Nog geen besluit over begrafenis Jungschlager Kroesjtsjev maakt indruk met pleidooi voor ontwapening 4/ Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Indonesische woordvoerder laakt uitlatingen minister Luns Het ijs is echter nog lang niet gebroken Sovjet-leiders ontvangen in Londense City Het woord is aan 70e JAARGANG No 243 ZATERDAG 21 APRIL 1956 Reactie woordvoerder Buitenlandse Zaken Mendès-France bliift de socialisten steunen Radicale partij keurt de militaire actie goed Loonsverhoging in het slagersbedrijf Stroef Krachtig IJzig Ö&L 'youou^ Meer dan 200 doden in Algeri je in 24 uur Onderzoek geëist Herdenkingsavond Gedenkteken Iets minder koud Kamer wijst beperking van studievrijheid af Emmabloem-collecte WOENSDAG 25 APRIL Wetsontwerp opzegging unie in Djakarta aanvaard Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie. Redactie en Administratie Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 88 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman In Djakarta is de geheimhouding over de verblijfplaats van het stoffelijk overschot van de heer Jungschlager gehandhaafd. Aangenomen wordt, dat de familieleden van de overledene nog geen beslissing hebben genomen, of het stoffelijk overschot naar Nederland zal worden overgebracht of in Indonesië zal worden begraven. Naar aanleiding van een in de pers gepubliceerde verklaring, afgelegd in 's-Her- togenbosch door minister Luns, heeft de woordvoerder van de diplomatieke vertegen woordiging van de Republiek Indonesië in Den Haag medegedeeld, dat hij deze ver klaring in dit stadium ten zeerste betreurt. Het overlijden van Jungschlager voordat de rechter een vonnis heeft uitgesproken is een betreurenswaardige gebeurtenis. Maar het is onjuist dat minister Luns hierin aanleiding heeft gevonden om beschuldigingen te uiten jegens de organen van de regering van de Republiek Indonesië. Had men in 1953 de raadgevingen van Indonesische autoriteiten dat de heer Jungschlager In donesië zou verlaten ter harte genomen, dan zou er nooit een zaak-Jungschlager zijn geweest. Tot zover de mededeling van de woordvoerder van de diplomatieke ver tegenwoordiging der republiek Indonesië. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Een woordvoerder van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft op deze Indonesische verklaring gereageerd niet te zeggen, dat de Nederlandse regering sedert jaar en dag heeft geprotesteerd tegen de methoden, die zijn gebezigd bij de tegen de heer Jungschlager ingestelde vervolging, zodat minister Luns in dit op zicht niets nieuws heeft gezegd. Wat be treft de raadgevingen van Indonesische „Uw taak is gericht op oorlogsdoeleinden, maar ik hoop, dat gij in vrede zult mogen blijven varen, Steenwijk. Vaart wel!" Met deze woorden hakte de eerste burgeres van Steenwijk, mevr. A. Voetelirik-Riemersma vrijdagmiddag een kabeltje door om de tewaterlating van de dezer dagen bij de Haarlemse Scheepsbouw gereed gekomen mijnenveger „Steenwijk" te doen geschie den. Maar noch de bijlslagen, noch de oliedrukpomp, die onmiddellijk daarop in werking kwam, noch de 550 verenigde paardekrachten van drie sleepboten die ervoor gespannen werden, noch het gelijk tijdig van stuur- naar bakboord heen en weer rennen van tientallen arbeiders kon den de mijnenveger in zijn element brengen Vandaag werd het opnieuw geprobeerd.' Langzaam maar zeker gleed de mijnen veger zijn element tegemoet, terwijl langs zij verscheidene lieren zich spandert, aan gedreven door een stoomwinch van de drijvende bok van Conrad Stork. Omstreeks twaalf uur was het schip al vier a vijf meter van de helling afgegleden en centi meter voor centimeter gleed het verder. (Men zie ook pagina 3) PARIJS (A.F.P./U.P.) Het bestuur van de Franse radicale partij heeft een mo tie aangenomen, waarin verklaard wordt riat het bestuur de militaire maatregelen goedkeurt die in Algerije zijn genomen om alle Algerijnen Fransen zowel als Mo hammedanen te beschermen. De radicale partij weet echter, zo vervolgt de motie, dat de militaire maatregelen geen oplossing voor het Algerijnse vraagstuk bieden. Een zuivere machtspolitiek kan geen duurzame vrede scheppen of de onontbeerlijke samen werking tussen de Franse en de Moham medaanse gemeenschap in Algerije tot stand brengen. Daartoe moeten besprekin gen worden gevoerd. Er zijn moedige politieke maatregelen nodig, ri'ié onweerlegbaar bewijzen dat de wil bestaal om de verlangens van de be volkingsgroepen te bevredigen in een ver zoening van alle rechtmatige belangen. S'echts een grondig vernieuwde en vrijge vige politiek kan werkelijk de veiligheid en onschendbaarheid van Algerije en eer biediging van de huidige en toekomstige be langen van de Fransen van Europese af komst, die aan de vooruitgang van Algerije zoveel hebben bijgedragen, garanderen, aldus de motie. Voor de motie werd aangenomen, had Pierre Mendès-France, de plaatsvervan gende voorzitter van de partij, verklaard, dat de samenwerking met de socialisten, ondanks de meningsverschillen in de re geringscoalitie over de Algerijnse politiek, voortgezet moet worden. „Anders zijn wij weinig meer dan gijzelaars van een rechtse coalitie", zo zei hij. Zijn rede heeft de vrees voor een scheuring tussen Mendès-France en premier Mallet, die de val van de hui dige regering tengevolge zou hebben tij dens de Algerijnse crisis, doen afnemen. „Ik verzoek u de geest van samenwerking te handhaven teneinde de unie van repu blikeinen le redden", aldus Mendès-France. Het georganiseerd overleg in het slagers- bedrijf heeft besloten de loonsverhoging van 6 percent over 1956 voor deze be drijfstak door te voeren, evenals de ver hoging van de vakantie-toeslag van 2 tot 4 percent, met dien verstande, dat de helft van deze toeslag zal worden uitbetaald bij het ingaan van de vakantie en de andere helft in de derde loonweek van decem ber.' Voorts werd besloten de werkgevers in het slagersbedrijf te adviseren, de 3 per cent loonlocslag over 1955 uit te keren aan die werknemers, die over 1955 een loon hebben ontvangen volgens de richtlij nen van de Collectieve Arbeidsovereen komst voor het Slagersbedrijf. (Van onze correspondent in Londen) J-Iet schijnt dat de officiële besprekingen van de Sovjet-leiders met de Britse regering, die op enkele onderbrekingen na vrijwel onafgebroken voortduren, het ijs nog lang niet hebben gebroken, al gewaagt een communiqué ook van een openhartige en hartelijke stemming en al geven Boelganin en Kroesjtsjev in toespraken nadrukkelijk te kennen, dat het hun hoogste wens is, tot een goede verstandhouding te komen. Boelganin sloot zich in Mansion House de zetel van de Lord Mayor (burgemeester) bij Eden's opvatting aan. dat er slechts geleidelijk, stap voor stap, resultaten kunnen worden bereikt. Niemand gelooft dat sociaal contact tussen staatslieden wonderen teweeg kan brengen. De Duitse keizer bracht kort voor het uitbreken van de eerste wereldoorlog ook een hartelijk bezoek aan het Britse staatshoofd. In Greenwich heeft Kroesjtsjev voor Britse generaals, admiraals en luchtmaarschalken een pleidooi gehouden voor de afschaffing yan de gewapende strijdkrachten, al kan dit dan ook slechts geleidelijk gebeuren. Hij zei het te betreuren dat de vriendschaps banden uit de oorlog waren verzwakt en verklaarde dat het doel van het Rus sische bezoek is het onderlinge vertrouwen te herstellen. Kroesjtsjev sprak over de nieuwe Ame rikaanse straaljager, die dubbel zo snel is als het geluid. „Wat heeft men er aan"?, zo vroeg hq, „als het doel getroffen kan worden door projectielen voordat men het geluid hoort." Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie hebben dezelfde moeilijkheden met 'n snel verouderende bewapening. „Wij zijn als vossen, die trachten onze staart te grijpen." Er is volgens Kroesjtsjev niets dat beide landen scheidt. Het heeft geen zin als kemphanen tegenover elkaar te blijven stann. Of onszelf moed in te spreken door wederziids onze aantallen bommenwerpers op te teilen. Kroesjtsjev's speeches hebben wegens hun realisme een grote indruk gemaakt. Men hoopt dat zijn woorden door daden zullen worden gevolgd. Dan kan dit bezoek een keerpunt betekenen. Hoe stroef gesprekken verlopen tussen personen, die elkanders taal niet verstaan, was duidelijk te zien op het televisie scherm. Bij de driehoeksgesprekken via tolken; kan het persoonlijk karakter van het gesprek nauwelijks tot zijn recht komen. De hoofdfiguren knikken en glim lachen tegen elkaar, maar op de buiten staander maakt het een marionettenachtige indruk. Men vraagt zich af, of door de gebrekkige vertaling van de zwoegende tolken niet .iuist fijne nuances verloren gaan en wederzijds misverstanden worden bestendigd, vooral wanneer men bedenkt, dat in een totalitair regime normale poli tieke termen vaak een gans andere inhoud hebben dan in de vrije landen. Sir Seymour Howard, de Lord Mayor van vorig jaar, die zijn opvolger, die zich in New York bevindt, verving, maakte zijn rede te lang. Hij gebruikte litteraire aan halingen. die de tolk benauwde ogenblik ken bezorgden. Kroesjtsjev begon te knik kebollen en Boelganin keek ook weinig ge ïnteresseerd. Boelganin's tolk had het minder moeilijk. De maarschalk sprak kort en krachtig. Zijn rede sloeg in en werd enkele malen door applaus onderbroken. Hij vergeleek de af wezigheid van de Londense mist met het nieuwe politieke klimaat. De stemming in Londen en Moskou is goed, zo constateerde hij zakelijk. De tolk was de zoon van een vroegere Sovjet-ambassadeur in Washing ton. Kroesjtsjev's 23-jarige slanke zoon, die een bril draagt, ziet er uit als een Amerikaanse student. Hij studeert techno logie en lunchte gisteren met Eden's 26- jarige zoon, die in het bankbedrijf werk zaam is. Aan het noenmaal in Mansion House werd voor het eerst in de geschie denis gisteren bier geschonken. Boelganin en Kroesjtsjev waren overi gens opgenomen in de karakteristieke Brit se atmosfeer van de officiële ontvangst in de City, de oude historische kern van de wereldstad, waar in het Mansion House elk jaar een andere Lord Mayor zetelt. In rang volgt hij op de monarch en elk vreemd staatshoofd, dat Engeland bezoekt is volgens de traditie tevens de gast van de burgemeester, die in een rijk cere monieel gewaad, dat van eeuwen her da teert, is uitgedost. De wethouders dragen een scharlaken toga. Buiten sloeg een grote menigte de aankomst van Boelganin en Kroesjtsjev gade, maar ook op deze derde dag bewaarden de toeschouwers een ijzig stilzwijgen, behalve de enkelingen, die tot vervelens toe boe.blijven roepen. De Sovjet-leiders zitten diep in de hoe ken van hun auto gedoken, die in snelle vaart door de straten ijlt. Met het in- en uitstappen zijn slechts enkele seconden gemoeid. Het publiek komt er nauwelijks aan te pas. Kroesjtsjev maakt nog steeds een onwennige indruk. Er is nauwelijks een ogenblik van werkelijke ontspanning voor hen geweest. Zij kijken bezorgd en ook sir Anthony Eden ziet er ernstig uit. Er heerst in Londen een zekere ontstem ming over het feit dat de Sovjet-bladen, evenals de communistische Daily Worker, de Britse pers beschuldigen van een ver draaide weergave van het warme welkom voor de Russen. Het is echter een feit dat het Britse publiek een afwachtende hou ding aanneemt en geen geestdrift toont. Schandblok In de ontvangstkamer van Mansion Hou se stonden rijen hellebaardiers in rode tu niek met geharnaste borst en helmen op. De lunch werd geserveerd in de wit-blaxiwe ADVERTENTIE v-f n BARTEIJORISSÏR. HAARLEM FERO. B0LSTR. 48 ADAM TEL. 13439 TEL 717162 Suède Damestasjes in kleuren 110.- Egyptische kamer, waar gouden gerei op de lange tafels schitterde. De gasten kon den op hun menu een in het Russisch ge steld overzicht van de geschiedenis van Mansion House lezen, waarin het volgende ..huisreglement" voorkomt: „Vloek niet, lieg niet, haal geen oude koeien uit de sloot. Wie hier in dit gebouw eet of drinkt met zijn hoed op, zal sixpence boete moe ten betalen of in het schandblok gesloten worden". Tijdens de boottocht op de Theems, naar Greenwich, waren alle bruggen die het ge zelschap passeerde voor alle verkeer ge sloten. Bij aankomst in Greenwich klonk er uit de avondmist over de Theems: „Daar komen Boelganin en Kroesjtsjev. Zij zijn hier om de mensheid te vernietigen en ons rijk te verscheuren". De stem kwam van een eiland tegenover het marine-instituut, waar leden van de liga van „getrouwen van het Britse rijk", de rechtse organisatie die Eden ook de houten lepe! aanbood, zich met een luidsprekerinstallatie hadden ge ïnstalleerd. Onmiddellijk stoven vier poli- tieboten in de richting van het eiiand, om een eind aan de demonstratie te maken. De „getrouwen" maakten zich juist bijtijds uit de voeten. Een vrouw en twee mannen zijn door een Londens gerechtshof tot boetes veroor deeld wegens het in het openbaar beledigen van de Russische leiders. Twee van hen hadden gebruik gemaakt van een verster ker om beledigende woorden uit te spre ken. De derde, Nicholas Tolstoy toonde een banier waarop hij de leuze had aange bracht: „Houdt de rode beesten buiten". Verzoeken Een groep Amerikaanse vakbondsleiders heeft een beroep gedaan op Boelganin en Kroesjtsjev, 245 socialistische en vakbe wegingsleiders uit communistische gevan genissen vrij te laten. In het verzoekschrift, dat naar de Sovjet-ambassade in Londen is gezonden, staan de namen van voormalige vakbondsleiders in Bulgarije, Tsjecho- slowakije, Hongarije, Polen, Roemenië en de Sovjet-Unie. De Londenaar W. Mitchell heeft telegrafisch gevraagd of zij hun in vloed bij de Hongaarse regering willen aanwenden om een uitreisvergunning voor zijn schoonouders, die bij Boedapest wonen, te verkrijgen. Een als Brit genaturaliseerde Pool, Stanley Bland, heeft telegrafisch ge vraagd, hem te helpen bij het verkrijgen van een vergunning voor zijn dochtertje, Malania, om Polen te verlaten. Malania woont sedert het overlijden van Blands vrouw bij bloedverwanten in West-Polen. Haar vader is in Engeland hertrouwd. Hij probeert al acht jaar een uitreisvisum voor zijn dochtertje te krijgen. ALGIERS (Reuter). In totaal zijn in in Algerije in de afgelopen 24 uur 222 op standelingen en vijftien Franse militairen om het leven gekomen. In de omgeving van Nemours (west-Algerije) waar onge veer 150 opstandelingen vrijdag een groep Franse militairen in een hinderlaag had den gelokt, hebben de vijftien militairen, die de eerste aanval overleefden, weer stand geboden totdat versterkingen aan kwamen. De opstandelingen sloegen na een hevig gevecht op de vlucht en lieten 48 doden op het slagveld achter. Bij een aanval van een Franse patrouille op een schuilplaats van de opstandelingen in het departement Oran kwamen 42 op standelingen om het leven. Bij een zuive ringsactie nabij Tlemcen werden vijftien opstandelingen gedood. Nabij Phïllppévilïe doodden Franse patrouilles in verspreide gevechten een vijftigtal rebellen. autoriteiten aan de heer Jungschlager om Indonesië te verlaten, werd verwezen naar de dupliek van mevrouw Bouman, die daarbij uitvoerig de feiten heeft uiteen gezet. Deze feiten kwamen hierop neer, dat aan Jungschlager in december 1953 officieel is medegedeeld, dat hij Indonesië moest verlaten. Hij heeft getracht, aan deze lastgeving gevolg te geven en zijn vertrek te regelen per m.s. „Oranje" voor eind februari 1954, de termijn, welke hem door de Indonesische immigratiedienst was gesteld. Hij heeft daaraan niet kunnen voldoen, aangezien hij, voordat de termijn versti-eken was, op 30 januari 1954 werd gearresteerd. Het blad „Duta Masjarakat," het orgaan van de Nahdatul Ulama, heeft er bij de Indonesische regering op aangedrongen een nauwkeurig onderzoek in te stellen naar de doodsoorzaak van de heer Jung schlager. Het blad schrijft dat „zelfs de officier van Justitie, Sunarjo, eerst niet wilde geloven, dat Jungschlager ziek' was geworden en behandeling in een ziekenhuis nodig had." Het blad vervolgt: „De Neder landers trachten nu zijn dood uit te buitên, die volgens hen is veroorzaakt doordat het proces zich heeft voortgesleept, om het vrijlaten van de overige Nederlandse ge vangenen, die eveneens worden beschul digd van subversieve acties, te bewerk stelligen." De regering dient te voorkomen, aldus het blad, „dat Nederland voordeel trekt uit het overlijden van een man, die een deel van zijn leven wijdde aan een organisatie, die de vernietiging van de In donesische republiek tot doel had." De Indonesische procureur-generaal. Suprapto. zal maandag verklaringen over het overlijden van de heer Jungschlager aanhoren van de twee medici, die hem hebben behandeld. Deze twee artsen zijn prof. Slamet Iman Santoso en dr. Wielinga. Het socialistische dagblad „Pedoman" schrijft in een hoofdartikel het te betreu ren, dat de verhoren in de zaak-Jung- schlager zo langzaam zijn gevorderd, dat de beklaagde gedurende een jaar onder constante psychologische druk is geweest, „hetgeen uiteindelijk fataal voor hem is geworden." Naar aanleiding van het overlijden van ds heer Jungschlager zal, onder auspiciën van het Amsterdams Actie Comité Jung schlager en in overleg met het Nationaal Ccntact-comité Jungschlager, op dinsdag avond 1 mei in het Concertgebouw te Am sterdam een Jungschlager-herdenking wor den gehouden. Op deze avond zullen onder meer het woord voeren: prof. dr. P. S. Gerbrandy, minister van Staat, mr. J. Derks, de majoor KNIL b.d. J. E. van Buu- ren, die als getuige a decharge optrad, ds. M. de Goede en de heren B. H. J. Doppen en H. Conradi. Ook mevrouw Charlotte Kohier heeft haar medewerking toegezegd. De eerste bijdragen voor de oprichting van een gedenkteken te Maastricht ter na gedachtenis van de heer L. Jungschlager zijn vrijdag binnengekomen bij hpt bestuur van Colom (Comité Oprichting Limburgs- Oorlogsmonument). Het ligt in de bedoe ling het Jungschlager-monument te plaat sen in de schaduw van het bevrijdings- monument op het Koningsplein. De Bilt, zaterdag 10 uur. Hogedrukge- bieden beheersen nog steeds het weer in grote gebieden van west- en noord-euro pa, een vlakke depressie, welke geheel ge vuld is met koude lucht, bevindt zich ech ter reeds enkele dagen in de buurt van Polen. Deze veroorzaakt in die omgeving op verschillende plaatsen enige sneeuw bij temperaturen om het vriespunt. Een an dere depressie, welke nu in betekenis af neemt, trok langs IJsland langzaam naar het oosten. Deze deed op de Britse Eilan den de luchtdruk dalen en veroorzaakte in Ierland en Schotland enige regen. Ver wacht wordt echter, dat deze depressie zich niet veel verder in oostelijke richting zal uitbreiden en geen noemenswaardige in vloed op het weer in ons land zal kunnen uitoefenen. Een ander lagedruk gebied be vindt zich al enkele dagen voor de kust van Portugal. Dit breidt zich iets in noord oostelijke richting uit en doet de luchtdruk in Frankrijk wat lager worden, hetgeen tot gevolg zal hebben dat in onze omgeving de wind uit oostelijke richting gaat waai en. Er zullen daarbij geleidelijk meer op klaringen voorkomen, waarbij de middag- temperaturen tot iets hogere waarden kun nen oplopen. Paul Heyse Een lyricus is iemand, die eeuwig tanden krijgt. Met 63 tegen 11 stemmen heeft de Twee de Kamer gisteren het voorstel verworpen tot beperking van de studievrijheid voor de studenten aan de technische hogeschool, het sterk betwiste artikel 61bis in het wetsontwerp tot definitieve oprichting van een tweede technische hogeschool te Eind hoven. Voor stemden van de KVP de he ren Lucas, Van der Weyden, Koersen, Maenen, Van der Ploeg en Kortenhorst en van de PvdA de heren Peschar, Blom, De Kadt, Bommer en Van Sleen. Het wetsontwerp tot definitieve oprich ting van een tweede technische hogeschool te Eindhoven werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen met de aanteke ning dat de AR en de SGP geacht wilden worden te hebben tegengestemd, omdat zij zich niet kunnen verenigen met de expe rimenten ten aanzien van de bestuurs vorm, waarmee naar hun mening wordt vooruitgelopen op een algemene herziening van de wettelijke regeling van het gehele hoger onderwijs. Voorts heeft de Kamer zonder hoofdelij ke stemming het wetsontwerp aangenomen tot wijziging van de Merkenwet waardoor de overdracht van een licentie mogelijk wordt. (Men zie ook pagina 3) ADVERTENTIE T.B.C. is te voorkomen Ais veel giften binnen komen DJAKARTA (A.N.P.) Het Indonesische parlement heeft heden met algemene stem men het wetsontwerp tot opzegging van dp Nederlands-Indonesische Unie aanvaard. De regering vulde het wetsontwerp aan met een nieuwe paragraaf, waarin het handvest van de souvereiniteitsoverdracht en de briefwisseling met Nederland ten aanzien van de status-quo van Nieuw- Guinea ongedaan worden gemaakt. In de toelichting wordt gezegd, dat In donesië zich als een souvereine natie be schouwt sinds 17 augustus 1945, toen pre sident Sukarno en vice-president Hatta de Indonesische onafhankelijkheid uitriepen. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Bordeaux Parijs Grenoble Nice Berlijn Frankfort Münehen Locarno Wenen Innsbruck Rome onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. nevel onbewolkt zwaar bew. mist onbewolkt zwaar bew. regen zwaar bew. onbewolkt nevel onbewolkt regen onbewolkt nevel nevel bo e M r- A d 23 SS 6 O a CJ SC 2 zS nno -1 0 n -3 0 windstil -1 0 nnw windstil z windstil n windstil ono ono windstil nw nno windstil windstil windstil w windstil zzw 0 0 0,1 1 0 5 0,1 0 0 2 0 12 0 4 0,1 -1 0,1 -2 0,1 7 5 -2 0 12 0 0,1 0,1 Den Helder geheel bew. mat. nnw 5 0,1 Ypenburg mist zw. nno 4 0 Vlissingen zwaar bew. windstil 3 0 Eelde geheel bew. zwak. nw 3 0,3 De Bilt zwaar bew. zw. nnw 4 0,1 Twente geheel bew. windstil 2 4 Eindhoven mist windstil 1 Vlv. Z.-Limb. zwaar bew. windstil 3 0 Neerslag laatste 24 uur. VRIJ ZONNIG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Droog weer met op de meeste plaatsen flinke opklaringen. Vannacht plaatse lijk nachtvorst, morgenmiddag over het algemeen iets hogere temperaturen dan vandaag. Zwakke, later matige wind uit oostelijke richtingen. 22 april Zon op 5.31 uur, onder 19.52 uur. Maan op 17.14 uur. onder 4.03 uur. 23 april Zon op 5.29 uur. onder 19.53 uur. Maan op 18.29 uur. onder 4.24 uur. Maanstanden 25 april 2.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmniden Zaterdag 21 april Hoog water: 0.41 en 13.09 uur. Laag water: 8.24 en 21.14 uur. Zondag 22 april Hoog water: 1.39 en 14.02 uur. Laag water: 9.28 en 22.03 uur. Maandag 23 april Hoog water: 2.28 en 14.48 uur. Laag water: 10.21 en 22.48 uur. OOOOOCOOOC». coocccocccco

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1