Caltex-serwice veilige service de gehele dag gesloten zijn Flinke krachten Oostenrijk steekt congresland Zwitserland naar de kroon Wenen heeft echter gebrek aan hotels VerkeersVamp verafschuwt voorjaarsservice! flinke jongen 'j besta ryuaet 8 y Caltex'Servlc?ïn6 7 landen Zweedse pers neemt het op voor Jungschlager Britse officieren blijven in het Jordaanse leger Sastroamidjojo herdenkt de Bandung-conferentie Weekstaat Nederlandsche Bank: sterke stijging van voorschotten „Netherlands Night" in New York Berst Duitse hereniging, dan ontwapening Bende plundert op Sumatra vier Nederlanders uit Spaanse staking verloopt Scheepvaart Firma C. J. VAN DEN BROEK gediplomeerd verpleegster (a.) en ervaren verpleeghulp Laat een Caltex-dealer de volledige Caltex voorjaarsservice toepassen! Neem deze tip ter harte: Begin *t voorjaar goed: veilig, comfortabel en zuinig rijden OENSDAG 18 APRIL 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN 1 (Van onze correspondent in Wenen) Van juni tot oktober zullen in Oostenrijk eT, vooral in Wenen zestig: internationale congressen worden gehouden, waaraan ze ventigduizend buitenlanders zullen deel nemen. Zwitserland heeft zich in de loop (jer jaren In dit opzicht een bevoorrechte plaats veroverd, maar ook het land aan de ponau kan wijzen op de voordelen van cen trale ligffine en van neutraliteit. Voor Oos tenrijk, dat grotendeels van vreemdelingen verkeer leeft, is het van groot belang, dat binnenkort in Wenen een internationale conferentie zal worden gehouden van alle officiële organisaties voor vreemdelingen verkeer. De deelnemers zullen bij deze ge legenheid het land en zijn schoonheden leren kennen. De voornaamste wetenschappelijke bij eenkomst van dit jaar is het wereld-ener- gie-congres in Wenen, waaraan drieduizend afgevaardigden zullen deelnemen. Hier zal de vreedzame toepassing van de atoom energie ter spraike komen. Wenen heeft altijd de naam va-n congres- stad gehad. Het stelt alles in het werk die naam waardig te zijn. De Oostenrijkse hoofdstad heeft echter te weinig hotels. De drie grote hotels Bristol, Grand Hotel en Imperial zijn in een deerniswekkende toestand als gevolg van de tienjarige bezet ting: Maar zelfs wanneer zij niets geleden zouden hebben, beantwoorden zij toch niet Felle hoofdartikelen in vrijwel alle belangrijke bladen (Van onze correspondent te Stockholm Nagenoeg alle Zweedse bladen hebben uitvoerige hoofdartikelen over de zaak Jungschlager. Het begin is gemaakt door het blad van de sociaal-demokraten „Mor gen Tidningen". Dit blad schrijft: „Wat internationaal de aandacht op dit proces heeft gevestigd, is niet zo zeer de vraag of de aangeklaagde wel of niet schuldig is, maar het feit dat de jonge Indonesische staat hem geen mogelijkheid heeft ge geven zijn eventuele onschuld te bewijzen. Een opnieuw ontwaakt prestige-hongerig nationalisme heeft hem al ter dood ver oordeeld, alvorens het formele oordeel is gevallen". Het grootste avondblad van Scandinavië, „Expressen" (Lib.), geeft in een hoofdarti kel een uitvoerige beschrijving van het proces en komt tot de conclusie: „Dat is geen proces meer, maar een politieke de monstratie". Het conservatieve „Svenska Dagbladet" spreekt van een „schokkende rechts-trage- die" en van een „justitie schandaal". Het blad eindigt: „Men zou zich toch in Dja karta er van hebben kunnen overtuigen dat een doodvonnis over Jungschlager niet zijn goede naam aantast, maar wel de aan spraak van Indonesië om met waardigheid zijn vrijheid en het UNO-lidmaatschap te dragen". Aantal van 60 tot 30 verminderd LONDEN (Reuter). Groot-Brittannië en Jordanië hebben overeenstemming be reikt over de voorwaarden, waaronder tijdelijk bij het Jordaanse leger gedeta cheerde Britse officieren zullen dienen. In een bekendmaking van het Britse ministe rie van Oorlog wordt gezegd, dat Groot- Brittannië, overeenkomstig de bepalingen van het in 1948 gesloten Brits-Jordaanse verdrag, officieren voor dienstneming bij het Arabische legioen zal blijven afstaan. Zij zullen technische- en opleidingswerk zaamheden verrichten, totdat hun taak door Arabische officieren kan worden overgenomen. Hierdoor is een einde gekomen aan de onzekerheid over de status der Britse of ficieren, die ontstond na het ontslag van generaal-majoor Sir John Glubb („Glubb Pasja"), die opperbevelhebber van het le gioen was. Er dienen nog een dertigtal Britse officieren in het Arabische legioen, tegen meer dan zestig voor dat Glubb werd ontslagen. De Britse officieren zullen het uniform van het Jordaanse leger blij ven dragen. Zij behouden hun voile rech ten als officieren van het Britse leger. Na het ontslag van Glubb voerden de Britse officieren in het Jordaanse leger geen commando's meer. Officieren, die zich ver bonden hebben gedurende bepaalde tijd in het Arabische legioen te dienen, zullen na hun overeenkomst naar Groot-Brittannië terug keren. „HET ACHTERHUIS BEKROOND ALS HET BESTE AMERIKAANS STUK VAN HET SEIZOEN NEW YORK (United Press). De Kring van New Yorkse Toneel-critici heeft dinsdag avond „The diary of Anne Frank" (het Ach terhuis) als het beste Amerikaanse toneel stuk van het seizoen 19551956 aangewezen. Het is een bewerking door Frances Goodrich en Albert Hackett van de nagelaten geschie denis van het Nederlandse meisje. Anne Frank. Zes stemmen werden op „inherit the wind" van Robert Lee en Jerome Lawrence uit gebracht. „Van de brug af gezien" (View from the bridge) van Arthur Miller kreeg slechts één stem. DJAKARTA (ANP). De Indonesische minister-president, Ali Sastroamidjojo, heeft aan de Aziatisch-Afrikaanse groep in de UNO een boodschap gezonden, ter herdenking van het feit, dat een jaar gele den de Afrikaans-Aziatische conferentie in Bandung werd gehouden. In deze bood schap zegt de Indonesische premier, dat deze groep thans een sterkere positie heeft en een hoger aanzien geniet, hetgeen het gevolg is van de conferentie en de activi teiten van de AA-groep. Ali Sastroamid jojo, die voorzitter van de conferentie is geweest, zegt dat zij invloed heeft gehad op de voltooiing van de onafhankelijkheid van Marokko en Tunesië en op hel toelaten van zestien nieuwe leden tot de UNO en dat de Aziatisch-Afrikaanse groep in de UNO op basis van de Bandung-verklaring, de Alge rijnse onafhankelijkheidsbeweging heeft gesteund. Het is mijn vurige wens, dat de Chinese volksrepubliek, de Soedan, Tune sië, Marokko en Buiten-Mongolië spoe dig tot de UNO worden toegelaten. Indien Malakka's onafhankelijkheid is voltooid hopen wij, dat ook dit land tot dc UNO zal toetreden", aldus Ali Sastroamidjojo. meer aan de moderne eisen. De kamers en salons zijn veel te groot en te hoog. De tegenwoordige hotelbezoeker verkiest klei ne, geriefelijk ingerichte kamers. Het is zeer de vraag of deze grote hotel kaften ge moderniseerd kunnen worden. De eigenaars hebben nog geen beslissing genomen, zodat de gebouwen nog altijd leeg staan, met uit zondering van Bristol, dat gedeeltelijk in gebruik is en hoegenaamd geen winst af werpt. De handelsbanken hebben ook in de af gelopen week wederom een dringend be roep moeten doen op de Centrale Bank teneinde te' komen aan het gemiddeld be drag, dat zij verplicht zijn bij deze instel ling aan te houden. In het begin van de lopende periode bleven de handelsbanken aanzienlijk onder dit gemiddelde, dat ge schat wordt op ruim f 525 miljoen. Uit de verkorte balans van de Nederlandsche Bank per 16 april blijkt het tegoed van de handelsbanken met f154 miljoen te zijn gestegen tot 703 miljoen. De door de Ne derlandsche Bank verstrekte voorschotten zijn met f 104 miljoen toegenomen tot f 277 miljoen, een uitzonderlijk hoog bedrag voor deze post. De voorschotten benaderen thans het recordpeil van 9 junuari, toen de Centrale Bank voor f 307 miljoen aan voorschotten had uitstaan. Ook de terug gevloeide bankbiljetten hebben de midde len van de banken enigszins versterkt. De chartale geldhoeveelheid is de vorige week met slechts f 18 miljoen verminderd tot f 3.839 miljoen. Deze ontwikkeling valt enigszins tegen, omdat de ultimo-uitzet- tingen ditmaal zeer zwaar zijn geweest. De drie percent uitkering en de loonsverho gingen zullen hieraan echter niet vreemd zijn. Het saldo van de schatkist bleef dit maal in feite onveranderd op f400 miljoen. Op de geldmarkt is de situatie intussen niets veranderd. Daggeld blijft ongewij zigd op 1 1/4 percent en is zo goed als niet verkrijgbaar. De goudvoorraad van de Centrale Bank, die geruime tijd op f3.315 miljoen bleef gehandhaafd, is in de afge lopen week licht aangegroeid en bedraagt thans f 3.322 miljoen. Ook de netto devie zenreserve kon worden versterkt en wel met f 15 miljoen tot f 1.376 miljoen. Goud en deviezen tezamen vermeerderden zo doende met f 23 miljoen tot f 4.698 miljoen. In de stand van het schatkistpapier is vrij wel geen verandering ingetreden, met uit zondering van de post schatkistpapier, waarin guldenssaldo's, voortvloeiende uit betalingsakkoorden, zijn belegd. Deze post bedraagt thans f 78.8 miljoen tegen f 65.2 miljoen de vorige week. Dit bedrag wordt wel in aanmerking genomen bij het be oordelen van de netto deviezenpositie, doch vormt geen verplichting van de Cen trale Bank. De Nederlandse ambassadeur in de Ver enigde Staten dr. J. H. van Royen is gis teravond eregast geweest op een door de Overseas Press Club georganiseerde „Ne therlands Night". „Van één ding kunt u verzekerd zijn", aldus de ambassadeur", de Nederlanders zullen altijd met u zijn in goede zowel als in slechte tijden. Dit moet u verheugen, want u kent het gezegde: „You cannot beat the Dutch". De zaal was versierd met 500 per vlieg tuig uit. Nederland aangevoerde tulpen. De Nederlandse artiesten Rita Reys, Fred Kaps en Jules de Corte hielden de gasten bezig. (U.P.). Dulles op persconferentie WASHINGTON, (Reuter) Op vragen naar aanleiding van de verklaring van de Franse premier Mollet, dat op de Geneefse Ministerconferentie van vorig jaar de ont wapening de voorrang had moeten hebben heeft de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, op zijn wekelijkse persconferentie te Washington gezegd, dat de Westelijke geallieerden bij hun onder handelingen met de Sovjet-Unie terecht vasthouden aan voorrang van de Duitse hereniging boven het ontwapeningsvraag- stuk. Hij geloofde niet, dat West-Duitsland rechtstreekse onderhandelingen met de Sovjet-Unie over hereniging van Duitsland zou voeren. Hij wees op de verklaring van zijn Westduitse collega, Von Brentano, dat alle Westduitse stappen ten aanzien van de hereniging van Duitsland in overeenstem ming met de andere Westelijke mogend heden gedaan zouden worden. President Pieck van Oost-Duitsland heeft voorgesteld dat de regeringen van Oost en West-Duisland een overeenkomst over de beperking van de Duitse legers in het oosten en westen van het land zullen slui ten. Ook stelde hij&mor dat de vier bezet tende machten een overeenkomst sluiten, waarbij zij de maximale sterkte van hun vier bezettingslegers vaststellen. Controle op deze troepensterkte zou in samenwer king met de Oost- en Westduitse rege ringen uitgeoefend moeten worden. Overleg Harold Stassen, hoofd van de Ameri kaanse delegatie in de ontwapenings-sub- commissie van de UNO, zal in Parijs over de ontwapening spreken met premier Mol let, diens minister van Buitenlandse Zaken Pineau en het. hoofd van de Franse dele gatie in de subcommissie te Londen Moch in het bijzijn van de Amerikaanse ambas sadeur in Parijs, Dillon. Halverwege De Amerikaanse minister van Justitie, Brownell, heeft op een bijeenkomst te Houston (Texas) verklaard, dat Washington bereid is de Sovjet-Unie halverwege tege moet te komen op het punt van de ont wapening. Om tot een ontwapeningsover eenkomst te komen is „aanhoudend zoeken, een eerlijk compromis en zeer veel geduld" nodig. Hij bracht in herinnering, dat de Sovjet-Unie vier maal Eisenhowers plan voor internationale vreedzame ontwikke ling van de atoomenergie had verworpen. voor zij er op de geneefse conferentie van pags 16 Kp Fl„„terrfr nvong jaar mee instemde. Het kan wel eens Almdl)ki 16 v. Rotterdam n. Bremen. lang duren voor het plan van Eis* voor wederzijdse luchtverkenning aan vaard wordt, zo voegde de minister hieraan toe. WENSEN VAN HUIS VAN AFGEVAAR DIGDEN DER V. S. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den heeft een motie aangenomen, waarin de wenselijkheid wordt uitgesproken, dat de volkeren, die in Sovetrussische en commu- nistisch-Chinese slavernij verkeren, op vre dige wijze worden bevrijd. De motie spreekt verder de wenselijkheid uit, dat de regering voortgaat met het bevorderen van de her eniging van Duitsland, Korea en Vietnam en van het UNO-lidmaatschap voor Japan, Zuid- Korea en Vietnam. DJAKARTA (ANP) Twee Nederlandse echtparen, die met een auto van een week eind in Brastagi (Noord-Sumatra) naar Medan terugkeerden, zijn door een gewa pende bende aangehouden, aldus berichten, die Djakarta hebben bereikt. Het waren de echtparen A. G. Goddin en G. J. R. (de laatste naam is door seinstoring verminkt overgekomen). De heer Goddin werd ge wond door een kogel, die een van de ban dieten afvuurde, nadat de bende het gezel schap van al hun bezittingen en kleren had beroofd. Het hoofd van de plaatselijke politie. Sutan Mompong, verklaarde tegenover de pers dat de activiteit van de benden in Oost-Sumatra groter is geworden. SAN SEBASTIAN (Reuter/AFP) De stakingsbeweging, die vijf dagen geleden ir? San Sebastian (Noord-Spanje) is uitge broken, schijnt af te lopen. Talrijke arbei ders werken weer. Enkele industriële be drijven hebben hun werkzaamheden nog niet hervat, andere slechts gedeeltelijk. In de haven van Pasajes is de toestand weer normaal. In de fabrieken van Pajares en van Renteria is slechts veertig percent van de arbeiders weer aan het werk gegaan. Te Tolosa staakt het merendeel der arbei ders nog. De staking in de werkplaatsen van de ..Maquinista Terrestre Y Maritima" te Bar celona is geëindigd. Men verwacht dat ook in de andere fabrieken te Barcelona waar wordt gestaakt het werk spoedig zal wor den hervat. Te Pamplona, waar de stakingsgolf begon, hebben de arbeiders het werk hervat. Niet- officiële kringen zeggen dat er een wapen stilstand heerst. De arbeiders zouden het werk hei-vat hebben op voorwaarde dat hun looneisen ingewilligd worden en dat de gearresteerde stakers vrijgelaten worden. Hoewel er geen incidenten gemeld zijn, is de toestand in Pamplona gespannen. Dui zend politiemannen zijn ter versterking van de plaatselijke ordedienst aangekomen. Rede in Washington Dr. Alberto Martin Artajo, de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft verklaard dat het drie jaar oude militaire verdrag tussen Spanje en de Verenigde Staten verlengd dient te worden om te voorzien in de modernisering van het Spaanse leger. Artajo vond ook, dat de Verenigde Staten Spanje meer economische hulp zouden moeten geven. „Spanje ver dient dit meer dan welk ander land ook," zo verklaarde hij. Alkaid, 17 v. Las Palmas n. Antwerpen. Ampenan, 17 te New York. Amstelbrug, pass. 17 Scillys n. Monrteal. Argos, pass. 17 Scillys n. Montreal. Amstelstad, 16 v. IJmuiden n. Noord-Amerika Arkeldijk, 17 te Antwerpen. Almkerk, 18 v. Schiedam te Rotterdam. Adonis. 18 te Curagao. Akkrumdijk, 18 te New Orleans. Alioth, pass. 17 Kp. Finisterre n. Rio de Janeiro. Alphacea, 18 te Philadelphia. Appingedijk, 18 te Montevideo. Banda. 17 te Rotterdam. Britsum, 16 Keywest n. Hamburg. Blitar, 17 v. Surabaja n. Semarang. Baarn, 18 v. Amsterdam n. Hamburg. Breda. 18 te Amsterdam. Banka, 17 v. Bona n. Port Said. Boigsevain, 17 v. Durban n. Mauritius. Camitia, 16 te Curagao. Cirrus, 16 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Caltex the Hague, 17 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Nederland, pass. 17 Algiers n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 20 te Port Said verw. Cistula, 17 v. Mira n. Singapore. Crania, 17 te Suez. Castor, 17 te Puerto Cabello. Cradle of Liberty, 16 110 m. w.nw. Djeddah. Caltex Leiden, pass. 17 Kreta n. Rotterdam. Corilla, 17 te Geraldton. Caltex Pernis, 18 te Curagao. Clavella, 17 v. Curagao n. Trinidad. Congokust, 17 te Rotterdam. Drente, 18 te Balikpapan. Delfland, pass. 17 Dover n. Las Palmas. Delft, 17 50 m. w.zw. Wight. Daphois. verm. 17 v. Barranquilla n. Houston. Esso Rotterdam, 17 v. Rotterdam n. Sidon. Esso Amsterdam, 16 v. Antwerpen n. Rastanura Esso Nederland, 18 te Mena Al Ahmadi. Elizabeth B, 17 v. Casablanca n. Oran. Enggano, 17 v. Hamburg n. Port Said. Farmsurn. pass. 17 Vlissingen n. Rotterdam. Felipes, 18 te Pulubukom. Friesland SSM, 17 v. Kopenhagen n. Gdynia. Gaasterland. 16 te Recife. Groote Beer. 16 v. New York n. Southampton. Grootekerk, 17 te Marseille. Guineekust, 16 v. Freetown n. Dakar. Gadila. 19 te Singapore verw. Gabonkust. 17 v. Freetown n. Amsterdam. Helena. 17 te Paramaribo. Hera, 16 400 m. no. Curagao. Hydda, 16 250 m. nw. Puerto Rico. Hoogkerk, 17 110 m. w. Kp. Guardaful. Heelsum, pass. 17 Bahamas n. Houston. Hecuba. 18 te Amsterdam. Houtman, 18 te Beira. Ilos. 17 Texel n. Gothenburg. Tndrapoera, 18 Belawan verwacht. Ivoorkust, 17 te Amsterdam. Korenia. 17 te Rotterdam. Kota Agoeng, 17 te Halifax. Kalvdon, 17 te Stockholm. Karimun, 17 te Ballkphpan. Kvlix, 16 te Curagao. Karimata, 17 v. T.i. Priok n. Singapore. Kaimana, 19 te Ambon verwacht. Kasimir, 17 te Banda. Kalinga. pass. 17 Aden n. Abadan. Keizerswaard, pass. 17 Kp. Bon n. Mena Al Ahmadi. Kermia, 17 v. Pta. Cardon n. Buenos Aires. Korovina, 17 te Curacao. Leopoldskerk. 16 v. Cvnrus n. Nederland. Langkoeas, 17 v. Ti. Priok n. Dieddah. Liberty Bell. 17 v. Port Said n. Philadelphia. Lieve Vrouwekerk. pass. 17 Gibralt. n. Marseille. Linge, 17 v. Hamburg n. Cardiff. Laertes, pass. 17 eil. Socotra n. Djibouti. Maaskerk. 16 te Las Palmas. Maashaven, 16 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Mjfhskerk, 17 v. Las Palmas n. Le Havre, Meliskerk, 18 te Genua. Muiderkerk, pass. 17 Str. Messina n. Genua. Macona. 18 v. Algiers n. Marseille. Maas, 18 te Lissabon. Mariekerk. 18 te Genua. Mauree, 17 v. New York n. Rotterdam. Nias, 17 45 m. zo. Bahrein n. Bombay. Notos, pass. 17 Malta n. Beyrouth. Oostkerk, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Oldekerk, 17 400 m. zo. Kp. Esperance. Ondina, 17 te Suez. Oranjefontein, 18 te Pt. Elizabeth. Orestes. 17 v. Madeira n. Trinidad. Prins Fred. Hendrik. 17 te Rotterdam. Poivdorus. pass. 16 Keywest n. Houston. Prins Willem IV. 17 te Antwerpen. Pendrecht, 17 v. Napels n. Sidon. Polyphemus, 17 te Suez. Pygmalion. 17 v. Rotterdam n. Bremen. P. G. Thulin. p. 16 Nantucket n. Philadelphia Pieter S. 16 te Barry. Phrontis. 17 te Tjilatiap. Poelau Laut. pass. 17 Gibraltar n. Amsterdam Parkhaven. 17 te Rotterdam. Penerkust, 17 v. Bordeaux n. Dakar. Polydorus, 18 te Houston. Prins Willem 3, 17 te Rotterdam. Purfina Nederland, 17 v. Porti. n. Las Piedras Rijnkerk. pass. 16 Kp. Finisterre n. Genua. Ridderkerk, 17 te Beira. Raki. 16 te Port Said. Alphard, 17 te Buenos Aires. Aludra, 17 te Karachi. Amstelland, pass. 16 Kp. Frio n. Montevideo. Abbekerk, 18 te Singapore. Ruys. 17 v. Okiiwya m.. Hongkong. Scherpendrecht. pass. 16 Key Wést n. R dam. Sibaiak. 18 Sydney verwacht. Sirrah, 17 te Rastanura. Schiedijk.16 v. New York n. Antwerpen. Schouten., nass. 17 zuidpunt Formosa n. Moji. Stad Breda, 17 v. Monrovia n. Rotterdam, Stad Dordrecht, pass. 17 Finisterre n. Rotterdam. Straat Mozambique, 18 te Belawan. Stad Rotterdam, 18 Narvik verwacht. Statue of Liberty, pass. 16 Muscat n. Suez. Stad Schiedam, 17 v. Vlaardingen n. Melilla. Stanvac Benakat, 17 te Tj. Uban. Stanvac Talang Akar, 16 120 m. nw. Boompjes eiland. Sloterdijk, 18 te Baltimore. Stentor. 18 te Amsterdam. Sommelsdijk, 13 te New York. Talisse, pass. 17 Gibraltar n. Halifax. Tero, 18 te Rotterdam. Tamo, 17 te Montevideo. Tara, pass. 17 Madeira n. Antwerpen. Tjigadane, 17 te Montevideo. Taria, pass. 17 Guardafui n. Rotterdam. Ternate, 17 v. Beirouth n. Port Said. Teucer, 17 te Djeddah. Trajanus. 16 380 m. n.no. Sombrero eil. Tero, vertr. 18 v. Antwerpen n. Rotterdam. Tiba. 17 v. Esbjerg n. Wismar. Tibia, 17 te Pulubukom. Tabinta, 17 te Surabaja. Tankhaven III, 17 te Sungeigerong. Tiberius, 16 v. Trinidad n. Grenada. Van Linschoten, 17 te Rotterdam verwacht. Wieldrecht, 16 te Einswarden. Willemstad, 16 te Trinidad. Westertoren, 17 te Port Said. Willem Ruys, 17 v. Colombo n. Suez. Waibalong, 18 te Kupang verwacht. Waiwerang. 17 te Menado. Wonogiri, 17' 240 m. w. Sabang. W Alton Jones. 18 v. Mena Al Ahmadi n. Suez. Willerrt Barendsz, 18 v. Vlaardingen te R'dam. Zeeland (SSMj, pass. 17 Brunsbütlel n. Stettin KLEINE VAART Albatros, 17 v. Amsterdam te Rotterdam. Amigo, 17 v. Londen n. Hansweert. Audacia, 17 v. Rotterdam te Rochester. Alcetas, 16 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Algarve. 17 v. Amsterdam n. Rotterdam. Aco, 17 v. Boston n. Delfzijl. Adine, 18 v. Lissabon te Antwerpen verw. Anna Henny, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Appingedam, 16 v. Lissabon n. Antwerpen. Arctic, verm. 18 v. Londen n. Rotterdam. Arbon, pass. 17 Vlissingen n. Kingslynn. Aurora, pass. 17 Vlissingen n. Fleetwood. Borneo, pass. 17 Vlissingen n. Dublin. Batavier III, p. 17 Kp. Finisterre n. Bordeaux Bab T, 15 te Nantes. Betty Anne S, 17 v. Rotterdam n. Barry. Bill S. 17 v. Antwerpen n. Londonderry. Barracuda, 17 v. Middelharnis n. Londen. Beekbergen V, 17 v. Libourne n. Casablanca. Bergsingel, 17 v. Brake te Delfzijl. Bree Helle, 17 v. Rotterdam n. Londen. Draco, 14 v. Gibraltar n. Amsterdam. Deni, 17 v. Londen te Rotterdam verwacht. Draka, pass. 17 Vlissingen n. Terneuzen. Duurt, 17 v. Nordenham te Emden, Eems, 17 v, Aalborg te Kopenhagen. Elisabeth Roorda, 17 San Esteban te R'dam verwacht. Erkalin, 17 v. Londen te Rotterdam. Fiducia, 17 v. Middelharnis n. Londen. Frans van Seumeren, verm. 17 v. Southampton naar Gothenburg. Flevo, 17 te Amsterdam n. Le Havre. Goote, 17 v. Manchester te Rotterdam. Gerrie S, 17 v. Vianna te Guernsey verw. Heemraadsingel, pass. 17 Vlissingen n. Hans- weert. Henrica B, 17 v. Rotterdam n. Huil. Henriëtte, 17 v. Amsterdam n. Hoorn. Henrica. 17 v. Antw. te Kingslynn verw. Ida D, 17 v. Calais te Hansweert. Ilias, 17 te Amsterdam n. Rotterdam. Jokurma, 17 v. Rotterdam te Terneuzen. Joost, 14 v. Bordeaux n. Immingham. Johnny, pass. 17 Vlissingen n. Cork. Kaap Falga, 16 te Zaandam. Kaap St. Vincent, 14 v. Swansea n. Antwerpen Kemphaan, 17 v. Hamburg n. Londen. Kitty, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Larix, 14 v. Middlesbrough n. Nantes. Leuvehaven, 17 v. Rotterdam te Antwerpen. May Mere, 17 v. Antwerpen te Londen verw. Medea, 17 v. Immingham te Rotterdam. Meuse, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Midas, 16 v. Hamburg n. Haderslev. Marjan, 17 v. Swansea te Veelzen. Martini, 17 v. Huil te Rotterdam. Merwehaven, 18 v. Casablanca te Cork verw. Midsland, 17 v. Rotterdam n. Leith. Myfem, 17 v. Stockholm te Rouaan. Noordstad, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Nassauhaven, 17 v. Halmstad te Falkenberg. Netta, 17 v. Calais n. Trequier. Nieuwehaven, 17 v. Rotterdam te Malmö. Nottinghom. 17 v. Hariingen n. Goole. Pelikaan, 17 v. Amsterdam n. Emmeloord. Phidias. 16 v. Cadiz n. Faro. Pavo, 14 v. Grangemouth n. Nantes. Ponza, 14 v. Bayonne n. Huil. Peter Swenden, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Realta, 17 v. Rouaan n. Parijs. Ria, pass. 17 Vlissingen n. Huil. Roelf, 17 v. Aarhus n. Amsterdam. Spurt. 17 v. Londen te Rotterdam verw. Strijpe, verm. 18 v. Cardiff n. Rouaan. Spirit, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Stientje Mensinga, verm. 17 v. Brest n. Port Said. Triton, 18 v. Londen te Rotterdam verw. Tiily, 14 v. Bayonne n. Londen. Westpolder, verm. 18 v. Oporto n. Antwerpen. Wega. pass. 17 Vlissingen n. Manchester, Wubbina, pass. 17 Vlissingen n. Ballina. SLEEPVAART Blankenburg, 16 v. Maassluis n. Emden. Gele Zee, 16 150 m. z.z.w. Kp. Finisterre met duikbootjager. Goeree, 16 210 m. zw. Ouessant met zuiger. Noordzee, 16 te Port Said. Thames, pass. 16 Kp. Carbon n. Alexandrië. \Vitte Zee, 17 v. Hongkong n. Saigon. In verband met de jubilea van twee leden van ons personeel zal ons BEDRIJF op donderdag 19 april a.s. Oude Groenmarkt WERF CONRAD EN STORK HI3SCH N.V. TE HAARLEM biedt verschillende plaatsingsmogelijkheden aan enige voor haar Constructie-afdeling Expeditie Magazijn en dergelijke Alle gewenste inlichtingen over de nieuwe loonregeling en verdere guqjstijfte,,.yba4saworwaajden. wprden MORGENAVOND, donderdag dc ov-rsrtrl nm Vtolf n r-W i i r\» Vt o 1 f nocran nn het t i i i lr 13 .apr 1 avonds om half acht tot half negen op het Gewestelijk sbureau, Kleine Houtweg 18 te Haarlem, verstrekt. BAKKENHOVEN MEINDERS Electro Technisch Installatie Bedrijf vraagt BEKWAME ELECTRO MONTEURS en HULPMONTEURS Wij bieden aantrekkelijk werk bij de aanleg van fabrieks- installaties. Aanmelden dagelijks Bakenessergracht 4 en na 19 uur Van 't Hoffstraat 47. Haarlem. Voor een (1520 jaar) is een plaats beschikbaar in de onderdelen- afdeling. Interessante werkkring en prettig werk. G. W. v. Driel en v. Dorsten N.V.. Hoofddorp, Stationsweg 17 Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Gevraagd in rusthjjis Brieven no. 2295. ,,Dit ls het meest, verkochte rijwiel ter wereld" zeggen de dealers: E. DE GROOT Rijksstraatweg 53, Haarlem, Telefoon 25887 en B. DE GROOT Santpoorterstraat 31, Haarlem, Telefoon 13402 Perfect uitgevoerd. Extra Uchtlopend en beroemd om zijn grote prestaties. Een rijwiel, waar U met plezier op zult rijden. Reeds vanaf 179,-. Alle onderdelen voorradig. lamenwsrklng Algehele controle van Uw wagen dat Is een doorn in VerkeersVamp's oog. Hij prefereert auto's die in wintertenue de Lente inrijden... Daar zit voor hem meer in: meer kans op ongelukkenl Begin dit voorjaar goed. Rij éérst naar het „Bolwerk tegen VerkeersVamp" - "t bedrijf van een Caltex-dealer. Daar krijgt Uw auto een voorjaarsbeurtwaarmee U zélf een „goede beurt" maakt in veilig verkeer! Hij weet precies wal Uw auto nodig heeft! Gun de Caltex-dealer er de tijd voorl Uw veiligheid (en die van enderen) is dat zeker wel waard I De natuur wordt nu weer prachtig I Maar... als U een snelheid heeft van 100 km en U kijkt één seconde niet op de weg. rijdt U meteen «o'n 30 meter „blind"! 't Is Lente en op alle wegen Komt men VerkeersVamp ook weer tegén... Hij rijdt nu mee met al die vrinden, Die 'n voorjaarsbeurt „tijdrovend"^ vinden I Pas op! Zorg dat U VEILIG rijdt! Neem CALTEX SERVICE./ m En... op tijd.ft De ideale producten voor.^ «ww o,- «o n. CALTEX SUPER IC-PLUS in de tank CALTEX HAVOLINE In het carter CALTEX UNIVERSAL THUBAN VOOfC«'<Jan en versnellingsbak CALTEX MARFAK 2 HD voor de wiellagers CALTEX MARFAK voor het chassis^ I n-t-d CALTEX PETROLEUM MAATSCHAPPIJ (NEDERLAND) N.V. - 's-GRAVENHAGE

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3