Uitkering 1955 uit van 3 percent over de winst mogelijk „Grote schoonmaak in de Sovjet-Unie," aldus Malenkov Weerbericht Driemanschap Opa Kip werd 105 jaar Vroegere Sovjet-premier bezocht Eden OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT cfc'MORRIS'^ imL/ Autorijles f 8.- per uur Regering staat hogere lonen toe Voor 1956 maximaal 6 percent verhoging per bedrijfstak zonder doorberekening Bij 3 pet. kan doorbe rekening worden toegestaan Uitkering over 1955 Wijzigingen in 1956 N.V.V., C.N.V. en K.A .B. tevreden W er k gevers: Nog geen commentaar Auto tegen boom gereden Het woord is aan Twee negers in Tuscaloosa veroordeeld Britse ambassadeur in Russische televisie program Internationale federatie voor de rechten van de mens protesteert Enige regen verwacht Weerrapport 70e JAARGANG No 217 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur; Robert Peereboom DINSDAG 20 MAART 1956 Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 62 Uitgave GraEische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Hirjsman VOORDAT hij zichzelf tot keizer liet uit roepen heeft Napoleon I het in Frankrijk indertijd met een driemanschap geprobeerd, pat was het Consulaat. Van de aanvang af was het duidelijk dat er groot verschil be stond tussen de Eerste Consul, de generaal Bonaparte, en zijn twee ambtgenoten. Voor het geval het publiek daar niet voldoende van doordrongen mocht raken, werd het uiterlijk nog eens extra gemarkeerd door dat de Eerste Consul op zijn ritten door een groot escorte vergezeld werd en zijn twee collega's het maar met een heel bescheiden begeleiding moesten stellen. Deze historische herinnering heeft niet ten doel er de voorspelling op te bouwen dat de secretaris van de communistische partij in Rusland, Kroesjtsjev, binnen een jaar czaar zal zijn en de twee anderen op nette, maar ongevaarlijke posten zal heb ben geplaatst. Wel vestigt die herinnering er de aandacht op dat het met drieman schappen in de staatkunde nooit lang ge duurd heeft. Aangezien alleen eerzuchtige lieden met een harde huid bij machte zijn een staatkundige loopbaan te ondernemen en vol te houden, wordt het lot van drie manschappen altijd beslist door de vraag, wie de sterkste van de drie zal zijn. Die wipt er dan de twee anderen uit en blijft alleen over. Hij hoeft dan geen czaar te worden, maar is wel dictator in zijn eentje. Er is reden dit te overwegen als ge ver nomen hebt dat Kroesjtsjev in een rede voor het partijcongres de grote en aange beden Stalin, wiens nagedachtenis zo ver eerd is en wiens mummie nog zo druk be zocht werd, volkomen heeft verguisd en hem als een massamoordenaar afgeschilderd. Zijn bedoeling is Rusland en de wereld duidelijk te maken, dat het oude eenmans- bewind met zijn persoonsverheerlijking voorgoed heeft afgedaan en vervangen is door het zogenaamde collectieve bewind van een driemanschap. De Russische minis ter Malenkov, die op het moment in Enge land vertoeft, heeft zelfs aan een diner, dat de Labour-party hem had aangeboden, ver klaard dat de Russische heersers „de ge mene dingen hebben afgeschaft". Volgens hem hebben nu de Sovjetleiders van lager rang gelegenheid om van mening te ver schillen met de collectieve leiding zonder als verrader te worden gebrandmerkt. U, lezer, lijkt dit wel het eerste recht waarop een burger aanspraak mag maken en u zoudt er niets van begrijpen als ooit een régime u dit trachtte te ontnemen. Maar in Rusland is het iets nieuws en dan betreft het alleen nog maar mensen op lei dende posten. Dit verschil doet erkennen, dat het behoud van de vrijheid toch wel iets waard is. Maar men onderschat ge woonlijk de dingen die men heeft. Bij de verdere ontwikkeling van de zaken in Rusland zal nu moeten blijken of Kroesjtsjev dan wel Mikojan (een Arme niër) de sterkste van het driemanschap is. Als ze alle drie voorlopig in leven blijven zal de finale wel tussen die twee uitge streden worden. Mikojan heeft op het con gres zich blijkbaar in nog veel krachtiger bewoordingen uitgelaten dan Kroesjtsjev. Bij alle verwijten van de huidige leiders aan het adres van de verdwenen halfgod Stalin moet overigens wel bedacht worden, dat die niet in zijn eentje zoveel mensen om zeep heeft kunnen brengen. Hij had medewerkers nodig die hem daarin steun den. Hij had er zelfs een hele organisatie voor nodig, waarop hij rekenen kon. Tot die organisatie hebben natuurlijk de heren be hoord, die nu lid van het driemanschap uitmaken. Ook de in Londen idealiserende minister Malenkov heeft in die organisatie gezeten. De heren kunnen erg verontwaar digd doen over de massamoorden van Sta lin, maar waarom zijn ze nu pas veront waardigd en waren ze het in die tijd niet? Het Parool gaf gisteren een foto uit 1938. afbeeldend de grote Stalin met zijn vrien delijkste glimlach en de minder-grote Ni- kita Kroesjtsjev met de pret op zijn gezicht. Naast hen staat een nogal knap jong meisje, kennelijk verrukt dat zij in dit hoge gezelschap mag zijn, met hamer en sikkel op haar mutsje. Het onderschrift van de foto luidt: „Stalin, op het toppunt van zijn macht, tesamen met Kroesjtsjev, die toen partijleider in het district van Moskou was. Kort daarna zond de dictator Kroesjtsjev naar de Oekraïne waar hij de partijgelede ren moest zuiveren van verdachte elemen ten." Het driemanschap bestaat niet uit broek jes. die pas om de hoek komen kijken. Zij hebben een verleden. Als zij het verleden van Stalin oprakelen zullen er mensen zijn, die zich ook het hunne herinneren. Plet lijkt moeilijk dan een braaf gezicht te trekken, tenzij men zich verschuilt achter het eeuwige excuus der Duitse oorlogsmisdadi gers: Zu Befehl. Wij konden het niet hel pen, het werd ons gelast. Maar ja. een Rus is toch geen Duitser! Begrijpelijk is wel dat de Georgiërs zo boos zijn geworden. Als men geen God bezit kan men slecht ver dragen dat de halfgod van het voetstuk wordt gestoten. R. P. De werkgevers zullen aan hun personeel een uitkering mogen geven tot een maximum van drie percent van het jaarloon over 1955. Deze uitkering moet geschieden uit de winst en mag niet tot prijsverhoging leiden. Voorts zal een meer gedifferentieerde loonpolitiek worden toegestaan, op grond waarvan de lonen met maximum zes percent verhoogd kunnen worden. Doorberekening hiervan in de prijzen zal niet worden toegestaan, indien de verhoging van de lonen en andere arbeidsvoorwaarden meer dan drie percent bedraagt. De in september geopende mogelijkheid tot verruiming der secun daire arbeidsvoorwaarden blijft nierbij buiten beschouwing. Deze beslissing over het vraagstuk van de lonen is maandag in de ministerraad genomen. De regering heeft hierover het volgend communiqué verstrekt: „De ministerraad heeft op grond van de vrijdag in de Stichting van de Arbeid be reikte overeenstemming een beslissing genomen over het vraagstuk van de lonen. Hierbij is de ministerraad er van uitgegaan, dat de prijsstabilisatiepolitiek van de regering door een verhoging der lonen en een verbetering der .andere arbeidsvoor waarden niet wezenlijk mag worden aan getast. De beslissing houdt in de eerste plaats in, dat door het College van Rijksbemiddelaars de mogelijkheid zal worden geopend tot het geven van een uitkering over 1955, welke een bedrag van drie percent van het jaar loon niet mag overschrijden. Deze uitkering is gebonden aan de voorwaarde, dat zij uit de winst geschiedt. Zij mag dus niet tot prijsverhoging leiden. Waar van deze ver gunning gebruik wordt gemaakt, zal in het bedrijfstaksgewijze overleg tevens de wijze waarop dit zal geschieden dienen te wor den uitgewerkt. Het is zeer gewenst dat de uitkering niet ineens, doch in enkele ter mijnen wordt verstrekt en wel zoveel mogelijk vóór 1 mei of vóór een in de be drijfstak overeengekomen latere datum. Voorts heeft de regering het College van Rijksbemiddelaars gemachtigd voorstellen tot verhoging van de rechtens geldende lonen en andere arbeidsvoorwaarden goed te keuren, mits hieruit geen prijsverhogin gen voortvloeien. Met de Stichting van de Arbeid zal op korte termijn nog nader overleg worden gepleegd over de verdere uitwerking van de hiermee beoogde meer gedifferentieerde loonpolitiek. De wijzigingen, welke in deze voorstellen zijn verwerkt, zullen slechts tot een beperkte uit de winst te betalen stijging van de loonkosten mogen leiden. Voorstellen die zouden neerkomen op een verhoging van de lonen en andere arbeids voorwaarden met totaal meer dan zes percent van de thans rechtens geldende lonen, komen niet voor goedkeuring in aanmerking. Hierbij wordt buiten beschou wing gelaten de voor 1956 geopende mogelijkheid tot verruiming der secundaire arbeidsvoorwaarden, waarover de regering in september 1955 een beslissing heeft genomen. Slechts indien de voorstellen niet verder gaan dan een verhoging der rechtens geldende lonen en andere arbeidsvoorwaar den met drie percent, kan maar uit sluitend indien aan de minister van Econo mische Zaken of aan de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening de noodzakelijkheid wordt aangetoond Georgi Malenkov, de Russische minister voor Elektriciteitsvoorziening, heeft tijdens zijn nog voortdurend bezoek aan Engeland verschillende technische bedrijven bezocht. Hier ziet men hem in het hoofdkantoor van de Londense energiebedrijven, waar hij in gezelschap van Rxissische en Engelse ingenieurs een tentoonstelling van moderne toepassingen op elektrotechnisch gebied bezichtigde. gehele of gedeeltelijke doorberekening In de prijzen worden aanvaard. Doorbereke ning zal derhalve nimmer zijn toegestaan in geval de verhoging van de rechtens geldende lonen en andere arbeidsvoor den meer dan drie percent bedraagt. De verhoging der rechtens geldende lonen en andere arbeidsvoorwaarden kan ingaan na de afloopdatum van een collec tieve arbeidsovereenkomst. Voor CAO's, welke niet vóór 1 september 1956 aflopen, kunnen op die datum wijzigingsvoorstellen worden goedgekeurd. Voor bindende loon regelingen kunnen voorstellen worden goedgekeurd, welke niet vroeger ingaan dan een jaar nadat de loonbepalingen van de regeling laatstelijk zijn gewijzigd, dan v/el vastgesteld. Indien deze datum na 1 september 1956 zou vallen, kunnen de voorstellen per 1 september worden goed gekeurd." Het Christelijk Nationaal Vakverbond acht het algemene uitgangspunt van de regering, dat de prijsstabilisatie niet wezen lijk mag worden aangetast, een juist stand punt, maar ook en vooral een standpunt dat in het belang is van de loontrekkenden en van de vergeten groepen. De uitkering ineens over 1955 van ten hoogste drie percent van het jaarloon is geen verplichting, maar een vergunning. De verwezenlijking hangt dus af van de bedrijfsuitkomsten over 1955. Zij moet in het bedrijfstaksgewijze overleg overeenge komen worden, moet uit de winst geschie den en mag dus niet leiden tot prijsstijging. Met de uitkering is volgens het C.N.V. een bedrag van naar schatting 300 miljoen gemoeid. Bij het aflopen van een CAO kan een loonsverhoging tot stand worden gebracht. Gaan de voorstellen tot loonsverhoging verder dan drie percent, dan zal de loon stijging geheel uit de winst moeten worden betaald. De loonsverhoging zal dan dus tot geen enkele prijsstijging mogen leiden. Met andere woorden: de eerste drie per cent zal vrijwel algemeen worden, aldus het C.N.V. De richtlijnen voor de loonpolitiek wor den niet verhoogd. Formeel is er dus geen richtlijnverhoging, maar in werkelijkheid zal het algemene loonpeil met drie percent stijgen. Deze oplossing wordt door het C.N.V. eerder beter dan slechter geacht dan de werknemers voorstelden. Nu houdt de regering een wapen in de hand om zich tegen doorberekening te verzetten. Omdat 't niet gaat om een stijging van het geldloon, maar om een verbetering van het werkelijk loon, vindt het C.N.V. deze oplossing uitstekend. Het Verbondsbestuur van het N.V.V. verklaart zich in het algemeen met de regeringsbeslissing te kunnen verenigen. Het is van oordeel dat in grote lijnen is voldaan aan de voorstellen van de drie bona fide vakcentralen. Het verbondsbe stuur acht het van bijzonder belang dat de regeringsbeslissing voor alle bedrijfstakken onder meer de mogelijkheid opent voor een loonsverhoging van 3 percent bij het af lopen van CAO's, doch uiterlijk 1 septem ber. Hiermede is het element van de coör dinatie van de loonpolitiek, dat het N.V.V. essentieel acht, gehandhaafd. De K.A.B.-voorzitter, de heer J. A. Mid delhuis, acht de beslissing van de minister raad in het algemeen niet onbevredigend. Hij vindt het juist dat de prijsstabilisatie door de regering primair is gesteld. Dat opent voor de arbeiders mogelijkheden om bedrijfstaksgewijze te delen in de ver hoogde welvaart. Het betekent voorts, dat men zeer nauwlettend zal moeten toezien op de prijzen. De voorzitter van de K.A.B. hoopt op een loyale medewerking van het bedrijfsleven. Het Centraal Sociaal Werkgeversverbond heeft desgevraagd medegedeeld, dat men dezer dagen in bestuurskring zal overleg gen wat de consequenties zijn van de be slissing van de ministerraad over het vraag stuk van de lonen. Met het oog daarop ont houden de werkgevers zich voorlopig van commentaar. De 22-jarige ongehuwde Th. Stuart te Amsterdam, werkzaam bij de Nederlandse Heidemaatschappij, is om het leven ge komen, toen hij met zijn auto op de Zui derzeestraatweg onder Oostendorp, ge meente Doornspijk, tegen een boom reed. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. Het ongeluk geschiedde omstreeks elf uur. De heer Stuart was op slag dood. De wagen werd ernstig beschadigd. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Van Hamel Roos: Talent zonder tact is even on bruikbaar als stoom zonder ge leiding. Nederlands oudste in woner, Jan (opa) Kip uit Dreischor, heeft in dit Duivelandse dorpje, dat maandag feest vierde ter ere van het feit dat de heer Kip zondag 105 jaar was geworden, het naambordje ont huld van de Jan Kip straat. Later plantte de krasse hoogbejaar de de eerste van vijf tig bomen in het cen trum van Dreischor, dat door de waters noodramp van 1953 van alle groen werd beroofd. De foto laat zien hoe opa Kip het straatnaambordje met zijn naam onthulde terwijl burgemeester A. H. Vermeulen van Dreischor hartelijk applaudisseerde. De gehele dag bleef het feest in het dorp, met volksspelen, een lam pionoptocht en een kampvuur. Uit Zie- rikzee was een auto bus gekomen met een veertigtal personen allen boven de tach tig. De zusters van het Rode Kruis boden een kist sigaren aan. TUSCALOOSA (Reuter/AFP) Twee Amerikaanse negerbroers zijn te Tusca loosa in de Amerikaanse staat Alabama tot een half jaar gevangenisstraf en vijfhon derd dollar boete veroordeeld, omdat zij een blanke student van de universiteit van Alabama een pak slaag hebben gegeven. Het tweetal voerde aan verbitterd te zijn door de behandeling van Autherine Lucy, het negermeisje, wier toelating tot de uni versiteit is verhinderd. De jury die geheel uit blanken bestond, adviseerde tot de maximale gevangenis straf. ADVERTENTIE LONDEN (Reuter) De voormalige Sovjetrussische premier Malenkov. thans mi nister voor de Elektriciteitsvoorziening, heeft maandagavond een onderhoud van twintig minuten gehad met de Britse minister-president Eden. De ontmoeting vond plaats in Edens ambtswoning in Downingstreet. Tevoren had Malenkov een bezoek gebracht aan Engelands voornaamste instituut voor onderzoekingen op het gebied der kernenergie te Harwell. Malenkov heeft er maandagavond tegenover leiders van de Britse Labourpartij de nadruk op gelegd dat Rusland thans bezig is „grote schoonmaak" te houden en de fouten van het Stalinregiem te herstellen. Malenkov zei dit bij het antwoorden van openhartige vragen aan een diner dat hem was aangeboden door de uitvoerende raad van de Labourpartij. Leiders van de Labourpartij verklaarden later dat Malenkov zich bij het beantwoor den van de vragen duidelijk had gedistan- cieerd van de politiek van zijn vroegere su perieur, die hij na diens dood voor korte tijd opvolgde. Malenkov maakte het duidelijk dat hij het eens is met de redevoering van partij secretaris Kroesjtsjev op het recente con gres van de communistische partij in Moskou, waarin Stalin werd gecritiseerd. Uit zijn antwoorden op de elkander in snel tempo opvolgende vragen, die door een tolk werden vertaald, bleek dat Rusland na de dood van Stalin „grote schoonmaak" heeft gehouden en dat het Westen als een feit moet aanvaarden dat Rusland vriend schap en vrede wenst. In antwoord op vragen over recente on geregeldheden in Georgië, verklaarde Ma lenkov dat de berichten in de Britse pers overdreven zijn. „Er hebben zich geen on geregeldheden voorgedaan, doch slechts lemonstraties", zo zei hij. De Russische minister zei verder dat tusland thans collectief wordt geregeerd /n dat de dagen van eenmansregeringen ■oorbij zijn. Richard Crossman, een parlementslid voor de Labourpartij, verklaarde na het diner dat Malenkov in antwoord op vra gen over de redevoering van Kroesjtsjev over Stalin verklaarde, dat in Rusland op ruiming is gehouden en dat er geen rede nen zijn voor bezorgdheid omdat er een ïind is gekomen aan het dictatorschap. ..Zij hebben een eind gemaakt aan de slechte dingen en een collectieve regering ngesteld", aldus Crossman. De algemene secretaris van de Labour partij, Morgan Phillips, verklaarde na het diner: „Het was een zeer openhartige be spreking. Hij is een zeer scherpzinnig man één van de scherpzinnigste die ik ooit heb ontmoet". De Russische eerste plaatsvervangende premier Anastas Mikojan zal na het bij wonen van de feestelijkheden ter gelegen heid van Pakistans onafhankelijkheidsdag op 23 maart een bezoek aan India brengen. Mikojan vertrekt vandaag (dinsdag) per vliegtuig uit Moskou naar Karatsji. Aan genomen wordt dat Mikojan op weg naar Karatsji tevens een kort bezoek aan Af ghanistan zal brengen (Reuter). Veiligheidsmaatregelen NEW YORK (Reuter) Volgens een correspondent van de „New York Times", die lang in Moskou is geweest, zijn in som mige delen van de Sovjet-Unie bepaalde veiligheidsmaatregelen getroffen in ver band met de reactie op de onthullingen, welke de huidige Sovjet-leiders over wij len Stalin hebben gedaan. Zo is in deze gebieden een controle op het reizigersver keer ingesteld. Salisbury schrijft, dat berichten, die di plomaten in de Verenigde Staten hebben ontvangen, erop wijzen dat de Sovjet-re- gering ten volle vertrouwt de reacties op de onthullingen te kunnen beheersen. Ook werd gemeld, dat de uitwerking der onthullingen op sommige Sovjet-burgers groter was, dan de regering had voorzien. Zo zouden onder Moskouse arbeiders ver zoekschriften de ronde doen, waarin de re gering wordt verzocht Stalins gebalsemde stoffelijke overschot uit het mausoleum op het Rode Plein waar het naast dat van Lenin ligt opgebaard te verwijderen. Vele Sovjetburgers bezoeken thans da gelijks het mausoleum, klaarblijkelijk om zich ervan te overtuigen of geen verande ringen zijn aangebracht. Volgens de berichten is het luchtverkeer naar Tiflis, de hoofdstad van de Sovjet republiek Georgië en Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidsjan, geschorst. Deze gebieden zijn sinds acht dezer de tweede dag van de betogingen te Tiflis voor vreemdelingen gesloten, terwijl ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM «TEL. 13439 FERD. B0LSIR. 48 ADAM TEL 717162 Suède Damesjasjes in kleuren 110.- ook het reizen erheen voor Sovjet-burgers beperkt is. Tenslotte zou volgens door diplomaten ontvangen berichten, in Moskou aanzien lijke opwinding heersen. Ook elders De door partijsecretaris Kroesjtsjev in gezette aanval op Stalin heeft, naar ver luidt, behalve in Georgië ook tot demon straties in Armenië en Azerbeidsjan ge leid. Volgens tot dusver onbevestigde be richten droegen betogende studenten por tretten van Stalin mee, doch de ongere geldheden zouden kleinere omvang heb ben gehad dan in Georgië, Stalins geboor teland. Intussen wordt de koerswijziging ten aanzien van Stalin op officiële bijeenkom sten aan het volk verklaard. Op dergelij ke vergaderingen, die in fabrieken worden gehouden, spraken de eerste vice-premier Anastas Mikojan en Michail Perwoechin, een ander lid van het partijpresidium. MOSKOU (Reuter) De Britse ambas sadeur te Moskou, sir William Hayter, heeft het Russische volk maandagavond in een Russische televisie-uitzending mede gedeeld dat Groot-Brittannië een vrije uit wisseling van Britse en Russische toeristen zou toejuichen. Dit was de eerste maal, dat een Westerse ambassadeur in een Sovjet-Russische tele visie-uitzending verscheen. Sir William sprak naar aanleiding van het komende bezoek van premier Boelga- nin en partijsecretaris Kroesjtsjev aan Engeland. Hij zei, dat er hierbij „ernstige besprekingen" zullen worden gehouden. Over vele kwesties verschillen Engeland en Rusland van mening „meer wat me thode betreft dan wat doelstelling aan gaat", aldus de Britse ambassadeur. Proces J ungschlager PARIJS, (Reuter) De internationale federatie voor de rechten van de mens heeft bij de Indonesische regering een protest ingediend tegen de omstandigheden, welke „in strijd zijn met elke rechtvaardigheid", waaronder het proces Jungschlager te Djakarta wordt gevoerd. De federatie heeft zich eveneens gewend tot de secretaris generaal van de UNO met het verzoek, de Indonesische regering de vereiste eerbied onder het oog te brengen voor de grond rechten, die in het UNO handvest van San Francisco en de verklaring van de rechten van de m zijn vastgelegd. De voormalige Franse n ster-president Paul Boncour is voorzittei van de federatie. ingaande 15 maart. BESTUUR AFD. HAARLEM FED. NED. ORG. PERSONENVERVOER DE BILT: Boven Rusland bevindt zich nog steeds een hogedrukgebied, dat even wel langzaam in betekenis afneemt. De koude lucht, die afkomstig is uit dit hoge drukgebied, wordt nu geleidelijk naar het oosten teruggedrongen door zachtere lucht uit zuidelijker streken. Een storing in de hogere luchtlagen, die gisteren boven Bel gië was gelegen, trok in de afgelopen 24 uur naar de Noordzee. Het regengebied van de storing nam bij het passeren van ons land in omvang toe. Achter het regenge bied komen verspreide opklaringen voor. Een nieuwe regenzone van een depressie, die ten westen van Ierland is gelegen, naderde vanmorgen de kust van Frankrijk. (van hedenmorgen 7 uur) toestand .9 - O £'u c. i- a S ïb 2 Z 5 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven onbewolkt ozo onbewolkt zo geheel bew. nno onbewolkt ozo motregen zo geheel bew. o mist o regen o regen zo half bew. zo geheel bew. z zwaar bew. o regen n onbewolkt o geheel bew. o half bew. windstil zwaar bew. w geheel bew. windstil regen wnw zwaar bew. ozo zwaar bew. wnw regen zzo lichte regen mat. ozo geheel bew. matige o geheel bew. mat. ozo geheel bew. matige o geheel bew. mat. ozo lichte regen mat. ozo lichte regen matige zo -10 -3 -7 -2 3 4 6 5 8 8 7 7 0 0 0 0 0,8 0 0,1 2 1 0 0,4 4 8 16 -2 0 Vlv. Z.-Limb. lichte regen windstil Neerslag laatste 24 uur. 2 -1 -0 4 3 -1 1 11 4 5 6 2 5 3 5 6 0 0 0 0 4 0 0 2 0,1 1 0,5 0,6 2 1 1 1 VRIJ ZACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dins dagavond tot woensdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Zwaar bewolkt met opklaringen en wat regen. Vrij zacht. Matige af en toe vrij krachtige wind tussen zuidoost en zuid. 21 maart Zon op 6.43 uur. onder 18.57 uur. Maan op 12.53 uur. onder 3.52 uur. Maanstanden 26 maart 14.11 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 20 maart Hoog water: 9.15 en 22.01 uur. Laag water: 4.25 en 17.04 uur. Woensdag 21 maart Hoog water: 10.44 en 23.43 uur. Laag water: 5.38 en 18.36 uur. TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOr ÏOOOOOOOÓC* i

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1