„Wijzigingen in de Sovjet-Unie hebben sfeer van vrees weggenomen" President Holtrop: „Door loonbesluit gaat ons land onzekere tijd tegemoet" Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Meer samenwerking vóór iets, inplaats van louter tégen iets Kroesjtsjev's propagandapreken wekken wrevel in Londen Jaarverslas Nederlandsche Bank Kamerverkiezingen op 13 juni Dulles wil NAVO pacificeren Regeringsleiders laten het gepoch zwijgend over hun kant gaan (fee MORRIS itjmijou iuu! Het woord is aan. Ernstige waarschuwing tegen oneven wichtige inkomensverdeling Geen diplomaten-receptie Behandeling zaak-Schmidt uitgesteld Op een kruispunt Gevaar voor omslag van de conjunctuur Vochtig kond weer Emmabloem-collecte WOENSDAG 25 APRIL Weerrapport 70e JAARGANG No 245 DINSDAG 24 APRIL 1956 301e JAARGANG No 90 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor hi Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteurs Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NEW YORK (AFP/Reuter) John Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, heeft maandag in New York op een persbiieenkomst verklaard, dat de NAVO meer dan een zuiver militaire bondgenootschap zou kunnen en moeten zijn. „De tijd is gekomen om van de beginfaze over te gaan tot de totaliteit van de beteke nis der NAVO", aldus Dulles. „De recente wijzigingen in de Sovjet-Unie hebben de sfeer van vrees, die vroeger de vrije wereld beklemde, weggenomen. Onze nieuwe taak is om meer te bouwen op hoop en minder op vrees", zo betoogde hij. Omdat de militaire vermogens van de Sovjets zo groot blijven en omdat hun be doelingen onderhevig zijn aan snelle ver anderingen, moeten wij echter onze waak zaamheid en onze kracht handhaven. Maar wij moeten ook de eenheid en de dyna miek van de vrije wereld vergroten door meer nadruk te leggen op samenwerking vóór iets dan louter en alleen tégen iets". „De NAVO", zo vervolgde Dulles, „dient reeds als een onmisbaar en essentieel in strument van de Atlantische gemeenschap. Doch, naar mijn mening, is de tijd geko men om te overwegen, of haar organisatie liict verder ontwikkeld dient te worden, als zij op passende wijze de behoeften van deze en komende generaties moet dienen. Indien dat het gemeenschappelijk verlan gen van de NAVO-leden is, zullen de VS gaarne meehelpen bij het verkennen van de mogelijkheden". Dulles zei verder: De UNO blijft de hoek steen vormen der Amerikaanse buitenland se politiek, maar men heeft nooit ver wacht dat deze organisatie het enige mid del is voor het ontwikkelen van een we reldorde. De NAVO bevat, evenals de or ganisatie van Amerikaanse staten, op haar eigen wijze de mogelijkheden voor een grote ontwikkeling. Oorspronkelijk is de NAVO opgezet als een militair bondgenoot schap en dit aspect blijft van essentieel belang", aldus de minister. „De organisatie kan en moet evenwel meer zijn. Ik ver wacht, dat deze zaak op de komende mi nisterbijeenkomst volgende week te Parijs verder zal worden behandeld", aldus Dulles. „De VS menen, dat de geest, waardoor zo vele niet-zelfbesturende volken in het afgelopen tiental jaren politieke onafhan kelijkheid hebben gekregen, tengevolge moet hebben dat op vreedzame wijze ook de volken, die aan het meedogenloze kolo nialisme van de Sovjet-Unie zijn onder worpen, onafhankelijkheid verwerven. Vrede en voorspoed in Europa vereisen, dat Oost-Duitsland zich in vrijheid met de federale Bondsrepubliek kan verenigen en dat de volken van Oost-Europa opnieuw onafhankelijk worden". De buitenlandse politiek van Amerika is evenmin als de politiek van het westen, niet louter negatief. Wij streven er voor alles naar de onvermijdelijke dag naderbij te brengen, dat de historische vriendschap tussen het Russische en het Amerikaanse volk weer volledig aan de dag kan treden", zei de minister. Hij wees er op dat de Sovjet-heersers er op het gebied van de buitenlandse politiek naar streven een aspect van verzoening te tonen. „De half god Stalin is onttroond om plaats te ma ken voor een collectief leiderschap en ge weld wordt niet langer als het enige mid del gepredikt". Dulles leidde hieruit af, dat er in het Sovjet-blok liberale krachten aan het werk zijn. Hij achtte dit van geweldig belang, maar voegde hieraan toe, dat de Russen intussen koortsachtig bezig zijn hun militaire macht uit te breiden, speciaal op het gebied van de kernwapens en de middelen om deze te vervoeren. „Ook worden de Oost-Europese landen nog onderdrukt, terwijl de Sovjet leiders in Azië en het Nabije Oosten koop lieden van haat en aanstokers van geweld zijn geworden". Samenvattend kwam Dulles tot de con clusie, dat de verklaring, dat in betrekking tot het Sovjet-communistische vraagstuk het ogenblik van het grootste gevaar het moment van ontspanning zal zijn, nooit van meer belang is geweest dan thans. „Als wij het vooruitzicht op succes op zichzelf als een volledig succes beschouwen, dan kan dit uiteindelijk tot een ramp lei- ADVERTENTIE den", zo waarschuwde Dulles. „Dit wil evenwel niet zeggen, dat de V.S. moeten handelen alsof er niets is gebeurd. Wij kunnen en zullen de klok niet terugzetten. Wij zullen de hoop, dat er wellicht een heilzame verandering is begonnen, niet verstikken", aldus de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken. In diplomatieke kringen te Parijs is men van oordeel, dat de verklaring van minister Dulles, dat de NAVO meer kan en moet zijn dan een militair bondgenootschap, de opvattingen van premier Mollet weerspie gelt. Deze sprak onlangs op de zevende jaar dag van de NAVO de wens uit dat de na druk in de organisatie niet altijd op zui ver militaire aspecten moet worden gelegd. Naar zijn mening hebben de NAVO-landen grote mogelijkheden op politiek, econo misch en sociaal gebied. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, baseerde in zijn gerucht makende rede van twee maart zijn onte vredenheid over enige kanten van de wes telijke politiek op wat hij beschouwde als de overdreven nadruk, die het Westen op de defensieve strategie zou leggen. Zowel Molles als Pineau getuigden van Frankrijks trouw aan de NAVO, doch zij huldigden de opvatting, dat het westen een „vredseoffensief' moet beginnen ten einde dat van de Russen te evenaren. (Van onze correspondent in Djakarta) De Nederlandse vertegenwoordiging te Djakarta zal op de verjaardag van de ko ningin geen „diplomaten-receptie" geven gelijk op 30 april gebruikelijk is. Kennelijk wil men moeilijkheden voorkomen, nu na de opzegging van de Unie de diplomatieke betrekkingen nog niet zijn geregeld. Vorig jaar, toen de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië nog zoveel beter leken, was de Indonesische regering op de verjaardagsreceptie niet vertegenwoordigd door een kabinetslid, doch door de secre taris-generaal van Buitenlandse Zaken, hetgeen destijds in diplomatieke kringen in Djakarta verwondering wekte. De ontvangst van leden der Nederlandse gemeenschap in de ambtswoning van de Nederlandse vertegenwoordiger, die na de diplomatenreceptie pleegt te worden ge houden, gaat ook dit jaar gewoon door. BARTELJORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERO. B0LSTR. 48 ADAM TEL 717162 Sturka Windjackets - Pantalons (Van onze correspondent in Londen) De redevoeringen van Kroesjtjev wek ken, om het zacht uit te drukken, sterke wrevel in Londen wegens het element van afpersing, dat zij bevat ten. Dat was gisteren weer het geval, toen hij aan de lunch in Birmingham Groot- Britannië bezwoer eieren voor zijn geld te kiezen en de tegen de Sovjet Unie ge richte handelsbeperking op te geven, om dat deze de Russische bewapening en an dere technische ontwikkeling toch niet hebben kunnen verhinderen. De Sovjet Unie bezit de leiding op het gebied van de waterstofbom, omdat de Russen iets kun nen, dat de Amerikanen niet vermochten: een II-bom uit een vliegtuig neerwerpen en boven de aarde laten ontploffen, aldus Kroesjtsjev. De Britten vermoeden, dat de Russen de li-bom aan een parachute heb ben neergelaten en duizenden meters bo ven het aardoppervlak hebben laten ont ploffen. Alles wat het Westen presteert, kunnen de Russen ook en beter, dat was de strekking van Kroesjtsjev's aggressief betoog, dat vooral in de Verenigde Staten alarm heeft gewekt. Het is een vergissing te menen, dat de Sovjet Unie achter ligt met de vliegtuig- produktie. De Russen zijn bezig een straal- lijntoestel voor 170 passagiers te bouwen en werken aan een geleid projectiel met een H-bom in de kop, dat de aarde kan omcirkelen en elke gewenste plek vernie tigend kan treffen, aldus Kroesjtsjev. Na deze toespraak zagen de Sovjetleiders in Norfolk de indrukwekkendste lucht- vaartdemonstratie, die de Royal Air Force ooit heeft gehouden. Boelganin en Kroesjtsjev waren zo on der de indruk van de demonstratie, dat zij de Britse luchtmacht hebben uitgenodigd, in juni een soortgelijke demonstratie in Moskou te geven. De Russische vliegtuig bouwer Toepolev bracht zijn gastheren in verlegenheid door pertinente vragen te stellen over de geheimen van de Canberra- bommenwerper. Ergerlijk Het ergerlijke van Kroesjtsjev's rede voeringen, die redelijke elementen genoeg bevatten, is, dat hij vrij spel heeft. Hij steekt bijna elke dag eenzijdige monologen af, maar zijn al te beleefde gastheren doen er het zwijgen toe.. Oriëntaal reeds heeft Kroesjtsjev zich niet aan de afspraak met Sir Anthony Eden gestoord, dat de be sprekingen strikt vertrouwelijk moeten blijven. Want al raakt hij niet precies de onderwerpen aan, die binnenskamers wor den behandeld, voortdurend spreekt hij in het openbaar, zonder dat het Westelijke gezichtspunt een kans krijgt. Hier ligt een fout in de Britse regie. Aver echts Gisteren trachtte Kroesjtsjev de Britten ervan te overtuigen, dat het belangrijkste onderwerp van discussie de handelsbe sprekingen zouden zijn. Voor de Britse re gering liggen de zaken echter anders. Vooropstaan het Midden-Oosten, de ont wapening en de hereniging van Duitsland en dan pas k'omen de handelsrelaties. De Russen willen dat het exportverbod van een aantal goederen wordt opgeheven met of zonder Amerikaanse goedkeuring. In Groot-Brittannië bestaat genoeg critiek op de als verouderd beschouwde exportban, maar het wil niets doen zonder de Ver enigde Staten. A dvies Eden krijgt in de pers de raad, desnoods de laatste banketten en officiële recepties al te gelasten en door te blijven praten tot er resultaat is bereikt. Boelganin's opvat ting, dat slechts stap voor stap iets kan worden bereikt, dreigt een frase te worden. A f wij sing Het diner, dat het Labour partijbestuur gisteravond in het Lagerhuis aan Boelganin en Kroesjtsjev heeft aangeboden, is niet bepaald een succes geworden. Kroesjtsjev weigerde ronduit maatregelen te nemen om sociaal-democraten uit hun gevangenschap in Oost-Europa te bevrijden. Een lijst, die men hem wilde overhan digen met tweehonderd namen van poli tieke gevangenen uit Tsjechoslowakije, Hongarije, Bulgarije, Letland, Litauen en Estland, weigerde hij aan te nemen. De lijst zal hen thans worden toegezonden. Gaitskell, de leider van de oppositie in het Lagerhuis, hield een pleidooi voor zijn gevangen geestverwanten, dat door de mijnwerkers-leider Sam Watson en door Aneurin Bevan werd gesteund. Kroesjtsjev ontkende dat er sociaal-democraten in de Sovjet-Unie bestaan en antwoordde dat hij er niets mee te maken had, wat er in andere landen gebeurt. Dit voorval was niet be vorderlijk voor de hartelijke stemming, die het diner aanvankelijk had gekenmerkt. In een toespraak deed Kroesjtsjev een aanval op de Britse vooroorlogse politiek en ver dedigde de Sovjetpolitiek uit die dagen. Zijn betoog werd door de socialistische le:ders met gemengde gevoelens aange hoord. De 46ste zitting in de zaak-Schmidt, die vandaag zal worden gehouden, is uitgesteld tot 7 mei. In de rechtszaal deelde rechter Rochjani mede, dat de getuigen, die vandaag zouden worden gehoord, niet aanwezig waren en dat hij daarom had besloten de zitting uit te stellen. Het bezoek van Boelganin en Kroesjtsjev aan Londen verwekt in de hoofdstad ge mengde gevoelens. Niettemin is de belang stelling van het publiek voor de Russische bezoekers zeer levendig. Een overzicht van een kruispunt in de City tijdens het pas seren van de stoet auto's, waarin de Rus sen met hun begeleiders zich naar de Londense bezienswaardigheden begeven. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S G. C. Lichtenberg: In ieder mens is iets van alle mensen. De president van de Nederlandsche Bank spreekt in het algemeen over zicht van het vandaag verschenen jaarverslag 1955 van die instelling een ernstige waarschuwing uit tegen onevenwichtige inkomensverdeling. Hij spreekt de overtuiging uit, dat ons land met de loonbeslissing van maart jongstleden een periode van onzekerheid tegemoet gaat. Onder ook maar enigszins ongunstige omstandigheden zullen nadelige gevolgen niet kunnen uitblijven. Stellig kan niet worden gezegd dat bij dit loonakkoord vol doende rekening zou zijn gehouden met de invoering van de Ouderdoms- verzekering en met een huurverhoging, die in 1957 te wachten zijn. Ons land heeft de laatste twee jaren belangrijk grotere loonstijgingen doorge maakt dan overeenkomstig met de stijging van de arbeidsproduktivitei' Waarschijnlijk was inderdaad de relatieve kostenvoorsprong, die Neder land in 1953 bezat, daarvoor een voldoende rechtvaardiging. Nu echter in 1956 op dezelfde weg zal worden voortgegaan, ligt in de vergelijking met het buitenland een duidelijke waarschuwing besloten, aldus de president, dr. Holtrop De president acht het onbevredigend, dat het tekort van het in goud en convertibele geldsoorten af te rekenen deel van het lo pende betalingsverkeer groter is geworden. Dit tekort steeg tot bijna f 600 miljoen. Aan het uitblijven van een herstel van de con vertibiliteit der belangrijkste west-Euro- pese valuta's zijn voor ons land gevaren verbonden. Behalve vanuit het buitenland gingen er inflatoire impulsen op de binnenlandse conjunctuurontwikkeling uit door de lage re overheid provincies en gemeenten welke echter werden opgeheven, doordat de centrale overheid een groter beroep op de kapitaalmarkt deed dan voor dekking van haar financieringstekort nodig was. Zowel in het lopende verkeer, als vooral ook in het private kapitaalverkeer richtte zich een nog steeds belangrijke stroom van middelen op ons land, welke er toe bijdroeg zowel in de sfeer van de lopende produktie, als op de markt voor de vermogenswaar den, dat behagelijke gevoel van financiële ruimte in stand te houden, waarin de hoog conjunctuur zo gemakkelijk floreert. (De regering heeft, zoals bekend, enkele maat regelen genomen, om de geldovervloed te doen verminderen en het succes daarvan heeft zij zelve blijkens het feitelijke echec van de nieuwe staatslening aan den lijve ervaren fin. red.). De president wijst dan op de spanningen door de hoog conjunctuur opgeroepen. Elke conjunctu rele hausse draagt de kiemen in zich voor een komende terugslag. Bij een snelle ex pansie kunnen investeringen foutief blij ken te zijn, zodat disproportionaliteiten ontstaan. In de ontwikkeling van de inter nationale agrarische produktie valt ze reeds te onderkennen, in enkele belangrij ke bedrijfstakken rijst de vraag of de duur zame omvang van de toekomstige vraag niet wordt overschreden. Disproportionaliteiten kunnen zich ook ontwikkelen op het gebied van de inko mensverdeling. Wanneer het werknemers aandeel in het maatschappelijk inkomen te zeer ten achter blijft bij het ondernemers aandeel, wordt daarmede de kiem gelegd voor een. in verhouding tot de algemene toeneming van de welvaart, onvoldoende stijging van de consumptie, die tot een omslag in de conjunctuur kan leiden. Wan neer daarentegen, door een te snelle op volging van loonsverhogingen, het werk nemersaandeel te zeer op de stijging van het maatschappelijk inkomen vooruitloopt, wordt de gunstige conjunctuur eveneens bedreigd. Een hoger niveau der reële lonen vereist ook een hoger peil der industriële uitrusting. Enerzijds zien de ondernemers zich derhalve geplaatst voor de economi sche noodzakelijkheid van nieuwe, arbeids besparende investeringen, anderzijds wor den zij geconfronteerd met een verminde ring van de middelen om die investeringen te verrichten. En voorzover zij trachten zich langs de weg van prijsverhoging voor hun verhoogde produktiekosten schadeloos te stellen, dreigt er, in plaats van een reële slechts een nominale vergroting van het maatschappelijk inkomen te worden be reikt. De werknemers zullen dan ervaren dat hun loonsverhoging tenslotte geen wer kelijke inhoud heeft, de vergeten groepen zullen zich een deel van hun rechtmatig in komen zien ontgaan en de eventuele re sulterende loon- en prijsinflatie zal zich kunnen voortzetten tot het ogenblik, waar op de monetaire middelen, die nodig zijn om haar gaande te houden, blijken te ont breken. Het is vooral dit probleem, het verwe zenlijken van een juiste verdeling van het maatschappelijk inkomen, dat de Neder landse volkshuishouding zich in 1955, door de spanning op de arbeidsmarkt, heeft gesteld gezien. Sprekende over de re cente loonsverhogingen, zegt de president dat, anders dan in 1953, voor 1955 en 1956 van een bestaande of een te verwachten noemenswaardige achterstand in de lonen in het geheel niet kan worden gesproken, tenzij men met de vergelijkingsbasis zou willen teruefaan tot de jaren 1947 en 1948, toen onze volkshuishouding nog sterk de ficitair was. Het akkoord van maart 1956 is een poging tot vergroting van het werk nemersaandeel in het nationale inkomen tot boven het peil, dat in enig jaar van de periode 19491955 in feite werd bereikt. Alleen de toekomst kan leren of en in hoe verre dit doel ook inderdaad zal kunnen worden bereikt. Neemt men in het gun stigste geval aan, dat in 1956, evenals in 1955, het reële nationale inkomen per werknemer met 4 a 5 percent zal stijgen een onderstelling, welke de president te optimistisch voorkomt dan blijft, bij het uitblijven van prijsverhogingen, ongeveer de helft van de loonsverhogingen te absor beren door vermindering van het onderne mersaandeel in het nationale inkomen. Op grond van deze overwegingen komt de president dan tot de hierboven in de aan hef weergegeven mening over Nederlands onzekere toekomst. Relatieve veranderingen in het kosten- peil zijn bepalend voor de relatieve veran deringen in de concurrentiekracht. Relatie ve veranderingen in de concurrentiekracht zullen straks bepalend zijn ofwel voor de omvang der werkgelegenheid, ofwel voor de stand van de betalingsbelans. En deze laatste beheerst op haar beurt de interna tionale positie van de geldeenheid. Langs deze weg oefent het loonvraagstuk zijn invloed uit. niet slechts op de binnenlandse waarde van de geldeenheid, maar, op enigszins langere termijn, eveneens op de buitenlandse waarde. Handhaving van de externe en handhaving van de interne waarde der geldeenheid stellen grenzen voor het bij zo volledig mogelijke werkge legenheid realiseerbare loonpeil, dan wel voor de bij een gegeven loonpeil realiseer bare werkgelegenheid. (Zie ook pagina 5) De verkiezing van leden der Tweede Kamer is thans officieel vastgesteld op woensdag 13 juni. Wanneer men door ziekte of verblijf buitenslands die dag niet aan de stemming kan deelnemen, kan men vóór 30 mei bij de gemeente-secretarie van de plaats van inwoning een formulier krijgen voor stem men bij volmacht. Hierop moeten worden ingevuld de persoonlijke gegevens van de aanvrager en van diens plaatsvervanger, benevens de redenen, waarom men niet zelf zal kunnen stemmen. Dit formulier moet ingevuld en ondertekend bij de secre tarie worden ingeleverd. Als plaatsvervanger mogen alleen optre den: de echtgenoot, andere familieleden tot en met de derde graad en eventuele huis genoten. Men mag slechts voor één persoon als gemachtigde optreden, huisgenoten ech ter twee maal. De gemachtigde moet in hetzelfde kie- zersregister als de aanvrager zijn opge nomen. Bevindt men zich 13 juni elders binnen de grenzen van het land, dan kan men ter gemeentesecretarie een formulier invullen, waarop de gemeente waar men zich op 13 juni zal bevinden, moet worden ingevuld. Men krijgt dan de bescheiden om elders te kunnen stemmen. Dit geldt óók voor schippers, woonwagenbewoners e.d. DE BILT, dinsdagochtend 10 uur: In de algemene luchtdrukverdeling komen slechts geringe veranderingen voor. Op de Oceaan hahdhaaft zich een krachtig hogedrukge- bied ten westen van de Azoren. Dit fun geert als stuwend centrum voor verschil lende storingen. Het weer in West-Europa wordt door al deze storingsgebieden nauwelijks beïn vloed, maar wordt grotendeels bepaald door lokale factoren. ADVERTENTIE Morgen is 't de dag, Dat niemand zonder bloempje lopen mag. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand 60 .5 ■o- ■So SC .2 d f 2.S Helsinki onbewolkt no 3 0 Stockholm licht bew. windstil 3 0 Oslo onbewolkt windstil 5 0 Aberdeen regen n 4 0,1 Dublin nevel w 6 0 Londen zwaar bew. windstil 6 0 Amsterdam licht bew. windstil 2 0 Brussel mist windstil 1 0 Parijs nevel windstil 2 0 Bordeaux mist w 3 0 Grenoble licht bew. windstil 4 0 Nice half bew. nw 9 0 Berlijn nevel ozo 6 0 Frankfort nevel windstil 4 0 München nevel windstil 4 0,4 Ztirich mist ozo 3 0,3 Genève mist windstil 2 0 Locarno licht bew. o no 7 0 Wenen geheel bew. windstil 7 0,1 Innsbruck nevel windstil 5 Rome nevel ono 11 0 Kopenhagen regen no 3 0,1 Den Helder geheel bew. mat. nmw 5 1 Ypenburg mist zw. w 1 0 Vlissingen mist zw. nw 3 0 Eelde zwaar bew. windstil 4 0,1 De Bilt onbewolkt zw. wnw 1 0 Twente licht bew. windstil 1 0 Eindhoven onbewolkt windstil 1 0 Vlv. Z.-Limb. onbewolkt zwakke z 2 0 Neerslag laatste 24 uur. AANHOUDEND VRIJ KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dins dagavond tot woensdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met enkele verspreid optredende buien. In het binnenland weinig wind, in de kust provincies zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Aanhoudend vrij koud. 25 april Zon op 5.24 uur. onder 19.57 uur. Maan op 20.54 uur. onder 5.13 uur. Maanstanden 25 april 2.40 uur: volle maan Hoog en laag water In IJmuiden Dinsdag 24 april Hoog water: 3.08 en 15.29 uur. Laag water: 11.07 en 23.31 uur. Woensdag 25 april Hoog water: 3.49 en 16.09 uur. Laag water: 11.49 en uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1