Uitgewerkt Frans voorstel om ontwapening te bereiken Weerbericht Verenigde Staten afwijzend, Sovjet-Unie terughoudend Autorijles f 8.- per uur OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Sunarjo handhaaft eis tot de doodstraf in zijn repliek 4/ Morgen gaat uit Vlaardingen een IJmuidense trawler naar zee Veelomvattend plan na drie overgangsfasen Dupliek van mevrouw Bouman vrijdag 13 april vastgesteld Het woord is aan. Eén Twee Drie Bezwaren J Veulen lederen jassen ƒ175. Antieke octant voor Zuiderzeemuseum Sneeuw in New York Prinses Beatrix wordt lidmaat Ned. Herv. Kerk Graaf Van Bylandt werd bij Dulles' bezoek gepasseerd Een jaar geleden Vaste gage blijft op de nieuwe „Amsterdam" gehandhaafd Veiligheidschef uit Moskou naar Londen IJzeren gordijn wordt naar Groot-Brittannië verplaatst Overheidspersoneel krijgt 3 pet ineens Vakantietoeslag wordt vier percent Infiltranten in Nieuw- Guinea gevonnist Steenkoolprijs in Europa op 1 april vrij Toenemende kans op regen Weerrapport 70e JAARGANG No 219 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 22 MAART 1956 Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 64 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Hunjsman Anthony Eden Namens Engeland (Van onze correspondent in Londen) Er zijn thans bijzonderheden bekend geworden over het nieuwe Franse ontwa peningsplan, dat door Groot-Brittannië gesteund wordt, maar waarop de Ver enigde Staten critiek oefenen, omdat het naar hun mening tot verzwakking van de Westelijke verdediging zou leiden. Men gelooft, dat de Russen, die bevrijd zijn van Stalins ijzeren greep, meegaander zijn geworden en het plan misschien een kans willen geven. Het plan werd maandag ingediend door Jules Moch op de bijeenkomst van de sub-commissie voor ontwapening van de UNO. Het is een veel omvattend plan voor een ontwapening, die na drie overgangsfasen tot stand moet komen. Het beoogt volledige ontwapening voor de conventionele strijd krachten en beperking van de atoomwapens, die evenwel uiteindelijk geheel moeten worden afgeschaft. Dinsdag werd de bijeenkomst geschorst om de Russische vertegenwoordiger, Gro- miko, gelegenheid te geven het plan te be studeren. Gisteren verzocht hjj ophelde ring van enkele punten. Hjj verklaarde, dat de Sovjet-regering nog niet gereed is met de studie van het plan. Vandaar dat de bijeenkomst opnieuw geschorst werd tot hedenmiddag. De Brits-Franse opvatting is, dat hoe moeilijk de internationale omstandigheden ook nog zijn, er in ieder geval een begin moet worden gemaakt met ontwapening. De eerste fase voorziet in een controle orgaan. Uitgegaan wordt van Eisenhower's voorstel betreffende „open hemel" en Boel- ganin's denkbeeld van wederzijdse inspec tie op de grond. Dit om het vertrouwen te herstellen. De conventionele wapens en de strijdkrachten van de grote vijf (de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie, com munistisch China, Groot-Brittannië en Frankrijk) moeten worden „bevroren". Vervolgens moet een internationale ont wapeningsconferentie de omvang van de strijdkrachten van de overige mogendhe den vaststellen. Hierna volgt dan verdere inkrimping. Tenslotte moeten de bevoegdheden van het controle-orgaan worden uitgebreid ter beperking van de proefnemingen met atoom- en waterstofbommen, waarmede de tweede fase van het plan begint. Op dit punt zal het centrale lichaam, dat in het leven zal worden geroepen, de uit voerende commissie van de grote vijf en tien andere landen, gekozen op regionale basis, dienen na te gaan of de eerste fase van het plan is uitgevoerd. Een regeling van de kwestie der Duitse hereniging zal waarschijnlijk noodzakelijk zijn, voordat de tweede fase kan beginnen. Deze bestaat uit beperking van de proef- ontploffingen, verdere beperking tot de helft van de conventionele wapens en strijdkrachten. Nadat de functies van het controle-orgaan zullen zijn uitgebreid tot de controle van de proefexplosies, zal er een pauze zijn om de gehele toestand in ogenschouw te nemen. De derde fase voorziet in een verbod van proef-explosies en een verbod van de ver vaardiging van atoomwapens. Conventio- DJAKARTA (ANP) De behandeling van de zaak-Jungschlager voor het Land- gerecht te Djakarta is vandaag voortgezet. In zijn repliek persisteerde de officier van Justitie, Sunarjo bjj zijn eis tot doodstraf. De dupliek van mevrouw Bouman is vast gesteld op vrijdag 13 april. Rechter Maeng- kom zal waarschijnlijk eind april uitspraak doen. Er was vrij veel publiek, het bleef rustig. Sunarjo zei, dat de eis tot doodstraf hoog was in vergelijking met de vonnissen in de zaken van Sultan Hamid en Andi Aziz, maar hun acties hadden niet zoveel doden tot gevolg als de acties, die geleid werden door beklaagde, waarbij honderden en duizenden omkwamen. De officier begon zijn repliek met de me dedeling, dat hij een wijziging in de ten lastelegging wilde aanbrengen, namelijk de toevoeging van de woorden „met opzet". De verdedigster mevrouw Bouman, teken de bezwaren aan. De rechter besliste, dat zij die in haar dupliek ter sprake zou moe ten brengen. De officier betoogde, dat de verklaringen van overste Sukoto, van de politie te Djam- bi en van De Bont (van de luchtmacht) dat hun geen ondermijnende acties gebleken waren, niet willen zeggen, dat er geen sub versieve acties gepleegd zijn. Hij bestreed de stelling van de verdedi ging, dat verklaringen van horen zeggen geen bewijskracht hadden aan de hand van een arrest van de Hoge Raad in 1926 dat zulke verklaringen dienstig zijn als middel tot bevestiging van de overtuiging van de rechter. Verder bestreed hij, dat één getuige géén getuige is aan de hand van een betoog van prof. Van Bemmelen en het herziene In lands Reglement, dat de onderlinge sa menhang van verklaringen van zulke ge tuigen tot het staven van een bepaald feit strekt. Ten aanzien van de getuigen a décharge zei hij, dat het geen geheim is, dat vele Nederlanders er niet mee ingenomen zijn," dat Indonesië een vrij geordend land zou worden. Daarom werden subversieve ac ties gepleegd. Het is het belang van die Nederlanders, dat deze acties onbekend blijven. Daarom is alles in het werk ge steld om de bewijzen te niet te doen. Hij bestreed de stelling, dat men niet in het geheim Indonesië kan verlaten door te herinneren aan het illegaal vertrek van een tot gevangenisstraf veroordeelde Ne derlander nog in november van het vorig jaar. In antwoord op hetgeen mevr. Bouman had aangevoerd tegen de betrouwbaarheid van de verklaringen van getuigen a char ge zei Sunarjo, dat „wijzigingen, die de grote lijn niet aantasten in getuigenver- ADVERTENTIE ingaande 15 maart. BESTUUR AFD. HAARLEM FED. NED ORG. PERSONENVERVOER klaringen gewoon zijn en dagelijks in de rechtszaal voorkomen, omdat de mens geen machine is". „Men kan zich goed her inneren wat er is gebeurd, maar niet meer wanneer". Hij voegde hieraan toe, geen re denen te zien om minder vertrouwen in Manoch en Harris te stellen, omdat zij hun verklaringen tijdens de zitting hadden ge wijzigd. nele wapens en strijdkrachten moeten op nieuw met een kwart worden ingekrom pen. Slechts wanneer dit alles is gebeurd, volgt een volledig verbod voor het gebruik van atoomwapens. Hierna zal een inter nationale conferentie van atoom-geleerden worden bijeengeroepen. De Verenigde Staten schijnen van me ning te zijn dat het plan te ver gaaf. Zij schijnen bezwaren te maken tegen het voor de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie en communistisch China vastgestelde maxi male aantal strijdkrachten van anderhalf miljoen man. Washington zou ook tegen de controle van proefexplosies zijn. De Verenigde Staten willen zich het recht voorbehouden van het gebruik van atoom wapens tegen aggressie. Opgemerkt wordt echter dat het plan in iets dergelijks voorziet. Indien de uitvoe rende commissie beslist, dat aggressie een feit is, zullen, hangende een beslissing van de Veiligheidsraad, alle beperkingen en verboden worden opgeheven. Het belang hiervan is, dat de uitvoerende commissie beslissingen kan nemen bij eenvoudige meerderheid van stemmen en niet gebon den is aan een veto zoals de Veiligheids raad. De Britse regering doet haar best om overeenstemming met de Verenigde Staten inzake het plan te bereiken en heeft, zo verneemt men, reeds enige vordering ge maakt. ADVERTENTIE V (M BARTELJORISSTR. HAARLEM FERO. B0LSTR. 48 ADAM TEL 13439 TEL. 717162 De heer S. W. Dokkum te Beverwijk heeft aan de staat der Nederlanden ten ge schenke aangeboden, ten behoeve van het „Zuiderzeemuseum" te Enkhuizen, een an tieke octant (een astronomisch werktuig), met de daarbij behorende kist, beschilderd met de voorstelling van een zeilschip, een geometrische versiering en initialen. De minister heeft déze schenking onder dank betuiging aanvaard. Het weerkundig instituut van New York had het niet voorzien, de New Yorkers konden hun ogen dus niet geloven, maar het was een feit: er viel in het begin van deze week in New York meer sneeuw dan in de afgelopen acht jaar: veertig centi meter. In de dierentuin van het New Yorkse Central Park kreeg het terras het aanzien van een kabouterdorp met grote sneeuw-paddestoelen. Men kon er, zoals deze dames doen, blijmoedig een kleintje koffie drinken. Blijmoedig waren de meeste New Yorkers niet. Het verkeer iverd volkom,en ontwricht. De plotselinge sneeuw en koude eisten zelfs 141 mensenlevens. ADVERTENTIE XI Tim Vli 1 Op zondag 25 maart zal ds. H. J. Kater, Nederlands Hervormd predikant te Am sterdam, in de Nieuwezijdiskapel te Amster dam een bevestigingsdienst leiden, waarin ongeveer 40 van zijn catechisanten als lid maten van de Nederlands Hervormde Kerk zullen worden bevestigd. Tot deze catechisanten behoren ook Prin ses Beatrix en enkele van haar klasgeno ten. Een gedeelte van deze kerkdienst, die in de morgenuren zal worden gehouden, wordt 's avonds van halfzeven tot kwart over zeven per radio door het IKOR uitgezon den, hiertoe in staat gesteld door de VPRO, die zijn zendtijd op Palmzondag voor dit doel aan het IKOR heeft afgestaan. „Het Indonesische ministerie van Buiten landse Zaken heeft inderdaad graaf Van Bylandt niet gevraagd op het vliegveld Kemajoran aanwezig te zijn ter begroeting van de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles. Uitnodigingen wer den slechts gezonden aan hoofden van mis sies van die landen, die bij de Zuidoost- Aziatische verdragsorganisatie aangesloten zijn en aan vertegenwoordigers van landen, die in het reisplan van Dulles waren opge nomen." Dit heeft de woordvoerder van de Indonesische diplomatieke vertegenwoor diging in Den Haag meegedeeld naar aan leiding van de verklaring van de Neder landse Hoge Commissaris op Schiphol in zake het uitblijven van een uitnodiging ter verwelkoming van Dulles bij zijn bezoek aan Djakarta. Jules Moch Namens Frankrijk Men zal ongetwijfeld hebben gelezen dat de lente in noord-Italië heeft inge zet met verse sneeuwval, waarbij het sneeuwdek meer dan dertig centimeter dik was en wij hebben alle reden om in vergelijking met de ongelukkige Italianen vergenoegd in de handen te wrijven, omdat de eerste lentedagen hier alle goeds beloofden. Zacht weer met zonneschijn, en wat milde regen. Dat het ook hier op 21 maart anders kan, bewijst het weerbericht van vorig jaar. Op de vooravond van het begin van de lente vermeldde het: „Winter weer. Sneeuw of hagelbuien. In de nacht lichte vorst, overdag temperatu ren om het vriespunt". Op de voorpagina van onze krant stond toen een foto, die op dezelfde dag gemaakt was en die enkele ondergesneeuwde auto's op de Prins Hendrikkade in Amsterdam toon de. Neen, laten we niet te vroeg juichen en liever met mededogen naar die arme Italianen kijken. Bovendien, het is best mogelijk dat zij over enige weken al lang weer met een warm zonnetje boven zich in de Middellandse Zee zwemmen, en wij weer huiverig achter de kachel kruipen, wrevelig turend naar de sneeuwvlokken die langs de ramen dwarrelen. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S J. E. Charles: Wie het ideaal uit zijn leven ver bant, die brengt de alledaagse werkelijkheid haar alledaagse dwingelandij. oodoocoooooccxxwoooccoocooocoo: De splinternieuwe motortrawler „Amsterdam" (IJM 28) van de firma D. Joh. Krijger te IJmuiden, die pas zijn proefvaart heeft gemaakt, maar nog niet aan een eerste reis toekwam, omdat ook dit schip betrokken was bij het conflict in de trawlvisserij, zal, naar wij vernemen, morgenochtend naar de Noordzee vertrekken met volledige be manning. De IJM 28 gaat vertrekken op de loon- en arbeidsvoorwaarden uit de thans bestaande CAO; dat wil dus zeggen dat de vaste gage het grote strijdpunt in de staking voor deze trawler behouden blijft. De heer Krijger deelde ons hedenmorgen mede, dat hij met zijn nieuwe trawler „Amsterdam" nog niet is aangesloten bij de „Vereeniging van Reeders van Visschers- vaartuigen" te IJmuiden en dus ook voor dit schip geen ondertekenaar is van de thans bestaande CAO. Hij is tot de conclu sie gekomen, dat hij ten opzichte van de loonvoorwaarden even vrij staat als de rederijen in Vlaardingen, die eveneens nieuwe grote trawlloggers lieten varen op speciale regelingen. De bemanning, die ingeschreven stond voor de IJM 28 is gisteren door de rederij opgeroepen en er is toen een schriftelijke toezegging gedaan, dat de rederij tot 31 december van dit jaar zal vasthouden aan het loonsysteem met vaste gages. De rederij D. Joh. Krijger verplicht zich met deze overeenkomst, om onmiddellijk na het uitvaren van de „Amsterdam" ern stige pogingen in het werk te stellen, om LONDEN (Reuter) Generaal Ivan Serov, de vijftigjarige chef van de Sovjet veiligheidsdienst, zal deze week naar Lon den vliegen om in samenwerking met de Britse politie maatregelen te treffen voor het aanstaande bezoek van Boelganin en Kroesjtsjev aan Groot-Brittannië. Men verwacht dat de generaal deel uit zal maken van een vooruitgezonden groep van Sovjet-functionarissen die vandaag per straalvliegtuig in Londen worden ver wacht. Dit zal het eerste Sovjet-straalvlieg tuig zijn dat in een Westelijke hoofdstad landt. Generaal Serov zal een van de hoofd figuren zijn, die voor de veiligheid van de Sovjetleiders tijdens, hun bezoek van tien dagen, beginnend op 18 april, moeten zorgen. Het valt te verwachten dat hij van Scot land Yard en MI 5 (de Britse binnenlandse veiligheidsdienst) de meest vérgaande maatregelen zal eisen die ooit getroffen zijn voor een bezoek van buitenlandse staatshoofden. Vooral van de zijde van het kwart-mil joen vluchtelingen wan achter het „ijzeren gordijn", die in Groot-Brittannië wonen, neemt het aantal protesten tegen het Sov- jetbezoek toe. De autoriteiten breken zich dan ook het hoofd over maatregelen die de veiligheid der hoge gasten voortdurend moeten verzekeren. Vooral het feit dat generaal Serov deel uitmaakt van de delegatie, wekt de woede op van deze vluchtelingen, aangezien aan genomen wordt dat hij persoonlijk verant woordelijk is voor de massadeportaties gedurende en na de tweede wereldoorlog uit de vroegere Oostzeestaten en uit Polen en Oost-Duitsland. De generaal zou dergelijke campagnes ook in de Sovjet-Unie uitgevoerd hebben. De „Manchester Guardian" en de „Daily Mail" zijn verbolgen over de komst van Serov. De „Guardian" zet boven een hoofd artikel „Serov, go home" en schrijft: „Er komt vandaag een onwelkome bezoeker in Londen. Het is generaal Serov, het hoofd van de veiligheidsdienst van Rusland hij heeft een afschuwelijke carrière achter zichmoest hij hier heus ontvangen worden? Nu de Britse regering de twee Sovjetleiders heeft uitgenodigd, kan zij moeilijk tegen hun gevolg bezwaren maken en zo is Serov gekomen. Het beste is maar met hem besprekingen te voeren, maar laat het dan ook maar gauw afgelopen zijn. Maar zijn komst vestigt er nog eens de aan dacht op, dat het Sovjetbewind nog zijn onderdrukkingsmethoden kent. Het heeft nog altijd personeel in dienst, tot in de hoogste rangen, voor wie massa-deporta ties en arbeids- en concentratiekampen da gelijks werk zijn. De Sovjetleiders zijn de superieuren van Serov en delen dus de ver antwoordelijk voor zijn daden. met de daarvoor in aanmerking komende instanties of personen besprekingen te openen over verbeteringen in de bovenge noemde CAO, in de loon- en arbeidsvoor waarden 'dus voor de trawlvisserij te IJmuiden. De rederij verklaart tevens, dat zij geen wijzigingen wenst in het tot nu toe gelden de loonsysteem van een vaste maandgage en percentueel aandeel in de besomming van de vangst, behoudens voor wat betreft een eventuele verhoging van de bestaande normen. Verder heeft de rederij zich bereid ver klaard in de komende besprekingen de vol gende punten te betrekken: Verhoging van de vaste maandgage; Uitbetaling van het lever- en kuitgeld aan de bemanning; Verbetering van de vakantierechten; Verbetering van de voeding aan boord; Vergoeding van oliekleding. De overeenkomst is geldig van de datum van vertrek van het schip tot 31 december 1956, behoudens een opzegging door de vissers zei, wanneer zij menen, dat bin nen twee maanden na ondertekening der overeenkomst niet voldoende vorderingen met de besprekingen over de verbeteringen zijn gemaakt een opzegging die onmid dellijk kan ingaan. De OVB, die de staking in de trawlvis serij steunt, heeft zich met deze procedure akkoord kunnen verklaren, evenals de commissie van vertrouwensmannen uit de stakers; de zaak wordt echter vanavond voorgelegd aan een algemene stakersver gadering in café Snijders te IJmuiden, die bm 9 uur begint. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat op dit voorbeeld een opening wordt gevon den in de huidige situatie, om meer traw lers naar zee te kunnen laten vertrekken. In de Centrale Commissie voor Georga niseerd Overleg in Ambtenarenzaken is overeenstemming bereikt over een uit kering-ineens van drie percent aan het overheidspersoneel over het jaar 1955, te verlenen aan alle ambtenaren en arbeids contractanten, die op 1 mei 1956 in dienst zijn. Deze uitkering zal tegelijk uitbetaald worden met de vakantie-uitkering, welke verhoogd wordt tot vier percent van het maandsalaris voor elke maand, waarover in het daarvoor geldende berekeningstijd- vak bezoldiging is genoten. Gepensioneerde ambtenaren, die in 1955 of later met pen sioen gingen, krijgen de uitkering naar evenredigheid van het aantal maanden dat in 1955 nog dienst is gedaan. HOLLANDIA (ANP) Het Hof van Justitie te Hollandia (Nieuw Guinea) heeft in hoger beroep uitspraak gedaan tegen de Indonesische verdachten, die op 21 ok tober 1954 in het gebied van de Etna-baai zijn geïnfiltreerd. Voor 26 van de 30 beklaagden is het vonnis van de Landrechter gehandhaafd. Deze verdachten zijn veroordeeld tot vier jaren gevangenisstraf. Van de vier overige beklaagden werd de leider Dimara thans veroordeeld tot 7 jaar gevangenisstraf (de Landrechter had hem 8 jaar opgelegd). De tweede hoofdbeklaag- de Tauran werd overeenkomstig het von nis in eerste instantie veroordeeld tot 6 jaar, de beide overigen tot 5 jaar. Van officiële zijde te Hollandia is nog maals uitdrukkelijk verklaard, dat de In donesische regering niet is ingegaan op het aanbod van de Nederlandse regering tot het zenden van verdedigers. De eis tot het verlenen van diplomatieke status aan eventuele Indonesische verdedigers was voor Nederland onaanvaardbaar, aldus deze verklaring. EGKS laat maximumprijs voor kolen uit het Ruhrgebied vervallen LUXEMBURG. De Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (E.G.K.S.) heeft besloten, dat met ingang van 1 april de nog bestaande maxi mumprijzen voor de kolen uit het Ruhrge bied zullen vervallen. Voor het eerst sedert zestig jaar zal de steenkoolprijs in Europa dan vrij zijn. De president van de Hoge Autoriteit, René Mayer, heeft deze vérstrekkende maatregel in een persconferentie toegelicht. Mayer herinnerde eraan, dat de Hoge Auto riteit het vorige jaar nog maximumprijzen voor de Ruhr had vastgesteld omdat de organisatie voor de verkoop van de Ruhr- kolen niet beantwoordde aan de voorschrif ten van het verdrag tot oprichting van de E.G.K.S. De reorganisatie van het Ruhr- kartel, de GEORG, heeft thans haar beslag gekregen. De beweegreden voor de afkon diging van de maximumprijzen is dus ver vallen. De Hoge Autoriteit heeft besloten de maximumprijzen te laten vervallen, nadat zij uitvoerig de gevolgen van dit vrijlaten had overwogen. De Hoge Autoriteit kan niet akkoord gaan met een overmatige prijsstijging, maar het is duidelijk, dat ook de Hoge Autoriteit, als zij maximumprijzen zou hebben voorgeschreven, een veel ho gere prijs zou hebben moeten afkondigen dan de thans geldende. De vraag was niet de kolenprijzen vrij te laten of niet, maar de maximumprijs voor één kolenbekken op te heffen, of deze in te voeren voor alle Europese bekkens. De Hoge Autoriteit rekent erop dat de kolen-producenten in Frankrijk en in Ne derland zich een vrijwillige discipline zul len opleggen, zodat ook bij een vrijlaten van de kolenprijs deze toch zal beantwoor den aan de voorschriften van het verdrag. Het vrijlaten is een proef. De Hoge Autori teit zal met grote nauwlettendheid het prijsverloop volgen. Als de steenkoolmijnen misbruik maken van de herkregen vrijheid kan zij, na raadpleging van het raadgevend comité en de ministerraad, maximumprij zen afkondigen. Zij rekent op het gezonde verstand van de Nederlandse, de Franse en de Duitse ondernemers. België heeft een geïsoleerde markt niet vastgestelde prijzen. Het K.N.M.I. deelt mede: De veranderingen in de algemene luchtdrukverdeling boven Europa bliiven in een uitermate langzaam tempo zich voltrekken. Een van Amerika afkomstige depressie be reikte het zeegebied ten noorden van de Azoren en koerst met vrij grote snelheid in de richting van het Iberisch schiereiland. In de komende 24 uur zal de depressie-invloed in West-Europa toenemen. Ook op iets lange re termijn gezien moet op een stijgende regenkans gerekend worden. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand .5 "3 te ra j "H 1 a <U 2 41 O zS Helsinki onbewolkt o •11 0 Stockholm onbewolkt ozo -3 0 Oslo geheel bew. no -1 0 Kopenhagen zwaar bew. o -0 0 Aberdeen lichte regen ozo 4 9 Dublin regen ozo 7 4 Londen licht bew. zzo 4 0.1 Amsterdam geheel bew. zo 8 0 Brussel regen z 8 0,6 Parijs onbewolkt zzo 4 1 Bordeaux onbewolkt zzo 3 0,5 Grenoble regen wnw •3 15 Nice regen o 11 40 Berlijn on bewolkt o 1 0 Frankfort zwaar bew. no 5 0 München zwaar bew. ozo 6 0 Genève regen zw 3 11 Locarno regen windstil 1 50 Wenen geheel bew. o 1 0 Innsbruck half bew. ozo 12 0 Rome zwaar bew. z 13 0,4 Den Helder zwaar bew. matige zo 7 3 Ypenburg geheel bew. mat. ozo 6 0,2 Vlissingen lichte regen mat. zzo 7 2 Eelde zwaar bew. matige o 3 0 De Bilt zwaar bew. mat. zzo 8 0,1 Twente zwaar bew. matige o 6 0 Eindhoven zwaar bew. mat. zzo 7 0,1 Vlv. Z.-Limb. geheel bew. zw. zzo 8 0,1 Neerslag laatste 24 uur. OOOOOOOOOOCC<XXXXX30COOOCCCCOOOOOOOOOOOOCXXX»OOOnnrY' WISSELEND WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van don derdagavond tot vrijdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Koude nacht met weinig bewolking. Morgen overdag van het zuiden uit toenemende bewolking met later enige regen. Matige tot vrij krachtige zuide lijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 23 maart Zon op 6.38 uur, onder 19.00 uur. Maan op 15.35 uur. onder 4.53 uur. Maanstanden 26 maart 14.11 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 22 maart Hoog water: 12.30 en uur. Laag water: 7.25 en 20.25 uur. Vrijdag 23 maart Hoog water: 1.10 en 13.36 uur. Laag water: 8.56 en 21.35 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1