Rijwielhuis „WILHELMINA" SCHOUS Henk Reedijk A.v.d. Bogaard ZAABKANDEL JAN ROOZEN Uitvoering door gymnasiale schoolorkest Linos Geslaagde gala-avond van zeventigjarig Concordia Kort en bondig Expositieruimte voor exclusieve moderne kunsttentoonstellingen Experiment: voorlopig voor een jaar 'n Simplex-fiets Amsterdamse Beurs 7 Nieuwe bestemming voor de Vishal pa6 iets! Z - M. 3ANSEN LANDMEIER „The White Stars" vierde eerste lustrum LENTETI3D ZAAITIJD Haarlemse rechtbank Mr. C. E. Muller benoemd tot tweede vicepresident Ernstig verkeersongeluk op de Herenweg Burgerlijke Stand van Haarlem Ploegen-puzzelloop van „Atmodes" Heemstede verrijkt met „Staatsliedenwijk" Twee „dreventoegevoegd De heide brandde weer In midden Limburg ging 125 ha verloren G. Peters winnaar van clubwedstrijd in Zand voort voor versnelling en verlichting 'n Naam in Naven! Rassendiscriminatie en standsbesef Dr. WJ. Jong sprak voor Humanistisch Verbond Vluchteling door Haarlemse politie aangehouden Jubilerende afdelings chef gehuldigd FILM 8 en 16'mm Voorwalt-foto Overveen, tel. 16012 MAANDAG 26 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De pogingen van Haarlemse kunstmin naars om de Vishal op de Grote Markt te betrekken in het culturele leven van de stad en in het centrum een tehuis te stich- ten voor kunstuitingen, lijken nader te ko men tot hun doel. Nu de Vishal weer vrij is, na een tijdelijk onderkomen te hehben geboden aan een kledingbedrijf tijdens de verbouwing daarvan, is de permanente be stemming van dit historische gebouw on derwerp van bespreking geweest in een kring van betrokkenen, waarbij besloten is lot een proefneming in de loop van dit jaar, aldus wordt ons door „Haarlems Bloei" medegedeeld. Men zal trachten de bruikbaarheid van de Vishal als expositie ruimte te bewijzen door het inrichten van kunsttentoonstellingen, waarvan het ka rakter exclusief en voornaam zal zijn. Een commissie, gevormd door prof. O. de Kat, Jules Chapon en Hans Wiesman, zal zich in verbinding stellen met de daar toe aangewezen lijkende instanties in bin nen- en buitenland, teneinde tot een ver antwoorde keuze der exposities te komen. Deze commissie hoopt voor juni van dit jaar een schema te kunnen overleggen van de door haar uitgekozen onderwerpen waarna in de definitieve vaststelling van het exploitatieprogramma voor dit jaar waarschijnlijk ook de te benoemen ge meentelijke adviseur in kunstzaken een woordje zal meespreken. Het is duidelijk, dat de oorspronkelijke plannen om de vereniging Haarlems Bloei in de Vishal te huisvesten, thans van de baan zijn, althans niet in hun oorspronke lijke vorm zullen worden verwezenlijkt. Wel zal Haarlems Bloei waarschijnlijk een dependance nabij de Vishal krijgen, name lijk in het huis ernaast, wanneer dit al thans beschikbaar zal komen. De verbou wing van de Vishal in verband met de ex positieplannen moet nog worden bestudeerd ADVERTENTIE KROCHT 6—8 t/o Hema - TEL. 10353 ZOMERVAART 150-152 - TELEFOON 10172 MARNIXSTRAAT 45 - TELEFOON 25081 RIJWIELEN en HULPMOTOREN GEN. CRONJéSTRAAT 160 - TEL. 12344 Floresstraat 15 - Haarlem - Telefoon 16548 Rijksstraatweg 24Ga - Telefoon 22604 De Haarlemse basketbal-vereniging „The White Stars" heeft zaterdagavond in een der zalen van café-restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem het eerste lustrum op feestelijke wijze gevierd. De belangstelling voor dit feest was bij zonder groot en nadat de voorzitter van de jubileumcommissie, de heer D. Joustra. de aanwezigen hartelijk welkom had geheten, overhandigde hij aan de voorzitter van de vereniging „The White Stars" de heer C. Rip namens de leden een voorzittershamer. Bovendien zal op de eerstvolgende leden vergadering een medaillekast. worden aan geboden. Namens het bestuur van de Nederlandse Basketbal Bond, district Haarlem voerde de voorzitter, de heer M. Kwakkestijn het woorden, die ter gelegenheid van het her denken van het eerste lustrum een bal over handigde. Spreker wees vooral op het vele werk van de vereniging „The White Stars" j voor de jeugd in Haarlem. De heer R. Noe, voorzitter van de vereni- j ging „Antilopen" wees op het ontstaan van l de vereniging „The White Stars". Hij liet ziin woorden vergezeld gaan van een bloe menhulde. Bovendien werden nog talrijke bloemstukken en felicitaties door het be- stuur in ontvangst genomen. en het is waarschijnlijk dat men deze, aan gezien het hier een voorlopig experiment betreft, zo voordelig mogelijk wil houden. Het is echter zonder meer duidelijk dat het gemeentebestuur thans, nu er een kans is om de Vishal een verantwoorde bestem ming te geven en de Haarlemse expositie ruimte voor moderne kunst uit te breiden met een prachtig centraal gelegen tehuis, zich de mogelijkheid niet zal laten ontne men om financieel het zijne bij te dragen. Een desbetreffend subsidiëringsvoorstel zal wellicht in de loop van dit jaar bij de raad worden ingediend. In de eerste helft van 1956 zal de Vishal reeds haar diensten aan de kunst bewijzen door het herbergen van een poppentheater en daarna een tentoonstelling van de be kende Haarlemse schilder Piet van Heer den. ADVERTENTIE SPEKSTRAAT 5 TELEFOON 16061 Mr. C. E. Muller, rechter bij de Haar lemse rechtbank is bij K.B. van 17 maart benoemd tot tweede vice-president van de rechtbank in het arrondissement Haarlem. Tot dusver was er in Haarlem één vice president, maar in de wet is al enige tijd voorzien in de mogelijkheid voor het be noemen van twee vice-presidenten in een aantal arrondissementen. Daartoe behoorde ook Haarlem. Mr. Muller bekleedt dus thans het vice-presidentschap van de Haarlemse rechtbank naast mr. E. J. W. Top. Mr. C. E. Muller wer-d op 13 oktober 1928 substituut-griffier van de Amsterdamse rechtbank. Op 31 mei 1934 is hij benoemd tot rechter in Middelburg en op 8 maart '40 volgde zijn benoeming tot rechter bij de Haarlemse rechtbank. Hij was ook voor zitter van het Haarlems tribunaal na de bevrijding. Zondagavond omstreeks zes uur heeft zich op de Herenweg in Heemstede bij de Adriaan Pauwlaan een ernstig verkeerson geluk voorgedaan. Op dat moment kwam namelijk uit de Adriaan Pauwlaan een motorrijder, die rechtsaf de Herenweg wil de oprijden. De bestuurder zag daarbij waarschijnlijk de vijftigjarige motorrijder F', van der Z. uit Haarlem niet die in de richting van Haarlem reed. De heer Van der Z. trachtte nog te remmen maar slipte en viel op de weg. Hij moest met een sche- delbasisfractuur in zorgwekkende toestand naar het Grote Gasthuis in Haarlem ver voerd worden. De politie roept eventuele getuigen op zich met haar in verbinding te stellen. Men heeft vooral het oog op een automobilist, die omstreeks die tijd eveneens in de Adriaan Pauwlaan reed en die waarschijn lijk het ongeluk heeft zien gebeuren. HAARLEM, 24 maart 1956 GEHUWD: 24 mrt. N. J. Winkel en A. M. Knoop; D Miedema en M. H. Speerstra. BEVALLEN van een zoon: 23 mrt, A. M. L. B. vna TrigtLepage; 24 mrt. P. M. Berg huisSens; A. H. WijkhuizenKastelein. BEVALLEN van een dochter: 23 mrt, J. M. van GelderenBianchi. OVERLEDEN: 23 mrt, J. M. Peussens, 80 j., Dutrystraat; W. ter Weel, 68 j., Heussens- straat; H. M. ReeMolenaar, 77 j„ Kenau park; N. Toepoelvan der Sluis, 69 j., Ge dempte Raamgracht. Van de wijze waarop er in het Stedelijk Gymnasium, onder'lë'idïhg van de heer Biele, aan muziekcultuur gedaan wordt, kon men zaterdagavond bij de jaarlijkse uitvoering van het schoolorkest „Linos" een treffend beeld en een zeer sympathieke indruk krijgen. Niet alleen werd men ge confronteerd met een van smaak getuigend programma, maar ook de uitvoering ervan dwong respect af. Natuurlijk: de indivi duele muziekstudie geschiedt buiten de schooluren, maar hier wordt deze geleid in de richting van het gemeenschappelijk musiceren, hetgeen niet weinig stimulerend werkt. Zo is er dan in de eerste plaats het schoolorkest. Het begon deze avond met een nobel klinkend stuk van Purcell en het begeleidde verder zeer verdienstelijk een vioolconcert van Vivaldi, aan de zeer be gaafde solist de ruimte latend om zijn lang niet eenvoudige taak briljant en toonzuiver te vervullen. Daarna kwam het passend zijn taak vervullen in een Nocturne voor zang stemmen en instrumenten van Mozart en voortreffelijk kwam het orkest vervolgens voor de dag in het hoofddeel van een der pianoconcerten, die deze componist als won derkind op zijn tournées onder zijn naam speelde, doch die eigenlijk door hem van een orkestrale begeleiding voorziene sona tes van Johann Christiaan Bach waren. Bij zondere lof verdiende de soliste, die met het accompagnement een stevig en char mant geheel vormde en in een mooie cadens een treffende afsluiting vond. Aan het slot van de avond werd nog de Valse Triste van Sibelius vertolkt en hoor den wij een verrassend geestige uitvoering van „Allegro energico" van Sem Dresden, een stuk voor schoolorkest, dat rijk is aan ritmische impulsen, die door een legertje slagwerkers extra geaccentueerd werden. De overwonnen moeilijkheden van dit werkje hebben zeker praktisch hun nut op geleverd. Tot zover het orkest. Doch ook de koor zang manifesteerde zich met succes en het was wel aardig de jongens-discantisten in de bovenpartij te horen en steeds weer te mogen constateren, dat het aan goede pianobegeleiders niet mankeert. Trouwens ook niet als het er op aankomt een solostuk als de Fantasia in d van Mozart te ver tolken! Een Adagio van Boccherini voor cello en piano was opvallend door de zuivere into natie van het solo-instrument. Veel genoe gen konden de toehoorders ook beleven aan twee mooie staaltjes van trio-spel voor fluit, viool en piano, h.et eerste een fraai klassiek werkje van Hay dn, het tweede een niet minder aantrekkelijke moderne com positie van Jacques Ibert, waarmee een voorbeeld werd gegeven van een beschaaf de vorm van muzikaal divertissement. Na de afwerking van het programma kwam het traditionele dankwoord van rector dr. K. Huibregtse, in hoofdzaak ge richt tot de heer Biele als verzorger van de muzikale aangelegenheden van het Gymnasium, maar tevens afgewisseld met geestige flitsen naar links en rechts tot hen „wie het schoentje paste." Met het gezamenlijk zingen van het „Amicitia"-lied werd het jaarlijkse concert van „Linos" besloten. Daarna kon het ge bruikelijke bal beginnen. JOS. DE KLERK Als besluit van de wintertraining hield de Haarlemse damesathletiek-vereniging „Atmodes" zondag een onderlinge ploegen- puzzleloop op het terrein van het CIOS, waaraan door 67 dames en meisjes werd deelgenomen. Er werd gestart in ploegen van vier da mes en meisjes, welke over een parcours van 700 m. bepaalde opdrachten moesten uitvoeren, zoals hoogspringen, vèrspringen en kogelstoten. Bij dames-A meisjes moest de ploeg van N. Wullems-De Vries met H. Geerts, E. Claassen en T. Voordenhaak en de ploeg van E. v. d. Goes met P. v. Egmond en C. Ra veste in de eerste plaats delen met 35 slrafpunten (tijd 4 min. 50 sec.). De ploeg van J. Tjaden, met H. Bleyswijk. W. Zijlstra en L. Janse bezette bij de B/C meisjes de eerste plaats, met 25 strafpunten (tijd 6 min.). Nu de aanleg van straten ten oosten van de Glipperweg in uitvoering is en de aan die straten gelegen terreinen weldra be bouwd zullen worden, achten B. en W. van Heemstede de tijd gekomen om aan die straten namen te gaan geven. Tegelijkertijd wensen zij de namen van de ten westen van de Glipperweg geprojecteerde straten vast te stellen. Omdat de reeds bestaande stra ten zijn genoemd naar staatslieden ligt het volgens B. en W. in de lijn de gehele ont worpen wijk als „Staatsliedenwijk" aan te duiden. Tien nieuwe straten zullen daarom gaan heten: Mr. J. Heemskerkstraat, Mr. S. van Houtenstraat, Loudonstraat, Baron Mac- kaystraat, Mgr. Nolensstraat, N. G. Pier- sonstraat, Thorbeckelaan, Van Tienhoven- Straat, Dr. De Visserstraat en Wibautstraat. Verder wordt voorgesteld het „straat" ach ter de Troelstrastraat en de Dr. Schaep- manstraat te vervangen door „laan", een aanduiding, die deze wegen door aanleg en beplanting zeker zullen verdienen. Op dreef De geprojecteerde dubbele rijweg die zich noordelijk van de Glipperbrug in zuid oostelijke richting om het buurtschap de Glip afbuigt zal bij de grens met Benne- broek aansluiten op de in die gemeente geprojecteerde weg, welke Bennebroeker Dreef zal warden genoemd. B. en W. stellen nu voor het gedeelte van deze dubbele rij weg, met het gedeelte van de bestaande Glipperweg, dat noordelijk van het punt van samenkomst met deze weg ligt, tot de Valkenburgerlaan Glipper Dreef te noe men. De oude Glipperweg, van de grens met Bennebroek tot het punt van samen komst met de nieuwe weg kan de naam Glipperweg behouden. Enige verwarring, zoals die ook wel optreedt tussen de naam Zandvoortselaan en Zandvoorter Allée zal mogelijk daarvan het gevolg zijn, maar het gaat naar het gevoelen van B. en W van Heemstede niet aan dit gedeelte van de Glipperweg een andere naam te geven, om dat deze straatnaam bij de bewoners te zeer is ingeburgerd. In een ander voorstel wordt aan de weg, die over het in aanleg zijnde industrie terrein bij de gemeentebedrijven komt te lopen, de naam Industrieweg gegeven, gen werden gedemonstreerd, de samen stelling van deze oefeningen en de dikwijls gedurfde afsprongen kan de conclusie ge trokken worden, dat deze dames beschik ken over een grote fantasie. Van geheel ander genre was het turnen van de heren van „De Halter" aan hoge brug en rek. Al lagen de capaciteiten dezer heren nog al uit een (die van Nederlands kampioen K. Boot jr. lagen aanzienlijk ho ger dan van de anderen), zij hebben zich allen ten volle gegeven. Rest nog te vermelden, dat het dames keurkorps, waaronder Nederlands kam pioene mevrouw L. Lens-Gerrietse, als mede K. Boot jr de aanwezigen nog ver gastten op individuele vrije oefeningen, oefeningen waarbij zij hun eigen fantasie de vrije loop konden geven, steeds eindi gend in een geraffineerd slot. Zondagmiddag is brand uitgebroken in het natuurreservaat „De Elfenmeertjes" bü de nieuwe staatsmijn „Beatrix" aan de ryksweg bij Herkenbosch. Ongeveer 125 hectare heide, vliegdennen en struikgewas gingen verloren. De brand sloeg ook over naar Duits gebied waar 25 hectare heide en jong opgaand bos door het vuur werden vernield. Uit Duitsland rukte uitgebreide hulp aan. Tien brandweren uit de naburige grens dorpen kwamen om de brandweer van Herkenbosch te assisteren. Van het ge allieerde vliegveld Elmpt kwam boven dien een compagnie militairen. Ook uit het garnizoen te Roermond werd een aantal manschappen aangevoerd om het blus- singswerk ter hand te nemen. Verscheidene dieren vluchtten uit het brandende terrein weg. Een hert raakte in een afrastering vast en werd zodanig ge wond, dat het moest worden afgemaakt. De schade, welke door de brand is aan gericht kan nog niet vastgesteld worden. De clubontmoeting tussen „De Kampioen" uit Haarlem en het Amsterdamse „Olympia", welke op het circuit van Zandvoort w-d ge houden. is gewonnen door de Haarlemse pro fessional G. Peters. De uitslag luidde: 1. G. Peters (Kampioen) de 63 kilometer in 1 uur 30 min. en 12 sec.; 2. Rusman (Kampioen); 3. Klebach (Olympia)4. A. Voorting (Kam pioen); 5. Van der Meulen; 6. Bouman (bei den Olympia); 7. Kaptein (Kampioen); 8. Neesman; 9. Robert (beiden Olympia» 10. W. Voorting (Kampioen). Nieuwelingen: 1. Schutte (Olympia): 2. Rutte (Kampioen); 3. Blauw (Olympia). Junioren: 1. Timmermans (Olympia); 2. Kottman (Kampioen); 3. v. d. Berg (Olym pia); 4. Scheerder (Kampioen). Een gedeelte van „Linos" - het leerlingen- orkest van het Stedelijk Gymnasium te Haarlem - onder leiding van de heer Eduard Biele. 3-3%% Nederl/4? 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gioeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Vrijdag 98"/ia 99% 328% 320 273 315 480 343 350% 345% 213 374 304 730 712% 116% 207 203% 293 137 143% 248 223 y 227% 237% 85% 164% 59% 48% 80% 45 Openings koersen 98«/ih 99% 327% 320 274 320 480 344 350 345 213 376 306 740 721 118 206 202! 293 138 146 248 223 227% 237% 85 165% 60 48 80% 46 ADVERTENTIE L Attentie! Sturmey Archer Gears Holland N.V. Is nu gevestigd Nassaukade 387, Amsterdam, zodat een vlotte service voor dit beroemde fabrikaat In heel Nederland is verzekerd. De gymnastiekvereniging „Concordia" uit Haarlem heeft ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan een gala-avond ge houden die door een programma van slechts tien nummers, door snelle opeenvolging der nummers door een vlot-werkende toe stelcommissie, door de medewerking van een zevental leden van het dameskeur korps van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond en van een zestal heren van de gymnastiekvereniging „De Halter" uit Alkmaar, van zeer hoog gymnastisch gehalte was. Na een opmars van alle deelnemenden met de medewerking van het trommelcorps van Concordia volgde grondgymnastiek van meisjes, een oefening op tel, waarin veel vormen van grondgymnastiek waren verwerkt en welke vlot werd uitgevoerd. Bij de vrije oefening van de dames was het accent in hoofdzaak gelegd op arm zwaaien in alle mogelijke variaties, ge combineerd met verplaatsingen. Van de ritmische afdeling zagen wij drie oefeningen achter elkaar, een ruimte-oefe ning, een Hongaarse dans en een hoepel oefening. Bij de ruimte-oefening lag het cachet uiteraard op het verplaatsen ge combineerd met soms vrij ingewikkelde armzwaaien en afgewisseld met enkele houdingen. In de Hongaarse dans waren vele vormen verwerkt, die men ook in de dansen der Hongaren kan zien terwijl bij de hoepeloefening de grote vaardigheid der dames met de hoepel te bewonderen viel. De heren en de grote jongens traden twee maal gezamenlijk op, namelijk met lange mat en met partneroefeningen. Het gehalte van de partneroefeningen lag niet hoog, omdat hier natuurlijk rekening ge houden moest worden met het krachtsver schil tussen de jongens en de heren. De groep vormde echter een goed sluitend ge heel. Bij de lange mat was van krachts- In een openbare vei^gadering van de ge meenschap Haarlem van het Humanistisch Verbond heeft dr. W. J. Jong oud-rector van het Montessori-lyceum, gisteravond bij Brinkmann gesproken over het rassen probleem. Hij ging daarbij uit van het ge val Autherie Lucy, het negermeisje dat te vergeefs geprobeerd heeft door te dringen tot de collegebanken van een „blanke" universiteit in Alabama. Hoe groot ook onze verontwaardiging over dit geval van rassen-discriminatie is, aldus dr. Jong, toch moeten wij onszelf niet te hard op de borst slaan door te be weren, dat zoiets zich in Nederland niet voor kan doen. Natuurlijk: een kleurling wordt in ons land niet geweerd uit café's, treinen en scholen, zoals dit in enkele Zui delijke staten van de V.S. en in Zuid- Afrika nog het geval is. Maar wel discri mineren velen van ons nog ten opzichte van hun mede-blanken en mede-landge noten, die zij niet tot hun eigen maatschap pelijke kaste rekenen. Zelfs de tegen wei-ping, dat dit toch zeker geen rassendiscriminatie is, gaat volgens de spreker niet op, want tenslotte berust alle discriminatie op het niet-erkennen van het plechtig aanvaarde principe (zoals dat onder meer in de verklaring van de rechten van de mens in het UNO-hand- vest tot uiting komt) dat alle mensen ge lijkgerechtigd en gelijkwaardig zijn. Eindelijk, aldus dr. Jong, speelt het ras senverschil bij al deze zaken maar een zeer ondergeschikte rol. Wat men rassen vooroordeel gelieft te noemen, is vrijwel altijd een vooroordeel van een bepaalde geprivilegeerde groep mensen tegen een meer of minder grote, meestal duidelijk herkenbare groep, die minder bevoorrecht is, maar die door getalssterkte, lagere levensstandaard e.d. wel eens een bedrei ging zou kunnen gaan vormen voor de bovenliggende kaste. Is die laatste groep economisch en politiek de machtigste, dan ontaard het vooroordeel vaak tot discrimi natie en onderdrukking van de zwakkere wederpartij, met alle droevige gevolgen van dien. Hieruit blijkt echter wel, zo betoogde dr. Jong, dat het hele rassenvraagstuk minder op ras- dan op standsbesef gegrondvest is. hetgeen hij met vele voorbeelden toelicht te. Aan deze discriminatie van anderen kan alleen een eind komen als wij ons, ook in de eigen omgeving, voortdurend bewust zijn van de noodzaak iedere mede mens, van wat voor afkomst, standing, maatschappelijke positie, religie, sekse of leeftijd hij ook is, a priori als gelijkwaar dig en gelijkgerechtigd aan onszelf te be schouwen. Zaterdagmiddag om twee uur waren twee jongetjes aan de kant van de Fuikvaart in Haarlem aan het spelen. Plotseling haal den zij een fiets uit het water die zij naar het posthuis-Oost brachten. Een agent van politie vergezelde de jongens weer naar de plaats waar het rijwiel uit de vaart was gekomen, maar op het moment dat dit drie tal bij de Fuikvaart aankwam nam een man, die daar reeds geruime tijd had staan kijken, bijzonder snel de benen. De agent hield de man staande en toen bleek deze een ontvluchte uit een werkinrichting te Diever (Drente) te zijn, die bekende de fiets in september van het vorig jaar in Vleddèr (Drente) gestolen te hebben. De man is weer op transport naar Dievei ge steld. verschil practisch geen sprake. Allen voer den de verschillende vormen zeer goed uit en vooral bij de jongens viel de grote vaardigheid op. Rollen in verschillende vormen, kip-, rad- en overslagen alsmede flik-flaks en salto's volgden elkaar in een vlot tempo op. Als laatste nummer van de Concordia-leden noemen wij nu het rin- genzwaaien van een groep meisjes en da mes van zeer goed gehalte, beheerst en keurig afgewerkt met oefeningen geheel aangepast aan de capaciteiten der deel neemsters. Met spanning werd natuurlijk uitgezien naar het werken van de gasten. Het dames-keurkorps KNGV trad op met evenwichtsbalk en brug met ongelijke leggers. De wijze, waarop deze dames zich over de niet al te vaststaande balk bewogen en de zeer lastige overgangen van bewegen en houdingen volbrachten, was prachtig. Nog groter werd het enthousiasme bij brug ongelijk. Al is dan officieel het rek- turnen voor dames afgeschaft, zonder een gedegën opleiding aan de rekstok zal men het vertoonde peil nooit kunnen bereiken. Uit de vlotte wijze, waarop de oefenin- Zaterdagmiddag is in restaurant Brink mann te Haarlem de heer W. M. A. Anten gehuldigd wegens het feit dat hij veertig jaar in dienst is bij de N.V. Heringa en Wuthrich. Aanwezig waren, behalve de jubilaris, diens echtgenote en kinderen, als mede het voltallige personeel der N.V. Op 20 maart 1916 bij de N.V. als aankomend monteur in dienst getreden, is de heer Anten thans chef van de afdeling bliksem afleidersinstallaties bij het genoemde be drijf. De directeur der N.V., de heer F. W. Ver meer, die de bijzondere kwaliteiten van de jubilaris schetste en hem dankte voor de grote diensten door hem aan de N.V. be wezen, speldde de heer Anten de gouden draagpenning van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel op de borst en bood hem tevens een televisie toestel aan. De heer C. A. van Thiel hul digde de heer Anten namens het gezamen lijk personeel en overhandigde hem na mens dit een gouden armbandhorloge, waarna hem door de monteurs van zijn af deling nog een fotometer aangeboden werd. Nog vele aanwezigen voerden het woord. Zij wezen allen op de grote populariteit welke de jubilaris zowel bij zijn collega's en ondergeschikten als onder de afnemers van zijn afdeling geniet. Nadat de jubilaris een dankwoord ge sproken had, is men nog enige tijd gezellig bijeen gebleven. ADVERTENTIE OOK VIEWMASTERREELS BINNENLAND Televisiekerkdienst. De eerste televisie kerkdienst van het IKOR zal op 22 april worden uitgezonden uit de dorpskerk van Overschie. Hij zal worden geleid door ds. P. van der Vloed. Hervormd predikant te Vlaar- dingen. T.V.-regisseur. De K.R.O. is voornemens per 1 september de heer Luc van Gent als regisseur te verbinden aan de sectie televi sie. De heer Van Gent is thans lid van de speelkern der Nederlandse Televisiestichting. Ontploffing. Door het exploderen "van een heetwaterapoaraat is in de kantine van de Hollandse Signaalapparatenfabriek te Hengelo grote schade ontstaan. Een zijmuur en een stuk van het dak werden weggerukt. Ook aan het interieur werd grote schade aangericht. HAARLEM EN OMGEVING Vluchteling. In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart over twee liepen twee agenten in de Kruisweg toen zij plot seling de kreet „Houdt de dief' hoorden. Even later konden zij een man grijpen die weer werd achtervolgd door twee an'" me mannen. De achtervolgers, twee broers, ver klaarden. dat zij de vluchteling betrapt had den toen deze met hun auto. die geparkeerd stond bij het Kennememlein. trachtte weg te rijden. De politie heeft de vluel eling in gesloten. Botsing. Zondagavond om tien minuten over half twaalf kwam een motorrijde de heer J. B uit Bloemendaal, met zijn motor op de Leidsevaartweg in Heemstede ter hoog te van het Spoorplein in botsing met een voor hem rijdende personenauto. De motor rijder moest met verwondingen aan het lin ker onderbeen naar zijn woning vervoerd worden. De motor zowel als de auto werd licht beschadigd. Lekespel. Bij het op 26 en 27 maart in de Sionskerk in Haarlem-Noord op te voeren lekespel „De vierde wijze uit het Oosten" wordt medewerking verleend door het Her vormd Kerkkoor Spaarndam op 26 en door het Dameskoor Haarlem op 27 maart. Beide koren worden geleid door mej. W. van Eldik. Hondenleven. Onlangs berientten wij dat de Heemsteedse politie een loslopende bruine hond heeft opgevangen, die zou wor den afgemaakt wanneer de eigenaar zich niet binnen een bepaalde termijn had ge meld. Er hebben zich echter reeds verschil lende liefhebbers voor de hond opgegeven. Hij is thans ondergebracht bij de Dieren bescherming te Haarlem. Wanneer de eigenaar zich niet mocht meiden, zal met medewerking van deze instelling voor het dier een nieuw tehuis worden aangew°-on.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9