SP ate Na EN RICK Moord met staatsie Stevensons nederlaag brengt Democraten in verwarring Minnesota's boeren verkozen beloften boven beleid van algemeen belang eet «\>te FEUILLETON WOENSDAG 28 MAART 1956 4 Betaling abonnementsgeld per giro Wéér dat schroeiend, brandend maagzuur. Beria's opvolger heeft Londen verlaten Serov vertrok naar Moskou met de T.U.-104 Botsing in de lucht werd ternauwernood vermeden SC ï\0 Een „goeie morgen" begint met Gillette Russische trawler bij Schotland gezonken A Zuivering onder Malenkovs vrienden, zegt Daily Mail „Willem Ruys"-bemanning schenkt geleidehond door Wil Wanting Extra-treinen wegens de Paasdrukte Ford maakte in 1955 een recordwinst (Van onze correspondent in Washington) De voorverkiezing („primary") In de Amerikaanse landbouwstaat Minnesota, heeft voor de Democraten als een aard beving gewerkt. Het stof is nog niet neer geslagen, maar men ziet de gevolgen reeds: brokken en verwarring: De uitslag heeft Estes Kefauver, de senator uit Tennessee, die zo optimistisch was te veronderstellen dat hij in Minnesota, al zou hij niet kun nen winnen, toch een behoorlijk aantal stemmen zou krijgen verrast. Hy behaalde een klinkende overwinning op Adlai Ste venson, hoewel deze de steun had van de Democratische partijorganisatie en voor aanstaande figuren zoals senator Humph rey. In 1952 heeft Stevenson zich pas op het laatst laten overhalen kandidaat voor het presidentschap te staan. Vandaar dat hij in dat jaar niet heeft deelgenomen aan „primary's". Nu hij echter zelf verklaard heeft opnieuw de vaandeldrager der demo craten te willen zijn, moet hij aan de voor verkiezingen meedoen. Het blijkt nu dat de sympathieke Ke fauver Stevenson kan verslaan in hoofd zaak door zoveel mogelijk mensen op een aardige manier een hand te geven en door koeien met gouden horens te beloven. Stevenson heeft de strijd werkelijk niet te licht opgevat. Hij heeft, week in week uit voortreffelijke redevoeringen gehou den, waarin hij op hoog peil en op leven dige, geestige wijze de problemen van deze tijd besprak. Stevenson blijft gematigd, waar hem dat in het landsbelang gewenst voorkomt. Hij weigert te zeggen wat de kiezers graag horen wanneer hij er van overtuigd is, dat het landsbelang daarmede niet is gediend. Zijn tegenstander Kefauver was niet zo scrupuleus. Hij beloofde de ontevreden boeren steun. Deskundigen zijn het er ech ter over eens, dat Kefauver's voorstellen op de lange duur averechts zouden werken. Zijn methode zou het overschot aan land- bouwprodukten groter maken en dat zou onvermijdelijk tot nóg lager prijzen der landbouwprodukten leiden. Slecht teken Dat de kiezers in Minnesota niet verder keken dan hun neus lang was bewijst wel dat de ontevredenheid onder de Ameri kaanse boeren ernstig is. Voor de republi keinen is dat al staan hun kansen ook goed een slecht teken. Truman heeft in 1948 zijn opzienbarende overwinning alleen kunnen behalen, omdat hij profiteerde van de steun der boeren. Kefauver, die niet te hoog mikte en die zijn positie van de onderliggende partij („underdog") uitbuitte, heeft het met glans gewonnen van de geestige intellectueel Stevenson. Afkeer van intellectuelen is aan de Amerikaanse massa niet vreemd en wanneer bij herhaling zou blijken, dat Ste venson door zijn type en wezen niet waarlijk populair in dit land kan zijn, dan zou hij weinig kans hebben om op de democratische conventie in augustus par tijkandidaat te worden. Zo ver is het evenwel nog niet. De vol gende grote proef komt 29 mei in Florida, en daarna, op 6 juni, in Californië. Steven son zou alleen dan goede kansen behouden, indien hij in die staten Kefauver op over tuigende wijze kon verslaan. Omgekeerd heeft Kefauver nieuwe successen nodig om op de conventie de kandidatuur te be machtigen. Kefauver is namelijk niet in de gratie bij de beroeps-partijfunctio narissen. Deze zullen hem het kandidaat schap alleen gunnen, indien zij er van overtuigd zijn dat geen ander dan Ke- U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 6.50, post- abonnés f 7. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn for mulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE xxooooooooooooooooocoooocrxy rooooooooocx»cocxx»nonoooc> fauver zoveel aantrekkingskracht op de massa uitoefent „Dark horses Politici, die profiteren van een remise tussen favorieten, noemt men hier „dark horses". Er is een hele stal vol van zulke „paarden", die trappelen van ongeduld om een kans te krijgen. Allereerst dient Harri- man genoemd te worden, de bekwame gouverneur van de staat New York. Ver der hoort men de naam van Symington fluisteren (senator van Missouri en oud minister van de Luchtmacht), alsmede de naam van Lyndon B. Johnson, senator van Texas, leider der democraten in de Senaat. Zelfs zijn er die oud-president Truman nog een kans geven. Kortom, de verwarring onder de Democraten is groot en de Repu blikeinen zouden zich daarover kunnen verheugen, ware het niet dat de ontevre denheid van de boeren hun zorgen baarde. De voorkeur, die de democraten bij de „voor-verkiezing" in New Hampshire aan Kefauver hebben- gegeven boven Steven son, was ook meer uitgesproken dan werd verwacht. Weliswaar deed Stevenson offi cieel niet mee, weliswaar heeft hij geen campagne gevoerd en Kefauver wel, maar men had toch verwacht dat de partij organisatie in New Hampshire, die voor een deel op Stevensons hand was, meer stemmen zou weten te verwerven voor de Democratische kandidaat van 1952. Men moet die wedkampen zien als een gelegenheid waarbij aspiranten naar het kandidaatschap ener partij, bewijzen kun nen leveren van hun populariteit bij de massa. De „primary" in New Hampshire was de eerste in dit verkiezingsjaar. Lang niet alle staten houden een „primary", doch waar die plaats vindt, geven de kie zers te kennen, naar wie hun voorkeur uit gaat als kandidaat. Iedere staat stuurt afgevaardigden naar de grote partij conventies, die in augustus worden gehouden. De Democraten te Chi cago. De Republikleinen in San Francisco. De afgevaardigden moeten rekening hou den met de voorkeur, die de kiezers in hun staat bij een „primary" hebben kenbaar gemaakt. Wetgeving De Amerikaanse senaat heeft een om streden wetsvoorstel goedgekeurd, dat tot strekking heeft de landbouwers, die zwaar getroffen zijn door de prijsdalingen van hun produkten, welke nu reeds vijf jaren duren, op grote schaal hulp te verlenen. Politieke waarnemers voorspellen, dat pre sident Eisenhower zijn veto over het voor stel zal uitspreken. Het wetsvoorstel, dat met 92 tegen 2 stemmen is aangenomen, gaat nu terug naar het Huis van Afge vaardigden. Vervolgens zal een gemeen schappelijke commissie uit de beide huizen van het Congres waarschijnlijk trachten een vergelijk te vinden voor de grote, fun damentele verschillen, die er bestaan tus sen dit voorstel en het door het Huis van Afgevaardigden goedgekeurde voorstel. Men verwacht felle politieke strijd over de landbouwpolitiek. Het thans aangenomen wetsvoorstel be vat bepalingen, die. in strijd zijn met de landbouwpolitiek van Eisenhower. Voor de slotstemming besloot de Senaat het peil der steunprijzen voor tarwe, katoen en mais te verhogen. Het voorstel beoogt de invloed van de landbouwoverschotten op de prijzen van deze produkten te vermin deren. Het houdt een nieu v programma tot beperking van het oogstareaal in. Onder dit programma zou de regering jaarlijks tot 1,2 miljard dollar moeten betalen om de landbouwers te bewegen een gedeelte van hun land braak te laten liggen. Democratische leiders onderzoeken de mogelijkheid of oud-president Truman overgehaald kan worden zich kandidaat te stellen voor het presidentschap, aldus meldt Reuters correspondent Ralph Harris uit Washington. Trumans naam wordt in verband ge bracht met een stroming in de Democrati sche partij die voorkomen wil dat de onaf hankelijke Kefauver tot kandidaat gekozen wordt. Men gelooft, dat Truman, die op 8 mei 72 jaar wordt, bereid is deel te nemen aan een „aggressieve" verkiezingscampag ne tegen president Eisenhower en de Repu blikeinen. Truman heeft verklaard, de Democratische nationale conventie te zullen bijwonen. Hij herhaalde evenwel niet de wens te koesteren nogmaals president te worden. ADVERTENTIE Tijd Toor 'n paar RannieBl Wéér een avond bedorven waarvan ze zich zoveel hadden voorgesteld. Bij de eerste hap eten viel 't verkeerd. Zuurbranden voor en na. En niet te stillen...'. Totdat een paar Rennies redding brachten. Onmiddellijk 'n Wonder die Rennies - U gebruikt ze toch ook? In iedere apotheek en drogisterij ver koopt men U Rennies graag. LONDEN (Reuter) Generaal Ivan Se rov, hoofd van de Sovjetrussische veilig heidsdienst, is gisteren uit Londen naar de Sovjet-Unie vertrokken. Serov, die naar Groot Brlttannië was gekomen met het oog op de veiligheidsmaatregelen, die wor den genomen by het komende bezoek van de Sovjet-leiders aan Groot-Brittannië, reisde met het „TU-104"-straalpassagiers- vliegtuig waarmede h(j donderdag te Lon den was aangekomen. De Britse pers heeft op Serov die Beria's voornaamste medewerker was felle critiek geoefend. In verscheidene hoofdartikelen is verklaard dat hem nim mer toestemming had moeten worden ver leend Britse bodem te betreden. Serov legde bij zijn vertrek geen verklaring af. De Sovjet-ambassadeur Malik zei dat Se rov met Boelganin en Kroesjtsjev zal terugkeren. Andrei Toepolev, de 68-jarige ontwerper van de TU-104 heeft tegenover het partij orgaan „Pravda" verklaard, dat het toestel in serie wordt vervaardigd voor het ge bruik op de voornaamste Russische lucht lijnen. Hij zei, dat het tweemotorige vlieg tuig, de Toepolev-104, vijftig passagiers met hun bagage, alsmede een bemanning van zes leden met een snelheid van acht honderd kilometer per uur over een af stand van ongeveer 3.20^ km kan ver voeren. In een toeristenuitvoering zal er plaats zijn voor zeventig personen. Het toestel, dat geheel van metaal is vervaar digd, heeft een drukcabine, waardoor het op een grote hoogte kan vliegen. Het vlieg tuig en alle apparaten zijn „tot de laatste klinknagel" in Rusland vervaardigd, aldus Toepolev. De bemanning bestaat uit twee piloten, een navigator, een radiotelegrafist, een boordmecaniciën en een stewardess. Voor radio-Moskou, die dit bekend maakte, verklaarde de Russische invlieger Joeri Alysjiev dat het toestel „absoluut veilig en zeer geriefelijk" is. Het was in negen uur van Moskou naar Vladivostok aan de Stille Oceaan, gevlogen, een af stand waarover gewone vliegtuigen ander halve dag doen. Volgens Alysjiev wordt er thans gewerkt aan passagiersvliegtuigen die met grotere snelheid een nog grotere lading over een langere afstand kunnen vervoeren. De TU-104 is in drie uur en 14 minuten van Londen naar Moskou gevlogen met een gemiddelde snelheid van 816 kilometer per uur. De TU-104 vloog vorige week in drie uur en 36 minuten van Moskou naar Lon den. De Britse adjunct-luchtvaartattaché in Moskou Deverill die Serov op zijn terugreis vergezelde, verklaarde bij aankomst in Moskou, dat de reis uitstekend verlopen was. Serov is tevreden over de veiligheids maatregelen die de Britse autoriteiten heb ben getroffen voor het bezoek van premier Boelganin en partijsecretaris Kroesjtsjev, aldus verneemt AFP in gezaghebbende kringen te Londen. LONDEN (Reuter) De piloot van een Elizabethan van de British European Air ways rhë't 23 passagiers "en nog vijf be manningsleden, op weg van Belfast naar Londen, heeft door een steile duik nog maar juist een botsing met een Vampire- straaljager kunnen vermijden. De passa giers werden door de onverwachte ma noeuvre uit hun stoelen geworpen. Losse voorwerpe nvlogen door het toestel. Bij aankomst in Londen bleek dat ver- scheidene passagiers en de beide stewar dessen eerste hulp nodig hadden. Volgens inzittenden van het vliegtuig was de „Vam pire" na eerst evenwijdig met de Eliza bethan gevlogen te hebben, plotseling op het passagierstoestel afgekomen. Er wordt een onderzoek ingesteld. ADVERTENTIE Gt Een Russische trawler, die op een onder water liggende rotsbank voor het eiland Unst, een van de noordelijke Shetland- eilanden, liep, is gezonken. Toen het schip op de rotsbank stootte, weigerde de Russische bemanning de door de eilandbewoners geboden hulp te aan vaarden en werd door twee andere Russi sche trawlers aan boord genomen. Het ging prachtig. Netjes zweefde hun vliegtuig door de lucht; Bunkie stuurde, alsof hij zijn leven lang niet anders gedaan had „Zeg, zullen we eens 'n grote tocht maken?", vroeg hl), na een poosje. „Mij best", vond Rick. „Waarheen wou je gaan?" „Ik weet het niet", zei Bunkie. „Laten we maar zien, waar we terecht komen!" Ze vlogen een tijdje verder. Toen keek Rick naar beneden en zag, dat ze boven de kust waren. „We vliegen al boven de zee!", riep hij. 29-330 LONDEN (United Press) Volgens de Londense Daily Mail is onder vrienden van ex-premier Malenkov, die hoge partij- functies bekleden, een zuivering begonnen door 'partijleider Kroesjtsjev. Malenkov zou naar Moskou worden teruggeroepen voor zijn program van bezoeken aan Britse krachtinstallaties volledig is afgewerkt. De Sovjet-minister zou oorspronkelijk eind volgende week vertrekken. Volgens de Daily Mail zijn vier „Malen- kov-mannen" uit het centrale comité van de partij gezet en gearresteerd. Het zijn: W. M. Adrianov, partijfunctionaris in Alma Ata, hoofdstad van Kazakstan, F. M. Pras's, partijleider in de provincie Molotov, en P. I. Titov, die tot 1954 partijsecretaris in de Krim was. De Daily Mail zegt haar nieuws te hebben uit gezaghebbende bron in Moskou. De vier mannen zouden op zij zijn gezet op het twintigste partijcongres. Opleiding van „Radar" begonnen De opvarenden van het m.s. „Willem Ruys" hebben ter ere van de vijftigste reis van het schip aan de stichting „Koninklijk Nederlands Gëleidehondenfonds" een geld bedrag geschonken met de bedoeling dat hiervoor aan een onbemiddelde blinde een geleidehond zal worden gegeven. De stichting heeft het geld aanvaard en tevens de naam „Radar" voor de gelei de hond. De opleiding van „Radar" op de school van de Stichting is terstond begon nen, maar men^deelde mede, dat het nog wel even duren" zal, voordat hij „rijp" is voor zijn eindexamen. 31) „Hoe kan de inbreker binnen gekomen zijn?" vroeg Enters een beetje abrupt om verdere uitweidingen over Van Abel de pas af te snijden. „Alleen door de voordeur. Ik heb de staldeur al nagekeken en ook de beneden deur van de diensttrap, door Van Abel en Krelis gisteren om de gewone tijd geslo ten en Van Abel heeft de sleutels. De in breker is, denk ik, door de voordeur bin nengekomen en heeft toen eerst netjes de hoofdschakelaar van het licht in de be nedengang uitgedraaid. Want toen Van Abel door het gestommel van die vent wakker geworden, in zijn ka mer het licht wilde aantrekken, ging dat niet en zo had de inbreker dus gelegenheid om te ontsnappen, zonder gezien te worden. Dat was natuurlijk wel weer handig", vond Boekje, ruiterlijk zijn voorafgaande critiek op de vakbekwaamheid van de dader wat verzachtend en hij vervolgde: „Zelf heeft hij'natuurlijk bij een zaklamp gewerkt, maar gelukkig had die Hebbels ook zo'n ding en die heeft toen eerst Van Abel geholpen en is daarna naar beneden gegaan om naar de hoofdschakelaar te kij ken. Ze dachten eerst dat er misschien een stop was doorgeslagen en toen heeft Heb...." „Toen Hebbels beneden kwam, was de buitendeur toen open of dicht?" vroeg En- Iers, die het interumperen niet kon afleren, snel. „Heb je daar naar gevraagd?" Boekje knikte: „Ja, die buitendeur stond open en het tochtte daardoor verschrikke lijk op de trap". „Zijn er daar beneden nog sporen van inbraak? Ik heb ér zoeven niet op gelet". „Niets van te zien, chef. Hij moet een sleutel gehad hebben". Zo, zo, dacht Enters. Een sleutel gehad! En het uitdraaien van de hoofdschakelaar wees op kennis yan de plaatselijke gesteld heid in het huis. Dit betekende dus, dat deze inbraak met enig overleg was voor bereid. Hij vroeg: „Wat is het voor een slot?" Ja chef, da's ook vreemd. Het is zo'n ouderwets Yale-slot, vrij ingewikkeld ge bouwd en waar je met een loper niets op uitricht". „Inderdaad", beaamde Enters. „Ook dat is vreemd, heel vreemd zelfs. Zijn er ver der grendels op die deur?" „Die zijn er", bevestigde Boekje. „Maar mevrouw Ros vertelt me, dat die nooit ge bruikt worden, want de studenten komen op alle uren van de nacht thuis" Bovendien", liet hij er op volgen, als schoot hem dit verband eerst nu te binnen, „bovendien is Dr. Van Heukelom nog uit gegaan, zodat die grendels in elk geval open waren geweest". Er klonk gestommel beneden in het por taal. De voor de deur geposteerde agent riep iets naar boven, waarop de politie-foto- graaf, moeizaam zijn omvangrijke installa tie torsend, de trap opklom. Hij was zicht baar uit zijn humeur over dit nachtelijk karwei en Enters ontwarend, vroeg hij' sar castisch: „Blijft dat zo, inspecteur? Dan kan ik hier beter een kamer huren!" „Doe je werk nu maar", wimpelde deze bits af. „Boekje zal het je wel wijzen". Zijn hoofd stond er allerminst naar om klachten van ondergeschikten aan te horen. Hij wil de nadenken. Want wat betekende dit alles nu weer? Was dit een gewone inbraak? En was het weer puur toeval, dat die inbraak in het huis aan de Drieherendrift was gepleegd, zo vlak na de beide raadselachtige moord zaken. die dat huis onder de belangstelling der politie hadden gebracht? Weer dat toe val! Natuurlijk kon het toeval zijn. Toeval regeert de wereld, zei men wel. Maar En ters weigerde pertinent om bij de myste ries, die de huize Van Abel steeds dichter omgaven, aan louter toevalligheden te ge loven. Wat waren dat bovendien voor vreemde dingen, die Van Abel beweerde? Die stemmen van Proster en Tjadde op de trap? Natuurlijk was dat waanzin. Het ge volg misschien van gestoorde zenuwen? Van NS-zijde wordt meegedeeld dat op dinsdag 3 april in de voormiddag de kans bestaat dat niet in alle treinen voldoende plaats zal zijn. In deze voormiddag moeten de militairen die met Paasverlof zijn ge weest, per trein naar hun garnizoenen wor den teruggevoerd. Overigens zullen op zaterdag 31 maart en maandag 2 en dinsdag 3 april voor het burgervervoer talrijke extra-treinen rijden, De dienstregeling van een aantal dezer treinen is in de reisgids tussen vette lij nen opgenomen, de overige treinen rijden als voor- en volgtreinen kort voor en na de treinen van de gewone dienstregeling, DEARBORN (Reuter) De Ford maat schappij heeft in haar eerste openbaar ge maakt jaarverslag bekendgemaakt, dat zij over het afgelopen jaar een record winst van 437 miljoen dollar heeft gemaakt. Zij deelde verder mede, dat de recordverkopen en -inkomsten van net vorige jaar groten deels mogelijk werden gemaakt door een. programma op lange termijn, waarmede in 1946, in welk jaar de maatschappij een net to verlies leed, begonnen werd. Volgens het jaarverslag zijn in de afge lopen tien jaren de geconsolideerde netto verkopen van de maatschappij toegenomen van 895 miljoen tot 5.594 miljoen dollar, Verleden jaar beliepen de fabrieksverkopen der maatschapp'j 2.613.195 auto's. Op de buitenlandse markten vestigden de maatschappij en haar dochtermaatschap pijen in 1955 een nieuw record voor de ver kopen van 1.275 miljoen dollar, waarmede het totaal van het voorafgaande jaar met 265 miljoen dollar werd overtroffen. Enters besteeg de trap naar de tweede étage en gerucht van vele vrouwenstem men uit een half geopende deur, wees hem de weg naar Van Abel's kamer aan het einde van de bovengang. De zo zwaar-bezochte stal- en pension houder lag uitgestrekt op zijn bed onder een warme wollen deken. Het licht brand de in volle glorie en de ramen waren ge sloten. Om het bed stonden de weduwe Ros, nu geheel gekleed en dus weer zonder schroom, en verder juffrouw Dubois en de dienstmeisjes Anneke Ratelaar, Marie Vroens en Jaantje Klapwiek. Allen gehuld in veelkleurige peignoirs over hun nacht kleding. Enters' vrijgezellenoog viel met welge vallen op deze vrouwenschare en terwijl hij Van Abel even in stilte benijdde om zo veel charmante toewijding, zag hij hoe knap juffrouw Dubois was en hoe ook An neke Ratelaar in dit intiem costiium er heel voordelig uitzag. Maar dan wijdde hij toch dadelijk al zijn belangstelling aan de patiënt. Van Abel's ogen keken na de doorgestane emoties nog wat vreemd van onder de natte doek uit, door een zorgzame zusterhand op zijn hoofd gelegd. Maar zijn gezicht had alweer kleur en ook zijn stem had weer haar ge wone klank, toen hij Enters begroette: „Gaat U zitten, inspecteur. Het spijt me, dat ik U zo moet ontvangen, maar het gaat al wat beter". En dan tot de vrouwenschaar: „Ja, het is goed zo, laat me nu toch ein delijk eens alleen! De inspecteur wil me natuurlijk spreken". Maar hij bedacht zich en vervolgde op iets andere toon: „U neemt me niet kwa lijk, juffrouw Dubois. Ik ben U heel er kentelijk. Maar ik voel me al weer wat beter". Enters begreep, dat zo'n overmaat van vrouwelijke zorg ook schaduwkanten kan hebben. De vrouwenschaar droop af, de weduwe Ros-Van Abel het laatst na haar broeder nog eens goed ingestopt en de keurcollectie van flesjes met opwekkende middelen op het nachtkastje geïnspecteerd te hebben. „Vertelt U me nu eens, meneer Van Abel", begon Enters, toen de deur achter de weduwe Ros in het slot was gevallen, „vertelt U me eens wat hier vannacht alle maal is gebeurd". Van Abel herhaalde nog eens het ver haal, dat hij al aan Boekje gedaan had: hoe hij de slaap niet had kunnen vatten, maar tenslotte toch ingedommeld was, hoe hij om tien voor half vier plotseling was wak ker geschrokken, iets vreemds had ge hoord, een gestalte in de kamer had gezien en het licht aan had willen doen, hoe het licht echter niet was aangegaan, maar hoe de inbreker toch was gealarmeerd en de benen had genomen en tenslotte hoe Van Abel, die de inbreker op de toen ook hele maal donkere gang was nagelopen, plotse ling twee onverklaarbare stemmen had ge hoord, gegild had en van schrik was flauw gevallen. Enters keek de stalhouder aandachtig aan. Als politieman had hij niet de pre tentie psychiater te zijn, maar toch scheen het hem hoogst onwaarschijnlijk toe, dat deze man, zoals Boekje aannam, niet wèl bij zijn hoofd zou zijn. Maar, overlegde hij, ook bij geestelijk volkomen gezonde mensen deden zich wel eens hallucinaties voor. En na alles, wat er in de voorafgegane dagen gebeurd was, zou het niet uitgesloten zijn, dat Van Abel daar het slachtoffer van géwordén was en nu misschien te goeder trouw geloofde wat hij vertelde. Te goeder trouw? Of was Van Abel misschien een simulant, die interes sant wilde doen? Maar ook dit leek Enters hoogst onwaarschijnlijk. Van Abel was daar de man niet naar. Bovendien betwij felde de inspecteur of de stalhouder wel over zo veel fantasie beschikte om zo iets krankzinnigs te verzinnen als die stemmen van een gevangene en van een overledene om half vier 's nachts in zijn trappenhuis. Stemmen De stemmen van Tjadde en Proster! Maar Tjadde en Proster waren de vorige ochtend, en toen eveneens tezamen, immers ook door de kok en de keukenmeid op het trapportaal gehoord! Betekende dit iets? Of was dit ook weer zo'n toevalligheid, zoals die in de mysteries van de Drieherendrift zo talrijk schenen? (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6