Minister Witte wil particuliere bouwers niet de vrije hand laten Een drieling in Haarlem Atoom-expositie wellicht geheel voor rekening van Amsterdam Haarlems Dagblad EERSTE KAMER E.V.C. niet met stakingsleiding eens Pineau pleegt overleg met premier Nasser Aanmeldingsformulier Athene vraagt UNO om bespreking van Cyprus Spionage-zaak was manoeuvre tegen P.M.F. Amsterdamse Beurs Hillegom Bennebroek Lisse f Zijn al die reizen nu werkelijk nodig Opnieuw winter in Italië watersnood in Hongarije Portefeuille-verdeling in Indonesië blijkt lastig Trawlv issersstaking Zelfbeschikkingsresolutie bij de Amerikaanse Senaat ingediend Mitterand getuigt: Communistische agent uit Midden-Oosten in Londen Uitstel behandeling van Algemene Ouderdomswet P. Lommerse en Zonen NV Kind onder motor De Jonge Kerk vergaderde Het Vierde Prinsenkind Scheepvaart Malenkov uit Moskou naar Londen vertrokken WOENSDAG 14 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE GOURAN 1 De Eerste Kamer heeft dinsdag de be groting van Wederopbouw en Volkshuis vesting besproken. De eerste spreker, de heer R e ij e r s (CHU) was erover ont stemd dat reeds instructies aan de gemeen tebesturen voor de woningtelling waren gezonden voordat het wetsontwerp ook door de Eerste Kamer was goedgekeurd. Het wetsontwerp moest nu eigenlijk maar van de agenda worden afgevoerd, zo meen de hij. Wat de woningbouw betreft was hij te leurgesteld over het aantal gereedgekomen huizen in 1955, dat achtergebleven is bij het bouwplan. Hij bepleitte meer parti culiere- en systeembouw. De heer De Vos van Steenwijk (WD) sprak over het aantrekken van bouwvakarbeiders door grote gemeenten en meende dat Amsterdam hiermede te ver is gegaan. Hij waarschuwde tegen het vormen van gemeentebouwbedrijven en tegen het financieel steunen van emigratie van bouwvakarbeiders. De heer Brandenburg (C.P.N.) merkte op dat de Amsterdamse raad zeker zijn afkeuring over de wervingsactie zou hebben uitgesproken, indien zij in strijd zou zijn geweest met de goede zeden op dit gebied. Het is beter bouwvakarbeiders in Amsterdam te laten werken dan hen te laten emigreren, zo betoogde hij. De woningnood moeten wij beschouwen als een nationale ramp, zei de heer Kraayvanger (K.V.P.). Dan moet ook worden gehandeld als in tijden van nood. Men mag niet opzij gaan voor niet-renda- bele investeringen. Wat maakt het uit en kele miljoenen uit te geven, als het gaat om een ramp als de woningnood? De particulie re ondernemr is er huiverig voor investe ringen te doen in nieuwe baksteenfabrie- ken omdat de periode van grote vraag niet lang genoeg zal duren om deze investerin gen terug te verdienen. De overheid zou zich voor dergelijke investeringen garant moeten stellen. Ook zouden gelden kunnen worden uitgetrokken voor het aantrekken van bouwvakarbeiders, die hun beroep voor een ander hebben verwisseld en voor de opleiding van jonge arbeiders. De heer Kraayvanger meende, dat wat dit betreft de regering zich onvoldoende inspanning heeft getroost. Minister antwoordt In de hedenochtend voortgezette verga dering heeft minister Witte geant woord' het niet aanbevelenswaardig te ach ten systemenbouw toe te passen in kleine gemeenten. Wel zou het systeem van gepre fabriceerde houten woningen kunnen wor den bevorderd. Over de emigratie van bouwvakarbeiders zei de minister het niet juist te achten deze arbeiders in een bijzondere positie te plaat sen door aan deze emigranten de regerings- OXXiOOCOOCOOOOOOOOOOCCCOOOOOOOOOOCiCOOCOOCXiOOCOCOCOOCOCCC 8 LONDEN. - Zijn al die reizen nu wer- p kelijk. nodig?", aldus vraagt het liberale g Britse blad de „Manchester Guardian", p zich in een hoofdartikel af. Het blad verwijst naar het reisprogram der b staatslieden van het afgelopen week-r einde: Dulles naar Colombo, Selwyn"- Lloyd naar Ankara, Pineau naar Nieuw Delhi, Lord Mountbatten (de chef van de Britse marinestaf) naar Nieuw Delhi 8 g en andere oostelijke bestemmingen, 8 president Gronchi van Italië naar New 8 York, Mollet, Stassen en Dom Mintoff P (premier van Malta) naar Londen. „Op 8 deze manier zal de lucht gauw verduis- 8 terd worden door de vliegende staats- 8 lieden", aldus het blad. 8 Het blad vraagt, wat er toch mankeert, 8 aan de oude opvatting, dat de diploma- 8 8 tie het best gevoerd kan worden door de diplomaten ter plaatse. Zij immers p kunnen, aldus de „Manchester Guar- 8 dian", met een zekere nauwkeurigheid P weergeven wat zij gehoord hebben, j; 8 Ministers, die met elkaar gesproken 8 hebben, blijken daarentegen soms een 8 verschillende indruk te hebben overge- 8 houden van wat er verhandeld is". g Wanneer een regering een rechtstreekse 8 boodschap moet overbrengen, zijn er p nog dingen als telefoon en telegraaf aldus de Manchester Guardian. XOOCOOOCOOOOOOOOOOCÏOOOOOOOOOCOOOOOCXJOOOOOOOCOOOOOOOOOOO ROME (Reuter) Ongeveer vierhon derd dorpen in de bergen in midden- en zuid-Italië zijn door sneeuw van de bui tenwereld afgesneden in de tweede koude golf van deze winter. Sneeuwstormen woedden opnieuw in de Abruzzen, een ge bergte dat deel uitmaakt van de Apennij nen in midden-Italië. Lawines en grond verschuivingen hebben honderden kilome ters weg geblokkeerd en telefoon- en te legraafverbindingen verbroken. Ook zijn elektriciteitskabels gebroken. In het dal van Fucino, honderd kilome ter ten oosten van Rome, werd een tempe ratuur van 23 graden Celsius onder nul ge meten. Vele dorpen in Hongarije zijn ontruimd met het oog op overstromingen, die een gevolg zijn van ijsdammen in de Donau. Langs de grens met Joegoslavië is de toe stand kritiek, aldus radio-Boedapest. Alle dorpen op de linkeroever zijn geëvacueerd en grote gebieden staan onder water. subsidie te onthouden. Dit zou de aanwas van het aantal bouwvakarbeiders boven dien niet bevorderen. Over de scholenbouw zei de bewindsman, dat deze bouw rijksgoedkeuring behoeft, maar dat de realisatie daar buiten staat. De heer Wendelaar had er op gewezen, dat de scholenbouw aanzienlijk was achterge bleven bij het aantal, waarin was voor zien in de begroting van Onderwijs. De suggestie, dat de oplossing van de woningnood ligt in het overlaten van dit probleem aan de particuliere bouwers, kon de minister niet aanvaarden. De heer Reyers had voorgesteld de particuliere bou wers drie jaar de vrije hand te laten. Dit zou slechts betekenen, dat de bouwers over drie jaar „binnen" zouden zijn. De oplos sing van het woningprobleem zal dan ech ter niet dichterbij zijn gekomen. De minister had er geen bezwaar tegen, dat particuliere bouwondernemingen voor gemeentebesturen bouwen, indien de plan nen goed zijn. Wel had hij bezwaar tegen de vrijheid, dat men alleen de meest kapi taalkrachtigen aan een woning kan helpen. Masjumi en PNI eisen beide Onderwijs en Buitenlandse Zaken op DJAKARTA (ANP) De Indonesische kabinetsformateur mr. Ali Sastroamidjojo ziet zich voor de eerste moeilijkheden ge plaatst bij zijn pogingen tot vorming van een coalitiekabinet, bestaande uit de niet- communistische partijen, nu hij een aan vang heeft gemaakt met de besprekingen over de verdeling van de portefeuilles. Naar verluidt eist de Masjumi de posten van Buitenlandse Zaken en Onderwijs op, die echter ook worden begeerd door de partij van de formateur, de PNI. De Ma sjumi is van oordeel dat, waar het pre mierschap door de nationalisten zal wor den bezet, Buitenlandse Zaken aan de Ma sjumi dient te worden toegewezen. Mr. Roem, oud-minister van Buitenlandse Za ken en in 1950 Hoge Commissaris voor Indonesië in Den Haag, is volgens welin gelichte kringen de meest waarschijnlijke kandidaat voor deze post. De nationalisten zijn bevreesd dat de on derwijspolitiek indien het ministerie van Onderwijs aan de Masjumi zal worden toe gekend, een verandering zal ondergaan. Zij wensen het onderwijsstelsel vrij van godsdienst te houden en willen daarom dit ministerie zelf beheren. Intussen zijn de PNI en de Nahdatul Ulama tot overeenstemming gekomen over de samenstelling van het kabinet. Waar nemers, die wijzen op de soepele houding van zowel de Masjumi als Nahdatul Ulama, koesteren nog steeds vertrouwen, dat de formateur in staat zal zijn een lijst van mi nisters in te dienen binnen de hem door president Soekarno gestelde termijn, die vrijdag afloopt. De communistische A.N.B.Z. (E.V.C.) heeft In een gistermiddag uitgegeven verklaring stelling genomen tegen het standpunt van de stakingsleiding van de IJmuidense trawlervissers. De commissie van vertrou wensmannen van de stakende vissers zag in het door de reders gepubliceerde com muniqué „nog te weinig concrete punten om de vissers te adviseren de mogelijkheid van een beëindiging van de staking te overwegen" De A.N.B.Z. meent echter dat het com muniqué van de reders een keerpunt in de staking betekent. In gecamoufleerde ter men hebben de reders te kennen gegeven dat zij de vaste gages op de trawlervloot zullen handhaven, meent de A.N.B.Z. en zij noemt de staking een overwinning van de vissers. De A.N.B.Z. heeft de stakers aan geraden zich te beraden op de nieuwe situatie en stelt de vissers de vraag, of het nog nut heeft langer te staken. Stakers: poging terugwezen Van de zijde van de O.V.B. wordt meege deeld, dat de E.V.C. wederom een poging heeft gedaan zich meester te maken van de actie. Deze. poging is echter door de com missie van vertrouwensmannen terugge wezen. De commissie zal zelf haar maat regelen nemen en behoudt volledig haar eigen zienswijze, zulks in afwachting van de mening der vissers. CA'iRO (Reuter/U.P.) De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, die van Karatsji waar hij de ZOAVO- conferentie heeft bijgewoond op weg is naar Frankrijk, is te Cairo aangekomen, waar hij besprekingen zal voeren met pre mier Nasser en diens minister van Buiten landse Zaken, dr. Mahmoed Fawzy. Pineau reist vanavond door naar Parijs. Minister Pineau zal spreken over de toestand in Al gerije. De bijeenkomst met de Egyptische premier is tot stand gekomen door bemid deling van premier Nehroe van India. Minister Pineau zal begin april bezoeken brengen aan Israel, Syrië en de Libanon om besprekingen op hoog niveau te voeren over de groeiende spanning tussen Israel en zijn Arabische buren. Het bezoek zal erop gericht zijn Frankrijks tanende invloed in het Midden-Oosten te versterken. Pineau zal de eerste Franse minister zijn die na de tweede wereldoorlog een bezoek aan landen in het Midden-Oosten brengt. Tijdens het debat in de Franse Nationale Vergadering hebben de minister-resident voor Algerije, Robert Lacoste, de vroegere gouverneur-generaal in Algerije, Jacques Soustelle, en andere Franse leiders Egypte er onomwonden van beschuldigd de Alge rijnse rebellen te steunen. „De minister zal in Caïro niet nalaten de gewettigde vrees naar voren te bren gen, welke in Frankrijk ontstaan is naar aanleiding van de steun die Egypte de Noordafrikaanse rebellen verleent," aldus een bekendmaking van het Franse minis terie van Buitenlandse Zaken. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad van Amsterdam voor mede werking te verlenen aan de door de stich ting internationale tentoonstelling „Het atoom", Amsterdam, in 1957 op de lucht haven Schiphol te houden tentoonstelling. B. en W. verzoeken de raad de Fokker- loods nabij de ingang op de luchthaven Schiphol aan te kopen voor een bedrag van 75.000 en deze na aankoop te slopen, voorts om het terrein bij deze loods tijdelijk ter beschikking te stellen voor een gebou wen complex en daarvoor een bedrag be schikbaar te stellen van 2.925.000. Verder stellen B. en W. voor aan de stichting „Het atoom" voor de inrichting van de tentoonstelling een bedrag van ten hoogste 2.000.000 ter beschikking te stel len en een bedrag van ten hoogste f 1.000.000 voor de voorbereiding en dekking van de exploitatiekosten en 500.000 ter dekking van onvoorziene uitgaven. B. en W. van zijn oordeel, dat ten aanzien van de financiële regeling van de voor dit doel te voteren kredieten de gehele uitgave van 6.500.000 voorlopig ten laste van bui tengewone middelen kan worden gebracht. Het ligt in het voornemen de tentoonstel ling in de loop van juni 1957 te openen. Zij zal tot het einde van de zomer duren. Ge durende de zomermaanden worden door particuliere ondernemingen goede verbin dingen tussen Amsterdam en Schiphol per bus en boot onderhouden. B. en W. achten het voorts van belang, dat het schema, dat aan deze tentoonstelling ten grondslag is gelegd, samen met de waardevolle inhoud der tentoonstelling, een goede basis kan opleveren voor een blijvende verzameling. De inrichting van de tentoonstelling zal, voor zover deze wordt bekostigd uit door de gemeente be schikbaar gestelde gelden, eigendom der gemeente moeten worden. De gemeente komt daardoor in het bezit van een waar devolle verzameling. B. en W. hebben het voornemen die verzameling te doen opne men in een te stichten permanent instituut, liet voor het onderbrengen van dit instituut nodige gebouw zou kunnen worden gesticht naast de plaats waar het havengebouw zal verrijzen en waar aan het havenfront reeds ruimte is gereserveerd voor een museum. Voorts, zo gaan B. en W. verder, kan Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT a 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 april 1956 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen worden overwogen op deze plaats tevens het plan voor de stichting van een plane tarium te verwezenlijken. B. en W. zullen, indien de atoomtentoonstelling tot stand komt, de oprichting van het bedoelde in stituut en de stichting van' een gebouw daarvoor voorbereiden. B. en W. voegen voorts aan hun overweging toe, dat de om standigheid, dat veel wijdere dan alleen Amsterdamse belangen met het houden van de atoomtentoonstelling zullen zijn ge diend, een bijdrage van het rijk in de aan deze expositie verbonden kosten zou recht vaardigen. Zij zullen zich dan ook met het rijk in verbinding stellen. Een groot deel van de stichtingskosten van het hoofdge bouw, dat voor de luchthaven van blijven de waarde zal zijn, zal bij overdracht van dit gebouw aan de N.V. luchthaven Schiphol worden terugontvangen. NEW YORK (Reuter). De Griekse UNO- afgevaardigde Palamas, heeft de UNO of ficieel verzocht de kwestie-Cyprus op de voorlopige agenda van de volgende Alge mene Vergadering, die in september of no vember bijeenkomt, te plaatsen. Griekenland heeft zaterdag bij de UNO geprotesteerd tegen de Britse politiek op Cyprus en de verbanning van aartsbisschop Makarios en drie andere Cypriotische geestelijken. De Griekse delegatie zegt in een verklaring dat „kolonialisme" de schuld is van de „acute politieke crisis, die een gevaar is voor vrede en veiligheid op Cyprus". Bij de behandeling van de „pro vocatieve deportatie" van de aartsbisschop dient het gehele vraagstuk terdege bezien te worden waar bij de beginselen van het Handvest uitgevoerd moeten worden. Sir Pierson Dixon, de Britse voorzitter van de Veiligheidsraad, heeft in een ver klaring gezegd de Griekse daad te betreu ren. De kwestie-Cyprus is volgens hem geen zaak voor de UNO. Het verzoek tot behandeling in de UNO heeft slechts ten doel de gemoederen binnen en buiten Cy prus in beroering te brengen. Wedijver De democratische senator Lehman heeft in de Amerikaanse Senaat een resolutie ingediend, waarin aan Groot-Brittannië wordt verzocht met de bevolking van Cy prus overleg te plegen „in overeenstem ming van de beginselen van het zelfbe schikkingsrecht, dat Washington vanouds onderschrijft". De resolutie heeft de steun van twaalf democratische en zes republikeinse sena toren. Bij het indienen van de resolutie zei Lehman, dat Washington zich niet afzijdig kan houden. Het zou hierdoor de vriend schap verliezen, die het gekweekt had on der meer door de hulp bij de strijd tegen communistische onderdrukking. Washing ton, zo zei hij kan niet toelaten, dat gewed ijverd wordt met de Sovjet-taktiek bij het onderdrukken van een geheel volk. In Congreskringen is men van mening, dat de senaatscommissie voor buitenlandse zaken zal uitmaken of de Senaat een for mele stemming over de resolutie zal hou den. Mevrouw N. Sikkens-Meijer uit de Spaan sevaartstraat 95, is gistermiddag om kwart voor twee in het Diaconessenhuis te Haarlem, verblijd met de geboorte van drie welgeschapen dochters, die respectievelijk 5 pond en twee ons, 4ilt pond en 4 pond en 120 gram wegen. Anneke, Leonie en Mariene, wier eerste portret vanmorgen gemaakt werd, maken het evenals hun moeder, uitstekend. PARIJS (United Press) De Franse minister van Justitie, Franpois Mitterand, heeft voor de rechtbank verklaard, dat Engeland en de Verenigde Staten er in 1954 voor gewaarschuwd waren geen mili taire verdragen met Frankrijk te sluiten, omdat twee Franse ministers inlichtingen aan de Russen doorgaven met medeweten van de premier. Getuigenis afleggend in het proces tegen vier Fransen, die beschuldigd zijn van het doen uitlekken van officiële geheimen, zeide Mitterand, dat de voormalige premier Pierre Mendès-France, toen hij zich in ok tober 1954 in Londen bevond, met Parijs telefoneerde en daarbij vertelde: „Ik kan niet onderhandelen, omdat de Engelsen en Amerikanen uit Frankrijk bericht hebben ontvangen, dat zij geen onderhandelingen over militaire verdragen met deze regering moeten voeren, omdat de regering in de persoon van de minister van Binnenlandse Zaken, waarschijnlijk ook de minister van Financiën en met de morele medeplichtig heid van de premier al dergelijke inlich tingen aan de Sovjets doorgeven." De vier beklaagden zijn de journalist André Baranes en de voormalige ambte naren Roger Labrusse, René Turpin en Jean Francis Mons. Zij zouden geheimen van de commissie voor nationale defensie aan de communisten hebben doorgegeven. Mitterand verklaarde dat naar zijn me ning een groot deel van de hele zaak was gearrangeerd om de regering Mendès- France in discrediet te brengen. Hij voeg de hieraan toe, dat de voormalige premier Edgar Faure, die destijds minister van Fi nanciën was, eveneens het slachtoffer was van boze geruchten, die gedurende sep tember 1954 de ronde deden. „Het was een politieke operatie, bedoeld om het kabinet Mendès-France te compro mitteren", zo zeide Mitterand. Hij beschuldigde voorts de voormalige minister van Binnenlandse Zaken, Leon Martinaud-Deplat, zijn bittere politieke vijand, ervan aan de voormalige president Vincent Auriol te hebben gezegd, dat Mit- terands auto geparkeerd stond voor de woning van een journalist, die'de volgende dag geheime documenten liet afdrukken. Martinaud-Deplat had later deze be wering ontkend en het bleek dat men zich in de auto-nummers had vergist. Mitterand zeide voorts dat de lekken al leen afkomstig kunnen zijn geweest van het permanente secretariaat van de natio nale defensieraad. „Onthullingen" LONDEN (AFP). - Volgens de Londense „Daily Mail" is een zekere Asian Humba- raci, een overgelopen geheime communis tische agent, uit het Midden-Oosten in Londen aangekomen. Hij zou de Britse autoriteiten op de hoogte hebben gebracht van een Russisch plan om Invloed te krij gen in de Libanon, Syrië en op Cyprus. De diplomatieke correspondent van de „Daily Mail", die met Humbaraci gesproken heeft, schrijft dat de nieuwe Sovjet-ambassa deur te Beiroet, Kiktev. de chef van de Russische geheime dienst voor het Mid den-Oosten is. Kiktev moet, volgens Humbaraci, de positie van de Britten op Cyprus ondermij nen en door omkoperij en zonodig sabo tage de verbindingen tussen de Britse basis op Cyprus en die in het Midden-Oosten verzwakken. De verzetsbeweging op Cy prus, de EOKA, zou geleid worden door Russische agenten, aldus dit bericht. 3-3 '/2 Nederl/47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 98l8/i„ 333 315 274J4 453 336 339% 33414 20714 368 30014 704 685 10914 207 198 J4 274 12914 138 250 220% 227% 247% 81% 159% 58% 49% 77% 3914 Openings koersen 99 99% 33014 315 274 312 451 336 339 334 20714 364 300 698>4 67814 110 206)4 19614 274 12914 136 250 228 J4 227 J4 247% 8014 15714 58 47 7614 39% Wegens ziekte minister Stiurhoff De behandeling van de Algemene Ouderdomswet, waarmee de Tweede Kamer vanmiddag een aanvang zou maken, is uit gesteld wegens ziekte van minister Suur- hoff. Ter voortzetting van de zaken welke werden gedreven door de te Hillegom ge vestigde vennootschap onder firma P. Lommerse en zonen, is opgericht de P. Lommerse en Zonen n.v. te Hillegom. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 1.000.000, verdeeld in 1000 aandelen van f 1000 elk. Hiervan zijn geplaatst 514 aan delen, die worden volgestort in onroerende zaken en in contanten. De vennootschap heeft ten doel het kweken van en de bin nen- en buitenlandse handel in bloembol len, bloemen, planten, zaden en aanver wante artikelen enz. Directeuren zijn de heren H. P. Lommerse, J. F. Lommerse en G. P. Lommerse. Op de Rijksstraatweg te Hillegom is de vijfjarige H. door onverwacht de weg over te steken onder een motor gekomen. De be rijder remde krachtig. Hoewel de jongen onder de motor kwam, mankeerde hij bijna niets. Zijn fiets werd beschadigd. Dinsdagavond kwam De Jonge Kerk bij een in Weltevreden te Hillegom, onder lei ding van ds. Brouwer. Deze sprak over de eenheid en de gedeeldheid der kerk. Be sproken werd de vraag of de verscheiden heid der richtingen gewaardeerd, kon. wor den. Voorts werden~ddT5ezwaren besproken die er waren tegen de gescheidenheid der kerken en de vraag of die gescheidenheid bij de jongeren even goed gevoeld werd als door ouderen. Lijden de jongeren onder het gescheiden zijn? De jonge kerk heeft een taak te vervullen. Vrijdag zal er in „Flora" te Hillegom een bespreking zijn over de mogelijkheid: om te komen tot een openbare contactavond, tevens propaganda-avond ten bate van het werk van de stichting „Het vierde prinsen kind". Vertoond zal worden de film „Het licht brak door!-" KATHOLIEKE VROUWENBEWEGING Op de ledenvergadering van de Katholie ke Vrouwenbeweging welke vanavond in Bennebroek wordt gehouden zal pater We zenbeek een ïezing houden over de martel dood van zijn ordegenoot pater Titus Brand'sma. ARJOS-BIJEENKOMST De Anti-revolütionaire Jongeren-Studie club zal 17 maart in de vergaderzaal van de Christelijk Gereformeerde kerk een bij eenkomst houden, waarin gesproken zal worden over de PBO en er volgt een korte inleiding over dr. Abraham Kuijper. Voorts zal de te houden Arjos-meeting op 2 juni aanstaande besproken worden. Aagtekerk, 12 v. Genua n. Port Said. Aldabi, 12 v. Montevideo n. Santos. Almkerk, 13 te Kaapstad. Amstelvaart, 13 te Zeebrugge. Ariadne, 13 te Amsterdam. Aardijk. 13 te Norfolk. Abbedijk, 13 te Antwerpen. Abbekerk, 13 v. Rotterdam n. Amsterdam. Amstelbrug, 13 v. Aden n. Port Said. Amstelland, 13 te Amsterdam. Averdijk, 12 v. Rotterdam n. New Orleans. Amstelland, 13 te IJmuiden verwacht. Aagtekerk, 13 v. Genua n. Port Said. Agamemnon, 14 te Curagao. Alderamin, 14 te Aden. Altair, 14 te Buenos Aires Anker, pass. 13 Lands End n. Amsterdam. Appingedijk, 13 v. Curagao n. Rio de Janeiro. Blijdepdijk, 13 te Rotterdam. Boschfontein, 12 v. Amsterdam n, Dar es Salaam Beninkust, pass. 13 Dover n. Bordeaux. Bantam, 13 te San Francisco. Blitar, 13 te Makassar. Basilea, 12 te Montevideo. Beninkust, 13 v. Antwerpen n. Bordeaux. Baarn, 13 te Tocopilla Boskoop, 13 te Bremen. Bussum, 13 te Port Said. Callisto, pass. 13 Lands End n. Antwerpen. Caltex Utrecht, pass. 13 Perim n. Rastanura. Castor, 12 te Curagao. Cumulu» (weerschip) 13 te Rotterdam. Caltex Leiden, 14 te Rotterdam. Duivendijk, 14 te Cristobal verwacht. Delft, 13 te Barranquilla. Dorestad, 12 dwars Muscat n. Suez. Daphnis, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Daphnis, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Drente, pass. 13 Perim n. Belawan. Delfshaven, 13 te Rotterdam. Diemerdljk, 14 te San Francisco. Duivendijk, 14 te Cristobal. Eendracht, 13 v. Piraeus n. Istanbul. Esso Den Haag, 12 v. Port Said n. Antwerpen. Erinna, 14 te Pladju. Esso Nederland, pass. 13 Ouessant n. Banias. Eos, 13 te Lattakia. Friesland (KRL), 13 v. Djibouti n. Suez. Gouwe, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Gabonkust, 13 v. Lagos n. Matadi. Gordias, 13 v. Kalyvia n. Patras. Gaasterkerk, 13 v. Port Said n. Alexander. Gooiland, 12 te Salvador. Graveland, 13 v. Itajai n. Caranugua. Guineekust, pass. 12 Lissabon n. Dakar. MOSKOU (Reuter) Ex-premier lenkov, thans Sovjet-minister voor de eiev' triciteitsvoorziening is uit Moskou, via B?-! lijn, naar Londen vertrokken, voor een be! zoek van drie weken aan Groot-Brittany Het is de eerste maal, d'at Malenkov reis buiten de Sovjet-Unie maakt. D<e Sov! jet-delegatie bezoekt Groot-Brittannië uitnodiging van de autoriteiten, die he toezicht hebben op de Britse elektriciteit;, voorziening. Malenkov scheen zich bij zij vertrek kennelijk op de reis te verheug^ Ganymedes, 13 v. Balboa n. Pta Arenas. Gaasterland, 13 180 m. zw. Finisterre. Grote Beer, 13 v. Rotterdam n. Halifax. Hydra, 12 1000 m. zw. Azoren. Hathor, 13 v. Ceuta n. Rotterdam. Hera, pas. 13 Ouessant n. Rotterdam. ittersum, 12 v. Lagos n. Calabar. Isis, 13 te Port of Spain. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 12 Aden n. Suez. Jagersfontein, 13 te Antwerpen. Kenia, 13 te Port Said. Kermia, pass. 12 Kp. de Gata n. Eastham. Kertosono, 12 v. Mombasa n. Djibouti. Kylix, 13 te Durban. Karimun, 13 v. Sorong n. Manokwari. Korenia, 12 te Schiedam. Kaimana, 13 te Makian. Larenberg, 13 te Antwerpen. Limburg, 12 te Rotterdam. Luna, 13 te Amsterdam. Loppersum. pass. 13 Finisterre n. IJmuiden. Leto, 13 170 m. n. Menado n. Balikpapan. Laertes, 13 te Sandakan. Leuvekerk, 13 te Vizagapatam verwacht. Laurenskerk, 13 te Abadan. Leersum, pass. 13 Bahamas n. Houston. Mapia, pass. 12 Algiers n. Bona. Mariekerk, 13 te Duinkerken. Mentor, 12 300 m. w. Finisterre n. A'dam. Mataram, 13 te Cheribon. Nestor, 13 te Trinidad. Nieuw Amsterdam, 12 v. New York n. Port Prince. Noordam, 12 te New York. Notos, 12 te Oran. Noordzee, pas. 13 Victoria n. Santos. Oostkerk, 12 v. Port Said n. Genua. Orion, pass. 13 Finisterre n. Tunis. Ouwerkerk, pass. 13 Elba Cape n. Djibouti. Oranjestad, 14 te Curagao. Purfina Nederland, 13 300 m. zo. Kuwait. Prins Casimir, bass. 12 Ouessant n. Antwerpen Prins Willem IV. 13 te Antwerpen. Pieter S, 13 v. Rotterdam n. Swansea. Polydorus, 12 v. Port Said n. Algiers. Peperkust, pass. 13 Kp. Blanco n. Amsterdam. Pieter S, 13 v. Rotterda mn. Swansea. Poelau Laut, 12 te Kidjang. Prins Willem IV. pass. 12 Vlissingen n. Antw. Pieter S, 13 v. Rotterdam n. Swansea. Prins Philips Willem, 13 te Conakry. Pygmalion, 13 te La Union. Pendrecht, 13 Finisterre gep. n. Mena el Ahmad Prins Casimir. 14 te Antwerpen. Prins Frederik Hendrik. 14 te Halifax. Rempang, 12 v. Marseille n. Duinkerken. Rotula, 13 te Trinidad. Radja, 13 260 m. w. Calicut n. Djibouti. Reyniersz, 15 Tj. Priok verwacht. Rijnkerk, 13 te Hamburg. Singkep, 12 v. Gibraltar n. Vlissingen. Stad Breda, 13 te Rotterdam. Stentor, pass. 12 zuidkust Jamaica n. Maracalbo, Sliedrecht, pass. 13 Aden n. Lands End. Statue of Liberty, 13 te Genua. Stanvac Djirak, 16 te Sungeigerong. Stanvac Talang Akar, 12 v. Port Swettenham b. Sungeigerong. Straat Makassar, 13 te Singapore. Statue of Liberty, pass. 12 Balearen n. Genua. Straat Banka, pass. 13 Cairns n. Surabaja. Singkep, 12 v. Gibraltar n. USA Seven Seas, pass. 9 Prawlepoint n. Halifax. Stad Maassluis, 12 te Narvik. Scherpendrecht, pass. 13 Finisterre n. RotterdiBi Singkep, 12 v. Gibraltar n. USA. Soestdijk, pass. 13 Gibraltar n. Halifax. Stad Amsterdam, 13 te Narvik. Straat Mozambique, 13 v. Bueno# Aire# n. Ris Grande do Sul. Sumatra, 14 te Beyrouth. Sibajak, 13 v. Rotterdam n. Sydney. Sommelsdiik, 13 v. New York n. Antwerpen. Straat Soenda, 14 te Port Elizabeth. Telamon, 13 te New York. Tjipanas, 14 te Mauritius. Tero, 12 v. St. Vincent n. Antwerpen. Taria, 13 150 m. o. Brisbane. Tankhaven I, 13 te Bangkok. Tankhaven II. 13 v. Priok n. Sungeigerong Tjibodas, 15 te Priok verwacht. Tjikampek, 13 te Surigao. Trajanus, 12 500 m. zw. Ouessant. Tiba, 13 v. Corpus Christi n. Denemarken. Tjisadane, 16 te Port Louis verwacht. Van Noort, 12 50 m. n. Flores. Van Waerwijck, 13 te Singapore. Waal, 13 te Iskenderun. Weltevreden, 13 in Suezkanaal n. Rotterdam, Wieldrecht, pass. 13 Madeira n. Ceuta. Woensdrecht, 13 540 m. o.t.z. Guardafui. Westland, 12 te Montevideo. IJsel, 13 te Tunis. Zijpenberg, 13 te Rotterdam. Zuiderkruis, 13 200 m. z. Padang n. Suez. KLEINE VAAR! Aco, 13 v. Middelharnis n. Londen. Afiena, 12 v. Amsterdam te Aabenraa. Algarve, 13 v. Vlaardingen te Newport verw. Alja, 12 v. Newross n. Belfast. Ambiroix, 12 v. Rotterdam n. Savona. Att S, 14 v. Rotterdam te Belfast verw. Annie G, 12 v. Amsterdam n. Londen. Adine, verm. 13 v. Rotterdam n. Lissabon. Appingedam, 15 v. Oporto te Antwerpen verw, Ardeas, 13 v. Malaga te Amsterdam. Arnoudspolder, 17 v. Lissabon te Antw. ver*. Arctic, verm. 14 v. Londen n. Rotterdam. Bill S, 13 v. Rotterdam te Antwerpen. Bestevaer, 13 v. Hansweert te Helsingborg ver*. Bab T, 11 v. Requejada te Kingslynn. Bill S, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Concepcion, 13 v. Rotterdam te Antwerpen. Coolhaven, verm. 14 v. Port Lyautey n. Londen Draco, 12 v. Rotterdam n. Lissabon. Diet, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Deni, verm. 13 v. Hansweert n. Londen. Da Capo, 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Eminent, 13 te Plymouth. Elizabeth Roorda, 13 v. Partington te Rotterdac Erkalin, 13 v. Hansweert n. Malmö. Ferocia, verm. 13 v. Casablanca n. Genua. Flevo, 12 v. Goole te Amsterdam. Gerry S, 13 v. Swansea te Amsterdam. Geert Bodewes, 12 v. Casablanca n. Londen. Gerrie S, 13 v. Amsterdam n. Rotterdam. Hoc Vinces, verm. 13 v. Grimsby n. Rotterdam. Henrica, verm. 14 v. Manchester n. Portugal. Henrica B, verm. 13 v. Aarhus n. Fredricia. Ida Pieter, 13 v. Swansea te Amsterdam. Jan Kreumer, 16 v. Londen te Rotterdam verw. Julia Mary, 11 v. Leixoes te Belfast. Joost, 10 v. Bayonne te West Hartlepool. Kaap Falga, 10 v. Bordeaux n. Liverpool. Kaap St. Vincent, 11 v. Londen n. St. Annaland Kora, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Keizersgracht, 13 v. Galway n. Gent. Konny M, 13 v. Hamburg n. Duinkerken. Marcella, 13 v. Duinkerken te Rotterdam. Michel Swenden, pass. 13 Vlissingen. Mulan, 13 v. Boston te Rotterdam verw. Mynelis, 13 te Casablanca verwacht. Merwehaven, 13 v. Melilla te Casablanca verw. Monica, verm. 13 v. Workington n. Dublin. Marietje Bohmer, 15 v. Savona te Alexandria verwacht. Mado II, pass. 13 Vlissingen n. Blyth. Meinent, 13 Plymouth verw. Martha, 12 v. Port Talbot n. Rotterdam. Martha, 12 v. Port Talbot n. Rotterdam. Mira, 12 v. Swansea n. Cardiff. Myfem, 14 v. Hull te Rouaan verwacht. Mypuck, 13 v. Rotterdam te Gillingham. Nieuw Haven, 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Nassauhaven. 14 v. R'dam te Gothenburg verw. Noordzee, pass. 13 Vlissingen n. Londen. Neeltje B, 13 v. St. Malo n. Teignmouth. Oosterdok, 12 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Phidias, 12 v. Carthagena n. Malaga. Procyon, 12 v. Londen n. Amsterdam. Havo, 9 v. Goole n. La Rochelle. Paloma, 13 v. Sligo op rede Wisbecht. Reliable, 13 v. Vlaardingen n. Aalborg. Swallow, 1 4v. Esbjerg te Hamburg verw. Spoorhaven, 13 v. Rouaan te Tanger verw. Stella Maris, 14 v. Sables d'Olonne te Aalborg verwacht. Stientje Mensinga, 13 v. Famagusta n. Alexan Strabo, 12 v. Amsterdam te Hamburg. Theano, 13 v. Dublin te Belfast. Tilly, 11 v. Londen te Loriënt. Taormina, 12 v. Halmstad n. Kopenhagen. Texelstroom, 13 v. Liverpool te Amsterdam. Twee Gebroeders, 13 v. Manchester te R'dam. Unitas, 12 v. Coleraine n. Bristol. Vrede, 13 v. Riba de Sella te Rotterdam. Violette Erica, 13 v. Swansea te Amsterdam. Vianna, 13 v. Vlissingen n. Londen. Volharding, verm. 13 v. Rotterdam n. Tanger. Westpolder, 14 v. Rotterdam te Oporto verw. Westerhorn, 13 v. Liverpool te Garston. Zeehaan, 14 v. Casablanca te Algiers verw. SLEEPVAARI Gele Zee, 12 v. Newcastle n. Genua met stoom schip. Loire, 12 v. Bombay te Maassluis. Noordholland, 12 510 m. zw. Ouessant met hop perzuiger. Oceaan, 13 610 m. w.t.z. Fayal met ss. Trade- wind.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 10