Eisenhower waarschuwt tegen aggressie in Midden-Oosten 4/ Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Cairo pocht op Egyptische zelfmoord-commando's Londen wil de Sovjet-leiders van de straat houden Voortdurend incidenten in Gaza-strook Cm" Britse regering neemt niet-politiek geschoolde gemeente in bescherming Vorstelijk bezoek Het woord is aan. Erkenning Vijf ontsnapte knapen overvielen taxichauffeur Een hunner gearresteerd Sukarno uitgenodigd voor bezoek aan de Sovjet-Unie Bekentenis Wraak r Twaalfjarig jongetje uit Hillegom zoek Sliep een nacht in de Grote Kerk in Haarlem Nieuwe staatslening Meningsverschil in het Franse kabinet bijgelegd Nieuwe CAO metaalindus trie: 6 pet. loonsverhoging Onderhandelingscommissie bereikte overeenstemming Verbinding van Marken met het vasteland Zweeds vrachtschip verging in enkele minuten Achttal opvarenden vermist Flinke temperatuurdaling Weerrapport 70e JAARGANG No 233 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor {n Haarlem-Noord, Soendaplein, TeL 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 10 APRIL 1956 Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 78 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON-TEL AVIV-CAÏRO (Reuter'A.F.P.) - De Verenigde Staten „zullen binnen de mogelijkheden van de grondwet hun verplichtingen zich tegen elke aggressie in het Midden-Oosten te verzetten, in acht nemen", aldus een verklaring uit Augusta, het vacantie-oord van president Eisenhower. De president, die maandag in Augusta aankwam, had voor zijn vertrek uit Washington nog met minister Dulles van gedachten gewisseld over de jongste gebeurtenissen in het Midden-Oosten. De Amerikaanse ambassadeur van Israel, Lawson, gaat over ongeveer een week naar Washington voor overleg over de betrekkingen tussen beide landen, de toestand in het Midden-Oosten en het vraagstuk van wapenleveranties aan Israel. Met het oog op de reis van de secretaris-generaal van de UNO, Hammarskjoeld, door het Midden-Oosten blijft Lawson deze week nog op zijn post. Hammarskjoeld is hedenochtend uit Beiroet, de hoofdstad van de Libanon in Tel Aviv aangekomen. De Amerikaanse regering heeft, haar ambassadeurs in Caïro en Tel Aviv contact laten opnemen met Egyptische en Israëli sche leiders ten einde de pogingen van generaal-majoor Burns om een staken van het vuren tot stand te brengen, te steunen. Burns is het hoofd van de UNO-waar- nemers die toezicht uitoefenen op de hand having van de bestandsovereenkomsten tussen Israel en zijn Arabische buurstaten. Radio-Caïro heeft met veel ophef mee gedeeld, dat een groot aantal zelfmoord commando's" op Israëlisch gebied opereren. Het was de eerste maal, dat Egypte het bestaan van dergelijke groepen officieel erkende. Volgens radio-Jeruzalem heeft Burns op verzoek van Israel de Egyptenaren ge vraagd, een einde te maken aan het op treden van de „zelfmoordcommando's." Een Egyptenaar, die enige maanden ge leden bij een dergelijke actie op Israëlisch grondgebied werd gevangen genomen, is ter dood veroordeeld. De aanvallen van Egyptische commando's op Israëlisch ge bied blijven voortduren. Vanochtend heb ben Egyptenaren een sabotage gepleegd aan pompstations en waterleidingen van vier Israëlische nederzettingen in de Negeb, aldus een Israëlische woordvoerder in Tel ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERO. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 Viltmantels in kleuren f69.j Vyf uit de inrichting „De Dreef" te Wa penveld, gemeente Heerde, ontsnapte kna pen hebben maandagavond in de gemeente Oldebroek een overval gepleegd op de 28- jarige Zwolse taxichauffeur G. Land. De jongens hadden in Zwolle een taxi geno men om naar Amsterdam te worden ge bracht. In Oldebroek werd de chauffeur gedwongen om te stoppen. De knapen kne velden hem, waarna een van de vyf achter het stuur plaats nam. In grote snelheid reden zij vervolgens in zuidelijke richting. Halverwege de weg Apeldoorn-Arnhem werd de chauffeur uil zijn auto gezet. De verbouwereerde taxi-chauffeur slaag de erin zich los te maken en een nabij ge legen uitspanning te bereiken. Hij waar schuwde telefonisch de politie. Het duurde niet lang of het hele politie apparaat was in actie. In de afgelopen nacht is in Amsterdam een der knapen aangehouden. Hij heeft zich bij de politie gemeld. B. was in Arnhem uitgestapt en nam hier de laatste trein naar de hoofdstad omdat hij spijt had van zijn daad. Hij ver telde zijn moeder de hele geschiedenis, waarna zij de politie waarschuwde. De vier andere knapen, in leeftijd varië rende van 18 tot 24 jaar, zijn vermoedelijk met de gestolen auto, een staalgrijze Che vrolet van het bouwjaar 1950 met als ken teken BG 1990, uitgeweken naar Duitsland DJAKARTA (A.N.P.) President Su karno heeft heden een officiële uitnodiging ontvangen om de Sovjet-Unie te bezoeken, zo heeft de Sovjet-ambassadeur in Djakar ta, die de uitnodiging namens zijn regering heeft overhandigd, verklaard. Reeds enige dagen circuleerden in Djakarta in de lokale pers berichten, dat de president na zijn be zoek aan de Verenigde Staten en Canada een bezoek aan de Sovjet-Unie zou brengen, i Volgens welingelichte kringen zal Sukar- j no waarschijnlijk volgend jaar naar Mos- kou gaan. Dezelfde kringen onthulden, dat i informele besprekingen over een Sovjet-j invitatie aan het Indonesische parlement i enige weken voor het bezoek van Dulles I aan Djakarta zijn gehouden. Dulles heeft bij zijn bezoek aan Djakarta Sukarno uit genodigd voor een bezoek aan de Verenigde Staten. De adviescommissie van het parlement heeft de uitnodiging om een parlementaire missie naar de Sovjet-Unie te zenden, aan vaard. De beslissing zal worden voorgelegd aan het voltallige parlement. De missie zal waarschijnlijk in september naar Moskou vertrekken. Aviv. Volgens de woordvoerder wordt ge tracht de commandotroepen gevangen te nemen. De verliezen sinds zaterdag wor den door Israel als volgt opgegeven: negen Egyptenaren gedood en vier gevangen ge nomen; vijf Israëliërs gedood en 21 ge wond. De woordvoerder zei de de Egypte naren maandagochtend vier aanvallen op Israëlische nederzettingen hebben gedaan, waarbij een persoon werd gedood en zes gewond. Twee Egyptische gevangenen hadden in tegenwoordigheid van UNO-waarnemers meegedeeld, dat zij opdracht hadden, „bruggen op te blazen, mensen te doden en op wegverkeer te schieten." Ook hadden zij instructie, naar het gebied van Gaza terug te keren of, als dit te moeilijk bleek, door te trekken naar Jordaans gebied. In Cairo is meegedeeld, dat Israëliërs maandag een Egyptische buitenpost heb ben beschoten, waarbij een man gedood werd. Egypte en Israel hebben hun delegaties bij de Veiligheidsraad klachten laten in dienen, waarin zij elkaar verantwoordelijk stellen voor de incidenten in het gebied van Gaza. Geen van de twee regeringen heeft gevraagd om een bepaald optreden van de raad. Alleen werd verzocht, de brieven met de klachten onder de leden van de raad te laten circuleren. De Egyptische minister van Staat, luite nant-kolonel Sadat, heeft in het blad „Al Gomhoeria" verklaard, dat de Westelijke Grote Drie „wraak op Egypte" willen nemen. Zij tónen „openlijk een onverzette lijke vijandigheid," aldus Sadat, doch „er is in ieder geval een grote mogendheid, de Sovjet-Unie, die onze revolutie eerbiedigt." Men zal wel zeggen, dat de Sovjet-Unie met haar hulp streeft naar uitbreiding van het communisme in het Midden-Oosten, doch wij Arabieren zijn, na de jongste samenzwering in naam van de vrede en veiligheid, in staat uit te maken wie voor ons zijn en wie tegen ons. Wij kunnen niet anders dan vijandigheid tonen tegenover onze tegenstanders en vriendschap voor degenen die ons welgezind zijn, aldus de minister. Uit Tel Aviv zijn negenhonderd onder wijzers vertrokken die zich vrijwillig heb ben gemeld voor werkzaamheden aan .ver sterkingen en voor nachtdiensten in grens- nederzettingen in de Negeb (Zuid-Israel). Hammarskjoeld is minder dan vier uur in Beiroeth gebleven. Na een conferentie met zijn persoonlijke staf zond hij tele grammen aan de Egyptische premier, Nas ser, en de Egyptische minister van Buiten landse Zaken, Fawzy. Daarna vertrok hij in een witgeschilderd UNO-vliegtuig naar Lydda in Israel, waar hij onmiddellijk na aankomst besprekingen begon met Bums, die verslag uitbracht over de jongste ont wikkeling van de toestand. Men verwacht, dat Burns Hammarskjoeld zal vergezellen als deze in de loop van de dag naar Cairo reist, waar hij mogelijk twee tot drie dagen blijven zal voor be sprekingen met de Egyptische regering. Handelsbesprekingen tussen Frankrijk, België en Nederland Naar uit officiële bron vernomen wordt, zullen deze week te Parijs besprekingen over een handelsverdrag worden gevoerd door Frankrijk, België en Nederland. Aan deze besprekingen zal. ook worden deelge nomen door een vertegenwoordiger van Marokko. ISRAEL (Van onze correspondent in Londen) De Britse regering kan het Boelganin en Kroesjtsjev niet naar de zin maken. Zij blijven klagen over het programma. Men vraagt zich te Londen af of er wel sprake was van een greintje oprechtheid, toen zij de Britse uitnodiging aanvaarden. De Londense correspondent van de Izvestia, het Sovjet-regeringsblad, zegt dat Boelga nin en Kroesjtsjev bij arbeidersgezinnen op theevisite willen komen. Malenkov heeft kennelijk een soort ge nerale repetitie opgevoerd. Men vraagt zich af waarom Boelganin en Kroesjtsjev Serov naar Londen hebben gestuurd om voor hun persoonlijke veiligheid te zorgen en nu alle voorzichtigheid schijnen te zijn vergeten. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat het niet waar is dat de Britse regering contact tussen de beide Sovjet-leiders en de Britse bevolking zou willen verhinderen. De woordvoerder voeg de er aan toe dat Boelganin en Kroesjtsjev gedurende hun tochten door Engeland ruimschoots gelegenheid zullen krijgen het Britse volk en zijn levenswijze te aanschou wen. Boelganin en Kroesjtsjev maken de in druk ondankbare gasten te zijn, die naar Engeland komen 'met een grief tegen hun gastheren, die zij bovendien kort geleden op hun reis door India en Birma al zwart genoeg gemaakt hebben. In Londen is men zeer ontstemd dat zij, nadat alles met Russisch goedvinden gere geld was, blijven klagen en zich niet ont zien „zekere kringen" in Engeland zwart te maken. Er wordt aan herinnerd, dat de oor spronkelijke uitnodiging vorige zomer ten tijde van de topbesprekingen in Genève werd gedaan. In September werd een voor lopig' programma aan de Sovjet-autoritei ten voorgelegd en door hen goedgekeurd. Na de tweede conferentie van Genève, die Koningin Juliana en prinses Irene hebben maandagavond de opvoering bijgewoond van „Porgy and Bess" in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen in Den Haag. Zij waren in gezelschap van prins Chula Chakrabongse van Thailand en diens ge malin. Tijdens de pauze liet de vorstin zich de hoofdrolspelers voorstellen. Naast Koningin Juliana, John McCurry (Crown), gedeeltelijk zichtbaar Levern Hutcherson (Argy) en vervolgens Helen Thigpen (Serana). alle verwachtingen teleurstelde, liet de Britse regering in februari aan Boelganin en Kroesjtsjev weten dat veel meer tijd besteed diende te worden aan ernstig over leg tussen de regeringsleiders. Dit voorstel was waarschijnlijk ook ingegeven door het verlangen van de Britse regering om Boel ganin en Kroesjtsjev van de straat te hou den. Men voelde weinig voor een herha ling van de tonelen in India tijdens het be zoek van de beide Sovjet-leiders. De Brit se regering wilde geen kermis. Boelganin en Kroesjtsjev zullen overigens kansen ge noeg krijgen kinderhoofdjes te strelen en schouderkloppen uit te delen. Bulge en Krutsj Al zijn de Britten nuchter, toch kan niet worden ontkent dat Boelganin en Kroesj tsjev door de langdurige voorbereiding van hun komst en het joviale optreden van gangmaker Malenkov bij de niet-politieke gemeente een zekere populariteit genieten, al berust deze waarschijnlijk alleen maar op nieuwsgierigheid. Men is reeds zo ver trouwd met de figuren van de beide Sovjet-leiders, dat men het onafscheidelij ke duo gemeenzaam „Bulge and Krutsj" noemt, alsof het bekende revue- of film komieken zijn. De wereldtoestand is echter allerminst gebaat bij een dergelijke oppervlakkige ont spanning. De Russische leiders willen blijkbaar voor alles de massa tonen hoe goed zij het met iedereen menen. Hun vriendelijkheidsbetoon is echter totnutoe een middel geweest om te verhullen dat de doelstellingen van de Sovjet-politiek in wezen onveranderd zijn gebleven. Alleen lichtgelovigen laten zich op deze wijze wijze zand in de ogen strooien. Zwaartepunt Kroesjtsjev heeft zich in India smalend over Engeland uitgelaten. Wat moeten de Aziaten van de Britten denken als zij hen al te uitbundig zouden ontvangen? Eden verlegde waarschijnlijk mede daarom het zwaartepunt naar de gedachtenwisseling binnenskamers. Voorgenomen bezoeken aan fabrieken bleken te tijdrovend te zijn en werden ge schrapt. Volgens de regering kunnen Boel ganin en Kroesjtsjev bij hun andere bezoe ken volop een indruk van de Britse indu strie krijgen. In Harwell ontmoeten zij atoomdeskundigen, in Cumberland inge nieurs en bouwvakarbeiders van de atoom-krachtcentrale in aanbouw en op de jaarbeurs standhouders. De proletarische massa, waarnaar Boelganin en Kroesjtsjev hunkeren, krijgen zij vrijwel niet te zien. Zeker niet in Claridge's het defstigste hotel ter wereld Een twaalfjarig lichtblond knaapje uit Hillegom heeft de nacht van zondag op maandag geslapen in de Grote Kerk in Haarlem. De koster vond hem de volgende morgen en kreeg op zijn verwonderde vraag, wat de jongen in de kerk deed, ten intwoord, dat hij de vorige avond na de dienst, in het gebouw was achtergebleven om een verloren geldstuk te zoeken, zich zonder het zelf te weten had laten inslui ten en na die ontdekking al spoedig in slaap was gevallen. Maandagmorgen vertrok het ventje „naar nuis", nadat hij aan de koster een adres in Haarlem als zijn huisadres had opge geven. Toen deze even later bij het opge geven adres informeerde, bleek, dat hem maar wat op de mouw was gespeld.' De politie werd in de zaak gekend en toen stond al spoedig vast, dat men te doen heeft met een twaalfjarig jongetje uit Hil legom, dat reeds herhaaldelijk van huis is weggelopen. Verleden jaar was het ver scheidene dagen achtereen zoek. Sedert verleden week donderdag is de kleine ontdekkingsreiziger al weer spoor loos. De ouders hebben uiteraard de politie ervan in kennis gesteld, maar tot nu toe is hij onvindbaar gebleven. (Van onze financiële medewerker) Dat de schatkist onlangs een bedrag aan schatkistpapier rechtstreeks bij de Neder- landsche Bank plaatste en daardoor in feite op de monetaire positie van ons land een inflatoire invloed deed uitgaan, wees er reeds op dat de middelen van het rijk krap waren. Het saldo van het rijk bij de cen trale bank is tot een laag bedrag vermin derd en tegen het einde van de maand staan belangrijke betalingen te wachten. Vandaar dat reeds enige tijd een nieuwe' staatslening werd verwacht, temeer omdat het juist de bedoeling van de regering is een inflationistische ontwikkeling tegen te gaan. Blijkens de laatst gepubliceerde weekstaat van de Nederlandsche Bank is de bankbiljettencirculatie per drie april tot een record-cijfer voor dit jaar: 3961 mil joen, gestegen. De nieuwe loonsverhogingen zullen nieuw geld onder het publiek bren gen. De uitgifte van een nieuwe staats lening, welke voor de beurs toch nog min of meer onverwacht is gekomen, wordt daarom als een juiste financiële en mone taire operatie gezien, waarbij minister Van de Kieft, anders dan in september 1955, blijk geeft de tekenen der tijden te ver staan en rekening te willen houden met de verhoogde rentestand. Toen was de uit gifte van een 3?4 percentslening in feite een mislukking, daar slechts voor ongeveer 140 miljoen gulden door de particuliere beleg gers werd ingeschreven. Deze lening no teert dan ook c.a. 2 procent beneden pari. Thans is het percentage op Zlh percent ge bracht en kan het rendement, gelet op de looptijd van 30 jaar en de koers van uit gifte van 99 pet., op ongeveer 3% pet. wor den gesteld. Dit doet een bevredigend re sultaat verwachten, daar immers de oude 3'/2-percentslening van 1953 ook na de al gemene koersdaling welke gisteren voor staatsfondsen plaats vond, nog boven pari noteert. Gemeenteraadsverkiezingen in vredige Algerijnse gebieden (Van onze correspondent in Parijs) Het verschil van inzicht over de Alge rijnse politiek, dat de eenheid in de Franse regering bedreigde, is gisteren op een kabi netszitting voorlopig bijgelegd^ Na lang durige uiteenzettingen van Robert Lacoste, de in Algerije residerende minister, en Pierre Mendès-France, de vice-premier zonder portefeuille, is premier Guy Mollet er in geslaagd de standpunten van de socia list en de radicaal zo ver met elkaar te ver zoenen, dat Mendès-France althans geen gewag meer heeft gemaakt van zijn dreige ment tot aftreden, dat trouwens wel mede bedoeld zal zijn geweest om concessies af te dwingen. Voor morgen staat weer een zitting van de volledige ministerraad op het program ma, waarop over het gehele complex van maatregelen, die de regering in Algerije denkt te nemen, definitieve beslissingen zullen worden genomen. Daar zal blijken wat Mendès-France gedaan heeft gekregen, maar algemeen wordt thans verwacht, dat. men tot een akkoord zal komen. Minister Lacoste heeft het kabinet mede gedeeld, dat hij zeer spoedig gemeente raadsverkiezingen wil laten houden in de gepacificeerde gebieden. De regeringswoordvoerder zei, dat Lacos te een reeks sociale en economische her vormingen in Algerije tijdens de minister raad van woensdag zal voorstellen. Volgens een officieel communiqué is de strijd bij Djeurf in het Nementcha-gebergte geëindigd. Van de Franse troepen zijn twintig man gesneuveld en dertig gewond. Bij de opstandelingen zijn naar schatting 120 man gesneuveld. Verder wordt in het communiqué medegedeeld, dat vele wapens en belangrijke documenten zijn buitge maakt. In de Maandag gehouden vergadering van de onderhandelingscommissie over een nieuwe CAO voor de beambten in de me taalindustrie is onder voorbehoud van goedkeuring van de ledenvergaderingen van partijen en het College van Rijksbe middelaars overeenstemming bereikt over het aangaan van een nieuwe CAO per 1 mei. Hierin zullen alle salarissen met 6 percent worden verhoogd, terwijl de reeds eerder overeengekomen verbetering van de schalen voor de jeugdige beambten er mede in zal worden opgenomen. De CAO zal worden aangegaan tot einde 1956, met dien verstande dat is afgespro ken, dat daarna de overeenkomst met twee jaar ongewijzigd zal worden verlengd. Na dien zullen, indien dit dan mogelijk blijkt mede met het oog op de prijzenkwestie, de verbeteringen, betrekking hebbende op de denivelleringen en de verlaging van en kele leeftijdsgrenzen, waarover reeds eer der overeenstemming bestond, in de scha len worden verwerkt. Bovendien zullen dan de wijzigingen in de gemeenteklasse-indeling worden aange bracht, indien deze in de CAO voor de handarbeiders worden opgenomen, alsmede veranderingen in de salarisschalen, welke het gevolg zijn van eventuele algemene loonmaatregelen, die na 1 januari 1957 kunnen worden verwacht. Binnenkort begint dijkaanleg Verwacht mag worden dat binnenkort met de aanleg van de verbinding tussen Marken en het vasteland zal worden be gonnen. De dienst der Zuiderzeewerken te 'sGravenhage heeft namelijk het maken van deze verbinding gegund aan de firma J. P. Broekhoven te Arnhem. Meisje door auto gedood Het tienjarige meisje H. uit De Lier is, toen zij de Burg. Crezeelaan overstak, door een auto aangereden en tengevolge daarvan overleden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Anton T s j echo w Liefde, vriendschap, eerbied, bren gen mensen niet zozeer tezamen als een gemeenschappelijke haat. In Firth of Clyde: Het Zweedse vrachtschip „Akka", 5409 ton metende, is maandagavond in de Firth of Clyde in enkele minuten tyds vergaan, nadat het op de rotsige bodem lekgestoten was. Terwijl de kapitein het schip, met loeiende sirene, nog in de richting van de nabije haven van Dunoon stuurde, ver dween het schip, enkele minuten nadat het noodsein gegeven was, in de golven. Ten minste drie opvarenden hebben het leven verlóren. Zesentwintig opvarenden zijn ge red, vier worden als vermist opgegeven; doch er is nog enige onzekerheid, dat er sprake van is, dat het schip vierendertig opvarenden had. De gehele nacht werd de zee in de om geving afgezocht naar drenkelingen. Tal van schepen waren uitgevaren om aan het reddingswerk deel te nemen en aan de wal stelden spontaan vele particulieren hun auto's ter beschikking, om de aan land ge brachte schipbreukelingen, van wie er velen letsel opgelopen hadden, naar een ziekenhuis te vervoeren. De „Akka" was met ijzererts uit Celosund in Zweden op weg naar Glasgow. Het ooggetuigeverslag van de kapitein van een veerboot, die tussen Gouroek en Dunoon vaart, maakt er gewag van, dat de „Akka" de Firth binnenkwam. „Aan haar lichten zag ik, dat ze te dicht op de kust zat. Het was een volkomen heldere nacht met weinig wind. Het schip voer recht op de Gantocks aan (de Gantocks vormen een rotsbank vlak bij de oever), het schip raakte de rotsen met luid gekraak en scheen er aan de westzijde overheen te schieten. Het voer nog een eind door tot midden in de Firth. Drie minuten later zonk het schip. Er was een luide explosie, en het geluid van ontsnappende stoom, toen het onderging." Zes opvarenden werden door de veerboot opgepikt. Een kolenboot redde er nog twin tig, waarvan verscheidenen buiten bewust zijn waren. (UP). DE BILT: Het hogedrukgebied bij de Alpen, dat enkele dagen het weer in ons land beheerste, heeft zich naar de Middel landse Zee teruggetrokken. Arctische kieht- massa's, die langs de achterzijde van een oude oceaandepressie voor de kust van Noorwegen naar het zuiden stromen, krij gen daardoor de gelegenheid verder naar onze omgeving op te dringen. Het koufront, dat deze arctische lucht begrenst, verliep vanmorgen over Noord-Ierland, Schotland en de Noordzee naar Denemarken. Het wordt vergezeld door een gebied met veel bewolking, waaruit enige regen valt. Dit front zal vannacht het noorden van ons land bereiken. De temperatuur, die in de afgelopen dagen geleidelijk steeg tot iets boven het normale voor deze tijd van het jaar, zal in het komende etmaal flink dalen, waarbij regen zal vallen. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Tarijs Bordeaux Grenoble Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Helde De Bilt Twente Eindhoven sneeuw mist zwaar bew. regen regen half bew. licht bew. licht bew. zwaar bew. nevel onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt nevel licht bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. 60 S 60 Ss to •- ■o - a P So E o c o S'H z5 zzo -1 0,1 windstil -0 4 o ,1 0 wzw 4 1 nnw 2 3 zw -1 0 windstil 3 0 zw 7 0 zzw 7 0 zzw 2 0 ozo 6 0 windstil 1 0 wzw 6 0,6 windstil -0 0 zw 3 0 ozo 0 0 windstil -1 0 0 -1 4 w 7 0 windstil -1 0 o 6 0 VIv. Z.-Limb. zwaar bew. Neerslag laatste vr. kr. zw 6 mat. wzw 7 matige zw 6 mat. wzw 6 matige zw 6 matige zw 5 mat. wzw 5 mat. zzw 6 24 uur. Bcmmcocx roooevttooonr» fm^rwooOOO REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dins dagavond tot woensdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veel bewolking met nu en dan regen. Aanvankelijk vrij krachtige zuidwes telijke wind, later zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Lagere temperaturen overdag. 11 april Zon op 5.55 uur, onder 19.33 uur. Maan op 5.39 uur. onder 20.31 uur. Maanstanden 11 april 3.39 uur: nieuwe maan 18 april 0.28 uur: eerste kwartier 15 april 2.40 uur: volle maan Hoog en laag water in ÏJmuiden Dinsdag 10 april Hoog water: 3.22 en 15.36 uur. Laag water: 11.13 en 23.32 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1