SPECIALE KARPETTEN VERKOOP 69, TAPIJTIMPORT INEKE ALBA Smyrna-karpetten Smyrna-karpetten De grootste onder de grootsten: Wereldomroep kan de vleugels nog niet wijd genoeg uitslaan Kort en bondig RALEIGH Zenderpark en studioruimte zullen pas over enige jaren op peil zijn Amsterdamse Beurs Lisse Haa riem merm eer Bennebroek Hillegom Zandvoort U weet toch... J. J. A. v. d. Linden Kampervest 53 hoek Turfmarkt 23 Bloemendaal speelt tegen Kennemerland Gelijke capaciteit bij stijgende vraag Zo mogelijk reeds in juni markt in Oud-Schoten C.H.U. in Lisse hield geslaagde forum-avond Burgerlijke Stand van Lisse Burgerlijke Stand Haarlemmermeer Nationale herdenking in Bennebroek Sluiting secretarie en gemeente-bedrijven Handelsvereniging hield ledenvergadering Nationale herdenking Scheepvaart VRIJDAG 27 APRIL 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Radio Nederland Wereldomroep ons visitekaartje voor oost en west, noord en !Ujd heeft een jaar van grote activiteit achter de rug. Totaal werd 1601 uur uit jezonden, hetgeen neerkomt op 16 3/4 uur per etmaal. Naar 93 landen werden totaal ;j28 transcriptieplaten verstuurd. De ge- lamcnlijke tijdsduur van dit bijzonder be langrijke goodwill-wcrk bedroeg 2579 uur, verdeeld over 26 verschillende talen; 51 pet bestond uit muziek, 49 pet uit gesproken ff0ord. Het aantal van de door Radio Ne derland Wereldomroep in het buitenland geplaatste transcripties kwam met dit jaar cijfer op 87.964 stuks. De hoop, dat de ingebruikneming van de eerste 100 kiloWatt-zender zou kunnen samenvallen met het 13 oktober 1955 ge vierde tweede lustrum van Radio Neder land Wereldomroep, werd de bodem inge slagen. Materiaalschaarste en spanningen op de arbeidsmarkt leidden tot een nieuwe verschuiving van het tijdstip van de defini tieve oplevering, die thans in juni van dit jaar wordt verwacht. De drie andere nieuwe zenders zullen dan in betrekkelijk snel tempo volgen, zo dat omstreeks het voorjaar van 1957 het gehele nieuwe zenderpark in bedrijf zou kunnen zijn. Het gebouw, waarin de zenders worden opgesteld, is inmiddels vrijwel gereed ge komen. De kwestie van de huisvesting zo wordt in het jaarverslag 1955 gezegd heeft vrijwel voortdurend zorgen gebaard: Nu het zendervraagstuk zijn oplossing na dert, wordt de huisvestingskwestie van alles overheersende betekenis. Het ruimte gebrek wordt steeds nijpender.- De hoop is echter gewettigd, dat binnen afzienbare tijd een begin van uitvoering zal worden gegeven aan een nieuw studio gebouw. Maar ook dan zal het ongetwijfeld nog verscheidene jaren duren, voor de Wereldomroep de eerste vruchten van deze uitbreiding zal kunnen plukken. Het be stuur van de Wereldomroep is dan ook met grote zorg vervuld hoe in de tussen tijd aan de steeds dringender eisen van een behoorlijke bedrijfsvoering tegemoet zal moeten worden gekomen. Het acht het niet uitgesloten, dat onze internationale positie in de voor ons liggende jaren ern- WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Op de middag van Koninginnedag speelt de voetbalvereniging Bloemendaal een vriendschappelijke wedstrijd tegen Ken nemerland op het terrein in Bloemendaal. Aan deze wedstrijd is een prijs verbonden, waarom jaarlijks zal worden gespeeld. De wedstrijd begint des middags om halfdrie. Jaarverslag Figee Het verslag over 1955 van de N.V. Haar- lemsche Machine Fabriek voorheen ge broeders Figee te Haarlem constateert, dat ook dit jaar werd gekenmerkt door een grote bedrijvigheid in de werkplaatsen en een stijgende vraag naar de produkten. Zo wel de industrie als de scheepvaart hier te lande breiden in krachtig tempo uit, zodat op ruime schaal kranen en dekwerktuigen worden aangeschaft. Het bleek helaas niet mogelijk de prodnktie-capaciteiten hier mede gelijke tred te doen houden. De buitenlandse concurrentie doet zich onverminderd gelden. Des te meer is het noodzakelijk, dat de Nederlandse industrie haar exportrelaties behoudt. In nauwe samenwerking met enkele andere Neder landse kranenfabrikanten kon een aantal opdrachten voor het buitenland worden uitgevoerd. De baten hebben bedragen f 1.205.853 (f 891.433). Na afschrijvingen en reser- vringen resteert een saldo winst van f 249.892 (f 194.033). Zoals reeds bekend gemaakt is wordt een dividend voorgesteld van 11 percent (9 percent). Het vooruit zicht op een volledige bezetting van de technische staf en de werkplaatsen in de eerstvolgende jaren en de steeds aanhou dende vraag doet de directie de toekomst met vertrouwen tegemoet zien, hoewel nog niet te beoordelen valt, welke invloed de te verwachten loonsverhogingen op de resultaten zullen hebben, aldus het verslag. Slotkoers gisteren 3-3%% Nederl.'47 96% 3% Nedl. 1962/64 97% A. K. U 317% Calvé Delft 326 Van Gelder Zonen 257 K. N. Hoogovens 333% Nederl. Ford 460 N. Kabelfabriek 336 gew.Philips Gloeil. 332% pref.Philips Gloeil. 205 Unilever 391% Wilton Fijenoord 300 Dordtsche Petrol. 771% Konkl. Petroleum 754% A'dam Rubber 109% Holl. Amer. Lijn. 199% N. Scheepv. Ünie 203 Phs. van Ommeren 308 H. V. A 126 Verg. Deli Mijen 147 Amsterd. Bank 248% Ned. Handel Mij 222% Rotterd. Barxk 217% Twentsche Bank 231 Anaconda Copper 76% Bethlehem Steel.. 162 U. S. Steel 60% General Motors 43% Shell Union 77 Tidewater 46% Openings koersen 97 97% 321 330 258 335 460 336 339 205 400% 799 782 102 200 204 308 125 145 248 A 222% 217 y 231 76% 163 61% 44 80 45% stig nadeel van deze achterstand zal onder vinden. De middelen om het nieuwe zenderpark zijn hoogste rendement te geven en de zenders volkomen te doen beantwoorden aan het doel, waarvoor zij werden ge bouwd, ontbreken vooralsnog. Door de beperkte omvang van het hui dige zenderpark is het tegenwoordige zend- schema in feite onbeweeglijk geworden. Deze starheid vormt een groot nadeel. Zij verhindert bijvoorbeeld dat belangrijke emigratiegebieden als Canada, waarheen alleen na de oorlog al meer dan honderd duizend Nederlandse emigranten zijn ver trokken, een langere uitzending krijgt dan de huidige 30 minuten per dag. Er zijn nog andere onvolkomenheden, die echter niet op te lossen zijn zolang er niet meer arm slag is gekomen door nieuwe zenders en meer studioruimte. Wat de transcriptiedienst betreft, vrij aanzienlijke aantallen programma's werden de wereld ingestuurd. De Nederlandse di plomatieke posten in het buitenland be wezen grote diensten bij het plaatsen der programma's. En dat deze programma's ge waardeerd worden, bewijzen de talrijke brieven van luisteraars. Naar wij vernemen streeft de dienst Haven- en Marktwezen te Haarlem er naar reeds half juni de eerste weekmarkt in Oud-Schoten te kunnen houden. Volgende week heeft daartoe overleg plaats met de organisatie van marktkooplieden. Ook zal de instelling van de markt, voor wat de practische kant aangaat, met het wijk- comité besproken dienen te worden. Voor dal de eerste markt gehouden kan worden dienen Gedeputeerden trouwens nog het raadsbesluit goedgekeurd te hebben. De omvang van de toekomstige markt wordt op ongeveer de helft van die in de Floresstraat geschat. De plaats is voorlopig de Jan Luyckenstraat ter hoogte van de Eksterstraat. Slaagt de proef en neemt het aantal deelnemers belangrijk toe, dan is het niet uitgesloten, dat men in de toe komst naar de Eksterstraat verhuist. Daartoe zou dan echter het middengazon vervangen moeten worden door een tegel plateau. Operakoor „Bel Canto" trad op voor bejaarden Deze week heeft het operakoor „Bel Canto" een operaconcert gegeven in het Tehuis voor ouden van dagen aan de Schotersingel te Haarlem. Uitgevoerd^ wer den koorwerken uit o.a. „Nabucco", „II Trovatore", „I Lombardi" en „Carmen". Als solisten werkten mede mevrouw Gun- ters, mejuffrouw Kooyman en de heren Van Huit en Smit. Vermeld dient te wor den een solo uit Carmen, gezongen door mejuffrouw Kooyman en de cavatine en aria in het openingskoor van „Nabucco", gezongen door P. A. van Huit. Voorts werkte mede de declamatrice mevrouw C. van Willigen-Ree. o.a. in „De Bruid" van J. Prins. De muzikale leiding berustte bij Bep Ogterop. De begeleiding was in goede handen bij mevrouw Rie Vring-Servaas. Het geheel was een zeer geslaagde avond voor de ouden van dagen en het operakoor „Bel Canto". Een woord van dank door de directrice van het Tehuis besloot de uit voering. Voor het eerst in het bestaan van de af deling Lisse van de Christelijk Historische Unie werd een forumavond georganiseerd, welke avond Lot een groot succes is ge worden, gezien de belangrijke onderwerpen die aan de orde gesteld werden. De voorzitter van de CHU te Lisse, de heer Adr. de Vries, wees in zijn inleidend woord op hef. vijftigjarig bestaan der af deling, welk feit in het najaar feestelijk zal worden herdacht, daar nu de gedachten reeds teveel in beslag worden genomen door de actie voor de verkiezingen. Ook memoreerde hij, dat door de voorzitter der AR-kiesvereniging te Lisse, de heer Mon- tagne en de vice-voorzitter der AR-partij, de heer A. B. Roosjen, gewezen werd op de wenselijkheid van meer en nauwer con tact tussen CHU en ARP. Het forum voor deze avond bestond uit de heren S. H. van Eijbergen, van Katwijk aan Zee, lid der Provinciale Staten, de heer D. van der Kwaak, wethouder van finan ciën te Leiden en lid der Provinciale Sta ten en ds. C. Jongeboer, Nederlands Her vormd predikant te Lisse, die de plaats in nam van de heer Van Mastrigt, hoofd bestuurder van het CNV. De heer Adr. de Vries had als voorzitter der plaatselijke afdeling de leiding van het forum. De heer De Vries riep een hartelijk wel kom toe aan het bestuur van de afdeling Lisserbroek, met welke afdeling deze avond belegd werd. Hierna gaf hij het woord aan de leden der kiesvereniging om aan het forum vragen te stellen. Onderwerpen van allerlei aard, de binnenlandse en buiten landse politiek betreffende, werden aan het forum voorgelegd. Op voorbeeldige wijze heeft het forum de onderwerpen behan deld op een voor ieder begrijpelijke wijze, zodat deze avond zeer geslaagd kan worden genoemd. Veiling Hervormde Gemeente Een donderdagavond door de Nederlands Hervormde Gemeente in Lisse in gebouw Rehoboth gehouden veiling heeft ruim f4500 opgebracht. GEBOREN: Elisabeth Martina Johanna, d. van J. W. van Duin en A. H. Opdam: Gerar- dus Wilhelmus, z. van W. P. van Dyk en N. N A v d Plas; Theodora Maria Wilhelmi-na, d." van A. v. d. Berg en J. P. Wessels; Hen- dricus Laurentius Marinus, z. van G. de Haas en Th. M. van Beek. ONDERTROUWD: Chr. L. J. Jansen en M. Groenedijk. GETROUWD: W. A. T. Nulkes en H. M. J. v. d. Hulst; J. H. Kurvers en G. B. C. Mol- kenboer; P. L. Opdam en D. v. d. Voort. OVERLEDEN: Lena Cornelia v. d. Graaf, wed. van C. v. d. Zaal, 72 j.: Cornelis Prlns, echtg. van M. v. d. Laan, 66 j.; Catharine Maria Josephina van Zijl, 81 j. BINNENLAND Onmaatschappelijkheid. De minister van Maatschappelijk Werk, mr. F. J. F. M. van Th iel, heeft de adviescommissie Bestrij ding Onmaatschappelijkheid geïnstalleerd. De commissie heeft tot taak de minister schriftelijk advies uit te brengen omtrent de organisatie van het werk ten behoeve van de bestrijding der onmaatschappelijkheid, de methodiek van het werk ten behoeve van de opheffing van maatschappelijk niet-aange- paste gezinnen en de opleiding van beroeps krachten en vrijwilligers voor onmaatschap- pelijkheidsbestrijding. - Handel met Finland. Te Helsinki is een handelsakkoord tussen Nederland en Finland geparafeerd voor de periode april 1956 tot en met maart 1957. Finland zal hoofdzakelijk hout en houtprodukten, zoals cellulose, hout slijp, papier en papierorodukten leveren, Ne derland zal bloembollen, groenten en fruit boomkwekerijprodukten, alsmede chemische produkten, textiel, elektrotechnische produk ten. machines en schepen aan Finland leveren „Sittard" te water. Van de werf Van Niestern Scheepsbouw Unie N.V. te Helle- voetsluis is de voor de Koninklijke Neder landse Marine in aanbouw zijnde mijnen veger „Sittard" te water gelaten. De „Sit tard" is een der 32 mijnenvegers, die op 14 Nederlandse werven voor Amerikaanse rekening worden gebouwd. HAARLEM EN OMGEVING Lezing. Zondag 29 april, Rembrandt theater: 11 uur. dr. Paul Julien houdt een lezing met lichtbeelden over „De Pigmeeën van Midden-Afrika". Poppenspel. Tijdens de jeugdleiders vormingsavond van het clubhuis „Naast de Appelaar", die op maandag 7 mei in het club huis aan de Damstraat in Haarlem gehouden wordt, zal de secretaris van de Hervormde Jeugdraad, de heer Tamsma, spreken over „Het poppenspel in het jeugdwerk". Bouwkunst in India. Onder auspiciën van de Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst en de Bond van Nederlandse Ar chitecten houdt architect W. B. Tromp donderdagavond 3 mei in restaurant Brink man n een lezing met lichtbeelden over „Het leven en bouwen in India". Auto in brand. Donderdagmiddag om streeks kwart voor vijf is bij het starten van een motor brand ontstaan in een auto, die gestald stond in een pakhuis aan de Oranje- boomstraat. nabij de Oost-Indiëstraat te Haarlem. Met zand en een schuimblusser is het vuur geblust. De schade was gering. Goed afgelopen. Nadat een zesentachtig- jarige dame uit Heemstede donderdagmor gen om negen uur uit een autobus van de NZH bij de halte Hertenkamplaan te Haar lem was gestapt hoorde de bestuurder bij het wegrijden geschreeuw. Hij stopte onmiddel lijk en toen bleek, dat een been vain de Heem steedse dame in aanraking was geko men met het achterwiel. Zij is voor onder zoek naar de Maria-stichting overgebracht, waar bleek, dat haar linkerkuitbeen ge kneusd was. Later is zij naar haar woning vervoerd. GEBOORTEN: Abraham Johannes, z. van A- Gabel en C. M. M, Gokke; Leendert Cor: nelis, z. van J. Boeve en J. Blom; Regulus Hendrik us, z. van T. J. van Alphen en C. M J. Dobbelaar; Wilhelmus Cornelis Jacobus, z. van J. H. van Dongen en W. H. van der Zwan; Erik Gerrit, z. van G. van der Puij en C. L. Heikens; Henricüs Wilhelmus, z. van N. Blom en G. G. van Steijn; Jan Bastiaan z. van W. C. de Laat en G. voor de Dag Petronc'la, d. van G. Meijer en K. Donker Johamnis, z. van J. A. Arensman en G. Kool haas; Johanna Cornelia, d. van J. P. J Beemsterboer en M. Calvelage; Johannes Cornelis. z. van J.W. van der Meer en C. A. M Braak;. Alfred Dirk, z. van L. Schömhage en A. Middelkoop: Ingeborg Irene, d. van P L. Knibbe en C. J. Quaak; Johan, z. van J A. P. der Weduwen en A. van der Meer Jacobus, z. van G. J. Hoendermis en G. W Algie; Pieter Cornelis. z. van D. van Stayer den en R. H. van Duijvenboóe; Janny Pieter nella, d. van J. H. Naberhuis en P. de Zoete Gérrigje Catharina, d. van N. Wakker en J G. van de Graaf. ONDERTROUWD: A. Lagendijk en C Schönhage: W. Tas en Z. van Bloemendaal D. T. Broxterman en B. M. Braak; P. Zuider duin en G. G. van Oosten; M. C. Apswoude en M. C. M. Zwetsloot; A: A. Bosman en G. C Louter; F. A. Tieken en A. M. van der Veldt. GETROUWD: H. W. J. Müller en J. H. Koolbergen: P. J. A. van der Plas en A. T Vester; J. Barends en -J. M. Verberne; J. H Langenberg en E. B. S. de Visser; J. Osse waarde en P. C. Mes; L. Loot en G. Visbeen A. Guldemeester en J. S. van Rijswijk; K Oppelaar en K. Honcoop; S. de Koning en W van der Weele; J. Blinkhof en M. Onder de Linden. OVERLEDEN: Johannes Petrus Roozen 82 j., wedn. v. R. M. van den Bos; Gradus van Rijswijk, 76 j., wedn. van Maria Touw. Op de nationale herdenkingsavond op 4 mei in Bennebroek zullen herdacht worden de militairen van de Nederlandse strijd krachten, de zeelieden, de verzetstrijders en de gealliëerde militairen die in de oor logsjaren voor de bevrijding van het ko ninkrijk zijn gevallen. Van des avonds zes uur af zullen van alle openbare gebouwen, particuliere woningen en vaartuigen de vlaggen halfstok gehan gen worden. Om kwart voor acht zal ieder kunnen deelnemen aan een stille tocht naar het monument, die zal beginnen bij de oude tram brug. Van kwart voor acht af tot tegen achten zullen de klokken van alle kerken luiden. Om acht uur zal op de herdenkings plaatsen twee minuten stilte in acht wor den genomen. In overeenstemming met de geest die onze gevallen helden, die naamloos stre den, bezielde, zullen geen toespraken wor den gehouden. De weg naar de plaats der plechtigheid zal te voet, zonder vlag of vaandel worden afgelegd. Door het gereformeerd kerkkoor wordt een toepasselijk lied gezongen. Er zal gelegenheid bestaan tot het bren gen van een eenvoudige hulde, door het strooien van bloemen op de plaats der her denking. Begeleid door het fanfarecorps zal men gezamenlijk het eerste en zesde vers van het Wilhelmus zingen. De stille tocht kent stand noch rang. Alleen de rechtstreekse nabestaanden der gevallenen zullen een bijzondere plaats aan het hoofd van de stoet kunnen innemen. Burgemeester en wethouders van Hille gom maken bekend, dat de secretarie en de gemeentebedrijven op maandag 30 april gesloten zullen zijn. SPREEKUUR B. EN W. Met het oog op koninginnedag, de natio nale herdenkingsdag op vrijdagavond 4 mei en het bloemencorso op zaterdag 5 mei komen de spreekuren van de burge meester en wethouder Van de Boer in Hillegom gedurende de week van 30 april t/m 5 mei te vervallen. Wethouder Van Dam zal die week spreekuur houden op dinsdag 1 mei van 18.30— 19.30 uur. De Zandvoortse handelsvereniging hield donderdagavond in hotel Keur een niet zeer druk bezochte ledenvergadering onder leiding van de tweede voorzitter, de heer W. v. d. Werff. Deze deed mededelingen over de toe stand van de voorzitter, de heer M. Weber, die in het Diaconessenhuis wordt ver pleegd. De heer Van der Werff sprak de beste wensen uit. Namens het actie-comité gaf de heer J. Kroon een uiteenzetting van de komende winkel- en veilig verkeeractie, die van 12 tot 26 mei zal gehouden worden ter opening van het seizoen, over welke actie wij reeds uitvoerig berichtten. Het bleek, dat hier voor bij de aanwezigen grote belangstel ling bestond en dat de verwachting mag worden gekoesterd, dat vrijwel alle Zand voortse winkeliers hieraan zullen mede werken. Tenslotte werd de functieverdeling van het nieuwe bestuur bekend gemaakt en wel als volgt: voorzitter de heer M. Weber; tweede voorzitter de heer W. van der Werff; eerste secretaris de heer J. Kroon; tweede secretaris de heer C. Schaap; pen ningmeester de heer H. F. Hose; leden me vrouw A. Blaauboer en de heer B. Bosman. Optocht op Koninginnedag Het bestuur van de Oranjevereniging „Zandvoort" deelt mede, dat de aanmel ding voor de optocht op Koninginnedag bevredigend verloopt. Tot nu toe werden reeds 600 inschrijvingen geboekt. Deelname aan deze Oranje-optocht is nog mogelijk, indien men zich maandag voor halfdrie op het 'Üe Favaugeplein heeft gemeld. „Humanisme in het verzet" Donderdag 3 mei houdt de gemeenschap Zandvoort van het Humanistisch verbond de laatste bijeenkomst in dit seizoen. Voor leden en genodigden zullen de heer en me vrouw J. H. de Reus te Zandvoort spreken over het onderwerp; „Humanisme in het velzet". De commissie „Nationale herdenking" te Zandvoort, heeft besloten op de nationale herdenkingsdag op 4 mei om 7 uur weder om een herdenkingsbijeenkomst te houden in gebouw „Monopole". De Hervormde predikant ds. C. de Ru kapelaan L. Cornelis en de heer P. Brüne zullen het woord voeren. Het samenzijn wordt besloten door koorzang van het r.k. Kerkkoor, waarna de jaarlijks „stille tocht" van het Stationsplein af zal aanvangen om 19.40 uur, via de Van Speykstraat naar het monument in het Vijverpark. Bij het monu ment zullen bloemen worden gelegd. Viering eerste mei De afdeling Zandvoort van de Partij van de Arbeid zal dinsdag in theater Monopole de eerste mei vieren. Des middags wordt voor de kinderen een groot feest georgani seerd, des avonds zal tijdens de 1 mei viering als spreekster optreden mevrouw J. A. Hille-Kalsbeek. Mieke van Oorschot zal voordragen en Adri Kaan zingt liedjes bij de gitaar. Voorts werken mee de accordeonvereni ging „Zandvoort" en de afdeling Zandvoort van „De Stem des Volks", die in samen werking met de Zandvoortse muziekkapel zal uitvoeren „Judex" uit de mis „Morset Vita" van Ch. Gounod en het „Gloria" van H. van Zutfen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Arie William, z. van A. H. Boele en T. van der Roert: Franciscus An- thomus Christiaan, z. van C. G. van Haasted en A. J. van der Velden; Henri Leopold Christiaan. z. van H. L. C. Lansdorp en B. M. Duijts; Ellen Charlotte, z. van P. Keur en S. C. van Zalingen; Pieter Ariën, z. van A. Mastenbroek en S. J. Bokhorst. ONDERTROUWD: J. L. Zwarter en C. Q. F. Longayroux; P. L. P. Sourbag en M. G. Schrama. GEHUWD: L. F. van Holten en M. G. M. de Groet: P- C. Goossens en A. Schuiten. OVERLEDEN: M. C. Moordhoff, 54 j., echtgenote van B. Bakker. Gaasterkerk, pass. 26 Gibraltar n. Marseille. Graveland, 26 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Guineekust, 26 te Le Havre verw. Gaasterland, 27 te Santos. Gooiland, pass. 26 Kaapverd. eil. n. Las Palmas. Grootekerk, 26 v. Suez n. Aden. Haarlem. 26 te Port Au Prince. Hestia, 26 te Guanta. Ivoorkust. 25 te Amsterdam. Jagersfontein, 26 te Port Elizabeth. Jupiter, 26 te Rotterdam. Japara. 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Jason. 27 te Curacao. Kota Gede, 26 t;e Suez. Kabylia. pass. 25 Guardafui n. Suez. Kalydon, 25 v. Rotterdam n. Holtenau. Kabylia. pass. 26 Perim, 30 te Suez verw. Kota Baroe, pass. 26 Finisterre n. Lissabon. Kinderdijk, 26 te Rotterdam. Kopionella, 26 v. Curacao n. Freeport. Leto, 25 v. Port Said n. Rotterdam. Luno, pass. 26 Gibraltar n. Lissabon. Laurenskerk, pass. 26 Ouessant n. Le Havre. Leersum, 26 te Amsterdam. Loenerkerk, 26 rede Damman. Lekkerkerk, pass. 26 Daeclalusrif n. Suez. Lindekerk, 26 te Antwerpen. Laagkerk, 27 te Aden. Lekhaven, 26 v. Buenos Aires n. Santos. Laertes, pass. 26 Malta n. Liverpool. Loosdrecht, 26 v. Amsterdam n. Londen. Langkoeas, pass. 26 Guardafui n. Djeddah. Linge. 26 v. Cardiff n. Dakar. Modjokerto, pass. 26 Minikoi n. Singapore. Musi, 27 te Singapore verw. Macoma. 26 te Berre. Muiderkerk. pass. 26 Kp. Roca n. Antwerpen. Maaskerk, 27 te Amsterdam. Maasdam, 26 v. Halifax n. New York. Mataram, 26 v. Genua n. Rotterdam. Nanusa, 27 te Abadan. Oberon, 26 te Aruba. Ootmarsum, 26 v. Antwerpen n. Houston. Oranjestad, 25 te La Guaira. Oranjefontein, 25 300 m. w.z.w. Walvisbaai naar Las Palmas. Oranje. 26 v. Port Said n. Suez. Pygmalion, 26 te Amsterdam. Papendreeht, 28 te Bajogrande verw. Poelau Laut. 26 v, Amsterdam n. Hamburg. Polydorus, 26 te Charleston. Peperkust. 26 200 m. z. Dakar n. Freetown. Prins Alexander, pass. 26 Kp. Race n. Le Havre. Prins Casimir, pass. Quebec n. Montreal. Pieter S. 27 v. Swansea n. Rotterdam. Prins Willem 2. 27 te Chicago. Ruys. 26 te Singapore. Rijndam, 26 v. Southampton n. New York. Roepat, 26 nog rede Suez. Radja, 27 te New Orleans. Rijnkerk, 27 te Port Said. Scherpendrecbt. pass. 25 Flores Az. n. R'dam. Slamat, 26 te Penang. Straat Soenda, 26 te Port Elizabeth. Schiedijk. 26 te Antwerpen. Stentor. 25 360 m. w. Ouessant n. Barbados. Siaoe. 26 te Padan. Swartenhondt. 27 te Priok verw. Sunetta, 26 250 m. n.o. Socotra n. Lor Marques. Samarinda. 26 v. Port Said n. Napels. Sarangan, 26 te Rotterdam. Stad Alkmaar, 26 v. Kaapstad n. Pt. Elizabeth. Stad Schiedam, 26 v. Melilla n. Rotterdam. Talisse, 26 te Halifax. Trajanus, 26 te Cristobal. Tero, pass. 26 Kanarische eil. n. Rio de Janeiro. Tarakan, 26 te Port Sudan. Tiba, pass. 26 Borkum n. Bremen. Teiresias, 26 te Singapore. Tibia, 26 90 m. o. Surabaja n. Geelong. Tabian. 27 te Colombo. Tara. 27 te Rotterdam. Tjisadane, 27 te Santos. Van Riemsdijk, 26 te Tj. Priok. Van Noort, 25 130 m. o. oostpunt Nw. Guinea n. Hollandia. Van Neck, 26 te Hongkong. Van Riebeeek. 25 v. Singap., 27 te Belawan verw. Waal, 26 te Tanger. Wonogiri, 27 te Priok Wonosobo, pass. 26 Aden n. Bahrein. W Alton Jones. 26 v. Port Said n. Philadelphia. Woensdrecht, 27 te Portland. IJssel, 26 v. Amsterdam n. Hamburg Zeeland SSM, 26 op de Thames. Zonnewijk. pass. 25 Key West n. Savanna. Zeeland KRL, 26 te Abadan. KLEINE VAART Ameland, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Att S, 26 v. Rotterdam n. Anewerpen. Advent, verm. 26 v. Sunderland n. Stubbekobing. Albergen, 26 v. Huelva te Silloth. Anna B, 26 v. Rotterdam n. Immingham. Arnoudspolder, verm. 26 v. Antwerpen n. R'dam. Audaeia, 26 v. Cardiff te Swansea. Appingedam, 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Aegis. 26 v. Amsterdam n. Curacao. Artemis, 26 te Dordrecht, v. Moenga n. Bremen. Aco. 27 v. Grangemouth te Dieppe verw. Altho, 26 v. Teig.nmouth te Amsterdam. Brem, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Badzo, 26 v. Londen te Rotterdam verw. Bernard John. verm. 27 v. R'dam n. Alexandria. Birmingham, 26 v. Grangemouth te R'dam verw. Betty, 26 v. Sharpness te Teignmouth verw. Binnenhaven. 27 v. Rochester te R'dam verw. Bestevaer, 26 v. Dover te Rotterdam. Deneb. 26 v. Duinkerken te Rotterdam. Dido. 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Dubhe, 26 v. Uddevalla te Rotterdam. Erasmus, 26 v. Chatham te Londen. Expo, 26 te Amsterdam. Finlandia. 26 v. Middlesbro te Rotterdam. Franse v. Seumeren, 27 v. Odense te R'dam verw. Ferocia. 26 v. Vannes n. Casablanca. Fraternite, 26 v. Rotterdam n. New Ross. Flevo, 24 v. Bilbao te Bordeaux. Gerrie S, 26 v. Antwerpen n. Cork. Gaasterland, 26 v. Goole te Rotterdam. Haskerland, 26 v. Rotterdam te Leith. Hoflaan. pass. 26 Finisterre n. Tonnay Charente. Ida Pieter, 26 v. Fowey te Amsterdam verw. Joost, 21 v. Immingham te Rotterdam. Jupiter. 26 te Rotterdam n. Tunis. John M, 26 v. Isle of Grain te Dover. Jaba, verm. 26 v. Zaandam n. Korsor. Jonan, 26 v. Amsterdam n. Le Havre. Jan Kreumcr, 26 v. Rotterdam n. Londen. Johannes. 26 v. Swansea te Amsterdam. Johnny. 26 v. Swansea te Amsterdam. Kaap St. Vincent, pass. 26 Vlissingen n. Antw. Kemphaan, verm. 26 v. Hamburg n. Hull. Kroonborg, 26 v. Boston te Rotterdam. Kaap Falga. 23 v. Flensburg n. Vestervik. Liberie, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Lindesingel, pass. 26 Vlissingen n. Helsinki. Lydia, 26 v. Londen te Rotterdam. Lacra, pass. 26 Brunsbüttel n. Malmö. Leendert B, 28 v. Livorno te Rotterdam verw. Leuvehaven, verm. 27 v. Gotenburg n. R'dam. Lindesingel, 26 v. Antwerpen n. Helsinki. Larix, 23 v. Eayonne n. Garston. Marne, 26 v. Rotterdam te Amsterdam. Morag, 26 v. Goole te Rotterdam verw. Megrez N, 26 v. Montevideo te St. Vincent. Medea, 26 te Rotterdam v. Immingham. Noordster, 26 v. Koge te Amsterdam. Nassauhaven, verm. 27 v. R'dam n. Kopenhagen. Nieuwland, 26 v. Grangemouth te Rotterdam. Notos. 25 te Alexandrië n. Rhodes. Oosterburgh, 26 v. Oxelosund te Stockholm. Oleum, pass. 26 Holtenau n. Rotterdam. Phidias,'26 v. Amsterdam n. Hamburg. Plato, 25 v. Algiers n. Rotterdam. Pygmalion. 26 te Amsterdam n. Pto. Llmon. Pavo, 22 v. Bordeaux n. Grangemouth. Ponza, 23 v. de Tees n. Tonnay Charente. Rose Marie, pass. 26 Vlissingen n. Gent. Raket, 27 v. Macduff te Rotterdam verw. Rijnhaven, verm. 26 v. Casablanca n. R'dam. Rakel, 27 te Rotterdam verw. Strabo, 26 te Rotterdam n. Algiers. Senang, 26 te Amsterdam n. Kopenhagen. Strabo, 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Sonsbeek, 26 v. Rotterdam te Amsterdam. Senang, 26 v. Oporto te Amsterdam. Tempo, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Tilly, 23 v. Goole n. Nantes. Unitas, pass. 26 Vlissingen n. Newcastle. Volharding, verm. 26 v. Marseile n. Genua. Virgo, 26 v. Par te Antwerpen verw. Wulp, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Westpolder, 26 v. Guernsey te Antwerpen. IJssel, 26 te Amsterdam n. Hamburg. Zus, 26 v. Goole n. Hamburg. SLEEPVAART Blankenburg, pass. 26 Holtenau n. Stralsund. Gele Zee, 25 v. Newport n. Dartmouth Goeree, pass. 25 Algiers n. Port Said. Loire, 26 te Dunston on Tyne. Noordzee, 25 200 m. n. Massawa n. Kandia. Rode Zee, 26 v. Antwerpen n. Landskrona. Witte Zee, 25 v. Saigon n. Oran. Artemis. 26 te Dordrecht. Aegis, 26 v. Rotterdam n. Curacao. Alkaid, 26 te Rotterdam. Andijk, 26 te Londen. Albireo, 25 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Alchiba, 26 te Rotterdam. Almdijk, 26 te Antwerpen. Ainsteldiep, pass. 25 Azoren n. Hampton Roads. Amstelpark, 26 te New York. Arendsdijk, 26 te San Francisco. Arendskerk, 26 te Sydney. Aalsdijk. 27 te Belawan. Abbekerk, 26 v. Bangkok n. Hongkong. Alhena, 26 te Rio de Janeiro. Aludra, 26 v. Karachi n. Chalna. Amstelkroon. 26 v. Aden n. Sydney. Alderamin, 25 v. Bremen n. Antwerpen. Amstelveen, 26 360 m. o.z.o. Ras Al Hadd naar Mormugoa. Argos, 27 te Amsterdam. Alamak. 27 te Marseille. Alcyone. 26 te Rotterdam. Alpiiard, 27 te Buenos Aires. Bali, 26 te Napels. Bintang. 25 v. Belawan n. Colombo. Blijdendijk, 25 150 m. z.o. New York n. Antw. Breda, pass. 26 Azoren n. Curacao. Both, 26 te Sibolga. Britsum, 25 540 m. w.n.w. Flores n. Hamburg. Blitar, pass. 26 Anderhalfgraadskan. n. Djeddah. Baarn, 27 te Antwerpen. Beninkust. pass. 27 Dakar n. Amsterdam. Bennekom, 26 v. Curacao n. Antwerpen. Caltex Leiden, 25 te Rotterdam. Charis, 26 te Guanta. Caltex Utrecht, 30 te Bahrein verw. Camerounkust, 26 v. Duala n. Lagos. Cumulus (weerschip) 27 te Rotterdam erw. Castor, 25 400 m. n.o. Pto. Rico n. Stanlow. Cleodora, 26 180 m. o. Aden n. Curacao. Caltex Leiden, 26 v. R'dam n. Bandarmashur. Celebes, 27 te Southampton. Cradle of Liberty, pass. 26 Fayal n. Philadelphia. Duivendijk, 25 v. Los Angeles n. Cristobal. Dorestad, 25 370 m. z.w. Azoren n. Pta. Cardon. Dongedijk, 26 te Rotterdam. Doris, 27 te Antwerpen. Delft, 27 te Amsterdam. Ena, 26 v. Reykjavik n. Stanlow. Etrema, 25 v. Amsterdam n. Curacao. Esso Rotterdam, 26 te Port Said. Esso Amsterdam, 27 v. Suez n. Rastanura Friesland SSM, 25 te Londen. Farmsum. pass. 26 Flores Azoren n. N. Orleans. Gadila, 26 te Singapore. dat wij behalve schoenen voor moeilijke voeten, ook ruim gesorteerd zijn in luxe Dames- en Herenschoenen KL. HOUTSTRAAT 8 Tel. 14563 Onze chef-inkoper heeft beslag kunnen leggen op een grote partij karpetten, welke tot de productie 1955 behoren. De fabrikant heeft ons een royale korting hierop gegeven, zodat u thans een werkelijk voordeel kunt behalen in Perzisch dessin 200/300 SPOTKOOPJE! pracht kwaliteit a 225/325 l/M SPOTKOOPJE! Zolang de voorraad strekt. Een voorraad van meer dan 400 karpetten vindt u alleen bij: 's werelds beste rijwiel GR. HOUTSTRAAT 158 Tel. 15426

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15