op specialisten staan niet waar schijnlijk, dacht u wel? Verder is er over het leven van het jong ste meisje in mijn omgeving niet veel mee te delen. Box en kinderstoel staan vol spanning het moment te verbeiden, dat zij nodig zullen gaan worden. De werkster en mijn vrouw, die gezamenlijk de luieroogst verwerken, kijken nog verder vooruit. Èn mijn eigen blik is nu soms al angstig ge vestigd op het moment, dat zij met een schrift vol wiskunde-opgaven bij mij zal komen, opdat ik maar voor een oplossing zal zorgen. Want dat zijn de momenten waarop het vertrouwen in de tot dan toe- zorgvuldig hooggehouden fictie van vader lijke alwetendheid een ernstige schok on dervindt. Ik herinner me dat met ver ontschuldigingen aan mijn eigen vader nog uitstekend. A. S. H. ADVERTENTIE Een klerk, die promotie wou maken. Had pech, want zijn pen ging steeds staken.... Maar bij DANTUMA kocht Hij een vulpen en mocht Toen het Hoofd zijn van „Schrift'lijke Zaken" 1 Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 ZATERDAG 10 MAART Minerva: „Ridders van de ronde tafel", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Kiss me deadly", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Brieven uit mijn molen", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: „De klauwier", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „De regen kwam", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Aasgieren van Texas", 14 j., 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „To catch a thief", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De over loper", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Stadsschouw burg: 8 uur, De toneelgroep „Theater" geeft een vooretelling van „Familieconflict". ZONDAG 11 MAART Minerva: „Ridders van de ronde tafel", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Kiss me deadly", 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Brieven uit mijn molen", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „De klauwier", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „De regen kwam", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Aas gieren van Texas", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „To catch a thief, alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De overloper", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „La Traviata", 14 jaar, 11 uur. Studio: „De witte droom', alle leeft., 11 uur. Palace: „La vie commence demain", 10.30 uur. Stads schouwburg: 8 u„ De toneelgroep „Theater" geeft een voorstelling van „Nacht vol ver warring". Concertgebouw: 2.30 uur, Kinder film „Dick Trom". Gebouw St. Bavo: 2 uur. Kindercircus „Lambertha". Geb. „Cultura": 10.30 uur, Ir. H. Bouman spreekt op wij dingsmorgen van de Ned. Ver. van Spiritis ten „Harmonia" over „De dood een zegen of verschrikking". Zuiderkapel: 10 en 5 uur, Dienst o. 1. v. J. Klein Haveveld, 8 uur: Jeugdsamenkomst o. 1. v. Sidney Wilson. Wilhelminakerk: 5 uur en Zuid-Oosterkerk: 5 uur: Diensten met als onderwerp „On schuldig ter dood veroordeeld. Sionskerk: 7 uur: Ds. Kok spreekt over „Geen schuld'. Zangdienst van 6.45 af. Gebouw H.K.B.: 8 uur: Voor de Operettevereniging „Diogé" spreekt Leo Riemens over opera en operette. Muzikale illustratie met grammofoonplaten. MAANDAG 12 MAART Minerva: „Marie Antoinette", 18 jaar, 8.15 uur. Palace: „Kiss me deadly", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Brieven uit mijn molen", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „De regen kwam", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Aloma van de Zuidzee", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „To catch a thief, alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „r- volmaakte overval", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 8 uur, De Haagse Comedie geeft een voorstelling van „Requiem voor een non". Gebouw Zang en Vriendschap: 8 uur, Vragenavond van geestelijk centrum „De grotere wereld**. Studio: „De klauwier", 18 j., 2,15, 7 en 9.15 u Begijnhofkapel: 8 uur. Interkerkelijke samenkomst. Zangdienst van 7.30 uur af.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5