9 Verrassende nederlagen van Rapid - tegen SHS - en BVV, tegen GVAV m EDO had aan een doelpunt genoeg voor zege op Emma Chef de Mission is vol lof Stormvogels was technisch beter, doch verloor toch van Vitesse Die Raeckse en HVS niet naar de volleybal-kampioenschappen De competitie van de betaalde voetballers Achtste plaats van Stormvogels weer minder vast De uitslagen Protesten tegen twee doelpunten Ronde van Spanje Haarlemmer Kops scoorde na rust Competities zijn nu ten einde DONDERDAG 26 APRIL 1956 VVV bleef bij Puntenverdeling Feyenoord won Vijftien Schotse amateurs naar het Continent Hoofdklasse B A be rechtsbuiten 26 april-13mei Dispensatie deelnemers Warschau-Berlijn-Praag UCI-commissie keurde baan in Luik goed Wielrennen Rome-Napels-Rome Voetbal Italic versloeg Brazilië met drie-nul DCO-voetbalsters in Soest tegen Holviams Onder alleszins redelijke omstandigheden hebben gisteravond de betaalde voetballers uit de beide afdelingen van de hoofdklasse weer een wedstrijd toegevoegd aan het respectabele aantal van vierendertig wed strijden, dat gespeeld moet worden. Veel verrassende uitslagen kwamen er niet voor. Alleen voor Rapid en BVV was het een kwade avond. Eerstgenoemde club name lijk liet zich verrassen door SHS in Den Haag en de Bosschenaren werden op eigen veld verslagen door het Groningse GVAV. Verder verliepen de wedstrijden eigenlijk wel zoals men verwachten kon. Ajax toon de nog steeds niet over haar inzinking heen te zijn door een fikse nederlaag tegen DOS en Feyenoord gaf haar supportersschare alleszins reden tot juichen door de belang rijke wedstrijd tegen Alkmaar met drie twee te winnen. Van de ploegen uit deze omgeving verloor Stormvogels in Arnhem met niet minder dan drie-één van Vitesse, terwijl EDO in Dordrecht op het nippertje Emma de baas bleef. In de stand in de hoofdklasse A kwam niet veel verandering. Door het gelijke spel echter tussen Fortuna en Eindhoven kon Sparta, dat maar één goal scoorde tegen EBOH maar toch won, naar de top van de ranglijst komen. VVV en NAC, die respec tievelijk HVC en Rigtersbleek versloegen, bleven goed volgen. Ondanks de nederlaag bleef Stormvogels toch op de achtste plaats. Haar positie is echter weer veel minder sterk geworden. Willen de IJmuidenaren het volgend sei zoen in de ere-divisie spelen, dan zullen zij heel wat beter voor de dag moeten komen in de komende weken. Hun programma is niet gemakkelijk. Thuis ontvangen zij ADO, Excelsior, Eind hoven en VVV; Ajax, NAC en Sparta zijn de tegenstanders in de uitwedstrijden. NOAD, een directe belager, speelt nog thuis: ADO, Eindhoven en Roda Sport en uit: Excelsior, Fortuna en Limburgia. Am sterdam speelt nog uit: EBOH, HVC, Sparta en VVV en thuis: NAC, Rigtersbleek, Vi tesse en VVV. Van het drietal hebben de Amsterdammers dus wel het gemakkelijk ste programma. VW liet zich niet, zoals NAC zondag Jongstleden, door HVC verrassen. Het won met twee-nul door doelpunten van Scha- torjé. DOS stond bij rust nog maar met één-nul voor tegen Ajax Lammers had gescoord maar In de tweede helft be slisten de Utrechters de wedstrijd door goals van Lammers en Van der Linden, definitief In hun voordeel. Sparta won maar op het nippertje van EBOH. Het enige doelpunt werd gemaakt door Verhoeven. Het laatste kwartier kwam EBOH fel in de aanval, maar was niet bij machte gelijk te maken. Bij Amsterdam- NOAD werd bijzonder slecht voetbal ge speeld. Goals werden er niet gemaakt. Zevenduizend toeschouwers gingen teleur gesteld naar huis. Fortuna-Eindhoven scoorden al na vijf minuten Huys uit een voorzet van Car- lier. Eindhoven vocht daarna manmoedig terug, doch toen de bezoekers ondervonden dat de Geleense ploeg in de defensie weinig kwetsbaar was, probeerden zij het met schoten van verre afstand. Na een half uur had Schmidt succes toen hij De Munck met een onhoudbaar schot passeerde. Na rust was Fortuna overduidelijk ster ker, maar de voorhoede maakte geen ge bruik van de vooral door Carlier geboden kansen. Zelfs Huys niet, die alleen voor keeper Hanssen miste. Tegen het einde van de wedstrijd kwam Fortuna in het defen sief, maar ook Eindhoven bleek niet bij machte om te scoren. De stand is thans: Veertienduizend toeschouwers waren er naar Alkmaar-Feyenoord komen kijken. De thuisclub nam een voorsprong door Smit, maar Bosselaar maakte gelijk. Door Van der Gyp kwam daarop Feijenoord aan een voorsprong, maar die werd door Michel weer teniet gedaan. Na rust scoorde Bak de winnende goal voor de bezoekers in de op zeer hoog peil staande wedstrijd. Bij SHS-Rapid was er bij rust nog niet gescoord. Na rust liet Grootveld de thuis club juichen, maar Van Melis maakte ge lijk. Everse smaakte het genoegen de „win ner" voor zijn ploeg te maken. Had het de SHS'ers wat meer meegezeten, Rapid zou met veel ruimer cijfers hebben verloren. Willem II maakte geen fouten tegen DFC. Het won door goals van J. de Jongh en Van Roessel. Ook PSV stond geen winst af aan SVV. Door Brusselers werd het één-nul en weer twee-één, nadat SVV gelijk had gemaakt. Buenen besliste na rust de strijd: drie-één. De stand is: ooocxjoocooco: Sparta 27 13 9 5 35 48-29 Fortuna 27 12 10 5 34 48-27 V. V. V 26 14 5 7 33 48-26 Eindhoven 26 11 10 5 32 44-34 N. A. C 26 14 4 8 32 38-31 Ajax 27 12 8 7 32 48-35 D. O. S 26 11 8 7 30 66-56 Stormvogels 27 9 9 9 27 52-54 N. O. A. D. 27 9 9 9 27 40-48 Amsterdam 26 10 6 10 26 45-40 Excelsior 27 9 8 10 26 42-49 A. D. O 26 9 7 10 25 48-43 Limburgia 27 8 9 10 25 42-50 Roda Sport 27 7 7 13 21 52-66 Rigtersbleek 27 8 4 15 20 41-60 H. V. C 27 5 9 13 19 35-53 Vitesse 25 6 5 14 17 37-51 E. B. O. H, 25 3 9 13 15 32-55 Enschedé 27 18 5 4 41 75-41 Elinkwijk 26 17 4 5 38 62-26 Willem II 26 15 4 7 34 56-38 Rapid 27 13 8 6 34 59-40 B. V. V 27 14 4 9 32 54-36 Feijenoord 26 13 5 8 31 71-45 P. S. V 26 14 3 9 31 66-47 Alkmaar 27 12 5 10 29 37-37 D. F. C 26 12 4 10 28 48-43 G. V. A. V. 27 11 5 11 27 53-56 Sittardia 27 9 7 11 25 53-70 M. V. V 25 10 4 11 24 43-36 Graafschap 27 7 8 12 22 37-54 S. H. S 26 9 3 14 21 41-58 S. V. V 27 8 4 15 20 48-47 E. D. O. 27 7 4 16 18 28-53 Volewijckers 27 5 3 19 13 40-92 Emma 27 3 4 20 10 23-75 In verband met het staken van de wed strijd SHSElinkwijk, is deze wedstrijd niet in de stand opgenomen. 'i Hoofdklasse A: b Fortuna-Eindhoven 8 Roda SportExcelsior X LimburgiaADO 8 DOSAjax 8 AmsterdamNOAD 0 VW—HVC 8 NACRigtersbleek 8 Sparta—ËBOH 8 VitesseStormvogels Hoofdklasse B: p Enschedéde Graafschap 8 Alkmaar—Feyenoord 8 Willem II—DFC 8 EmmaEDO Volewijckers—Elinkwijk 8 BVV—GVAV 8 SHSRapid X PSV—SVV MW—Sittardia 1—1 3—4 2—2 3—0 0—0 2—0 3—0 1—0 3—1 4—0 2—3 2—0 0—1 0-4 0—1 2—1 3—1 2—3 x»ocooc>3oocomoocxx<xx)Oooc<>dooooocococoocoocooocooooooc Dc Schotse Voetbalbond heeft 15 spelers gekozen voor de wedstrijden tegen de ama teurelftallen van Duitsland op 21 mei in Miinchen, Zwitserland op 23 mei in Luzern en Nederland op 30 mei in Den Haag. Niet minder dan 10 hunner behoren tot Queen's Park Glasgow, de enige amateurploeg die in de Schotse beroepsleague uitkomt. Aan de tournee op het continent zullen de volgende spelers deelnemen: Crampsey (Queen's Park), Samson (Hamilton Acade micals), Harnet (Queen's Park), Taylor (Hounslow), Church, Cromar, Valentine, Robb (alien Queen's Park), Charlmers (Dun- fernline Athletic), Hopper, McCann (beiden Queen's Park), McGrory (Arbroath), Devine (Queen's Park), Locke (Bromley) en Omand (Queen's Park). Vitesse heeft dankzij de doelmatige toe passing van de lange pass de strijd van het technisch betere Stormvogels gewonnen. De IJmuidenaren hatlden ontegenzeggelijk pech door twee vaardige spelers te ver liezen. Kort na het begin moest doelman De Graaf door Venus Jr. worden vervan gen wegens een heupblessure en in de tweede helft werd Tol per brancard van het veld gedragen met een vrij ernstige enkelblessure. Hij werd vervangen door Van der Meer. Een algehele wijziging van de opstelling werd daardoor noodzakelijk. Na afloop diende Stormvogels twee protes ten in: tegen het tweede doelpunt van Vitesse, omdat de scheidsrechter ten on rechte een strafschop zou hebben toegekend en tegen het derde doelpunt, omdat dit in buitenspelpositie zou zijn gescoord. Veel kans hebben de IJmuidenaren echter niet op het winnen van een der protesten, zo bericht onze correspondent. Stormvogels liet terstond na het begin- signaal aantrekkelijk samenspel zien,waar door Vitesse moeilijk op gang kon komen. Vooral de binnenspelers Snoeks Jr. en De Boer lanceerden enkele gevaarlijke aan vallen, die echter in het algemeen door te traag reageren van midvoor Luppens en te week spel van de buitenspelers H. Janssen en Van der Steen strandden op de stugge verdediging van Vitesse, waarin Hans Her berts vaak uitstekend tussenbeide kwam. Stormvogels bleef geruime tijd de toon aangeven op het middenveld, dankzij uit stekend werk van Tol en J. Janssen. Toch droegen de tegenaanvallen van Vitesse geen ongevaarlijk karakter. Arendsen gaf lange passes aan de snelle Van der Horst, waarna in de meeste gevallen Van Lent gevaarlijk positie kon kiezen. Invaller doel man Venus Jr., die na vijf minuten De Graaf was komen vervangen, bracht enkele malen in moeilijke situaties redding, al moest hij er soms zeer riskant voor uit lopen. In de 23ste minuut zette Snoeks handig door en stelde met een welgerichte voorzet De Boer in staat hard in te koppen. Even later verscheen echter Van Lent onver wacht voor Venus Jr. na een snelle rush van Van der Horst. Hy kopte evenwel val lend in de handen van de IJmuider doel man. Minder zuiver Allengs werd het samenspel van Storm vogels minder zuiver. De lange passes van de Vitessenaren stichtten steeds groter ver warring in de toch al niet al te goed dek kende IJmuider» defensie. Kort voor rust kreeg Vitesse een hoekschop te nemen. Arendsen kopte daaruit de bal bijzonder hard in. Vitesse maakte het direct na rust de IJmuider verdediging wederom zeer lastig en Freriks kon bij één zo'n aanval slechts op het laatste nippertje redding brengen toen Van Lent een vrije doorloop had. In de negende minuut wilde Arendsen zich langs twee tegenstanders wringen, doch hij werd ten val gebracht. Scheidsrechter Tui- nenburg kende Vitesse een strafschop toe, hetgeen wel een wat te zware straf was. Van Voors maakte echter geen fout (2-1). Onmiddellijk daarop maakte Tol een lelijke tuimeling bij een aanval van Vitesse. Er moest zelfs een Rode Kruis-soldaat aan te pas komen, doch diens hulp mocht ook niet baten. Tol moest per brancard van het veld gedragen worden. Van der Meer verving hem. Deze ging rechtsbuiten spe len en Luppens rechtshalf. Rechtsbuiten H. Janssen verving deze laatste als midvoor. Doorzetter gemist Veel invloed hadden deze wijzigingen niet op het samenspel in de Stormvogels- ploeg. Maar in de aanval werd nu wel een doorzetter sterk gemist. Luppens als rechtshalf deed voortreffelijk werk, doch herhaaldelijk liepen Janssen en Snoeks Jr. nu vast in de Arnhemse verdediging. De tegenaanvallen van Vitesse, die steeds wer den geleid over Van der Horst deze was Post herhaaldelijk te snel af hadden vele malen bijna succes. Venus Jr. deed evenwel uitstekend werk. In de 35ste minuut evenwel liep hij ver uit zijn doel om Huiberts de bal te ont nemen. Deze bedacht zich geen moment en schoot in de richting vanwaar Venus ge komen was: het lege doel (3-1). De Storm vogels-spelers protesteerden tegen dit doel punt wegens buitenspel. Stormvogels gaf de strijd nog niet op, doch de Arnhemmers concentreerden zich toen in de verdediging en er was tenslotte voor de IJmuidenaren geen doorkomen meer aan. ADVERTENTIE DENO TOPIC SHIRTS 19.75 Gen. Cronjcstr. 40-44 - Haarlem - Tel. 15438 In de hoofdklasse B bleek Enschedé haar achotvaardigheid terug te hebben. Het ver sloeg De Graafschap met niet minder dan vier-nul. Elinkwyk - winst op Volewijckers - Willem II - zege op DFC - Rapid - neder laag tegen SHS - BVV - nederlaag tegen GVAV - Feijenoord - overwinning op Alk maar - PSV zege op SVV - en Alkmaar vormen nu samen het eerste achttal clubs. Er liggen echter nog genoeg kapers op de kust voor dit achttal. En vooral voor de laagst geplaatsten. De toestand is voor EDO theoretisch nog niet hopeloos. Er bestaat altijd nog een kansje om een redelijke plaats te behalen. Er zouden dan echter wel heel eigenaardige dingen moeten gebeuren in de komende weken. Enschedé had al heel weinig moeite met Graafschap. Er was haast een klasse ver schil in spelpeil tussen beide ploegen. Vóór rust scoorden Van der Wel en Oonk, na de hervatting brachten Oonk en Voges de stand op vier-nul. De laatste had de bal maar voor het inschieten gehad, aangezien Abc Lenstra al het voorbereidende werk had gedaan. Lenstra overigens speelde op een voor hem ongewone plaats: rechtsbui ten. Dit op advies van de dokter, die van mening was dat de international het wat kalmpjes aan moest doen wilde hij het hele seizoen nog zonder onderbrekingen uit spelen. L'Amie en een Arnhemse verdediger weren een actie van een IJmuider aanvaller af. Het parcours van de 320456 Ronde van Spanje, die van 26 april tot 13 mei zal worden gereden. Men ziet, dat de Ronde van Spanje niet verder komt dan noord-Spanje, in het zuiden heerst dan na melijk reeds een voor wielrennen ondrage lijke hitte. Overigens is het parcours zwaar genoeg, want talrijk zijn de bergritten. De etappes zijn: 26 april: Bilbgo-Santander 203 km., 27 april: Santan- der-Oviedo 248 km. 28 april: Oviedo-Val- ladolid 255 km., 29 april: Valladolid-Ma drid 212 km., 30 april: Madrid- Albacete 241 km., 1 mei: Albacete- Alicante 227 km., 2 mei: Alicante-Valen cia 182 km., 3 mei: Valencia-Tarragona 249 km., 4 mei: rust. 5 'mei: Tarragona-Barcelona 136 km., 6 mei: Barcelona-Tarrega 133 km., 7 mei: Tarrega-Zaragoza 238 km., 8 mei: Zara- goza-Bayonne 274 km., .9 mei: Bayonne-Pamplona 153 km., 10 mei: Pamplona-San Sebastiaan 195 km., 11 mei: San Sebastiaan-Bilbao 225 km., 12 mei: Bilbao-Vitoria 207 km., 13 mei: Vitoria-Bilbao 190 km. Murcia Nog minder dan middelmatig is de stryd tussen Emma en EDO geweest. De Haar lemmers speelden iets minder slecht dan Emma en verdienden de zege dus toch nog. Overigens was duidelijk merkbaar dat twee weinig geïnteresseerde ploegen tegenover elkaar stonden, die nochtans ieder voor zich niet aarzelden er stevig, doch sportief tegenaan te gaan. Scheidsrechter Van Male zou vaak hebben kunnen fluiten voor vrije schoppen, maar hij wuifde alles met een elegant gebaar weg. Zelfs onthield hy de thuisclub in de tweede helft een strafschop wegens hands van Vervoort. Emma miste Janus van der Gijp. Daar door was zijn voorhoede helemaal machte loos. EDO gaf veel meer vaart aan zijn spel door de bal zo veel mogelijk ineens te spelen. Dat kwam de zuiverheid echter niet steeds ten goede en bovendien bleek de Emma-defensie met spil Van der Starre als uitblinker zeer moeilijk te passeren. De Dordtenaren hadden een vlotte start, maar het werd weldra duidelijk dat Doves goed geassisteerd door Berends (in de eerste helft, vervangen door Boekelaar) en Vervoort de aanvalslinie van Emma zonder al te veel moeite de baas konden blijven. Na tien minuten had EDO de juiste com binatie gevonden en meteen vloog een har de omhaal van Van Roodselaar rakelings over. Direct hierna moest Van der Starre een hard schot van de actieve Peters op de doellijn keren. Emma had overigens één sterk nadeel. Midvoor Uitenhek is door zijn leeftijd een trage speler. Erger voor de Dordtenaren was echter dat hij enkele zeer goede kansen om zeep hielp. Dat gebeurde in een periode, waarin de Haarlemse de fensie onnauwkeurig speelde en zich aan een reeks mistrappen bezondigde. Had Prins vlak voor rust wat. beheerster geschoten, dan had zijn club al met een voorsprong de thee kunnen gaan gebruiken. Ploegleider Koopmans heeft van de K. N. W. U. mededeling gekregen, dat aan vijf renners, die zullen uitkomen in de etappe- wedstrijd WarschauBerlijnPraag, dispen satie is verleend, zodat zij toch vandaag naar Warschau kunnen vertrekken. De vijf betrokken renners, t.w. Rijnders (Amsterdam), Post (Nieuw Vennep), Wolfs (Vlijmen), Braspennincx (Zundert) en Ton- ny Peters (Haarlem) hadden niet ingeschre ven voor de nationale kampioenschappen, zondag op de Cauberg. Aanvankelijk had de K.N.W.U. beslist, dat zij dan ook niet voor maandag 30 april de reis naar Warschau mochten aanvaarden. Maar dit leverde der mate grote organisatorische roeilijkheden op, dat de K.N.W.U. het. aanvankelijk geno men besluit heeft ingetrokken. De zesde man van de ploeg, Arend van 't Hof, rijdt wel in het Nederlandse kampioenschap en zal dins dag 1 mei naar Warschau vertrekken. Een delegatie van de Internationale Wiel- renunie (UCI) heeft de baan van Rocourt in Luik gekeurd, waar in 1957 de wereldkam pioenschappen zullen worden gehouden. De vertegenwoordigers van de UCI hebben ver klaard dat zij een gunstig rapport zullen uitbrengen over de piste, waarna de UCI een definitieve beslissing zal nemen. Inzake de wereldkampioenschappen op de weg geeft dc commissie de voorkeur aan Tiegens, hoewel Deinze eveneens als kandidaat was gesteld. Dat gebeurde echter niet, want de bal vloog hoog over. Hetzelfde gold voor Reppel, die Van der Gijp verving en uitgesproken de slechtste speler van het veld was. Twee minuten na de hervatting van het spel rende hij op een scherpe pass in de richting van Koelemij af, maar zijn schuiver ging naast. Toen hééft. EDO de nul maar van het scorebord gehaald. Na tien minuten leidde Van Roodselaar een aanval in en Kops rondde die met een zuivere schuiver kundig af (0-1). Daarna werd het spel aan beide kanten wel heel slecht. En slechts de doel- worstelingen en de zeven hoekschoppen van Emma gaven nog wat kleur aan de tot slecht afgezakte wedstrijd. Koelemij redde nog eenmaal zeer kundig toen Van der Hoeven was doorgebroken en kort voor het einde kreeg hij op de grond liggend een hard schot precies in de han den geschoten. Woensdag is een begin gemaakt met de I fctappëwedstrijd RomeNapelsRome om de Grote Prijs der Naties. De eerste etappe was gesplitst in twee delen, tw. van Rome naar Spoleto over 137 km, waarvan 17 km achter motoren wird afgelegd, en van Spoleto naar Perugia over 62 km. Het eerste deel eindigde in een zege voor de Italiaan Zucconelli in 3 uur 39 min. 4 sec. Zijn gemiddelde snelheid bedroeg 37,606 km per uur Zijn landgenoot Ranucci werd tweede met 42 sec. achterstand. De Luxemburger Gaul derde op 1 min. 2 sec., Stan Ockers (Belg.) vierde op 1 min. 20 sec. en de Italiaan Monti op 1 min. 31 sec. Stan Ockers won het tweede deel over 62 km in 1 uur 40 min. 3 sec. Tweede werd de Belg De Bruyne op 26 sec. en derde de Itali aan Maule op 37 sec. Na de eerste etappe heeft de Belg Ockers de leiding met 5 uur 20 min. 38 sec. Tijdens een internationale voetbalwed strijd in het San Siro stadion in Milaan heeft Italië het Braziliaanse elftal met drie nul verslagen. Veertien minuten na de aan vang van de wedstrijd, die door 100.000 voetbalenthousiasten werd bijgewoond, scoorde de Italiaanse middenvoor Virgili het eerste doelpunt. Het tweede doelpunt, eveneens van Vir gili, kwam in de tweede helft na 18 minu ten spelen. In een poging om een scherpe aanval van de Italiaan Gratton op het Braziliaanse doel te verijdelen, schoot de Braziliaanse linksbinnen de bal in het Bra ziliaanse doel. De nederlaag was de eerste van de Bra zilianen in vijf wedstrijden tijdens hun Europese reis. Naar schatting volgden 3.000.000 luisteraars en kijkers de wedstrijd via radiotoestellen en televisie in café's, radiowinkels en in hun huizen. Op Koninginnedag De dames-voetballers van DCO zullen op Koninginnedag in Soest een wedstrijd spelen tegen Holviams (Amersfoort). De recette heb ben de verenigingen en de N.D.V.B. bestemd voor de kankerbestrijding. De Haarlemse afdelings- en districtskam pioenen Die Raeckse (dames) en HVS (he ren) zijn er gisteravond in de Dalton-HBS in Den Haag niet in geslaagd zich voor de nationale volleybal-kampioenschappen te plaatsen. In de kringkampioenschappen moest Die Raeckse haar meerdere erkennen in Celebes (Den Haag) en Rammehlaars (Rotterdam), terwijl HVS verloor van RVC (Rijswijk) en Concordia (Rotterdam). Dat Die Raeckse van Celebes, landskam pioene 1955, zou verliezen was te verwach ten. Maar de rood-witten waren tegen Ram mehlaars toch zeker niet kansloos. Gonnie Takken c.s. konden echter maar zelden hun normale vorm bereiken. Vooral het spel van de Rotterdammse aanvoerster bracht Die Raeckse steeds weer in moeilijkheden. De setstanden tegen Celebes werden: 155 159, 159. Tegen Rammehlaars: (DR-R) 15—13, 8—15, 16—14, 10—15 en 12—15. HVS verloor van RVC veelvuldig lands kampioen met 158, 1715 en 158 Maar Clay en zijn mannen konden het even min bolwerken tegen Concordia. Deze vrij sterke gewestelijke-hoofdklasser won vart HVS met: 15—7, 16—14 en 15—8. De competitie De volleybal-competitie is ten einde en ook de gemengde competitie tussen Haarlemse en Amsterdamse ploegen, die hoofdzakelijk de laatste weken de aandacht vroeg. We mogen wel opmerken dat de Haarlemse ploegen zich bijzonder goed geweerd hebben, al geldt dit in mindere mate voor de dames- ploegen. Gisteravond speelde de heren-ploeg van Velox een uitstekende wedstrijd tegen de sterke VHH-combinatie. De blauw-witten verdedigden goed en ook hun aanval was capabel genoeg om VHH aanhoudend voor moeillijkheden te plaatsen. In de eerste set ging de strijd aanvankelijk gelijk op, maar tegen het eind van deze set nam VHH een nuttige 12—8 voorsprong, die niet meer af gestaan werd: 15—9. Velox nam in de twee de game overduidelijk revanche door met liefst 15—3 de balans weer in evenwicht te brengen. Het leek er veel op dat ook de Am sterdammers een dergelijke overwinning gingen behalen, want 'zij kwamen in de der de set met niet minder dan met 90 voor. Maar de club van Broeken presteerde hef om deze grote achterstand met uitstekend spel, waarbij De Koning zich in de aanval ónder- scheidde, geheel weg te werken: 99. Beweeglijk De strijd werd vinnig en zeer beweeglijk, maar de gasten trokken aan het langste eind: 1511. Velox liep in dc laatste set snel uit tot 112, maar ondanks deze grote voor sprong was de stryd nog nie' beslecht. De Amsterdammers haalden geleidelijk op, maar Kerdel. de chef de mission van de Nederlandse Uiympi- sche ploeg, heeft in Mel bourne zijn tevredenheid betuigd over de stand van zaken met betrekking tot de Oympische Spelen. Kerdel verklaarde dat hij met een ietwat bezwaard hart naar Australië was gereisd. Voor die tijd had hij alle Olympi sche foto's en litteratuur bestudeerd, maar erg enthou siast had het hem niet ge maakt. Thans is Kerdel ech ter uitbundig in zijn lof. „Eerlijk gezegd was onze indruk in Europa achttien maanden geleden niet al te best. We voelden er niet veel voor zo ver weg te gaan en we meenden dat van de organisatie in Melbourne niet veel terecht zou komen. Kort voor mijn vertrek naar Mel bourne begon mijn pessimis me wat te verminderen. Dat was toen ik Tom Carlyon ontmoette, die naar Europa was gegaan om koks voor het Olympisch dorp te zoe ken. Het vliegtuig cirkelde nog boven Melbourne toen de rest van mijn pessimis me al aardig verdween. Die eerste indruk werd later be- ve.tigd. De stad is gelar deerd met prima sportterrei nen. De stad is ook veel gro ter dan ik gedacht had. Ik realiseerde mij dat ik mij in een land bevond met echte sportmensen". „De Cricket Ground, het hoofdstadion in Melbourne, heeft de meeste indruk op me gemaakt, omdat het zo enorm groot is, het grootste dat ik ooit gezien heb. Ook heb ik een goede indruk ge kregen van het modern ont worpen zwemstadion, hoewel het jammer is dat het slechts een capaciteit van 5500 toe schouwers heeft. Het Olympisch dorp met 800 huizen is uitstekend, en het beste dat ik ooit gezien heb. Ook ben ik heel tevre den met de schikkingen be treffende het eten. Ik heb een grote belangstelling voor ille sporten ontmoet. Als het '.wemstadion driemaal zo veel mensen zou kunnen be vatten, zou het nog stellig volledig bezet zijn. Met de verlichting voor de water polo wedstrijd en was ik ech ter niet tevreden. Die moet verbeterd worden. De gebre ken die ik hier en daar ont dekt heb, zijn in het alge meen klein. De bovenlaag van het hockeyveld dient verbeterd te worden, maar de technisch directeur Er- nest Holt heeft mij gegaran deerd dat dit in orde komt. De Balarat-roeibaan, om een ander voorbeeld te noemen, is heel goed.". Kerdel zeide dat hij ook wat de organisatie betreft tevreden meent te kunnen zijn. „Ik ben er van over tuigd dat het bouwprogram ruimschoots op tijd zal zijn uitgevoerd en dat de Spelen een groot succes worden. De Nederlandse ploeg en Ne derlandse supporters zullen verbaasd zijn over wat zij hier zullen zien. Ook de me dewerking der bevolking is goed. Met enthousiasme zet men de deuren open om Olympische bezoekers onder dak te geven. Van de offi cials, van hoog tot laag, heb ik de grootst mogelijke me dewerking en hulp ont vangen". Velox liet zich niet verrassen en met Ver heem aan het hoofd werd de Amsterdamse opmars op tijd gestuit en met 1512 bereikte Velox verdiend een puntenverdeling: 22. Die Raeckse speelde tegen AMVJ. De gas ten moesten echter met te veel invallers aantreden om het Die Raeckse lastig te kun nen maken. Met 156, 1510, 156 en '38 won de club van Jac. Moolenaar en bezet nu tesamen met CIOS de tweede plaats op de competitie-ladder. Dames Het spel. waarmee Rap. tegen VI-IH ten strijde trok, koesterde hoge verwachtingen. Met mevr. Hoevens als uitstekend verdedig ster en Els van Veen als nuttig aanvalster werd het VHH bijzonder moeilijk gemaakt. Dit resulteerde in een 112 voorsprong, maar het kostte de zwart-witten nog genoeg moeite om na deze grote voorsprong de set te winnen: 1511. In de tweede set had VHH aanhoudend de leiding, maar de score kwam toch weer ge lijk: 10—10. Maar toen Rap. verzuimde om zelf in de aanval het initiatief te nemen pro fiteerden de Amsterdamse dames hier gretig van en wonnen zij deze set met 1510. Strakke serves In de derde game nam VHH na 66 een 116 voorsprong. Aanvoerster Kittie Hoe vens haalde met strakke serves keurig voor Rap. op: 1111. Maar toen profiteerde VHH van de serve. De Rap-dames konden de harde serves niet stoppen en spoedig was het 1511 voor VHH. In de laatste set gaf Rap. weer de toon aan: 30. 73, 115 en 13—7. Maar helaas liet nu het „achterveld" van de Haar lemse dames menig steekje vallen; vooral het „passen" was bijzonder slecht en de veilige voorsprong van Rap. ging geheel te niet en VHH won met 15—13 de laatste set en de wedstrijd: 31. HBC verloor zoals te verwachten was van Amstelland met 1511, 156, 715 en 158. Velox deed het echter beter tegen HND, al konden de blauw-witten slechts met 17—15 twee sets winnen. De setstanden wei-den: 10—15, 17—15, 17—15 en 15—8. In de eerste klasse heren deelden PSVH en Rapiditas de punten, waardoor beide teams de derde pleats op de ranglijst delen. De setstanden werden (Rap.PSVH): 815, 15_7, 15—7 en 8—15. De uitslagen luidden: Heren: Die RaeckseHMVJ 40, Rap. PSVH 2—3, Velox 3—Gios 3—1, Raeckse 4— Haarlem 0—3,'PSVH 2Gios 03, Velox— VHH 2—2. Dames: Velox—HND 3—1, Rap.—VHH 13, HBCAmstelland 13, SizoSant poort 03, GiosSizo 13, SantpoortGios 2 30 (Santpoort promoveert naar de tweede klasse), Hagrlem 3Raeckse 7 40. De eindstanden zijn: Hoofdkl. dames Hoofdkl. heren: D. Raeckse 12 23 HVS 12 17 Velox 12 15 D. Raeckse 12 16 Rapiditas 12 7 Velox 12 8 HBC 12 3 CIOS 12 7 Gem. comp, dames: Gem. comp. heren: D. Raeckse 7 12 Forto 7 12 SMH 7 12 Cios 7 10 Amstelland 7 9 D. Raeckse 7 10 Velox 7 7 HVS 7 9 VHH 7 6 VHH 2 7 6 Rapiditas 7 5 Velox 7 4 HND 7 4 VVGA 7 4 HBC 7 1 AMVJ 2 7 1 le klasse heren: le klasse dames: HVS 2 14 20 MHBS 14 23 HBC 14 17 D. Raeckse 2 14 18 PSVH 14 16 HVS 14 17 Rapiditas 14 16 AVC 14 15 Leon id as 14 15 D. Blinkert 14 14 Haarlem 14 12 O.G. 14 13 CIOS 2 14 10 PSVH 14 10 PSCB 14 6 Velox 2 14 2 2e klasse A dames: 2e kl. A heren OVRA 14 27 Santpoort 14 27 OSS 14 22 D. Blinkert 14 23 A.W. 14 17 PWN 14 17 Gios 14 14 D. Raeckse 3 14 14 D. Raeckse 4 14 12 Rap. 2 14 9 Rap. 2 14 12 HVS 3 14 8 Haarlem 2 14 8 Haarlem 2 14 7 Spaarnestad 14 0 Raeckse 4 14 7 2e klasse B dames: 2e klasse B heren: Vesmia 14 27 D. Raeckse 2 14 27 SSO 14 19 OVRA 14 22 Haarlem 14 17 Gios 14 21 D. Raeckse 3 14 15 Velox 2 14 15 HBC 2 14 13 D. Blinkert 2 14 11 Velox 3 14 13 PSVH 2 14 8 HVS 2 1-1 5 CIOS 3 14 5 PSVH 2 14 3 HBC 2 14 3

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7