Adenauer wil Mollet spreken vóór diens reis naar Moskou Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Aanvullende wapenhulp in V.S. gevraagd en gekregen Dr. E. H. Krelage overleden Rust in het gebied van Gaza gistermiddag weergekeerd cfe'M0RRKA««A/ ln recente beslissing schuilt het risico van een conjunctuuromslag Ook Spanje erkent onafhankelijkheid van Marokko Medewerkers in Zwitserland ontboden Oud-voorzitter van Bloembollencultuur Hammarskjoeld zal heden in Londen met Selwyn Lloyd beraadslagen Het woord is aan. ZATERDAG 7 APRIL 1956 301e JAARGANG No 76 Het uitblijven van de rente betaling door Indonesië Wijdvertakt komnlot in Argentinië ontdekt Amerikaanse ambassadeur te Moskou naar Washington Twee doden bij autobotsing Eerherstel voor Gomulka, de „Tito van Polen" Minister Suurhoff over het loonbeleid Gevechten in Algerije en Tunesië: zware verliezen Sovjet-leiders laten Serov thuis Warmer weer op komst Weerrapport (van hedenmorgen 7 nur) 70e JAARGANG No 231 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. HuAjsman (Van onze correspondent in Bonn) Bondskanselier Adenauer gaat geduren de dit weekeinde in zijn vakantieverblijf Ascona (Zwitserland) een grote politieke activiteit ontwikkelen. Zijn minister van Buitenlandse Zaken, Von Brentano, die zi.jn Paasvakantie in Bad Wörishofen (Beieren) doorbracht, bezoekt zijn rege ringschef vandaag in Ascona. Morgen zal ook de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken. prof. Hallstein, die uit Turkije komt zich bij hen voegen. Men neemt aan, dat ook de Westduitse ambassadeur in Parijs, Von Maltzan. bij Adenauer wordt ver wacht. Hij zou verslag uitbrengen over zijn onderhoud met premier Mollet. In Bonn merkt men in kringen, die zich niet altijd met Adenauers gedragingen kunnen verenigen, schamper op, dat een en ander weer aanleiding voor Zwitserse bladen kan zijn zich over de al te grote politieke bedrijvigheid van de Westduitse bondskanselier op Zwitsers territorium te beklagen. Het heet dat er verschil van mening tussen Adenauer en Von Brentano be staat. Von Brentano zou zijn ministerie hebben opgedragen scherp op de jongste uitlatingen van de Franse premier te rea geren zonder eerst de bondskanselier te raadplegen. Het ministerie heeft er tegen geprotes teerd, dat volgens Mollet een vermindering van de bewapening vooraf moest gaan aan de hereniging van Duitsland. In Bonn doen hardnekkige geruchten de ronde, dat Adenauer van plan zou zijn nog voor het Franse bezoek aan Moskou, in begin mei, een onderhoud met Mollet te hebben. Een officiële woordvoerder van de West duitse regering zei dat daarover nog niets vast stond. Adenauer heeft er bijzonder veel belang bij te weten te komen welk standpunt Mollet in Moskou ten opzichte van het probleem der Duitse hereniging zal innemen» Ook naar Washington Ook is Adenauer voornemens begin juni naar de Verenigde Staten te gaan. Hij zal op 11 juni een eredoctoraat van de Yale universiteit in ontvangst nemen. In Wash ington zal hij met president Eisenhower en minister Dulles besprekingen voeren. (AFP/Reuter) Een woordvoerder van het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken heeft meegedeeld, dat West- Duitsland een aanzienlijke hoeveelheid mi litaire uitrustingen van de Verenigde Sta ten zal krijgen. Hij wilde geen nadere bij zonderheden bekendmaken. De woord voerder zei dit naar aanleiding van een be richt uit Bonn, dat West-Duitsland aan de Verenigde Staten aanvullende hulp voor zware uitrustingsstukken tot een bedrag van twee miljard dollar voor de Westduitse strijdkrachten heeft gevraagd. Er is reeds voor een miljard dollar wapens toegezegd. In Bonn is op de Amerikaanse, Britse, Franse en Belgische ambassades een nota overhandigd over de kwestie van de Westduitse geldelijke bijdrage voor de le gering van de geallieerde troepen in Duits land. De Westduitse woordvoerder die dit bekendmaakte, wilde geen nadere bijzon derheden geven. In gewoonlijk betrouw bare kringen verklaarde men niet te ver wachten, dat de nota veel zal bijdragen tot oplossing van het verschil van mening dat over de kwestie bestaat. In brede kring zal met leedwezen kennis worden genomen van het overlijden te Haarlem van dr. E. H. Krelage. Veie jaren was hij voorzitter van de Koninklijke Al gemene Vereniging voor Bloembollencul tuur. Als kweker, man van de wetenschap, schrijver en spreker en vooral als organi sator heeft hij veel voor het bollenvak ge daan, zowel nationaal als internationaal. Ook op ander gebied heeft hij nuttig werk verricht en vermelding verdienen zijn voorzitterschap van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en om streken en zijn lidmaatschap van de Haar lemse gemeenteraad. Op verzoek van de familie Krelage ver melden wij het overlijden pas heden, na afloop van de crematie, die vanmorgen te Westerveld is geschied. Men zie ook pagina 11 De gouverneur van de Bank Indonesia, mr. Sjafruddin Prawinegara, heeft ver klaard persoonlijk van mening te zijn, dat ,-men er goed aan zou doen de rente van tie Nederlands-Indische lening van 1937 te betalen". Hij voegde hier aan toe, dat de .■winst" van het niet betalen niet zou op wegen tegen de schade, die daaruit zou voortvloeien. De woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken, Suwito, verwees slechts naar de maandag door de legering in het parlement af te leggen ver klaring toen hem vragen werden gesteld over het in gebreke blijven van de betaling van de rente dezer lening. JERUZALEM (Reuter/AFP) Vrij dagochtend is het in het gebied van Gaza opnieuw tot een vuurgevecht gekomen tus sen Egyptenaren en Israëliërs. Door optre den van de voorzitter van de Israelisch- Egyptische bestandscommissie, kolonel Bayard, werd na enige uren een einde ge maakt aan dit incident. In Cairo is bekend gemaakt, dat bij dit vuurgevecht een Egyptische soldaat gesneuveld is. Bij de Israëlische beschieting van Gaza op don derdag kwamen 59 burgers en vier mili tairen om het leven en werden 93 burgers en negen mllitairèn gewond. Volgens een Israëlische woordvoerder hadden de Egyptenaren vrijdagochtend het vuur geopend. Als zij weer met schieten beginnen, zo zei hij, zullen wij opnieuw het vuur beantwoorden. Bij de beschieting van Gaza op donderdag ontploften granaten op het drukke marktplein en werden twee ziekenhuizen getroffen. Van Israëlische zij de is verklaard, dat de Egyptenaren don derdag begonnen waren met het schieten op vijf Israëlische nederzettingen. De secretaris-generaal van de UNO, Dag Hammarskjoeld, die via Londen en Rome op weg is naar het Midden-Oosten, staat in voortdurend contact met hoofdwaarnemer Burns. Waarschuwing Een Israëlische woordvoerder heeft ver klaard dat Egypte in het gebied van Gaza driemaal zoveel troepen heeft als toege staan is volgens de bestandsovereenkomst. Israel heeft Burns gewaarschuwd, dat op de duur de toestand niet meer te beheer sen zal zijn. De Egyptenaren hebben vol gens Israel artillerie en militaire stellingen in bewoonde gebieden. In Egyptische kringen verklaarde men; dat de Israëlische artillerie systematisch het gebied van Gaza, waar veel Palestijn se vluchtelingen verblijven, beschoten heeft. Dat verklaart het grote aantal slacht offers onder de burgerbevolking, zo zei men. De Israëlische minister van Buitenland se Zaken, Sjarett, heeft vrijdag besprekin gen gevoerd met de Amerikaanse en de Franse ambassadeur in Jeruzalem. Vrijdagmiddag heeft zich ook een inci dent aan de Israelisch-Jordaanse grens voorgedaan. Volgens Israëlische berichten beschoten Jordaniërs Israëlische boeren ten zuiden van het meer van Galilea. Een arbeider werd gedood. Volgens een Syri sche verklaring is donderdag een Israëlisch detachement, dat bij het meer van Galilea de grens was overgestoken, teruggedron gen. Twee Syrische militairen zouden zijn gewond. Afwachten Het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken heeft laten weten, dat men niet tot een besluit is gekomen over de vraag, of de ministers van Buitenlandse Zaken van de Westelijke „Grote Drie" deze lente in Parijs bijeen zullen komen ter bespreking van de toestand in het Midden-Oosten zoals Frankrijk heeft voorgesteld. Welingelichte kringen in Washington achten het onwaarschijnlijk, dat de Verenigde Statennieuwe stappen zullen doen voordat Hammarskjoeld zal zijn teruggekeerd. In een commentaar op een bespreking tussen president Eisenho- BUENOS AIRES (AFP) De Argen tijnse politie heeft een grote subversieve organisatie van Peronisten en communis ten met verbindingen door het gehele land ontdekt en opgerold, aldus heeft de politie te Buenos Aires meegedeeld. De politie heeft een groot aantal arrestaties verricht en een grote hoeveelheid wapens en pro pagandamateriaal in beslag genomen. Van welingelichte zijde wordt vernomen dat de (voorlopige) regering voornemens is permanente krijgsraden samen te stel len, die zich, op aanwijzing van de presi dent of een dèr ministers voor de strijd krachten door geheel Argentinië zullen verplaatsen. De regering besloot daartoe na de ontdekking van een uitgebreide on dergrondse Peronistische organisatie te Mendoza, die officieren en onder-officie ren onder haar leden telde en zich toelegde op het saboteren van verbindingswegen en het aanzetten van de garnizoenen in de provincie Mendoza tot opstand. De regering zou maatregelen hebben ge nomen tegen twee populaire bevelhebbers, de generaals Senorans en Bengoa. Eerst genoemde heeft zestig dagen arrest gekre gen. Generaal Bengoa is voor tien maanden naar de provincie Chubut, 1.200 kilometer ten zuiden van Buenos Aires, verbannen. wer en minister Dulles over het Midden- Oosten zeiden genoemde kringen, dat er geen aanwijzingen voor nieuwe beslissin gen bestaan. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, zal vandaag een spoed-bespreking houden met Hammars kjoeld, wanneer deze op weg naar het Midden-Oosten een uur zal doorbrengen op de Londense vlieghaven. De Franse minister van Buitenlandse Za ken. Christian Pineau, heeft zijn voorge nomen reis naar het Midden-Oosten uitge steld wegens de gevechten bij Gaza. Pineau zal naar het Midden-Oosten reizen „zodra de omstandigheden gunstiger zullen blij ken". In het grensgebied bij Gaza, is het van morgen opnieuw tot een vuurwisseling ge komen tussen Israëlische en Egyptische troepen, aldus heeft een Israëlische mili taire woordvoerder meegedeeld. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat de Ame rikaanse ambassadeur in de Sovjet-Unie, Charles Bohlen, aan het einde van de week voor overleg naar Washington zal gaan. Bohlen bevindt zich op het ogenblik met vakantie in Oostenrijk. Een auto uit Assen, bestuurd door de 50- jarige H. H., is op het kruispunt Kerk straatRijksweg te Zuidbroek tegen een auto, bestuurd door de heer M. uit Finster- v/olde gebotst. De heer Huizing werd ge dood; zijn medepassagier, de 52-jarige A. Geuzendam, eveneens uit Assen, werd zwaar gewond naar' het Academisch Zie kenhuis te Groningen gebracht, waar hij enkele uren later is overleden. De beide auto's waren zwaar beschadigd. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Waar straks de tulpen zullen bloeien zijn nu de tuinlieden nog aan het werk om de Linnaeushof in Bennebroek gereed te maken voor de officiële opening op 11 april. Bij één der rustieke vijvertjes is men bezig de laatste hand te leggen aan een bloembollenveld. Hoe ver het met de Linnaeushof op het ogenblik staat kan men lezen op pagina 11. ADVERTENTIE BARTEÜORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL. 717162 LEDEREN MOTORVESTEN ƒ79.— WENEN (Reuter/UP) Radio-War- schau heeft bekend gemaakt, dat de voor malige eerste secretaris van de Poolse communistische partij en vice-premier Vladyslav Gomulka gerehabiliteerd is en in vrijheid gesteld. Hij viel in 1948 in on genade. Ook een aantal anderen, onder wie hoge officieren, die tegelijk met hem veroordeeld zijn in 1951, zijn vrijgelaten. Deze vrijlatingen, zo wordt medegedeeld, zijn het gevolg van het besluit van het partijcongres in Moskou Gomulka is vijftig jaar. Hij werd bij zijn arrestatie in 1949 de Tito van Polen ge noemd. Een proces is nooit tegen hem ge voerd. In een ingezonden stuk in een Pools blad is onlangs gerechtigheid gevraagd voor Gomulka en andere vroegere politie ke en militaire leiders. Gomulka werd opgevolgd door de on langs in Moskou overleden premier en eerste partijsecretaris Boleslav Bierut, die enige tijd ook president van Polen is ge weest. Men meent te weten, dat de achter grond dezer gebeurtenissen een verbitter de strijd om de macht tussen Bierut en Gomulka was, waarin Bierut overwinnaar werd. Een van de verwijten, die Gomulka destijds gemaakt werden,was dat hij „geen vertrouwen in de Sovjet-Unie of Stalin" had. In 1948 nog bekende Gomulka „schuld", erkende dat hij „gefaald had in begrip voor de leidende rol van de partij der Sovjet-Unie" en vroeg vergiffenis voor zijn „rechtse en nationalistische afwijking". In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van So ciale Zaken geeft minister Suurhoff onder meer een overzicht van hetgeen aan de recente regeringsbeslissing over het loon beleid is voorafgegaan. moeten worden gebracht in de vorm van een niet volledige compensatie van de op te brengen premie, indien zulks op grond van de economische ontwikkeling nood zakelijk mocht blijken. Vertrouwende op deze door de werkne- Op de vraag of onze economie de loon- mersvakcentralen afgelegde verklaring, stijging, welke thans is mogelijk gemaakt, kan dragen, zegt de minister dat een ma thematisch onaanvechtbaar antwoord niet is te geven. Na de sterke loonstijging van 1954 heb ben zich in onze economie geen verschijn selen voorgedaan, welke er op zouden wijzen, dat de loonkosten te sterk gestegen meent de regering de verantwoordelijkheid voor de loonstijging te kunnen aanvaarden. De thans met enige omzichtigheid inge slagen weg kan slechts tot resultaat leiden, indien het gehele georganiseerde bedrijfs leven, van hoog tot laag, bereid is om, in het bewustzijn van zijn verantwoordelijk heid, volledige medewerking te verlenen zijn. Ook na oktober 1954 geeft onze eco- en zich zonodig zekere beperking op te nomie een verbazingwekkende verdere ex- leggen, aldus minister Suurhoff. pansie te zien. Sindsdien is de loonsom slechts heel weinig gestegen. Bij een niet Ziekenfondspremie te matige raming van de produktiviteits- De voortdurende stijging van de premie verbetering in 1956 lijkt er daarom ruimte ,voor de vrijwillige ziekenfondsverzekering te zijn voor een loonstijging als thans mo- ve™}} de minister met zorg. Een premie- gelijk gemaakt is. Daarbij dient men er reductie-regeling, waarvoor ook dit jaar rekening mede te houden, dat ook in het *elden °P de begroting zijn uitgetrokken, buitenland de loonontwikkeling niet heeft stil gestaan sedert begin 1955 en ook thans nog niet stil staat. Enig risico schuilt er niettemin toch wel in de thans genomen beslissingen, name lijk het risico van een conjunctuurterug slag, daar bekend is, dat in 1957 niet on belangrijke nieuwe lasten op het bedrijfs leven zullen worden gelegd in de vorm van compensaties voor de premie van de ouderdomswet en voor een huurverhoging. Het aanvaarden van enig risico in dit op zicht is de regering gemakkelijk gemaakt door de verklaring der drie werknemers- vakcentralen, die mededeelden bereid te zijn, ten overstaan van hun leden te verde digen, dat met het oog op het grote belang komt juist de minst draagkrachtige bevol kingsgroepen in de premie tegemoet. De stijging van de premie, welke zich overi gens ook bij de verplichte verzekering voordoet, is onder andere een gevolg van de verbeterde honorering der medewer kers en van de stijging van de kosten van ziekenhuisverpleging. Arbeidstijd Tenslotte deelt de minister mee dat de staatssecretaris van Sociale Zaken zich tot de SER heeft gewend met een verzoek de regering van advies te dienen over een eventuele verkorting van de arbeidstijd. De vraag of het nu geen tijd wordt, maatregelen te treffen voor de invoering van de vijfdaagse werkweek en wel in de eerste plaats voor de mijnindustrie en de van de invoering van de wettelijke ouder- voor de gezondheid schadelijke bedrijven, domsverzekering hiervoor een offer zal beantwoordt de minister ontkennend. MADRID (Reuter/AFP) Hedenoch tend vroeg is te Madrid een Spaans-Ma rokkaanse verklaring ondertekend, op grond waarvan het Spaanse protectoraat over Marokko, dat 44 jaar heeft geduurd, wordt afgeschaft en geheel Marokko onaf hankelijk wordt. Op 2 maart heeft de Sul tan van Marokko, Sidi Mohammed Ben Joessef, al een dergelijke overeenkomst met Frankrijk gesloten. De onafhankelijk heidsverklaring werd kort na het aanbre ken van de dag ondertekend na drie dagen van onderhandelen tussen delegaties van vertegenwoordigers van generaal Franco en de Sultan. In de verklaring wordt onder meer ge zegd dat de status van protectoraat, die sinds 1912 in Spaans Marokko bestaat, niet langer met de werkelijkheid overeen stemt en dat de conventie van Madrid van 1912 niet langer kan worden gebruikt ter regeling van de Spaans-Marokkaanse be trekkingen. De Spaanse regering erkent de onafhankelijkheid van Marokko die is ge proclameerd door Sultan Mohammed V en tevens de volledig0 souvereiniteit van dat gebied met alle daaraan verbonden voor delen, zoals het recht van Marokko op een eigen diplomatieke dienst en een eigen leger. Spanje verbindt zich ertoe de terri toriale eenheid van het Marokkaanse rijk te eerbiedigen en de Sultan, na onderlinge overeenkomst, hulp te verlenen, in het bij zonder op het gebied van de buitenlandse betrekkingen en defensie. Naar Mekka In antwoord op een uitnodiging van de regering van Saoedi-Arabië heeft de Sultan verklaard dat hij een pelgrimstocht naar Mekka zal ondernemen, zodra hij de taak van bevrijding en vereniging van Marokko volbracht zal hebben. Hij voegde hier aan toe dat dit hem bovendien de gelegenheid zou geven „de Arabische landen te be zoeken." Een aanvullend protokol voorziet in Spaanse hulp bij de opbouw van een Ma rokkaans leger en bepaalt dat burgers van beide landen geen papieren nodig zullen hebben of formaliteiten zullen hebben te vervullen om zich van het ene naar het andere gebied te begeven. De Spaanse regering zal de bescherming van Marok kanen uit de Spaanse zone in het buiten land blijven verzorgen totdat de regering van de Sultan deze verplichting zal kun nen overnemen. Het feit dat de twee Middellandse Zee havens Ceuta en Melilla, in Spaans Marok ko, niet in de verklaring worden genoemd, wordt in politieke kringen in Madrid be schouwd als een aanwijzing dat de status van deze steden niet zal veranderen. Beide havens zijn altijd als Spaans grondgebied beschouwd. Het vervolg der onderhandelingen zou op 7 mei beginnen. ALGIERS (Reuter-AFP) Bij militaire operaties in Algerije zijn donderdag en vrijdag tenminste zeventig opstandelingen gedood. In de omgeving van de havenstad Nemours in westelijk Algerije, zijn Franse troepen slaags geraakt met een bende op standelingen, die zeven burger-vrachtauto's in een hinderlaag had laten lopen. De zeven auto's kwamen in een ravijn terecht. Een van de inzittenden kwam door geweervuur om het leven, een andere werd gewond. De overigen konden zich in veiligheid brengen. Sir James Barrie: Voor het kind lijkt de volwas sene een dissonant in de melodie des levens. (Van onze correspondent in Londen) De Britse pers juicht, want de Russen zijn gezwicht voor de Britse publieke opinie, die krachtig heeft geprotesteerd tegen de aanwezigheid van de beruchte Serov, het hoofd van de geheime politie in de Sovjet Unie, die in Engeland de veilig heidsmaatregelen voor Boelganin en Kroesjtsjev kwam onderzoeken. Uit de in Moskou gepubliceerde lijst van de 44 per sonen, die de beide Sovjet-leiders zullen vergezellen, blijkt dat Serov thuis blijft. De Sovjet ambassadeur in Londen, Malik, had na de Britse protesten verklaard dat Serov toch zou meekomen. In het gezelschap zullen zich vijftien lijfwachten, twee artsen, twee koks en twee serveersters bevinden. Serov's plaats wordt ingenomen door generaal-majoor Zakharov, die ook in Genève verantwoor delijk was voor de Russische veiligheids maatregelen. Verder zal Kroesjtsjev's zoon, een elektro-technisch student, zijn vader vergezellen. Ook komt de belangrijkste atoom-deskundige in de Sovjet Unie, de 53-jarige Koertsjakof, mee, alsmede Toe- polev, de 68-jarige ontwerper van de snel ste Russische straalbommenwerper, wiens ontwerp het lijntoestel, de TU-104, reeds in Londen te zien is geweest. Opvallend is, dat de minister van Bui tenlandse Zaken Molotov niet komt. Tijdens het bezoek van Boelganin en Kroesjtsjev komt er ook een aantal voor aanstaande Sovjet kunstenaars, waaronder dansers en musici, naar Groot-Brittannië. De Bilt: De afgelopen nacht waren de omstandigheden weer bijzonder gunstig voor een sterke afkoeling van het aardop pervlak. De lucht was zeer droog, de wind zwak en bijna overal kwamen langdurige opklaringen voor. Op het vliegveld Deelen werd een minimumtemperatuur gemeten van 7 graden onder nul. Op andere stations kwam 1 tot 5 graden vorst voor. Slechts hier en daar langs de kust bleef de tempe ratuur boven het vriespunt. Intussen is bo ven een groot deel van Europa de lucht druk belangrijk gestegen. Het hogedruk- gebied, dat gisteren nog op de Oceaan was gelegen, verplaatste zich daardoor naar West-Europa. Vanmorgen lag het centrum boven Frankrijk. Een depressie die gister morgen tussen IJsland en Groenland werd aangetroffen trok in oostelijke richting en diepte zich nog verder uit. Daardoor nam de zuidwestelijke wind op het noordelijk gedeelte van de Oceaan in kracht toe. Deze zuidwestelijke luchtstroming voerde zach tere lucht naar de Britse eilanden. Mor gen zal deze zachtere lucht heel langzaam ook ons land gaan binnenstromen. Het bin nendringen van de zachtere lucht gaat ech ter gepaard met bewolking. De kans op re gen is evenwel gering. Weers toestand 60 .5 i o sd C. t- C O C C O zS Helsinki geheel bew. nno -6 0 Stockholm onbewolkt n -8 0 Oslo onbewolkt windstil -5 0 Kopenhagen onbewolkt no -3 2 Aberdeen geheel bew. wzw 5 2 Dublin zwaar bew. zw 7 0,5 Londen geheel bew. zzw 3 0 Amsterdam zwaar bew. windstil -1 0,6 Brussel zwaar bew. w 0 0 Parijs onbewolkt nnw -3 3 Bordeaux onbewolkt nno -2 0,2 Grenoble licht bew. nw 1 0 Nice licht bew. windstil 4 0,4 Berlijn licht bew. nno -2 3 Frankfort licht bew. wnw -2 0,2 München sneeuw wnw -3 3 Zürich licht bew. windstil -6 2 Genève licht bew. n.no -1 0 Locarno licht bew. n 4 0 Wenen sneeuwbui nw 0 0,1 Innsbruck sneeuwbui w -4 3 Rome half bew. ono 4 5 Den Helder. licht bew. windstil 0 0,5 Ypenburg mist windstil -1 0,3 Vlissingen n.sl. op afst. windstil -1 0,4 Eel d e zwaar bew. zwak. nw 0 0,1 De Bilt mistbanken zwak. nw -2 0,4 Twente zwaar bew. zwak. nw -2 0,4 Eindhoven licht bew. windstil -3 1 VTv. Z.-Limb. licht bew. zwak. w -2 0,6 "Veerslag laatste 24 uur. MINDER KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Overdrijvende wolkenvelden en over wegend droog. Vannacht iets minder koud, morgenmiddag hogere tempera turen. Aanvankelijk zwakke, later ma tige wind uit zuidelijke richtingen. 8 april Zon op 6.01 uur. onder 19.28 uur. Maan op 4.35 uur. onder 16.45 uur. 9 april Zon op 5.59 uur, onder 19.29 uur. Maan op 4.55 uur. onder 17.58 uur. Maanstanden 11 april 3.39 uur: nieuwe maan 18 april 0.28 uur: eerste kwartier 15 aDril 2.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 8 april Hoog water: 2.14 en 14.30 uur. Laag water: 9.52 en 22.20 uur. Maandag 9 april Hoog water: 2.50 en 15.04 uur. Laag water: 10.34 en 22.59 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1