SKETCH Verbetering rechtspositie van de gehuwde vrouw Zwitsaletten De mooiste rashonden strijden om titel „WINNER '56" Woningtelling nu door de Eerste Kamer goedgekeurd Chefarine 4 Agenda voor Haarlem Slager en C.V.-directeur in beroep voor Amsterdams hof Auto gereden onder invloed Bevestiging der vonnissen van Haarlemse politierechter geëist Brandkast met twee sleutels Tweede Kamer prefereert systeem-Van Oven boven dat van wijlen mr. Donker Critiek van V.V.D., C.H.U. en A.R. 4-voudige combinatie inderdaad veel beter! 80 ct vers in cellophaan Knaapje bekocht gevaarlijk spel met de dood Faillissementen Duits schip in nood WAARSCHUWING Boekhouder-kassier tot drie jaar veroordeeld Landdag van Nederlandse Rotarians Trumans Europese reis voert ook door Nederland Bankbiljettencirculatie met 103 miljoen gedaald Wrak van de „Brederode" wordt dit jaar niet meer geborgen Dit weekeinde geblaf in de RAI Amerika plaatst Bossche exportfirma op zwarte lijst WOENSDAG 11 APRIL 1956 De procureur-generaal bjj het Amster dams Hof heeft dinsdag bevestiging van het Haarlemse politierechtervonnis geëist jn de zaken tegen de directeur van een Commanditaire Vennootschap uit Bentveld en een slager uit Haarlem. Deze waren alletwee wegens het rijden onder invloed veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand en ontzegging van het rijbewys voor de t\jd van negen maanden. De eerstgenoemde had op 16 december 1955 op de Schouwtjesbrug over de Leidse- vaart in Haarlem reeds de aandacht van enige agenten op zich gevestigd, door on- beheersd remmen en was toen met een paar slingerende manoeuvres de Pijlslaan ingereden, waar verderop juist de bomen van de spoorwegovergang waren gedaald, pe politie kreeg dus alle kans hem te achterhalen en moest hem wekken in zijn auto. Hij verklaarde als gevolg van een ongelukkige transactie, die hem driedui zend gulden gekost had, zeer neerslachtig te zijn geweest en een paar zenuwpillen te hebben ingenomen. Bij dit feit voegden zich blijkens de getuigenverklaringen ook nog ongeveer viy borrels, die hij in een uur tijd in een café op de Gasthuisvest tot zich genomen had. „Ik ben daar gaan drinken, omdat Haarlem geen sigaretten automaten heeft", zo zeide hij. „Ik moest wel een café in om sigaretten te kopen." „Maar dan hoeft u toch niet onmiddellijk vijf borrels te nemen", viel de president hem tegen. De politie had de verdachte naar het bureau aan de Smedestraat overgebracht en hem daar enige evenwichtsproeven op één been laten doen, die nogal bezwarend uitvielen. Naar de verdachte thans ver klaarde, kwam dit doordat hij een blessure aan zijn voet had gehad, maar op een vraag waarom hij dat niet tegen de politie had gezegd, antwoordde hij dat hij dan toch de indruk gemaakt zou hebben met smoesjes aan te komen. De procureur-generaal achtte de door de politierechter opgelegde straf geheel juist en vroeg bevestiging daarvan. Mr. C. P. M. van Koppen achtte het niet uitgesloten, dat de agenten zich in ver- dachtes toestand volkomen hebben vergist. Zijn cliënt was gewoon, voor de neerge laten bomen bij de Pijlslaan zeer lang te wachten, omdat daar veel gerangeerd wordt. In dit licht gezien, was zijn houding niet ongewoon. Hij achtte het ten laste gelegde niet bewezen, omdat evenzeer ver- dachtes gemoedstoestand oorzaak geweest kon zijn van het vreemde rijden en vroeg vrijspraak. Politiejeep reed mee Vervolgens stond een Haarlemse slager terecht, die op 20 december een nieuwe winkel in Velsen geopend had en daarna achtereenvolgens zes a zeven glaasjes bier in het stationskoffiehuis en een glas bier en een kop koffie in een café aan de Zee weg gedronken had. De eigenaar daarvan had de politie gewaarschuwd, omdat de slager gezien diens toestand naar zijn me ning niet mocht wegrijden. Deze had echter ADVERTENTIE telt zUn trouwe rokers met honderdduizenden. Weet U waarom. Omdat hU goed is! iemand anders gevraagd, voor hem te wil len sturen, tot hij een goed eind uit de weg zou zijn en dan zou hij zelf het stuur weer overnemen. Dat geschiedde: de auto maak te allerlei zonderlinge omwegen door Vel sen met de gewaarschuwde politiemensen in een jeep er achter aan. Op de Zeeweg liet de slager de bestuurder er uit en nam zelf het stuur over, maar reeds op de Drie- huizerkerkweg dwong de politiejeep hem tot stilstaan. De politiemannen hadden een sterke jeneverlucht geroken, die zij wel degelijk van een bierlucht zeiden te kun nen onderscheiden. Volgens zijn eigen ver klaringen had de verdachte alleen bier ge dronken, maar een politieman had bij het verhoor ook nog genoteerd, dat hij in wéér een ander café vier a vijf borrels had ge dronken. Dit ontkende de verdachte thans met grote stelligheid. Hij zeide dat hij hartpatiënt was en zich vaak, wanneer hij het benauwd kreeg, uit vrees voor een aanval, ongebruikelijk gedraagt. Dat ge drag was overigens volgens een andere cafébezoeker vooral gericht geweest op het stichten van ruzie. De procureur-generaal achtte echter wel het meest sprekend, dat hij voor de politie als reden van zijn weigering om een ver klaring af te leggen had opgegeven, dat hij tóch „tipsy" was. Ook in dit geval achtte hij het politierechtervonnis volkomen op zijn plaats en hij vroeg bevestiging. Uitspraak op 24 april. Te Limmel-Maastricht is het 10-jarig zoontje van de heer S., dat met een vriend je op een auto van de gemeentereiniging was geklommen, onder een der achter wielen van die auto gekomen en gedood. De jongens sprongen van de wagen toen deze begon te rijden. Het knaapje S. viel en raakte onder de auto. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank te Haarlem van 10 april is het ver zoek van A. H. M. Lammers, fabrikant, zijn bedrijf uitoefenend onder de naam Carpit Engineering, wonende te Bloemendaal aan de Hoge Duin en Daalsche weg 18 a, om hem surséance van betaling te verlenen, afgewe zen en is A. H. M. Lammers in staat van faillissement verklaard, met benoeming van mr. H. J. M. Cokart tot rechter-commissaris en van mr. J. v. d. Hoeven te Haarlem tot curator. Bij vonnis van de Haarlemse rechtbank van 19 april is, na gedaan verzet, vernie tigd het vonnis van 27 maart 1956, waarbij J. Schippers, fabrikant van kosmetische pro ducten, Bloemveldlaan 44 te Haarlem, ln staat van faillissement is verklaard, met be noeming van mr. R. K. P. Kalbfleisch te Haarlem, tot curator. Bij beschikking van de rechtbank te Haarlem van 6 april is aan S. Koster, aan nemer te Haarlem, Roerdompstraat 61, voor lopig surséance van betaling verleend, met benoeming van mr. J. W. Rutgers te Haar lem, Nieuwe Gracht 51, tot bewindvoerder. Het vérhoor van de schuldeisers is bepaald op maandagmiddag 7 mei 1956 om 3 uur. Het 1906 ton metende Duitse schip „Ma ria Schroder" heeft geseind, dat het op een rots gelopen is en lek is. Het bevindt zich in de Golf van Suez. De „Maria Schroder" heeft vaartuigen in de buurt verzocht de bemanning over te nemen. ADVERTENTIE 99 99 Dezer dagen heeft zich een dodelijk on geval voorgedaan door het gebruik van een verplaatsbare elektrische kachel in een badkamer; dit is het derde dodelijke ongeval, dat in ons land binnen het tijds verloop van een jaar met een elektrische kachel in een badkamer is gebeurd. Bo vendien kwam nog een dodelijk ongeval voor in een douchecel met een elektrische haardroger. Elektriciteitsverbruikers wor den er daarom van officiële zijde opmerk zaam op gemaakt, dat het gebruik van toe stellen als bovengenoemd in badkamers en douchecellen gevaar oplevert en daar om volstrekt moet worden nagelaten. Niet voor niets wordt voorgeschreven dat in badkamers en douchecellen geen stopcon tacten mogen zijn aangebracht. Een 32-jarige ex-boekhouder en kassier van een machinefabriek te Leiden is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar. De officier van Justitie had twee jaar geëist. De verdachte had gedurende vier jaar grootscheepse verduisteringen gepleegd ten nadele van de fabriek, die tenslotte, toen alles uitkwam, op de rand van een faillisse ment bleek te staan. De verdachte bekende iets meer dan een halve ton te hebben ver duisterd, maar volgens de directie beliep het tekort ruim 125.000 gulden. De verdachte besteedde het geld aan auto's, dure buitenlandse reizen, een eigen huis met een luxueuse inrichting en aan bezoeken aan nachtclubs. (Van onze parlementaire redacteur) Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp aanhangig met het doel de bepalingen op te heffen volgens welke de gehuwde vrouw geen uitgaven mag doen, geen overeen komsten mag aangaan en zelfs niet over haar eigen vermogen mag beschikken zonder toestemming van de man. Voordat dit wetsontwerp in openbare behandeling komt heeft de nieuwe minister van Justitie, prof. mr. J. C. van Oven, het op prijs gesteld eerst een principiële uitspraak te krijgen van de Kamer over de vraag: „Zal de man w e 1 of n i e t mede verantwoordelijk zijn voor de uitgaven die zijn vrouw doet zonder dat hij daarvoor toestemming heeft gegeven?" Minister Donker antwoordde destijds ontkennend op deze vraag. Op dat antwoord was zijn wetsontwerp gebaseerd. De nieuwe minister van Justitie wil de vraag bevestigend beantwoorden en, zoals giste ren bleek, wil ook de grote meerderheid van de Tweede Kamer dat doen, zodat er dan sprake is van een volledige gelijkheid van man en vrouw in het huwelijk. Alleen de Anti-Revolutionairen (en waarschijnlijk de Staatkundig-Gereformeerden) vormen met een deel van de PvdA de kleine minderheid. Minister Donker verwachtte, dat de man zelden betaling uit hoofde van handelingen van zijn vrouw zou weigeren. Hij wilde hem wettelijk voor uitgaven van de vrouw niet aansprakelijk stellen. Hij had een in gewikkeld systeem uitgewerkt om verant woordelijkheid te scheiden en te bepalen. De meerderheid van de Kamer wenst echter, dat man en vrouw beiden ook aan sprakelijk zullen zijn voor de uitgaven, die de vrouw heeft gedaan. Het is te verwach ten, dat de Kamer in deze geest een uit spraak zal doen. Binnenkort zal dan het wetsontwerp, in overeenstemming gebracht met deze uitspraak, in openbare behande ling komen. Dat man en vrouw gelijkwaardig zijn, daarmee was prof. Gerbrandy (A.R.) het ook eens. Maar het ging voor hem om de vraag wie het meest bevoegd is om ver antwoordelijk te zijn voor de huwelijks gemeenschap. Hij meende dat de beslis sende stem van de man beantwoordt aan het rechtsgevoel dat in ons volk leeft. Sedert de oude Germanen is door de eeuwen heen altijd de man op de voor grond getreden voor het gezin. Altijd heeft de man voorrang gehad. Tegen het systeem van minister Van Oven had prof. Gerbran dy ook het bezwaar, dat voor schuldeisers dan de verhaalbaarheid verloren gaat. Hiertegenover betoogde mevrouw S t o f- f e 1 sV an Haaften (WD), dat sinds de tijd van de Germanen een ontwikkeling is ingetreden, waardoor de ongelijke positie van de vrouw niet meer te ver dedigen is. In het huwelijk is de vrouw nog gelijkgesteld met iemand, die onder cura tele staat. Maar prof. Gerbrandy zal toch niet willen beweren, dat men aan de ver standelijke vermogens van de vrouw moet twijfelen omdat ze in het huwelijk treedt? zo vroeg zij. De ondergeschikte positie van de vrouw past niet in de eenheid van het huwelijk. Het is trouwens in feite zo, dat 95 percent van de gehuwde vrouwen de gezinskas beheert. Heeft de gehuwde vrouw zich in de praktijk zo gedragen, dat zij het gezinsinkomen zal verbrassen wanneer zij zonder toegstemming uitgaven mag doen? Van verbrassen is trouwens geen sprake, want in de meeste gevallen is men al blij indien men kan rondkomen. Verwacht prof. Gerbrandy nu heus, dat de vrouwen naar de winkels zullen rennen om zich met juwelen en bontjassen te tooien? Er zijn inderdaad verkwistende vrouwen, maar er zijn ook altijd verkwistende mannen ge weest. Het is goed als de wet de mensen in de gelegenheid stelt hun eigen verant woordelijkheid beter te beleven. Het was de eerste redevoering van mevrouw StoffelsVan Haaften in de Kamer. Zij bleek een goede en gerouti neerde spreekster te zijn die zonder de draad te verliezen in haar goed voorbereide rede ook vlot inging op het betoog van de spreker die haar vooraf was gegaan. Tegenover de bezwaren van prof. Ger brandy zette mejuffrouw Tende- loo (P. v. d. A.) uiteen, dat het systeem van prof. Van Oven voor schuldeisers een voudiger is omdat zij de schuld kunnen verhalen op de gehele huwelijksgemeen schap. Ook de heer Van der Feltz (CHU) constateerde, dat er in de loop van de tijd veel is veranderd in de positie van de vrouw. Hij was het daarom volkomen eens met een volledige gelijkstelling van man en vrouw. Dit was ook de mening van mevrouw LipsOdinot (CPN). De heer Van Rijckevorsel (KVP) verdedigde het systeem-Van Oven omdat het een versterking betekent van de per soonlijke verantwoordelijkheid. De stap naar een tweehoofdig bestuur in het huwe lijk dient volgens prof. Lemaire (ex- KNP) te worden gezet omdat deze past in de gegroeide rechtsovertuiging. Alleen mejuffrouw Zeelenberg (F v. d. A.) liet een afwijkend geluid horen hoewel zij natuurlijk ook voor standster is van de gelijkheid van man en vrouw. Maar zij gelooft niet, dat het sys teem-Van Oven praktisch te verwezen lijken is in een wettelijke regeling. Mi nister Van Oven antwoordde dat hij de illusie heeft een praktische op lossing te hebben gevonden. De minister noemde het een daad van eenvoudige rechtvaardigheid de vrouw in het huwelijk gelijk te stellen met de man en met de on gehuwde vrouw. De werkelijkheid is, dat de vrouw in het gezin de financiën be heert. De wettelijke regeling moet in over eenstemming worden gebracht met de wer kelijkheid. Er komt in het gezin een brand kast met twee sleutels. Er komen welbe wust twee kapiteins op het huwelijksschip omdat het huwelijk wordt gevormd door twee gelijkwaardige personen. Vandaag worden de replieken gehouden. Daarna zal worden gestemd voor of tegen het systeem-Donker of het systeem-Van Oven. Een „goeie morgen" begint met Gillette De Nederlandse Rotarian Clubs het 66ste en 67ste district van Rotarian Inter national zullen vrijdag 13 en zaterdag 14 April hun 25ste landdag houden in het Concertgebouw te Amsterdam. Het onder werp van deze tweedaagse bijeenkomst zal zijn de Europese gedachte, van drie kanten belicht. Prins Bernhard zal vrijdagmorgen spreken over de bijdrage van de Rotary aan de verwezenlijking van de Europese gedachte. Op de zitting van zaterdagmorgen zal ir. A. H. Ingen Housz het onderwerp „Welke taak ziet de technicus ter versterking van de Europese eenheid" behandelen; prof. P. J. Jans, hoogleraar aan het Oud-Katho liek Seminarium, zal het standpunt van de kerken ten aanzien van de eenheid van Europa uiteen zetten. Men verwacht 1400 deelnemers. Zater dagmiddag komen de Rotarians in groe pen bijeen om do referaten van de drie sprekers in duscussie te nemen. Ook dr. M. J. Prinsen, commissaris van de Ko ningin in de provincie Noordholland, en mr. A. J. d'Ailly, burgemeester van Am sterdam, zullen op de landdag het woord voeren. De Amerikaanse oud-president Harry Truman zal bij zijn rondreis door Europa half juni een bezoek aan Nederland bren gen. Hij deelde dinsdag te Kansas City mee dat hij en zijn vrouw elf mei per schip uit New York vertrekken en daar op drie juli zullen terugkeren. Na bezoeken aan Italië, Frankrijk en België komt het echtpaar op veertien juni in Den Haag aan. Op zeventien juni gaat de reis van Hoek van Holland naar Engeland, waar de oud- president een ere-doctoraat van de uni versiteit van Oxford krijgt. Truman noem de dit de belangrijkste aanleiding voor de gehele reis. Hij zou ook graag een bezoek brengen aan enige slagvelden, waar hij in de eer ste wereldoorlog als kapitein heeft gestre den. Als een gevolg van de jongste gebeurte nissen in het oostelijke deel van de Middel landse Zee en het Midden-Oosten zullen deze gebieden niet worden bezocht door het echtpaar- Truman. (Reuter). ADVERTENTIE Bestrijd UW PIJNEN met: In onverwacht snel tempo is de bank biljettencirculatie, die vorige week de recordhoogte bereikte van f3961 miljoen, gedaald. Niet minder dan voor f 103 mil joen is aan de circulatie onttrokken, die daardoor tot f 3858 miljoen is gereduceerd. De weekstaat van de Nederlandse Bank Iaat tevens zien, dat de handelsbanken nog dringend om middelen verlegen zaten, want opnieuw en thans sterker dan ooit tevoren hebben zij een beroep moeten doen op de centrale bank en voorschotten moe ten opnemen, waarvoor zij 3'/2 pet. rente moeten betalen. In drie weken tijds hebben de banken nu reeds voor f150 miljoen aan deze dure voorschotten opgenomen, ten einde hun saldo bij de centrale bank te versterken. De voorschotten zijn hierdoor gestegen tot f173 miljoen, maar dankzij dit hulp middel hebben de banken hun achterstand bij de centrale bank ingelopen en hun ver plichte saldo weer boven het gemiddelde weten te brengen, namelijk op f 549 mil joen tegen vorige week nog slechts f 426 miljoen, een bedrag dat uiteraard volko men onvoldoende was na de sterke ont trekkingen aan Pasen voorafgaande. Wederom zijn er zilveren guldens aan- gemunt, waardoor de zilvervoorraad met ruim f 2 miljoen is verminderd. Het saldo van de schatkist is van f312 miljoen gestegen tot niet minder dan f400 miljoen. Vermoedelijk zijn het vooral be lastingontvangsten geweest die deze stij ging hebben veroorzaakt. De netto-deviezenreserve is met f 6 mil joen achteruitgelopen. Goud en dieviezen tezamen staan nu op f 4675 miljoen (vorige week f4682 miljoen). Het bergen van het wrak van de „Brede- rode", het admiraalsschip van Witte de With, zal dit jaar niet meer mogelijk zijn. Het seizoen is thans al te ver gevorderd. Bovendien is de Deense „Kikvorsman" ir. Jan Uhre, die het bergingswerk zou doen, op het ogenblik van West-Afrika. De „Brederode" is op 8 november 1658 tijdens de slag in de Sont ten onder ge gaan. Het wrak ligt in Deens territoriaal gebied, drie vier kilometer van Elseneur. Berichten dat het wrak van de „Brede rode" niet van dit schip maar van een ander is, achtten deskundigen niet juist, omdat in deze berichten gesproken wordt van een wrak, dat op een diepte van 15 meter ligt. Het wrak van het Nederlandse admiraalsschip ligt op een diepte van ne gen meter. Verder wijst men er op, dat in 1909 een kanon van de „Brederode" uit het wrak is gehaald. Dit kanon bevindt zich thans in Brielle. De Eerste Kamer heeft dinsdag het wets ontwerp voor het houden van een alge mene woningtelling (welke inmiddels reeds is begonnen) met 31 tegen 11 stemmen goedgekeurd. Tegen stemden de VVD, de CHU en de heer Sassen van de KVP. De heer De Vos van Steen w ij lt (VVD) had tevoren opgemerkt, dat som mige gemeenten al met de telling zijn begonnen, voordat de wet tot stand ge komen is. Hij noemde dit een klap in het gezicht van de Eerste Kamer, die het ontwerp nog niet had goedgekeurd. Acht bovendien de regering de sanctie van de Kroon niet meer nodig? De urgentie van het ontwerp is niet zo groot, dat deze gang van zaken kan worden gerechtvaar digd, zei hij De heer P o 11 e m a (CHU) zei, dat de memorie van toelichting op het wetsont werp onvoldoende was. Bovendien heeft minister Witte het ontwerp te laat bij de Kamer ingediend. Ook de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer was on voldoende en heeft geen enkel bezwaar tegen de telling weggenomen. De minister is hopeloos tekort geschoten bij de voor bereidingen. Hij heeft alles gedaan om het wetsontwerp in discrediet te brengen, voor dat het in werking is getreden. De regels van het parlementaire spel zijn niet in acht genomen. Onder het mom van een woningtelling wordt de bevolking overge leverd aan het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het hoofdbezwaar van de heer Pollema was, dat het wetsontwerp een aantasting betekent van de intimiteit van het gezin. Bovendien zal het veel verbitte ring veroorzaken, zonder dat de woning voorraad met één woning wordt ver meerderd. De heer T j a 1 m a (AR) had critiek op het Centraal Bureau voor de Statistiek, dat een circulaire deed uitgaan aan de ge meentebesturen over de woningtelling, voordat de Kamer het wetsontwerp had goedgekeurd. De houding van minister Witte heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek in dit gebrek aan eerbied ge steund. De heer De Loor (PvdA) meende daarentegen dat het te ver gaat te spreken van minachting voor de Kamer. Hij waar deerde de grote voortvarendheid van de regering De heer Kraayvanger (KVP) sprak eveneens over de onhoffelijke gang van zaken bij dit wetsontwerp. De regering heeft daarvoor echter haar verontschul digingen aangeboden en daarmee kan dit als afgedaan worden beschouwd. De critiek van de vorige sprekers kon hij niet delen. Eindelijk zal immers een woningtelling worden gehouden, die een goede basis zal Zaterdag en zondag wordt in het RAI- gebouw in Amsterdam de 68ste honden tentoonstelling van de Koninklijke Neder landse Kennelclub „Cynophilia" gehouden, v/aarvoor 1021 honden zijn ingeschreven. Uit Duitsland, Frankrijk en België komen 90 honden naar deze tentoonstelling, die de internationale titel „Winner" mag uitloven. In totaal zullen 92 rassen op de tentoon stelling vertegenwoordigd zijn, verdeeld over de acht hoofdgroepen: dogachtigen (97), keesachtigen en poolhonden (50), jachthonden (342), pinchers en schnautsers (59), herders (1811), terriers (166), wind honden (81) en dames- of schoothondjes (45). De eerste vier hoofdgroepen zullen za terdag tentoongesteld worden, de overige vier groepen zondag. De winnaars van za terdag zullen zondag mededingen naar de titel „beste hond van de tentoonstelling", waarvoor de Koningin een zilveren me daille beschikbaar heeft gesteld. De beste zelfgefokte hond van de winnaar krijgt de medaille van prins Bernhard. Voor de keuring zijn 32 keurmeester uit genodigd, onder wie 4 uit Engeland, en 1 uit Duitsland, Frankrijk, België en Luxem- kunnen geven voor een goed woningbeleid. In zijn antwoord zei minister Witte dat de gedachte van een woning telling reeds in 1954 in de Kamer ter sprake is gekomen. Van alle zijden is toen het plan voor een woningtelling toegejuicht De Kamer is dan ook bepaald niet over rompeld door het wetsontwerp. Formeel is niets gebeurd, dat niet door de beugel kan. Te betreuren is, dat door een te late in diening van het wetsontwerp moeilijkheden zijn ontstaan. Door de werkzaamheden van het C.B.S. stop te zetten, had de telling tot september moeten worden uitgesteld. Ook minister Z ij 1 s t r a verklaarde dat het treffen van technische voorbereidingen niet in strijd behoeft te zijn met het ge bruik, dat niet aan een project wordt be gonnen voordat parlementaire goedkeuring is verkregen. Het C.B.S. is zeer voorzichtig geweest bij het treffen van deze technische voorbereidingen. Daarbij heeft het C.B.S. niets te maken met de bevoegdheden, die voor de uitvoering van het wetsontwerp nodig zijn. De minister meende, dat de critiek dan ook' vooral betrekking heeft op de toon van de circulaire, die de directeur van het C.B.S. over de woningtelling heeft doen uitgaan. Hij gaf toe, dat de formule ring van de circulaire voor verbetering vatbaar is. Hij zou daarvan blijk geven aan de directeur van het C.B.S. Na korte replieken werd het wetsontwerp goedgekeurd. De Deense dog - een geliefde huisvriend in het wel heel forse genre. burg. De burgemeester van Amsterdam, mr. A. J. d'Ailly zal zaterdagochtend de tentoonstelling openen. Ontduiking van exportcontrole om achter IJzeren Gordijn te leveren Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft bekend gemaakt, dat de Nederlandse im- en exportfirma „Gebroeders Meiman" in Den Bosch voorlopig op de zwarte lijst zijn geplaatst hangende een onderzoek naar een beweerde schending van de export voorschriften. In een officiële bekendma king werd gezegd: „Het bureau voor de Buitenlandse Handel van het ministerie van Handel heeft reden om aan te nemen, dat de Nederlandse firma in een welover wogen poging om de Amerikaanse contro lemaatregelen op de export te ontduiken herhaaldelijk pogingen in het werk heeft gesteld om borax en chroomzuur van Ame rikaanse firma's te verkrijgen door een verkeerde voorstelling van zaken te geven teneinde de bedoeling te verhullen deze goederen door te verschepen naar onder communistische heerschappij staande ge bieden". De schorsing zal van kracht bljjven han gende het onderzoek in deze kwestie en de mogelijke stappen, welke de overheid ver der tegen deze firma zal nemen. ADVERTENTIE Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en.... doen wonderen1 Elk der vier bestanddelen van Chefarine „4" is op zich zelf al wereldberoemd. Maar de combinatie in één tablet werkt toch nóg beter dan kon worden verwacht. Deze 4 middelen in één tablet doen wonderen en helpen ook dan wanneer andere middelen falen. Tegen pijnen en griep.Geichilctvoor de gevoetlgile maag, wan! die wordt beichermd door het beitenddeel Chelaro* WOENSDAG 11 APRIL Minerva: „Het grote concert", alle leeftij den, 8.15 uur. Palace: „Rommel de woestijn vos", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zes vrouwen en één man", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „On the waterfront", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Lady and the tramp", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Roxy: „Allen zijn wij moordenaars", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Het verloren Continent", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Onder spervuur", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling van 8.3010.30 uur met oude muziek. Stadsschouwburg, 8 uur: De Compagnia d' Opera Italians geeft een voor stelling van de opera „Tosca". Westerhout- park 1 A: 8 uur, Voordracht van Tony de Ridder voor O.R.G.-centrum. V'shal: 8.30 uur, Marionettentheater van Don en Ly Vermeire. DONDERDAG 12 APRIL Palace: „Rommel de woestijnvos", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zes vrouwen en één man", 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Studio: „On the waterfront", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Lady and the tramp", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uür. ROxy: „Allen zijn wij moordenaars", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Het verloren Continent", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „On der spervuur", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling van 8.30—10.30 uur met oude muziek. Zuider kapel, Zuiderstraat: 8 uur, Chr. A. van Duu- ren over Israël. Vishal: 8.30 uur. Marionet tentheater van Don en Ly Vermeire.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5