tnariS \wr LOCOMOTIEF Geschiedenis beschreven van landgoed Wildhoef Bloemendaal ALS MANNEN KERELS ZIJN Expositie met paedagogische waarde in Vondelschool Krokussen hebben nog de overhand in bollenstreek Voorwalt-foto Drie jeugd-hobbydagen in Aerdenhout Het Berini adres is Fa J. DE GRAAF Amsterdamse Beurs VRIJDAG 6 APRIL 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 1 1 FILM 8 en ló'mm Overveen, tel. 16012 Burgerlijke Stand van Heemstede Bijgebouw Grote gasthuis in gebruik genomen Huisvesting voor poliklinie ken en administratie Kindertekeningen in Haarlem geëxposeerd Mr. J. A. Bletz benoemd bij Amsterdamse rechtbank „De appel valt Huisvlij'ttentoonstelling K.A.B. te Heemstede Beheersinstituut wint proces van gemeenten Haarlem moet zeven ton afdragen Burgerlijke Stand Geen bloemenversiering in de binnenstad Diefstal van sieraden Verkoop van huizen Arbeidsduur koffiehuis- en hotel-personeel Het Gota-toernooi Het tegenwoordige geslacht kent Wild hoef in Bloemendaal als rusthuis voor be jaarden, ouderen herinneren zich nog, dat daar vroeger mejuffrouw C. A. van Wicke- voort Crommelin heeft gewoond en nog ouderen weten, dat Wildhoef zich tot in wijde omtrek uitstrekte. Het Bloemendaal- se bos, Overbos van Caprera, Schapendui nen en Veen en Duin behoorden in vroeger tjjden tot Wildhoef, maar in de loop der jaren zijn de delen in vele handen over gegaan en die delen hebben alle een be stemming gekregen. Over de bezitting van het landgoed Wild hoef is veel te vertellen en dat blijkt uit een uitgav.e van de Vereniging Haerlem. Mejuffrouw A. M. G. Nierhoff, oud-chef van de afdeling registratuur en archief van de gemeente Bloemendaal heeft de rijke historie op schrift gesteld en haar studie is verlucht met een aantal afbeeldingen van dat gedeelte van Bloemendaal, waarin Wildhoef is gelegen. Mejuffrouw Nierhoff vertelt, dat er over de beginperiode van Wildhoef tot nu toe maar schaarse gegevens gepubliceerd zijn. fiAls er één plek is, die in Bloemendaal uitmunt door fraai landschapsschoon, dan is het wel deze", aldus heeft dr. P. Hoek stra in zijn boek „Bloemendaal, proeve ener streekgeschiedenis" de omgeving van de oude buitenplaats Wildhoef aan de Kenne- merweg genoemd. Over het statige heren huis liggen aan de overzijde van de weg de weilanden met de zogenaamde „Kom van Weiter", de waterpartij van de boer derij j.Veen en Duin". Deze vormen met de ten zuiden daarvan gelegen oude huisjes inderdaad een schilderachtige achtergrond. Nog is het een stuk fraai landschaps schoon, ook al bleef het door de aanleg van het Wildhoefplantsoen en enkele wegen niet ongerept en ging door woningbouw, zowel op Bloemendaals als op Haarlems gebied, hier het vrije uitzicht verloren. Het landgoed, ingesloten door de Kennemer- weg, de Donkerelaan, de Krullenlaan en tot 1925 door de buitenplaats,Aelbertsberg, was tot de dood van mejuffrouw C. A. van Wickevoort Crommelin, het grootste en mooiste buiten van het dorp Bloemendaal. De buitenplaats met aanhorigheden en met inbegrip van de weilanden en opstallen aan de overzijde van de Kennemerweg, kon tot de grootste van het dorp Bloemendaal worden gerekend. Toch was zij slechts een gedeelte van Wildhoefs oorspronkelijk grondbezit. Voor de totstandkoming daar van moet men in de eerste plaats noemen mr. Mattheus Willem van Valkenburg, raad en burgemeester van Haarlem, die in de tweede helft van de achttiende eeuw eigenaar van Wildhoef was en het grond gebied om zijn hofstede reeds aanmerkelijk vergrootte en een begin maakte met de verfraaiing van zijn bezit. Doch ook onder zijn opvolger, de zeer vermogende Haar lemse koopman Willem Philip Kops, zal Wildhoef in het einde van de 18e en het begin der 19e eeuw een uitgestrektheid verkrijgen, die het tot de grootste buiten plaats maakte, die Bloemendaal gekend heeft. Bovendien kunstzinnig en onder nemend van aanleg, gaf Willem Philip Kops niet alleen aan het huis met zijn om geving het schone aanzien, maar tevens nam hij de beplanting van zijn duingebied ter hand, waaraan Bloemendaal veel na tuurschoon te danken heeft. Al bleef na het overlijden van zijn we duwe het enorme bezit niet intact, de ge deelten, die in handen der erfgenamen toen en later overgingen, werden door hen zorgvuldig voor vernietiging van na tuurschoon bewaard. Behalve in de omge ving van het tegenwoordige Wildhoef, wor den in de Schapenduinen nog de restanten gevonden van het eens zo bijzonder mooie duinlandschap, dat vroeger tot het landgoed behoorde en waaraan de naam van Kops verbonden zal blijven. Na deze inleiding doet mejuffrouw Nier hoff mededelingen over de voorgeschiede nis uit de periode 1713-1756, over twee ble- kerijen op het latere Veen en Duin, over ADVERTENTIE FOTOLITERATUUR ONDERTROUWD: C. G. Hoedemakers en 0 Bouckaert; L. G. Kroon en A. Spaan; P. B. van der Putten en G. M. Kerkvliet; W. H. Huberts en A. v. d. Berg; W. H. Queck en H.E. H. F-rt de Ruyter; H. J. M. Peeperkorn andere blekerijen en over de hofstede Veen en Duin (1721-1787), alvorens uitvoerig in te gaan op de periode 1756-1936, waarbij aandacht gevraagd wordt voor Wildhoef en de buitens Aelbertsberg, Caprera en Den nenheuvel. In 1756 kcjcht mr. Mattheus Willem van Valkenburg de bezitting en hij heeft haar vergroot en verfraaid. Over de eigenaren en bewoners van de verscheidene delen doet mejuffrouw Nierhoff inte ressante mededelingen en zij besluit met een overzicht te geven van de nieuwe be stemming, na het overlijden van mejuf frouw Van Wickevoort Crommelin in januari 1936. Een gedeelte werd verkocht voor de bouw van een rusthuis. Door de oorlog en de bezetting door de Stormschool kon pas in 1950 definitief het gebouw be trokken worden. Zonder officieel vertoon is dezer dagen de in de tuin van het Grote of St. Elisa beths gasthuis gebouwde dépendance in gebruik genomen. Het is een ruim en licht gebouw van j twee verdiepingen geworden, dat een flinke I vloeroppervlakte heeft. Het is overwegend in montagebouw met betonplaten uitge voerd en draagt een semi-permanent ka rakter. Beneden zijn in de hoofdvleugel drie poliklinieken ondergebracht, namelijk voor heel- en verloskunde en voor vrouwen ziekten met de bijbehorende vertrekken, zoals een royale wachtkamer en toiletten. In de achtervleugel, welke haaks op de hoofdvleugel is geprojecteerd, wordt bin nenkort een polikliniek voor orthopaedie geopend. Deze heeft een aparte toegang met wachtkamer. Op de étage bevinden zich de vertrek- ken voor de administrateur-econoom en zijn staf, terwijl op de eerste verdieping i van de achtervleugel een zeer grote zaal beschikbaar voor vergaderingen en even- tueel als cantine zal worden ingericht. Niet alleen de genoemde poliklinieken, maar ook de administratie is er met het nieuwe onderdak zeer op vooruitgegaan. Het ligt in de bedoeling, dat de bestaan de polikliniekruimten aan het Groot Hei ligland na de verhuizing der vier genoem de poliklinieken zullen worden verbouwd en gemoderniseerd ten behoeve van de poliklinieken die daar gevestigd blijven. De Vereniging Haarlem heeft er voor gezorgd, dat een prachtige uitgave is ver schenen en mejuffrouw Nierhoff heeft een een goede beschrijving gegeven van een belangrijk gedeelte van Bloemendaal. De ADVERTENTIE Amsterdams Schriftmuseum In Haarlem wordt op het ogenblik een tentoonstelling gehouden van ongeveer uitgave is mogelijk geworden dank zij de vijftjg tekeningen, die een onderdeel vor- gemeenteraad van Bloemendaal, die een bijdrage heeft verleend. Het eerste gebonden exemplaar heeft de waarnemend burgemeester van Bloemen daal aan mejuffrouw Nierhoff aangeboden. ADVERTENTIE model Tour de France Iets bijzonders! ƒ244.25 men van de inzendingen voor de nationale schrijf-, teken- en kleurwedstrijd, georga niseerd door de stichting „Amsterdams Schriftmuseum" in samenwerking met het Verbond voor Veilig Verkeer. De stichting, die haar verzameling van alles, wat met het schrift en schrijven ver band houdt, geleidelijk aan uitbreidt, wil gaarne de beschikking krijgen over de Muiderpoort in Amsterdam, om daarin een cultuur-historisch museum te vestigen be nevens een wetenschappelijk paedagogisch centrum, waar de wetenschap zich zou kunnen bezighouden met het probleem der schrijfstoornissen, het bestuderen van het schrift als hulpmiddel bij de opvoeding van (moeilijke) kinderen en dergelijke. De tentoonstelling wordt gehouden in het modemagazijn van Gebr. Gerzon N.V. in de Grote Houtstraat. Een kind dat een hobby heeft, op welk voorlichting aan de jeugdige amateurfo- tografen omtrent het afdrukken en ver groten van hun foto's, waarvan ook de monstraties worden gegeven in de donkere kamer. Hiervoor bestond al dadelijk grote belangstelling. Als bijzondere attractie is er een zestal wedstrijden aan deze ten toonstelling verbonden. Alvorens deze expositie naar Aerden hout kwam, trok zij in Harderwijk en Zeist al duizenden bezoekers. Men hoopt dat dit in de Vondelschool ook het geval zal zijn. De initiatiefnemers verdienen voor al hun moeite beloond te worden, want er zijn bergen werk verzet, voordat alles in kannen en kruiken was. En daar om niet alleen. Het betreft hier een ex positie met pedagogische waarde, name lijk de jeugd van de straat te houden en de kinderen onder leiding te leren hun vrije tijd goed en tevens prettig te besteden: het streven van de hobbyclubs. gebied dan ook, is een gelukkig kind. Toch was het niet alleen de jeugd, die zich don derdagmiddag op de eerste der drie Jeugd- hobbydagen die te Aerdenhout in de Von delschool aan de Juliana van Stolberglaan gehouden worden, kostelijk heeft geamu seerd. Ook de volwassenen genoten van het enthousiasme en de ernst, waarmede door de jongens en meisjes in de diverse stands werd gewerkt, terwijl ook de bereikte re sultaten bewondering afdwongen. Dnderdagmiddag om twee uur vond de opening zonder een enkel officieel tintje plaats. Het was vooral de jeugd die al da delijk in grote getale kwam opzetten en die, zij het dan ook niet geheel geruisloos, met grote aandacht de stands bekeek. Be neden in de gymnastiekzaal, die een alge hele metamorfose heeft ondergaan, treft de bezoeker langs de wanden de volgende stands aan: scheepsmodelbouw, sport en spel, muziek en toneel, elektrische experi menten, vliegtuigmodelbouw, boetseren en fotografie. In het midden van deze zaal is de artistiek aangelegde jeugd aan het werk: daar wordt door de jongens en meis jes met veel ijver en vaak met opvallend goede resultaten getekend, geschilderd en handenarbeid verricht. Zo zagen wij een jeugdige schilder in de dop die over een grote dosis fantasie bleek te beschikken, hetgeen uit zijn „Lente in de botten" dui delijk bleek. Een meisje vervaardigde met grote handigheid alleraardigste corsages en een ander oogstte met tal van voorwerpen die zij van pitriet maakte, veel succes. Een schilderesje dat poppen beschilderde voor een poppenkast bleek ook veel artistieke aanleg te bezitten. Op de bovenverdieping bevindt zich de radiobouw-stand, waar een radiozaak com plete toestellen demonstreert, maar waar ook aan de jongelui door zelfwerkzaamheid de mogelijkheid wordt geboden in hun vrije tijd een toestel te bouwen. Er be vindt zich daar ook een televisietoestel, zo dat er tijdens de zenduren een „doorlo pende voorstelling" gegeven kan worden. Vooral de jongens zullen zich bijzonder in teresseren voor de afdeling maquettebouw, meccanobouw en vooral ook voor de mo- delspoorwegbouw. Bij de maquettebouw staan zelfs een trolleybus en een fontein die werkelijk kan spuiten! Het materiaal voor deze maquette is veel goedkoper dan dat van de modelspoorweg. Om deze laat ste te kunnen bouwen zullen de hobby- anen eerst moeten sparen. Wedden dat va der het ook leuk zal vinden om met zo'n trein te spelen? Tenslotte belanden wij bij de stand hout- Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot rechter in de arrondissemcnts-rechtbank in Amsterdam: mr. J. A. Bletz, thans rechter in de arrondissements-rechtbank in Haar lem. Mr. Bletz maakte deel uit van een lijst van aanbeveling die opgemaakt was ter voorziening in een vacature van gespeciali seerd economisch rechter. Mr. Bletz werd in april 1951 benoemd tot (economisch) rechter bij de Haarlemse ar rondissementsrechtbank. A mateurtoneel Woensdag- en donderdagavond voerde een toneelgroep, bestaande uit doktoren, verpleegsters en leden van de huishoude lijke dienst van het Grote of St. Elisabeth's Gasthuis in het Minerva-Theater het oor spronkelijke Engelse blijspel „Fools rush in" van Kenneth Horne op in een Neder landse vertaling onder de titel „De appel valt...." In het programma staat vermeld dat in dit blijspel op genoegelijke wijze de draak v/ordt gestoken met de luchthartigheid, waarmee de moderne mens zich vaak in het huwelijik stort, om dan vervolgens weer zo gauw mogelijk plannen te beramen om de ontstane banden te slaken. Ook zou men kunnen zeggen dat op aanschouwelijke wijze wordt voorgesteld welke onaangena me gevolgen 't kan hebben, als men even vóór een huwelijk begint na te denken. Dat het de bedoeling van de schrijver is geweest alle denken te ridiculiseren, weiger ik te geloven van een man, die in staat is een stuk te schrijven als „De appel valtwaarin geestige dialogen, kod dige situaties en spitsvondige woordspelin gen elkaar afwisselen en dat daarbij ner gens onecht, overdreven of gewild grappig aandoet. Een andere verdienste van Ken neth Horne is gelegen in de evenwichtige opbouw van zijn werkelijk typisch Engelse familiecomedie, waarbij duidelijk naar een climax in het derde bedrijf wordt toege werkt, zowel wat betreft de inhoud, die nergens erg diep gaat en ook niet be hoeft te gaan als wat de geestige woord spelingen en kolderachtige situaties aan gaat. De regisseur, die waar het hier op voeringen ten bate van een liefdadig doel (het Erefonds van oud-verpleegsters) be treft, onbekend wenst te blijven, verdient hulde voor zijn opvatting, die ten volle het karakter van dit vlotte, pittige, amusante en nu en dan sprankelende blijspel wist te bewaren en daarbij het door de schrijver gewenste accent op het laatste bedrijf wist te leggen. Een compliment komt hem ook toe voor het juist beoor delen van de capaciteiten van de mede spelenden, die erin slaagden van dit ple zante geheel een even plezante opvoering te geven. Dat dit niet gemakkelijk is wordt door het stuk zelf al bepaald: een vlotte, twin kelende en vaak zotte dialoog vereist een evenredige aanpassing en inleving: dat de opvoering daarbij geen ogenblik mis schien met uitzondering van enige momen ter. in het eerste bedrijf aan vaart in boette, mag toch zeker wel als een com pliment voor deze acteurs gelden. Mejuffrouw I. M. Fischbein als de jonge bruid, die op het laatste ogenblik voor haar huwelijk door het lezen van de huwelijks formulieren wordt afgeschrikt en haar trouwplannen uitstelt, zorgde wel op bij zonder bewonderenswaardige wijze dat deze vaart er tot het einde toe inbleef. Haar intens teleurgestelde aanstaande man, die van haar houding absoluut niets begrijpt, werd op bijna gave wijze gespeeld door de heer A. W. Thöne, die zich met opmerke lijk gemak op de planken bewoog. Ditzelfde kan worden gezegd van mejuffrouw D. Kweekei, die de gescheiden moeder ver beeldde en die deze moeder ook was met haar vlotte, luchthartige levenswijze en het even snelle veranderen van opvattingen. G. Bosman als haar plotseling teruggekeer de echtgenoot verdient genoemd te worden vanwege de opmerkelijke wijze waarop hij zich aan de snqlle dialogen wist-aan te pas sen: in zijn bewegingen kon hij misschien iets vrijer zijn. Van de koddig-onbeduiden- de verloofde van de moeder en het ge speeld naïeve bruidsmeisje werden door de schrijver iets tè caricaturale figuren ge maakt, al moeten we hieraan toevoegen dat het koddige door de heer G. L. van der Zwaag en de naïveteit door mejuffrouw I. Menist dankbaar werden uitgebeeld. Van de huishoudster tenslotte gaf mejuffrouw A. M. Streefkerk een rake en kostelijke typering. F. D. Zaterdag 7 april wordt ir. het R.K. Ver enigingsgebouw aan de Herenweg te Heemstede een huisvlijttentoonstelling ge opend. die door de afdeling Heemstede van de Katholieke Arbeiders Beweging werd voorbereid. De voorwerpen zijn van bij zonder uiteenlopende aard en werden tij dens de afgelopen winter door de leden vervaardigd. De tentoonstelling is geopend zaterdagavond 7 april en zondagmiddag en -avond 8 april, Zondagavond zullen de prijzen worden uitgereikt aan de vervaar digers van de bekroonde voorwerpen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE SI April is in het land en dan behoren er ook narcissen te zijn, tenminste volgens de folders van de V.V.V.'s in de bloembollen streek. Koning Winter is echter geen vreemde in deze omgeving en hij laat zich de wet niet voorschrijven, zelfs niet door de dienaren van de machtige industrie, die men vreemdelingenverkeer noemt. en dan de anderen. In het warenhuis staan de vele tulpen in bloei, verlokt door de heerlijke tempera tuur van de verwarming en het zonnetje, dat zo nu en dan eens voor warmte door de ramen zorgt. Er staan onwaarschijnlijk grote tulpen, maar de heren van de terrein commissie hebben geen groeimiddel ge- Het is en het blijft koud tot zondag, strooid. Deze grootte is namelijk normaal G. W. Pollé. GETROUWD: F. J. Backer en E. Filarski; J. Grijmans en M. J. Couenberg; H. F. B. en metaalbewerking, waar een Haarlemse hammers en J. A. M. Vasen; D. Vollenga en firma allerlei gereedschap voor ambacht en hobby heeft tentoongesteld. C. Zonneveld. GEBOREN: Carmen Lucia Maria, d. van A. J Stiphout en P. J. v. Rooden; Robert Frank, 1van L. A. Paardekooper Overman en D. v. Konijnenburg; Eugenius Maria Josephus 'ohannes, z. van L. M. Ch. J. Sicking en W. H. Strengers; Jakob Johannes, z. van W. E. Schulz en J. S. Dieperink; Peter Hendrik, lvan J. B. Boeijinga en J. N. Alberts. OVERLEDEN: Mw. D. Rees, 92 j.; Mw. M. W. Verdonkschot—Hendrikse, 79 j., Camp- •°an 12; Wed. A. M. OxsenerPrenen, 78 j.; J. de Beer, 76 j.. Jan Steenlaan 3. Foto-voorlichting Een Bloemendaalse boekhandel heeft er allerlei lectuur uitgestald betrekking heb bend op de meest uiteenlopende hobbies. Uit deze boeken kan de jeugd theoretische kennis vergaren omtrent de door haar be oefende hobby. Een Haarlemse muziek handel, een sportmagazijn en een speel goedzaak zijn eveneens vertegenwoordigd en een fotohandel uit Overveen geeft er heeft De Bilt meegedeeld en de narcissen zeggen: „doe het zelf maar, wij blijven in onze schutblaadjes zitten". Er sijn enkele waaghalzen die toch hun gele trompet naar buiten steken, maar men kan er aan zien dat ze de weg terug niet meer öp durven. De krokussen zijn veel kleiner en lijken minder last van de koude te hebben. Daar om ziet men in de bloembollenstreek wel wat kleur. Het oranjegeel, blauw en wit plekt zo hier en daar tussen de zo veel be lovende uitgestrekte groene vlakten. Wat die vlakten beloven kan men al vast in De Keukenhof gaan bekijken. Daar staan wat meer narcissen in bloei, maar die staan beschut en zijn bovendien ge koeld m het najaar, waardoor ze in het voorjaar, koel of niet, toch vroeger bloei voor een warenhuis, waar de bloemen zon der stoornissen van wind, regen of koude, geheel tot wasdom komen. Komt men heel laat in het seizoen nog op die tentoon stelling dan kan men dezelfde hoogte meten bij tulpen die op zeer beschutte plaatsen zijn geplant. Is men liefhebber van wat kleinere bol gewassen dan zal men die zo langzamer hand ook zien ontluiken op De Keukenhof. Er kunnen zondag miniatuurnarcisjes bloeien en ander bijgoed zoals krokussen en sneeuwklokjes. Het is trouwens toch wel aan te raden om eens wat aandacht aan die niet zo opvallend grote, maar bijzonder bekoorlijke bijgoedgewasjes te gaan schen ken. Men zal dan ontdekken dat zeer mooi niet altijd zeer groot moet zijn. >|A PRIJZEN U kunt mor gen reeds rijden! In formeer di rect naar de prettige be talingsservice HART NIBBRIG 6 GRIEVE N.V. DIN HAAG de "Beste "Bromfiets Ook betaling in overleg - KLEVERPARKWEG 2A - HAARLEM - TEL. 11757 De Raad voor het rechtsherstel heeft het beroep verworpen dat zeven Nederlandse gemeenten hadden ingesteld tegen een be schikking (uit juli 1945) van het Neder landse Beheersinstituut, waarbij was be paald dat gemeenten de gelden, die zich op het moment der bevrijding onder haar be rusting bevonden, en die afkomstig waren van de bezettingsautoriteiten wegens in 1944 en 1945 door de burgerij verplicht in geleverde textielgoederen en gevorderde motorrijtuigen, moesten worden overge dragen aan het Beheersinstituut. De ze ven gemeenten: Haarlem, Hilversum, Hoorn, Huizen, Laren (N.H.), Voorburg en Zeist hadden zich op het standpunt gesteld dat deze gelden niet als vijandelijk ver mogen konden worden beschouwd, maar op de een of andere wijze ten goede moes ten komen aan de gemeentenaren. Het totaal dat de zeven gemeenten voor 30 april aan het Nederlands Beheersinsti tuut moeten overmaken is, naar schat ting, ruim één miljoen gulden, daarvan heeft Hilversum rond f 160.000 onder be heer, Haarlem rond f 700.000,en Hoorn ruim f 70.000. Andere dan de genoemde zeven gemeen ten hadden, nadat de regering bij het ein de der vijandelijkheden de gemeenten had verboden de door de bezettingsautoritei ten ter beschikking gestelde gelden aan gedupeerden uit te betalen, deze bedragen onder haar beheer gehouden en, na de be schikking van het Beheersinstituut, aan het Beheersinstituut afgedragen. Het wordt mogelijk geacht dat weer andere gemeenten voordien het geld wel hebben uitbetaald, omdat in die gemeenten zekerheid bestond dat dit geld terecht kwam bij degenen die inderdaad textiel hadden ingeleverd of bij degenen van wie een auto was gevorderd. ONDERTROUWD: .1. Staats en F. Pouw. GEHUWD: 5 april, F. J. Christoffels en R. M. van Delden; J. J. Visser en H. K. Beur- kens; J. Burgeer en J. G. M. Kurvers; G. Vellekoop en J. Woortman: C. B. Lucasius en W. C. H Lemmers; H. .T. P. Schutter en M. Meulenberg; G. H. Radstaake en C. Chr. Gei sier; A. Ch. Wang en F. de Vries. BEVALLEN van een zoon: 3 april. G. van Roode—Valk: 4 april. J. Seijsener—Severijn- se; G. M. H. Balm—Schepers: E. M. Kimman —Harren: 5 april, Chr. Hoogkamer—Burg stede; Th. E. Hut—Hogerheijde; B. Bakkelo —Wester hof. BEVALLEN van een dochter: 4 april, Th. M. de Kok—Bosch; M. C. Drossaers—Fea; J. Westerman—Koster; C. Maaskant—Bout; K. J. Weers—Dekker; 5 april, M. M. Kroese- meijer—Schipper. OVERLEDEN: 2 april, W. de Groot, G3 j., Hazepaterslaan; A. J. Hoonakker, 92 j„ Hol- steijnstraat; 3 april. J. P. van Marion, 32 j., Kamperlaan; E. H. Krelage. 87 j., Wester- houtpark; H. F. Kaastra—W sselink, 70 j„ Verspronckweg; J. Th. van der WaalsKuijt. 79 j.. Schoterweg; 4 april, F. L. Visscher. 54 j., Vondelweg; H. van Straten, 73 j„ Hage- straat; E. RuijgvoornSindorf, 84 j„ Hage- straat. 3-3)4% Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips - pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 98% 324% 99:l/m 321 269 328 459% 347 336 329 218 376% 307% 765% 745% 115 208 203% 307% 135 153% 246% 223 225% 238% 81% 167% 60% 46% 81% 45 Openings koersen 98% 99:,ïi(i 321% 320 262 330 459 349 333 326 218 372% 307 756 736 116 206% 202 307% 134% 153 246% 223 225% 238% 81 165 59% 45% 81 45% Koude belemmert activiteit van Haarlemse winkeliers Naar wij vernemen zal de jaarlijkse voorjaarsactie van de winkeliersvereni gingen in het centrum van de stad geen doorgang kunnen vinden aangezien men op het ogenblik niet de beschikking heeft over een voldoende hoeveelheid bloemen. In onderling overleg heeft men daarom be sloten de fleurige versiering van de bin nenstad uit te stellen tot de maanden juni of juli. Ook de Anegang-vereniging, die reeds een uitgewerkt plan bezat voor een plant soen midden in de stad heeft zich bij deze beslissing neergelegd. Door een speciale relatie met het bestuur van de Linnaeushof beschikte deze winkelstraat wél over bloe men maar men achtte het niet sportief te genover de andere straten om thans alleen in de Anegang een voorjaarsversiering aan te brengen. Haarlemse werkster aangehouden Donderdag is een 28-jarige werkster uit Haarlem door de Haarlemse politie aange houden, nadat zij door haar werkgeefster op heterdaad betrapt was op het ontvreem den van enige* gouden ringen ter waarde van ongeveer honderd gulden. Zij werd al eerder van oneerlijkheid verdacht en zou reeds voor een bedrag van vijfhonderd gul den aan juwelen gestolen hebben. De vrouw is na haar aanhouding ingesloten. De uitslag van de donderdag gehouden verkoping in het Notarishuis te Haarlem luidt: Krelagestraat 10 niet geveild; A. L. Dyse- rinckstraat 122, niet gveild; Van 't Hoffstraat rinckstraat 122. niet geveild; Van 't Hoffstraat niet geveild; Verspronckweg 15. niet geveild; Wouwermanstraat 21 zw. en rd f6100, S. de Jong qq.; Mamixstraat 98 zw. en rd, niet geveild. Staatssecretaris Sociale Zaken vraagt advies aan de SER De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft advies gevraagd van de Sociaal- Economische Raad over een ontwerp besluit tot wijziging van het werktijden besluit van Koffiehuis- en Hotelpersoneel 1949. De voorgenomen wijziging heeft ten doel de arbeidsduur van genoemd personeel terug te brengen tot maximaal 106 uur per twee weken, met behoud van een maximum per week van 55 uur. Gisteren werd in het Krelagehuis in Haar lem het onderdeel volleybal van het Gota- toernooi een toernooi waarbij een twintig tal gymnasia uit ons land de krachten meten op een vlotte wijze door de Haarlemse gymnasiasten gehouden. Er namen veertig ploegen aan dit toernooi deel. Bij de meisjes bereikten als poule-win- naars de eindstrijden de gymnasia uit Alk maar. Amsterdam (Vossius en Barlaeus) en Hilversum. Bij de jongens Groningen, Amsterdam (Vossius). Alkmaar en Zwolle. Bij de meis jes werd eerste het gymnasium uit Amster dam (Barlaeus), 2 Amsterdam (Vossius), 3 Hilversum. Bij de jongens: 1. Groningen, 2 Zwolle, 3. Amsterdam (Vossius). De Haarlemse meisjesploeg deed het in haar poule niet onverdienstelijk, klopte o.a. Velsen. maar moest in Hilversum toch haar meerdere erkennen. De Haarlemse en Vel- sense jongensploegen kwamen slechts tot povere resultaten. Tennis De tenniswedstrijden die gelijktijdig op de banen van HLTC aan de Spanjaardslaan zou den plaatsvinden moesten door de slechte weersomstandigheden tot vandaag uitgesteld worden. ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7