Relletjes in Athene aim „Scaiare" Jonge energieke expeditieleider landhuis service-bediende Excelsior 6500 Landgenoten! Amsterdamse Beurs Verkrijgbaar MOOI HOEKHUIS Jan van dar Pigge net meisje Markies doek Ligstoel loper Tentdoek dubb eie zuig kracht H.H. LOODGIETERS gevraagd Tuingereedschappen Tabernal's zaadhandel Beloning! KLEIN MAAR DAPPER 15 Besteller veroordeeld tot een jaar en drie maanden Britten protesteren tegen komend Sovjet-bezoek Rusland biedt Egypte uranium aan Atoomlaboratorium zal bij Cairo verrijzen Twee Britse soldaten op Cyprus gedood Sir John Harding kondigt ontwikkelingsplan aan Passieprogramma „Het Voetlicht" voor de K.A.B. Diefstal van militaire goederen gestraft Autobusstaking in Parijs Maatregelen in Georgië NederlandsAmerikaans verdrag van vriendschap, handel en scheepvaart Scheepvaart BORSTELSPECIAALZAAK H. v. d. Berg Tennist U graag V' Daar kunt U staat op maken Ford Customline '53 ££dioid KOFFIE-THEE KAHREL CACAO -CH0C0LADE JONGSTE EN AANKOMEND BEDIENDE BESTELLER Gen. Bothastraat 130 wOENSDAG 28 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ju de straten van Athene is het na de parade óp de Griekse onafhankelijkheidsdag tot een treffen gekomen tussen de politie en jeugdige demonstranten. De rebellen probeerden in protest tegen de Britse politiek op Cyprus, voertuigen van de Athens Transport Company", een Engelse onderneming, ie vernielen, doch de politie greep krachtig in en arresteerde verschillende belhamels. De foto hierboven laat zien hoe de politie de menigte uiteen dreef. Hieronder ziet men hoe de demonstranten zich barricadeerden tegen de politie. Diefstallen uit brieven berecht Tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek van voorarrest heeft de rechtbank de 27-jarige Amers- foortse brievenbesteller C. H. veroordeeld, die heeft terechtgestaan wegens diefstal van een aantal geldsbedragen, enige hoe veelheden snoepgoed, rookartikelen en an dere goederen uit brieven. De verdachte, die in de jaren 1953-1955 als brievenbesteller werkzaam was in hel militaire kamp Waterloo te Leusden, had herhaaldelijk brieven voor de militairen geopend, indien hij vermoedde dat zich hier in geld of andere zaken zouden, bevinden, welke hij kon gebruiken. Koers van tsaristische obligaties stijgt in Londen MANCHESTER/LONDEN (Reutér) Bijna 2500 mensen, onder wie vele Oost- europese vluchtelingen hebben maandag avond in Manchester een protestvergade ring tegen de officiële ontvangst van maar schalk Boelganin en Kroesjtsjev, bijge woond. De bijeenkomst was belegd door de hoofdredacteur van ..Punch", Malcolm Muggeridge. In een resolutie aan premier Eden heet het; dat hoe het Britse volk ook mag verlangen naar vriendschap met het Russische volk, er geen wederzijds -ver trouwen kan bestaan als de Sovjet-Unie communistisch blijft, dwangarbeid hand haaft, de godsdienst aanvalt, krijgsgevan genen niet vrijlaat en de landen van Oost- Europa in slavernij houdt. Een zeer grote koersstijging van Russi sche obligaties op de Londense effecten beurs is gevolgd op geruchten dat de reeds lang uitstaande schulden aan Engeland mogelijk ter sprake zullen komen tijdens het bezoek van Boelganin en Kroesjtsjev. Deze obligaties waren sedert de Russische revolutie vrijwel waardeloos. Sinds 1917 heeft er bij Barings Banks te Londen een aanzienlijk bedrag aan goud gelegen. Deze bank was een van de bankiers van de Tsaristische regering. Wanneer dit goud onder de Britse crediteuren van het Tsa ristische Rusland verdeeld zou worden, zou vermoedelijk bijna vier percent van hun vorderingen betaald kunnen worden. Bijna zes miljoen pond sterling aan Let landse, Estlandse en Litouwse valuta be vindt zich in bezit van de Britse regering. Wanneer dit geld verdeeld zou worden onder de Britse crediteuren van die drie landen, zouden vorderingen voor een groot deel betaald kunnen worden. De notering van de obligaties van de vroegere Oost zeelanden bedroeg ruim vijftig percent van de nominale waarde. 3-3Nederl.'47 3% Nedl. 1962/64 A. K U Calvé Delft "an Gelder Zonen K. i\ Hoogovens Nederl. Ford N. Kabell'abriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv Uni° Phs. van Ommeren H. V A verg. Deli Mijen Amsterd Bank Ned Handel Mij Rntterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkueis gisteren 98% 99'/ie 327 321-4 274 <4 480 342 348 343 224 37514 303 745% 726 1'19 207 J* 203 304 13814 151 249 223-4 225 237 Vt 82% 165 59'/, 4714 81 47H Openings koersen 98% 99 324 320 273 330 480 343 340 336 224 372 303 737 717 116 205 200 304 135 J4 152 24.9 22314 225 237 80 162 59 47 80 47 J4 >8 CAIRO (Reuter) Egyptische dagbla den berichten met veel ophef dat de Sov jet-Unie heeft aangeboden Egypte uranium te leveren en zich bereid heeft verklaard in Egypte atoominstallaties te bouwen in ruil voor katoen en andere produktcn. Vol gens het semi-officiële dagblad Al Gom- houria heeft de Sovjet-Unie Egypte reeds een atoomlaboratorium gegeven en zich nu bereid verklaard op alle andere gebieden technische hulp te verlenen. Een Egyptische delegatie die verleden maand een bezoek aan Moskou heelt ge bracht heeft een Sovjet-Russisch aanbod gekregen voor hulp bij de bouw van een kej-nlaboratorium te Cairo. Rusland bood bij. die ..gelegenheid tevens,aan.bij de bouw. van advies te dienen, Egyptische deskun digen in Moskou op te leiden en materiaal voor geologisch onderzoek te verstrekken. Nikoiai Melnikov, de Sovjet-deskundige die deze overeenkomst namens Sovjet- Rusland heeft getekend en die thans een bezoek brengt aan Egypte, heei't verklaard dat Rusland bereid is aan Egypte uranium te leveren en hulp te verlenen bij het zoe ken naar uranium in de Egyptische woes tijnen. Melnikov, voorzitter van de techni sche uitvoerorganisatie voor Russische technische hulp aan het buitenland, leidt een missie van vijf deskundigen die in Egypte is om contacten te leggen met Egyptische autoriteiten en industrialisten. Hij verklaarde dat spoedig vier Sovjet geleerden naar Cairo zullen komen om te helpen bij de bouw van het atoomlabora torium. Hij voegde eraan toe, dat zijn mis sie kort geleden bezoeken heeft gebracht aan India, Afghanistan, de Libanon en Syrië en in de afgelopen vijf jaar vijfhon derd contracten heeft gesloten voor het bouwen van grote projecten buiten Rus land. NICOSIA (Reuter) Dinsdag zyn twee Britse militairen op Cyprus uit een hinder laag beschoten en gedood. Het aantal Britse militairen dat tot dusver door verzets lieden is gedood bedraagt thans 21. In Limassol is een Griekse douane-ambtenaar op straat doodgeschoten. Verder zijn er bomaanslagen op Britse patrouilles en kazernes gepleegd. Een commando-eenheid van de Britse mariniers heeft in het hoofdkwartier van het bisdom Paphos naar wapens gezocht. Drie priesters werden aan den lijve onder zocht. De Egyptische consul-generaal op Cyprus heeft geprotesteerd omdat hij, ofschoon hij zich kon legitimeren, in Nicosia door de Britten is gefouilleerd. Sir John Harding, de Britse gouverneur van Cyprus, heeft bekend gemaakt dat on danks de noodtoestand op het eiland de uitvoering van zijn plan voor de ontwikke ling van Cyprus, waarmede een bedrag van 38 miljoen pond sterling gemoeid zal zijn, doorgaat. Dit jaar zal ruim 4 1/2 mil joen voor de economische ontwikkeling worden uitgegeven, vergeleken met iets meer dan 1 miljoen in het vorige jaar. Het grootste gedeelte van de ontwikke lingsprojecten zal einde 1961 voltooid zijn Sir John sprak de hoop uit, dat het volk van Cyprus zich duidelijk voor ogen zal stellen, wat het plan zal betekenen voor de toekomstige werkgelegenheid en wel vaart van het eiland, daar het de grond slagen zal leggen van een modern land. De maatregelen tegen de terreuracties zullen dit jaar naar raming ruim 2.250.000 kos ten. Hiervan zal Groot-Brittannië 750.000 dx'agen. Dank zij deze bijdrage is het mo gelijk verhoging van de belastingen te vermijden. Het ontwikkelingsplan voorziet in verbetering van de wegen, havens en vliegvelden, de bouw van scholen, ontwik keling van de landbouw en betere water en elektriciteitsvoorziening. Een opmerkelijk passieprogramma werd dinsdagavond, onder auspiciën van de af deling Haarlem van de Katholieke Arbei dersbeweging, in hét gebouw St Bavo op gevoerd door het toneelgezelschap „Het Voetlicht." Twee moderne éénacters stonden op het programma, die beide op hun eigen wijze, door een hedendaagse benadering van het Lijdensverhaal een interpretatie wilden geven van pi-oblemen van deze tijd, gezien tegen de achtergrond van een nooit af latende schuldvraag. En het is zeker niet toevallig dat het éne stuk zijn onderwerp vond in de pas afgelopen oorlog en het andere juist op het dieptepunt van die oor log werd geschreven. Vooraf werden enige passende verzen onder meer van Gabi'iël Smit, Martinus Nijhoff, Vondel, De Decker, Revius en een onbekende middeleeuwse dichter ten ge hore ge.bracht. De voordracht was sober gehouden, waardoor een passende inleiding werd verkregen voor „Het kruis" van Ben Heuer, dat voor de pauze werd opgeveerd. Het kruis is een monument, dat kort na oe bevrijding zal worden opgericht in een klein Frans stadje, ter nagedachtenis van de in de oorlog gevallen „maquis." Drie personen spelen mee: de vrouw van de in de oorlog omgekomen verzetsstrijder, haar knecht, een timmerman, die het monument heeft vervaardigd en een oude vriend van haar man. De symboliek spreekt heel ge makkelijk aan en is misschien daardoor ook de ooi'zaak dat het einde wat pathetisch aandoet: de timmei-man, waarvan latex- blijkt dat hij de echtgenoot heeft gedood, draagt tegen zijn aanvankelijke bedoeling in het kruis naar de plaats van het monu ment. Behoudens enige vex-sprekingen wei'd van dit stuk een knappe opvoering gegeven: regisseur Heuer was de eerst norse, latex- bewogen en overwonnen knecht, Joke van den Bex-g speelde de gelovige, bex-ustende vrouw met juist genoeg dramatiek en Gerard Heystee tenslotte vex-beeldde de ongecompliceerd-dx'iftige verzetsman. Het programma noemde het stuk dat na de pauze werd opgevoerd een werk van bijzondere betekenis. En terecht omdat Kaj Munks ,.De heren rechters" een op merkelijke indringendheid heeft. Toch maakt de vergelijking, die men kan trek ken tussen het onrechtvaardige oordeel van de Joodse hogepriesters tegen Jezus en de even onrechtvaardige rechtsver krachtingen van het Duitse nationaal- socialisme, niet de exxige waarde uit van dit stuk. Wij geloven dat wij daarmee de Deense schrijver-dominee niet ten volle recht doen wedervaren. In de grote schuld vraag, die Kajafas zich stelt èn in de moti vering waarmee zijn schoonvader Annas hem tracht over te halen net onrechtvaar dige vonnis te ondertekenen „die Mens is onschuldig, maar Hij is óók gevaarlijk. Gevaarlijk voor de God van Israël en daar om moet Hij vernietigd worden" vinden we de vrijheid, zoals Munk die van zijn geloofsovex-tuiging uit ziet en zoals die door Christus wordt verpersoonlijkt, geplaatst tegenover de absolute eisen van de autori taire levensaanvaarding van de „God van Israël." Deze afpassing, waartegenover de schuld vraag hoog opreist, moet Munk ten tijde van de totalitaire overheersing diepgaand hebben beziggehouden. Dat de leden van „Hét Voetlicht" deze opvatting deelden, bleek uit hun spel. De lichtzinnige, verlei delijke en gemakkelijk levende Esther van Joke van den Berg. even goed als de auto ritaire Annas van Ben Heuer en de aai-ze- lende, goedwillende, maar uiteindelijk dooi de knieën gaande Kajafa van Gerard Hey stee. F. D. De rechtbank te Utrecht heeft twee wachters uit de Kromhoutkazerne te Utrecht, die zich in de afgelopen drie jaren op grote schaal aan diefstal van metalen en gei-eedschaopen uit de technische werk plaats aldaar hebben schuldig gemaakt, veroordeeld. Twaalf maanden met aftrek, waai-van twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar ki-eeg de 30-jarig? H. B. te Utrecht, tegen wie eenzelfde straf was geëist, doch met een voorwaardelijk gedeelte van drie maanden. De 53-jarige C. H. M. die zich hoofd zakelijk ruw metaal had toegeëigend, kreeg tien maanden met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De eis tegen hem luidde tien maanden, waarvan vier maanden voor waardelijk. PARIJS (Reuter) Duizenden Parijze- naars hebben zich vanmorgen te voet naar hun werk moeten' begeven doordat1 de bus chauffeurs van meer dan twintig buslijnen onverwacht in staking waren gegaan. In de afgelopen tien dagen zijn reed:? meer der gelijke plotselinge stakingen uitgebroken. De buschauffeurs wensen hogere lonen en gunstiger werkuren. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder- dag moeten afrekenen. 8 DE ADMINISTRATIE Het Georgische blad „Zarja Vostoka" meldt, dat de secretaris der communisti sche partij bij de staatsuniversiteit te Ti- flis, de hoofdstad van de Sovjet-republiek Georgia, ontslagen en berispt is wegens „falen in partij- en politiek werk". Dit ontslag volgt op bei'ichten over betogingen in Tiflis en andere Georgische steden na de officiële critiek op Stalin op het partij congres te Moskou. Het blad schrijft dat aan de Stalin-univex-siteit ondisciplinair is opgetx-eden. Het maakt melding van ver zuimen bij het collegebezoek. Ongeveer de helft van de studenten volgt de colleges over het historisch materialisme, een stu die der communistische filosofie, die aan alle Sovjet-hogescholen verplicht is, niet. Het blad meldt dat sinds het begin van het jaar 41 studenten zijn gearresteerd en dat twee studenten van de universiteit zijn verwijderd wegens „grove schending van de openbare orde en discipline". Er zijn vijfduizend studenten aan de universiteit. Het blad deelt mede, dat hele groepen studenten spijbelden om een film te gaan zien. Een andere beschuldiging is, dat 953 studenten verleden jaar een graad kregen en voor bepaalde betrekkingen werden aangewezen, maar dat er zich slechts 260 op hun werk meldden. De anderen ver dwenen. De minister van Buitenlandse Zaken en minister zonder portefeuille, mr. J. M. A. H. Luns, voor hef koninkrijk der Nedex-landen en de heer Freeman Matthews, ambassa deur van de Verenigde Staten van Amerika te 's Gravenhage, hebben een verdrag ge tekend van vriendschap, handel en scheep vaart. De Verenigde Staten, zo deelt het Neder landse ministerie van Buitenlandse Zaken mee, hebben tot het aangaan van dit ver drag het initiatief genomen in overeen stemming met de algemene lijn, welke zij na de laatste wex-eldoorlog hebben gevolgd, teneinde door de ontwikkeling van het economisch leven en daardoor bevordering van de welvaart een belangrijke bijdrage te leveren voor het behoud van de vrede. Nederland is het zesde land, waarmede een verdrag vap dit type wordt gesloten. De voorgaande zijn gesloten met Italië, Grie kenland, Denemarken, Ierland en de Bondsrepubliek Duitsland. Jan Kreumer, 28 v. Londen te Rotterdam verw. Julia Anna, 26 v. Immingham n. Rotterdam."' Kaap Falga, 26 v. Harlingen n. Boston Lines. Kaap St. Vincent, 20 v. Hansweert n. Cardiff. Leendert B, pass. 27 Vlissingen n. Huil. Leny, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Midas, 26 v. Bari n. Catania. Marianne, 27 te Rouaan v. Gothenburg. Madjoe, 26 v. Bristol n. Belfast. Nero, 24 v. Triest te Rijeka. Noorderlicht, verm. 27 v. Esbjerg n. A'dam. Nassauhaven, 27 v. Antwerpen te Gotenburg. Nieuwehaven, 27 v. Kopenhagen te Antwerpen. Nottingham, 26 v. Rotterdam n. Goole. Olive, pass. 27 Vlissingen n. Middlesboro. Oranjepolder, 27 v. Rouaan t.e Bordeaux. Phidias, 26 v. Hamburg te Amsterdam. Pavo, 24 v. Lowestoft te Goole. Ponza, 26 v. Bordeaux n. Londen. Port Talbot, 27 v. Par te Amsterdam. Ria, 27 v. Vlissingen n. Londen. Spurt, 27 v. Londen te Zeebrugge. Sonja D. pass. 27 Vlissingen n. Fortaleza. Taormina, 27 v. Colijnsplaat n. Southampton. Theano, 27 v. Dublin te Belfast. Tjoba,27 v. Middlesbro te Rotterdam. Trompenburgh, 26 v. Rotterdam n. Boston. Twee Gebroeders, 27 v. Duinkerken te H'dam. Tilly, 23 v. Workington n. Sables d'Olonnes. Unltas, 27 v. Gloucester n. Swansea. Victory, pass. 26 Vlissingen n. Gent. Wulp, 27 v. Liverpool te Antwerpen. Westerdok, 26 v. Amsterdam te Londen. Wega, 26 v. Vlissingen n. Methil. Wickenburgh, 27 v. Casablanca te Duinkerken. Westereems, 27 v. Cork te Pt. Talbot. IJsel, pass. 26 Vlissingen n. Londen. SLEEPVAART Ebro, 26 v. Glasgow n. Trinidad. Gele Zee, 26 60 m. o. Gibraltar. Hudson, 26 60 m. n.n.w. Perim n. Rastanura Hurnber, 26 v. Goa t.e Napels. Poolzee, 26 v. Karistoubaai. Rode Zee, 26 420 m. w.z.w. Kp. Finisferre naar Antwerpen. Thames, 26 v, Ponta del Gada n. Fayal. Tyne, 26 280 m. o. S. Miguel Azoren n. R'dam. Amerskerk, 28 te Shanghai. Amstelbrug, pass. 26 Gibraltar n. Gdynia. Appingedijk. 27 te Santos. Abbekerk, 27 v. Genua n. Port Said. Alama, 27 te Hamburg. Amerskerk, 28 e Shanghai. Arnedijk, 27 v. New York n. Antwerpen. Alderamin, 27 te Genua verw. Argos, 27 v. Piraeus n. Tel Aviv. Alnati, verm. 27 v. Hamburg n. Bremen. Almkcrk, 28 v. Las Palmas n. Antwerpen. Adonis, 28 te Willemstad. Agamemnon, 28 te New York. Aldabi, pass. 27 St. Vincent n. Las Palmas. AmsteJstad,, 27 v. Norfolk n. New York. Boissevain, 26 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad, Banka, 27 te Antwerpen. Bintang, 27 v. Makassar n. Semarang. Bontekoe, 27 te Bitung. Bangka. 26 v. Amsterdam n. Antwerpen. Bali, 27 v. Pt. Swettenham n. Penang. Britsum, 26 70 m. z.w. Ouessant n. Key West. Basilea, 26 te Salvador Bahia. Beninkust, 28 te Monrovia. Boschfontein. 28 v. Alen n. Mombasa. Cradle of Liberty, pass. 27 Gibraltar n. Port Said. Caltex Delft, pass. 27 Kreta n. Sidon. Caltex Nederland, 28 te Rastanura. Caltex The Hague, 27 dw. westp. Kreta n, R'dam. Cleodora, 28 te Miri. Caltex Leiden, 27 100 m. w. Kreta n. Rotterdam/ Celebes, 26 te Genua n. Marseille. Cimulia, pass. 27 Gouadeloupe n. Liverpool. Crania, 29 te Calcutta verw. Delfland, 27 v. Las Palmas n. Amsterdam. Duivendrecht, 28 te Hamburg. Eos, pass. 27 Gibraltar n. Wismar. Erinna, 28 te Chittagong. Esso Amsterdam, pass. 27 Gibraltar n. Sidon. Esso Nederland, pass. 27 Gibraltar n. Fawley. Eendracht, 27 te Bourgas. Eendracht., 27 te Bourgas verw. Gadila. 27 te Port Moresby. Gooiland, 26 te Porto Alegre. Heelsum, 27 te Antwerpen. Haarlem. 27 te Antwerpen. Heemskerk, 26 v. Bremen n. Antwerp en. Haulerwijk. 28 te Newport News. Hilversum, pass. 27 Gibralt. n. Mena A1 Ahmadi. Iberia, 28 te IJmuiden verw. Ivoorkust. 26 v. Pointe Noire n. Abidjan. Isis, 28 te Londen. Java, pass. 27 Gibraltar n. Port Said. Kinderdijk, 27 te Philadelphia. Kota Agoeng. pass. 26 Perirn n. Port Said. Kieldrecht, 27 v. Rangoon n. Chittagong. Kota Baroe. pass. 27 Finisterre n. Rotterdam. Kasimbar, 27 teNgafan. Karimala. 26 te Surabaja n, Balikpapan. Kalinga, pass. 27 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Korcnia, 28 te Rotterdam. Langkoeas, 26 v. Rastanura n. Tj. Priok. Lekhaven. 26 v. Rio de Janeiro n. Santos. Lombok, 27 te Port Elizabeth. Larenberg, 27 v. Hamburg n. Rotterdam. Liberty Bell, pass. 27 Malta n. Port Said. Langleeclydc, 26 te Lorenzo Marques. Lancero, 27 v. Antwerpen n. Amsterdam. Lutterkerk, pass. 27 Ras Fartak n. Pt. Said. Mapia, 27 v. Aden n. Belawan. Metula, 28 te Balikpapan. Molenkerk, 27 v. Madras n. Rangoon. Mydrecht. 27 v. Caripito n. Buenos Aires. Macuba, 29 1e Sorong verw. Mentor, 26 270 m. w. Ouessant n. Barbados. - Merwede, 27 te Takoradi. Modjokerto, 27 v. Rotterdam, 28 te Southampton. Macoma, 28 v. Curasao n. Casablanca. Nestor. 26 v. Santiago n Mobile. Nieuw Holland! 27 v. Brisbane n. Makassar. Notos, 25 te Wismar. Noordzee. 28 te Vitoria. Ondina, 28 te Singapore. Orestes, 27 v. Hamburg n. Bremen. Oranjefontein, 26 510 m. w.n.w. Walvisbaai n. Kaapstad. Oranjestad. 28 te Madeira. Oranje, pass. 28 Kp. Guardafui n. Suez. Overijsel. 27 v. Shanghai n. Manilla. Poelau Laut, 26 te Colombo. P. G, Thulin. 27 v. Schiedam op proeftocht. Polyphemus. 28 te Belawan. Prins Frederik Willem, pass. 26 Vliss.'n. Bremen Prins Willem v. Oranje, pass. 27 Vliss. n. Hamb Pendrecht, pass. 27 Ras Madraka n. Mena A1 Ahmadi. Peperkust. 27 v. Amsterdam, 28 te Hamburg. Pieter S. 27 v. Amsterdam n. Swansea. Prins Alexander. 28 te Rotterdam. Polydorus, 28 te Halifax. Ridderkerk. 26 te East-Londen. Reiniersz, 27 te Tj. Priok. Rondo, 26 550 m. z.o. Guardafui n. Suez. Radja, pass. 27 Malta n. Halifax. Rotula, 27 v. Pta. Cardon n. Hull. Rijnland, pass. 27 Ouessant, 29 te A'dam verw. Roepat, 28 te New York. Schouten, pass 26 Sabang n. Singapore. Stad Leiden, 26 410 m. mv. Walvisbaai. Stentor, 27 te Paramaribo. Straat Soenda. 27 te Santos. Salatiga. 28 te Penang. Sarpedon. 27, te Oranjestad. Schie, 27 v. Algiers n. Malta. Solon, 27 v. Porto Cabello n. Maracaibo. Sibajak. 27 v. Aden n. Fremantle. Sliedrecht, pass. 27 Ouessant n. Isle of Grain. Statue of Liberty, 27 te Fawley. Swartenhondt, 27 te Makassar. Schelpwijk, 28 te Algiers. Stad Amsterdam, 27 v. Vlaardingen n. Hamp- tonroads. Talisse, 27 te Colombo. Tero. 27 te Rotterdam. Tarakan, 29 te Singapore verw. Tjibodas, 27 t, Balikpapan. Tankhaven 2. 27 te Tj. Uban. T.iipaoas, 27 te Singapore. Tiba, pass. 27 Flores Azoren n. Denemarken. Tabian. 23 v. Tj. Priok n. Semarang. Tiba, pass. 27 Flores Azoren n. Aarhus. Trajanus, 28 te Amsterdam. Utrecht. 27 v. Tj. Priok n. Singapore. Van Riebeeck, 27 te Surabaja. Van Waerwijck. 28 te Mombasa. Westerdam, 26 te New York. Waibalong, 27 1e Waingapu. Waterland, 26 te Bremen. Waterman, 27 v. Kaapstad n. Walvisbaai. Willem Barendsz, 27 v. Kaapstad n. Amsterdam. Zijpenberg, 27 v. Dakar n. Freetown. Zuiderkruis, pass. 28 Kp. Bon n. Amsterdam. KLEINE VAART Anna B. 27 v. Port Lyautey n. Tonnaycharente. Audacia, 26 v. Rotterdam n. Cardiff. Atlas 26 te Napels. Algarve, 26 v. Rotterdam te Dublin'. Astia, pass. 27 Vlissingen n. Londen. Appingedam, 25 v. Rotterdam t. Oporto. Amigo, 27 v. Fur n. Colchester; Baltic, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Bebox. 27 v. Vlissingen n. Londen. Bab T, 23 v. Requejada n. Calais. Bernisse. 27 v. Sevilla t, Rotterdam. Betty, 27 v. Boston te Maassluis. Badzo, 27 v. Rotterdam te Londen verw. Badzo, 26 v: Rotterdam n. Londen. Barendsz. 27 v. Newport te Rotterdam. Birmingham, 27 v. Harlingen te Grangemouth. Clipper, 28 v. Delfzijl t.e Preston verw. Cinderella, 27 v. Vlissingen n. Hull. Corale, pass. 27 Vlissingen n. Garston. Cornelia B 3, verm. 27 v. Marseille n. Marokko. Drie Gebroeders, 27 v. A'dam n. Helsingborg. De Ruyter, 26 v. Aalborg te Rotterdam. Diana V, 27 v. Amsterdam t, Rotterdam. Deni, 27 v. Londen te Terneuzen. Elsenburgh, 26 v. Rotterdam n. Casablanca. Erkalan, 26 v. Kopenhagen t.e Rotterdam. Europa, 26 v. Rotterdam n. Londen. Export 2, 26 v. Rotterdam n. Londen. Eibergen, verm. 27 v. Genua n. Barcelona. Ella, 27 v. Gothenburg n. Rotterdam. Eljo, 26 te Port Lyautey. Evertsen, 26 v. Vlissingen n. Waterford. Eagle, 27 v. Terneuzen te Rotterdam. Fen, pass. 26 Vlissingen n. Pt. Yarmouth. Flevo, 26 te Amsterdam. Fortuna, verm. 28 v. Goole n, Rotterdam Fuducia, pass. 26 Vlissingen n. Gent. Goeree. pass. 27 Vlissingen n. Breskens. Helvetia. 27 v. Londen te Rotterdam. Hydra. 26 te Barranquilla. Helen, 27 v. Vlissjngen n. Londen. Henrica B. verm. 27 v. Hansweert n. Boston. Import, pass. 27 Vlissingen n. Lissabon. Joost, 25 v. Bayonne n. Lowestoft. SANTPOORTERSTRAAT 44 (Kleverpark) Haarlem Telefoon 18953 AERDENHOUT vrije vest. vlakbij ti-ein of tram te koop Onder arch, te bouwen vrij staand m. gar., grote tuin. Gereed okt a.s. Koopsom 51.000, lage overdr. kosten. Hyp. beschikbaar. Inl. mej. IJzerman mak. N.B.M. Tel. 26223 in het Zuiderhoutpark, bev. suite, serre, 4 slaapk. en bad- k. Koopsom f 25.000. Vesti gingsvergunning vereist. Br. no. 2108. Óm het even. Het vraagt tijd en geld. Beide geeft Rhee. Echt vrouwelijke arbeid. Goed betaald. Prima sociale voorzieningen. Prettige omgeving. Va kantie. Én wat zeer belangrijk is.Rhee is een zaak van ver trouwen. Daar kun nen huisvi-ouwen met haar was en meisjes met haar werkkracht zich aan toevertrou- Als JAN VAN DER PIGGE u een SIGAAR aanbeveelt, kunt u er staat op maken, dat hij „tot en met" getest is. Onver schillig in welke prijs klasse. Toetst u het maar eens aan de feiten. Tabak-, Sigaren en Pijpenhandel GROTE HOUTSTR. 81 HAARLEM Specialiteit: Eigen merken! HEEMSTEDE TEL 98201 Te koop aangeb. van part. auto in zeer goede st. merk Alleen part. Tel. K 2502 - 641 Bennebróek. Gevraagd: voor de dag of v. d. en n. Meer hulp aanwezig. Mevr. Elderingv. d. Schoot, Zijl- weg 13, O'veen. Tel. 10961. Gevraagd: voor benzine- en smeersta- tion. Zonder ervaring on nodig aan te melden. Garage H. PETERS, Binnenweg 79. Heemstede. v.a. 5.00 p. m. v.a. 2.00 p. m. Vele soorten UJaamotssroMtr si Wilt u met het Voor jaar een nieuwe vogelkooi? Rijksstraatweg 47, telef. 24233, heeft een ruime sortering prachtige mo dellen ook voor het mo derne interieur Geheel verchroomde kooi v.a. 8,95. Alles voor uw vogels. In de goede Hotels en fijne Restaurants schenkt men bij voorkeur Kahrel-koffie en Kahrel-thee. Kahrel-koffie en Kahrel-thee niet overal, maar uitsluitend verkrijgbaar bij de betere winkelier. Adressen op aanvraag. de stofzuiger met EXCELSIOR STOFZUIGERS zijn de beste ter wereld. Prijzen van 109.— tot 177.50. Huurkoop vanaf 7.80 per maand. Vraagt uw handelaar eens om een vrijblijvende demonstratie. Verkoopkant. Haarlem - Leeghwaterstr. 16 - Tel. 15617 REPARATIE - ONDERDELEN - SERVICE VOOR RUBBEROID- en MASTIEK WERKEN A. M. HOFF, Slachthuisstraat 78 rd., HAARLEM-O. TEL. 11112, na 6 uur 15038 DE KENNEMER BANKVERENIGING HOUTPLEIN 8 - HAARLEM vraagt, voor spoedige indiensttreding CHEMISCHE WASSERIJ vraagt voor motorcarrier. Vast loon en provisie. Bestaande wijk. Aanmelden- Fa. J. LOTTGERING, Grote Houtstraat 5a. SANTPOORT met supervisie over kachelsmederij. Boekhoudkundig onderlegd. Bereid om zonodig in verkoop te assisteren. Br. m. opgaaf v. opleiding, godsdienst en verl. sal. no. 2103.1 Voor een ieder die aan kan tonen, dat Klein Maar Dapper niet het beste en het goed koopste is in Haarlem en omstreken. Mijn concurrenten zijn kwaad, omdat ik door blijf gaan met de gekste prijzen. Ik blijf de Man, die zolang als ik leef, uw zorgen verlichten kan. Lees dit met aandacht. Donderdagmorgen om 9 uur begint onze verkoop van de nieuwste voorjaarscol lectie in binnen- en buitenlandse dessins en modellen. Word wakker en profiteer nu reeds, zodat u met de Pasen het best en goedkoopste gekleed gaat Huwelijksgeluk kunt u bevorderen door kleding te dragen van Klein Maar Dap per. Wij brengen u de mooiste herencos- tuums in Italiaanse en Engelse dessins, bijna voor niets. Sportcos- tuuins, Tweed in de nieuwste modellen, bijna voor niets. Sportcolberts in tweed en kamgaren met ticketzakje, bij na voor niets. De nieuwste tweedjassen in de Italiaanse model len en dessins, bijna voor niets. Panta lons in de nieuwste modellen en tinten bijna voor niets. De mooiste heren ga bardinejassen in alle maten en kleuren, bijna voor niets. Buikcostuums drie de- lig in allergrootste maten, in alle kleuren bjjna voor niets. Jongenscombinaties met lange pantalon, bijna voor niets. De beste Dames gabardine regenmantels in de nieuwste modellen en kleuren, bijna voor niets. Kellners-pan- talons in alle maten, bijna voor niets Buik pantalons in de groot ste maten, bijna voor niets Bezichtig onze 3 étalages, dan kunt u iets moois zien! Betaalzegels worden aangenomen. LANDGENOTEN! Doet uw ogen open en koopt waar voor uw geld! Komt, ziet en overtuigt u bij het van ouds bekende adres: voorheen Anegang, thans hoek by de Gen. Cronjéstr Haarlem-N., tel. 12447 Wij geven géén ca deaus die u zelf moet betalen, maar wel de beste kwaliteit voor de laagste prijzen. Loopt niet verkeerd, wij hebben géén filialen. VVU hebben een grote omzet met een kleine winst. Zlchtzendingen kunnen wegens de drukte niet worden verzonden. Ouden van Dagen kunnen nu weer pro fiteren! Bü ons koopt u prettig! U kunt ook gebruik maken van onze cre- diet-service. Op vertoon van deze advertentie ontvangt iedere koper 3 PRO CENT EXTRA KOR TING! VRIJ ENTREE!

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11