Beteugeling van prijsafspraken 5 s i Schous Caballero ar Agenda voor Haarlem „They taste like home" De cirkel Dit is een verstandige huisvrouw Tweede Kamer gaat akkoord met de Wet Economische Mededinging Franse trawler vergaan i Voor vlijtige handen 'n Barstende hoofdpijn AKKERTJE Congres over de vrijheid van de student r V V V 3 'i Vrijdagmorgen iö Maart 10.30 uur heropening van onze zaak. Achter de oude St Bavo Raad voor de J eugdvorming Peruaanse ambassadeur bood geloofsbrieven aan CONSTANTE KWALITEIT Jhr. Van Weede bij de Paus Examens „Daily Mail" trekt partij voor Jungschlager Chiv Bouwpatroons thans ook voor uitbreiding vakantie D OI w DEKDAG 15 MAART 1956 De Tweede Kamer heeft woensdagmiddag met algemene stemmen de Wet Econo mische Mededinging aangenomen, waardoor de regering de bevoegdheid krijgt af spraken van ondernemers te verbieden, die de concurrentie uitschakelen, zodat de prikkel tot kwaliteitsverbetering en prijsverlaging verloren gaat. Omgekeerd kan de regering ook overeenkomsten tussen een aantal ondernemers in het belang van gezonde toestanden in een bedrijfstak voor alle bedrijfsgenoten verbindend ver klaren. Maatregelen van de regering worden pas oenomen na inwinning van het advies van twaalf onafhankelijke economische des kundigen, die voor zes jaar worden be noemd. Een derde gedeelte treedt telkens na twee jaar af, maar deze leden kunnen terstond worden herbenoemd. Het amendement van prof. Romme, vol gens hetwelk de ministerraad zal bepalen welke besluiten tot ingrijpen van de mi nister van Economische Zaken niet kunnen worden genomen dan na overleg met de minister voor de Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie, werd aangenomen met aantekening dat de CHU en de communis ten geacht wilden worden te hebben tegen gestemd. De aanneming van dit amendement houdt nist in, dat er altijd een minister voor de P.B.O. zal moeten zijn. De motie van de PvdA, waarin de rege ring wordt uitgenodigd een onderzoek in te stellen, of het ook wenselijk is de moge lijkheid van ingrijpen ta openen tegen machtsposities van vrije beroepen, werd ingetrokken. Verlaging collegegelden van 1 september 1954 af De Tweede Kamer heeft voorts het wets ontwerp aangenomen tot verlaging van de collegelden voor de universiteiten en hoge scholen van 350 gulden tot 200 gulden per studiejaar met ingang van 1 september 1954. Het amendement van mevrouw For- tanier-de Wit (WD) om de verlaging te doen ingaan op 1 september 1953, zoals mi nister Cals aanvankelijk had voorgesteld, verklaarde de minister onaanvaardbaar. Mevrouw Fortanier-De Wit trok daarna haar amendement in. Beleggingswet Na een korte bespreking heeft de Kamer het wetsontwerp aangenomen tot wijziging van de Beleggingswet, zodat de in die wet genoemde rijksfondsen en instellingen on der bepaalde, beperkende voorwaarden ook zullen mogen 'beleggen in aandelen en cer tificaten van aandelen, in onroerende goe deren en in schuldbrieven, luidende in gul dens, ten laste van vreemde mogendheden en van internationale organisaties. De strekking is te voorzien in de behoefte aan risicodragend kapitaal, hetgeen vooral in de toekomst van belang is in verband met de noodzakelijke industrialisatie, waarvoor grote kapitalen nodig zijn. De bedoelde fondsen en instellingen zijn: het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, de Rijkspost spaarbank, de Postchèque- en Girodienst, het Ongevallenfonds, het Invaliditeits- en Ouderdomsfonds en 't Ouderdomsfonds B. Minister Van de Kieft zette uit een, dat belegging in aandelen een zekere ADVERTENTIE ZIJ profiteert ook van de nieu we gezinsverpakking „Acti- fral 10" van Philips-Roxane. Ex tra voordelig! 150 dragées 3.75. Slechts één dragée per dag is voldoende om „voorjaarsmoeheid" te voorkomen. DONDERDAG 15 MAART Minerva: „Onvergetelijke melodie", alle leeft., 8.15 uur. Palace: „Kiss me deadly", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Brieven uit m'jn molen", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: Marie Walewska. '3 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: ..De regen kwam", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Aloma van de Zuidzee", 14 jaar, I en 9.15 uur. Rembrandt: „To catch a thief", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De volmaakte overval". 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 8 uur, Toneelgroep „Thea ter" geeft een opvoering van „Familiecon flict". Frans Halsmuseum: 8 uur, Concert onder auspiciën van het comité voor kamer muziek door het trio Meyer-Driehuys-Van Duuren. Noorderkapel: 8 uur, Filmstrook avond van „Het Zoeklicht" over „Israël's Herleving en toekomst". Zuiderkapel: 8 uur, J. A. Bruyn spreekt over „De wederkomst van Christus en de bruiloft des Lams". Ge bouw H.K.B.: 8 uur, Protestvergadering tegen proces-Jungschlager door Vet.legioen Ne derland en „Door de eeuwen trouw". Spre kers: de heren Rense, Ego en J. Fabius. VRIJDAG 16 MAART Minerva: „Meisjes zonder beroep", 18 jaar, 8.15 uur. Palace: „The Frenchline", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Summer mad ness", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Studio: „De gelieven van Verona", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „M'sieur la Caille", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Shot gun", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De duivels- generaal", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De biecht van een moordenaar", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Geb. Wilhelmina- straat 22: 8.15 uur, mevrouw Elsa Kaiser geeft voor de Ver. van Spiritisten „Het Licht" een bloemenséance. dekking biedt tegen waardedaling van geld, vooral op lange termijn. Mede daarom is er geen bezwaar tegen, de mogelijkheid te openen voor de rijksfondsen een voorzich tig deel te beleggen in aandelen. Een groot aantal ondernemings-pensioenfondsen en levensverzekeringsmaatschappijen volgen de voorschriften van de Beleggingswet en dientengevolge heeft de wetswijziging een verder strekkende betekenis dan alleen voor de rijksfondsen. De Franse trawler „Vert Prairial" is woensdagochtend vroeg ter hoogte van kaap Land's End, in zuid-west-Cornwall (west-Engeland), op de rotsen gelopen. De lijken van zeven over boord geslagen en verdronken Franse zeelieden zijn aan land gedreven. Men meent dat zich nog over levenden aan boord van het wrak van de „Vert Prairial" bevinden. Er bevonden zich vermoedelijk zestien tot achttien man aan boord van de trawler. Afschaffing doodstraf in Japan In de Japanse Eerste Kamer zal een wetsontwerp worden ingediend, dat voor ziet in afschaffing van de doodstraf (op hanging) in Japan. De regeringspartij is naar verluidt in het algemeen tegen wijzi ging van de bestaande wetgeving. Tot degenen die het nieuwe ontwerp steunen, behoren socialisten en onafhanke- lijken. Twee Belgische meteors neergestort Twee Belgische Meteorvliegtuigen van de basis te Bevekom zijn gisteren neer- gesfort. Een ervan viel op een woning te Mont-Saint-Guibert. De eerste verdieping van het huis werd geheel vernield. De beide vliegers werden licht gewond. De andere Meteor stortte neer bij Rummenk. Beide inzittenden kwamen om het leven. na een ADVERTENTIE U voelt U weer "stralend" Naar de mening van de Nederlandse Studentenraad zijn bepaalde, historische gegroeide vrijheden kenmerkend voor het hoger onderwijs in Nederland en essentieel voor het educatieve karakter daarvan. In de naaste toekomst zal de overheid echter genoodzaakt zijn bepaalde maat regelen ten aanzien van het hoger onder wijs te treffen, omdat grotere groeperingen uit de Nederlandse gemeenschap een stu die aan universiteit of hogeschool zullen gaan volgen, die tot nu toe daarvan door materiële, psychologische of sociale om standigheden weerhouden werden. Voorts zal de gemeenschap meer financiële offers gaan brengen voor het instandhouden van universiteiten en hogescholen, waarbij zij bepaalde regels zal willen stellen. Het gevaar is naar de mening van de Studentenraad groot dat deze maatregelen door beperking der vrijheden ten uitvoer gebracht zullen worden. Hoewel enerzijds de noodzaak moet wor den erkend van maatregelen op korte ter mijn, is de Nederlandse Studentenraad anderzijds van oordeel, dat deze maat regelen niet de essentie van het hoger on derwijs mogen aantasten. De Nederlandse Studentenraad heeft daarom besloten een congres te houden over een bepaald facet van deze vrijheden, namelijk dat, hetwelk rechtstreeks betrek king heeft op de student, alsmede aan de maatregelen, die genomen zouden kunnen worden zonder aantasting der vrijheid. Op dit congres zal worden gesproken over vrijheid van de faculteitskeuze, vrijheid van college-lopen, vrijheid van de bepaling van het tijdstip, waarop een examen kan worden afgelegd en medezeggenschap in sociale voorzieningen voor de studenten. Op het congres, dat geenszins het karak ter van een protest zal dragen, zullen pre adviezen worden besproken over huisves ting, mensae, sport, gezondheidszorg, stu diebeurzen en voorlichting, die door ver scheidene commissies uit Nederlandse stu dentenkringen zijn voorbereid. ADVERTENTIE I Door een belangrijke uitbreiding en vernieuwing zijn wij er na een grondige reorganisatie in geslaagd, in alle afdelingen,ieder product ruim gesorteerd voor zich te laten spreken. Een bezoek zal voor U een genoegen zijn en voor ons is het een voorrecht, U op deze dag in onze moderne omgeving te mogen begroeten Zaterdagmorgen 9 uur hervatten wij onze verkoop. OUDE GROENMARKT 16-14, HAARLEM TELEFOON K 2500 - 11266 Onlangs is ingesteld de Raad voor de Jeugdvorming, die de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen van ad vies dient bij de vervulling van de taak, die de overheid heeft met betrekking tot de vorming van de jeugd buiten school verband. De minister heeft de raad verdeeld in vijf afdelingen, te weten: de afdeling jeugdwerk, die aangelegenheden behan delt betreffende de vorming van jeugdige personen buiten de tijd, waarin op school onderwijs wordt genoten, of waarin be roepsarbeid wordt verricht, met name in organisaties voor de vrije jeugdvorming en vanwege instellingen ten dienst van de vrije jeugdvorming; de afdeling bijzonder jeugdwerk, die aangelegenheden behan delt betreffende de vorming van jeugdige personen, zoals deze geschiedt door orga nisaties voor het jeugdzorgwerk en in kam pen en internaten voor sociale jeugdzorg; de afdeling vormingsinstituten behandelt aangelegenheden betreffende de vorming van de werkende jeugd, zoals deze ge schiedt in vormingsinstituten voor leer- plichtvrije jeugd; de afdeling jeugdsport behandelt aangelegenheden betreffende de vorming van jeugdige personen, zoals deze geschiedt in sportorganisaties; en de afde ling opleidingen, die aangelegenheden be handelt van algemene aard betreffende de opleiding voor leidinggevende functies op het terrein van de jeugdvorming. Tot lid en voorzitter van de Raad voor Jeugdvorming is benoemd dr. J. A. de Ko ning te Utrecht, en tot lid en yice-voorzit- ter mr. R. G. A. Höppener te Roermond. In de afdeling Jeugdraad heeft o.a. ais lid zitting de heer Th. H. J. Loerakker te Haarlem. Op het paleis Soestdijk is de nieuwe am bassadeur van Peru, Don Alejandro Freundt, door de Koningin ter overhandi ging van diens geloofsbrieven ontvangen. De zestigjarige ambassadeur is de opvol ger van de heer Humberto Fernandez- Davila, die de eerste ambassadeur van Peru was in ons land. De nieuwe ambassadeur werd in Lima in Peru geboren. Hij studeer de aan de oudste universiteit van Zuid- Amerika, San Marcos, in Lima. Aan deze universiteit promoveerde hij tot doctor in de rechtswetenschappen. Hij heeft later de functie bekleed van president van het hoge gerechtshof. Hij was ook professor in de rechtswetenschap pen aan de universiteit van San Marcos en aan de katholieke universiteit, beide in Lima. Hij heeft zijn land vertegenwoordigd als gezant in Zweden, Noorwegen en België. In 1952 werd hij minister van Justitie en Eredienst, welk ambt hij ongeveer 3Va jaar bekleedde. In december vari het vorig jaar heeft hij als zodanig ontslag genomen. Hij is thans als ambassadeur van Peru bij het Nederlandse hof weer in de diplomatieke dienst gegaan. De heer Freundt is ridder „Jure Sangui nis" van de souvereine orde militaire orde van Malta, grootofficier in de orde van de zon van Peru (El sol del Peru), hij bezit voorts het grootkruis van de orde van staatsdienst van Peru, het grootkruis van Gregorio Magno, het grootkruis van de orde van de Poolster van Zweden en het grootkruis van de Belgische kroon. Even eens heeft hij het grootkruis van San Rai- mundo Denafort, een Spaanse orde. De nieuwe ambassadeur zei zeer ver heugd te zijn de post in Nederland te mo gen vervullen. Ook al omdat hij als des kundige in het strafrecht en staatsrecht, dat hij op de universiteiten doceerde, zeer veel belangstelling heeft voor Nederland, dat op dit terrein zulk een bekende naam heeft. Voorts is in Den Haag ook het inter nationaal gerechtshof gevestigd, hetgeen hem gelegenheid zal geven met bekende rechtskundigen in aanraking te komen. De ambassadeur heeft persoonlijk veel belangstelling voor de schilderkunst en hij verheugt zich in Nederland de vele kunst schatten te kunnen bewónderen. De ambassadeur vertoeft reeds in ons land en heeft voorlopig zijn intrek geno men in Hotel des Indes. ADVERTENTIE (Zij smaken naar thuis Onder de vele Amerikanen die hier studeren of werken bestaat een besliste voorkeur voor Caballero. Omdat - zo verklaren zij - Caballero het meest de smaak van hun eigen sigaretten evenaart. Dit gunstige oordeel bevestigt wat duizenden Nederlandse rokers reeds jaar en dag weten. Koop morgen Caballero en u weet het ook. De Paus heeft woensdag jhr. M. van Weede, de Nederlandse gezant bij de Hei lige Stoel, in speciale audiëntie ontvangen. Hij ontving ook de ambassadeurs van Pa nama en Paraguay. ADVERTENTIE in schoonmaakgetij: Hamea-Gelei Groningen. Kandidaatsexamen Economi sche Wetenschappen: J. L. Bouma, Twijze- lerheide (cum laude). Kandidaatsexamen Sociale Aardrijkskunde: J. H. Oldenhof, Steenwijkerwold (cum laude). Nijmegen. Doctoraal examen Wijsbegeerte (cum laude): H. H Berger, Voorburg. Utrecht. K Deij is gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op een proefschrift ge titeld: „Het Gedrag van enige Flavo- proteïnen in de Lever bij Riboflavine Defi ciëntie". Bij tijd en wijle duiken van hier en daar in den lande be richten op over hooglopende conflicten tussen pasgeboren vaders en ambtenaren van de Burgerlijke Stand. Het ver schil van mening, dat zich aan weerskanten van het aan gifte-loket afspeelt, doch fi guurlijk gesproken op het smalle ruggetje van de niets vermoedende boreling wordt uitgevochten, is van aard en wezen zo oud als de Burger lijke Stand zelf. Het is een strijd om de zeggenschap, een verbeten touwtrekken tussen overheid en individu met als inzet de naamgeving. Een vader, die zijn nieuw geborene Giutilio Papilotto zou willen noemen en met dit exotische voornemen ten ge meentehuize arriveert, krijgt van de overheid via het loket te horen, dat deze betiteling ongeoorloofd is, en dat hij een keuze zal moeten maken uit de tamelijk beperkte voorraad namen, die hem namens de autoriteiten wordt voorge legd. De vader kan daartegen protesteren, wat in onze ge reglementeerde staat goed schiks wordt toegestaan, doch verder gaat deze toegevend heid niet. En dan ontstaat het langdurige, naargeestige ge vecht, de eerste botsing tus sen de nieuwe wereldburger en de oude wetten. Terwijl hij in zijn wiegje de eerste levenswijsheden uit zijn duim zuigt, staat zijn vader in de bres en verdedigt het jonge leven tegen de annexatie neigingen, die de Staat ten op zichte van het persoonlijke leven met ontembare heers zucht pleegt bot te vieren. Maar het slot is, dat Giu tilio Papilotto Wilhelmus Pe trus gaat heten en na deze eerste nederlaag tegen de bureaucratische machten ge raakt hij steeds dieper in de modderige lagen der ambte- naarlijke bemoeizucht, zodat hij een willoos product van de automatisering wordt. Auto matisch gaat hij op de aange wezen leeftijd naar school, niet eerder en niet later dan de overheid dat wenst. Hij wordt op de daartoe door de automatische hersenen dei- staatsmachine aangewezen da tum in de eenvormige rij der geüniformden geschoven, waarmee hij twee jaren of daaromtrent in de pas zal moeten lopen. Na die vol komen uitschakeling van zijn persoonlijke wil volgt een onophoudelijk proces van ver dergaande automatisering, waarbij zijn bestaan geregeld wordt door ponskaarten die uit een machine komen. Zijn aangifte- en aanslagbiljetten worden niet door mensen vol mededogen aan zijn adres ge zonden zij worden uitge spuwd door machines, op de postkantoren door machines gesorteerd en door machines in de gaten gehouden. Als hij de slavernij moe zou worden en zich tegen de dic tatoriale techniek schrap zou zetten door niet te doen wat de machines van hem verlan gen, zal hij voor de rechtbank door een mechanische toepas sing der betreffende wetsarti kelen automatisch worden ge straft. Ook het wetboek is een machine, die geen enkele rechter hoe menselijk van aard kan weerstreven. De machine regeert en trans porteert de mensen zonder haperen door het leven, van wieg tot graf. En voor dege nen die hun vertrouwen in het menselijke genie, dan nóg niet hebben verloren, bestaat er de mogelijkheid om via automa tische systemen uit te rekenen, wat zij na dat graf te ver duren zullen krijgen. Maar over het nut daarvan raken de meningen toch steeds meer verdeeld. Nu er met voortdurend groeiende bezorgdheid gespro ken wordt over de toenemende automatisering van het be drijfsleven, die een gevaar voor de menselijke waardig heid wordt genoemd, heeft het wellicht zijn nut erop te wijzen, dat die automatisering niet van vandaag of gisteren is. Er hebben al zoveel gene raties automatisch geleefd en er zijn al zoveel miljoenen automatisch in nette rijen ge storven, dat het enigszins overjarig lijkt, er nu pas tegen te protesteren. De menselijke waardigheid zit al zolang in de knel als er gereglementeer de menselijke samenlevingen zijn. De verlaging van het individu tot een massaproduct is niet begonnen, toen de eer ste machine met de eerste lopende band haar intrede deed. Zij is begonnen toen bij sommigen de mening post vatte, dat zij geschapen waren om naar eigen goeddunken te beschikken over hun gelijken. En nu heet Guitilio Papilotto dus Wilhelmus wij noemen hem Wimpie en hij past al dus in de vakjes, die de over heid voor ons welzijn heeft ge timmerd. Doch het treurigste van deze aangelegenheid is wel, dat Wimpie later de overheid in stilte innig dankbaar zal wezen, omdat hij als Guitilio Papilotto geen leven zou heb ben gehad. De buren zouden hem hebben uitgelachen, de straatjongens zouden hem sar rend hebben nageschreeuwd, de meisjes zouden hem links hebben laten liggen en open bare mening zou hem met ver achtelijke spot hebben beje gend. Een mens, die buiten de vakjes valt, is geen mens. Een mens, die in de periode der lange kapsels met een kortgesneden haardos loopt, is geen mens. Een mens, die m de tijd der korte rokken haar jurk tot op de kuiten laat han gen, is geen mens. Een mens, die zich verzet tegen de auto matisering en zichzelf wil zijn, is een idioot. En daaruit blijkt dat wij ten aanzien van die automatisering niemand iets te verwijten heb ben dan onszelf, de mensen. Als wij dan koste wat het kost een massa van eenvor- migen willen zijn, waarin het individu zijn aard en gewoon ten moet afleggen in ruil voor de geldende aard en de tradi tionele gewoonten, waarom zouden wij dan niet met vol doening het proces van steeds verderschrijdende automatise ring volgen, dat wij om ons heen bespeuren en dat ons ge noeglijke werk en onze liefste bezigheden aan machines gaat toevertrouwen? Terwijl de knappe koppen der automatenfabrieken steeds verder doordringen in de woestijnen van automatische mogelijkheden, en ganse rijen van kantoorbedienden en tech nici vervangen door snellere, feillozere en duurzamer ma chines dan een mens ooit kan zijn, waarom zouden wij dan niet met diepe vreugde het tijdstip verwachten, waarop het produktieproces, de amb tenarij, de openbare diensten en wat verder aan mensen handen eens arbeid heeft verschaft, geheel en al in macht der machine is geko men en wij mensen ons ein delijk eens in vrijheid kunnen bezighouden met datgene, wat ons plezieriger en belangrij ker voorkomt dan dingetjes fabriceren en kaartjes invul len? Want even rond als onze aarde is, even cirkelvormig is de baan die het bestaan der mensheid bepaalt. Wij komen altijd weer uit waar wij be gonnen zijn, of wij nu met zeilschepen onbekende oceanen bevaren dan wel machines maken die kunnen denken. De cirkel beheerst het leven, doch de rondjes die wij draaien kosten tranen, bloed en leed. Er is welhaast geen ver schijnsel in het leven te noe men, dat duidelijker en na drukkelijker wijst op de ne venfunctie der produktie in het leven van de mensen, dan de automatisering. Wie door denkt langs de lijnen, welke door deze automatische ont wikkeling worden aangege ven, komt onvermijdelijk op het punt waar de slavernij der machine ophoudt en diezelfde machine de mens bevrijdt. Zo als de gruwzame wapenen van A- en H-razernij de oorlog on bruikbaar hebben gemaakt, zo zal de technocratie moeten uitlopen op een vernieuwd menselijk bestaan van gans ander karakter, een samenle ving waarin de verautomati- seerde produktie geen onbe langrijk onderdeel van een rijke menselijke belangstelling vormt. Maar voor het zover zal zijn gekomen, heeft Dicta tor Machine wellicht heel wat generaties fijngemalen. Ik denk tenminste niet da$ Guitilio Papilotto, of zeg maar Wimpie, dat nog zal meema ken. J. L. LONDEN (Un. Press) Het Londense dagblad de „Daily Mail" legt er in een be richt uit Den Haag de nadruk op, dat in Nederland grote beroering is ontstaan over de wijze waarop de Nederlander Leon Jungschlager in Djakarta berecht wordt. „Eisen om tot actie over te gaan klinken elke dag luider en de Nederlandse regering heeft haar Hoge Commissaris in Djakarta teruggeroepen". „Het is een proces, dat ge voerd wofdt als geen ander proces van de laatste tijd behalve dan in de communisti sche landen". „Jungschlager beschikt over een onwrikbaar alibi, dat hij in Nederland verbleef gedurende de periode, die genoemd is door degenen, die hem beschuldigen". „Men heeft hem geen verdedigers toege staan, want achtereenvolgens hebben de Indonesiërs aan Indonesische, Nederlandse, Britse en Amerikaanse advocaten hetzij de toegang tot de rechtbank hetzij de toegang tot Indonesië geweigerd''. ADVERTENTIE prijs. F 14.90 In een te Utrecht gehouden spoedver gadering van de Christelijke Aannemers- en Patroonsbond is besloten onder de ge geven omstandigheden akkoord te gaan met de drie percent secundaire arbeids voorwaarden. Veertien dagen geleden besloot de bond deze arbeidsvoorwaarden niet te accep teren.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5