orth State BÜEBOEMA OP REIS Keres werkte zich via zege op Bronstein naar de top Piet Klijssen kampioen van Nederland in zwaargewicht ejlNATOGgt, Verreweg de meest gerookte Amerikaan Schorsing Geof Duke en zestien andere motorrenners opgeheven Moord met staatsie Geen beslissing in partij Filip-Spassky voortreffelijk één priis:75ct Behalve voor. Engelse en Nederlandse T.T.-races Stoot op de lever bracht de beslissing in zesde ronde FEUILLETON WOENSDAG 18 APRIL 1956 4 HET KANDIDATEN-SCHAAKTOERNOOI Rally Radiostad 1956 op zaterdag 26 mei Dit jaar wordt op 4500 inschrijvingen gerekend Hockey Nederlandse hockeyploeg tegen Wales Zuidafrikaanse hockey ploeg naar Nederland CIGARETTES Kerdel over Nederlandse Olympische ploeg Centrale training voor volleyballers Nieuwe reglementering van bokssport in België Strenge maatregelen voor bescherming van boksers Voorzitter NEC afgetreden Engelse Players Union weer in actie Voetbalwedstrijden beginnen om half zeven Sheffield Wednesday naar Amsterdam Italiaanse voetbalscouts bespieden Brazilianen door Wil Wanting Ons nieuwe feuilleton Bevrijdings-wandeltocht van CWSV „Het Spaarne'' De Amerikaanse ploeg voor Melbourne Het basketbalprogramma Algemeen werd verondersteld dat na het uitspelen van de afgebroken partijen uit de tiende en elfde ronde van het kandidaten- schaaktoernooi Bronstein of Smyslov de lei ding zou nemen. Het is echter heel anders uitgekomen. Paul Keres maakte namelijk volkomen onverwacht een sprong naar bo ren. Tot dusver was deze speler wel voort durende in de kopgroeop te vinden, maar hij bleef niettemin wat op de achtergrond. Door een verrassende overwinning op Bronstein kwam hü evenwel op de eerste plaats. In de afgebroken stelling had Bronstein voordeel behaald, maar Keres pakte zijn tegenstander aan op de enige kwetsbare plaats: de tijd nood. Daarom begon Keres met helemaal niets te doen. Hij had voor de kwaliteitsoffers van de tegenstander slechts een licht schouder ophalen over en was er alleen op bedacht Bronstein in tijdnood te brengen. Toen het een maal zover was begon Keres uit te pak ken. Op zijn beurt kwam hij met de ene verrassende zet na de andere en daartegen was Bronstein niet meer opgewassen. Hij maakte enkele fouten en overschreed op de 53ste zet in verloren stelling de tijd. In de opwinding, die deze uitslag bracht, viel het nauwelijks op dat Spassky en Filip na 49 zetten tot remise besloten, hoewel toch algemeen verwacht werd dat de Tsjech deze partij zou winnen. Zijn pluspion bleek ech ter vrijwel waardeloos te zijn, voornamelijk door de grote activiteit van Spassky's paard. De andere afgebroken partij van Filip, die tegen Pilnik uit de elfde ronde, werd later op de middag door de Argentijn zonder ver der spelen opgegeven. BronsteinKeres Het verdere verloop van de partij Bron steinKeres uit de 10 ronde, die na 40 zet ten in deze stelling was afgebroken: Wit (Bronstein): Kh2, De3, Ta2, Tb6, Le2, Pc4, pionnen: b5, d5, e4, f2, g2. h3. Zwart (Keres): Kg7, Dd8, Ta8. Tc7, Le8, Pb7, pionnen: a4, d6, e5, f7, g6, h6, was als volgt: 41. Tb6c6 De door Bronstein in de vorige zitting onder couvert afgegeven zet na 41. Lxc6, 42. Dxc6, Pc5 kan zowel 43. Pb6 als 43. Pxe5 volgen, met kansrijk spel voor wit. 41. - - - Ta8—b8; 42. Ta2—d2 h6—h5; 43. Tö2dl Reeds verkeerde Bronstein weer in tijd nood. Voor de resterende 13 zetten had hij nog slechts 7 minuten over. 43.Kg7g8; 44. Kh2—gl Kg8—h7; 45. De3a3 Dd8—e7; 46. Da3xa4 Pb7—c5; 47. Da 4c2 - - - En hier restte Bronstein nog slechts 3 minuten bedenktijd. 47. - - - Le8xc6; 48. d5xc6 Tb8xb5 Verrassend. 49. Pc4xd6 - - Beter is 49 Pe3, Tb8; 50. Pd5 49. - - - Tb5b6; 50. Le2—b5 De laatste tegenkans was: 50. Dxc5 T7xc6 en nu het dame-offer 51. Dxb6 Txb6; 52. Pc3. 50. - - - Pc5e6 51. Lb5—a4 Pe6—d4; 52. Dc2c5 Tb6xc6 De beslissing. Keres heeft het slot van de partij zeer sterk gespeeld. ADVERTENTIE ■li» Wr^het zenuwsterkend tonicum Op zaterdag 26 mei zal het gemeentelijk sportpark in Hilversum weer vervuld zijn van motorengeronk, wanneer daar in de loop van de middag de duizenden deelne mers aan de internationale Rally Radio- stad 1956 arriveren. Dit toerevenement voor motor- en scooterberijders, automo bilisten en bromfietsers wordt thans de zesde keer georganiseerd door de M. A. C. Hilversum in samenwerking met een der omroepverenigingen. Vorig jaar telde men 3000 deelnemers, die gezamenlijk 400.000 km aflegden. Ditmaal wordt op ongeveer 4500 inschrijvingen gerekend waarvan 1000 door buitenlanders. Men kan op elk gewenst punt voor deze rally starten en een der zes uitgestippelde routes kiezen, waarbij slechts wordt ver eist dat de auto's, motoren en scooters ten minste 100 km en de bromfietsen tenmin ste 50 km afleggen. Op elke route moeten de deelnemers zes controleposten aandoen, 's Middags tussen 1 en 5 uur worden de rijders en hun passagiers in Hilversum verwacht, waar zij in het sportpark de eind-controle aantreffen. Hier ontvangen de rijders een plaquette, terwijl de passa giers namens het gemeentebestuur een her- inneringsvaantje wordt aangeboden. De M.A.C. Hilversum beschikt over hon derden extra prijzen, waaronder vele be kers. Voorts krijgt iedere rijder een lot in een zg. „bliksem-loterij" ten bate van het Nederlands sanatorium in Davos. Die middag wordt de deelnemers in het sportpark een attractief programma voor geschoteld. Er zijn turndemonstraties, o.a. door de landskampioen Klaas Boot, clubs uit Dordrecht en Vlaardingen zorgen voor een motorpolowedstrijd, de Skymasters laten zich horen en er treden acrobaten en evenwichtskunstenaars op. Een aantal deelnemers zal voorts in de gelegenheid worden gesteld een zweefvlucht te maiken. 's Avonds biedt de AVRO 500 prijswin naars en genodigden een programma van de Zaaiers in de studio aan en 500 anderen een programma, te verzorgen door Chrisje Koopmans, Dick Doorn en het orkest van Johnny Holthuizen. 53. La4xc6 Tc7xc6. In deze stelling overschreed Bronstein de voorgeschreven bedenktijd. Hij had ook kun nen opgeven, want het paard stond ver loren. De resultaten De resultaten van die afgebroken partijen waren: Filip wint van Pilnik. Panno remise met Pilnik, Keres wint van Bronstein, Spassky remise met Filip, Petrosjan wint van Geiler. Subtiel spel Het eindspel van de partij Petrosjan'Gei ler bevatte nog tal van problemen. Pas na uiterst subtiel spel slaagde Petrosjan er in de winst te behalen. Daartoe moest hij een stuk offeren om aan beide zijden van het bord een vrijpion te creëren. Gelier wist de strijd tot de 73ste zet te rokken, maar toen moest hij zich gewonnen geven aangezien zijn paard niet meer in staat was de witte pionnen tegen te houden. Nu alle afgebroken partijen uitgespeeld zijn is de stand: 1. Keres 7 pnt.; 2. Smyslov m pnt.; 3, 4. en 5. Gelier, Bronstein en Pe trosjan 6 pnt.; 6. Filip 5Va pnt.; 7. en 8. Spassky en Szabo 5 put.; 9. Panno 4U pnt.; 10. Pilnik 3'.4 pnt. Voor de wedstrijd tegen Wales op zaterdag 21 april in Amsterdam, is de Nederlandse herenploeg als volgt samengesteld: Doel: Mulder (Amsterdam) Achter: Terlingen (Be Fair) en Drijver (EMHC) Midden: Wagener (Hilversum), Loggere (Laren) aanv. en Van Dijck (Kampong) Voor: N. N„ Van Grimbergen (HTCC), Zwier (SCHC), Bouwman (BMHC) en Van Beaumont (Togo). De rechtsbuiten en de reserves zullen binnenkort worden aange wezen. Naar wij vernemen zal op zaterdag 20 er. maandag 22 april 1957, in de paasweek, een belangrijk internationaal hockeytoer- nooi in Amsterdam worden gehouden, waaraan enkele Europese nationale teams zuilen deelnemen. Het is voorts zeker, dat de officiële ploeg van Zuid-Afrika naar Amsterdam zal komen om in dit toernooi uit te komen. De Zuid-Afrikanen zullen enkele wedstrijden in Nederland spelen, onder meer ook in een officiële ontmoeting tegen het Nederlands elftal. Obk Ierland zal aan dit toernooi deelnemen ADVERTENTIE één kwaliteit: De sportcommissie van de FIIVI (Inter nationale Motorsportfederatie) heeft be sloten, de schorsing van de Engelsman Duke en van zestien andere renners, die betrokken waren bij het stakingsincident in Assen tijdens de Nederlandse TT van het vorige jaar, op te heffen voor alle wed strijden, behalve voor de komende Engelse TT op 4, 6 en 8 juni en voor de Nederland se TT op 30 juni in Assen. Deze beslissing werd genomen op een bijeenkomst op verzoek van en in aan wezigheid van Duke gehouden van de president van de FIM de heer A. Perouse, de voorzitter van de Internationale Sport commissie, Piet Nortier en van een spe ciale commissie uit het bestuur en de sportcommissie. Negen andere bestuursle- deti werd schriftelijk om hun mening ge vraagd. Hiervan hadden er acht volledige volmachten gegeven aan de speciale com missie. Slechts een lid had zich principieel tegen iedere vorm van vermindering van de schorsing uitgesproken. Duke heeft erkend dat een eventuele strafvermindering moeilijkheden zou doen rijzen in verband met de rechtvaardigheid ten opzichte van de renners, die met een schorsing van koidere duur waren gestraft. Gedurende de besprekingen merkte Duke verder op, dat de gevolgen van de schor sing voor de renners veel ernstiger waren, dan men zich heeft kunnen voorstellen. Wanneer zij pas weer per 1 juli mochten gaan rijden, zou er geen gelijke strijd met de anderen kunnen zijn, omdat de gel- schorsten gedurende lange tijd geen wer kelijke training in wedstrijden zouden hebben gehad. Om deze reden en om een geste van tegemoetkomendheid te maken, werd besloten, de schorsing voor de zeven tien renners met ingang van heden op te heffen, met dien verstande, dat zij niét zullen mogen deelnemen aan de Engelse en Nederlandse TT van dit jaar. Aangezien de wedstrijden om de Grote Prijzen van Spanje en van Zwitserland reeds waren afgelast en thans nog de Grote Aan een verslaggever van ..The Sun", een in Sydney verschijnend blad, heeft de Ne derlandse chef de mission, die op het ogen blik in verband met voorbereidende werk zaamheden voor de uitzending van een Ne derlandse ploeg naar Melbourne zich in Australië bevindt, verklaard, dat in de Ne derlandse ploeg 11 zwemsters zullen worden opgenomen, verder een hockeyteam van 16 spelers, een waterpoloteam van 11 spelers en 7 zeilers. De andere leden van de ploeg, aldus Ker del, zullen in september worden aangewe zen. Het ziet er naar uit dat de ploeg twee weken voor het begin van de Spelen in Mel bourne zal arriveren. ..Een van de redenen, dat ik op het ogenblik deze reis naar Mel bourne heb gemaakt, is om na te gaan hoe lang de deelnemers nodig hebben om vol ledig te acclimatiseren", aldus Kerdel. Aan het slot van het interview in „The Sun" zeide Kerdel nog, dat geen Nederlandse emigranten, die zich op het ogenblik in Australië bevinden, in de ploeg zullen wor den opgenomen. Hij sprak evenwel de hoop uit, dat velen van hen als toeschouwers aanwezig zullen zijn om de deelnemers aan te moedigen. Geoffrey Duke Prijs van Frankrijk (27 mei) van de agen da is geschrapt, blijven er na 1 juli nog vier races over voor de rijders die ge schorst waren, om hun kansen voor de we reldkampioenschappen te verdedigen. Dit zijn: 8 juli: Grote Prijs van België; 22 juli: Grote Prijs van Duitsland; 9, 10 en 11 augustus; Grote Prijs van Ulster; 9 sep tember: Grote Prijs der Naties (Italië). Tot deelneming aan de train ing voor de'in september in Frankrijk te houden wereld kampioenschappen heeft de keuze-commissie van de Nederlandse Volleybal Bond de vol gende speelsters en spelers uitgenodigd: De dames R. v. d. Heuvel (Be Fair), J. Beintema, N. Barzilay en A. van Beelen (Celebes), B. van Krol en C. v. d. Horst- Van Daalen (SOS, Utrecht), T. Boer en W. van Putten (Boemerang), A. Apperloo Wichgers (Animo), C. Blijleven (RVC), I. Hoff (Rammehlaars), H. Dorsman en J. Kal mijn (OVC), A. Staring (VC Den Bosch). De heren: P. Kaptein, D. de Vries, M. Tuin man, T. Smit en H. de Ruiter, J. de Beer (RVC), N. Zimmerman (DES), H. v. d. Ploeg en H. Maas (AMVJ), A. de Kroon CVC Den Bosch). De medische commissie van de Belgische Boksbond' heeft in Brussel vergaderd in aanwezigheid van prof. Govaerts, presi dent van de Internationale Medische Sportfederatie en van dr. Favory, secreta ris-generaal van de Medische Commissie van de Europese Boks Unie. Aan de orde was het door dr. Wostyn aan de justitiële commissie van de Belgische Kamer uitge brachte advies, waarin tal van maatregelen worden voorgesteld teneinde de kans op lichamelijk letsel tijdens bokswedstrijden zoveel mogelijk te verkleinen. Te dien aanzien werd het volgende be sloten 1. De dracht van een beschermende gor del van sponsrubber wordt goedgekeurd. 2. Een verandering van het gewicht van de handschoenen lijkt niet noodzakelijk, maar een eventuele wijziging in de sa menstelling van het opvulsel zal nader worden bestudeerd. 3. Met algemene stemmen werd de dracht van een hoofdkap tijden; wedstrij den verworpen. 4. De mondbeschermer blijft verplicht en een partij kan tijdelijk gestaakt worden wanneer een van de boksers onopzettelijk dit apparaat verliest. 5. De pauze tussen twee ronden blijft gehandhaafd op 1 minuut. 6. Zeer strenge maatregelen zullen wor den genomen wat betreft de bescherming der boksers (fiches zullen worden bijge houden met de uitslag van laboratorium onderzoeken, na een k.o. wordt een ver plichte rusttijd voorgeschreven en na twee opeenvolgende nederlagen door k.o. zal de betrokkene zich aan een horsen- en een I neurologisch onderzoek moeten onderwer pen. 9. De kwestie van de verboden stoten is alleen een kwestie van de arbitrage. 8. Tijdens de pauzes tussen de ronden zal de dokter eventueel zijn mening te kennen kunnen geven over de al dan niet wense lijkheid van het staken van de wedstrijd, j maar hij zal in geen geval de ring mogen 1 betreden. 9. Een gemengde commissie van beroep. bestaande uit bondsgeneesheren en be voegde specialisten, zal worden gevormd teneinde alle meningsverschillen van me dische aard te beoordelen. 10. In eerste aanleg zullen de provinciale medische commissies en de nationale com missie beslissingen nemen, en pas bij ver schil van mening zal de commissie van be roep worden ingeschakeld. 'K¥radvies' Fan <ïf."Wostyn waVópfeetèRr op -verróek van de: justitiële -'Kamereorrr-1 missie, in verband met het wètsöntwerp- Philippart, dat de strekking heeft boks- en catch-wedstrijden in België zonder meer te verbieden. De Players Union, de bond waarbij 2500 Engelse voetbalprofs zijn aangesloten, heeft bekend gemaakt dat zijn leden het volgend seizoen zullen weigeren met of tegen spelers uit te komen die niet bij de vereniging zijn aangesloten. De ban treedt 30 juni in werking, alhoewel het seizoen 1956/57 pas laat in augustus begint. Naar schatting zijn 700 spelers van leagueclubs niet bij de Players Union aan gesloten. De Wedstrijden in de afdeling betaald voetbal van de KNVB op woensdagavond 25 april zullen alle om half zeven beginnen. Niet Sheffield United, maar Sheffield Wed nesday, leider in de tweede divisie van de Engelse league, zal op 5 mei in het Olym pisch stadion in Amsterdam tegen Vasco di Gama uitkomen. De baten van deze wed strijd zijn, naar bekend, bestemd voor de Nederlandse Bond van Militaire Oorlogs slachtoffers. Naar verluidt hebben zondag Italiaanse „scouts" met grote aandacht de verrich tingen van de Braziliaanse spelers gevolgd tijdens de wedstrijd Oostenrijk—Brazilië (23). Zij zouden vooral gelet hebben op het spel van de Brazilianen van Italiaanse origine. Er zijn n.l. drie nakomelingen van Italiaanse emigranten in de ploeg en wel stopper De Sordi, kanthalf Belangero en middenvoor Orlando. Zoals bekend worden tegenwoordig al leen buitenlanders van Italiaanse afkomst als beroepsvoetballer in Italië toegelaten. Van Orlando wordt beweerd, dat hij al enige tijd contact heeft met Juventus uit Turijn. De Brazilianen spelen op 25 april in Milaan tegen Italië. De vraag naar toe gangskaarten overtreft alle verwachtingen. BRONKHORST. De Nederlandse scheids rechter J. Bronkhorst (Velp) zal op Hemel vaartsdag (10 mei) in Genève de landenwed- strijd tussen Zwitserland en Tsjechoslowa- kije leiden. Verschillende moeilijkheden die zich in de vereniging en in het bestuur van NEC voordoen er heerst grote spanning over de vraag of de club zich zal kunnen hand haven in de eerste klasse van het betaalde voetbal zijn voor de voorzitter aanlei ding geworden zijn functie ter beschikking te stellen. Reeds werd als zijn opvolger de oud-secretaris van NEC genoemd. Met een stoot op de lever van zijn te genstander ..heeft Ried Klijssen de Neder landse titel in het zwaargewicht bezorgd. Deze stoot halverwege, de zesde ronde kwam zo zwaar aan, dat Willie Schagen als bedwelmd dwars door de ring liep naar de tegenover liggende hoek en daar voor overgebogen krimpend van de pijn zijn lot afwachtte. Klijssen ontlastte hier een salvo van linksen en rechtsen op zijn tegenstan der/Gelukkig greep scheidsrechter Baan spoedig in en verklaarde Klijssen tot win naar. Maar even later schrok Boehoema zich 'n hoedjewant wat kwam. daar opeens tussen de waterplanten uit gezwommen? Een grote krokodil! Die had op de loer gelegen naar een lekker hapjeen nu kwam dat monster op de kano toegezwom- men. Zijn gevaarlijke, grote bek met scherpe tanden hield het beest wijd open. Wat was de kleine Boeboema bangZou die krokodil hem aanvallen? 13-4 Deze twee boksers waren overgebleven uit een kleine competitie, waaraan ook Baby de Voogd had meegedaan. Het merk waardige in de finalepartij was, dat Scha gen, nadat de eerste ronde gelijk op was gegaan, in de volgende vier ronden zijn tegenstander technisch een lesje gaf, zo dat het spoedige einde in de zesde ronde j vrij onverwacht kwam. Schagen nam in de tweede ronde name lijk het initiatief en zou hij een eindstoot. gehad hebben, dan zou de partij spoedig afgelopen zijn. want Klijssen moest reeds in die ronde vier strakke rechtsen op de kaak incasseren. Maar het is nu eenmaal een fout van Schagen dat hij vrijwel nooit door k.o. heeft kunnen winnen bij gebrek aan een harde stoot. Daardoor ook is hem in 1952 de Europese halfzwaargewichttitel ontgaan tegen de Duitser Connie Rux. Schagen bleef zijn tegenstander treffen waar hij maar wilde, terwijl Klijssen ver geefs naar gaten in de uitstekende verdedi ging van zijn tegenstander zocht. De vijfde ronde bracht enige opwinding. Een paar maal kon Klijssen een weliswaar niet ge heel zuivere linkse hoek plaatsen, gevolgd door een rechtse hoek, maar dat imponeer de Schagen niet. Hij antwoordde direct en bracht zelfs nog deze ronde op zijn naam. In het begin van de zesde ronde kwam Klijssen weer door met een linkse en een rechtse hoek en wederom repliceerde Scha gen met een serie hoeken naar het gelaat van zijn tegenstander, die intussen al heel wat had moeten incasseren. Toen kwam de 47 Hij had verteld in zijn jeugd gevaren te hebben. Over een nichtje uit Amerika was in het provinciale IHingen natuurlijk wel iets uitgelekt, hoewel Rumpeldink zelf over haar nooit gesproken had. Maar ook dat Amerikaanse bezoek had geen be vreemding gewekt: er waren immers wel meer mensen, die na de oorlog hun fami lierelaties met het land van Uncle Sam wat nauwer hadden aangehaald, al was het alleen maar om stoffelijke redenen.... Voor wat mosterd na de maaltijd zorgde Van Abel, die zich nu achteraf wist te her inneren dat Rumpeldink's bewering als zou hij de hele week doof van verkoudheid zijn geweest, niet waar kon zijn. Immers op de ochtend, dat Rovaart's lijk in het staatsierijtuig werd gevonden, was het juist Rumpeldink geweest, die het eerst het rumoer had gehoord, dat van beneden uit de stal kwam. Als scheen hij toen dat rumoer te verwachten, zo had hij zijn ver haal over de kreupele bles afgebroken, terwijl Van Abel op dat ogenblik nog niet begreep wat er aan de hand kon zijn. Niet aanwezig bij het gezellig samenzijn in de huiskamer der Van Abels was jhr. Tjadde, die natuurlijk de volgende morgen onmiddellijk uit zijn tijdelijke gevangen schap was vrij gelaten. Als voelde hij zich verplicht om persoonlijk een oude vete te vereffenen, was Boekje die zondagmorgen, voorzien van de nodige papieren, al voor dag en dauw haar het Huis van Bewaring getogen en had de geurende jonkheer ver lost. Maar ook nadien was jhr. Tjadde blijven zwijgen over de redenen, die hem belet hadden voor die vrijdagmorgen een alibi op te geven. Intussen waren er echter een paar getuigen gekomen, die hem toen inderdaad in een heel andere buurt van de stad gezien hadden. De faam van die buurt en de inlichtingen, die hij over jonkheer Tjadde bezat in aanmerking genomen, ver moedde inspecteur Enters heel sterk, dat deze die ochtend met enkele al enige ma len wegens woeker veroordeelde personen een bespreking had gevoerd, die wellicht verband hield met de hoge uitgaven, waar toe de lustrumfeesten de ab-acties van de Senaat van het Illingse studentencorps hadden genoopt. Als jhr. Tjadde hierover zwijgen wilde, vond de inspecteur dat best en zou hij deze wens respecteren. Onmid dellijk na zijn vrijlating was jhr. Tjadde uit Klingen vertrokken, na eerst op hoge toon verwijdering van de zegels op zijn kamerdeur te hebben verlangd. Als post adres gaf hij het adres op van een, naar het heette, gefortuneerde oom, die in oude adellijke glorie een state in Friesland be- Van Beukelom en juffrouw Dubois. Met voldoening zag Enters, dat zij naast elkaar zaten, dat er weer een grote ver trouwelijkheid tussen hen beiden scheen te bestaan en dat er nu aan dr. Van Iieuke- lom's linkerhand opnieuw een gladde gou den ring prijkte, die de inspecteur bij het laatste verhoor op zaterdagochtend d<aar niet meer gezien had. Maar het bericht, in tussen in het „Dagblad van Illingen" ver schenen, dat op de voordracht tot vervul ling der vacature-Rovaart als nummer één dr. Van Heukelom was geplaatst, verklaar de hem veel. Weer enkele dagen later, toen zij in En ter's nog altijd even ongezellige kamer in het ongezellige hoofdbureau tegenover el kaar zaten om de laatste hand te leggen aan het omvangrijke proces-verbaal over het gebeurde aan de Drieherendrift, vroeg Boekje, terwijl zijn stompe vingers weer ijverig een sigaret boetseerden, langs zijn neus weg: „Vertelt u toch eens, chef: toen u dat matje met al die brandvlekken zag, hoe wist u toen meteen, dat de dader op de bok zat?" Enters lachte en als naar gewoonte weer spelend met de nuttige voorwerpen op zijn tafel, antwoordde hij: „Dat wist ik, omdat ik alles, wat we toen gevonden hadden, systematisch geordend in mijn hoofd had. Ik geef je eerlijk toe, dat ik fouten gemaakt heb. Mijn grootste fout in de zaak-Rovaart was over het hoofd te zien, dat de controle door Krelis aan woonde. Wèl aanwezig bij het samenzijn de stalpoort uitgeoefend, toch nog niet de in de huiskamer der Van Abels waren dr. mogelijkheid uitsloot om iemand ongezien, dood of levend, maar dan verborgen, in een koetsjebinnen te smokkelen en dat was immers juist de mogelijkheid, die Rumpel dink benut heeft. En dan was er Tjadde's vul-potlood niet op, maar onder het vloer matje in het staatsierijtuig, waaraan wij niet voldoende aandacht besteed hadden. Maar Boekjefouten zijn menselijk en die bovenmenselijke knappe en nooit fou- tenmakende detectives, die komen alleen in boeken voor en niet in de werkelijkheid!" Boekje knikte, al was hij zichzelf van die menselijke tekortkomingen maar al te wel bewust en Enters vervolgde: „Maar bij het zien van dat vloermatje hoefde ik in mijn herinnering de systema tische klapper maar op te slaan onder het woord „vloermatje" en ik vond daar alles netjes bij elkaar, wat ik nodig had voor de oplossing van het raadsel. Zo zie 3e, Boekje", liet hij er op volgen, „het nut van systematisch werken!" EINDE 00000000000000000cxxxx300000cxx)00000ci000cxx>00000000c000cx In een klein Amerikaans stadje gebeurt g een dodelijk ongeval, waar niemand s veel aandacht aan besteedt behalve een\ van de dames van het pension, waari een onbekend man woonde. Ongehuwde dames hebben in detective- verhalen vaak een fijne neus voor j duistere zaken. Zo ook in ons nieuwe l I feuilleton TANTE AGGIE HOUDT VOL 8 door Doris Miles Disney. O O )OOOOOOOCOOOOOO<X)OOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOCX)C3CX> Klijssen belaagt zijn tegenstander met een serie stoten. Even later maakte de scheidsrechter een einde aan het gevecht, dat gisteravond in Krasnapolsky in Amsterdam werd gehouden. fatale stoot. Een moment van onbedacht zaamheid en een flitsende linkse hoek schoot naar de lever van Schagen, die toen een geslagen man was. Na afloop vroeg Schagen onmiddellijk revanche en Klijssen zegde toe dat zijn stadgenoot die zal krijgen. Uitgeteld Twee maal is Theo Baars in de derde ronde van zijn gevecht tegen de Duitser Gert Muller op een rechtse gelopen. De eerste maal bleef Baars op de been, maar kon pas na de achtste tel van de scheids rechter het gevecht hervatten. Kort daarna echter, toen hij voor de tweede maal vol op de kaak werd getroffen, bleef Baars wezenloos met de touwen hangen en werd uitgeteld. Een half uur na afloop was Baars nog niet geheel de oude en dit gaf zijn trainer, Piet Termeulen, aanleiding om te beslis sen, dat Baars zeker twee a drie maanden niet meer in de ring zal verschijnen. Furie De jonge middengewicht Ko Zwaan stormde als een furie op zijn tegenstander de Duitser Peter Werner af om te trachten in zijn tweede profpartij een even snelle zege te behalen als enkele weken geleden, toen hij Vicky van den Berg in de eerste ronde k.o. sloeg. Onder de wilde slagen en stoten van de Amsterdammer deinsde de Duitser terug, maar met boksen had dit weinig te maken. Pas halverwege de ronde, toen Zwaan iets bedaarde, werden zijn kansen groter. Toen zond hij Werner met een linkse op de kaak voor negen tellen naar het canvas. Even later ging de Duitser zonder geraakt, te zijn weer op de knieën en liet zich uittellen. Hij was onpasselijk geworden. De Christelijke Wandelsportvereniging Het Spaarne te Haarlem houdt op maandag 7 mei een bevrijdings-avondwandeltocht. De af standen voor deze tocht door de mooiste de len van Haarlem enromgeving bedragen tien en vijftien kilometer. Blijkens een mededeling van het Ameri kaanse Olympische Comité zal de Ameri kaanse ploeg voor Melbourne in totaal uit 388 personen bestaan: 41 vrouwelijke en 283 mannelijke atleten, 39 trainers en ma nagers, 10 officials en 15 personen die in diverse functies zullen optreden. Op verzoek van "Australië zal ook eeri baseballploeg van het Amerikaanse leger naar Melbourne reizen om daar enkele wedstrijden te spelen. Het basketbalprogramma voor vrijdag avond luidt: Dames: Haarlem—Rotterdam, 19.30 uur. Heren: Haarlem—Rotterdam, 20.45 uur. Het volledige programma is voor don derdag: Dames: HOC 3Typhoons 3; Exercitri SC Haarlem; HOC 2—ZBVS; Aurora—White Stars 3; HOC—White Stars (19.50 uur). Heren: Rapiditas '31—ZBVS; Schoten Giants—Typhoons 2; IHJ 2—Black Pirates 2.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6