Morgen begint het school- voetbaltoernooi in Haarlem Vissers heffen staking op voor de trawlers met aparte overeenkomst PARTISAN Werk van Jo Kruyder-Bouman in het Huis Van Looy Vijf rederijen zeggen toe voorbeeld Amsterdamte volgen Nog groot gebrek aan scheidsrechters 1 I De expositie Betsy Koopman vertolkte zelden gespeelde muziek voor KNTV-leden „Vondelkwartier" gaf leuke uitvoering Speeltuin jeugd danste en turnde voor de ouders Vijfhonderd deelnemers aan attentietochten Feestmiddag van Glasblazers-kinderen Nieuwe adjunct-directeur bij Haarlemse Bank Burgerzin-actie van 7 tot 13 april H. J. Holtkamp bij N.V. Conrad Stork gehuldigd Jeugd-clubkampioen- schappen „Electra" De IJm. 28 Amsterdamwoensdag naar zee Examens morgen half zes Zuidhollandse stucadoors en metselaars krijgen 3 7 DE GRAAF Burgerlijke Stand van Haarlem Agenda voor Haarlem DINSDAG 2 7 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'I Velen woonden zaterdagmiddag de ope ning bij van de expositie van het werk van mvrouw Jo Kruyder-Bouman in het Huis Van Looy en bewonderden haar schilde- hjen, haar Pastels, haar tekeningen en haar naaldwerk, dat een verdieping hoger is te zien. Onder de belangstellenden was ook de echtgenote van de Commissaris der Koningin in de provincie Noordhol- ]and, mevrouw mr. J. A. Prinsen-De Jong. In'zijn openingswoord kondigde de wet houder van Kunstzaken, de heer D. J. A. Geluk, aan dat Haarlems gemeentebestuur besloten had om een van haar wandtapijten te kopen, namelijk .Bomen en kalkoenen". Hij complimenteerde de bijna zeventig jarige schilderes met dit werk en vervol gens deed mevr. Julia Giesberts hetzelfde namens alle Haarlemse schilderessen. De voorzitter van de Nederlandse Federatie van Beeldende Kunstenaars, de heer Huib de Ru, feliciteerde mevrouw Kruyder met de aankoop van een van haar werken dooi de gemeente. Hij zeide reeds geruime tijd mede belast te zijn met de behartiging van de economische belangen der beeldende kunstenaars, maar daarbij nog herhaalde lijk te stuiten op een tekort aan gemeen schapsbesef. In veel opzichten blijven de kunstenaars individualisten en daardoor ontbreekt het veelal aan de belangrijkste voorwaarde voor de maatschappelijke emancipatie. De collegiale gezindheid, die daartoe nodig is, heeft de heer De Ru in ruime mate bij mevrouw Kruyder aange troffen. Vandaar dat hij zich zozeer ver heugde in haar succes. De Amsterdamse graficus en tekenaar Henk Albers, die destijds deel uitmaakte van de kring van de Kruyders in Haarlem, opende de tentoonstelling met een rede waarin hij in het bijzonder de aandacht vestigde op de grote verscheidenheid van het werk van mevrouw Kruyder: „Haar werk is altijd een zoeken en tasten geweest naar zekerheden. Wanneer zij die had ge vonden, verliet zij deze weer. En bij het zoeken naar steeds andere vormen vond zij steeds hogere waarden. Zij is langs onge baande wegen gegaan en zij heeft daar tal van vondsten gedaan, die thans voor ons zijn uitgestald. Menige volwassene durft zichzelf niet meer te uiten, omdat hij ge wend is in de massa te leven. De kunste naar zal echter in zijn werk volkomen zich zelf moeten blijven en dat betekent tevens zijn worsteling, met veel opgang en veel neergang. Willen we deze figuur, die hier voor ons exposeert, goed bekijken, dan moeten we ons niet tot een enkel schilderij bepalen, maar al dit werk zien. Dan zullen wij, rondgaande, zoals zij in haar leven steeds nieuwe vormen ontdekte, telkens een nieuw facet van de persoonlijkheid van Jo Kruyder ontdekken". Met deze woorden werd de expositie geopend. Jo Kruyder-Bouman is de weduwe van één onzer grootste moderne schilders: Her man Kruyder. Het is niet gemakkelijk om in de schaduw van zo'n figuur, die mede door zijn bijzondere geaardheid veel zorg vereiste, te hebben moeten werken. Nu is Jo Kruyder een vitale vrouw. Hoezeer wist haar nog wel eens een enkele keer verschijnen op de Amsterdamse Kunste naars sociëteit De Kring, waar ze zo heer lijk wist te dansen, de oudere leden te ontroeren. Jo Kruyder heeft altijd genoeg eigen persoonlijkheid weten te tonen, ook in haar werk, dat het kan haast niet anders naar kwaliteit niet met dat van haar echtgenoot vergeleken kan worden. Ik geloof dat de invloed van zijn werk op het hare duidelijk is voor hen, die het zijne zagen. Eigenheid behield het hare niettemin in grote mate. Jo Kruyder is dol op kleur. Zij zocht aanleiding hiertoe in het in de natuur waarneembare. Zij stelde, gelijk een Lizzy Anzingh, taferelen samen van (in haar ge val dan kleuriger) poppen, maar hield zich hierbij toch wat te zeer aan het gegeven. In verbeeldingen van wat in het water De Haarlemse pianiste Betsy Koopman begon de klaviervoordracht, die zij zater dagavond op een huisconcert voor leden van de Haarlemse afdeling van de Konink lijke Nederlandse Toonkunstenaarsvereni- ging gegeven heeft, met een merkwaardige compositie van de Oostenrijker Arnold Schönberg: een groep van drie klavier stukken, die onder het opusnummer 11 ver scheen in het jaar 1909. Schönberg leek hiermede alle relaties met voorgaande muziekstijlen, die toch van invloed op zijn eerste werken waren ge weest, radicaal te verbreken. Het bij zijn verschijnen schokkende werk maakte de indruk van een volstrekte vernieuwing, van het doorvoeren van een atonaal prin cipe, van een loslaten van de harmonische functies. Toen men van de eerste schok bekomen was en men Schönbergs drie kla vierstukken rustig ging onderzoeken, bleek dit afwijken van de beproefde harmonie leer met haar cadensale samenhang nog al mee te vallen. Met dat al bleef het toch merkwaardige muziek, waarmee de com ponist melodisch en harmonisch een vol strekt eigen weg ging. En zelfs nu, bijna een halve eeuw na haar ontstaan, is het niet eenvoudig en misschien wel onmoge lijk om al haar geheimen te doorgronden, juist door het hyper-individualisme. Voor degenen, die zich voor deze drie werkjes interesseren, blijven zij een bron voor in tensieve, langdurige studie. Met haar ver tolkingen heeft© Betsy Koopman bewezen Schönbergs muziek al in belangrijke mate tot een geestelijk bezit gemaakt te hebben, vooral bij de herhaalde met open vleugel, waardoor een zeer veel gunstiger loonvor ming mogelijk werd. Als tweede werk speelde Betsy Koop man een Sonate van onze stadgenoot Gé Michels, welke muziek door haar in wezen evenwichtig karakter, vertrouwde roman tische sfeer en het soms toegepaste neo classicisme (fugatische opzet van de finale) na de problematiek van Schönberg ont spanning bracht. Het werk werd door Betsy Koopman knap verdedigd en zij be reikte met het Adagio een opvallend ex pressief hoogtepunt. Tenslotte leverde Betsy Koopman met de technisch beheerste vertolking van de Sonate 1940 van Jan Mul, een fris, echt muzikantesk stuk, een prestatie, waarvoor men terecht respect kon hebben. Uit de hartelijke bijval van de toehoorders sprak ook de erkentelijkheid jegens de soliste voor de geschonken gelegenheid tot kennis making met vrij zelden gespeelde muziek. P. ZWAANSWIJK. Zelfportret door mevrouw Jo Kruyder-Bouman leeft, liet ze haar fantasie een vrijere loop, vooral ook wat betreft de kleur. Zo ook in landschappen. Het aantrekkelijkst treedt zij echter voor de dag met haar wandkleden, produkten van applicatiewerk en borduursel met een grote steek op soms al kleurig gestreepte lappen of met haar zogenaamde colleges, plakwerk, waarbij zij veertjes, kant, ster retjespapier en allerlei andere materialen gebruikt. Dan werkt haar fantasie het sterkst. Dan komt zij ook tot steviger schil derkunstige oplossingen, die naar mijn smaak, vaak die van bekende abstract werkende schilders weten te overtreffen. De expositie in het museum Het Huis Van Looy duurt tot 23 April. BOB BUYS De speeltuinvereniging „Het Vondel kwartier" uit Oud-Schoten heeft zater dag in de Wethouder Westerveldschool aan de Overtonstraat met haar gymnastiek- en balletgroepen een uitvoering gegeven. De belangstelling van de zijde der ouders en andere familieleden was zeer groot, ter wijl ook het gebodene over het algemeen van uistekend gehalte was. De voorzitter van de vereniging, de heer D. van Merkenstein, zeide in zijn openings woord dat hij graag deze uitvoering in „eigen huis" had gehouden, maar dat dit vanwege de beperkte accommodatie van het clubgebouw aan de Vergierdeweg niet mogelijk was. Het bestuur heeft echter plannen, zodat de definitieve plaats van de speeltuin door Openbare Werken is be paald een aanzienlijk groter clubhuis té doen bouwen, waarin o.m. plaats zal zijn voor een permanente werkplaats voor me taal- en houtbewerking, waaraan zeer grote behoefte bestaat. Het steeds groeien de ledental momenteel telt „Het Von delkwartier" meer dan 500 leden met ruim 1200 kinderen maakt het bezit van een dergelijk gebouw tot een dringende nood zaak. De heer Van Merkenstein deed een beroep op een ieder die het speeltuinwerk een goed hart toedraagt, het bestuur in deze actie te steunen. Hierna betraden de eerste groep meis jes (7 tot 9 jaar) het toneel voor een aan tal loop- en bankoefeningen. Vooral met de oefeningen met de Zweedse bank werd een aardig succes bereikt. De oefeningen van de meisjes van 9 tot 12 jaar aan de brug met gelijke leggers werd eveneens vlot uitgevoerd. De oudste meisjes (12 tot 15 jaar) tenslotte lieten goed werk zien aan de brug met ongelijke leggers. De meisjes mochten met hun leidster, mej. A. Delver, een welverdiend applaus in ontvangst ne men. Na de pauze traden verschillende balletklasjes onder leiding van mevrouw C. Halberstadt voor het voetlicht. Het eer ste nummer, de geschiedenis van een on gehoorzaam meisje dat op haar jacht naar een vlindertje in het bos verdwaald raakt en in slaap valt, liet reeds direct een goede indruk achter. De Elfendans van Grieg, die hierna werd opgevoerd, leverde met de met pastelkleurige vleugeltjes getooide kinderen een aardige aanblik op. De oefeningen, welke hierna door en kele beginnelingen-klasjes werden getoond, gaven een goed beeld van de werkwijze van mevr. Halberstadt. Het hoogtepunt van de avond vormde het slotnummer, een me nuet van Boccherini, dat door de in pas sende costuums gestoken kinderen werke lijk op charmante wijze werd uitgevoerd. Het applaus was dan ook zodanig dat dit nummer herhaald moest worden. De heer Van Merkenstein bedankte de dames Delver en Halberstadt voor het ge bodene en bood haar bloemen aan. De heer Krudde, voorzitter van de winterclubcom- missie, voegde hieraan nog een woord van bijzondere waardering toe aan het adres van mevrouw Van Merkenstein die zeer veel tot het succes van deze uitvoering heeft bijgedragen. Zaterdagmiddag en zondag heeft de afde ling Noord(hoHand van de Nederlandse wan delsportbond wandeltochten in Haarlem en omgeving gehouden. Bijna vijfhonderd wandelaars hebben van gebouw „Domi" aan het Zandvoorterpad in Overveen uit de par- coursen van tien, vijftien of vijfentwintig kilometer gewandeld. Aan het facultatieve parcours, dat de wandelaars van vijfentwin tig kilometer naar Kraantje Lek voerde en vandaar langs het Visserpad naar Zandvoort, namen achtenvijftig personen deel. De terug tocht ging langs de boulevard naar het Bloe- mendaalse strand en vandaar naar Overveen terug langs de Zeeweg. Aan het andere par cours van deze afstand werden zesenzestig deelnemers geteld. De overige parcoursen de resterende honderden wandelaars. Behalve vele individuelen waren er ook enige groepen, waarvan wij noemen de speel tuinverenigingen Weltevreden, VZOD. en verder het Bosvolkje onder leiding van me vrouw Marschal, de school „St. Veronica", „Onder Door" en van buiten deze omgeving Werkspoor uit Amsterdam, De Vliegende Hollanders van de K.L.M., Weeresteyn uit Hillegom en DWW uit Amsterdam. Speeltuin 10 jaar De speeltuinvereniging „De Glasblazers" heeft de kinderen van haar leden Zondag middag een feestmiddag in het Gemeente lijk Concertgebouw aangeboden ter gele genheid van haar 10-jarig bestaan. De voorzitter heette in het bijzonder de afge vaardigden van het Haarlems Speeltuin Verbond en de oprichters van „De Glas blazers" hartelijk welkom. Hij deed een be roep op dezen om weer actief aan het speeltuinwerk deel te nemen. De feestmid dag werd verzorgd door Truxini's Jeugd- variété. De medewerkers, mr. Tims als muzikale clown, Herman Teunissen als pianist en accordeonist, Fred. Johnson als komisch kunstwielrijder met zijn assistente en niet in de laatste plaats Truxini met zijn assistente, hebben de kinderen voortreffe lijk bezig gehouden. Dit bleek wel uit het enthousiasme van de kinderen. Hun nieuwe programma was dan ook zeer goed ver zorgd. In de pauze werd de hoofdprijs uitge reikt van de loterij ten bate van de glij baan. Eén der kinderen overhandigde de winnaar het jongensrijwiel met de wens dat de glijbaan er nu spoedig zou komen. De voorzitter deelde hierop mede dat bin nen twee maanden de glijbaan er zou zijn. Tijdens de voorstelling werd door een aantal kinderen en enkele dames van de kern namens de leden een prachtig tafel voetbalspel aangeboden aan het bestuur. Het bestuur verzocht de kinderen de dank over te brengen aan hun ouders voor deze prachtige bijdrage. Tevens werd de da mes en heren van de kern hartelijk dank gezegd voor het vele werk, dat zij hebben verzet. Tijdens een dezer dagen gehouden ver gadering van aandeelhouders van de N.V. Haarlemse Bank voor Hypothecaire finan ciering de oude Haarlemse hypotheek bank, waarvan in 1950 de aandelen wer den overgenomen door het pensioenfonds van de Koninklijke Shell werd be noemd tot adjunct-directeur de heer mr. Tj. de Cock Buning, thans te Heemstede woonachtig. De nieuw benoemde adjunct- directeur, die half november 1955 uit Indo nesië in ons land aankwam, had zijn werk zaamheden in Haarlem reeds aangevangen. Mr. De Cock Buning werd op 12 maart 1910 in Semarang geboren. In 1920 kwam hij naar Den Haag, waar hij op school ging en daarna studeerde hij in Leiden rechten. Nadat hij hier in 1933 afgestu deerd was maakte hij in Genève nog twee jaar studie van het internationale recht en de economie. Eind 1935 vertrok hij naar Indonesië, werkte anderhalf jaar in Ban doeng op een administratiekantoor voor ondernemingen en werd in 1937 benoemd tot directeur van de Nederlands-Indische hypotheekbank in Batavia. Als vlieger werd hij in juli 1940 in militaire dienst geroepen. Na de capitulatie in maart 1942 kwam hij als krijgsgevangene terecht in het kamp Kamioka bij Osaka in Japan. De krijgsgevangenen werden hier in de mijnen tewerk gesteld. Nadat hij via Manilla en Balikpapan medio november 1945 in Batavia terugge keerd was, heeft de heer De Cock Buning van januari 1946 tot mei 1947 als reserve- majoor voor Speciale diensten het secre tariaat van de krijgsraad van het KNIL waargenomen. Daarna verwisselde de heer De Cock Buning zijn directeurschap van de genoem de hypotheekbank met die van bedrijfs jurist bij de SVPM. Van 1948 tot ultimo september 1955 verbleef hij daarvoor in Sungai Gerong op Sumatra. „Tot dienen bereid De Burgerzin-actie „Tot dienen bereid", die van 7 tot 13 Mei in Haarlem gehouden zal worden, zal geopend worden met een tentoonstelling waaraan deelnemen: de Bond zonder naam, de Brandweer, de ver eniging van slechthorenden, de club- en buurthuizen, het speeltuinverbond, „Na zorg", „Humanitas", de padvinders, de red dingsbrigade, de reclasseringsraad, het UW, de vereniging tegen mishandelen van dieren, de stadsbibliotheek, de Rano en het centraal drankweer comité. Op 7 mei heeft de opening van deze ten toonstelling plaats. Voorts zijn er die dag demonstraties van de dansklassen van het speeltuinverbond op het Wilsonsplein en de brandweer houdt rondleidingen. Op 8 mei is er van het speeltuinverbond op het Van Zeggelenplein een taptoe van een jeugdfanfare-korps. Voorts geven de padvinders op die dag grote demonstraties op het Theemsplein, de Botermarkt, het Nagtzaamplein, het schoolveld aan de Gijs- brecht van Amstelstraat in Haarlem-Noord en op het veld tegenover garage Den Hout aan de Wagenweg. Tenslotte wordt er een mars door de stad gehouden van verschil lende bands. Op 9 mei geeft het speeltuinverbond met de dansklassen en met kleutergymnastiek weer een uitvoering, dit keer in de P. C. Hooftstraat. Voorts verzorgt de Bescher ming Bevolking in diverse wijken een aan tal demonstraties. Er is des middags een jeugdvariété van de club- en buurthuizen. Ook de vereniging tegen mishandelen van dieren neemt aan de demonstraties van de B.B. deel, In de middag geeft tenslotte Accordia nog een uitvoering. Op 11 mei is er van het speeltuinver bond een taptoe op het Brouwersplein en voorts zijn er weer rondleidingen bij de brandweer. Op de laatste dag, 12 mei, wordt er op nieuw een demonstratie van de dansklas sen van het speeltuinverbond gehouden, er is weer jeugdvariété en ook Accordia treedt weer op. De sluiting heeft plaats op het Van Zeggelenplein. Vandaag herdacht de heer H. J. Holt kamp de dag dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij de machinefabriek Gebr. Stork Co, te Hengelo. Sedert 1932 is hij als kotteraar werkzaam bij Conrad en Stork-Hijsch N.V. te Haarlem. Hedenmor gen zijn de jubilaris en zijn echtgenote namens de directie toegesproken door de heer J. Clausing, algemeen procuratiehou der, die hem een geschenk en de medaille voor 40-jarige trouwe dienst overhandigde. Vervolgens werd de heer Holtkamp namens het personeel toegesproken door de be drijfsleider de heer K. A.. Siekman en door de heer C. van Leeuwen, vertegenwoor diger van het jubileumfonds. Ook bij deze gelegenheid werd hem een geschenk aangeboden en zijn echtgenote ontving bloemen. De gymnastiekvereniging „Electa" hield dezer dagen voor de eerste maal onderlinge wedstrijden om de club-kampioenschappen 1956 voor haar aspiranten. Bij de oudste meisjes Ie graad wera het club-kampioen schap behaald door Netty Wegman, op de voet gevolgd door Joke Takken. Bij de 2e graad werd Helma Ruitenberg eerste en Ria van Maaren tweede. Club-kamipoen in de groep oudste jongens le graad werd John Verkes, no. 2 Theo Tal bot. Winnaar bij de 2e graad werd Jannes Kuipers, gevolgd door Dem Graaf. In de jongste meisjes- en jongensgroep werden de eerste prijzen behaald door Yvonne Hoek en Maarten Ruitenberg. ADVERTENTIE 99- (Van een onzer verslaggevers) DE STAKING OP DE IJmuidense traw- lervloot is na veertien weken doorbroken. Met meerderheid van stemmen zijn de vis sers uit Katwijk, Noordwijk, Scheveningen, I.Imuiden en Egmond er gisteravond op een openbare vergadering in het Ned. Herv. Jeugdgebouw te IJmuiden-Oost mee ak koord gegaan, dat de nieuwe motortrawler „Amsterdam" IJm. 29, die na de proef vaart nog steeds stilligt in de haven van Vlaardingen, op de thans geldende CAO, als eerste schip woensdag naar zee zal gaan. De bemanning zal een speciale overeen komst met de rederij D. Joh. Krijger aan gaan, waarin de rederij verklaart tot eind van dit jaar geen wijziging te brengen in bet nu geldende loonsysteem van vaste gage en zich tevens verplicht besprekingen te openen over verbeteringen in de loon- en arbeidsvoorwaarden. In deze besprekin gen zullen worden betrokken verhoging van de vaste maandgage, uitbetaling van lever- en kuitgeld, verbetering van vakan tierechten, verbetering van de voeding en vergoeding van oliekleding. De rederij D. Joh. Krijger heeft de stakers eveneens toe gezegd, dat de rederijen Petten I en II met twee trawlers deze overeenkomst tussen bemanning en rederij zullen aangaan. Voorts heeft de stakingsleiding de opva renden gisteravond verzekerd, dat ook de rederijen „Medan-Batavia" „De Daad" (Klaas Wijker) en „N.V. Nationale Stoom- visserij" met in totaal zes schepen bereid zijn een dergelijke overeenkomst met de bemanning aan te gaan. De stakingsleiding en de OVB-bestuurders hebben er dan ook gisteravond tot besluit van de vergadering- nadrukkelijk op gewezen, dat geen trawler naar zee zal gaan of deze overeenkomst moet door reder en opvarende getekend zijn. Uitslag: varen! Na een laatste opwekking van de voor zitter van de stakingsleiding, de heer Ak kerman, werd besloten tot schriftelijk stemmen. In de zaal telden wij ongeveer 195 vissers dertien rijen van vijftien man. Uitgebracht werden 151 stemmen, waarvan 95 voor stemden, 54 tegen en waarbij twee ongeldige stemmen waren. De minderheid legde zich bij de meerderheid neer. Bij de staking zijn in totaal ongeveer 350 man betrokken. De heer v. d. Berg heeft tenslotte nog over de eenheid gesproken en deelde mee, dat geen schip naar zee mag vertrekken, waarvan de stakingsleiding onkundig is Alleen voor de „Amsterdam" is de over eenkomst al opgemaakt. Mochten er niet meer reders komen om de bemanningen van haar schepen op de in deze overeen komst vervatte voorwaarden naar zee te la ten vertrekken, dan gaat de staking voor ai deze schepen verder. De uitkeringen aan de opvarenden van de niet varende sche pen gaan dan ook in het eind van de week normaal door. Geen spreekuur. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers. zal vrijdag zijn gebruikelijke spreekuur niet houden. Het spreekuur van wethouder D. J. A. Geluk verschuift deze week van woensdag naar donderdagmorgen elf uur. Het is morgen een grote dag voor de Haar lemse schoolgaande en in de voetbal belang stellende jeugd. Het jaarlijkse schoolvoetbal- toernooi begint dan namelijk voor de afde lingen, waarin de jongsten uitkomen. Dit jaar zullen overigens niet minder dan 159 elftallen mededingen naar de diverse kam pioenschapen. In afdeling A komen 11 elf tallen uit, in afdeling B 12, in afdeling C 30, in afdeling D 43 en in afdeling E 63. Er wa ren dit jaar diverse elftallen, die te laat werden ingeschreven, hetgeen voor de nij vere organisatoren niet geringe moeilijk heden opbracht. Eén school moest zelfs uit gesloten worden. Er zijn overigens nog andere moeilijk heden. De heer Krouwels (Jan van Galen straat 12 in Haarlem), die zich ieder jaar belast met het organiseren van de leidng van de wedstrijden, heeft ook dit jaar weer een groot gebrek aan scheidsrechters. En als er niet spoedig uitkomst wordt gebracht, komt hij voor onoplosbare problemen. Moch ten er dus voetballiefhebbers zijn, die de problemen willen oplossen en zich dus willen belasten met het leiden van enkele wed strijden, dan kunnen zij bij de heer Krouwels terecht. De in voetbal belangstellende jeugd zal er die cfuderen bijzonder dankbaar voor zijn. Het programma luidt: Afdeling A. Dinsdag 3 april: eerste ronde: LorentzlyceumHBS-B (2 uur. Kleverpark weg) Kennemer LyceumMarnix van St. Aldegondelyceum (3.15 uur, Kleverparkweg); Men delcollegeKlaas de Vriesschool (2 uur, TYBB)Rijkskweekschool—MTS f3.15 uur, TYBB); TriniteitslyceumHBS-A (2.15 uur, Haarlem); Jac. P. Thysselyceum vrij. Afdeling B. Zaterdag 31 maart: eerste ron de: Jac. T. Thysselyceum 2—A. H. Gerhard- school (9,15 uur, RCH1; Ambachtsschool Bedrijfsschool N.S (10.30 uur, RCH). Dinsdag 3 april: R.K. ULO—HBS-B 2 f 10.30 uur, HFC); W. GertenbachsehoolTh. M. Ketelaarschool (10 uur, HFC); Pr. Irene- school— Hildebrandschool (9.15 uur, Haar lem); St. Jeroen9choolHartenlustschool (10.30 uur, Haarlem). Afdeling C. Donderdag 29 maart, eerste ronde: A. H. Gerhardschool 3HBS A 2 (2 uur, Schalkw.weg); HBS B 3—Th. M. Kete laarschool 2 (3.15 uur, Schalkw.weg): L. de ColignyschoolLorentzlyceum 2 (2 uur, Haarlem); Hildebrandschool 2Hartenlust school 3 (3.15 uur. Haarlem). Zaterdag 31 maart: Ambachtsschool 2 Kon. Wilhelminaschool (10.30 uur, Schalk- wijkerweg); A. H. Gerhardschool 2KL de Vriesschool 2 (10.30 uur, Schalkw.weg); HBS B 4Pr. Bernhardschool (10.30 uur, Haarlem); W. Gertenbachsehool 2G. Bar- gerschool (9.30 uur, RCH); Chr. Lyceum Hartenlustschool 2 (9.30 uur, RCH); M. v. St. Aldegondelyceum 2Ambachtsschool 3 (9.15 uur, Haarlem); St.. Jeroenschool 3Mendel college 2 (10.30 uur, Haarlem); St. Henricus- school 2—St. Ger. Majellaschool (10.45 uur, RCH); Triniteitslyceum 2R.K. ULO 3 (10 uur, Schalkw.weg); R.K. ULO 2St. Henri- cusschool (10.45 uur, RCH); St. Jeroenschool 2 en Jac. P. Thysselyceum 3 vrij. Afdeling D. Woensdag 28 maart., eerste ron de: Poule 1: Triniteitslyceum 4R.K. VGLO (2 uur, Noor der sportpark)R.K. ULO 4St. Gerardus Majellaschool 2 (2 uur, Haarlem); St. Jeroenschool 5Mendelcollege 4 (2 uur, Haarlem); St. Henricussehool 4Triniteits lyceum 3 (3.15 uur. Noordersp.park). Poule 2: R.K. VGLO 2—R.K. ULO 5 (3.15 uur, Haarlem); Mendelcollege 3St. Henri- cusschool 3 (3.15 uur. Haarlem); St. Jeroen school 4Triniteitslyceum 5 (3.15 uur: EDO). Donderdag 29 maart: Coornhertlyceum 2de Centr. School 2 (3 uur, HFC). Poule 3: Pr. Bernhardschool 3HBS B 5 (2 uur, HFC): HBS A 3Sted. Gymnasium (3.15 uur, HFC); Hartenlustschool 4Bron- steeschool (3.15 uur, HFC); KL de Vries school 3Pr. Ireneschool 2 (2 uur, Klever parkweg). Poule 4: Th. M. Ketelaarschool 3Marnix v, St. Aldegondelyceum 3 (2 uur, Klever parkweg); Lorentzschool 3HBS B 7 (3.15 uur. Kleverparkweg); Pr. Bernhardschool 2 Kon. Wilhelminaschool 2 (3.15 uur, Noor dersp.park): A. H. Gerhardschool 4Hilde brandschool 3 (2 uur, Noordersp.park). Poule 5: Chr. Lyceum 2lste Centr. School 2 (3.15 uur, Noordersp.park): Lorentzlyceum 52de Centr. School (2 uur, EDO); Chr. Dreefschool—Coornhertlyceum 3 (2 uur. Schalkwijkerweg); Lorentzlyceum 4HBS B 6 (3.15 uur. EDO); Coornhertlyceum 2L. de Colignyschool 2 (3.15 uur, Schalkw.weg). lste Centr. School vrij. Afdeling E. Woensdag 28 maart, eerste ronde. Poule 1: St. Antoniusschool (H'lem) St. Willebrordusschool (2 uur, Klever parkweg); St. Bavoschool (W'gracht)St. Franciscusschool (2 uur, Kleverparkweg); St. JozefschoolSt. Aloysiusschool (H'stede) (2 uur, Schalkw.weg); St. Bavoschool (Eem- straat)St. Petrus Caniusschool (2 uur, EDO). Poule 2: R.K. Schoolvereniging—St. Cani- siusschool (2 uur, Schalkw.weg); R.K. Oplei dingsschoolSt. Antoniusschool (3.15 uur, Schalkw.weg): St. LambertusschoolSt. Aloysiusschool (Overveen) (3.15 uur, Schalk - Delft. Geslaagd voor het kandidaatsexamen werktuigkundig ingenieur: J. L. Bronsgeest, Leiden: A. J. Kool. Amsterdam; J. W. Kruit- bosch, Deventer. Ingenieursexamen bouwkundig ingenieur: H. Batelaan, Leidschendam: A. G. M. Croo nen. Oldenzaal; A. J. Dorjee. Delft; F. E. Kuvken. 's Gravenhage: L. C. van der Lee, Delft: A. C. O. Mouthaan. Voorburg: N. D. van Spanje, 's Gravenhage; H. J. Verster, 's Gravenmoer; H. N. van Wijk, Nijmegen. Ingenieursexamen vliegtuigbouwkundig ïn- geneiur: H. van Grouw, Amsterdam; C. M. van de Kreeke. Leiden. Amsterdam Gemeente-universiteit. Ge slaagd voor het doctoraal examen economie de heren J. Ch Buy, Amsterdam; S. G. Ver beek, Aalsmeer en A. J. Bosse. Haarlem; voor het kandidaatsexamen Slavische taal en letterkunde de heer A .F. Zweers, Am sterdam. Amsterdam. Vrije Universiteit. Geslaagd voor het propaedeutisch examen theologie de heer P. Kooy, Haarlem; doctoraal examen Ned. recht: G. H. Hoek. Hilversum, H. Poste- ma, Almelo: M. Bontmg, Haarlem; F. Stam. Markelo: D. W. W, Hoogendijk. Amsterdam: mej W. van Willigen, Kampen (cum laude); mei. A. Winter. Den Helder. Kandidaatsexamen economie: A. van der Schaaf. Beetgumermolen. Doctoraal examen economie: J. de Wilde, Krommenie, R. M. W. Eekhof, Heemstede: R. F. G. Bak. Heemstede en W. Nienhuis, Eind hoven. Amsterdam. Gem. Universiteit. Bevorderd tot apotheker mej. C. d Boer en de heer L. A. van der Meer, Amsterdam. Geslaagd voor het kandidaatsexamen Frans mej. A. Moussault en de heer Th. C. van der Vrie, Amsterdam; voor-het doctoraal examen politieke en sociale wetenschappen de heer L. P. Ploeger, Arnhem; voor het kandidaats examen oolitieke en sociale wetenschappen de heer H. J. Ketelaar, Amsterdam; voor het doctoraal examen sociale aardrijkskunde de heer J. de Boer, Den Haag en voor het kan didaatsexamen sociale aardrijkskunde mej. G. Ruelle, Amsterdam. wijkerweg); St. Fr. XaveriusschoolSt. Bo- naventuraschool (3.15 uur. Kleverparkweg). Poule 3: JacobaschoolDom. Savioschool (3.15 uur, Kleverparkweg). Donderdag 29 maart: Marnixschool Fuhropschool (9.15 uur. EDO); Anslijnschool Linnaeusschool (9.15 uur, EDO); Theo ThyssenschoolPr. Hendrikschool 2 (9.15 u., HFC). Poule 4: Nassauschool 2Floraschool (9.15 uur, HFC); CrayenesterschoolWeth. Wes terveldschool (10.30 uur. HFC); Chr. Dreef schoolJulianaschool (10.30 uur, HFC). Poule 5: Mr, J. H. ThielschtolJul. v. Stolbergschool (9.15 uur. Schalkw.weg); Lin- schotenschool—Bos en Hovenschool (9.15 u., Schalkw.weg): v. Zeggelenschool IITeyler- schoo:l (10.30 uur, Schalkw.weg); Aeneas Mackeyschool—Vondelschool (10.30 uur, Schalkwijkerweg) Poule 6: Elout v. SoeterwoudeschoolDr. Huëtschool (9.15 uur. Haarlem); Pr. Marijke- school—Pr. Margrietschool (9.15 uur, Haar lem); J. P. CoenschoolPr. Hendrikschool I (10.30 uur, Haarlem); P. H. v. d. Leyschool Prinsenschool (10.30 uur, Haarlem). Poule 7: v. Zeggelenschool 1Kon. Emm'a- school 2 (9.15 uur. Kleverparkweg); Noor- derschool 1—Chr. Huygensschool (9.15 uur, Kleverparkweg): Frans HalsschoolLorentz school (10.30 uur, Kleverparkweg); Jan Gij- zenschool—Haarl. Montessorischool (10.30 uur, Kleverparkweg. Poule 8: BornwaterschoolKon. Emma- school 1 (2 uur, Blomendaal); Noorderschool 2—Kon. Wilhelminaschool (Overveen) (2 u., Bleomendaal); W. de ZwijgerschoolDreef school Heemstede) (3.15 uur, Bloemendaal) Nassauschool 1Beatrixsehool (3.15 uur, Bloemendaal). Voorwegschool vrij. ADVERTENTIE OLYMPISCH STADION NED. ELFTAL tegen (JOEGO-SLAVIë) In een dezer dagen gehouden spoedver gadering van de stichting Stucadoors-een- trale Zuid-Holland-zuid, de vereniging van werkgevers in het stucadoorsbedrijf te Dordrecht en omstreken en de afdeling Rotterdam van de metselaars patroonsbond is, naar ons vdn die zijde wordt medege deeld, de eis der werknemersorganisaties besproken betreffende verruiming van de secundaire arbeidsvoorwaarden, neerko mende op een verhoging van de loonpost met drie procent, en hun dreiging met staken indien op een bepaalde datum geen gunstig antwoord zou zijn ontvangen. Zowel besturen als leden bleken van me ning, dat de werknemers deze verruiming der secundaire arbeidsvoorwaarden wel toekwam, doch niet minder was men van oordeel, dat de overheid met een verbod tot doorberekening van deze drie procent, inwilliging van deze verruiming wel uiterst moeilijk heeft gemaakt. Zeer ernstig bezwaar bleek vooral daar over te bestaan, dat de bonden van aan nemers en bouwers hun beslissing reeds genomen hebben, zonder de onderaanne mers, die 70 tot 80 procent van de bouw vakarbeiders in dienst hebben, daarin te kennen. Met algemene stemmen werd be sloten om alleen voor ditmaal te zwichten voor de drang der omstandigheden met de meerderheid in het bouwbedrijf mee te gaan en dus de eis van de werknemers in te willigen, onder protest aan het adres van de overheid en van de aannemers en bou wersbonden. ADVERTENTIE yftfcXCe RIJWIELEN KlEVERPARKWEG V HAARIEM HAARLEM, 26 maart 1956 ONDERTROUWD: 26 mrt, A. C. van Beek en J. Boelhouwer. BEVALLEN van een zoon: 24 mrt, C. B. L. HoffOchs; M. J. MonrooijPors; M. H. SmidsArler; M. EngelkesHoutkoopei; M. KoopmanKleijn; J. JorenMentjox: A. H. MastFlaskamp; V. SchuilBlom; 25 mrt, M. N. SmitsBeukmajn; P. C. J. J. Olijvan Niekerken; H. M. HoldorpBarnhoora; A. Tli. BöhmZandbergen: G. E. OudRaat gever; 26 mrt, M. J. RoestWeber. BEVALLEN van een dochter: 23 mrt, K. van de ReepHoltring; M. van Wirdum Boekei; 24 mrt. F. van KlaverenKlaassen; 25 mrt, N. VlasveldBezemer; 26 mrt. H. S. P. KessensWijers; D. GeertsSchutte; J. Th. M RijbroekSmits; J. D. Binkvan der Glas. OVERLEDEN: 23 mrt. M. Zweiphennig, 54 j., Nachtegaalstraat; 24 mrt, G. Steenbergen, 61 j., Soutmanstraat; H. Schut, 77 j., Brou werskade: C. H. van Looij. 71 j., Kampervest; C. Chr. Antonissevan Looij, 79 j„ Karo- linigenstraat; 25 mrt. J. W. van Maurik—Slan gen, 79 j., Koninginneweg; 26 mrt, T. Schreu- derHofman, 65 j„ Weverstraat. DINSDAG 27 MAART Minerva: „Hef teken van de heiden", 14 jaar, 8.15 uur. Palace: „Het loon der schan de", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Summer madness", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Studio: „Havenkwartier", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Strandaffaire", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De gedoemde pa- troiulle", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Semiramis", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De ondergang van Metaluna", 14 jaar. 2.30 en 8 uur. Frans Hals museum: 8 uur, Volksuniversite it. Forum avond met als onderwerp „Wat doet u met uw vrije tijd?". WOENDAG 28 MAART Minerva: „The robe", alle leeft., 2.30 en 8.15 uur. Palace: „Het loon der schande", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Summer madness", 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Studio: „Havenkwartier", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Strandaffaire", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De gedoemde patrouille", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Se miramis", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De ondergang van Metaluna", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Concertgebouw. 7.30 uur, „Matthaus Passion" uit te voeren door de Christelijke Oratoriumvereniging. Dansschool Schroder: 8 uur, Lezing met lichtbeelden over „Bloed, rhesusfactor en erfelijkheid" door de heer A. E. J. Lacomblé, arts.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7