V oor gestelde veiligheidsmaatregelen op het strand wekten bevreemding Kort en bondig RAAD ZANDVOORT Subsidie-verzoek van HZV voor bouw van botenhuis afgewezen Aandrang op parkeerverbod voor de Zuidboulevard had nog geen succes Hillegom Gemeenteraad Haarlemmerliede Zandvoort Bennebroek Voorstel teruggenomen Bezwaar tegen „ver kleedtarief Twee wethouders waren tegen een „B en W-voorstel" Reddingbrigade gepasseerd? Hogere subsidie voor „De Zeeschuimers B ezwaarschriften straatbelasting Receptie van de heer J. P. C. Lon gay roux Dammer Th. Both gepromoveerd Prijsuitreiking uitgesteld Schaakkampioenschap Bollenstreek Het school-Paasvoetbal- toernooi Eierzoekwedstrijd Opnieuw duinbrand Tijdelijke commandant van brandweer Raadslid en hoofd Huis vesting in ziekenhuis Installatie mr. G. E. Muller tot vice-president Bestuur „Bel Canto" Gymnastiekvereniging opgericht WOENSDAG 28 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ló te helpen, evenals de heer Koning (A. Z.B.). Het is, naar de voorzitter antwoord de, geenszins de bedoeling de reddingbriga de door deze maatregelen te passeren, maar de politie heeft op het strand ook een vei ligheidstaak. Het strandschap kan daarvoor gelden voteren, maar volgens hem niet voor hulp aan de reddingbrigade. De politie en de reddingbrigade moeten elkander in dit opzicht aanvullen, want de laatstge noemde kan nu eenmaal ondanks haar lof waardige prestaties niet continu in actie zijn. Mr. Van Fenema wilde de raad wel toezeggen, dat B. en W. de bestemming van het aan te schaffen motorvlet nader zullen bepalen, mede in overleg met de redding brigade, indien de raad dit voorstel wil aanvaarden. Voor hetzelfde geld kan de reddingbriga de, naar de heer D i e m e r f. Arb.) betoogde, haar vier vletten van een motor voorzien. Hij achtte dit heel wat effectiever. Zowel hij als de heren T a t e s (V.V.D.), Slag veld (P.B.), Lindeman (K.V.P.) en Koning (A.Z.B.) drongen aan op terug neming van het voorstel en nieuw overleg, waarin ook de reddingbrigade zou worden betrokken en er zat voor de voorzitter niets anders op dan daaraan gevolg te geven. pe aandrang die In de Zandvoortse raadsvergadering van dinsdagavond van diverse lijden werd uitgeoefend om de aanleg van een grote nieuwe parkeerplaats voor dui- iend auto's gepaard te doen gaan met een parkeerverbod op de Zuidboulevard en in de Brcderodestraat tussen 9 en 5 uur heeft voorshands weinig resultaat opgeleverd. De enige toezegging, welke de raad werd gedaan, luidde dat B. en W. en de politie de wenselijkheid daarvan, die zij thans nog niet aanwezig achten, nauwkeurig zullen blijven nagaan. De aanleg van parkeerterreinen ten oosten van het verkeersplein Brederodestraat-Hugo de Grootstraat heeft inmiddels een heel wat gunstiger finan cieel aspect gekregen doordat de N.V. Benzine en Petroleummaatschappij te Amster dam tegen een jaarlijkse som van f 5500 het eerst te realiseren gedeelte voor 470 auto's van de gemeente wenst te pachten mede voor de inrichting van een benzine en doorsmeerstation. Het voorstel betreffende een aantal veiligheidsmaatregelen aan het strand in de vorm van een grotere uitrusting van de politie moest door de voor zitter worden teruggenomen, want de raadsmeerderheid was van mening dat hierbij de Zandvoortse reddingbrigade was gepasseerd en het bleef daarbij, hoe knap de voorzitter, mr. Van Fenema het voorstel ook verdedigde. Er werden uitvoerige beschouwingen ge wijd aan het reeds genoemde voorstel tot aanleg van een parkeerterrein. De heer Van Kuyk (Arb.) zag er een welkome aanleiding in om nu eindelijk het verbod tot parkeren op de Zuidboulevard en in de Brederodestraat door te voeren, evenals de heer Lindeman, die zich zeer verheugde over de nieuwe financiële dekking als ge volg van de verpachting aan de Benzine en "petroleummaatschappij (B.P.). De tal rijke geparkeerde auto's ontsierden volgens deze spreker deze boulevard dapig en be lemmerden de doorkijk van bewoners en wandelaars naar zee. De heer Slagveld (Plaatselijk Belang) hoopte, dat het bedoelde parkeerverbod er thans spoedig door zou komen; maar de heer Koning (A.Z.B.) voelde, er minder voor; het zou volgens hem het massale par keren eenvoudig verplaatsen in de straten in de omgeving. Slechts een beperkt verbod zou hier zijns inziens cfp zijn plaats zijn. De voorzitter bleek er eveneens wei nig voor geporteerd te zijn. Op deze boule vard en in de Brederodestraat kunnen 490 auto's parkeren en het voorlopig te reali seren deel van het parkeerterrein kan er ongeveer evenveel hebben. Zou men nu in eens een parkeerverbod instellen, dan kan men niet meer dan dit aantal auto's bergen en daar gaat het juist om. Een boulevard zonder auto's achtte hij geenszins een ver fraaiing maar een „versaaiïng". Hij kon slechts toezeggen, dat hij de mo gelijkheid zou onderzoeken om de parkeer- mogelijkheden op de genoemde wegen in dien nodig enigszins te beperken. De Ben zine en Petroleummaatschappij heeft te dien aanzien ook geen eisen gesteld, al is er wel over gepraat. Wethouder K e r k m a n (Arb.) achtte een parkeerverbod echteer wel op zijn plaats omdat anders hét te verpachten parkeert- terrein op de minder drukke dagen onge twijfeld geheel leeg zal blijven, een mening welke werd gedeeld door de heren Van Kuyk (Arb.) en T a t e s (V.V.D.) De heer Lindeman (K.V.P.) bracht daarbij te berde dat het achterwege laten van een parkeerverbod ook tegenover de toekomstige pachter van het aan te leggen parkeerterrein niet fair zou zijn. Op dergelijke gronden kan men echter volgens de voorzitter geen parkeerver bod instellen. Dat moet gebaseerd zijn op een verkeersbelang, anders ontbreekt iedere rechtsgrond eraan. Hij verzocht de raad het voorstel te. aanvaarden met de toezegging zijnerzijds, dat de wenselijkheid van een parkeerverbod nog eens nauwkeurig onder ogen zal worden gezien. Daarop werd het voorstel unaniem aanvaard. Anders ging het overigens met het voor stel voor een aantal veiligheidsmaatregelen aan het strand dat nog al wat bevreemding wekte, onder meer aanschaffing van een mobilofoon voor de stationcar, waarmee de politie over het strand patrouilleert en een vlet met aanhangmotor voor de politie. De totale uitgave daarvoor zou f 7450 be dragen waarin het Strandschap echter ƒ6500 by zou dragen, een besluit dat reeds door Gedeputeerden is goedgekeurd. Hoe verheugd ook over de geringe kos ten die er voor de gemeente overbleven, verscheidene raadsleden verbaasden zich over het feit dat dit voorstel namens het college was gedaan omdat de beide wet houders het er bij de behandeling niet mee eens bleken te zijn. De voorzitter wierp tegen dat het hem evenzeer bevreemdde, omdat zij het er wel mee eens zouden zijn geweest toen deze aangelegenheid door B. en W. behandeld werd maar wethouder Ker k m a n ontkende dat nadrukkelijk: hij had er alleen geen bezwaar tegen ge maakt de zaak in de raad te brengen ten einde diens mening er over te kunnen horen. „Dit is het begin van een soort gemeen telijke reddingdienst, in handen van de politie, naast de bestaande reddingbrigade, die al zo vaak getoond heeft volledig voor haar taak berekend te zijn", aldus wethou der K er km an (Arb.). „De korpschef klaagt nota bene over gebrek aan personeel en nu wil hij dit erbij gaan ondernemen, terwijl er nog wel een voortreffelijke red dingbrigade is." De gelden die er voor de verbetering van de veiligheid op het strand beschikbaar komen, dienen volgens hem dan ook ten goede te komen aan het werk van de reddingbrigade en niet aan de politie. Wethouder Van der Werff (C.H.) had het bezwaar dat men over deze aangelegen heid wèl het advies van de reddingbrigade had gevraagd, maar dit blijkbaar naast zich heeft neergelegd om nu buiten haar om De nieuwe voorwaarden voor strand- verhuur hadden de instemming op één na, namelijk dat ook voor het gebruik van een kleedcabine door de gemeente te verstrek ken bonnen dienden te worden afgegeven, waarvoor dan een tarief van 0.10 zou gelden. Deze bepaling is toegevoegd om een inzicht te verschaffen van de mate waarin van kleedhokjes gebruik wordt gemaakt. Wethouder V a-n.d er Werff (C.H.) zei- de bezwaar te hebben tegen dat dubbeltje en de heer T a t e s (V:V.D.) vroeg of de strandpachters het ermee eens zijn. Het gaat. volgens de voorzitter alleen om een administratieve controle, „die ook politioneel gezien haar nut kan hebben". De heer Siegers (K.V.P.) klaagde er over, dat het publiek op het strand zich toch al niet teveel van de zedelijkheidsnor men aantrekt en zeide, dat de verkleed partijen op het strand nog zouden toene men indien men het gebruik van vei'kleed- kabines op deze wijze zou belasten. De voorzitter verklaarde zich bereid deze kwestie nog eens met de strandpach ters te bespreken. De voorgestelde subsidie van 200 voor de Zandvoortse zwemclub „De Zeeschui mers" achtte de heer D i e m e r (Arb.) te laag, onder meer omdat daaruit de krach ten voor de Zandvoortse reddingbrigade voortkomen. Hij wenste een subsidie van 500. De heer Tates (V.V.D.) voelde daar echter niets voor zolang deze subsidie al leen de salariëring van trainers ten goede zou komen. Hij achtte een groter bedrag dan 200 niet nodig, omdat deze vereni ging toch, naar hij zeide, niet bereid was om minder vermogende zwemlustigen te gemoet te komen. De heer Lindeman (K.V.P.) deed het tussenvoorstel om de vereniging 1.— per lid toe te kennen, dat is 350 en dat voor stel werd unaniem aanvaard, nadat het voorstel van de heer D i e m e r voor een subsidie van 500. met, alleen zijn stem en die van de heer Paap en mevrouw Mol (Arb.) en de heer Slagveld (P.B.) vóór, was verworpen. Langdurig werd voorts gediscussieerd over de voorgestelde afwijzing van de in gekomen bezwaarschriften tegen de ver hoging van de straatbelasting. De heer Tates (V.V.D.) zeide daarin mee te kunnen gaan met het college of schoon dit niets veranderde aan zijn stand punt dat de gemeente destijds ..neen" had moeten zeggen tegen deze dwang van bo venaf, waarbij de subjectieve uitkering uit het gemeentefonds afhankelijk was gesteld van deze verhoging der straatbelasting. De heer Van Kuyk (Arb.) wierp de heer Tates tegen, dat de gemeente niets anders had kunnen doen en kreeg instem ming van de heer Lindeman (K.V.P.), die onder meer uiteenzette dat de ver hoging erger leek dan zij was. De heer G o s e n (A.R.) vroeg echter de aandacht voor de minder draagkrachtigen onder de bezwaarden en vroeg of daar niets aan was te doen. De heren Slagveld (P.B.) en K o n i n g - (A.Z.B.) achtten de verhoging echter nog met dit voorstel te komen. Hij achtte eerst gteeds niet te billijken en de laatstgenoem- overleg met de reddingbrigade noodzakelijk dg voerde onder meer aan, dat men niet en deze gedachte vond algemeen weerklank in de raad. De heer Lindeman (K.V.P.) bracht hulde aan het Strandschap en in het bij zonder aan de gemeenten Haarlem en Am sterdam daarin voor deze flinke bijdrage, maar toonde zich zeer bevreemd over dit voorstel, dat was aangediend als afkomstig van B. en W., terwijl alleen de burgemees ter er achter stond. Ook de heer Van Kuyk (Arb.) achtte het juister de reddingbrigade met dit geld alleen de huiseigenaren had behoeven te treffen, maar hun aandeel verlicht had kunnen hebben door een verhoging van de gas- en waterprijzen. Mevrouw M o 1 (Arb.) meende echter, dat de huiseigenaren in Zandvoort tot dusverre met. de straatbelasting in een bevoorrechte positie hadden verkeerd en dat van boven af nu een eind is gemaakt aan dat „Sirtfer- klaas-spelen". Indien men de gas- en waterprijzen had verhoogd zou de verhoging van de straat belasting toch ook dwingend zijn opgelegd, zo zeide wethouder K e r k m a n (Arb.), die voorts verklaarde dat de „kleintjes" onder de huiseigenaren niet tegemoet gekomen konden worden, aangezien er geen onthef fing voor aanslagen op eigendom mogelijk is. Hij noemde voorbeelden van gemeenten, waar de straatbelasting hoger is geworden, ofschoon deze in sommige gevallen een overschot op de begroting hadden. Daarop werd het voorstel tot afwijzing van de bezwaarschriften, waarvan een aan tal in zeer onheuse termen scheen te zijn gesteld, aanvaard. De viering van het jubileum van de heer J. P. C. Longayroux te Zandvoort, die 40 jaar in dienst is van Hoyng's concern en waar over wij reeds eerder schreven, is dinsdag middag voortgezet met 'n intieme lunch in café-restaurant „De Rotonde" te Zand voort, tijdens welke de jubilaris uit handen van zijn directeur, de heer Quant, de gou den eremedaille van de Nederlandse maat schappij voor Nijverheid en Handel, als mede een fraai filmapparaat mocht ont vangen. Tijdens de receptie, die hierna volgde kwam een stroom van bezoekers de heer Longayroux gelukwensen, waarbij hem vele prachtige geschenken werden aange boden. In de wedstrijd om het persoonlijk dam kampioenschap van Kennemerland tweede klasse, heeft Th. Both na enige opmerke lijke successen de finale weten te bereiken. Tevens is hij gepromoveerd naar de eerste klasse. Wegens de huldiging van de kam pioen van Nederland in Haarlem is er deze week geen clubavond. De prijsuitreiking aan de leerlingen van de avondnijverheidssohool, die a.s. donder dag plaats zou vinden, is uitgesteld tot don derdag na Pasen. De uitreiking vindt dan plaats in hotel Sistermans, waar ook de werkstukken zullen worden tentoongesteld. Evenals andere jaren zal ook dit jaar de schaakclub de Uil wedstrijden organiseren om het persoonlijk kampioenschap van de Bollenstreek. Deze wedstrijden zullen ge speeld worden in Weltevreden en ze zullen aanvangen maandag 16 april. Er is een hoofdklasse, verder een eerste, tweede, en derde klasse. De voorronden zullen ge speeld worden in groepen van zes, daarna komt de finale. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het verschil in zienswijze van de diverse fracties in een gemeenteraad op bepaalde kwesties is wellicht nooit zo duidelijk naar voren gekomen, als tijdens de behandeling van het verzoek om een geldlening van de Haarlemse Zeilvereniging ten behoeve van een nieuw botenhuis aan de Mooie Nel, dat voor de dinsdagavond op het raadhuis in Halfweg gehouden vergadering van de ge meenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude op de agenda was geplaatst. De hierover te verwachten debatten wer den geopend door de heer D o e v e n (K.V. P.), die onmiddellijk verklaarde zich geheel bij deze meerderheid in het college, dat een afwijzend advies had gegeven, te willen aansluiten. Het betreffende verzoek van de H.Z.V. noemde hij op verschillende gron den verwerpelijk; niet alleen omdat verre weg het grootste gedeelte der leden tot de inwoners van Haarlem behoort, maar ook doordat er naar zijn mening geen dekking aanwezig is en er voor de gevraagde f 9000 dus geen enkele garantie bestaat. Spreker achtte het overbodig de principiële zijde nog eens ter sprake te brengen, maar wel wilde hij er nu reeds de aandacht op ves tigen dat de katholieke fractie bijzonder teleurgesteld zal zijn, wanneer de H.Z.V. na een eventuele weigering van de geld lening, door het college toch een bouw vergunning zou worden verleend. De heer Rijkeboer (V.V.D.) wenste te protesteren tegen de zinsnede in het advies, die de indruk wekt dat het beoefenen van de watersport onvermijdelijk uitwassen ten gevolge heeft; hetgeen voor de heer Van Essen (V.V.D.) aanleiding was op te mer ken, dat juist het verlenen van steun aan een goed georganiseerde vereniging als de H.Z.V. eventuele excessen zou beperken. Bovendien is voor deze uitwassen slechts een kleine groep verantwoordelijk, hetgeen ook buiten het gebied van de watersport kan worden geconstateerd. Op deze wijze zou men volgens spreker eveneens het autoverkeer .moeten verbieden. Vandaar dat de heer Van Essen zich om verschillende redenen vóór de lening verklaarde. Boven dien heeft de exploitatierekening van de H.Z.V. hem ervan overtuigd, dat er voor de gemeente geen enkel risico aan de lening verbonden is. Dit laatste werd door de voorzitter, burgemeester drs. J. J. M. Visser, volledig beaamd. Hij vestigde er de aandacht op, dat alle gebouwen van de H-Z.V. onbe zwaard eigendom zijn, zodat deze zo nodig voor onderpand in aanmerking kunnen komen. En wat de opmerking van de heer Doeven betreft, over het. verstrekken van een bouwvergunning, kon de voorzitter niet nalaten erop te wijzen dat de beoordeling hiervan uitsluitend tot de competentie van het college behoort. De heer Doeven (K.V.P.) bracht daarop in zijn tweede spreekbeurt weer nieuwe argumenten naar voren. Hij was van oor deel dat deze poging tot het vergroten van recreatiegebied in de kiem moest worden gesmoord; anders gaat er in de toekomst te veel terrein voor de agrariërs verloren. Er> daarbij dient men dan stellig rekening te houden met de principiële bezwaren der omwonenden, die een uitbreiding van het watersportcentrum allerminst op prijs zul len stellen. De heer G ij z e 1 (Arbeid) had een derge lijk betoog kennelijk verwacht, want hij stelde hier een nieuw gezichtspunt tegen over. Hij wees namelijk op de gelijkge stemde bevolking rond de Kager plassen, waar in de gemeenteraden van Warmond en Alkemade de K.V.P. de absolute meer derheid bezit en men toch de watersport liefhebbers allerminst ongenegen is. De bewoners halen de zeilers hier maar al te gaarne naar binnen, sinds men is gaan be seffen dat er aan deze categorie vrij veel te verdienen valt. En wie kan met zekerheid voorspellen dat straks in de omgeving van de Mooie Nel niet hetzelfde zal geschieden? Verder achtte de heer Gijzel uitbreiding van recreatieoorden juist bijzonder ge wenst. Hij besloot met de verklaring, dat hij het weigeren van de lening voor de H.Z.V. een grote belediging zou vinden, omdJf deze vereniging toch overal uitste kend bekend staat. Hierna werd het verzoek in stemming gebracht, met als resultaat dat de gevraag de lening niet zal worden verstrekt. Vier tegen zes luidde de uitslag; met als tegen stemmers de gehele K.V.P.-fractie plus de C.H.U.-wethouder Bokma. Dit was het meest interessante punt van deze vergadering, waarbij de voorzitter aan het begin tijdens het voorlezen van de in gekomen stukken nog had medegedeeld, dat met ingang van 1 mei het huisvuil te Halfweg door de gemeentereiniging van Amsterdam za] worden opgehaa'd. In de overige gedeelten van de gemeente blijft de eigen dienst deze werkzaamheden verzor gen. Zwemvereniging Verder was nog een brief ingekomen van de heer VanEssen (V.V.D.),waarin werd gewezen op de eigenaardige houding van het bestuur van een onlangs opgerichte zwemvereniging ten opzichte van de ge meente. Schrijver had hierdoor de indruk gekregen, dat de inwoners van Halfweg met opzet overal buiten werden gehouden en omdat het hier een belangrijke kwestie geldt, die het zwemonderricht van de jeugd betreft, achtte hij het de plicht van de raad zich ernstig met deze gang van zaken bezig te houden. De inhoud van deze brief verwierf bij de leden algemene instemming, maar men gaf er toch de voorkeur aan de verdere bespre king tot een volgende vergadering uit te stellen, omdat men nu in het geheel niet op deze kwestie was voorbereid. Deze mening werd door de voorzitter volkomen onderschreven. De burgemeester noeipde dit inderdaad een taak voor het collége, maar uiteraard bestaan er vopr een hieuw zwembad nóg geen 'afgeronde plan nen. Wel gaf spreker de toezegging, dat het spoedig uitbrengen van een pre-advies zo veel mogelijk door hem zou worden be vorderd. Beroepschrift Tenslotte werd het beroepschrift in be handeling genomen van de heer J. H. Bijnsdorp, tegen de weigering van een ver gunning tot het oprichten van een bedrijfs woning met bergplaats. Dit verbod steunde op het voorschrift in de bouwverordening, dat een ter bewoning bestemd gebouw niet geheel of gedeeltelijk uit hout mag worden opgetrokken. De heer Doeven (K.V.P.) wilde dit be roepschrift allerminst zonder meer ter zijde leggen, vooral omdat er momenteel bij de bouw toch zoveel hout wordt ge bruikt. Ook de heer Rijkeboer (V.V.D.) wees op de moderne mogelijkheden volgens dit systeem; waarna de heer Van Essen (V.V.D.) nog opmerkte, dat de bouwveror dening talloze uitzonderingen toelaat. Hij zou het daarom bijzonder op prijs stellen, wanneer de raad een oplossing vond die de adressant tevreden stelt. Ook de minder kapitaalkrachtige inwoners dienen immers zoveel mogelijk geholpen te worden. De voorzitter belichtte evenwel een andere zijde van deze kwestie. De aanvra ger was verkeerd begonnen door hout te kopen, alvorens hem de vergunning was verleend. Dit hóut was bovendien absoluut voor het doel ongeschikt, terwijl ook de in gediende tekening zelfs niet aan de pri maire eisen heeft voldaan. Het college blijft echter open voor eventuele wijzigin gen door een architect. Met deze verklaring nam de raad volledig genoegen. Nadat vervolgens nog enige punten als hamerstukken konden worden afgehandeld ging de raad over tot een besloten zitting. Ook dit jaar zal in de Paasvakantie het traditionele Zandvoortse schoolboetbaltoer- nooi weer worden gehouden. De deelnemen de scholen zijn in twee afdelingen ingedeeld. In afdeling D komen uit het VGLO-elftal van de Karei Doormanschool en de laagste elftallen van de Wim Gertenbachschool voor Ulo. in afdeling E zal de strijd gaan tussen Wilhelminaschool, Hannie Schaftschool, Dr. Albert Plesmanschool, Julianaschool, Karei Doormanschool, Mariaschool, School vereni- ginig Aerdenhout-Bentveld en Tyo van Eeghen instituut, (beide laatste scholen uit Aerdenhout). Het wedstrijdprogramma werd aals volgt samengesteld: Donderdag 29 maart: 9—10.05 Wilhelmina schoolHannie Schaftschool; 10.1011.05 Dr. Albert PlesmanschoolJulianaschool: 11.20 12.25 Karei DoormanschoolMariaschool. Zaterdag 31 maart: 9.0010.05 Juliana school—Mariaschool; 10.10—11.15 Wilhel minaschoolDr. Albert Plesmanschool; 10.10 —11.15 Schoolver. AerdenhoutTyo v. Eeghen Inst.; 11.2012.25 Hannie Schaft schoolKarei Doormanschool. Dinsdag 3 april: 9.0O—10.05 Mariaschool— Hannie Schaftschool: 9.00—10.05 VGLO— ULO 4: 10.1011.15 Dr. Albert Plesmanschool —Karei Doormanschool; 11.20—12.25 Wilhel minaschoolJulianaschool. Donderdag 5 april: 9.0010.05 Wilhelmia- schoolKarei Doorman school; 9.0010.05 ULO 3—VGLO; 10.10—11.15 Hannie Schaft schoolJulianaschool; 10.1011.15 Tyo v. Eeghen Inst.—Schoolver Aerdenhout; 11.20 12.25 Dr. Albert PlesmanschoolMariaschool. Zaterdag 7 april: 9.0010.05 Julianaschool Karei Doorman .school; 9.0010.05 ULO 3 —ULO 4; 10.10—11.15 Wilhelminaschool— Mariaschool; 11.2012.25 Hannie'Schaftschool Dr. Albert Plesmanschool. Beslissingswedstrijden en prijsuitreiking zullen plaats vinden op maandag 9 april, (eventueel op woensdag 11 april). Ook dit jaar zal in Zandvoort weer een eierzoekwedstrijd voor de jeugd worden georganiseerd, deze keer door een plaatse lijk blad, tezamen met het Zandvoortse Sint Nicolaas-aetiecomité. De wedstrijd zal echter niet zoals gebruikelijk was op het strand worden gehouden, maar op een viertal nader aan te duiden plaatsen in het centrum van het dorp zullen vier kalkeie- ren worden verstopt, in totaal dus 16 eieren. Zaterdagmiddag om kwart over twaal ven wordt Zand voorts jeugd opgeroepen op het Raadhuisplein, waar nadere aanwijzin gen zullen worden gegeven. Voor degene, die het eerst een ei inle vert, wordt een ppijs beschikbaar gesteld bestaande uit een waardebon, verder stelt genoemd comité voor elke vinder een zéér groot chocolade-paasei beschikbaar. De Zandvoortse politie verleent voor dit eve nement alle medewerking. Onder meer zal op het moment, dat het zoeken aanvangt, het verkeer in het dorpscentrym enkele ogenblikken worden stopgezet totdat de jeugd zich voldoende heeft verspreid. Dinsdagmiddag omstreeks twee uur werd de Zandvoortse brandweer opnieuw gealar meerd voor een duinbrand, thans achter de Clara-stichting in de Kostverlorenstraat. Daar de commandant Van de Zandvoort se vrijwillige brandweer, de heer D. van Noort, reeds geruime tijd ziek is en het zich laat aanzien, dat hij niet in staat zal zijn binnenkort zijn werkzaamheden weer te hervatten, overweegt Zand'voorts bur gemeester, als hoofd van de brandweer als waarnemer voor de heer van Noort tijdelijk een brandweercommandant te benoemen daar de burgemeester het niet verantwoord acht het vrijwilligerskorps tijdens de ziekte van de heer Van Noort van een comman dant verstoken te laten. Na enkele weken thuis te zijn verpleegd, is het Zandvoortse raadslid de heer M. We ber in het begin van deze week in een Haarlems ziekenhuis opgenomen ter na dere observatie. Hoewel er geen reden be staat tot ongerustheid, staat het toch wel vast, dat de heer Weber geruime tijd niet zal kunnen werken. Ook het hoofd van de dienst „huisves ting", de heer J. F. Erdsieck is in een zie kenhuis te Haarlem opgenomen. Hij moest een blindedarmoperatie ondergaan, waarbij zich complicaties hebben voorgedaan. Boven op een abdij in Dubuque in de Amerikaanse staat Iowa speuren Trappis ten dag en nacht de hemel af naar vijan delijke of ongeïdentificeerde vliegtuigen. Veertig broeders uit het eeuwenoude kloos ter van de stad zijn namelijk toegetreden tot het Amerikaanse „Ground Observer Corps", de luchtwachtdienst, en doen hun plicht, gekleed in hun pijen. Op de linker foto ziet men twee broeders op wacht. De rechter foto laat zien hoe tot het interieur van de cel van broeder Hillary, een van de lot de luchtwachtdienst toegetreden mon niken, ook een vliegtuig-herkenningskaart behoort. BINNENLAND Pensioen capitulanten. Nu de Wet Pen sioengeldigheid Bezettingstijd Capitulanten in werking is getreden heeft het ministerie van Oorlog aan de gewezen capitulanten medegedeeld, dat de gedurende de bezetting met groot verlof doorgebrachte tijd op hun verzoek pensioengeldig kan worden ver klaard. De indieninigstermijn voor deze ver zoeken sluit 1 Juli 1956. Dr. Vlekke hoogleraar. Binnenkort is de benoeming te verwachten van dr. B. H. M. Vlekke te 's Gravenhage, secretaris-generaal van het Nederlands Genootschap voor Inter nationale Zaken tot buitengewoon hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden voor het onderwijs in actuele politieke vraagstukken. Dr. Vlekke is reeds in 1951 als docent aan de Rijksuniversiteit te Leiden verbonden. Burgemeesters. Met ingang van 16 april is benoemd tot burgemeester van Hengelo (Gld.) Th. P. H. baron Mackay, met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Rolde 'Drente). Met in gang van 1 mei is benoemd tot burgemeester van Medemblik H. B. P. A. Letschert, wonen de te Bolsward. Tewaterlating. Van een der hellingen van de werf Gusto v/h. firma A. F. Smulders te Schiedam is het 7250 tons enkelschroef motorvrachtschip „Straat Torres" te water gelaten. Het schip werd gebouwd voor de Koninklijke Jaca-China-Paketvaartlijnen te Amsterdam. Bij de scheepswerf „Piet Hein", voorheen Schram en Zonen te Papendrecht, is het bunkerschip „Esso Nederland 62", dat voor Esso Nederland N.V. te 's Gravenhage is gebouwd, te water gelaten. Het schip werd gedoopt door de heer Y. Klaassens van de Esso. HAARLEM EN OMGEVING Pinkstergemeenten. Tweede Paasdag wordt een conferentie gehouden in gebouw Cultura, Jansstraat 85, van Pinkstergemeen ten die zich verenigd hebben in de broeder schap van Volle Evangelie Gemeenten in Nederland. Aan deze conferentie zullen ge meenten uit het westen deelnemen. Als spre kers zullen optreden de heer C. Neeser, over zijn arbeid in Spanje, en de heer A. Muller, medewerker van Hermann Zaiss over de ar beid in Duitsland. Zangkoren van Amster dam, Haarlem en Den Haag verlenen mede werking. Ook zullen de Pentecostal Sisters zich laten horen. Uitloting. Woensdag 11 april zullen ten stadhuize te Haarlem in het openbaar uit geloot worden obligaties van de 3 percent geldlening 1938 tot een bedrag van f311.000 en van de 4 percents geldlening 1951 tot een bedrag van fll2.0OÖ ten laste der gemeente Haarlem en wel des voormiddags om 10 uur. Haarlemse rechtbank De installatie van mr. C. E. Muller, rech ter bij de Haarlemse arrondissements rechtbank, tot vice-president van deze rechtbank, zal geschieden op dinsdagmor gen 10 april omstreeks 10 uur, voor de •aanvang der civiele zitting. Op de onlangs gehouden jaarvergadering van het operakoor „Bel Canto" werd het dagelijks bestuur als volgt samengesteld: de heer P. A. van Huit, voorzitter; me vrouw W. MazurelPonsen, secretaresse en de heer J. Koster, penningmeester. Ver der zijn nog in het bestuur benoemd de heren H. Noesel, H. N. Kooyman, C. W. Roosloot en M. van der Bijl. De muzikale leiding büift in handen van Bep Ogterop. Na enige weken te hebben proef ge draaid, werd dinsdagavond onder vrij grote belangstelling de gymnastiekvereniging „Kracht en Vlugheid" in gebouw „Reho- bóth" te Bennebroek opgericht tijdens een vrij druk bezochte vergadering. Na een vrij langdurige bespreking werden de sta tuten en het huishoudelijk reglement goed gekeurd. Vervolgens ging men over tot het kiezen van een definitief bestuur. Tot voorzitter werd met op een na algemene stemmen gekozen de heer L. Siersma, tot bestuursleden mevrouw M. Verhoeven en mevrouw T. Lingmondt, alsmede de heren T. de Smeth, A. Wesmaas, J. Vis en J. C. Huygen. Onder langdurig applaus werd met al- genmene stemmen de burgemeester ge kozen tot beschermheer. Hij verklaarde zich zeer ingenomen met deze benoeming en hoopte dat de nieuwe vereniging die thans 191 leden telt, met kracht en vlug heid zich tot een bovenste plaats onder de organisaties te Bennebroek zou opwerken. Nadat bij de rondvraag enige wensen omtrent de werktuigen naar voren waren gekomen en vervolgens de aandacht van het bestuur werd gevraagd voor de kleding der turners en turnsters werd tegen half elf de vergadering gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15