Russische vice-premier ontkent ongeregeldheden in Georgië 4/ Rusland verrast Westen met een nieuw ontwapeningsplan Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Grote wijziging van Sovjet standpunt, zegt Moch Mikojan erkent het bestaan van dwangarbeiders-kampen Atoomwapens buiten beschouwing gelaten Het woord is aan WOENSDAG 28 MAART 1956 301e JAARGANG No 69 Vandaag twee trawlers naar zee youowt Londense jaarbeurs dit jaar voor het laatst BIF te gronde gegaan aan exclusiviteit Verrassend Russisch voorstel in Genève Europese samenwerking op economisch gebied, met inbegrip van atoomenergie De verdediging der Etnabaai-infiltranten Den Haag spreekt Indo nesische verklaringen tegen Nieuwe behandeling van opzeggen van de Unie Kabinetscrisis op IJsland door NAVO-basis Gebedsdag voor vervolgde negers in de V.S. Malenkov s levenswens Schraal weer Weerrapport 70e JAARGANG No 224 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Hurjsman Vandaag is het Haagse Madurodam weer voor het publiek open gesteld. Een kijkje op deze stad-in-miniatuur, waar de laat ste hand wordt gelegd aan de afwerking der verschillende modellen en imitaties. Op pagina 2 vindt men een „geschreven gezicht" op Madurodam. NIEUW DELHI (Reuter/AFP) Anas- tas Mikojan, de Russische eerste plaatsver vangende 'premier, heeft dinsdag te Nieuw Delhi ontkend dat zich in Georgië pro- Stalinistische ongeregeldheden hebben voorgedaan. „Er is geen onrust geweest, doch enkele personen hebben de herwaar dering van de verdiensten van Stalin niet zo gemakkelijk kunnen aanvaarden", zo zei hij tegenover journalisten op een re ceptie. Mikojan arriveerde maandag in Nieuw Delhi uit Karatsji, waar hij de vie ring van Pakistans onafhankelijkheid heeft bijgewoond. Mikojan ontkende verder dat op het congres van de Russische communistische partij te Moskou verleden maand „aanval len" op Stalin zijn gedaan. „Er was alleen maar critiek", zo zei hij. „Deze critiek was het gevolg van het be staan van de persoonsverheerlijking". Mi- Het lag vanmorgen in de bedoeling dat twee schepen van de IJmuidense trawler- vloot in de loop van vandaag naar zee zou den vertrekken. De trawler „Amsterdam" IJm. 28 zou omstreeks een uur vanmiddag uit Vlaardingen naar zee gaan en er be stond een kans dat ook de stoomtrawler „Tzonne" IJm. I, die gisteren kolen heeft geladen, vandaag nog uit IJmuiden zou vertrekken. De „Amsterdam" is van de rederij D. Joh. Krijger en de „Tzonne" van de rede rij „Petten II", waarvan de heer Krijger directeur is. De „Klaas Wijker" van de rederij „De Daad" zou donderdagmorgen naar zee gaan; de schepen van de rederij „Medan-Batavia" (de Medan en Soerabaia) volgen na Pasen. De N.V. Nationale Stoom- visserij Maatschappij (met de „Norma Maria", de „Eveline" en de „Vikingbank") had de zaak vanmorgen nog in beraad. ADVERTENTIE BARTELIORISSTR. HAARLEM FERD. B0LSTR. 48 ADAM TEL. 13439 TEL. 717162 WINDJACKETS - PANTALONS (Van onze correspondent in Londen) De Londense jaarbeurs, de British In dustries Fair (BIF), is ter ziele. Besloten is alleen in Birmingham de jaarbeurs voor zware machines en technische artikelen te laten voortbestaan. De jaarbeurs, die over enkele weken in het Londense gebouw Olympia gehouden wordt, zal de laatste zyn. Enkele jaren geleden heeft men de stervende Britse jaarbeurs nieuw leven trachten in te blazen door het geheel over te dragen aan een particuliere onder neming. Daarvoor werd de jaarbeurs door het Britse departement van Handel ge organiseerd. Het heeft niet mogen baten. De Britse jaarbeurs was meestal een saaie vertoning omdat zij een zuiver na tionaal karakter droeg. Groot-Brittannië heeft nooit de fleurige, internationale jaar beurzen, die op het continent gehoudeh worden, gekend. Het is typerend voor de Britse eilandmentaliteit. In jaarbeurskrin gen waren er personen, die rillen bij de ge dachte aan een internationale beurs. Zij noemden dit oneerlijke concurrentie. De moeilijkheid bij het organiseren van een Britse jaarbeurs was, dat er in de loop van het jaar alle mogelijke gespecialiseerde beurzen gehouden worden, die evenveel ruimte in beslag nemen als de hele BIF- manifestatie. De regering heeft meer geld beschikbaar gesteld voor overzeese han- dels-propaganda. Volgens sommigen be staat er nog kans dat Groot-Brittannië inderdaad een internationale jaarbeurs zal organiseren. Het bedrag, dat de regering heeft gegeven, is echter niet speciaal be stemd voor een jaarbeurs, maar voor pro paganda voor buitenlandse handel in het algemeen. Het is een veeg teken, dat terwijl Groot- Brittannië een schreeuwende behoefte heeft aan export de jaarbeurs verdwijnt. Wat in Groot-Brittannië, dat op allerlei gebieden toch opmerkelijke prestaties verricht, he laas ontbreekt, is geestdrift en werkdrift, die juist de kenmerken zijn van vele con tinentale landen. Een overheersend gevoel van zelfvoldaanheid is een overblijfsel van de Britse vooroorlogse machtspositie. Daar naast treft men veel onvruchtbaar zelfbe klag aan bij degenen, die beseffen dat er iets in de wereld is veranderd. Het opgeven van de jaarbeurs, welke ondanks haar te kortkomingen een belangrijk nationaal in stituut vormde, is van dit alles een symp toom. Er wordt hier ook critiek uitgeoefend op bet feit dat Groot-Brittannië vaak een slecht figuur slaat op vele buitenlandse jaarbeurzen. (Van onze correspondent in Londen) De Sovjet-Unie heeft gisteren een nieuw ontwapeningsplan ingediend. Op de conferentie van de onder-commissie voor ontwapening van de UNO in Londen las de Sovjet-gedelegeerde, de plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken, Gromiko, een uur lang de tekst voor. De Westelijke afgevaardigden vinden het Sovjet-voorstel belangrijk en zullen het zorgvuldig bestuderen. Na Gromiko's verklaring werd de bijeenkomst tot vandaag geschorst. (Reuter/AFP) Het nieuwe plan dat naast vele punten uit vroegere Sovjet- voorstellen ook verscheidene nieuwigheden bevat, heeft volgens officiële kringen slechts betrekking op de gewone bewape ning en bevat geen voorstellen voor uit schakeling van atoomwapens. De Ameri kaanse, Britse, Franse en Canadese afge vaardigden zullen overleg plegen met hun regeringen. Naar verluidt bevat het Sovjet-plan voor stellen voor beperking van de strijdkrach ten der grote mogendheden. De strijdkrach ten van de Verenigde Staten en de Sovjet- Unie zouden tot anderhalf miljoen man elk beperkt moeten worden. Sommige diplorqatieke waarnemers ge loven, dat het nieuwe Sovjet-plan een wig wil drijven tussen Groot-Brittannië en de Verenigde Staten. Groot-Brittannië heeft vorig jaar ondanks Amerikaanse oppositie voorgesteld met gedeeltelijke ontwapening te beginnen door beperking van de con ventionele strijdkrachten. De Sovjet-voorstellen hebben de Weste lijke mogendheden verrast. Op het eerste gezicht schijnen zij dichter bij de door het Westen geëiste nauwlettende internationale controle en toezicht op de ontwapening te komen. Jules Moch, de Franse afgevaar digde, verklaarde, dat uit het plan een „zeer grote wijziging van het standpunt" van de Sovjet-Unie blijkt. De Sovjet-Unie stelt geen beslissende maatregelen voor op het gebied van atoomwapens of voor GENèVE (Reuter-UP) De Sovjet-Unie is van plan de voorbereiding van een ge heel Europa omvattende overeenkomst voor economische samenwerking binnen de economische UNO-commissie voor Europa (E.C.E.) voor te stellen. De permanente af vaardiging van de Sovjet-Unie te Genève heeft verzocht dit punt te plaatsen op de voorlopige agenda van de jaarlijkse vol tallige vergadering der E.C.E., die op 7 april begint. De Sovjet-delegatie, handelend volgens telefonische instructies uit Moskou, ver zocht voorts nog twee punten op de agen da te plaatsen, te weten de uitwerking bin nen de E.C.E. van ontworpen maatregelen voor de ontwikkeling van handelscontrac ten tussen Oosteuropese en Westeuropese landen en de oprichting van organen der E.C.E. voor kwesties, die betrekking heb ben op het vreedzame gebruik van atoom energie. Men verwacht pas nadere bijzonderheden te horen als de voorstellen de volgende maand door de afgevaardigde van de Sovjet-Unie zullen worden uiteengezet. Tengevolge van het op grote schaal toe laten van nieuwe leden tot de UNO in de afgelopen herfst en een speciale stemming van de Economische en Sociale Raad van de UNO, waarbij West-Duitsland als vol waardig lid tot de E.C.E. werd toegelaten, is deze organisatie nu vrijwel universeel voor Europa. Slechts Zwitserland, dat niet tot de UNO is toegetreden, en Oost-Duits- land.dat in de E.C.E. als „bezette zone" ver tegenwoordigd wordt, hebben geen stem recht in de E.C.E. Op verzoek van Tsjechoslowakije zal de status van Oost-Duitsland opnieuw aan de orde gesteld worden. beëindiging van de bewapeningswedloop. Wat dit betreft is er een duidelijke wijzi ging in vergelijking met vroegere Sovjet- voorstellen, zo meende hij. Welingelichte kringen melden dat Gro miko gezegd had dat het Brits-Franse plan, dat vorige week werd ingediend, en dat een ontwapening op lange termijn be oogt, niet in staat zou zijn de ontwape- Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft medegedeeld dat in de afgelopen weken en ook nog dezer dagen van officiële Indonesische zijde verschil lende verklaringen zijn afgelegd, als zou de Nederlandse regering hebben geweigerd Indonesische beklaagden, die in Nederlands Nieuw-Guinea werden berecht, te doen bij staan door een Indonesische verdediger. Het ministerie verklaart dat de Indonesi sche minister van Buitenlandse Zaken op 24 november 1955 aan de Hoge Commissaris der Nederlanden verzocht tijdig te worden ingelicht omtrent de datum, waarop de rechtszaak tegen de infiltranten eventueel in hoger beroep zou worden behandeld. Tevens werd de wens geuit, dat aan een Indonesische advocaat gelegenheid zou worden gegeven, de veroordeelden rechts kundige bijstand te verlenen bij de behan deling van hun zaak in hoger beroep. In antwoord hierop werd medegedeeld dat al vorens tot toelating van een Indonesische raadsman kon worden besloten, de Indone sische regering de naam van de raadsman diende over te leggen, ter beoordeling of hij voor de Nederlandse regering aanvaard baar zou zijn. Hierop is door de Indonesi sche regering nimmer enig antwoord gege ven, ook niet, nadat daaraan door het Ne derlandse Hoge Commissariaat was her innerd. Wat betreft de wens, dat een eventueel door Indonesië aan te wijzen verdediger voor de Nederlandse regering aanvaardbaar zou dienen te zijn, wordt opgemerkt, dat ook in de zaken Jungschlager en Schmidt mr. Van Empel door de Nederlandse rege ring pas als verdediger was aangezocht, na dat hij door de Indonesische regering was gekozen uit een opgave van Nederlandse verdedigers, welke door de Nederlandse re gering was overgelegd, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken. DJAKARTA (Reuter) De nieuwe In donesische regering heeft besloten, om het wetsontwerp ter verbreking van de Neder lands-Indonesische Unie, dat door het vo rige, voorlopige, parlement was goedge keurd, in te trekken en een nieuw wetsont werp met dezelfde strekking in te dienen. De minister van Voorlichting, Sudibjo, zei, dat een wetsontwerp zou worden ingediend, volgens welke alle verdragen met Neder land, die gesloten werden op de conferen tie van 1949 toen Indonesië zijn onaf- hankelijikheid verkreeg opgezegd zouden worden. Het eerst genoemde ontwerp is nog steeds niet door president Sukarno gete kend. Toen het door het parlement aange nomen werd, verlieten de leden van de oppositie de zaal, omdat zij van mening waren, dat de parlementaire regels niet na-" gekomen waren. Tegen de opzegging van de Unie werd geen bezwaar gemaakt. ningsonderhandelingen over het dode punt heen te helpen. Hij verwierp het Brits- Franse plan niet zonder meer, aldus deze bronnen. Gromiko heeft voorgesteld dat de kwesties der conventionele bewapening en die der atoomwapens gescheiden zul len worden, waarmee de Sovjet-Unie een nieuwe koers is ingeslagen. De Verenigde Staten stelden verleden week voor hun legersterkte terug te bren gen op 2.500.00 man, indien de Sovjet- Unie dit ook doet. De Pravda zegt dat de nieuwe Westerse ontwapeningsvoorstellen ongeschikt zijn. De Westerse plannen betekenen een stap achteruit vergeleken met de voorstellen welke reeds in de UNO besproken zijn en met de besluiten van de UNO-Assemblée. Pravda zegt dat de nieuwe Brits-Franse voorstellen, die een nieuwe variant zijn op ontwapening in stadia, niet voorzien in wezenlijke niveaus waartoe de strijdkrach ten van de diverse staten besnoeid moeten worden. Dit plan stelt het verbod van kern wapens en zelfs van proeven er mee onbe paald uit. Bovendien Iaat het het gebruik van wapens voor massale vernietiging toe, zonder de instemming van de Veiligheids raad. Deze voorstellen zijn niet in over eenstemming met de eisen der volken, die verwachten dat de ontwapeningssubcom missie een wezenlijk program van ontwa pening opstelt. De nieuwe Amerikaanse voorstellen in die subcommissie betreffen de ontwapening niet. Het Amerikaanse plan gaat niet verder dan het probleem der con trole, hetgeen in feite neerkomt op het ver zamelen van gegevens voor de inlichtingen dienst op het territoir van andere staten. In d'it plan wordt in het geheel niet gerept van het probleem van het verbieden van kernwapens. De conclusie lijkt gewettigd dat de Westerse voorstellen geen geschikte basis voor de oplossing van het ontwape ningsprobleem betekenen. Hun aanvaar ding zou alleen maar helpen de bewape ningswedloop te verlengen waarvan de volken het eind verlangen, aldus Pravda. Aan de grens tussen het West-Berlijnse district Kreuzberg en de Russische zone van de voormalige hoofdstad van het Der de Rijk is in aanwezigheid van de districts- bürgemeester Willy Kressmann een groot bord geplaatst, waarvan de opschriften, zoals deze foto toont, pleiten voor de her eniging .van Duitsland in het algemeen en Berlijn in het bijzonder. Zinspelend op de huidige agitatie tegen Stalin, spreekt men het verlangen uit de Stalin-Allee in Oost- Berlijn onder Westduits beheer een nieuwe westelijke naam te geven. Van Stalin- Allee heeft men op het bord Stalin-Alle („afgelopen met Stalin") gemaakt. kojan noemde het „heel natuurlijk" dat sommige personen de herwaardering van Stalin moeilijk hebben kunnen aanvaarden. In antwoord op vragen betreffende de mogelijkheid dat de Cominform, de inter nationale communistische partijorganisatie, zal worden ontbonden, verklaarde Miko jan: „Heel veel mensen zijn bang van de Cominform, doch deze doet op het ogen blik niet veel. Zij geeft een dagblad uit en dergelijke". Mikojan zei „zeer vriendschappelijke" besprekingen te hebben gevoerd met pre mier Nehroe over zaken van wederzijds belang. Hij zei dat geen speciale voorstel len in overweging zijn genomen doch dat zich in India Russische deskundigen bevin den en dat praktische besprekingen over economische samenwerking nog voortgang vinden. Op nieuwe vragen betreffende het com munistische congres en de plaats, die Sta lin nu in zal nemen, zei Mikojan: „Er is niets in het programma veranderd. Sta lin heeft zijn plaats in de geschiedenis. Maar er zijn teveel goede dingen over hem gezegd. Het is niet nodig om er nog meer te zeggen". Kampen Toen hem gevraagd werd of er kampen voor dwang-arbeid waren onder het be wind van Stalin en of de Russische com munisten dit nu toegeven, antwoordde Mi kojan: „Wij willen dat niet ontkennen, maar er waren alleen maar misdadigers in die kampen". Mikojan zei, dat er „geen verandering" is in de Russische houding ten opzichte van de Cominform, na wat premier Boelganin en de partij-secretaris Kroesjtsjev daar over hadden gezegd, toen zij kortgeleden India een bezoek brachten. Zij verklaarden toen, dat er geen reden was om de Co minform te ontbinden. Mikojan zei dat de beslissing van bui tenlandse partijen van de Cominform of zij al of niet in de Cominform wilden blijven, door die partijen zelf zou moeten worden genomen. Mikojan ontkende, dat er thans in Rus land een strijd van persoonlijkheden aan de gang zou zijn en zei, dat de communisti sche partij unaniem tegen de persoons verering was. Op de vraag of het uitbannen van de persoons-verering zich ook tot commu nistisch China zou uitstrekken, zei hij: „dat is geheel en al een Chinese aangelegenheid. Daar hebben wij niets mee te maken". Volgens United Press heeft Ferenc Nagy, na de oorlog de leider van de kleine boe renpartij in Hongarije, die nadat zijn partij door de communisten geliquideerd was, is uitgeweken naar de Verenigde Staten, een brief geschreven aan Kroesjtsjev. Daarin heeft Nagy verklaard, dat de ont maskering van Stalin een nieuwe periode van vrede, begrip en voorspoed kan bren gen. „Doch", zo voegde Nagy eraan toe, „gij zult de mensheid pas werkelijk een dienst bewijzen, indien ge het niet laat bij de ontmaskering van Stalin, doch zon der aarzeling begint met de liquidatie van Stalins taktiek door het recht van zelfbe schikking terug te geven aan de landen en volken, zoals gij met uw medeleiders uw recht van zelfbestemming herwonnen hebt door de dood van Stalin en de erkenning van zijn misdaden". Nagy heeft deze brief gezonden aan de Sovjet-Russische ambassadeur in Wash ington met verzoek, hem door te zenden. Een Poolse communistische leider heeft, schrijvend in het partijblad „Trybunu Ludu" over „Stalins fouten en machtsmis bruik", de opvatting verkondigd, dat hier door in de tweede wereldoorlog velen het leven hebben verloren. Ook deelde de lei der, de partijsecretaris Jerzy Morawski, mee dat de Sovjet-partijsecretaris Kroesjt sjev tegenover buitenlandse communistische leiders had verklaard dat de strijd tegen de „persoonsverheerlijking" nog geenszins voorbij is en moet worden voortgezet op het gebied van wetenschap, kunst en cul tuur. Nog eens kampen Na te hebben betoogd, dat Stalin met alle middelen zijn persoonlijke macht had uitgebreid en geconsolideerd, zei Morawski, dat ook het besluit van de Comintern in 1938 om de Poolse communistische partij te ontbinden, genomen was met behulp van „valse en verzonnen beschuldigingen". Hierop waren „vrijwel alle leiders en acti visten van de communistische partij van Polen, die toen in de Sovjet-Unie woonden, gearresteerd en in kampen gestopt". Pravda Het dagblad van de Russische commu nistische partij „Pravda" heeft een stevige aanval op Stalin gedaan en hem verant woordelijk gesteld voor het instellen van een een-mans dictatuur met alle gevolgen daarvan. De aanval was vervat in een ongesigneerd artikel dat als kop had: „waarom is de persoonsverheerlijking vij andig aan de geest van het Marxistisch- Leninisme?" Het blad gaf het leiderschap van Stalin de schuld voor de achterstand in vele as pecten van het leven in Rusland, zoals ideologie, filosofie, economie en landbouw. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S KOPENHAGEN (Reuter-AFP) De pre mier van IJsland, Clafur Thors, heeft het ontslag van zijn kabinet aan president As- geir Asgeirsson aangeboden. Aanleiding tot het. ontslag is een breuk in de regerings coalitie. De progressieve partij heeft haar coalitie met de onafhankelijke partij ver broken wegens „wijziging van zienswijze" omtrent de regeringspolitiek jegens de be zetting van de NAVO-basis Kaflavik door Amerikaanse troepen. De onafhankelijken, waartoe premier Thors behoort, hebben 21 van de 52 zetels in het Althing (parlement), de progressie ven-zestien. Het huidige kabinet zal als zakenkabinet tot de verkiezingen op 24 juli aanblijven. De Genestet: Met uw „litteraire" vrinden Raakt ge meestal gebrouilleerd: Vriendschap toch is slecht te vinden, Waar steeds ijdelheid regeert. (Zucht op Rijm) NEW YOKR (Reuter) In duizenden Amerikaanse kerken wordt vandaag gebe den voor „de redding van allen die van vervolging te lijden hebben en de verlos sing van allen, die te lijden hebben van rasvooroordeel", zo heeft de negerpredi- kant Adam Clayton Powell, die deel uit maakt van de democratische fractie in het Huis van Afgevaardigden in Washington, bekend gemaakt. Powell, die voorzitter is van het organiserend comité, deelde mee, dat op bijeenkomsten in de voornaamste steden vertegenwoordigers van de neger gemeenschap van Montgomery (Alabama) zullen verschijnen. De negers in deze stad boycotten de stadsbussen als protest tegen de rassenscheiding. De „Raad van klanke burgers" in Mont gomery heeft besloten steun te zoeken in de noordelijke en oostelijke staten. Elk van de 13.000 leden van de organisatie heeft het verzoek gekregen, aan minstens vijf vrienden en verwanten brieven te sturen, waarin het standpunt van de raad ovér de rassenkwestie wordt uiteengezet. EDINBURG, Schotland (United Press) - De Russische minister Georgi Malenkov bracht dinsdag een bezoek aan het geboor tehuis van de Schotse dichter Robert Burns, van wiens werk Malenkov zeer veel houdt. „Nu is mijn levenswens vervuld", aldus Malenkov, die steeds een Russische uitgave van de werken van Burns bij zich draagt en er vaak, in het Russisch, uit aanhaalt. Malenkov genoot bijznder van zijn bezoek aan het dorpje Alloway in Ayrshire, waar Burns geboren is. De vroegere premier van Rusland bracht verder een bezoek aan Edinburgh een een krachtstation in Glasgow. In de afgelopen 24 uur hielden de lucht drukstijgingen in de omgeving van Schot land aan, zodat hier een afzonderlijk ho- gedrukgebied ontstond, dat evenwel nog in verbinding staat met het oude hogedrukge- bied boven Rusland. Dit beweegt zich ech ter langzaam naar het zuiden en neemt in betekenis af onder invloed van een actie ve depressie die over Noord-Scandinavië trekt, vergezeld van sneeuw en regen. Een andere depressie brengt regen en onweer op het Iberische Schiereiland. Deze storing doet ook de luchtdruk in Zuid-Frankrijk dalen, waardoor de oostelijke wind in ons land aanwakkerde. Omdat er de afgelopen nacht vrij veel wind bleef, kwam vrijwel nergens nachtvorst voor. Omdat er de ko mende 24 uur geen grote veranderingen in de algemene luchtdrukverdeling zullen komen, zal de oostelijke luchtstroming over ons land aanhouden en zal het schraal weer blijven. Zolang er veel wind blijft kan alleen op tegen de wind beschutte plaatsen lichte nachtvorst voorkomen. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven vlv. Z.-Limb. geheel bew. mist zwaar bew. onbewolkt mist nevel zwaar bew. onbewolkt half bew. nevel zwaar bew. onbewolkt motregen onbewolkt geheel bew. nevel nevel nevel zwaar bew. regen regen nevel licht bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. zwaar bew. wind richting temp. Neerslag in mm. ZW 1 0 wzw 2 0 windstil -2 nno 0 0 windstil 2 0 ono 6 0 no 3 0 ono 5 0 ono 4 0 nno 6 0 0 11 0 windstil 4 0 ono 12 0,1 ono 0 0 0 5 0 o 1 6 no 6 4 windstil 2 0 windstil 8 zo ozo windstil 2 7 4 16 8 0 vr. kr. ono 4 0 mat. ono 3 0 mat. ono 3 0 mat. ono 1 0 matige no 4 0 zw. ono 3 0 matige o 4 0 matige o 3 0 Neerslag laatste 24 uur. cccxxjofxrmrcnrminrixco nxioxraxmixwrnmraccoi AANHOUDEND SCHRAAL Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Droog en overwegend zonnig weer, maar in het zuiden van het land nu en dan overdrijvende wolkenvelden. Ma tige tijdelijk krachtige oostelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 29 maart Zon op 6.24 uur, onder 19.11 uur. Maan op 23.12 uur, onder 7.13 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 28 maart Hoog water: 4.48 en 17.03 uur. Donderdag 29 maart Hoog water: 5.25 en 17.42 uur. Laag water: 1.07 en 13.33 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1