W asmachines Sneldrogers Stofzuigers Rijwielen v De rumoerige finale van de Haarlemse Voorjaarsbeurs Standhouders bieden excuses aan voor vreemd gedrag van enkelen hunner Onjuiste perspublicaties rechtgezet INCASSO IK geen Griep!! Rijwielhuis „WILHELMINA" WOENSDAG 21 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 10 Radiogebrul contra jazz-orkest Restauratie en graven- stukken in het stadhuis Interessante lezing van mr. H. E. Phaff Grote olannen van Koningin Wilhelmina-fonds te Heemstede Pre-advies aan de raad voor 4 april Hechtenisstraf opgelegd wegens snijden Fries toneel „Het Testament" Scheepvaart Gisteravond hebben vertegenwoordigers van alle betrokken partijen van mening gewisseld over de resultaten der Haarlemse Voorjaarsbeurs 1956 en in het bizonder over de rumoerige sluitingsavond van deze beurs. De bijeenkomst, die onder leiding stond van de voorzitster van de afdeling Haar lem der Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen, mevrouw A. Hamaker Willink, werd gehouden in het Krelagehuis en bijgewoond door bestuursleden van ge noemde vereniging, leden der commissie van advies voor de Voorjaarsbeurs, de directeur van de beurs, de heer H. C. Ver meulen, enige afgevaardigden van de stand houders en de pers. Mevrouw Hamaker, die de vergadering opende, zei dat zij en velen met haar teleurgesteld waren door de houding van een aantal standhouders op de bewuste sluitingsavond van vrijdag 9 maart, en ook door de pers, die ha ars inziens een te een zijdige, en op sommige punten zelfs onjuiste lezing gegeven had over het rumoer dat die avond ontstaan was rond het optreden van het Dutch Swing College ter beurze. Zij was van mening, dat deze berichten teveel op inlichtingen van een zijde, mis schien zelfs van één persoon gesteund had den en dat de beide Haarlemse bladen, al vorens tot publicatie over te gaan, ook wederhoor hadden dienen toe te passen bij de Vereniging van Huisvrouwen, de politie, de commissie van advies en/of de heer Vermeulen. Zelf was mevrouw Hamaker door ziekte verhinderd geweest de sluitingsavond van de beurs bij te wonen, maar uit inlichtin gen van mede-bestuursleden en anderen was haar gebleken dat in tegenstelling tot wat de kranten meldden het rumoer op de avond in kwestie niet zozeer door de Jazzminnende jongelui als wel door enkele standhouders ontketend was dit bij wijze van tegen-actie tegen het optreden van het Swing College. Tegen-lawaai-actie Een standhouder had haar later ver zekerd, dat deze. contra-actie niet zozeer tegen het orkest gericht was als wel om uiting te geven aan vele reeds lang be staande grieven der standhouders tegen het beleid van de beursdirectie. „Als het lawaaierige orkest dus de laatste druppel was die de emmer der klachten deed over lopen," aldus mevrouw Hamaker, „dan vraag ik mij af waarom al die andere klachten ons nimmer ter ore gekomen zijn, hoewel er toch ieder jaar op de voorjaars beurs een stand van de Vereniging van Huisvrouwen is, waar men met zijn be zwaren terecht kan." Nu opeens was de klooster, die aan de rechterkant even voor naam van deze vereniging openlijk aange- bij de Pandpoort ligt. vallen en in discrediet gebracht, waartegen de spreekster protest aantekende. Vertegenwoordigers van de standhouders gaven in hun antwoord toe, dat niet alle exposanten zich die laatste beursavond correct gedragen hadden een van hen had zelfs zijn radio zo hard laten spelen, dat de muziek van het Dutch Swing College bijna geheel overstemd werd waarvoor zij namens al hun collega's excuus aan boden. Dat nam echter niet weg, dat het geen er die avond gepasseerd is, niet had mogen voorkomen. Het engageren van het jazzorkest was dus een misgreep geweest, waarvan de organisatoren de mogelijke onprettige gevolgen hadden moeten voor zien, aldus deze sprekers hetgeen mevrouw Hamaker in haar repliek erkende. Ook de directeur van de beurs, de heer Vermeulen, opperde bezwaren tegen de verslagen in de beide Haarlemse couranten. Volgens Haarlems Dagblad bijvoorbeeld zou hij om elf uur in zijn slotwoord tot de standhouders gezegd hebben, dat het enga geren van het Swing College een fout ge weest was. „Dit nu," aldus de heer Ver meulen, „is gelogen. Ik heb letterlijk ge zegd: „Hier staat een boetvaardige dienaar, die met alle respect voor de capaciteiten van het orkest erkent, dat dit beter geschikt is voor een concertzaal dan voor een vrou- wenbeurs. Ik bied u dan ook mijn excuses aan en verzeker u, dat dit experiment niet herhaald zal worden." De heer Vermeulen zei, nu spijt als haren op zijn hoofd te hebben van het laten optreden van het Dutch Swing College, dat hij voordien als niet-jazzliefhebber slechts bij name kende. Hij had zich bij zijn keuze laten leiden door het soebatten der standhouders om een gezellig slui tingsuurtje en door het advies van anderen. Het orkest, dat overigens zeer beschaafde dansmuziek ten gehore bracht, had al met al maar een halfuur gespeeld. Tijdens het optreden van de band was de directeur ook niet benaderd met klachten van de stand houders, althans niet op zijn kantoor. Wel hadden enkele klagers hem temidden van het publiek aangeklampt, hetgeen de heer Vermeulen geen loyale wijze vond om be zwaren te berde te brengen. De wat hij noemde opgeblazen publicaties over het laatste beursuur hadden de hele voorjaars beurs in discrediet gebracht. Hoe gering de omvang der opgewonden tafrelen geweest was, bleek volgens de spreker uit het feit, dat de politie geen reden had gevonden om in te grijpen, behalve voor het verspreiden van een groep jongelui, die zich na slui tingstijd voor het beursgebouw verzameld had om de standhouders, die hun jazz- muziekgenot gestoord hadden, op te wach ten. Misschien hadden suppoosten in het Krelagehuis een paar heethoofdige jongelui met een tikje op de schouder tot kalmte moeten manen, maar dat was dan ook alles geweest. Een der standhouders interrumpeerde, dat de suppoosten in het Krelagehuis verschil lende jongelui in de kraag gegrepen en hardhandig naar buiten gewerkt hadden, doch een lid van de adviescommissie sprak dit tegen; zij zelf had gezien hoe de zaal wachters in alle kalmte een paar jongens naar buiten leidden. Overigens was ook zij van mening, dat de tegen-ketelmuziek van enkele standhouders de oorzaak van alle narigheid geweest was, aangezien de jeug dige jazzliefhebbers hierdoor geprovoceerd werden. Van de zijde der Haarlemse pers werd volmondig erkend dat er in de gewraakte verslagen blijkbaar op sommige punten onjuistheden waren vermeld. De beide bladen in kwestie hadden de inlichtingen van hun berichtgevers aanvankelijk niet ge- wantrouwd, maar ze toch wel getoetst aan de visie van enkele der betrokkenen, doch niet aan die van alle partijen. Dit verzuim hunnerzijds wordt door de bladen in kwes tie betreurd, maar nochtans blijft het feit bestaan dat er zich op de laatste beurs avond onverkwikkelijke tafrelen hebben voorgedaan, die zeker op een damesbeurs niet thuis horen. Onzerzijds moeten wij daarbij op deze plaats opmerken, dat de redactie van Haar lems Dagblad pas tien dagen later officieel vernam, dat er in haar verslag van de slui tingsavond der beurs onjuistheden stonden. „Laten directie en raad van advies der beurs op kiese wijze het engageren van het Dutch Swing College een beleidsfout noe men," zo stelde tenslotte een der stand houders-afgevaardigden voor. Met welke vrede-stichtende slotformule alle vergader den akkoord gingen. In de raadzaal van het stadhuis van Haarlem hield de gemeente-secretaris, de heer mr. H. E. Phaff, op verzoek van de personeelscommissie dinsdagavond een lezing met lichtbeelden over de restauratie werkzaamheden van het stadhuis en van de gravenstukken. Mr. Phaff deelde mee de bedoeling te hebben de aanwezigen, onder wie zich de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers met echtgenote, wethouder Happé en de directeur van het Frans Halsmuseum, de heer H. P. Baard, bevonden, op de hoogte te stellen van de resultaten van de onderzoekingen die het afgelopen jaar heb ben plaats gehad. Drie motieven hebben er, aldus spreker, toe geleid dat men aan alle kanten van het stadhuis aan het breken ging, namelijk het grote onderhoud, dat een dergelijk histo risch monument altijd vergt, het grote ruimtetekort, waarin thans zo goed moge lijk wordt voorzien en het besluit van de gemeenteraad van 31 augustus 1955 waarin besloten werd een algemeen restauratie plan door de heer Rooyaards te laten op stellen. Dit houdt echter nog niet in dat men nu het gebouw direct aan alle kanten kan gaan restaureren. Met behulp van een groot aantal fraaie lichtbeelden toonde de gemeente-secretaris de diverse pas gevonden overblijfselen van vroeger tijden aan en vervolgens besprak hij uitvoerig de historische waarde van de „refter", de eetzaal van het vroegere Bij het openbreken van deze kamers stuitte men namelijk op vele geraamtes, allerlei boogjes en versieringen. Boven dien deed men op maandag 12 december van het vorig jaar de grootste ontdekking toen men achter een houten schot een prachtig gotisch raam vond, dat bijna on beschadigd bewaard is gebleven. Verleden week ontdekte men voorts nog twee spits bogen en alles wijst erop, dat deze zaal na volledige restauratie een welkome aanvul ling aan de representatieve ruimte van het stadhuis zal zijn. Na de pauze hield mr. Phaff een causerie over de negentien gravenstukken, die op diverse plaatsen in het stadhuis hangen. De directe aanleiding tot deze lezing op nieuw met een groot aantal bijzonder mooie lichtbeelden vormde het feit, dat deze schilderijen nu na drie jaar volledig zijn gerestaureerd. Na te zijn ingegaan op het moeilijke werk van de restaurateurs, ging de gemeente-secretaris in op de oorsprong van de stukken, die waarschijnlijk afkom stig zijn uit het klooster dat vroeger in de Grote Houtstraat gestaan moet hebben en waar de diverse graven van Holland dik wijls logeerden. Mr. Phaff sprak als zijn oordeel uit, dat de schilderijen omstreeks 1480-'90 vervaardigd waren naar de fresco's die op de muur van het klooster waren aangebracht. De gemeente-secretaris meende, dat de serie gravenstukken gezien moet worden als een optocht „de dodendans" van gra ven en gravinnen, die voorafgegaan worden door de heraut en die gevolgd worden door de dood. Uitvoerig besprak hij vervolgens de diverse afbeeldingen, hetgeen zoals na afloop uit het hartelijke applaus bleek door de aanwezigen bijzonder op prijs werd gesteld. Naar wij vernemen heeft de afdeling Heemstede van het Koningin Wilhelmina Fonds een aantal nieuwe acties in voorbe reiding, waarvan de plannen nog in een beginstadium verkeren. In de eerste plaats staat er weer een grote straatcollecte op het programma, waarvoor evenals verleden jaar de mede werking zal worden verzocht van diverse bekende Nederlandse muziekkorpsen. Al leen zal het bestuur trachten het aantal te verdubbelen, zodat men hoopt deze collecte te kunnen animeren door de vrolijke mars muziek van een dozijn verenigingen in fleurige uniformen. Van geheel andere muzikale aard is het te organiseren orgelconcert in de Grote Kerk te Haarlem, waarvan de baten even eens geheel voor de kankerbestrijding zul len worden bestemd. De definitieve datum en de naam van de organist staan echter nog niet vast. Behalve de reeds aangekondigde zesde bridge-drive op zaterdag 28 april in hotel „Boekenrode" te Aerdenhout, zijn ook reeds onderhandelingen gevoerd om te komen tot een grote bridge-drive in het bekende „Duin en Kruidberg" te Santpoort. Een avond die voor de bridgers dus stellig een evenement belooft te worden. Tenslotte heeft het bestuur nog voorbe reidingen getroffen voor een grote auto- rally door Nederland, waaraan een hon derdtal autorijders zal kunnen deelnemen en die besloten wordt met een diner voor de deelnemers in hotel „Bouwes" te Zand- voort. In zijn vergadering op woensdag 4 april zal de Haarlemse gemeenteraad gelegen heid krijgen zich uit te spreken over de kwestie van het Hildebrandmonument van prof. J. Bronner. B. en W. zullen de raad daaromtrent dezer dagen een lijvig pre advies doen toekomen. Kantongerecht De kantonrechter mr. Th. F. Raedt heeft overeenkomstig de eis van de ambtenaar van het openbaar ministerie mr. H. Lager waard een twintigjarige kantoorbediende veroordeeld tot een hechtenis van een week, naar aanleiding van diens rijden op het Kennemerplein nabij de Schoterweg te Haarlem op een druk uur op donderdag 4 januari. De jongeman reed per fiets met grote snelheid van het Kennemerplein m noordelijke richting. Hij ging sneller dan een auto en een dame, die per fiets in de zelfde richting ging. De kantoorbediende week, na het passeren van de wielrijdster naar rechts uit.; na het „snijden" volgde een botsing, waardoor de dame viel en een hersenschudding opliep. Drie weken is zij verpleegd geweest. De ambtenaar van het openbaar minis terie laakte de houding van de jongeman, die zijn verkeerde optreden niet voldoende inziet. Bovendien heeft hij geen belang stelling voor het slachtoffer getoond. De eis en het vonnis luidden een hechtenis straf van een week. Een ander geval van „snijden" heeft zich voorgedaan op de Rijksstraatweg in Haar- len-Noord. Een vertegenwoordiger reed per auto op de Rijksstraatweg en wilde rechts af de Preangerstraat inrijden. Hij ver leende geen voorrang aan een bromfietser, waardoor een botsing onstond. De bromfiets werd beschadigd. De ambtenaar van het openbaar ministerie eiste een geldboete van 150subsidiair 3 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar; de kantonrechter legde een boete op van 150,maar de intrekking van het rijbewijs voorwaardelijk. Rijbewijs ingetrokken. Een dertigjarige dame werd het bestu ren van motorrijtuigen gedurende twee jaar ontzegd en een geldboete van 100, opgelegd, wegens een verkeersovertreding in de Santpoorterstraat te Haarlem. Een jongen stond met zijn nieuwe fiets stil op de weg om een auto, bestuurd door de ver dachte, te laten voorbijgaan. De dame, die rechts af de Verspronckweg opreed, bot ste eerst tegen de fiets van de jongen op. De vader van de jongen had "het geval uit zijn kamer gezien en een bestuurder van een autobus, die achter de dame reed, had over de auto heen de jongen zien staan. Hij had niet begrepen, waarom een botsing niet vermeden was. De leden van de Friese vereniging ,,Gijs- bert Japicx" hebben een vrolijke avond beleefd in de Stadsschouwburg, waar de toneelgroep van deze vereniging dinsdag een opvoering gaf van „It Testemint" van S. Siderius-Boonstra, een stuk dat een jaar of zeven geleden ook al op het re pertoire had gestaan. Voor de jongeren was het nieuw en voor de ouderen een prettig weerzien. Want deze komedie steekt kwalitatief boven de middelmaat in dit genre uit; de intrige is vernuftig be dacht zonder al te overdreven onwaar schijnlijkheden en de tekst is vol geesti ge kwinkslagen. En over gebrek aan actie behoeft men in dit stuk allerminst te kla gen. De titel heeft betrekking op een testa ment van een schatrijke Canadese Fries, waarin deze bepaald heeft dat zijn rijk dommen ten deel zullen vallen aan zijn neef, mits deze trouwt met een jonge we duwe, bij wie oom eens vergeefs een kans je heeft gewaagd. Neef reist dus, na 15 jaar in Canada goed geboerd te hebben, naar Friesland om eens te kijken of de jonge weduwe ooms miljoenen wel waard is. Maar deze wil eerst ook wel eens de kat uit de boom kijken en gaat het wel bekende spelletje van de patroonsverwis seling spelen. Als de jongeman uit Cana da verschijnt, treft hij geen jonge we duwe die plotseling een zieke tante moest gaan verplegen maar wel een charmante dienstbode. De rest van deze vermakelijke historie vol verwikkelingen kan men natuurlijk gemakkelijk raden. Vrijwel de complete toneelgroep van „Gijsbert Japicx" stond in dit stuk op de planken. Zij heeft er een alleraardigste opvoering van gegeven, waarop niets valt aan te merken. Iedereen was er volkomen in, iedereen beleefde zijn rol en had er zelf veel plezier in. Vooral mej. Rolf Geer- ligs verdient een compliment, omdat zij zo voortreffelijk het verschil in nuance tus sen de „mevrouw" en de (pseudo) dienst bode tot uitdrukking wist te brengen De heer J. Zwier jr. was de neef uit Cana da, die in zijn manieren goed liet uitko men dat hij zo lang uit het „heitelan" weg geweest was. Maar zijn Fries was na al die tijd nog accentloos! Bizonder op dreef was ook de heer M. Smid, als de vrolijke niets nut, die tenslotte toch behoorlijk aan zijn trek komt. Mej. Elly Smits als de bazige zuster van de Canadese huwelijkspreten dent had dit kostelijke type best nog een beetje meer mogen chargeren. Kr. Alcyone tot c.a. 22 oo rede Vitorla. Amerskerk, 19 te Manilla. Agamemnon, 19 v. Pta. Cabello n. Baltimore. Alhena, 19 te Rio de Janeiro. Abbekerk, 20 te Genua. Alphard, 22 te Las Palmas verw. Alchiba, 19 65 m. n.w. Den Helder n. Norfolk. Alphacca, pass. 20 Kp. Fria n. Vitoria. Alwaki, 20 v. Hamburg n. Bremen. Alamak, pass. 20 Ouessant n. Antwerpen. Alblasserdijk, 20 v. Bremerhaven n. Antwerpen. Aldabi, 20 te Bahia. Alioth, pass. 20 Finisterre n. Antwerpen. Alkaid, 20 v. Buenos Aires n. Montevideo. Aludra, 21 v. Mombasa n. Bhavnager. Amstelkade, 20 v. Bona n. Pt. Said. Amstelkroon, 20 v. New York n. Gibraltar. Amstelvliet, pass. 20 Malta n. Polen. Anker, 20 v. Amsterdam n. Norfolk. Argos, 20 v. Napels n. Calamata. Bloemfontein, 19 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Beninkust. 20 175 m. w. Kp. St. Vincent n. Dakar. Bussum, 20 180 m. w.z.w. Rasfartak n. Mena ai Ahmadi. Bontekoe. 20 te Lolak. Boskoop, 20 v. Hamburg n. Antwerpen. Breda, 21 te Antwerpen. Banka, 20 v. Hamburg n. Amsterdam. Boissevain, 20 v. Buenos Aires n. Santos. Caltex Delft, 19 v. Rotterdam n. Sidon. Celebes, 20 te Suez. Corilla, 20 v. Miri n. Geelong. Celebes, pass. 19 Daedalus Rif n. Suez. Cradle of Liberty, 16 te Philadelphia. Caltex Utrecht, 20 v. Rastanura n. Suez. Camerounkust, 21 te Amsterdam. Caltex Leiden, pass. 21 Bizerta n. Sidon. Dongedijk, 20 v. Cristr. n. Curagao Delfland, pass. 18 w. St. Paulsrock. n. Las Palmas. Duivendrecht.. 19 360 m. z.o. Kp. Race n. Hamb. Drente, 20 180 m. o. Ceylon n. Belawan. Dorestad, 20 v. Pt. Said n. Engeland. Daphnis, 21 v. Rotterdam n. Amsterdam. Eendracht, 20 te Poti. Eemland, pass. 20 Kp. Finisterre n. Recife. Esso Den Haag, pass. 20 Kp. Finisterre n. Antw. Esso Nederland, 21 te Banias. Esso Amsterdam, 21 te Antwerpen. Friesland, 20 te Napels. Friesland, 20 v« Kopenhagen n. Methil. Gaasterkerk, 20 te Marseille. Graveland, 19 v. Rio de Janeiro n. Uheos. Gadilla, 20 te Lombok n. Port Morresby. Garoet, 20 te Ilo Ilo. Gordias, 20 te Oran verw. Gaasterland, 20 v. Marseille n. Tanger. Hector, 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Heelsum, 29 te Bremen. Hersillia, 20 v. Baltimore n. Pt. Au Prince. Hector, 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Haarlem, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Indrapoera, 20 te Marseille. Ivoorkust, 20 te Lobito. Ittersum, 21 te Vctoria. Jupiter, 19 100 m. w. Kp. Matapan n. Marseille. Japara, pass. 20 Sabang n. Colombo. Jason, 21 te Amsterdam. Katelysia, 20 te Suez. Kota Agoeng, pass. 19 Minikoi n. Aden. Kota Baroe, 19 te Marseille. Kabyha, 20 v. Miri n. Geelong. Kellia, 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Kertosono, 20 v. Assab n. Pt. Sudan. Kota Gede, 20 v. Bintang n. Tandjong Mani. Kryptos, pass. 20 Ceylon n. Aden. Kenia, pass. 19 Rasfartak n. Ummsaid. Koratia. pass. 19 Kp Howe n. Geelong Korenia, pass. 19 Kielerkanaal n. Stockholm. Kara, 21 v. Vizagapatam, 22 te Calcutta verw. Katelysia, 20 v. Pt. Said n. Gibraltar. Leto, 19 120 m. n.w. Sharksbay n. Fremantle. Lawak. 20 te Cristobal. Loenerkerk, 20 te Bahrein. Luna, 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Lemsterkerk, 20 v. Amsterdam n. Marseille. Leto, 21 te Fremantle. Lieve Vrouwkerk, 20 v. Bremen n. Hamburg. Lindekerk, pass. 20 Aden n. Suez. Lutterkerk, 20 v. Basrah n. Abadan. Leopoldskerk, pass. 19 Runsaljebel n. Suez. Lawak, 20 v. Cristobal n. Los Angelos. Limburg, 20 v. Rotterdam te Londen. Laurenskerk, 20 v. Khorramshar n. Karachi. Malvina, 19 v. Niigata n. Miri. Marpessa, 19 te Curagao. Mentor, 20 te Rotterdam. Mijdrecht, 19 v. New York n. Caripilo. Maasland, pass. 20 Kp. Finisterre n. Las Palmas. Mapia. 20 te Pt. Said. Molenkerk, 21 te Madras. Markelo, 19 85 m.,n.w. Den Held. n. Immingham. Moordrecht, 19-20 Pt. Cardon. Macoma, 20 te Curagao. Merwede. 19 te Lagos. Mentor, 21 v. Rotterdam n. Amsterdam. Mirza, pass. 20 Ceylon n. Suez. Nw. Amsterdam, 20 v. Cristobal n. Kingston Jam. Nigerstroom, 19 te Takoradi. Notos, pass. 19 Ouessant n. Amsterdam. Nieuw Holland, 20 v. Sydney n. Brisbane. Oranjestad. 19 v. Barbados n. Madeira. Orion, 19 v. Tunis n. Malta. Oostkerk, 19 v. Marseille n. Antwerpen. Ootmarsum, 20 te Amsterdam. Oranje, 20 rede Singapore. Ouwerkerk, pass. 20 eil. Minikoy n. Penang. Overijsel, 20 v. Dairen n. Shanghai. Omala, 19 260 m. z.o. Kreta n. Berre. Oranjefontein, pass. 19 Kp. Blanco n. Kaapstad. Ophir, 20 te Belawan. Osiris, 20 te Maracaibo. Oberon, 21 te New York. Orestes, 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Prins Maurits, pass. 19 Las Palmas n. Antw. Prins Willem 2. pass. 19 Vlissingen n. Bremen. Peperkust, 21 te Amsterdam. Pieter S, 20 v. Amsterdam n. Swansea. Pygmalion, 20 v. Launion n. Cristobal. Rempang, 20 1e Antwerpen. Radja, 20 v. Massawah n. Suez. Ruys, 20 te Kobe. Riouw, 21 te Surabaja verw. Rijnland, 20 v. Las Palmas n. Amsterdam. Salatiga, 19 v. Tuticorin n. Colombo. Sarangan, 19 rede Vizagapatam. Sarpedon, 20 te New Orleans. Scherpendrccht, 19 v. Vlaard. n. New Orleans. Schouten, 19 v. Seychellen n. Singapore. Stad Alkmaar, 19 v. Vlaardingen n. Hamburg. Statue of Liberty, 19 v. Banias n. Fawley. Stad Schiedam, pass. 20 Kp. St. Vine. n. Savona. Straat Bali, 20 v. Osaka n. Yokkaichi. Stad Haarlem, 21 te Vlaardingen verw. Straat Makassar, 20 v. Pt. Swettenham n. Penang. Stad Amsterd., 19 130 m. w.z.w. Rorvik n. A'dam. Straat Banka, 20 te Surabaja. Sibigo, 19 v. Hollandia, 20 te Biak. Stanvac Benekat, 21 te Sungeigerong verw. Soestdijk, 19 560 m. n.w. Fayal n. Halifax. Stentor. 19 v. Pta. Cardon n. Georgetown. Stad Rotterdam, 21 te Hamptonroads. Stad Vlaardingen. 20 v. Narvik n. Nederland. Sumatra. 20 v. Beyrouth n. Pt. Said. Talisse, 19 te Belawan. Titus, 20 te Rotterdam. Taria, 20 200 m. n. Darwin n. Singapore. Tibia. 20 90 m. n.n.o. Muscat n, Fao. Tjiwangi, 20 te Muntok. Tomori, 20 te Singapore. Tabinta, 19 430 m. z.o. Guardafui n. Belawan. Teiresias, 19 240 m. o. Sokorto n. Penang. Tjibadak, 19 160 m. o. Timor n. Brisbane. Tjibodas, 20 te Surabaja. Trajanus. 19 te Hamburg. Tabian, 20 v. Belawan n. Singapore. Tawali, 20 v. Karachi n. Bombay. Tjiluwah, 21 te Singapore. Tjipondok, 20 te Bintane. Van Linschoten, 20 te Calabar. Waal, 19 v. Jaffa n. Haifa. Willemstad, pass. 19 Landsend n. Trinidad. Van Noort, 21 te Brisbane. Weltevreden, pass. 20 Gibraltar n. Rotterdam. Wonogori, pass. 20 Malta n. Alexandria. Waterland, 24 te IJmuiden verw. Willem Barendsz, 27 te Kaapstad verw. Woensdrecht, 20 v. Pt. Said n. Rotterdam.- IJssel, 20 v. Alexandrië n. Beyrouth. Zuiderzee, 20 te Le Havre. Zuiderkruis, pass. 21 Aden n. Suez. KLEINE VAART Alphia, 20 v. Vlissingen te Rotterdam. Appingedam, 19 v. Rotterdam n. Oporto. Aurora, 20 v. Amsterdam te Rotterdam. Albergen, verm. 20 v. Rotterdam n. Duinkerken. Anna, 20 te Vlissingen n. Brussel. Advent, 20 v. Rotterdam te Helsingborg. Aca, 20 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Algarve, 20 v. Rotterdam n. Dublin. Ambiorix, pass. 20 Gibraltar n. Savona. Arctic, 21 v. Londen n. Rotterdam. Att S, 22 v. Swansea te Amsterdam verw. Afiena, 20 v. Aabenraa te Koge. Bab T, 15 v. Antwerpen n. Bordeaux. Bill S, 20 v. Sunderland n. Rotterdam. Badzo, verm. 21 v. Rotterdam n. Londen. Bestevaer, 20 v. Helsingborg te Duinkerken. Bree Helle, 20 v. Rotterdam n. Londen. Barendsz, 19 v. Hamburg te Dublin. Birmingham, 19 v. Harlingen te Grangemouth. Castor, 19 v. Antwerpen te Vlissingen. Catharina W, 19 v. Dordt te Rotterdam. Daje Bohmer, 20 v. Genua n. Napels, Delfzijl, 20 v. Charlestown te Amsterdam. Elda, 19 v. Odense n. Aalborg. Ella, 20 v. Amsterdam n. Gotenburg. Evertsen, 19 v. Newport n. Amsterdam. Ellewoutswijk, 20 v. Amsterdam te Urk. Frans Bohmer, 20 50 m. z. Oporto n. Rouen. Finlandia, 19 v. Rotterdam n. Londen. Flevo, 19 v. Amsterdam te Hamburg. Flevo, 19 v. Hamburg n. Gotenburg. Grebbestroom, 19 v. Liverpool te Amsterdam. Goote, verm. 22 v. Rotterdam n. Amsterdam. Goote, 19 v. Manchester te Rotterdam. Geert Bodewes, 19 v. Casablanca te Londen. Gerrie S, 20 v. Bremen te Waterford. Houtman, 19 v. Barry te Bordeaux. Henrica, 19 v. Lissabon n. Leixos. Ida D, 20 v. Zeebrugge te Antwerpen. Ilias, 19 te Amsterdam v. Vigo. Isola, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Isis, 21 v. Egersund te Liverpool verw. Johan, 19 v. Avonmouth n. Newport. Joost, 18 v. De Tees te Nantes. Jutland, pass. 20 Vlissingen n. Hansweert. Kaap Falga, 19 v. Swansea n. Amsterdam. Kp. St. Vincent, 18 v. Portsmouth te Hansweert. Kitty, pass. 20 Vlissingen n. Swansea. Leendert B, verm. 23 v, Huil n. Antwerpen. Lies, 20 v. Rotterdam te Antwerpen. Larix, 18 v. Southampton te Rotterdam. Lelystad, 19 v. Malmö te Antwerpen. Midas, 18 v. Malta te Venetië. Midsland, 19 v. Rotterdam te Grangemouth. Marcella, verm. 20 v. Dieppe n. Amsterdam. Mariscal Lopez, 20 v. Antwerpen te Rotterdam. Marjan, verm. 21 v. Grimsby n. Rotterdam. Mees Cremer, 19 v. Garston te Rotterdam. Muphrid N, verm. 20 v. Rotterdam n. Cork. Mynelis, 20 v. Casablanca te Marans. Manto, 20 v. Alicante te Amsterdam. Mentor, 20 te Rotterdam n. Amsterdam. Mypuck, 19 v. Portsmouth n. Shoreham. Manto, 20 v. Alicante et Amsterdam. Nottingham, 20 v. Harlingen n. Goole. Nero, 18 v. Amsterdam te Catania. Nassauhaven, 20 v. Gotenburg te R'dam verw. Noordkaap, 19 v.. Rotterdam n. Harlingen. Noordkaap, 20 v. Rotterdam te Harlingen. Oranjepolder, 23 v, Pt. Lyautey te Rouen verw. Plato, 18 v. Cartagena n. Cadiz. Pavo, 16 v. Bayonne n. Lowestoft. Ponza, 16 v. Goole n. Gijon Mussel Ruby, pass. 20 Vlissingen n. Poole. Ransel, verm. 21-22 v. Rotterdam n. Cork. Reliable, 19 v. Aalborg n. Aberdeen. Surte, 20 v. Fowey n. Amsterdam. Sercus. 19 v. Halmstad n. Lorlent. Silvretta, 19 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Sagitta, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Titus, 20 te Rotterdam n. Hamburg. Tilly, 16 v. Bayonne n. Garston. Twente, 19 v. Purmerend te Amsterdam. Teun, 20 v. Amsterdam te Rotterdam. Tromp, 19 v. Barry n. Antwerpen. Vrouwepolder, 20 .v. Tunis n. Frankrijk. Wilca, 19 v. Londen te Rotterdam. Wega, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Westerhorn, 19 v. Garston te Hamburg. Wiebold Bohmer, 20 v. Algiers n. Amsterdam Yenrica B, 20 v. Boston n. Rouen. Zus, 19 v. Belfast n. Partington. SLEEPVAART Ebro, 19 v. Maassluis n. Glasgow. Hudson, 20 v. Pt. Said n. Rastanura. Humber, 20 te Suez. Oostzee, 19 140 m. n.o. Socotra n. Mersin. Witte Zee, 19 600 m. w. Padang n. Pri'ok. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wii geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie Biedt zich aan: Juffrouw v d. Hulsh. in kl. deftig gez., waar werk ster aanw. Goed kunn. ko ken. Pr. ref. Ongemeub. ka mer gew. Brieven no. 2034. DE REMINGTON SUPER 60, 1.85 per week. 20.te rug voor een oud elektrisch scheerapparaat. DE BLOCK, Van Nesstraat 14, Haarlem (gesl. huis). Tel. 21974. HEER, met veel vrije biedt zich aan voor tijd, of i. d. Brieven onder nummer 2046. Beschaafde jonge vrouw met opgewekte bezige natuur, P.G., zal gaarne op zich ne men de huishouding en algehele verzorging alsmede steun bij de opvoe ding van kinderen in een moederloos klein gezin. Prijs wordt gesteld op een besch. milieu. Uitstekende referen ties. Br. onder no. 187739, aan adv. bur. BOLREK, Kon.pl. 1, Amsterdam. Al hoest en proest iedereen om mij heen, de kwade ziektekiemen krijgen bij mij geen kans om een slachtoffer te maken. ABDIJ SIROOP houdt mijn luchtwegen zuiver en lost onmiddellijk het slijm op, zodat ik geen last heb van prikkelhoest, die zo vaak kan verergeren tot bronchitis of griep. E T E B, MIELE, EDY en FAM Waarom nog huren als het uw eigendom wordt voor ƒ2.— per week EDY159.50 HOLLAND ELECTRO en RUTON ƒ1.60 per week WILHELMINA - SIMPLEX - BURCO - BALACO vanaf ƒ2.50 per week Alles zonder vooruitbetaling of banktussenkomst Alléén bij: KROCHT 6—8, t.o. HEMA - TELEFOON 10353 WIJ HEBBEN GEEN COLPORTEURS

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 12