Dames wonnen onverwacht en heren verloren verwacht Stormvogels en EDO spelen thuis tegen Fortuna en De Vole wijekers Concor dia-hand halsters na zege van onderste plaats De opstellingen Successen verwacht voor trainer Nottelman bij seizoendebuut Sport tijdens het weekeinde AMATEURVOETBAL 't Silver Stoepke Haarlem-Rotterdam basketbal Zelden behoorlijk spel peil in Krelagehuis 5 ZEILEN KORFBAL HANDBAL Kandidaten-schaaktoernooi Gelier en Keres gelijk aan de top Op woensdagavond Competitiewedstrijden beginnen om zes uur Leo Horn leidt interlandwedstrijden -O Derde etappe Ronde van Nederland naar Zandvoort Sport in 't kort EuroDees kampioenschap amateurriMen op Duindigt en Mereveld KOERSEN IN ALKMAAR Cupfinal zaterdag 5 mei op t.v.-scherm? Hockey Nederland niet in strijd om Europese beker Heracles schrijft een obligatie-lening uit van honderdduizend gulden Karl Remmert verongelukt Wederom twee slachtoffers in de Ronde van Italië De softbalcompetitie in het komende seizoen Bridge Dames Biele en Daniels kampioen eerste klasse Ritmeester schaaktoernooi Tafeltennis Twaalf landen in Nijmeegs toernooi Joegoslavië protesteert z A TER DAG 21 APRIL 1956 Na morgen zullen de meeste clubs uit de afdelingen van de hoofdklasse betaald voetbal nog acht wedstrijden hebben te spelen. Het einde komt dus eindelijk in zicht. Duidelijk daarbij is dat hoe meer dat einde nadert, hoe belangrijker de wedstrijden worden voor een grote hoeveelheid verenigingen. Duidelijk is ook, dat hoe meer de winstpunten waard zijn, hoe meer het voor de hand ligt dat ten koste van alles de overwinning behaald moet zien te worden. Met andere woorden: spelverruwing wordt in de hand gewerk. De laatste zondagen kwamen er nogal wat incidenten voor en bij het lezen van de wedstrijdverslagen komt ook steeds meer tot uiting dat er veel meer strafschoppen worden toegekend dan normaal kan worden genoemd. De taak van de scheidsrechters zal er de komende weken niet gemakkelijker op worden, dat is duidelijk. Daarom hopen wij van harte dat de K.N.V.B. in gevallen als Trooster na de wedstrijd RigtersbleekStormvogels en als Van Geen tijdens de match tussen SHS en Elinkwijk zeer strenge straffen zal opleggen, opdat de spelers die zich niet kunnen be heersen zullen merken dat de Bond niet met zich laat sollen en alles zal doen om de taak van zijn scheidsrechters te helpen verlichten. Voor de clubs uit Haarlem en omgeving, die in de hoogste afdeling uitkomen, zijn zondag thuiswedstrijden vastgesteld. Storm vogels staat tegen Fortuna, (met vier in ternationals), dat is opgeklommen tot de tweede plaats, voor een al heel moeilijke taak. Verleden week gingen tegen EBOH twee uiterst kostbare punten verloren en de IJmuidenaren zullen moeten trachten het verloren gegane terrein te herwinnen. Men kan er in ieder geval zeker van zijn dat NOAD, Amsterdam en Excelsior iedere ge legenheid zullen aangrijpen de Vogels van de kostbare achtste plaats te verdringen. EDO speelt in het Noorder Sportpark tegen Volewijckers dat er verleden week in siaagde DFC een nederlaag toe te brengen. De Haarlemmers hebben vijf punten meer bij een gel'ijk aantal wedstrijden, maar on danks dat zien wij een spannende wedstrijd in het vooruitzicht. Een wedstrijd, waarin de EDO'ers uiteindelijk wei aan het lang ste eind zullen trekken. Vooraf wordt EDO's voorhoedespeler Van Roodselaar gehuldigd door voorzitter en aanvoerder van het eerste elftal. Reden Van Roodselaar in duel met een doelman. is het feit dat hij zijn driehonderdste wedstrijd in het eerste elftal speelt. Een niet gering aantal als men bedenkt dat er vroeger veel minder wedstrijden per sei zoen werden gespeeld dan thans. De stand- in de hoofdklassen is thans: Eindhoven 24 31 Enschedé 25 37 Fortuna 25 31 Elinkwijk 24 35 Sparta 25 31 Rapid 25 33 Ajax 25 31 BW 25 31 NAC 24 30 Willem II 24 30 VW 24 29 Feijenoord 24 29 DOS 24 28 PSV 24 28 Stormvogels 25 27 DFC 24 28 NOAD 25 26 Alkmaar 25 27 Amsterdam 24 24 MW 23 23 Excelsior 25 24 GVAV 25 23 ADO 24 22 Graafschap 25 22 Limbungia 25 22 Si'ttardia 25 22 Rigtersbleek 25 20 SVV 25 20 Roda Sport 25 19 SHS 24 19 HVC 25 17 EDO 25 16 Vitesse 24 15 Volewijckers 25 11 EBOH 24 15 Emma 25 8 RCH gaat voor de eerste klasse A mor gen naar RBC, dat nog altijd een kansje heeft om bij de bovenste vijf clubs te ko men en dus om het volgend jaar in de eer ste klasse te blijven spelen. Het zal dus wel een felle strijd worden, met mogelijk een puntenverdeling als resultaat. VSV gaat naar Go Ahead en is aan haar stand verplicht te winnen. Maar dan zullen de Velsenaren heel wat beter voor de dag moeten komen dan zij verleden week tegen Heerenveen deden. Haarlem heeft in de eerste klasse een vrije zondag. De standen in beide afdelingen zijn: RCH 20 30 Herm. DVS 21 31 AGOVV 21 27 Haarlem 21 26 VSV 20 25 Wagen ingen 19 24 Xerxes 19 24 Leeuwarden 21 24 DWS 20 23 Helmond 19 22 NEC 21 22 Blauw Wit 20 21 Veendam 21 22 Baronie 20 21 RBC 20 20 Rheden 20 20 Valk 20 19 Longa 19 19 GoAhèad 19 18 Be Quick 18 16 Veloeitas 20 15 't Gooi 20 16 PEC 20 15 Heracles 21 15 Heerenveen 20 11 Zw. Boys 20 14 Ensch. Boys 21 11 ONA 19 11 In de tweede klasse A district I van het amateurvoetbal is de spanning eruit nu Hollandia verleden week het kampioen schap behaalde. De clubs die morgen thuis spelen zijn HFC (tegen Beverwijk), Scho ten (tegen Zand voortmeeuwen) en DEM (tegen Kennemers). Laatstgenoemde wed strijd wordt vanavond al gespeeld1. In de andere twee wedstrijden liggen gelijke spe len het meest voor de hand. HBC zal voorts wei van VVB winnen. O 8 De clubs uit deze omgeving, die uit- 8 3 komen in hoofdklasse en eerste klasse 0 8 van het betaalde voetbal en die spelen in 3' y de tweede klasse amateurs, komen zondag g g in de volgende opstellingen in het veld - 8 (van rechts naar links): p STORMVOGELS: De Graaf; v. d. Oever 8 en Post; Venus, Freriks en Tol; Jans- 8 sen jr., De Visser, Janssen sr., Snoeks g g jr. en v. d. Steeg. p o O 8 E.D.O.: Koelemij; Berends en Vervoort; Snijders, Tol en Van Kampen; Plaisier, g Van Roodselaar, R. Petei's, Leonhardt g 8 en Kuyer. R.C.H.: Van der Voort; Schoonenberg en 8 v. d. Brink; De Jong, De Vos en Hoo-8 gen doom; Brouwer, Kruyer, Honout, g Biesbrouck en Koster. V.S.V.: Geerlofs, Van Lint en Kun9t; 8 v. Deursen, Spaans en v. d. Plas, Thoo- len Tielrooy, Den Oude, Belfroid ent 8 De Graaf. 0 Amateurs H 8 BEVERWIJK: Raap; Marx en Lorjé; Wol- terman, Bakkum en v. d. Pas; S en- 8 8 ger, Gerrits, De Ruyter, Minneboo en 3 8 Van Oost. 8 KENNEMERS: Groot; Lejeune en Bret- c 8 houwer; Dreyer, K. Minneboo en Bou- g 8 vré,; J. v. d. Sluys, J. Minneboo, Van 8 8 Soest, Scholten en Mosk. 8 ZANDVOORTMEEUWEN: Van Konings- P 0 bruggen; Drayer en Zwemmer; C. Stok- P 8 man, B. Water en v. d. Werff. Castien, x 8 Visser, A. Stokman, Halderman en A. 8 8 Water o O 8 H.F.C.: Van der Lee; Dekker en De Nijs; 8 8; Van Schouwenburg; Molijn en Winter; 8 0 Van der Heyden, Bouwman, Moolenaar, g 3 Wijkhuizen en Domhof. SCHOTEN: Kessens; Van Maren en Ho- 8 gendijk; Dinkelberg, Van Veen en g Blankestein; Woning, Van Oosten, N, 8 N., Pelser en Sandberg. D.E.M.: Aardenburg; Niesten en De 8 Vries; Starremans, Van Lieshout en 3 Goderie; Appel, Zonjee, Alkemade, g Burger, Timmer. H.B.C.: Willemse; Goossens en v. Bakel; Klooster, Kors en Drayer; Schoonder- woerd, De Reus, Duivenvoorde, Veen en Neeskens. x>oooDoo<xxxioooK)Ocxxxxx)coooooa>ooocx>o<xx>axxxx>cxjoocoooo In de derde klasse worden zondag ge speeld: Vitesse—EHS, ADO—HSV, Alk- maarse BoysCSV, Wijk aan Zee RKAFC, HPSV—Ripperda, en TYBBHil- legom. In de vierde klasse zijn vastgesteld: ETOTHB, DCOSEMO, Halfweg WH, DIONAS en Bloemend'aalO.G. Vandaag en morgen zal op het Hofstade Meer bij Mechelen de jaarlijkse ontmoeting tussen de Royal Yacht Club de Belgique en die Haarlemse Jacht Club plaats vinden. Het betreft de wedstrijden in de 12 voets jollen klasse om de Coupe Vice President de Braey. Haarlem wordt hierbij vertegenwoordigd door R. Vorst, R. Steensma, A. J. van Bee- kurn. W. Holtrop, G. H. L. Verwey en mej. M. Holtrop. Bovendien vinden nog open wedstrijden plaats waaraan door een viertal verenigin gen wordt deelgenomen. In verband met de ontmoeting Noord Zuid heeft de competitieleidcr voor de KNKB een inhaalprogramma vastgesteld. Van de Haarlemse twaalftallen komen al leen Nieuw Flora I en Haarlem 2 in actie. Eerstgenoemde ploeg moet op bezoek bij Soesterkwartier in Amersfoort, dat in Haarlem met 5—0 verloor. De Haarlem mers zullen al tevreden zijn met een ge lijk spel. Haarlem 2 speelt reeds om half i eif de uitwedstrijd tegen Amsterdam- Zuid 2. I NoordZuid Zondag wordt voor de 42ste keer de ont moeting NoordZuid gespeeld; ditmaal op de Park te Amsterdam. Voor deze ontmoeting bestaat in korfbal- kringen altijd zeer grote belangstelling, omdat in de ploegen de prominente spelers (sters) van Noord- en Zuid-Holland zijn opgesteld. Bovendien is ditmaal de wedstrijd van groot belang voor de keuzecommissie, daar de ontmoeting min of meer als selectie wedstrijd voor de op 6 mei te Antwerpen te spelen wedstrijd BelgiëNederland kan worden beschouwd. De stand is momenteel Noord 41 19 7 15 153—134 45 Zuid 41 15 7 19 134 153 37 Vorig jaar won Zuid op zeer verdiende wijze de wedstrijd met 63. Ditmaal is Noord ex zeer op gesteld revanche te nemen. De ploegen zullen als volgt verschijnen: NOORD, Aanval, dames: A. Koper v. Es (Westerkwartier), D. Breed-Bomer (Blauw Wit); heren: R. Munnikes (Luto), H. ten Have (Rohda). Midden: dames: J. Ree (Blauw Wit), T. Heespelink (Westerkwar. tier); heren: H. Helder (Blauw Wit), K. v. Lunteren (Rohda). Verdediging: dames: R Tit (Allen Weerbaar), M. Weel (Swift); heren: C. de Voos, N. Jansens (beiden Wes_ terkwartier) ZUID, aanval: dames A. Zwaanswijk (HKV), L. in 't Veld (Deetos); Heren: A. Zwaanswijk (HKV), H. v. Eek (Deetos). Midden, dames: L. Diepstraten (Deetos), L. v. d. Berg (Het Zuiden); heren: W. v. d. Jagt (Spangen), R. Tuinman (HKV). Verdediging; dames: H. Merk en W. v. Dam (beiden Het Zuiden); heren: G. Bos (HKV), K. Mulder (Ons Eibernest). Alom neemt de spanning in de handbal competitie toe. Ook voor zondag zien wij met belangstelling uit naar het resultaat van de dames van Concordia cn dat van het Amsterdamse AHC (heren). Winst van eerstgenoemden zou betekenen dat de laatste plaats wordt verlaten ten koste van Atilla. Zelfs kan Concordia twee ploegen achter zich laten, want men moet aanne men, dat Niloc van Amstel gaat verliezen. Verlies voor de heren van AHC of al een gelijk spel zou belangrijk zijn, om dat dat de redding voor het Haarlemse Rapiditas betekent. De kans is er. Rapidi- tas zelf speelt tegen Blauw Wit, welke wedstrijd als vriendschappelijk kan wor den aangemerkt nu Blauw Wit uit de com petitie is gelicht. De Concordia-heren trekken met hun clubgenotes mee naar Attila en het ziet er naar uit, dat de pun ten wel bij de rood-witten terecht kun nen komen. Hoofdzaak is toch wel, dat de Utrechters niet onderschat worden. In 2 B van West A heren zijn er tal van vraagtekens. Zo gezien verwachten wij van Zandvoortmeeuwen een overwinning op Tonido. Niet onwaarschijnlijk lijkt ons een overwinning van Aalsmeer 2 op Niloc 2, waardoor de Zandvoorters de Amsterdam mers enigermate van zich af kunnen schud den als medegegadigde voor de titel. Blijft echter dan nog Aalsmeer 2, dat dan maar één punt minder zou hebben. Voor IJmond kunnen we moeilijker een overwinning voorspellen, want de ervaring heeft wel ge leerd, dat Vriendschap op eigen veld al tijd moeilijk is te kloppen. In de afdeling ontvangen de HOC-dames met een zeer grote kans op succes de IJmond-reserves. Daarmede gaan de rood- broeken dan de titel behalen. De afgebroken partij uit de dertiende ron de van het kandidaten-schaaktoernooi in Amsterdam tussen Keres (Rusland) en Szabo (Hongarije) werd na 41 zetten zonder verder te spelen remise. De afgebroken partij uit de twaalfde ronde tussen Pilnik (Argentinië) en Keres (Rusland) werd na 42 zetten remise. De afgebroken partij uit de twaalfde ronde tussen Spassky (Rusland) en Bronstein (Rus land) werd na 48 zetten door Bronstein op gegeven. De partij Spassky—Bronstein had het vol gende slot. De afgebroken stelling was: Wit: (Spassky): Khl, Da6, Tel, pionnen h2 en f4. Zwart: (Bronstein): Kh6, Tf5, Pb4 en b5, pionnen a7, d6, g6 en h7. Er volgde: 41. Da6b7 De afgegeven zet. 41.Pb4—d3; 42. Tel—e7 Pd3xf4; 43. Te7xh7 Kh6—g5; 44. Db7—e7 Kg5—g4; 45. De7e3 Dreigt mat op g3. 45.Kg4—g5; 46. h2—h4 Kg5—g4 Of 46.Kf6; 47. De7 mat. 47. Khl—h2 Weer dreigt mat op g3. 47.Pf4h5; 43. Th7—h6 en zwart gaf het op, daar 48. - - -, Tf6 beantwoord wordt met 49. Dg5 De stand na 13 ronden luidt: 1. en 2. Geiler en Keres 8 pnt.; 3. Smyslov VA pnt.: 4. en 5. Bronstein en Petrosjan 7 pnt.; 6. Spassky 6'i pnt.; 7. en 8. Filip en Szabo 6 pnt.; 9 Panno 5 pnt; 10. Pilnik 4 pnt. In tegenstelling met het oorspronkelijk vastgestelde tijdstip zullen de competitie wedstrijden voor de hoofdklasse A en B betaald voetbal van de KNVB, die voor 25 april op het programma zijn geplaatst, om zes uur des avonds beginnen. Er zullen geen televisieuitzendingen worden gehou den. De Nederlandse scheidsrechter Leo Horn uit Bentveld zal in de maand mei twee in ternationale ontmoetingen leiden. Hij is uit genodigd voor de wedstrijd SaarlandZwit serland". die 1 mei in Saarbrücken wordt gespeeld, op 16 mei fluit hij in Stockholm de wedstrijd ZwedenEngeland. ADVERTENTIE OMEGA Heeft het vertrmiteen fier wereld in goud, goud op staal, geheel staal, vanaf ƒ165. Maar dan hebt u ook een OMEGA De kleine zaak met de grootste keuze. GROTE HOUTSTR. 49 - TEL. 20049 In de derde étappe van de Ronde van Ne derland, die op woensdag 8 augustus wordt gereden, zullen de renners 216 km. afleggen en wel op de volgende route: Leeuwarden, Dronrijp, Winsum, Wommels, Bolsward, Af sluitdijk, Wieringermeer, Medemblik, Ouden dijk, Westwoud. (helft van het parcours), Hoorn, Midden-Beemster, Zuid-Oost Beem- ster, Pui-merend, Zaandijk, Koog a. d. Zaan, Zaandam, Westzaan, Assendelft, Beverwijk, Driehuis, Santpoort, Bloemendaal, Overveen, Zandvoort. IDRISSA DIONE. De Fransman Idrissa Dione, voormalig bokskampioen van Europa in het weltergewicht, heeft een overwinning behaald op de Belgische kampioen Pierre Wouters. Hoewel de belangstelling voor de laatste stedenontmoeting basketbal van dit seizoen Haarlem tegen Rotterdam zeker niet aan de verwachtingen heeft beantwoord slechts enkele honderden toeschouwei's wa ren aanwezig moesten de aanwezigen hun geduld ook nu weer danig op de proef stellen, aangezien de Rotterdammers ruim een half uur te laat in het veld verschenen. Helaas werd het wachten van het publiek zeker niet op de juiste wijze beloond, want zowel de dames- als de herenontmoeting vielen speltechnisch bijzonder tegen en slechts zelden kwamen de vertegenwoordi gende teams van beide basketbal-distric ten tot goed spel. Het was wel bijzonder prettig dat de Haarlemse dames er in slaag den tegen het Rotterdamse damesteam (zonder international Rie Schapers) een 31-24 overwinning te behalen. Reeds direct namen de Haarlemse dames een 4—0 voorsprong, welke voorsprong echter weer geheel verloren ging. Hoewel aanvoerster Jeane Koblens, die in deze wedstrijd weer uitstekend op dreef was, het Haarlemse team weer een voorsprong had gegeven (64), slaagden de Haarlemse da mes er toch niet in verder uit te lopen, zodat na twaalf minuten spelen nog slechts een kleine 108 voorsprong op het score bord .vermeld stond, welke voorsprong, dank zij een bijzonder fraai doelpunt van de Rotterdamse speelster v. d. Lely bij de rust nog slechts was vergroot tot 1511 voor het Haarlemses team. Hoewel de strijd na de hervatting ook in de beginperiode meer gelijk opging, slaagden de gasten er toch niet in verder te komen dan een 2117 achterstand en dat in de eerste periode van de tweede helft nog slechts zulk een geringe voor sprong van de Haarlemmers was verkre gen, was vooral te wijten aan slecht schie ten, waardoor vele kansen verloren gingen. Toch zagen de gasten geen kans de ge ringe achterstand nog verder weg té wer ken dan 2319, waarna de Haarlemse aan val er tenslotte toch in slaagde weer en- Aan het Europese kampioenschap amateur- rijders, uitgeschreven door de Federation Europeenne des Gentlemen et Amateurs de Trot, dat op zondag 6 mei op Duindigt en donderdag 10 mei op Mereveld wordt gehou den, zullen niet minder dan 6 landen deel nemen. In verband hiermede worden slechts twee deelnemers per land aan de start toe gelaten. Frankrijk heeft na een aantal selectie- draverijen zijn equipe als volgt samen gesteld: Fabien met Lucien Richard, Faran- dolle R met M Auteroche. België moet zijn definitieve ploeg nog samenstellen, doch zal dit#doen uit de paarden Katterap. Lustucru, Jonge Quick. Isabella, Ira Vite, Jolie Muriel en Devacourt. Denemarken komt met My Lady en Odin Frisco, die resp. gereden zullen worden door A. Baunhof en E. Madsen. Zweden zal ver tegenwoordigd zijn door Votum en Pernod, met zijn beste rijders K. Nilsson en M. Moss back. Als reserve is aangeweezn Zorina. Duitsland theeft 5 paarden ingeschreven. Het zijn Barbari, Casaro en Forstmann uit West Duitsland heeft 5 paarden ingeschreven. Het München. De Nederlandse vertegenwoordiging moet nog worden samengesteld, de keuze-commis sie kan kiezen uit: Quicksilver S, Quilla Lee, Pelikaan S, Pretty Polly, Sir Parisien O, Ria Olivier. River en Quick Star. Iedere draverij is gevoteerd met een be drag van f5000 aan prijzen. Voorts zijn tal van kunstvoorwerpen voor de best geplaatste rijders beschikbaar gesteld. Hoewel het koude voorjaar allerminst be vorderlijk is voor de conditie van de paar den zijn de velden op de meeting in Alk maar zondagmiddag weer uitstekend bezet. Veel belangstelling zal uitgaan naar de paar den van trainer Nottelman, die na enige maanden van rust weer aantreedt en onmid dellijk al zijn kwaliteiten zal moeten aan wenden om bij zijn seizoendebuut zijn haast traditionele successen te boeken. Verwacht wordt dit wel van Reseda in de Tulpen-prijs, die met Trudi Trothan qua klasse ver boven de tegenstandei's uitsteken. Mits in vorm zal Reseda dit duel in haar voordeel kunnen beslissen, waarbij zich als outsiders nog kunnen voegen Sirene en Sally Guy. Ook voor Queen Mary ligt een rijke oogst te wachten, hoewel de afstand te kort voor haar is. Haar grote rivale is Rliea, die op de kleine Alkmaarse baan uitstekend uit de voeten kan, evenals Opveger en Paul Spen cer, die beiden echter maar een outsiders- rol toebedeeld krijgen. De uitstekende ver richting van Sally Harvester D op Duindigt ligt nog vers in het geheugen. Bij een her haling zal zij de Hyacinthen-prijs kunnen inpalmen, daar Quita Norma de 2300 m. lange afstand moeilijk zal uitlopen. In het internationale nummer staat een spannend duel te wachten tussen Qui Hol landia G, Narciso van Zora, Olivier B en Olga Pluto. Daar Qui Hollandia de binnen kant heeft geloot zal de hengst lang aan de leiding blijven, doch daar de sterkere paar den hem ongetwijfeld zullen opjagen, wordt de vierde achtereenvolgende zege van Nar ciso van Zora verwacht. In het amateurnummer kan S.O.S. zijn ontheffing juist omzetten in een overwin ning, daar Speedy Lady en Reni Spencer met hun 20 meter handicap daar juist niet bij kunnen komen. Met 17 paarden in het openingsnummer staat de favoriet Upie Scott P voor een zware taak, doch door zijn grote uithouding zal hij in de laatste ronde zijn slag wel kunnen slaan. Ureka Titus Saint zijn de andere kanspaarden. Uitblinker Hanover heeft een behoorlijke outsiders kans. In de eerste afdeling van de Hyacinthen- prijs gaat de voorkeur uit naar Roi de Cing Mille, die over deze afstand de baas kan blijven over Tommy Mars en Tallero. Met Pieke D kan de jonge trainer Heskes zijn tweede zege boeken. De hengst werd op Mereveld in blakende conditie voorgebracht en deed dienovereenkomstig een fraaie ver richting. Een herhaling hiervan en de over winning is zeker, ondanks de zware con currentie van Quality Hollandia en Qui est- ce qui, die in Alkmaar regelmatig tot hun beste prestaties komen kele keren te scoren, zodat bij het ingaan van de laatste drie minuten de zege reeds veilig was gesteld (3120). Ofschoon Rotterdam hierna nog tweemaal kon scoren was dit uiteraard niet meer doorslaggevend, zodat de Haarlemse dames wel voor een bijzonder prettige verrassing zorgden door deze onverwachte zege. Gasten domineerden Helaas was het verloop van de herenont moeting tussen beide districten niet zo gunstig voor de Haarlemmers. Geheel vol gens verwachting domineerden de gasten vrijwel de gehele wedstrijd en het was dan ook niet te verwonderen dat de overwin ning voor de Rotterdammers was (7357), welk resultaat overigens nog eervol ge noemd kan worden. Jammer genoeg werd deze wedstrijd, die wellicht met uitzondering van de eerste helft bijzonder matig was, ontsierd door de vele persoonlijke fouten aan beide kan ten. Niet minder dan veertig fouten wer den genoteeerd, hoewel dit toch geenszins te wijten was aan ruw of hard spel. Dik wijls was het slechts een demonstratie „hoe" een tegenstander het scoren kon worden belet, waar de Amsterdamse scheidsrechters Van Laar en Hamel overi gens uitstekend oog voor hadden. De Haarlemse spelers troffen het overi gens niet dat international Rinus de Jong deze avond uitstekend op schot was. Uit vrijwel elke positie slaagde hij er in te scoren en de manier waarop deze lange „pivotplayer" hierin slaagde bracht de Haarlemse verdediging tot wanhoop. Aan gezien ook international Koemans prima op dreef was en met Henny v. d. Ree een hechte verdediging vormde, werd de Haar lemse nederlaag een voldongen feit. Pas toen zes minuten voor het einde De Jong met vijf persoonlijke fouten het veld moest ruimen, namen de Haarlemmers nog even het initiatief over en slaagden er zowaar nog in alsnog een redelijke nederlaag af te dwingen, dankzij vooral een produktieve bui van de goed spelende Dinkelberg. In het begin van deze ontmoeting zag het er zeker niet naar uit dat de Rotter dammers het .eerste gedeelte met een grote voorsprong zouden afsluiten. Tot tweemaal slaagden de Haarlemmers er door Regen boog en Dinkelberg in een voorsprong te nemen en hoewei de Rotterdammers daar na regelmatig een kleine voorsprong be hielden, bleven de Haarlemse spelers uit stekend volgen (1414). Nadat de gasten hierna een kleine voorsprong hadden geno men werd de gehele ploegwisseling in de Haarlemse gelederen het team noodlottig, aangezien het team in deze opstelling vol komen faalde. Het was voor de Rotter dammers dan ook niet zo moeilijk de score snel op te voeren tot een veilige 41 22 voorsprong bij het ingaan van de rust. Geen verandering Ook na de hervatting slaagde het Haar lemse team er, ondanks de fraaie doelpun ten van Kaart, niet in de bakens te ver zetten. Regelmatig kwam de bal weer in de Haarlemse verdediging terug, waardoor de score werd opgevoerd tot 6440 met nog zes minuten te spelen. Zonder twijfel gaf het uitvallen van De Jong de Haarlem mers hierna meer zelfvertrouwen en dank zij Hooyveld en vooral Dinkelberg werd deze grote achterstand nog teruggebracht tot 7357, waarmede het einde kwam. Bij de Haarlemmers was Rinus Dinkel berg, die de laatste zeven seconden nog het veld moest ruimen voor Knol, topscorer met zestien punten. Bij de gasten waren de internationals De Jong (25) en Koemans (16) de grote figuren. Naar wij vernemen bestaan er plannen van de zijde van de Nederlandse Televi siestichting om op 5 mei de Cupfinal tus sen Birmingham en Manchester City, die in het Wembleystadion in Londen wordt gespeeld, per televisie uit te zenden. In verband hiermede wordt woensdag een be spreking gehouden tussen de KNVB en de Nederlandse Televisie Stichting. In KNVB-kringen bestaan er bezwaren tegen deze directe uitzending van de cup final, omdat op dezelfde dag in het Olym pisch stadion in Amsterdam een wedstrijd wordt gespeeld tussen Vasco da Gama en Sheffield Wednesday, waarvan de baten bestemd zijn voor de bond van militaire oorlogsslachtoffers in Nederland. De KNVB die geen financiële belangen bij de ontmoeting in Amsterdam heeft, staat op het standpunt, dat men gaarne medewerking en steun wil verlenen aan de opzet van de ontmoeting in Amsterdam. Tijdens de bestuursvergadering van de Internationale Hockey Federatie, die in Pa rijs is gehouden, is ook de competitie om de Europese beker ter sprake gekomen.. De sluitingsdatum voor de inschrijvingen was vastgesteld op 1 juni en tot op heden zijn slechts aanmeldingen binnengekomen uit de volgende vier landen: Frankrijk, Egypte, Tsjechoslowakije en Zwitserland. Van de zijde van de sterkere hockeylanden in Europa is voor deze bekercompetitie wei nig belangstelling. Nederland heeft geen in teresse voor deze wedstrijden en in de ver- gadering bleek dat België, Duitsland en j Engeland dezelfde mening waren toegedaan. De vereniging Heracles wil een obliga tie-lening uitschrijven van 100.000 gulden om kapitaal te vormen voor het aantrek ken van nieuwe spelers voor het komende seizoen, alsmede voor het aanstellen van een nieuwe trainer, waarover onderhande lingen gaande zijn. Met de KNVB is con tact opgenomen over het aantal spelers, dat zal kunnen worden aangekocht. Het aantal zal vermoedelijk liggen tussen één en zes. Door leden en donateurs van de ver eniging is reeds voor 4000 gulden inge schreven. De rest tracht men te verkrij gen uit de burgerij, die daartoe zal wor den opgewekt, onder andere door het huis aan huis verspreiden van folders. De ver eniging, die rechtspersoonlijkheid bezit, is garant voor de aflossing van de lening, die een looptijd heeft van tien jaar. De eerste aflossing zal in 1957 geschieden. Er zijn obligaties van 10, 25 en 50 gulden. Er is een comité gevormd voor het organiseren van deze lening. De 31-jarige Duitser Karl Remmert, die met zijn landgenoot Wilhelm Faust in 1955 het wereldkampioenschap in de 500 cc- klasse met zijspan won, is tijdens een trai- ningsrit op de Hockenheimring dodelijk verongelukt. Volgens ooggetuigen zou Remmert op een teken van Faust, die ook ditmaal de BMW bestuurde, in het zijspan zijn gaan staan, waardoor Faust de macht over het stuur verloor en beiden van de motor werden geslingerd. Remmert was op slag dood en Faust werd ernstig gewond. Hij is later naar het plaatselijke ziekenhuis overgebracht. Het duo Faust-Remmert won verleden jaar 7 Grand Prixraces, waaronder de Grote Prijs van Barcelona, de Grote Prijs van Duitsland, de Grote Prijs van Nederland en de Scarborough-race in Engeland. De 32-jarige Willy Faust is in levensge vaar. Na het ongeluk, dat kort na het mid daguur gebeurde, werd Faust ernstig ge wond naar het ziekenhuis gebracht. Er zijn verschillende beenbreuken en inwendige kneuzingen geconstateerd. Vrijdagavond was hij nog niet tot bewustzijn gekomen. Zijn toestand wordt bedenkelijk geacht. In de Ronde van Italië voor motorrijders zijn opnieuw twee doden te betreuren. De 23-jarige Italiaan Giacomo Calderoni ver loor de controle over zijn machine en slin gerde tegen een steneh borstwering. Hierbij werd een toeschouwer gedood, drie andere kijkers werden ernstig gewond. De renner zelf overleed in het ziekenhuis aan een schedelbasisfractuur. De indeling van de softbalcompetitie voor 1956 luidt als volgt: Eerste klasse: HCK. HHC, Pinguins (Heem stede). SC Haarlem, Schoten, TYBB, WGA (A'd'am). Tweede klasse A: Catchers (A'dam), ABC (A'dam), HCK 2. Rooswijk (B'wijk), RCH, SC Haarlem 2, Schoten 2. Tweede klasse B: TIW (A'dam), OWO (A'dam), EDO. HCK 3, Pinguins 2, TYBB 2, HHC 2. Derde klasse A: EDO 2, EHS, THB, Pin guins 3, HCK 5, SC Haarlem 3. Derde klasse B: EDO 3, HHC 3, RCH 2, HCK 4, Schoten 3, Rooswijk 2. Derde klasse C: DCG (A'dam); HEDW (A'dam), Meteoor (A'dam), TIW 2 (A'dam), WGA 2 (A'dam), Catchers 2 (A'dam), OWO 2 (A'dam). Vierde klasse A: Shell (A'dam), WGA 3 (A'dam), DIO. DSS 2: TYBB 3. Vierde klasse B: DIO 2, DSS, TYBB 4, EHS 2, THB 2. Helaas zal DEC, evenals DSB dit seizoen niet meer kunnen uitkomen in de competi tie. Tegenover dit verlies staat echter de winst van de vereniging DIO (Haarlem), die met twee negentallen aan de competitie deel neemt. In Utrecht zijn thans de diverse dames bridge-competities voor paren van de Ne derlandse Bridgebond geëindigd. In de hoofdklasse werden kampioen de dames Boerdam en Florijn (Rotterdam), in de eerste klasse de dames Vreugdenhil en Windmeyer (Rotterdam), in de tweede klasse de dames Biele en Daniels (Heem stede). Behalve de dames Boerdam en Flo rijn promoveren ook naar de dames-oefen club van de N.B.B. de nummers twee uit de hoofdklasse, te weten de dames Born en Lelie, uit Rotterdam. In Veenendaal is vrijdag het Ritmeester- schaaktournooi 1956 voortgezet met het spe len van de partijen uit de tweede ronde. De uitslagen in de hoofdgroepen luiden: Hoofdgroep A: Van der BergRoessel 10; Van ScheltingaOrbaan 01. Hoofdgroep B: GorisVan Vloten afgebr. Ook Joegoslavië heeft zich met de speler Barlowitsz aangemeld voor de internatio nale tafeltenniskampioenschappen van Ne derland, die op 28 en 29 april in Nijmegen worden gehouden, zodat 12 landen aan dit toernooi zullen deelnemen: België, Engeland, West- en Oost-Duitsland, Frankrijk, Luxem burg. Schotland. Polen, Zweden, Vietnam, Joegoslavië en Nederland. Het hoofdbestuur van de NTTB heeft nog besprekingen gevoerd met het bestuur van Sparta te Amsterdam, met het gevolg dat de leden van Sparta, en ook Bert Onnes, in de kampioenschappen mogen uitkomen. Er is evenwel de voorwaarde gesteld dat de be trokken spelers, zoals Onnes, zich zodanig moeten gedragen dat er geen afbreuk wordt gedaan aan de goede reputatie van de tafel- tennissport. Mocht dat toch gebeuren dan zal het hoofdbestuur van de NTTB tot strenge maatregelen overgaan. Joegoslavië heeft geprotesteerd tegen het spelen van een wedstrijd voor de voorron de van het wereldkampioenschap handbal dames, dat 20 mei in Groningen tegen Ne derland zou worden gespeeld. De Interna tionale Handbalfederatie zal zo spoedig mogelijk een beslissing inzake dit protest nemen.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9