Panorama der wereldkerk ■ft Prins Rainier was het liefst in stilte getrouwd Elke Zaterdag acht pagina's bij pile edities van Haarlems Dagblad {Oprechte Haar lemsche Courant België verwacht een massaal luchttoerisme in de vakanties BEDENK ZELF EEN LEUK VERHAAL KERKELIJK LEVEN Bouwen met geloof Bloemlezing van bijzonderheden Meer hoogheden uit Hollywood dam uit Europa Overal was de drukte van ieder voor jaar weer begonnen: op het land, in de stad en onder de bomen van de bossen. Ja hoor, de vogels waren aan het bou wen. Ook als ze geen nieuw nest nodig hadden waren ze toch druk bezig, want de oude nesten hadden zoveel te lijden gehad van de strenge winter dat ze he lemaal opgelapt en dichtgestopt moesten worden. Het nest van de familie Mus bijvoorbeeld onder de pannen van een bakkerij, waar het al die koude maan den heerlijk warm was geweest. „Help toch eens mee", riep vader Mus op een zonnige morgen in april te gen zijn vrouw, die een badje nam in de dakgoot. „Zit niet te baden als een deftige kanarie. Ga aan het werk". „Ik denk er niet over", tsjilpte me vrouw Mus, die de eigenwijste van alle vogels in de stad was. „Ik heb er ge noeg van. Ik wil buiten wonen. Laten we een zomerhuisje kiezen ergens in de bossen". Vader Mus zuchtte, want hij wist dat als zijn vrouw eenmaal iets in haar hoofd had, je dat er met geen honderd vette wormpjes of graantjes meer uit kreeg. „Maar we hebben het hier toch heer lijk, probeerde hij, „een warm huis, dat we weer helemaal nieuw gaan maken, vlakbij de waterkant waar je de worm pjes maar voor het oppikken hebt en iedere week een meelauto, waar altijd wel wat afvalt. Wat wil je nog meer, kind?" „Ik wil naar buiten. De stad verveelt me. Laat die strootjes maar liggen, we gaan meteen weg, Voor de middag zijn we nog in het bos". Vader Mus liet de strootjes, die hij die morgen al had opgehaald, treurig uit zijn snavel vallen. „Goed", zei hij, „laten we dan meteen maar gaan". Nog één keer keek hij om naar het fijne nest onder de pannen, waar ze het al die maanden zo goed hadden gehad. Hij hield van de stad, van de mensen en kinderen, die altijd goed voor hen gezorgd hadden, van het lawaai en van de grote meeuwen, die als mussenenge- len boven hun dak zweefden en soms wel eens een stuk brood naar beneden lieten vallen. Zwijgend vlogen ze met de wind mee naar de bossen. Telkens als mevrouw Mus iets zei, deed hij of hij het niet. hoorde. Hij was echt bedroefd. „Het schiet al aardig op hè", tsjilpte mevrouw Mus en ze wees met een vlerk naar de paarse krokusjes op de bollenvelden. „Tsjiep", zei meneer Mus. Meer niet. „Mooi windje, hè", riep ze even later. „Tsjiep", zei meneer Mus. „Wat dacht je hiervan?" Voor hij ant woord gaf, liet ze zich al zakken boven de boomtoppen van een groot bos. Ze waren nog niet geland of ze hoorden al hoe druk het daar was. En gefluit, ge piep en gekras het leek wel een vo- gelfabriek. Iedereen was op zijn eigen manier aan het werk voor zijn nest. Vader Mus kwam een beetje bij toen hij die gezellige drukte zag. „Waar wil je?" vroeg hij aan zijn vrouw, want hij kreeg echt zin om meteen te beginnen, als het nou toch moest. „Tja...." tsjilpte zijn vrouw. „Laten we eerst eens wat rondkijken. Ze flad- ze hun kopjes tegen aanlegden. „We blijven hier", juichte mevrouw Mus toen ze eenmaal lag. „Het is hier heer lijk en die kraai heeft niet gezegd, dat we niet onder de grond mochten". „Ik ben geen muis", zei haar man met een gaap en toen sliep hij in. Maar mid den in de nacht werd hij met een schok wakker. „Au., au., au!" Het heerlijke zachte kussentje, waar ze tegen in slaap gevallen waren, had zich omgedraaid en was opeens veran derd in een ding vol naalden, spijkers, splinters en prikkels. „We zijn beto verd", gilde mevrouw Mus en een sla perige stem vroeg in het donker:,.Wie. is., er., be-toverd? En wat.." Opeens werd de stem helemaal wakker: „Wat dóen jullie in mijn hol?" „Wie bent u?" vroeg vader Mus sna velklapperend van angst. „Ik ben de egel en jullie hebt me uit mijn slaap gehaald. Hoe ver is het jaar?" „Het is voorjaar en het is net Pasen geweest", piepten de mussen. „Zo., zo", zei de stem, „is het al zó laat. Nou, dan is het niet erg dat jullie me hebt wakker gemaakt. Maar wat kwamen jullie doen?" „We dachten dat dit een leeg hol was", fluisterde mevrouw Mus. „O, nee", zei de egel, „ik ga er dade lijk op uit om te kijken of mijn verloof de al wakker is. Als dat zo is trouwen we nog vandaag en komt ze hier wonen. Tja, u mag natuurlijk wel bij ons in wonen, maar als we kinderen krijgen moet u er uit". „Nee", tsjilpte mevrouw Mus, „het is erg vriendelijk van u, meneer egel, maar wij willen zelf ook kinderen, dus dat zou te druk worden. Nee, wij gaan terug naar de stad. „Heel wijs", knikte de egel, „ik wens u een goede reis en een mooi nest vol jonge mussen". „Dank u, dank u" tsjilpten ze. „Wij wensen een prettige bruiloft en een mooi nest vol jonge egels, die net zo vriendelijk zijn als u". Met een zwaai van hun vlerkjes scho ten ze het nest uit en het bos in, waar het al dag begon te worden. En voor de zon hoog aan de hemel stond waren ze al bij het oude nest in de weer met strootjes en takjes. En niet één keertje was mevrouw Mus eigenwijs. MIES BOUHUYS. Hier is dan weer een beloofde reeks van vier tekeningen, waar jullie zelf een verhaaltje bij kunt bedenken. De aar digste inzendingen zullen wij in een der eerstvolgende nummers opnemen. Stuur ons wat je bedacht hebt toe aan onze bureaus in de loop van de volgende week. De adressen vind je op de voor pagina van de krant. Zet op de enve loppe, links bovenaan: Kinderverhaal Doe je best en probeer maar eens of je net zo leuk kunt schrijven als Mies Bouhuys. derden en vlogen, hipten en tripten een uur lang van boom naar struik en van struik naar boom. Maar er was niets naar de zin van mevrouw Mus te vin den. En als er iets naar haar zin was, dan woonden er al andere vogels. De zon begon al onder te gaan en nog altijd hadden ze niets gevonden. Uitge put van het vliegen en fladderen zaten ze samen op de tak van een denneboom. Een zwarte kraai streek vlak boven hen neer. „Zoekt u iets" vroeg hij. Mevrouw Mus wilde al een heel verhaal beginnen, maar zo gauw de kraai het woord huis je hoorde, schudde hij zijn kop. „Dat zal niet gaan. Alle bomen zijn al besproken. De struiken net zo goed". „Och kom", tsjilpte mevrouw Mus, „één klein mussennestje zal er toch nog wel bij kunnen!" De kraai schudde opnieuw van nee. „De beukenstammen buigen door onder de nesten. En als daar straks nog eieren en jongen bijkomen.nee mevrouw, het gaat niet". „Och zwartjan, wat heb jij daar over te zeggen?" riep mevrouw Mus brutaal. „Ka", kraste de kraai, „probeert u het maar eens. U krijgt hier geen stroo tje los zonder mijn toestemming". Met een vloog hij weg. „Wat moeten we nu?" vroeg mevrouw Mus. want opeens was ze benauwd. Ze liet haar man de zaak verder opknap pen. „Een schuilplaats zoeken voor de nacht en morgen bij zonsopgang terug naar de stad. Misschien heeft nog nie mand ons oude huis ingepikt", zei hij flink. In de bomen waagden ze zich niet meer. Ze Zochten dus vlak langs de grond waar het helemaal donker was. „Hier", riep mevrouw Mus en ze duwde haar man een hol in. „Moet ik daarin slapen?' vroeg hij. „Ik lijk wel een muis". Maar het hol was heerlijk warm en ze vonden er een zacht kussentje waar WANNEER men met iemand in gesprek komt over kerkelijke aangelegenheden, valt het vaak op welk een ontstellende mate van gemis aan kennis op dit terrein bestaat. Dit kan men in vele gevallen con stateren, zowel bij hen die bij een kerk genootschap zijn aangesloten als bij hen, die dat niet zijn. Van wat nu eigenlijk een andere kerkformatie, als die waarbij men aangesloten is, beweegt, weet men maar al te vaak weinig af. Geldt dit reeds voor de kerken in ons eigen land, in veel sterkere mate gaat dit nog op voor kerkgemeenschappen in andere landen. Wanneer men er eens toe over ging in ons land een enquête te houden met vragen over de buitenlandse kerken, zou het resultaat zonder enige twijfel pover moeten worden genoemd. NEEN, sluiten we de ongetwijfeld aan wezige gunstige uitzonderingen uit, dan moet helaas gezegd worden, dat men in ons land nog steeds veel te weinig oog heeft voor het kerkelijk leven in andere landen. Naar onze mening behoeft deze toestand dringend verbetering. In onze tijd worden gelukkig op verschillend terrein internatio nale verbindingen tot stand gebracht. En hoewel ook op het kerkelijk terrein de con tacten ongetwijfeld groeiende zijn, is het toch nog lang niet zo, dat de kerken, ge trouw aan haar hoge roeping vooraan gaan. Dit stellende zal het duidelijk zijn dat we iedere goede poging toejuichen om de be staande te langzaam verbeterende toe stand de goede richting te geven. We zijn dan ook ronduit verheugd over een onlangs verschenen boek, dat ongetwijfeld een steentje in de goede richting zal bijdra gen. We bedoelen „Panorama der Wereld kerk" (vertellingen uit de Oecumene) ón der redactie van Tina Keller, dr. H. van der Linde en N. G. J. van Schouwenburg, het Boekencentrum in Den Haag. Het is een echt vertelboek. Een studie werk is het zeker niet. Na het lezen van het bovenstaande zal het duidelijk zijn, dat dit de waarde ervan zeker niet vermindert. Veertien schrijvers vertellen van allerlei initiatieven die in delen van de Wereldkerk plaats hebben. Het gaat om „momentopna men uit het dagelijks leven van kerken en christenen in andere delen van de wereld". Ds. J. J. Buskes Jr. schrijft over zijn werk in Amsterdam, ds. A. A. Spijkerboer over het werk van de kerk onder de vluch telingen. Verder kan men onder meer over de zending in Parijs, over Grieks orthodox christendom en over het werk der kerken in Egypte, Indonesië, Japan, Canada, de Verenigde Staten en Latijns-Amerika lezen. WAT betekent het nu eigenlijk in de praktijk om samen kerk te zijn in een wereld, waarin men allesbehalve altijd vraagt naar de leer van de Heer der kerk? In zijn hoofdstuk „Zending in Europa" geeft dr. J. L. Klink, remonstrants predi kant te Utrecht, hiervan een beeld als hij over het werk van ds. Symanowski, predi kant-arbeider in Duitsland vertelt. Temid den van het puin bij Mainz-Kastèl langs de Rijn is dr. Symanowski na de oorlog begin nen met de bouw van een groot tehuis voor arbeiders en studenten. Zelf woonde hij aanvankelijk in een kippenhok. Toen hij zijn opdracht kreeg, zei men hem: „Met geld kan iedereen bouwen. U moet het met geloof doen." Aanvankelijk slaagde men er in met behulp van werkkampen van de Wereldraad van Kerken een noodgebouw op te richten. Dit betekende gelijktijdig een schuld van vijftienduizend mark. Gelukkig bleef financiële steun niet uit.Treffend was het dat enkele deelnemers aan het werk kamp een deel van hun spaargeld gaven. Zo kon worden gewerkt ïian een behoorlijk gebouw. Duitsers, Amerikanen en Denen reden zware kruiwagens. Uit vele landen werkte men samen. Onder het puin vond men een oorkonde, waarin stond, dat men de kerk, waar het puin van afkomstig was, had gebouwd in de verwachting, dat het gebouw voor eeuwen zou blijven staan. „Een vreemd symbool, maar misschien vol betekenis: de stenen van een verwoest kerkgebouw die nen voor de bouw van een oecumenisch centrum en zendingshuis." In dezelfde bijdrage schrijft dr. Klink in dit gaarne aanbevolen boek over de toe komst: „Zal de gestalte der Kerk verande ren? De stemmen van hen. die zeggen: Mijn Kerk is de ware Kerk, of: Zie daar is de Kerk niet, worden soms langzamerhand wat onzekerder. En velen verheugen zich in de enkele tekenen van een veranderende gestalte der Kerk, van een verrassende openbaring hier of daar van de gemeente van Christus, waarin het niet meer gaat om Amerikaan of Duitser, om arbeider of professor, om Luthers of Hervormd, maar waarin men elkaar in Christus als broeders herkent." 7 APRIL 19 5 6 v ■-« S;L.. DEZE MAAND wordt in Monaco het huwelijk tussen Son Altesse Sérénissime Zijne Doorluchtige Hoogheid prins Rainier III uit het huis Goyon de Matig- non-Grimaldi en de Amerikaanse film actrice Grace Kelly uit Philadelphia ge sloten. Op 12 april zal prinses Antoinette, zuster van de 32-jarige prins, de bruid en haar rijke aannemersfamilie bij haar aan komst met het schip „Constitution" ver welkomen. Antoinette draagt dan nog geen van de vijftien toiletten, die zij voor de vierdaagse huwelijksfeesten bij het Parijse modehuis Lanvin a raison van zestigdui zend gulden heeft besteld. De eigenares van dat modehuis is gravin Jean de Polig- nac, geboren Marie Blanche Lanvin, een aangetrouwde nicht van graaf Pierre de Polignac, de vader van Rainier en An toinette. OP dinsdag 17 april beginnen de feesten met een bloemenhulde door de jeugd, de meisjes gehuld in feestjurken in de lands kieuren wit en rood, waarvoor ten paleize satijn en knippatronen gratis te verkrijgen waren. Tijdens de receptie en het middag buffet worden twee serviezen gebruikt van wit porcelein met gouden versiering van twaalfhonderd stuks elk, speciaal in Li moges besteld. Een Franse militaire kapel (driehonderd man) en een Amerikaanse mariniersband (honderdzestig man) bren gen een serenade onder de vensters van het paleis. Folkloristische optochten, koor zang en ballet worden gevolgd door een nachtelijke pyrotechnische uitspatting bo ven de Middellandse Zee. Uit Monte Carlö bereikte ons deze prentbriefkaart met de portretten van Prins Rainier en zijn Amerikaanse bruid, waarop men tevens de vorstelijke residentie ziet afgebeeld. Bijgaand arti kel is een bloemlezing van bijzonder heden over de voorbereiding van de bruiloft - meer voor de aardigheid dan voor de volledigheid. OP woensdag 18 april wordt het huwe lijk gesloten door de voorzitter van de Na tionale Vergadering als ambtenaar van de burgerlijke stand. Evenals zijn zeventien medeleden, draagt hij een gloednieuwe rood-witte sjerp, 's Middags is er een tuin feest waarvoor alle volwassen Monagasken zijn uitgenodigd. Antoinette draagt een japon in de kleuren van de Middellandse Zee. 's Avonds is er een galavoorstelling met het Londens Festivalballet in het operagebouw voor zeshonderd genodigden. De bruid draagt een witte organza japon, hoog getailleerd en versierd met borduur sels van paarlemoer. Over dit extravagante avondtoilet heeft zij de rood-witte sjerp van de orde van St. Charles. Antoinette draagt een japon van rose kant, waarover een cape van rose en zil ver gaas. Japon en schoenen zijn gebor duurd met paarlemoer. OP donderdag 19 april wordt het kerke lijk huwelijk gesloten in de St. Nicolaas kathedraal. Bij het betreden en verlaten van de kerk wordt muziek van J. S. Bach op het orgel gespeeld. Voor het vervoer van de bruiloftstaart, die honderd kilo weegt, heeft het Hotel de Paris een kar retje laten maken. De Monagasken kunnen gratis bioscopen en variététheaters plat lopen. Deze faciliteit geldt niet voor het Casino, waar in de gangen extra-speel tafels gereed staan, 's Middags wordt het bruidspaar rondgereden in een open auto en in het stadion gedwongen naar een voetbalwedstrijd te kijken. OP vrijdag 20 april begint de huwelijks reis met het prinselijk jacht Deo Juvante door de Middellandse Zee. Op woensdag 25 april wordt het paar op audiëntie ver wacht bij Paus Pius XII. Zij zullen de Balearen aandoen en waarschijnlijk de Kanarische eilanden. Er is een uitnodiging van het Ierland Festival, dat van 6 tot 29 mei duurt. GESCHENKEN zijn gekomen uit Bor deaux: wijn op fust en in flessen uit 1929, het geboortejaar van de bruid; uit Straats burg: snuisterijen van meisjes die zich de prins herinneren als luitenant in het Fran se bevrijdingsleger; uit Michigan: slaap kamerameublement van de afdeling Grand Rapids van de vereniging van Amerikaanse Ieren, die vonden dat een jonge bruid van Ierse afkomst een tweepersoonsbed toe kwam. Een Amerikaanse fabrikant, wie deze historische bijzonderheid blijkbaar was ontgaan, stuurde een stel schuim rubber matrassen voor lits-jumeaux. Ver dere cadeaus: een boekwerk over de plich ten van man en vrouw in het huwelijk, verlucht door Benedictijner monniken, van de geestelijkheid; de twee eerste exem plaren van het boek „Monaco in zijn pracht" met bijdragen van vijftien auteurs; een Rolls Royce van de Nationale Vergade ring; een antiek stel kostbare schaakstuk ken van de croupiers van het Casino; een standbeeld in brons van de sportbond; een pick-up van de autoclub; een gouden por- tretlijst ter waarde van dertigduizend gul den van de Amerikaanse kolonie; een vijf- tiende-eeuwse kist met noga van Monteli- mar; lavendel en plattelandsschoeisel uit het Franse hertogdom Valentinoise. ALS MEN de persberichten geloven mag, heeft het geen zin naar Monaco te gaan. Volgens het algemene commissariaat van het toerisme te Monte Carlo waren er op 22 maart al geen hotelkamers met bad meer te krijgen. Toeristen hebben bijna alle zesduizend kamers besproken. Particulieren vroegen vijfentwintighonderd francs per nacht voor een kamer met bad. Persfoto grafen en filmmensen boden ongeveer vijf honderd gulden voor raamplaatsen. Een correspondent van de Volkskrant vernam, dat men overweegt enkele tientallen be zoekers te huisvesten in de lege gevange nis. De dertig cellen hebben warm en koud stromend water en een schitterend uitzicht over de Middellandse Zee. De beste raad die wij u kunnen geven is rustig de krant af te wachten of naar de televisie te kijken. Tele-Monte-Carlo zal de plechtigheden relayeren over het netwerk van Eurovisie, die in acht landen zes miljoen kijkers kan bereiken. Het moge een troost zijn dat april in Monaco de regenmaand is. JE KUNT alles overdrijven, zelfs demo cratie: Dit kreeg United Press te horen van iemand die bevoegd is tot oordelen over de mening van de Europese aristocratie over het huwelijk. Ieder is het er over eens dat de bruid een knap meisje is en dat de Monagasken zichzelf geluk kunnen wensen. De overmatige publiciteit heeft echter terughoudendheid gewekt. Moeder Kelly heeft een serie artikelen over het leven van haar dochter in Amerikaanse kranten laten verschijnen. De Europese koninklijke huizen hebben, al of niet officieel, laten weten dat zij geen familieleden zullen af vaardigen. Diplomatieke vertegenwoordi gers zullen de honneurs waarnemen. In hofkringen te Monaco is ontkend dat Margaret Truman op een gala-avond in de Sporting Clob zou zingen en het Witte Huis heeft tegengesproken dat mevrouw Eisenhower aanwezig zou zijn. De bejaarde Aga Khan, die toch in Monte Caro logeert, komt, als hij zich goed voelt. Prinses Mar garet wil het huwelijk misschien graag bijwonen, zo schreef de Daily Express: de aanwezigheid van een lid van de konink lijke familie zou voor Groot-Brittannië betere propaganda zijn dan een serie lezingen onder auspiciën van de British Council, aldus het blad. MEN VERWACHT meer hoogheden uit Hollywood dan uit Europa: onder de hon derd genodigden van de bruid bevinden zich David Niven, Cary Grant en Alfred Hitchcock. Een van de belangrijkste figuren is de 67-jarige Amerikaanse hofkapelaan pater Francis Tucker: „Ik ben een huwelijks makelaar en deze koninklijke verloving is niet de eerste, waarin ik de hand heb ge had. Huwelijken tot stand brengen behoort tot mijn priesterlijke taak. Een groot deel van de critiek op mij spruit voort uit een onchristelijke jalouzie op mijn succes. Een vrouw schreef mij: Wie denk je wel dat je bent, Raspoetin?" zo vertelde de pater aan de Sunday Express. IK HAD er geen idee van dat ik Grace ten huwelijk zou vragen, zo heeft prins Rainier aan United Press onthuld. Niet toen zij verleden jaar mei mijn paleis be zichtigde en zelfs niet toen ik in december naar de Verenigde Staten ging. Ik heb getracht de geruchten tegen te spreken dat ik de ringen al in mijn zak had. Grace is nog liever in de dagelijkse omgang dan op het witte doek. Haar knapheid wordt nog verhoogd door een innerlijke schoonheid. Het is moeilijk erover te praten. Ik voel het meer dan dat ik erover Kan praten. Het liefst was ik in alle stilte met haar getrouwd CARAïBISCH PASSIESPEL De Nederlandse Stichting voor Culturele Samenwerking met Suriname en de Neder landse Antillen heeft aan Albert Helman (Lou Lichtveld) opdracht gegeven tot het schrijven van een Caraïbisch Passiespel, dat zal worden geregisseerd door Edwin Thomas. (Van onze correspondent in Brussel) OP DE „MEIR" te Antwerpen, waar hij zijn kantoren heeft, hebben wij met da voorzitter van de Vereniging van de Bel gische Reisagentschappen, de heer Emila Wirtz, gesproken. „Het is werkelijk geen verhaaltje, wanneer ik u zeg dat het toe risme in West-Europa een grote vlucht neemt", aldus onze zegsman. „Maar wij zijn nog slechts aan het begin van een enorme ontwikkeling van wat ik zou dur ven noemen het massale luchttoerisme. Dit jaar charter ik bijvoorbeeld voor eigen rekening drie vliegtuigen van de Sabena en twee van de KLM voor massaal trans port van Antwerpse vakantiegangers naar Nice en de Balearen." De winst op deze reizen is gering, maar de reisagentschappen willen met hun tijd mee. „Wij moeten massa's goedkoop en goed transporteren en logeren, want dat is de formule van de toekomst. In de Ver enigde Staten is dat reeds volledig het geval. Men zal toch al gemerkt hebben dat het niet meer de Amerikaanse miljo nair is, die naar Europa komt. De dollar koning komt niet meer naar Europa, hij gaat jagen op grof wild in Zuid-Afrika of de Congo, hij wil naar Zuid-Amerika of naar Azië reizen. Maar de Amerikaanse arbeider en middenstander zijn het die naar Europa komen. Hun reis en verblijf in Europa mogen niet te duur uitkomen. Wij moeten ons gehele toeristische appa raat op die „gemiddelde Amerikaan" in stellen. Geen paleizen van hotels, maar een kraakzindelijk tweederangshotel, alles in clusief!" De heer Wirtz is pas terug van een serie reizen achter het „ijzeren gordijn"; in teressante landen, naar zijn opvatting en ervaring, maar zeer duur. Voorlopig zal de reis naar Rusland alleen in het bereik liggen van Europeanen met véél geld. Men moet rekenen op een goede 3000 gulden voor een verblijf van drie weken in de grote Russische steden, zoals Leningrad en Moskou met name. De musea van Lenin grad zijn fantastisch: „Ik heb nooit zo'n prachtige verzameling oude Vlaamse meesters gezien als men in Leningrad heeft". De toeristische relaties met Rus land hebben plaats op bilaterale basis. Met de bedragen, die door Belgische toeristen in Rusland worden besteed, komen Rus sische toeristen naar België en enkele an dere Europese landen. „De grote attractie voor de kleine Bel gische man, die van zijn betaalde vakantie wil profiteren, is de goedkope reis per vliegtuig naar die landen, waar ik de zon kan garanderen", aldus besloot de heer Wirtz dit gesprek. DE HEER Constant van Marcke, direc teur-eigenaar van de rederij Flandria te Antwerpen heeft ons deze indrukken be vestigd. Zelf organiseert hij dit jaar een versterkte toeristische dienst van stoom boten op Vlissingen en Breskens, vanwaar deze toeristen of dagjesmensen naar Osten- de worden gevoerd in autobussen. In 1955 hebben niet minder dan zevenhonderd duizend Belgen, onder wie veel Brusse laars, met de Flandriaboten Middelburg en Veere bezocht. De relaties met Nederland zijn uitstekend, aldus de heer Van Marcke, die op de Schelde te Antwerpen een drij vend restaurant exploiteert. De veralge mening van de vijfdaagse werkweek in vele Belgische bedrijven heeft reeds tot gevolg gehad, dat de passages op zaterdag twintig percent hoger liggen dan enkele jaren geleden. De heer Van de Bijllaardt, directeur van het ANVV-bureau te Brussel, zeide ons dat er in België een enorme belang stelling voor belangrijke culturele mani festaties in Nederland bestaat Men mag ook een massale toeloop van Belgische toeristen naar de „Keukenhof" verwach ten. Met de Vlaamse Toeristenbond en Vlaamse Automobielbond en de andere Belgische toeristische organisaties is de samenwerking bijzonder prettig, aldus deze zegsman.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 17