Viering Koninginnedag TAXI 13.300 SLOT DEFECT? ZATERDAG 28 APRIL 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT over stijl en distinctie gesproken Kermissen in Haarlem Liederenavond van Herman Schey VOLKSWAGENVERHUUR Diploma-uitreiking technische avondschool J. W. Schotman 40 jaar bij het onderwijs „DE SLEUTELSPECIAUST" Scheepvaart K1ÏTPFRS a tsualitief „De hel van Parijs" (Luxor). Feitelijk zou men mogen aannemen, dat het werk van abbé Pierre voor de Parijse daklozen bekend genoeg is, zo bekend, dat een om schrijving niet van node is. Nochtans: aan wat bekend is went men snel. Het wordt gewoon en spoedig ondergewaardeerd. Daarom is de verfilming van abbé Pierre's roemrijke daden geen luxe. Ze brengt nog eens scherp onder aandacht dat christelijke naastenliefde in de maatschappij zo'n zeld zaamheid schijnt geworden, dat men de mensen die haar beoefenen een heldhaftig heid moet gaan toekennen, die eigenlijk overbodig diende te zijn. Geconfronteerd met de abbé en zijn moeizame opbouw van het tehuis voor daklozen „Emmaus" er vaart men plotseling hoé nabij het leed der mensen ons eigenlijk is en hoe ver wij er dikwijls vanaf staan. Men onderkent ook de mogelijkheden van het instrument dei- film in dienst van de sociale rechtvaardig heid en charitas. Het beeld geworden werk van abbé Pierre spreekt ons aan, beschul digend in een overigens milde formulering. Jammer eigenlijk deze milde formulering, want wat de film constateert is bitter en erg genoeg. Voor zover men de filmische maatstaven hanteert moet dus gezegd worden, dat de film het heeft gezocht in een gematigde uit drukking van de nood, die zij wenst aan te tonen. Ze werkt een verhaal uit, dat be rust op de werkelijkheid, maar ze kiest daarvoor een nogal traditionele vorm, zelfs voor mijn gevoel een te sterk romantise rende, alsof zij er bang voor is de abbé op een te hoog voetstuk te plaatsen door mee dogenloos de omstandigheden te signale ren, waartegen hij in zijn eentje te velde trok. Ze is door haar strekking een sym pathieke film, maar een juweeltje van ci nematografie is zij niet. Een dergelijk ge geven zou in de hand van bijvoorbeeld An- dré Cayatte heel wat feller en schrijnender getekend zijn. Welbewust is dat wellicht vermeden, maar een sterke indruk blijft er nu niet van hangen. Het meest zegt nog de inleiding tot de film, wanneer men abbé ADVERTENTIE c -J? kous, die blijft voldoen! kwal lila 20 denier f 4.50 kwal rood 30 denier I 4.90 kwal groen 15 denier 1 5.25 kwal blauw 60 denier I. 5.25 AGENT LV D NAP AMSTERDAM IEL 95060 Vanmiddag zijn op drie plaatsen in Haarlem, de Nassaulaan, de Zaanenlaan en de Zomervaart de kermissen begonnen, die er tot en met de vijfde mei aan zullen medewerken dat er gedurende een week dolle vreugde heerst in de gehele stad. De kermis op de Nassaulaan is als gewoon lijk de grootste maar toch bezit de Zaanen laan een nieuwigheidje in de vorm van een reusachtige figuur-achtbaan van Gropen- giesser uit Hannover die reeds geruime tijd voor de opening vooral van de zijde van de jeugd enorme belangstelling ondervond. Ongetwijfeld is deze baan met de tientallen kronkels een grote trekpleister voor Haar lem-Noord, waarbij men dan tevens de draai- en zweefmolens, de autobaantjes en de werp- en schiettenten kan bezoeken. De kermissen op de Nassaulaan en de Zomervaart verschillen weinig van vorige jaren. De familie Janvier is zoals vroe ger weer rijk vertegenwoordigd en ook de zuurkramen, oliebollententen en hokjes met. gesponnen suiker ontbreken natuur lijk niet op het appèl. Kermis-vieren maakt namelijk hongerig hoe vreemd het ook moge zijn, want de rupsbanen, spookhui zen, cake-walks en dikke wonder-dames zijn nu niet bepaald eetlustopwekkend. Al met al belooft het in Haarlem dus een pret-weekje te worden, waarbij wij er stellig van overtuigd zijn dat de stem van Johnny Jordaan gedurende deze dagen bij de kermissen uit de diverse luidsprekers boven alles uit zal klinken. Pierre zelf ziet en hem hoort spreken. Een nobel mens richt zich daarin tot alle men sen in eenvoudige taal maar hoe vol mee dogen! Wie echter een indruk wil opdoen van de voddenrapers van Emmaus en de historie van abbé Pierre's werk, zal graag met de verfilming genoegen nemen, omdat hij er zelf zijn lessen uit zal trekken. En daarvoor kan wel niemand zich afsluiten. Fr. „Een keerde niet terug" (Frans Hals) Een majoor van de Amerikaanse lucht macht, die in de oorlog bij zijn laatste vlucht voor zijn demobilisatie boven Italië neergeschoten wordt, slaagt er door middel van een allerliefst meisje in zich aan te sluiten bij een groep guerillastrijders, die zich bezig houden met het volgens plan uitroeien van Duitse patrouilles. De majoor helpt dapper mee, schiet met zijn gestolen stengun tientallen vijanden neer, wordt en passant verliefd op een van de verzetstrijd sters en ziet tot zijn grote tevredenheid bij een aanval op een Duitse post zijn eigen piloten op het beslissende moment te hulp snellen. In 1946 komt hij terug om de oude plek jes nog eens op te zoeken en dan is het voor de regisseur een bijzonder kleine moeite om ook het meisje weer op het toneel te brengen. De laatste opname van deze film is voor de geroutineerde bio- scoopganger gemakkelijk te raden. De stoe re Amerikaan is Sterling Hayden en het lieve meisje blijkt Joy Page te heten. Donderdag zal men in deze bioscoop Geirge Raft aan het werk kunnen zien in „Daar zul je voor boeten!" M. de G. „Botsende jeugd" (L i d o) Over deze film hebben wij indertijd reeds ons oordeel geveld. Ter herinnering: het probleem van de rijpere jeugd, die het ouderlijk oordeel en gezag ontgroeit en zelf vormen van ver strooiing en een levenshouding zoekt is wel naar de sensationele kant getrokken en uit gewerkt. Men gelooft er niet in. In dat op zicht schiet de film grandioos haar doel voorbij. Ze heeft alleen waarde in de ka raktertekening van de onafhankelijke een ling, die, door James Dean wordt gespeeld en met vooral suggestieve middelen wordt opgezet. Spanning bevat zij voldoende om de aandacht volop gaande te houden. Fr. „De wét van de kogel" (R o x y) Wan neer een vreemdeling zijn intrede doet in een klein dorpje in het Wilde Westen, blijkt dat gehucht bewoond door tal van norse, grimmig zwijgende mannen, wier revolvers spraakzamer zijn dan hun monden en die allen gebukt gaan onder de bevelen van „het gezag": een kloeke vrouw, die de speelbank drijft. Wannegr de vreemdeling na verloop van tijd het dorp verlaat, is er niemand over ofn hem na te wuiven. Zóveel kogels zijn er inmiddels verbruikt. Die vreemdeling was door Washington gestuurd om uit te zoeken, wie een moord op twee goedmoedige soldaten op zijn geweten heeft. Uitgerust met een goed stel hersens en een paar stevige vuisten weet hij die taak naar behoren te vervullen. Hij rolt een gevaarlijke bende op, die voor een ge deelte zichzelf liquideert en waarvan de rest zich ijlings uit de voeten maakt om nóóit meer terug te komen. Een beetje erg hard? Misschien wel, maar dat is nu een maal „de wet van de kogel". Van maandag af wordt „Gunga Din" ver toond. N. R. K. „Engelen zonder vleugels" (Cinema) Even voor Pasen schreven wij in „Erbij" met waardering over deze amusante film versie van een doorslaand toneelsucces. De drie gevangenen uit het bagno, die een eer zame familie wel eens uit de moeilijkheden zullen helpen, zijn ook in de film verma kelijke heerschappen. Onder hen kan voor al Peter Ustinov ons met zijn mimische expressies bijzonder bekoren. Wie er eens gezellig uit wil moet de film niet missen. Donderdagavond volgt een reprise van Hitchcocks „Rear window". Fr. „Carmen Jones" (Rembrandt) Deze als showfilm voortreffelijke Cinemascope- kleuren rolprent is een goedbedoelde maar niet bijster gelukkige poging tot transplan tatie van Bizet's opera Carmen in een hedendaags Amerikaans negermilieu. De vurige Spaanse sigarenmaakster uit het ori gineel is hier een flirtzieke negerarbeidster in een parachutefabriek; de Don José werd een „G. I. Joe", korporaal in een kleurlin gen-divisie, de stierenvechter Escamillo is vervangen door een enorme negerbokser. Zo is het hele libretto „vertaald" in kinder lijke neger-begrippen, een procédé dat (ge lijk jaren geleden bleek in „Green pastu res": verrukkelijke interpretatie van de hemel zoals de eenvoudige neger zich die voorstelt), grote kansen biedt. In Carmen Jones zijn die kansen echter over het algemeen glorieus gemist en wel voornamelijk doordat men ook de mu ziek van Bizet heeft willen „vernegriseren". Alleen een paar lyrische aria's zoals „La fleur que vous m'avez jeté" komen er zon der kleerscheuren af, maar de rest van de muziek, bijvoorbeeld het smokkelaarskoor en het lied van de toreador, worden met absurde scanderingen en andere rytmische foefjes zo afschuwelijk verhaspeld, dat de liefhebber van het belcanto er alleen erger nis aan beleven zal. Jammer, want filmisch geeft deze Carmen Jones dikwijls blijk van gedegen vakmanschap: in de dramatische scènes tussen Carmen en haar gedroste korporaal op het trieste zolderkamertje in Chicago b.v. vormen beeld en geluidseffec ten tezamen een huiveringwekkende nood lotsdreiging, zoals men die slechts zelden met zuiver-filmische middelen bereikt. De kleur is prachtig, de massa-scènes in de neger-nachtkroegen en in het boksstadion zijn van een rauwe, suggestieve kracht. H. C. „Boekaniers der zeven zeeën" (Miner va). Tot maandag kan men te vuur en te zwaard scheep gaan met een aantal kracht dadige lieden, die even snel ontvlammen in toorn als in liefde. De goede verstaander heeft geen woord meer nodig. Avontuur en romantiek volgens het bekende recept. Maandag komt Danny Kaye de lachlus- tigen een plezier doen met zijn verschijning in de film „Knock on wood". In alle voor stellingen kan men voorts nog Grace Kelly met prins Rainier in de echt verbonden zien worden. Fr. „I Vitelloni" (Studio) Een film van Frederico Fellini, wiens meesterschap van dit ongecompliceerd gegeven een film van zeer goed gehalte heeft gemaakt, die met een geraffineerd en toch levensecht ritme de toeschouwers van het voortreffelijke begin tot het wat abrupte einde, boeit en wezenlijk betrekt bij het leven van de Vitelloni, de leeglopers van een Italiaans dorpje. Fellini's artistieke regie heeft steeds de nadruk gelegd op de kernachtige details, HAARLEM-CENTRUM: 7.30: Koraalmuziek door Leger des Heils op de Grote Markt. 7.30: Wandeling door de Spaarnebazuin. P, 8.00: Wandeling door de Haarlemse Politiekapel. 8.15: Wandeling door Harmonie Crescendo. 9.00: Aubade door 3000 kinderen op de Grote Markt. p 11.30: Stertocht vijf Haarlemse muziekverenigingen, gevolgd door gezamênlijk 3 optreden op de Grote Markt, o 12.30: Carillonbespeling van de Grote Kerk. p 14.30: Toneelvoorstelling op de Kattenberg door de Flierefluiters uit Heerlên. 15.00: Optreden Tirolerkapel „De Alpenjagers". 19.00: Wandeling door de Spaarnebazuin. 19.30: Voorstelling „Ferdinand Huyck" in de Stadsschouwburg. 20.00: Operette-uitvoering op de Kattenberg door „Het zingende Zuiden" uit Vaals. 20.00: Muzikale show „De Hooischelf" op de Grote Markt. 22.00: Openluchtbal op de Grote Markt. (The ballroom-players). Van heden, zaterdagmiddag, tot en met zaterdag 5 mei, behalve zondag en vrijdag, 3 kermisvermakelijkheden in de omgeving van de Nassaulaan. HAARLEM-NOORD: 3 8.00: Opstellen kinderen voor aubade nabij de Kleverlaan. 8.00: Rondgang door Arti et Religioni, start Frans Halsplein, o 9.30: Kindervoorstelling in de Wethouder Westerveldschool (kinderen van leden). 3 16.00: Rondgang Arti et Religione (vertrek Frans Halsplein). 3 16.00: Receptie bestuur Vereniging Koninginnedag, Haarlem-Noord, ter gele- genheid van het vijftigjarig bestaan in „Bolwerk". 3 20.00: Openluchtbal in het Julianapark (Haarlemse Oranjeband). Kermisvermakelijkheden op de Zaanenlaan, van vanmiddag tot en met o zaterdag 5 mei, behalve zondag en vrijdag. HAARLEM-OOST: 3 7.30: Reveille door Sint Jorisband. 5 8.30: Vertrek kinderen op Teylerplein naar aubade op de Grote Markt. 3 14.30: Oranje-wielerronde achter het Slachthuis. 3 20.00: Dansen met draaiorgelmuziek op de Zomervaart bij de Nagtzaambrug. Kermisvermakelijkheden op de Zomervaart. KLEVERPARK: jjj 10.00: Kindervoorstelling in de aula van het Kennemer Lyceum. 14.00: Demonstratie door de gymnastiekvereniging „Bato" op het terrein ach ter de Kleverparkweg (ingang Kleverlaan). 21.00: Openluchtbal op het Santpoorterplein. HAARLEM-ZUIDWEST: 8 8.45: Trommelmars door de wijk. 9.15: Hijsen van de vlag op het terrein achter de Chr. Huygensschool. 8 9.45: Kinderspelen (vijf tot en met 12 jaar), o 11.30: Optreden microfoondebutantjes. 14.00: Optreden van het kindercircus „Lambertha". o 16.30: Judo- en jiu jitsu-demonstratie. 3; 17.00: Gecostumeerde voetbalwedstrijd. p 20.00: Oranjebal in het gebouw aan de Kam. Onnesstraat. 8 20.15: Tocht met lampions door de wijk met medewerking van Arti et Religioni. SPAARNDAM: 8 9.15: Rondgang van de kinderen met medewerking van Harmonie Crescendo. 10.30: Aubade onder leiding van S. F. van Dijk. 8 11.30: Kinderspelen. 3 14.30: Ringrijden op rijwielen. 8 16.00: Kindervoorstelling in de muziektent. 19.30: Non-stop programma. BLOEMENDAAL: 9.00: Wandeling van schoolkinderen, vertrek Hartenlustschool, naar Donke- relaan, waar spelen worden gehouden. 8 9.30 en 11.00: Filmvoorstellingen in het Jeugdhuis. 11.00: Rolschaatsenwedstrijd op de Donkerelaan. 8 20.30: Lampionoptocht, vertrek Hartenlustschool. OVERVEEN: 8.30: Feest voor kinderen op het terrein aan de Vrijburghlaan. 19.30: Zeepkistenrace, filmvertoning, Tirolerkapel en openluchtbal op het Dorpsplein. AERDENHOUT: 9.30: Vlaggenoptocht. 3 10.00: Aubade op Goudsbloemplein. 3 11.30: Ballonwedstrijd. o 14.30: Volksspelen op de Spiegelenburghlaan. 8 8 20.30: Lampionoptocht met begeleiding van draaiorgel. 21.15: Vuurwerk nabij de Catslaan. 8 21.30: Bal op de Spiegelenburghlaan. HEEMSTEDE: 8 8.00: Jeugdappèl op Raadhuisplein. 10.00: Kinderfeesten in de Heemsteedse sportparken. 14.00: Volksspelen in de Heemsteedse Sportparken. 19.45: Feestavond in het Sportpark met ballet en toneel. 3 3 22.15: Openluchtbal op het Raadhuisplein. 2 cxxooooooooooooooooooooooooooocokxÈCOOOOOOOOOOOOCXXXXXXX occc<yyxyx>yx>oxooooyyx>yyy30cac>a3333yyyxzcocccc{XGCcccz In zijn dankwoord aan de zanger Her man Schey die gisteravond met Coby Rie- mersma als begeleidster een liederenavond gaf in het Minervatheater voor leden van de Heemsteedse Kunstkring, stelde de voorzitter de heer H. Spaan een hernieuwd optreden van dit duo in het komend sei zoen in het vooruitzicht. Ik hoop dat het bestuur van de kunstkring Schey dan zal vragen een gehele avond te wijden aan de liederen van Hugo Wolf, want de wijze waarop hij zijn concert met een zestal lie deren van deze meester besloot wekte ver schillende malen de spontane reactie van een tussentijds applaus bij zijn toehoor ders op en ontstak de vonk die ineens de enigszins plechtstatige sfeer die tot op dat moment de avond beheerst had ver helderde. Waarom wijdt een zanger of zangeres vrijwel nooit een geheel pro gramma aan die liedkunst? De teksten zijn bij Wolf steeds van goede kom-af ADVERTENTIE GARAGE: TWIJNDERSLAAN 35 die de sfeer scheppen, waarin de film als geheel een meeslepend avontuur is gewor den. Een der leeglopers moet tegen zijn wil trouwenden een goed burgermans-bestaan beginnen als winkelbediende. Men ervaart hoe zijn habitus van vrouwen te veroveren langzaam maar zeker hiertegen in verzet komt en als hij ontslagen wegens een flirt met de echtgenote van zijn baas weer geheel vrij zijn gang gaat, wordt hij door zijn vrouwtje verlaten, die zich ten slotte weer met hem verzoent. De toeschou wer blijft met het probleem zitten: zal hij trouw blijven of behoort hij té wezenlijk tot de troep nietsnutten wier doen en laten rondom de hoofdfiguur steeds in het beeld is geweest om een goed echtgenoot te zijn? De film is vol met voor een Nederlander soms overdreven schijnende, te snel wisse lende, hartstochten. Uit de reacties van het publiek maakten wij echter op, dat het overtuigend meesterschap van Fellini, deze ons land vreemde verschijnselen als echt heeft doen overkomen; een bewijs voor de kwaliteit van de film, die wij van harte aanbevelen. N. Zondagmorgen om 11 uur begint de ver toning van de expeditiefilm „Onder de Rode Zee" van Hans Hass en Lottie Berl. ADVERTENTIE Nergens bent 17 zö echt met vaoantie als ln ZWITSERLAND Kijk uit het venster van Uw hotel kamer en U ziet: kleine witte bootjes op een rimpelloos watervlak.... vriendelijk glooiende hellingen.... majestueuze gebergten.... Dat is vacantie in Zwitserland. het land van de blauwe meren Feest in Zwitserland: 50 jaar Simplon-tunnel 150 jaor Simplon-pasweg Inlichtingen, prospectussen en vacantiekrant „naorZwitserland", bij de erkende reisbureaus en bet NATIONAAL ZWITSERS VERKEERSBUREAU, Koningsplein 11, Amsterdam, Te!. 31400 (wat bij Schubert bepaald niet altijd het geval is), hetzij hij zijn bloemen heeft ge lezen bij Goethe en Mörike of geplukt in de tuin der folklore waar ze nog de kleur en geur van het ongerepte hebben. In Wolf moet iets van het kunstenaarschap van een groot fotograaf geleefd hebben: hij „zag" zijn teksten vanuit een karakte ristieke hoek en weet ze onder een muzi kale belichting te nemen die ons een ge heel nieuwe kijk op het gegeven schenkt waarbij wij het gevoel hebben dat hij, die deze momentopname in een persoonlijke, strakke compositie voor ons vastlegde, ons pas de wezenlijke waarde ervan doet zien. Let u eens op in „Auf einer wanderung" waarin een wandelaar-zwerver dat „wanderen" is nu eenmaal iets typisch midden-Europees en moeilijk vertaalbaar bij het vallen van de avond een stadje binnenkomt en de sensatie van dit bitter zoete uur ondergaat alst de dag sterft en de nacht nog niet geboren is: „in ein stadt- chen tret ich ein, in der Strassen liegt ro- ter Abendschein"; de intrede van de zan ger is hier even onverwacht, even (schijn baar) geïmproviseerd dwars tegen het rus tig doorwandelende voorspel in, als de er varing die hij bezingt. In zo'n serenade van de radeloze minnaar („ein Standchen euch zu bringen kam ich her") is de be geleiding met een braaf plöm-plom-plom op de wijze van een guitaar, maar tekent zij in wilde modulaties, in driftige ritmi sche uitchieters de onrust van een laaien de begeerte. En, over vuur gesproken, neem „der Feuerreiter", een spannend brok journaal deze ballade van de mysterieuze satansfiguur die op zijn kachel-rossinant over de velden stormt wanneer de brand klok luidt en wiens verkoolde geraamte men later in le kelder van de afgebrande molen vindt. De muziek be weegt. stormt mee, trapt in haar vaart op alle conventies van brave conservatorium- afsluitingen, heeft maling aan vormsche ma's die geen vorm maar schema zijn en leeft vanuit de intuïtieve zekerheid waar mee de noten op het papier gezet zijn. (Wolf schreef zeer snel en componeerde soms een cyclus van tientallen liederen binnen enkele weken). En hiermee wil ik niet zeggen dat Schey de „Kindertotenlieder" van Mahler met gevoel voor deze wat handenwringende ro mantiek gebracht heeft, of dat „Fischer- weise" en „im Frühling" van Schubert niet alle melancholie en charme van hun ma ker tonen, maar wellicht voor velen onder het publiek mèt mij was Wolf de levende meester op deze avond en konden wij diens werk, door de kunst van de zanger tot werkelijkheid gemaakt, als een belevenis ervaren SAS BUNGE Geen spreekuur. De heer W. C. Bakker, wethouder van financiën der gemeente Haarlem, is dinsdag verhinderd spreekuur te houden. Donderdagavond had in tegenwoordig heid van ouders, leraren en genodigden de uitreiking plaats van de diploma's van de gemeentelijke lagere technische school in Haarlem aan 44 geslaagden van de cursus 1955/1956. In zijn openingswoord memoreerde de heer V. H. Salwegter, waarnemend1 direc teur, het overlijden van de directeur, de heer J. G. Rijkeboer. Spreker schetste de overledene als iemand1, wien de school na aan het hart lag en legde er vooral de na druk op, dat de goede naam, welke de school heeft, in belangrijke mate was te danken aan het beleid en de arbeidslust van deze directeur. Hierna nam de heer P. J. Zondervan, directeur van de N.V. Nederland in Haar lem als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur het woord. Ook deze spreker wijdde enige woorden aan de ontslapen directeur en uitte in het bijzonder namens het bedrijfsleven zijn dank voor hetgeen door de heer Rijkeboer in de loop van zijn bijna 35-jarige ambts periode in het belang van de techniek was verricht. Hierna richtte hij zich meer spe ciaal tot de leerlingen. Spreker uitte in het bijzonder zijn waardering voor het feit, dat deze leerlingen gedurende vier jaren avond aan avond zich de moeite getroost hadden om naar een avondschool te gaan. Hij roemde deze prestatie en feliciteerde hen met hun doorzettingsvermogen. De spreker wekte de jongelui op om zich verder te be kwamen, theoretisch of praktisch, zulks binnen het raam van hun verstandelijke vermogens. Tot slot richtte de heer Zon dervan zich tot de waarnemend directeur en de leraren en bracht ook aan hen woorden van hulde voor hetgeen zij 's avonds na hun dagtaak voor de leerlingen in het belang van het bedrijfsleven verrichten. Hierna werd overgegaan tot de uitreiking van de diploma's, waarna de klassenvertegenwoor- digers van de diverse klassen woorden van dank richtten aan het adres van de Ieraren voor het genoten onderwijs. De heer Salwegter dankte het leraren corps voor de van hen ondervonden mede werking bij zijn waarneming van de direc- teursfunctie en betrok hierin ook de beide concierges. Geslaagd zijn voor de afdeling metaal bewerking: C. A. Branderhorst, L. Bruin, G. Brunekreef, J. K. Fransen, B. Gansner, D. van Gelder, J. N. v. d. Goes, W. Graaf- stal, C. P. Henneman, P. F. Hoek, D. J. Jansen, P. van Kessel, A. van Dieden, G. C. de Graaf, W. Heesemans, N. Koster, J. C. Molenaar, E. H. Put, G. C. v. d. Putte, W. W. van Roosmalen, H. C. Stam, J. Stam, H. J. Vermeer, J. Th. Wijfjes, W. P. War mer, W. van Wonderen. Voor de afdeling elektriciens: J. A. Al ders, J. J. Backers, B. H. Bolhuis, B. van Dam, W. van Gennip, A. de Koe, F. A. Ve- ringa. Voor de afdeling bouwkunde: A. de Boer, C. A. Dorlandt, A. de Haan, J. B. Heyne, J. N. Kloes, J. C. v. d. Pol, J. Tim merman. Voor de afdeling bijzondere beroepen: L. van Aalst, M. W. Keizer, D. Polderman en J. L. van Rijn. Op dinsdag 1 mei zal de heer J. W. Schot man, wonende Kleverlaan 173 te Haarlem, zijn veertigjarig ambtsjubileum bij het onder wijs herdenken. Op 1 september 1922 werd hij leraar aan de Christelijke ULO te Bloemen- daal en van 1 september 19281 september 1953 gaf hii tevens les aan de Handelsavond school op de Raaks te Haarlem. In 1955 werd hij leraar wiskunde aan de Middelbare Tech nische School te Haarlem. ADVERTENTIE ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Argos, 27 te Amsterdam. Alamak, 27 te Marseille. Alcyone, 26 te Rotterdam. Alphard, 27 te Buenos Aires. Averdijk, 27 te Antwerpen. Adrian, 26 te Hamburg. Algenib, 27 te Bremen. Aagtedijk. 28 te Chittagong. Artemis. 27 te Rotterdam. Amerskerk, 27 te Port Swettenham. Alderamin, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Alioth, 1/5 te Rio de Janeiro verw. Banka. pass. 27 Guardafui n. Belawan. Bontekoe, 27 te Bitung. Bali, 26 v. Napels n. Genua. Blommersdljk, 27 v. Rotterdam n. Baltimore. Boskoop, 26 v. Buenaventura n. Guayaquil. Caltex Leiden, 26 v. R'dam n. Bandarmashur. Cradle of Liberty, pass. 26 Fayal n. Philadelphia. Caltex Delft. pass. 27 Gibraltar n. Rotterdam, Camerounkust, 27 te Lagos. Caltex The Hague, 27 te Rotterdam. Cumulus (weersehip), 27 te Rotterdam. Camitia, 11/5 te Durban verw. Cleodora. 29 te Suez verw. Crania. 7/5 te Curasao verw. Castor. 26 te Kingston. Celebes. 27 te Southampton n. Amsterdam. Callisto, 26 v. Birkenhead n. St, Laurens. Charis, 26 v. Guanta n. Pta. Cardon. Dongedijk, 26 te Rotterdam. Doris, 27 te Antwerpen. Delft, 27 te Amsterdam. Dorestad, 26 690 m. z.w. Flores Az. nn. Pta Cardon. Esso Amsterdam, 27 v. Suez n. Rastanura. Esso Den Haag, pass. 27 Aden n. Rastanura. Eendracht, verm. 27 v. Gibraltar n. Avonmouth. Esso Rotterdam. 28 v. Suez n. Rastanura. Fairsea, 25 te Napels. Gaasterland, 27 te Santos. Gooiland, pass. 26 Kaapverd. eil. n. Las Palmas. Gabonkust, 27 t, Amsterdam. Garoet, 28 te Priok. Graveland, pass. 27 Ouessant n. Recife. Guineekust, 28 te A'dam verw. v. Le Havre. Grootekerk, 26 v. Suez n. Aden, Gaasterkerk. 28 te Genua. Helder, 27 te Amsterdam. Hector, 27 te Bourgas. Japara, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Jason, 27 te Curasao. Hilversum, 26 250 m. z.z.w, Cocos eil. n. Melbourne. Statue of Liberty, 26 dw. Philippeville naar Philadelphia. Jupiter, 27 v. Rotterdam n. Tunis. Jagersfontein, 28 te East-Londen, Kopionella, 26 v. Curasao n. Freeport. Kota Baroe, 27 te Lissabon. Keizerswaard, pass. 27 Masira eil. n. Mena Al Ahmadi. Kalabahi, 28 te Surabaja verw. Korenia, verm. 27 v. Stockholm n. Gefle. Korovina, 3/5 te Fredericia verw. Kertosono, 27 100 m. z.w. Balbao a. Los Angeles. Kinderdijk, 28 te Antwerpen. Laagkerk, 27 te Aden. Lexhaven, 26 v. Buenos Aires n. Santos. Laertes, pass. 26 Malta n. Liverpool. Laurenskerk, 27 te Le Havre. Lekkerkerk, 27 te Suez. Langkoeas, pass. 27 Aden n. Djeddah. Loosdrecht, 27 te Londen. Maasdam, 26 v. Halifax n. New York. Mataram, 26 v. Genua n. Rotterdam. Mapia, 27 te Tegal. Meerkerk, 28 te Genua. Maaskerk, 27 te Amsterdam. Muiderkerk, pass. 27 Finisterre n. Antwerpen. Nestor, 27 v. Paramaribo n. Nederland. Nanusa, 27 v. Mena Al Ahmadi n. Abadan. Omalya, 27 te Tripolit. Omala, 27 te Tripoli verw. Oranje, 27 v. Suez n. Colombo. Oranjefontein, 26 640 m. o.z.o. St. Helena n. Las Palmas. Ootmarsum, pass. 26 Vliss. v. Antw. n. Houston. Oranjestad, 26 v. La Guaira n. Curasao. Oostkerk, 27 v. Rotterdam n. Sydney. Prins Alexander, pass. 26 Kp. Race n. Le Havre. Prins Casimir, pass. Quebec n. Montreal. Pieter S, 27 v. Swansea n. Rotterdam. Prins Willem 2, 27 te Chicago. Pendrecht, pass. 27 Gibraltar n. Rotterdam. Perna, 27 te Calcutta. Prins Willem 3, 27 te Rotterdam. Radja, 27 te New Orleans. Rijnkerk, 27 te Port Said. Reyniersz, 28 te Donggala verw. Samarinda, 26 v. Port Said n. Napels. Sarangan, 26 te Rotterdam. Stad Alkmaar, 26 v. Kaapstad n. Pt. Elizabeth. Stad Schiedam, pass. 27 Gibraltar n. R'dam. Siaoe, 27 te Banjuwangi. Slamat, 27 te Port Swettenham. Sunetta, 7/5 te Lor Marques verw. Solon, 27 te Porto Cabello. Stentor. 26 520 m. n.o. Fayal n. Barbados. Schiedijk, 28 te Rotterdam. Sloterdijk. 27 v. New York n. Antwerpen. Straat Soenda, 28 te Durban. Tabian, 27 te Colombo. Tara, 27 te Rotterdam. Tjisadane, 27 te Santos. Tjiluwah, 27 te Makassar. Tankhaven 2, 27 te Singaporte. Tankhaven 3, 27 te Bangkok. Tarakan, 26 te Port Sudan n. Suez. Themisto, 27 te Liverpool. Utrecht, 28 te Aden. Van Riebeeck, 27 te Belawan. W Alton Jones, 26 v. Port Said n. Philadelphia. Woensdrecht, 27 te Portland. Westertoren. 27 te Mena Al Ahmadi. Willem Ruys, 27 v. Napels n. Gibraltar. Weltevreden. 28 te Rotterdam. Zeeland KRL, 26 te Abadan. Zuiderzee, 26 75 m. n.o. eil. Cozumel n. Yokohama. Zijpenberg, 27 v. Melilla n. Londen. KLEINE VAART Aardenburgh, 27 v. Rotterdam te Antwerpen. Antares, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Arctic, verm. 28 v. Rotterdam n. Londen. Argos. 27 te Amsterdam v. Rotterdam. Arnoudspolder, 27 v. Vlissingen te Rotterdam. Annie G, 27 verm. v. Londen n. Amsterdam. Alberto Dodero, 27 te Hamburg. Altho, 27 v. Amsterdam n. Delfzijl. Arnoudspolder, verm. 28 v. R'dam n. Lissabon. Bergsingel, verm. 27 v. Scheveningen n. Norr- koping. Birmingham, 27 v. Rotterdam n. Harlingen. Binnenhaven, 27 v. Rochester te Rotterdam. Bab T, 24 te Rotterdam v. Calais. Badzo. verm. 28 v. Rotterdam n. Londen. Berkelstroom, 27 v. Amsterdam n. Londen. Coolhaven, 27 v. Rotterdam te Kopenhagen. Crescendo, 27 v. Rotterdam te Hamburg. Deni, 27 v. Londen te Zeebrugge. Dido, 27 v. Rotterdam n. Lissabon. Eljo, 26 v. Amsterdam n. Liverpool. Erkalin. 27 v. Rotterdam n. Kalmar. Finlandia, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Flamingo, pass. 27 Vlissingen n. Colchester. Frans v. Seumeren, 27 v. Odense te Rotterdam. Frans Böhmer, verm. 27 v. Bordeaux n. Rouaan. Geert Bodewes, 27 v. Siloth n. Teignmouth. Gerrie S, 27 v. Antwerpen n. Cork. Gaasterland, 27 v. Rotterdam te Harlingen. Hydra, 25 v. Boston te IJmuiden. Helder, 27 te Amsterdam n. Antwerpen. Haaksbergen, verm. 27 v. La Boucau n. Liborne.. Haringvliet, verm. 27 v. Liverpool te Gdynia. Harold. 27 v. Sandefjoi'd te Helsinki verw. Henrica, verm. 27 v. Ipswich n. Sunderland. Hulst, verm. 28 v. Lissabon n. Antwerpen. Hast 1, 27 v. Cardiff te Rotterdam. Ida Pieter, verm. 27 v. A'dam n. Antwerpen Ida D, 27 v. Cardiff te Rotterdam. Jupiter, 27 v. Rotterdam n. Tunis. Joost, 21 te Rotterdam v. Immingham. Jan Kreumer, verm. 28 v. Londen n. Rotterdam. Jan, 27 v. Londen te Grangemouth. Johnny, 27 v. Amsterdam n. Antwerpen. Kora, pass. 27 Vlissingen n. Jersey. Kaap Falga, 25 te Vestervik v. Flensburg. Kaap St. Vincent, 26 te Antw. v. Rotterdam. Keizersgracht, 27 v. Preston te Swansea. Lijnbaan, 27 v. Londen te Rotterdam verw. Larix, 26 te Garston v. Bayonne. Leonard, 27 v. Newport te Amsterdam. Moby Dick, 27 te Goole v. Immingham. Midas, 27 te Rotterdam n. Genua. Nautie, 27 v. Gdansk te Grimsby verw. Neptunus, pass. 27 Vlissingen n. Esbjerg. Nieuwehaven, verm. 28 v. Rotterdam n. Malmc* Nero. 26 90 m..w. Algiers n. Tunis. Nautilus, 27 v. Goole te Amsterdam. Pavo, 26 te Grangemouth v. Bordeaux. Ponza. 26 v. Tees te Tonnay Charente. Rema, 3/5 v. Newcastle te Terneuzen verw. Roelf, 27 v. Aarhus n. Fredericia Ransel, verm. 27 v. Bremen n. Belfast. Roelf, 27 v. Aarhus n. Fredericia. Rini, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Rijnhaven, verm. 28 v. Casablanca n. R'dam. Raket, 27 v. Macduff te Rotterdam. Spirit, pass. 27 Vlissingen n. Goole. Sonsbeek, 27 te Rotterdam n. Algiers. Taormina, 27 v. Glasgow te Londen verw. Thaletas, 27 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Tilly, 26 te Nantes v. Goole. Tyro, pass. 27 Lizard n. Glasgow. Thaletas, 27 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Taurus, 27 v. Antwerpen n. Londen. Truus, 27 v. Mistley te Rotterdam. Tuko, 27 v. Amsterdam n. Antwerpen. Veritas, pass. 27 Vlissingen n. Terneuzen. Vindicat Atque Polit, 28 v. Newport te Rotter dam verwacht. Vrijburgh, 27 v. Londen te Rotterdam. Virgo, 28 v. Par te Antwerpen verw. Westereems, 27 v. Port Talbot te Hamburg. Westerdok, 26 v. Londen te Amsterdam. Wiebold Böhmer, 2/5 v. Mostaganem te Am sterdam verw. Westpolder, verm. 27 v. Antwerpen n. R'dam. Zeevaart, pass. 27 Vlissingen n. Huil. Zeehaan, verm. 27 v. Agadir n. Nantes. SLEEPVAART Blankenburg, 26 v. Maassluis te Stralsund. Ebro, 26 20 m. n.o. Cartagena n. Cristobal. Hudson, 26 180 m. n.o. Socotra n. Mersin. Humber, 26 te India. Loire, 26 v. Dunston n. Maassluis. Thames, pass. 26 Kp. De Gata n. Avonmouth. Zwarte Zee, 26 480 m. n.o. Barbados n. Mara- caibo. ADVERTENTIE 1VU11 U1VÜ -X ZIJLSTRAAT HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11