Oranje-team won 1947 niet meer in al sinds Deurne Watervliet kan zondag naar tweede klasse promoveren Chauvinistische houding van Haarlemse publiek Ondanks gestegen spelpeil, morgen toch moeilijke wedstrijd verwacht Sirona heeft weinig concurrentie te vrezen zondag op Mereveld Benauwde zege van The Typhoons op Arrows uit Rotterdam Teegelaar en H. de Ruyter aan de kop in biljarttoernooi driebanden Redelijke kans op gunstig resultaat Sport tijdens het weekeinde Spanning verwacht bij roeifestijn op Amstel Kampioen Popeyus groot concurrent <5 Goede aanval De Ruyter scoorde 41 caramboles in vier partijen in Barcelona De stand in de naoorlogse reeks De radioreportage Vraagtekens HOCKEY HANDBAL ROEIEN DE BASKETBALCOMPETITIE Zand voortm eeuwen tegen WFC Abdel Latif Abon won Nijl-marathon DCO-dames tegen VW ZATERDAG 7 APRIL 1956 Van onze sportredacteur) OVER HET VERMOEDELIJKE resul taat van een België-Nederland wedstrijd is nooit iets redelijks te zeggen. In pe rioden waarin het de Belgen met voetbal voor de wind. ging, evenmin als in tijden dat de Nederlanders dat gebeurde, kon ,nen tevoren met aan zekerheid grenzen de waarschijnlijkheid zeggen welke van heide landenploegen de overwinning zou behalen. Dat kan eigenlijk bij geen enkele voetbalwedstrijd, omdat het zo'n wisselvallig spel is, dat voetbal, maar -der niet bij interlandwedstrijden tus sen de Oranje-hemden en de Rode Dui vels. Want, juist in die matches spelen zoveel andere factoren een rol, dan die in het algemeen van grote invloed zijn op het verloop en het resultaat van een wedstrijd. Zo ook morgen in het Ant- werp-stadion in Deurne. De kansen lijken gunstig voor de Nederlanders, maar juist dan is het dubbel oppassen. Vooral voor een elftal dat nog maar kort odeden wereldkampioen Duitsland op eigen bodem versloeg en daarna een lesje kreeg van een clubelftal. Het is al weer bijna negen jaar geleden sinds de Nederlanders in overwinnings stemming het stadion van Deurne verlieten. Na mei 1947 speelde het Oranje-team er twee maal gelijk dat was in 1948 maar daarna was het en bleef het helemaal mis. In 1950 de even jaren wordt er twee maal in België gespeeld, de oneven jaren in Nederland verloren de Nederlanders met tweenul en zeventwee, in 1952 met siertwee en tweeeen en in 1954 met vier—nul en vierdrie. Bij deze één na laatste wedstrijd gingen er in België stem men op om voortaan maar met een B-elftal tegen Nederland uit te komen en in de laatste match men zal het zich herinne ren speelde Nederland met twee terug gekeerde ex-profs, Timmermans en Roo senburg. Het was een „prestige-wedstrijd" in verband met de strijd van de K.N.V.B. tegen de N.B.V.B., die toen op zijn hevigst was. Sindsdien is er het een en and-er veran derd. In Nederland werden de prestaties in interland-voetbal beter hetgeen ook de Belgen merkten bij hun wedstrijden in Ne derland terwijl juist het spelpeil in België steeds daalde. Het leek de goede kant weer op te gaan toen de Rode Duivels aan het einde van het vorige seizoen de Fransen versloegen, maar er volgde nog maar kort geleden een bijzonder teleurstel lende wedstrijd tegen de Zwitsers, die met zelfs drie—een in de meerderheid bleven. Ongeveer gelijkertijd won Nederland van Duitsland' Men mag aannemen dat de Rode Duivels over een krachtige voorhoede beschikken. Er zijn vier spelers van Anderlecht in op genomen. Orlans van La Gantoise, die in de oefenwedstrijd tegen Kaiserslautern niet minder dan drie goals maakte, completeert het vijftal, dat wij zonder meer een grote bedreiging voor de Nederlandse achter hoede achten. Waarbij men zich gelukkig mag prijzen met het feit dat juist de ach terhoede het sterkste deel van het Oranje team is. De Nederlands aanvalslinie is weer eens een vraagteken. En wel vooral door het opstellen van De Bruyckere voor de gebles- De belangrijkse uitstegen toernooi om het Europese libre waren: in het biljart- kampioenschap Spielmann De Ruyter (Did.) (Ned.) Garcia (Spanje) 500 De Ruyter (Ned.) Van Hassel (België) De Ruyter (Ned.) Pinto (Portug.) Garcia (Spanje) 269 Van Hassel (België) pese records hoogste serie en particulier ge middelde. Hij was de eerste speler die deze records op zijn naam bracht en wel in 1950 in Wenen. Beide records zijn sedert dien door verschillende spelers, bij wie De Ruy ter, geëgaliseerd. 500 5 162 83.33 23 6 9 3.83 500 6 268 83.33 16 6 8 2.66 500 1 500 500.— 0 1 0 0.— 500 9 303 55.55 269 9 193 29.88 egaliseerde de Euro- Spielmann (Did.) Pinto (Port.) 500 1 500 1 276 2 500.— 1.— 250.— 1.— Domingo (Sp.) 500 De Ruyter (Ned.)2 Ook Spielmann evenaarde, in zijn partij tegen Pinto, de Europese records voor het particuliere gemiddelde en de hoogste serie. De stand na de tweede dag is: 1. Van Hassel 8 matchp., a. gem. 111.11; 2. Spielmann 8, 100; 3. Domingo 6. 66.62; 4. Garcia 4, 64.69; 5. Grivaud 4, 27.30; 6. Nuss- berger 4. 26.79 7. Pinto 4, 25.51; 8. Reicher 2, 31.50; 9. De Ruyter 0, 4.19. Het elftal, dat kort geleden in Dusseldorp de Duitsers versloeg en morgen - op twee plaatsen gewijzigd - tegen de Belgen aan treedt. Geknield ziet men v.l.n.r.: Lenstra (hij wordt morgen vervangen door De Bruyckere), Appel, Bosselaar, Klaassens en Timmermansdie vervangen werd door de herstelde Moulijn, Bovenste rij v.l.n.r.: Van der Hart, Koopal, Notermans, Kuys, De Munck en Wiersma. De resultaten van de na de oorlog tussen Nederland en België gespeelde wedstrijden zijn: !2 mei 1946 Amsterdam NB 63 30 mei 1946 An twerpen B—N 22 1 april 1947 Amsterdam N—B 21 4 mei 1947 Antwerpen BN 12 !4 maart 1948 'Antwerpen BN 11 18 april 1948 Rotterdam NB 22 21 nov. 1948 Antwerpen BN 11 13 maart 1949 Amsterdam N—B 33 6 nov. 1949 Rotterdam NB 01 16 april 1950 Antwerpen BN 20 12 nov. 1950 Antwerpen BN 72 15 april 1951 Amsterdam NB 54 25 nov. 1951 Rotterdam NB 67 6 april 1952 Antwerpen BN 42 19 okt. 1952 Antwerpen BN 21 19 april 1953 Amsterdam NB 02 25 okt. 1953 Rotterdam N—B 1—0 4 april 1954 Antwerpen BN 40 24 okt. 1954 Antwerpen BN 43 3 april 1955 Amsterdam NB 10 16 okt. 1955 Rotterdam N—B 2—2 De stand van deze reeks na-oorlogse wed strijden luidt: België 21 9 Nederland21 6 Nederland 60 België60 De totaalstand is: Nederland 81 81 6 6 24 54—42 6 9 18 42—54 3! li 18 73 154—111 li 31 47 111—154 17 27 91 196—164 17 37 71 164—196 31 18 37 27 De radio-uitzending van de wedsrtijd BelgiëNederland in het Antwerp-stadion wordt verzorgd door de AVRO. De reportage ';en Aad van Leeuwen begint om tien voor We. over Hilversum II (298 meter), ir. A. '■■an Emmenes zal deze reportage inleiden en een nabeschouwing geven. Moulijn, morgen zijn debuut maakt in Deurne. seerde Lenstra. Wat voor beschermengel de Tiiburger heeft weten wij niet, maar zijn verkiezing is uiterst vreemd. Heeft niet om een voorbeeld te noemen een speler als Schouten weken achtereen de aandacht op zich gevestigd in competitiewedstrijden van Feyenoord? En builen dat, is het wel verstandig een speler op te stellen die drie dagen later op de boot stapt om te emigre ren? En dan nog wel als men de weliswaar niet uitblinkende, maar toch zeer gerouti neerde en nuttige Timmermans ter be schikking heeft. We hopen voor de Tiibur ger het beste. Allemaal vraagtekens dus. Houdt men vast aan de recente resultaten van beide nationale voetbalteams, dan kunnen de Nederlanders de komende strijd met ver trouwen tegemoet zien. Doch loopt er maar iets niet naar wens - en hoe ge makkelijk gaat dat niet in het stadion dat men zo giaag de Hel van Deurne noemt? - dan komen alle prognoses direct op losse schroeven. Het enige dat vrijwel vaststaat is dat het morgen een typische België-Nederland wordt. Dat wil zeggen: geen achttien karaats voet bal, maar wel geestdrift tot het uiterste Dpgevoerd. In de tweede klasse B van de korfbalcom- petitie is voor zondag de plaatselijke ontmoe ting Oosterkwartier—Animo Ready vast gesteld, welke wedstrijd alleen voor de gas ten van belang is. Verliest Animo Ready of speelt 't gelijk, dan staat de degradatie naar de derde klasse vast. Aurora gaat op bezoek bij Roda. dat nog een theoretische kans op het kampioenschap heeft. En daarom zullen de Haarlemmers wel een nederlaag tegemoet gaan. Haarlem is vrij, doch zal met veel be langstelling uitzien naar de resultaten van DED—Excelsior ri DTV—Amsterdam-Zuid. De wedstrijd De ZwaluwenNieuw Flora in de derde klasse is van groot belang voor de bezetting der onderste plaats. Beide ploe gen hebben evenveel verliespunten. De thuis club behaalde uit 13 wedstrijden 6 winstpun ten en Nieuw Flora uit 14 wedstrijden acht. In Haarlem won De Zwaluwen met 65, zo dat het krachtsverschil zeer gering is. Een gelijk spel zou reeds gunstig voor de gasten zijn. Watervliet zal zondag*door een zege op Holver in v Amsterdam de kampioenstitel be halen en daardoor naar de de tweede klasse promoveren. H. K. B. Het zal wel de eerste keer in de H.K.B.- competitie zijn, dat op één zondag de kam pioenen der eerste, tweede en derde klasse bekend worden. Dit geval kan zich zondag voordoen. Dan moet Oosthoek 1 van Sport Vereent 2 winnen in de eerste klasse en Sport Vereent 3 van Aurora 3. Voor de derde klasse is vastgesteld (2.15 uur) op het sport terrein aan de Schalkwijkerweg de beslis singswedstrijd voor het kampioenschap tus sen Oosthoek 3 en ZKC 1. Eindigt deze wedstrijd onbeslist, dan moeten strafworpen de beslissing brengen. De voorhoede van het Nederlandse dames elftal, dat zondag 8 april in Amstelveen tegen de Belgische ploeg uitkoi -t, is gewijzigd. In de voorhoede is Marijke Teppema van Groen Geel wegens een blessure vervangen door Elly Bleekemolen, die de rechtsbuitenplaats zal bezetten, rechtsbinnen wordt Marjolein Heering. De voorhoede is thans: Elly Bleekemolen (Be Fair), Marjolein Heering (BDHC), Nan nie van Nierop (Amsterdam), Mariet.te Vige- leyn (Kieviten) .en Trix Nillesen (EMHC). Zondag vindt de vierde ronde plaats van de districtswedstrijden, waarbij West A in Amsterdam op het Nilocveld (Kruislaan) om 2 en 3 uur tegen district Zuid aantreedt. De heren geven wij hierbij een uitstekende kans, maar de dames lijken ons zwakker dan de Zuidelijken. De standen zijn nu: Zondagmiddag komen de drafsportliefheb bers op de veel verbeterde Utrechtse baan Mereveld weer volop aan him trek, want het uit 10 nummers bestaande programma brengt niet alleen veel afwisseling, maar ook veel spanning. Eén van de juweeltjes van drafsport kan zijn de 2600 meter lange in- ternationele draverij, waarin Olivier B on danks zijn handicap van 6C meter de hand schoen opneemt. Zijn taak is zwaar, maar Tarzan Hollandia G met de winst gaat strij- ouderwetse vorm is zal de ruin het net niet kunnen halen. Andere kanspaarden zijn Narciso van Zora en de keuze Tesselaar. In het nummer voor 3-jarigen zijn verscheidene seizoendebutanten, waarvan niets bekend is. De verwachting is dat IJpie Scott voor Ugoldman K en Umbra aan de finish zal zijn. De kwaliteit van de paarden in de Wal- cheren-prijs is maar matig. Het moet dan ook geen verwondering baren indien de debutant Tarzan Hollandia G met de wnist gaat strij ken vóór Tortelduif S en Rapid Spencer. In de Duiveland-prijs gaat het vertrouwen uit naar Theo Messidor. De concurrentie komt 500000000COCX}3000000CCCOOCOOCX»3000C«X BELGIE Gernaey (Oostende) Dries Van Brandt (Berchem) (Lierse SK) Huysmans v. Kerkhoven Mees g (Beerschot) (Daring) (Antwerp) Juflen v. d. Bosch De Waal Mermans ©Hans (Anderlecht) (Anderlecht.) (Anderlecht) (Anderlecht) (La Gantoise) Scheidsrechter: A. Bond (Engeland). Moulijn De Bruyckere Koopal Bosselaar Appel (Feyenoord) (Willem II) (VW) (Feyenoord) (Fortune' V. d. Hart Klaassens (Fortuna) (VW) Wiersma (PSV) De Bruyckere (Willem II) Notermans (Fortuna) Kuys (NAC) De Munck (Fortuna) NEDERLAND osooaasyxrsyyxxxxoxccoooccccc/xxxococcoxccacccccccccocccocccooooaxxx. van Ronny Zora en Red Star, met als moge lijk outsider Sir Heny. De voortreffelijke vorm, waarin Reni Spencer verkeert, maakt hem opnieuw tot de favoriet in de Noord Beveland-prijs. Slechts Roi de Cinq Mille en Sunny Williams zouden hem door hun grotere uithouding kunnen kloppen. Indien Sirona haar laatste verrichting her haalt heeft zij in de St. Phihpsland-prijs wei nig concurrentie te vrezen. Roland Spencer, Rhe, Sita, Queen Bonnie en Sunshine kun nen bij een gunstig verloop het de schimmel nog zeer lastig maken, vooral als bij haar haast traditionele foutje aan de start opnieuw maakt. In de eerste afdeling van de Tholen-prijs zal de strijd voornamelijk gaan tussen Peter Snel en Sir Parisien O, waarbij zich nog kan voegen Quite Heny. Daar de vorm van Peter Snel minder wordt ligt het voor de hand dat deze keer Sir Parisien de baas blijft. Dt tweede afdeling van dit nummer brengt het toekomstpaard Sorento aan de start. Daar aan zijn vorm vrijwel nooit iets hapert gaat een groot vertrouwen naar hem uit. De onzekerheid is echter nog de aanwezigheid van Ria Olivier, die bij één van haar ont- stuimige koersen, gemakkelijk zou kunnen verrassen. Qui est-ce qui en Quatrième Pou- lain zullen de baas spelen over de rest van het veld. Voor de trouwe Rosamunde ligt eindelijk een zege in het verschiet in de 2e afd. van de Noord Beveland-prijs. Haar tegenspelers zijn niet al te zeker, zodat zij bij een normale verrichting aan Toomel D en Roulette Hanover het nakijken kan geven. Met een nummer voor leerling-pikeurs wordt de reeks draverijen besloten. Hoewel Tommy Mars nog niet in volle vorm is steekt hij zelfs op halve kracht boven de anderen uit. Mocht Tecla van Oranje in zijn formi dabele najaarsvorm aan de start verschijnen dan komt het gevaar van zijn kant, doch zonder ongelukken zal Wagenaar Jr. zijn zo veelste zege kunnen boeken. In Den Haag speelt West B tegen Oost, waarbij de teams van eerstgenoemde wel tot de volle winst zullen komen. In de afdeling zijn we vooral benieuwd naar de uitslag van Zandvoortmeeuwen Rapiditas (dames), waarbij we een verras sing van Zandvoortse zijde niet uitgesloten achten. De Blinkert heeft tegen Concordia 2 een redelijke kans op succes. Zondagmiddag zal het Nederlandse roei- seizoen zoals gewoonlijk geopend worden met de wedstrijd om het lange afstand-kam pioenschap van de Amstel, een Qjdrace voor achtriemsgieken over achtduizend meter, van Ouderekrk naar Amsterdam. Met een recordinschrijving van 39 ploegen, 7 in de eerste en 32 in de tweede divisie, belooft dit roeievenement bijzonder interessant te worden. In de eerste divisie start de winnaar van 1955 als eerste. Het Groningse Aegir zal haar leidersplaats verdedigen met een zeer gerou tineerde ploeg, samengesteld uit de oude vier en de vier zonder stuurman van verleden jaar. Laga heeft echter ook dit jaar weer een goede ploeg samengesteld; de Delftenaren hebben deze winter het grote voordeel gehad dat zij weinig last hebebn gehad met ijsgang. Dankzij warm afvalwater van industrieën en wasserijen heeft men de training niet hoeven te onderbreken. Daar komt bij dat door een grote toevloed van eerstejaarsroeiers Laga 'n strenge selectie heeft kunnen toepassen, en dus ook met de jongere achten in de tweede divisie bijzonder sterk vertegenwoordigd zal zijn. Ook de eerste divisie acht van Nereus is van formaat. Zij bestaat op twee man na uit de oude acht die verleden jaar het nationale kampioenschap behaalde. De Amsterdamse studenten hebben zondag in Brussel hun klasse reeds bewezen door een overwinning op de Londense universiteitspfoeg in de strijd om de Brusselse Treaty Cup. En dan is er nog Njord, dat eveneens een zeer goede eerste divisie acht in de strijd werpt. De eerste divisie acht van Het Spaarne wordt voor het eerst sinds vele jaren niet meer voorgeslagen door Rob Gitz, wegens zijn vertrek naar Curacao. Wèl vinden we weer diens partner uit de twee zonder stuur man van de laatste jaren, Blom, op de zeven de plaats. Overigens zal deze ploeg, ondanks de routine, weinig kans hebben op een over winning. De ploeg heeft in de weekeinden getraind en zal wel in fysieke conditie tekort schieten. Het is te verwachten dat de strijd om de Poseidon Jubilem Beker en de Blauwe Wim pel zeer hard zal zijn. Tweeëndertig ploegen roeien in de tweede divisie. Ook hier zal het gedrang om de eerste plaats groot zijn. Njord zal haar vorig jaar behaalde eerste plaats in deze divisie met hand en tand moeten verdedigen. Ook hier is Laga een sterke tegenstander. Het Spaarne verschijnt met nog twee ploegen in de tweede divisie. Spaarne II is een technisch goede acht en er mag van deze combinatie een behoorlijk resultaat verwacht worden; Spaarne III bestaat op twee na uit eerstejaars roeiers. Zondagmiddag om drie uur zal Aegir als eerste de startlijn passeren in Ouderkerk, even ten noorden van de Provinciale Brug. Daarna zal een ruim drie kilometer lange slang van achtriemsgieken de leider volgen, elkaar najagend op het bochtige traject naar Amsterdam, waar de finish zich bevindt even ten noorden van de Nieuwe Amstelbrug, ter hoogte van de Govert Flinckstraat. Het is het herenteam van The Typhoons in de basketbalcompetitie gelukt de be langrijke districtsklasse basketbalontmoe ting tegen The Arrows tot een goed einde te brengen. Na veel spanning kwam het einde niet een kleine 6056 overwinning. Helaas heeft deze met zoveel spanning tegemoet geziene wedstrijd tussen de twee topteams in de districtsklasse niet gebracht wat de zeer talrijke toeschouwers er van hadden verwacht. Beide ploegen slaagden er slechts zelden in door fraai te combineren de bas ket te vinden, zodat de spanning de nood zakelijke vergoeding moest brengen. Deze spanning was in de zaal ook duide lijk merkbaar en helaas was het Haar lemse publiek te chauvinistisch. Het gejoel en de fluitconcerten deden bijzonder on sportief aan, hetgeen de Rotterdamse ploeg zeker niet verdiende. Reeds direct namen de Haarlemmers het initiatief in deze ontmoeting, doch suc ces kwam aan de andere kant, waar de moeilijk te verdedigen international De Jong zijn team de leiding gaf (02). Toch slaagden de Haarlemmers er in op fraaie wijze een kleine 84 voorsprong te nemen, welke echter eveneens werd teniet gedaan (88). Nadat de strijd tot 1212 vrijwel gelijk opging, was het de Haarlemse ploeg die door een strafworp van R. van Elk en een doelpunt van dezelfde speler weer een kleine voorsprong kon nemen (1512), welke voorsprong zelfs nog werd vergroot tot 2414 in een periode van een duide lijke Typhoons meerderheid. De gasten ble ven echter rustig doorspelen en slaagden er in weer gelijk te komen tot 24—24 en 28-28 en zelfs door De Jong een voorsprong te nemen (3028). Hans van Elk zorgde dat de rust inging met een kleine'voor sprong van de Rotterdammers (33—30). Direct na de hervatting slaagde Hooyveld er in deze achterstand te verkleinen tot 3332 en hoewel ook de gasten enkele ke ren scoorden, bleef de strijd gelijk opgaan, zodat na ongeveer tien minuten spelen in de tweede helft Henk Dinkelberg de stand weer in evenwicht kon brengen (4040;, waarna Hooyveld zelfs zijn team de leiding kon geven (4241). Hierna kwam er een periode van inci dentjes, waarin tegen de Typhoons ploeg zelfs een technische fout werd gegeven en beide ploegen om beurten van de geboden kansen gebruik maakten. Bij de stand 50 48 kwam er een periode van Haarlemse activiteit Doelpunten van Argeloo, Van Elk en Dinkelberg deden de veste van de gas ten wankelen (5648), doch een doelpunt van De Jong gaf de Rotterdammers toch nog de moed om dapper vol te houden. Een scoringskans voor de totaal onge dekt staande Argeloo betekende de genade slag voor The Arrows, want hoewel nog enkele keren werd gescoord en Dinkelberg zich zelfs de weelde veroorloofde in de laatste belangrijke minuten twee straf worpen te missen, kregen de Rotterdam mers geen kans meer tegen de taktisch „bevriezende" Typhoons-ploeg gevaarlijk te worden, zodat het einde de Haarlem mers de zozeer begeerde overwinning bracht en hiermede nog een kansje voor de kampioenstitel in de gemengde districts klasse, waarin SSD echter met de minste verliespunten de beste papieren heeft. De volledige uitslagen waren: Dames: HOC 4-Tramvogels 1420; HOC 2-IHJ 19—0; IHJ 2-The Typhoons 2 1227; SC HaarlemRapiditas '31 286; Antilopen-White Stars 24—26; HOC 3-RCK 2 356 Exercitia-Schoten Giants 02 (regl.); Antilopen 3-ZBVS 2 136. Heren: The Typhoons 2ZBVS 23 81; Old Boys—H.O.C. 2 16—14; Antilopen 2IHJ 2 4733; Exercitia-Black Pirates 2 3137; The Typhoons 3-Old Boys 20—30; The Typhoons-The Arrows (R'dam) 60 56; Exercitia 2IHJ 3 3042. Er is een competitiewedstrijd ingelast voor zondag in de tweede klasse amateurs, name lijk tussen Zandvoortmeeuwen en WFC, die om twaalf uur op het Zandvoortmeeuwen- terrein begint. De opstelling van het Zandvoortse elftal is: Keur; Drayer en Zwemmer; C. Stok man, Water en Koper: Castien, A. Stokman, v. d. Werf, Visser en Koning. De Nijl-marathon in de afdeling heren profs is gewonnen door de Egyptenaar Abdel Latif Abou Heif met een totaaltijd van 17 uur 1 min. en 1 sec. In de tweede race was hij als eerste geëindigd door over de 25 km 8 uur en 14 min. te laten noteren. Zijn landgenoot Haaned Moustapha, die in de race van donderdag eerste was gewor den, bezette de tweede plaats met een to taaltijd van 17 uur en 12 min. De Deen Helge Jensen werd derde in 18 uur 36 min. De Nederlandse amateur Frederik Heus heeft zich uit de lange-afstand-wedstrijd in de Nijl teruggetrokken „als gevolg van uitputting". Zondag om half een wordt op het DCO- terrein aan de Schalkwijkerweg een dames voetbalwedstrijd gespeeld voor de competitie tussen DCO en WV (Rotterdam). In de partijen van het biljarttoernooi om het Nederlands kampioenschap driebanden hoofdklasse A stegen gisteren de gemid delden van alle spelers behalve van Swee- ring en Stikkelman. Men zou de gevolg trekking kunnen maken, dat de deelnemers gewend begonnen te raken aan het zeer snelle materiaal, ware het niet dat in de eerste avondpartijen geen bijdragen wer den geleverd tot de stijging van het alge meen gemiddelde. Henny de Ruyter be vestigde 's middags zijn goede vorm door met flink verschil te winnen van Metz met een moyenne dat eindelijk in de buurt van één carambole kwam te liggen. Hij scoorde de hoogste serie van de middag O). Hiermede haalde hij meteen de in het begin van de partij bestaande achterstand in. Teegelaar bleef zijn voornaamste rivaal. I De vindingrijke, doch allerminst con stante Van Bommel bleef ver achter bij de Rotterdammer. De titelhouder Popeyus liet de onfortuinlijk spelende Sweering op 31 staan in een met veel fantasie maar niet vrij van inzinkingen gespeelde partij. En 's avonds tegen Metz hield de Barendrech- ter zijn kansen vast in de hand. De veteraan Broekhuizen zorgde 's avonds weer eens voor een verrassing. Van zijn wispelturig spelende stadgenoot Stikkel man won de Arnhemmer 's middags door in het begin met een paar series een flinke voorsprong te nemen, waarvan Stikkel man door minder produktief spel van Broekhuizen slechts een gedeelte kon weg werken. 's Avonds vertoonde de veteraan zich in zijn ware gedaante. Van Bommel nam met fraai gestyleerde stoten een voorsprong die bij de 65ste beurt 3932 bedroeg. Broekhuizen maakte gebruik van een in zinking van de Brabander en liep geleide lijk de achterstand in. Bij 4847 voor Van Bommel was weer alles mogelijk. Toen greep de Arnhemse veteraan zijn kans. In twee beurten (2 en 6) maakte hij de partij uit. Van Bommel bleef op 48 staan. Broekhuizen had weer de kracht van zijn eindspurt doen gevoelen. Overi gens was het gemiddelde in deze partij la ger dan in de middag. De stand na de vierde ronde is: De Ruyter 8 220 282 8 0.780 8 220 292 5 0.753 6 219 301 7 0.727 6 208 321 7 0.647 2 135 271 5 0.682 2 185 309 6 0.599 0 181 317 10 0.570 0 170 315 6 0.539 In „Musis Sacrum" in Arnhem wordt het kampioenschap van Nederland biljarten hoofdklasse driebanden gehouden. De foto werd gemaakt kort na de opening tijdens de eerste partijen. Aan de voorste tafel is aan stoot H. Metz uit Den Haag, die speelde tegen J. Broekhuizen uit Arnhem, links zittend op de achtergrond. Aan de tweede tafel is J. Sweering uit Amsterdam aan stoot in zijn partij tegen P. van Bom mel uit Tilburg, die rechts op de achtergrond zit.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7