Vlees hooit erbij (favtUli de (Beste (Bromfiets Rode Kruis te Haarlem komt duizend bloedgevers tekort fpïïjffj P Gymnastiekvereniging „Bato" hield drukbezochte receptie Rijwielhuis „W1LHELMINA" SCKOUS Henk Reedijk ZAADKANDEL JAN ROOZEN J gimplex Aanmeldingsformulier EMK EÖ^fE WfflSES Riviervismarkt 7 - Tel. 17690 reeds drommen Amsterdamse Beurs Het Berini adres is Fa J. DE GRAAF MAANDAG 19 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Massale vogeltrek in Haarlems omgeving Uitbreiding van N.P.V.-districtsraad Twee inbraken in Haarlem Een goed idee MORGEN HACHE met doorregen lappen! Hoe 't ook zij „Zaza" speelt m het Frans Halsmuseum Aanrijding er zijn die op een .brommen' M. JANSEN Luc van Dam mag één wedstrijd boksen Burgerlijke Stand Dringende oproep om meer vrijwilligers Te weinig reserve Medische keuring De bloedafneming Record-donor Pastoor Trouwborst geïnstalleerd in Haarlem-Noord Toneelspelende leden van de Reisvereniging ALLES VOOR UW TUIN gpBTA21TAN2TSg gPiTMtYAWTgrS» m ii 11 iMifTisS ItlIBIFOAMD' gDETAlLVAlMBTSg 7NE@j«iAï BISNK Een aspirant van 5 v 1®|111PS£; t ,Bato" bracht de voorzitter, de heer A. J. Fortgens, een bloemenhulde. Het bestuur van de Haarlemse gymnas- tikvereniging „Bato" heeft op de zaterdag middag in restaurant Brinkmann gehouden receptie ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van vele zijden blijken van belang stelling ondervonden. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door wethouder D. J. A. Geluk: van vele afgevaardigden ont ving het bestuur prijzen voor de binnen kort te houden wedstrijden van „Bato". In zijn toespraak zeide de heer Geluk, dat een zestigjarig bestaan van een ver eniging, van bijzondere betekenis is, vooral als men nagaat, dat het voortbestaan meest al van een paar krachten afhangt. In de loop der jaren heeft „Bato" ook met moei lijkheden te kampen gehad, maar men heeft er voor gezorgd, dat er op het ogenblik een bloeiende vereniging is. Van groter belang is, dat velen aandacht hadden besteed aan lichamelijke opvoeding en anderen hun vrije tijd voor het doel beschikbaar hebben gesteld. Op school wordt gymnastiek ge geven, maar verenigingen zorgen er voor, dat de jeugd ook buiten schoolverband aan turnen doet en dat ouderen gymnastiek be oefenen. „Bato" heeft belangrijk werk ver richt en de wethouder sprak de wens uit, dat de vereniging daarmee zal doorgaan. Verder boden gelukwensen aan de heren J. F. van den Berg, namens het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond, W. Slin ger, namens de Kennemer Turnkring, A. van der Aart, voorzitter van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond en secretaris van het Medisch •bureau voor Sportkeuring, G. F. Heiden- daal, namens de Haarlemse Kegelbond, H. W. van Turnhout, namens de Haarlemse Sportraad, R. Cats, voorzitter van de voet balclub EDO, D. J. van Ellinckhuijzen, vice-voorzitter van het Centrum-comité Koninginnedag, W. Dooijes, directeur van het CIOS te Overveen en afgevaardigden van de vereniging „Snelverband"' en van vele gymnastiekverenigingen uit Haarlem en omgeving. De heer Singer overhandigde een prijs voor de wedstrijden en de voor zitter, de heer A. J. Fortgens, een kristallen bokaal. Tot de eregasten behoorden de heren H. B. Dreijer, d'ie vele jaren leider is geweest Niet alleen de mensen noemden zaterdag de eerste échte voorjaarsdag na de lange winter, maar ook in de vogelwereld bleek op deze dag de winter voorgoed te hebben afgedaan. De gehele dag was er een mas sale vogeltrek waar te nemen boven de polders ten zuidoosten van Haarlem en boven het noordwestelijke deel van de Haarlemmermeer. De vogels, die vanuit het zuidwesten kwamen en naar het noord oosten vlogen, waren voornamelijk kie viten. Er werd waargenomen dat er per uur ongeveer vijfhonderd voorbijtrokken. Nu eens vlogen ze alleen of met enkele soortgenoten tesamen, dan weer waren het groepen van vijf, tien of twintig vogels. Het voorbijvliegen begon om ongeveer acht uur in de morgen en duurde tot 's middags drie uur. In deze tijd zijn dus enkele dui zenden vogels gepasseerd. Ook het aantal kieviten in de polders tus sen de Haarlemmermeer en Haarlem, waai de vogels ongeveer twee weken geleden uit hun overwinteringsgebieden terugkeerden, is belangrijk toegenomen. Bovendien on derbraken verscheidene kievitentroepen hun trekvlucht in onze omgeving en brach ten hier de nacht door. Zo zaten op een bleekveld, vlak naast een boerderij aan de Hoofdweg bij Hoofddorp, zaterdagavond om zeven uur een veertigtal kieviten uit te rusten. Maar niet alleen de kieviten, ook andere vogelsoorten ondernamen de terugtocht naar hun broedgebieden op deze zachte zaterdag. Zo passeerden er enkele honder den plevieren in enige groepen, een aantal eenden en een groep van ongeveer vijfen twintig wilde ganzen in hun bekende trek- formatie, de V-vorm. Zondag, toen het weer minder zacht was dan de dag daarvoor, was er eveneens vogeltrek, doch deze was slechts gering in vergelijking met de grote aantallen die des zaterdags overvlogen. van „Bato" en van het begin af lid der ver eniging is, H. G. A. Jansen, erevoorzitter en C. A. Martin, erelid; de voorzitter richtte zich in het bijzonder tot de heer Dreyer en bood een sigarenkist met inscriptie aan. Aan het einde van de receptie deelde de heer Fortgens mee, dat de secretaresse, me vrouw B. A. van Rijn—Van de Kuilen, was benoemd tot erelid, de dames G. Smal Swart (die vele jaren in de bres heeft ge staan voor „Bato"), Th. Fortgens—Smal (echtgenote van de voorzitter en oud-lid van de technische leiding) en de heren C. A. Guit en W. J. van Houten (die in de loop der jaren als lid en als bestuurslid veel voor „Bato" gedaan hebben) tot lid' van verdienste. Mevrouw Stekelenburg Van der Vlerk, die een maand geleden als het duizendste lid werd ingeschreven, ont ving een geschenk. Tenslotte werd de heer Fortgens, die in april vijfentwintig jaar lid der vereniging is, gehuldigd; hem werd een vulpen aan geboden. Met een samenkomst voor bestuur en ereleden werden de feestelijkheden van za terdag besloten. Op een ouderavond van de Heemsteedse Trekkers, groep elf in het district Haarlem van de vereniging „De Nederlandse Pad vinders", gehouden in het Hervormd Jeugd, huis aan de Herenweg in Heemstede, heeft de districtscommissaris ir. J. Pool mede deling gedaan over de uitbreiding van de districtsraad NPV Haarlem. Er komt een nieuw instituut, het korps Onderdistricts. commissarissen (O.D.C.), die met de be staande assistent-districtscommissarissen (A.D.C.) en de districtscommissaris hop man Pool de topleiding in het district Haar lem zullen vormen. Men wil daardoor elke groep de mogelijkheid geven zich volledig te kunnen uitbouwen. O.D.C.'s worden de huidige A.D.C.'s schipper ir. D. A. Bonhof wijk Noord (omvattende het noordelijk deel en hopman dr. G. de Vos voor de wijken Haarlem Zuid en Centrum, terwijl voor de wijk Noord (omvattende het noordelijk deel van Haarlem tot aan het Noordzeekanaal toe) met de heer W. Sepp, hoofdinspecteur van politie in Velsen, een oud-padvinders, leider in de beweging is teruggekeerd. Elke wijk bevat tien groepen, die het district rijk is, doch waarvoor nog steeds geen voldoende bekwame leidsters en leiders kunnen worden gevonden. Dit betreurde hopman Pool, omdat juist de padvindersbeweging de jongeman de mogelijkheid biedt, zich tot vrije burger te ontplooien, terwijl de technische training van groot belang is voor de uitbouw van zijn karakter. Hij hoopte, dat de padvindersbe. weging er bij de te houden burgerzinactie in zou slagen, wat meer propaganda voor haar werk te kunnen maken, waardoor misschien tevens nieuwe leiding zou kunnen worden aangetrokken. De eigenlijke ouderavond van de groep stond onder leiding van akela L. Visser. De voorzitter van de oudercommissie, de heer C. A. J. Meyer, sprak over de moeilijkheden als gevolg van het tekort aan leiding waar voor op korte termijn een oplossing ge. vonden dient te worden. Tot de ruim hon derd aanwezigen behoorden de oud-districts. commissaris in het district Haarlem NPV, oubaas M. C. de Jong en mr. P. van Kleffens, oud-hoofdkwartierscommissaris. In het programma zat veel vaart, wat de aantrekkelijkheid der uitgevoerde sketches en liedjes ten goede kwam. Charles de Wit kreeg een prijsje omdat hij met 125 ver kochte loten (van de 1500) de beste prestatie bij de lotenverkoop had geleverd. Vannacht om kwart over twaalf bemerkten bewoners van een woning aan de Van Olde- baraeveltlaan te Haarlem bij hun thuiskomst, dat kasten overhoop waren gehaald. Er wa ren goederen, ter waarde van honderd gul den, verdwenen. Uit een onderzoek van de politie is gebleken, dat de ruit van een tuin deur was vernield. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft men zich toegang verschaft tot een kantoor van een aannemer aan de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord. Een schrijfmachine ter waarde van vijfhonderd gulden is ver dwenen. ADVERTENTIE Pubheatto «renlgde «lagen in Haorlem en omstreken H Mr. R. de Waard'fehl tooènêdag 21 maart, op uitnodiging van de Volksuniversiteit, in het Frans Halsmuseum te Haarlem spre ken over „Het Amsterdams pierement". Lichtbeelden zullen worden vertoond en het Haarlemse orgel „Zaza" zal enkele nummers spelen. Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor zes staken op de Lanckhorstlaan in Heemstede twee wielrijders plotseling de weg over vóór een daar rijdende personenauto. De be stuurder hiervan kon hen niet meer ont wijken. Eén der wielrijders, een 11-jarige jongen, werd door de auto geschept en tegen de grond gesmakt. Hij had wonden aan het hoofd en is naar zijn woning overgebracht. ADVERTENTIE Simplex - bromfiets me» Sachs-molor Een winnend team! KROCHT 6—8 t/o Hema - TEL. 10353 ZOMERVAART 150-152 - TELEFOON 10172 MARNIXSTRAAT 45 TELEFOON 25081 RIJWIELEN en HULPMOTOREN GEN. CRONJéSTRAAT 160 - TEL. 12344 Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT a 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. za die zich met ingang van 1 april 1956 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Het bestuur van de Nederlandse B'oksbond heeft aan Luc van Dam een licentie verstrekt voor het boksen van één wedstrijd in Ne derland over acht ronden. Bij de proeftrai- ning van een week geleden in Amsterdam, eigenlijk een soort van examen, heeft Van Dam de nationale technische commissie niet geheel bevredigd. Haar advies, waarmee het bestuur van de bond zich verenigde, hield in vergunning te geven voor een wedstrijd. Op grond van de door Van Dam te leveren prestatie zal het bondsbestuur daarna zijn houding nader bepalen. HAARLEM, 17 maart 1956 ONDERTROUWD: 17 mrt, B. van dier Kod de en E. M. Geerlings; E. Croes en G. Zorge. GEHUWD: 17 mrt, A. Kuijer en M. P. Bee- nen: H. R. Kraus en C. M. van Essen. BEVALLEN van een zoon: 15 mrt, T. S. RodenburgHuizer; E. LodewijksBoutkan; 16 mrt, J. L. van LeuvenAdamse; E. G. de Vries—Sminia; L. M. Beringenvan Roon; E. A. de HaanGrecuw; J. M. Feitsma Tolen: 17 mrt, E. A. van EngelenHooft. BEVALLEN van een dochter: 16 mrt, E. C. Westermande Vendt; P. A. de Jong—Wijt- kamp; J. PrinsHélff; H. A. HooijTrau- gott; 17 mrt, W. Kramervan Wijk. OVERLEDEN: 15 mrt, F. L. van Tol, 49 j„ Kamperlaan; H. F. PiazzaKales, 69 j., Doel- straat; 16 mrt, N. Teeuwen, 61 j„ Lange Poel laan; P. J. A. Hellekamp, 85 j., Assendelver- straat: J. H. Visée, 74 j., Jansstraa.t A. P. de Graaff, 81 j., Alexanderstraat; G. J. Vermeu len, 71 j.. Kamperlaan; A. J. M. Abeling Mentink, 62 j., Stuyvesantstraat; J. M. HoogkamerDuits, 69 j., Westerstraat. Zevenjarige redster. Te Arcen heeft de burgemeester namens het Carnegie Helden fonds een horloge met inscriptie uitgereikt aan het 7-jarig dochtertje van de familie Hendriks. Het meisje redde haar 4-jarig broertje van een wisse dood, toen het knaap je in de rivier gevallen was. De jongen werd door de stroom meegesleurd maar tegengehouden door een tak van een over het water hangende struik. Het meisje heeft zich in het water begeven en haar broertje gered. Slotkoers Openings Vrijdag koersen 3-3Nederl.'47 98 98% 3 Nedl. 1962/64 99 99% a. k. y 330 332 Calvé Delft 318 318 Van Gelder Zonen 273 273 K. N. Hoogovens 310 Nederl Ford 460 465 N. Kabelfabnek 338 336 gew.Philips Gloeil. 346 346 Nieuwe Philips 341 342 pref.Philips Gloeil. 211 211 Unilever 367 370 Wilton Fijenoord 302 304 Dordtsche Petrol. 711vi 722 Konkl. Petroleum 692 702 A'dam Rubber 109% 110% Holl. Amer. Lijn. 206% 207% N. Scheepv. Unie 199 203 Phs. van Ommeren 276 276 H. V. A 129 >4 131% Verg. Deli Mijen 136% 137 Amsterd. Bank 250% 250% Ned. Handel Mij. 222 222 Rotterd. Bank 228% 228% Twentsche Bank 247 247 Anaconda Copper 82»/i8 86% Bethlehem Steel.. 161% 160% U. S. Steel 59% 60 General Motors 48% 48% Shell Union 79% 78% 40'/1. 41% ADVERTENTIE Overal agenten Ook betaling in overleg Kleverparkweg 2A - Haarlem - Tel. 11757 VOOR „BERIN 1" (Tl Twee weken geleden publiceerden wij op verzoek van de afdeling Haarlem van het Rode Kruis een dringende oproep om meer bloedgevers, aangezien er aan deze mensen „een dringend tekort dreigt te ontstaan Naar aanleiding van dit nogal alarmerende bericht hebben wij ons gewend tot de leiding van de bloedtransfusiedienst in het Rode Kruisgebouw aan de Paviljoenslaan te Haarlem, waar men ons verzekerde dat de toestand inderdaad zorgwekkend begint te worden. Na de hierboven genoemde oproep in de Haarlemse bladen op 3 maart hebben zich een 225 nieuwe vrijwilligers als bloedgevers aangemeld. Maar zelfs indien deze alle medisch goedgekeurd zouden worden, dan is dit nog lang niet voldoende om bet manco te dekken. De transfusiedienst kan namelijk op bet ogenblik beschikken over ongeveer 4000 „donores" (bloedgevers), terwijl er voor een behoorlijk functioneren van deze dienst zeker 5000 nodig zijn. Nu is het gelukkig nog niet zo erg, dat men van een noodtoestand kan spreken. Iedere zieke of zwakke mede-burger, die bloed nodig heeft, kan en zal ook in de toekomst prompt geholpen kunnen wor den. De consequentie daarvan is alleen, dat er bij de huidige schaarste aan bloed gevers te vaak een beroep moet worden gedaan op velen hunner. Normaal is, dat elke donor niet meer dan een halve liter bloed per zes maanden afstaat, maar thans gebeurt dit soms noodgedwongen met kor tere tussenpozen, hetgeen strikt genomen een ongewenste toestand is. Natuurlijk doet men niet vaker een be roep op de bloedgevers dan medisch ver antwoord is (vóór iedere bloedafname wordt men trouwens opnieuw grondig on derzocht en gekeurd), maar meer dan eens per zes maanden één bepaalde donor op roepen is ook om psychologische redenen niet aanbevelenswaardig. Daar komt bij dat een belangrijk aantal van de ingeschreven 4000 donores vorig jaar ongeveer tien percent tijdelijk niet beschikbaar is om allerlei redenen, zoals ziekte, zwangerschap, een aanstaand exa men, militaire dienstplicht e.d. Bepaalde ziekten, zoals b.v. geelzucht, schakelen de betreffende bloedgever zelfs voor twee jaar uit. Dit alles heeft tot gevolg, dat er gemid deld slechts een 3600 bloedgevers ter be schikking van de transfusiedienst staan, hetgeen een bedenkelijk klein aantal is voor een stad als Haarlem met zijn 167.000 ihwoners. Die 3600 zijn dan nog verdeeld over vier bloedgroepen, die elk weer een plus- en een min-variant hebben en waar van er enkele zeer zeldzaam zijn. Komen er dan ook op een kwade dag veel aanvragen om bloed uit de Haarlemse ziekenhuizen in februari van dit jaar heeft men b.v. op één dag 61 donores moe ten oproepen! dan vergt het vaak heel wat passen en meten, om aan de vraag te voldoen. Waar de medici tegenwoordig aan operatie-patiënten veel algemener en ook veel vaker bloed toedienen dan b.v. tien jaar geleden, moet het huidige manco aan donores op den duur tot ernstige moei lijkheden leiden, tenzij de inwoners van Haarlem en omgeving hun plicht verstaan en zich met spoed als kandidaat-bloedgever aanmelden. De weg daartoe is een zeer eenvoudige en veilige. Men begint met zich schriftelijk of mondeling op te geven bij de bloed transfusiedienst van het Rode Kruis, Pavil joenslaan 3 te Haarlem (telefoon 21988). Men krijgt dan een oproep zich op een maandag, dinsdag- of donderdagavond in het Rode Kruisgebouw aldaar te willen melden voor een uitgebreid medisch onder zoek, dat sinds vier jaar door het Rode Kruis Haarlem in eigen beheer verricht wordt. Deze keuring omvat behalve bloed en urine-onderzoek ook een doorlichting op t.b.c. alsmede een algehele controle van de gezondheidstoestand en is uiteraard gratis. Het wordt verricht door twee Haarlemse artsen, bijgestaan door een staf van labo ranten, in een kleine maar bizonder effi ciënte medische afdeling in het Rode Kruis gebouw. Per avond kunnen daar vijftien nieuwe kandidaten of veertig „oude" donors ge keurd worden. Wie goedgekeurd is, wordit vervolgens als bloedgever ingeschreven en kan dus daarna direct opgeroepen worden, om zich in een der ziekenhuizen een halve liter bloed te laten afnemen. Een prettige omstandigheid is, dat dit afnemen dat elders veelal in de morgenuren plaats vindt in de Haarlemse ziekenhuizen algemeen des avonds geschiedt, zodat de donor er in het algemeen geen werkuren voor hoeft te verzuimen. Voor spoedgevallen kan de donor natuurlijk op ieder moment van de dag of de nacht opgeroepen worden, doch de praktijk leert, dat dit zeer zelden voor komt. Het afnemen van bloed in principe dus een halve liter per donor per halfjaar behoeft geen schrikbeelden op te roepen. Behalve een prikje merkt men er nauwe lijks iets van. Sommigen voelen zich na de afname kiplekker en bepaalde donors ei varen zelfs dat het afstaan van zo'n halve liter „levenssap" hun lichamelijk, zoals zij het uitdrukken, „enorm veel goed doet." Angst voor pijn of zwakte naderhand behoeft dus niemand'te Weerhouden, zich als bloedgever aan te melden. Een normaal gezond mens die niet jonger dan 18 jaar en niet ouder dan 60 jaar is, zal in geen enkel opzicht nadelige gevolgen van zo'n bloed afneming ondervinden. Elke donor wordt trouwens, zoals gezegd, vóór iedere oproep, opnieuw consciëntieus gekeurd. De levering van het bloed, annex het medisch onderzoek wordt aanvankelijk be kostigd door het Rode Kruis. Tachtig per cent daarvan wordt later door de zieken fondsen van de patiënten die transfusies nodig hebben, vergoed. Het toedienen van het bloed aan de patiënten in de ziekenhui zen wordt echter door de behandelende artsen aldaar wel in rekening gebracht. Het Rode Kruis „verdient" dus niets aan een bloedtransfusie; het legt er integendeel geld op toe, hetgeen, om misverstanden te voorkomen, duidelijk vastgesteld dient te worden. De Rode Kruis-transfusiedienst betrekt zijn donores uit Haarlem, Bloemendaal, Heemstede, Bennebroek en andere omlig gende gemeenten. Verschillende van hen zijn al in het bezit van de Landsteiner- Zondagmorgen werd pastoor A. Trouw borst in de parochiekerk St. Liduina aan de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord ge ïnstalleerd. Nadat deken W. N. Zijlstra het bisschoppelijk besluit van de benoeming tot het pastoorschap had voorgelezen, werd de pastoor naar kansel, biechtstoel en doopvont gebracht, waar hij tegenover de deken de belofteformules uitsprak. Vervolgens zette de deken het „Veni Creator" in, dat door het koor werd over genomen en tot het einde gezongen, waar na pastoor Trouwborst de H. Mis opdroeg. In zijn predikatie wees deken Zijlstra op de grote verantwoordelijkheid van de priester en op de grote offers, die van het priesterschap gevraagd worden. De deken besloot zijn toespraak met de wens dat de nieuw benoemde pastoor als een goede herder vele vruchtbare jaren voor de pa rochie gegeven mogen zijn. De afdeling Haarlem van de Nederlandse Reisvereniging beschikt ook over een toneelgroep, zodat het programma voor de jaarlijkse „gezellige avond" geheel door de leden kan worden verzorgd. Hans Nesna's zaterdag in hotel „De Leeuwerik" vertoon de klucht „De ooievaar vergist zich" was uitstekend voor pretentieloos amusement geschikt. De intrige betreft een in het ge heim getrouwde jongeman, die voor zijn vader bovendien nog verborgen houdt dat hij aan het conservatorium studeert, in plaats van rechten aan de universiteit. Wanneer deze dan eens onverwacht over komt om de ijver van zijn kinderen te con troleren, acht Henk het verstandiger de baby tijdelijk te verbergen in het flatje van zijn zuster. Maar deze verblijfplaats wordt onmiddellijk ontdekt en dan rijzen er bij de vertoornde grootvader allerlei duistere vermoedens over de herkomst. Dat is het eigenlijke begin van de dwaze verwikke lingen, waarbij het traditionele toeval een grote rol speelt. Onder regie van mevrouw A. Dreijer- Bouman hebben de N.R.V.-spelers een op voering gegeven in een vlot tempo en een levendige trant. Kennelijk had de spelleidster er tegen gewaakt dat de voor naamste figuren tot karikaturen zouden ontaarden, welke opvatting een natuurlijk gespeelde oom Dirk en een vermakelijk getypeerde Josefien van C. Ligtvoet en An Kemp ten gevolge heeft gehad. Ook de korzelige vader van R. de Boer was uit stekend, waarbij Rie Spaargaren-Meijer als zijn timide echtgenote voor een geestig contrast zorgde. Jos Hekker-De Ridder gaf charme en een vlotte allure aan Ellie en B. Sipman zal een verdienstelijke jeune pre mier kunnen zijn, als hij zijn stem wat meer volume durft geven. ADVERTENTIE SPEKSTRAAT 5 TELEFOON 16061 medaille die wordt toegekend na vijf-, of de plaquette voor vijftien bloedafgiften. Recordhouder is een Haarlemmer die sinds 1940 al vijfentwintig maal een halve liter bloed afstond voor zijn lijdende medemen sen en daar nog lange tijd mee door hoopt te gaan. Moge zijn voorbeeld veie anderen een aansporing zijn, opdat het Rode Kruis Haarlem met spoed de duizend nog ontbrekende bloedgevers zal kunnen inschrijven! i De Zomerzegels voor 1056 zijn gewijd aan de herdenking van Rembrandt. De voorstellingen op deze zegels bestaan uit details en etsen van de beroemde meester, voor zover het één-kleurige zegels betreft, uitgevoerd in plaatdruk. Estetisch werden de ontwerpen voor deze nieuwe zegels verzorgd door de heren S. L. Hartz uit Haarlem en J. van Krimpen uit Heemstede, laatstgenoemde tekende tevens de tekst en de waardecijfers. De zegels zijn gedrukt bij de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem. De waarden, voorstellingen en kleuren zijn: 2 3 cent, boer met hoge muts uitgevoerd in blauw-grijs linksboven5 3 cent, jonge Tobias en engel, uitgevoerd in groen-grijs (rechtsboven); 7 5 cent, Pers met bonten muts, uitgevoerd in goud-bruin (links-onder); 10 5 cent, de oude blinde Tobias, uitgevoerd in donker-groen (rechts-onder) en 25 8 cent, zelfportret van 1639, uitgevoerd in bruin-rood (midden). De zegels zijn groot 30 X 37, 125 mm. en de beeld rechthoek meet 27 X 34 mm. Zij zijn verkrijgbaar aan de postkantoren van 23 april tot en met 22 juni 1956, en blijven geldig voor de frankering tot en met 31 december van het volgend jaar.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 10