Sen we van licht DRAAIORGEL MUZIEK Kerkdiensten GEMEENTERAAD HEEMSTEDE Weinig critiek voor centrale verwarming in weekhuurwoningen Optreden van Schermerdansers werd eclatant succes Radio Moors ZATERDAG 28 APRIL 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Bezwaren Meer comfort NAREDAGÉW? AMBULIN! Eén der vakantiekampen der I.F.L. in Aerdenhout Jubileum A. G. W. de Kort bij Van Gend en Loos Ondernemingsraad bij N.Z.H. Burgerlijke Stand van Haarlem Zandvoorts raadslid M. Weber overleden Gewaardeerd voorvechter van de middenstand „Sancta Maria" uitgebreid met H.B.S.-afdeling Ned. Christen Vrouwenbond in Bloemendaal Ruim tweeduizend gulden voor „Het Zonnehuis" „Gebrek aan bouwvolume en spanningen arbeids markt" Interscholair sport toernooi 1956 Zuster C. Blom 25 jaar bij Diaconessenhuis KONINGINNEDAG RESTAURANT BRINKMAN Houtplein 16 - Haarlem Expositie van werken van Ereek van den Berg Het Oosterkwartier" toont winterclubwerk Ds. R. Brown uit Chicago spreekt in Elaarlem Medische verzorging tijdens het weekeinde Vraagt het oordeel Tijdens de gemeenteraadsvergadering van Heemstede onder leiding van burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard op vrijdagmiddag zijn vrijwel alle voorstellen .van B. en W. zonder debat aangenomen. Slechts het voorstel om 46 weekhuurwoningen ten oosten van de Glipperweg van centrale verwarming te voorzien, ontmoette enige bezwaren van de kant van de heer Van der Linden (KVP), die vreesde dat de daaruit voortvloeiende huurverhoging voor bepaalde gegadigden een beletsel zou vormen voor het betrekken van deze woningen. Tenslotte legde hij zich, na een lang durig debat, bij het voorstel neer, waardoor dit met algemene stemmen kon worden aangenomen. Met een hamerslag werden onder meer aangenomen voorstellen tot het verlenen van krediet voor het aanleggen van wasgelegenheden in de St. Aloysius- school, van ventilatoren in de St. Henricusschool, het aanschaffen van boeken en leermiddelen voor dezelfde school en het invoeren van een nieuwe leesmethode voor de St. Jozefschool. Verder werd door de raad goedgekeurd het verlenen van een va kantie-uitkering aan het gemeentepersoneel, een wijziging van de jaarweddenregeling van ambtenaren, in het bijzonder voor assistenten van de openbare bibliotheek en leeszalen en een uitkering van 3 percent van de bezoldiging over 1955 aan het ge meentepersoneel. Ten aanzien van de gunstiger salarisregeling voor de assistenten van de leeszalen had de heer Kooymans (Prot. Chr.) nog gevraagd of hierdoor geen ongelijkheid met andere jonge ambtenaren ontstond, waarop wethouder Van Wijk (Sociale Zaken en Bedrijven), had geantwoord dat deze assistenten hierdoor inderdaad een zeker voordeel boven de andere ambtenaren van dezelfde leeftijd ge noten, maar dat dit verschil te verwaarlozen was. Vervolgens kwam aan de orde het voor stel tot. het aanleggen van centrale verwar ming in 46 weekhuurwoningen ten oosten van de Glipperweg. De heer Van der Linden (K.V.P.), die reeds een voorbehoud had gemaakt in de commissie van Openbare Werken, meen de dat door de huurverhoging van 2,25, die de aanleg van centrale verwarming met zich meebracht, veel gegadigden niet voor deze woningen in aanmerking zouden doen komen, omdat voor hen de huur te hoog zou zijn geworden. Hij vond het spijtig dat deze mensen dan door opschuiving aangewezen zouden zijn op oudere woningen, die door anderen ver laten zouden worden. Verder vond hij de begrote som van 11.500,voor „hak- en breekwerk" wel wat hoog en toonde hij zich in het algemeen een voorstander van tweekamerwoningen. Zijn voornaamste bezwaar was toch echter wel dat hij vrees de dat. bepaalde mensen noodgedwongen een dergelijke woning met centrale ver warming zouden accepteren, ofschoon de huurprijs voor hen eigenlijk te hoog zou zijn. Hij liet zijn stem voor of tegen het voorstel van^ het antwoord van B. en W. afhangen. Zijn bezwaren vonden intussen bij de andere raadsleden weinig erkenning. De heer Van Bruggen (Prot.-Chr.) misgunde de mensen hun comfort niet, maar geloofde, uitgaande van een bruto- inkomen van zeven maal de huurprijs, dat de woningen uiteindelijk wel door een an dere categorie mensen bewoond zouden worden, dan die waarvoor zij oorspronke lijk bedoeld zouden zijn geweest. De heer Zegwaart (K.V.P.) zei de het deze keer met de wethouder eens te zijn, maar nu noodgedwongen in conflict zou moeten ko men met zijn partijgenoot Van der Linden. Hij juichte het voorstel bijzonder toe en meende dat de groep waarvoor de woningen bestemd zijn deze huur wel zou kunnen op brengen: gezinnen met jongere kinderen genieten kinderbijslag en bij de gezinnen met oudere kinderen kunnen deze laatsten gemakkelijk in een deel van de hogere huur bijdragen. Men kan overigens volgens de heer Zegwaart niet alleen bouwen voor de laagste inkomens-groep. Zijn standpunt bleek gedeeld te worden door de heer Scheer (VVD), die even eens meende dat de grotere kinderen graag een gedeelte van de huur zullen betalen voor het genot van hun verwarmde kamers. Ook de heer Reynders (Arb.) was het met de heer Zegwaart eens en zei dat er gelukkig nog arbeiders zijn die de voorge stelde huren kunnen opbrengen en dat het in elk geval zeer toe te juichen is, dat er meer voor het comfort gedaan wordt. In het algemeen drong hij aan op nóg meer comfort, waar dit mogelijk blijkt. Zijn fractiegenoot Verspoor toonde zich heel tevreden met de prijs, die hij voor hetgeen geboden werd niet te hoog vond. De heer Weyers (onafh.) tenslotte voegde zich ook bij dit koor van voorstanders. Wethouder Van Lent (Openbare Wer ken) toonde zich verheugd dat vele spre kers eigenlijk al voor hem, de heer Van der Linden hadden beantwoord en waar aan hij eigenlijk weinig meer toe te voegen had. In de woningen mogen toch geen jong gehuwden, zodat ook hij verwachtte dat de huur wel zou kunnen worden opgebracht. Ook hij was een voorstander van twee kamerwoningen, maar hierdoor zouden de woningwetwoningen boven het toegestane inhoudsvolume komen. Bovendien was het bezwaar bij de woningen in kwestie toch eigenlijk al opgelost, doordat zij het gehele jaar bewoonbaar zijn, juist vanwege de centrale verwarming. Bij de post „Hak- en breekwerk" bevon den zich ook de bedragen nodig voor het schilderen van de radiatoren. Het was ech ter een begrotingspost en hij wilde de zaak nog wel eens bekijken, zonder overigens iets te kunnen beloven. De heer Weyers, die nog een opmerking had gemaakt over het afschrijvingspercentage, werd er door wethouder Van Lent op gewezen, dat dit percentage heus niet te hoog was. ADVERTENTIE De Internationaal Friendship League, die zich ten doel stelt jongeren van verschil lende nationaliteit samen te brengen om meer begrip te kweken voor elkanders le vensopvattingen en die ter verwezenlijking van dit doel ieder jaar vakantie-kampen houdt in verscheidene landen, zal ook dit jaar weer aan dergelijke plannen uitvoe ring geven. Zo zullen er in Nederland twee vakan tiekampen gehouden worden, waarvan één van 1428 juli in Aerdenhout en het an dere van 28 juli—11 augustus te Arnhem. Behalve vele buitenlandse gasten, zijn ook Nederlandse deelnemers van harte wel kom. Ook in dertien andere Westeuropese landen worden deze zomer dergelijke va kantiekampen gehouden. De heer Van der Linden constateerde tot zijn verdriet dat hij blijkbaar alleen stond, hetgeen hij overigens niet zo erg vond. Zijn bezwaren moest hij handhaven, maar hij vond het ook moeilijk om tegen het voor stel te stemmen, omdat hij de zaak niet zou willen bederven voor degenen, die de huur wél konden betalen. Het was hem liever geweest als bij voorbeeld eerst de helft van de woningen met centrale verwarming zou zijn uitgerust, zodat er voor dege nen, die het minder convenieert, nog an dere woningen beschikbaar zouden zijn. Hij besloot dus, zij het aarzelend, toch zijn stem aan het ontwerp te geven. Wethouder Van Lent besloot het debat met te zeggen dat hij niets liever zou willen dan ook de jonggehuwden te helpen, maar dat. een plan hiervoor moeilijk te verwezenlijken is. Vervolgens benoemde de raad met alge mene stemmen mejuffrouw M. H. van Bezeij en mejuffrouw M. J. de Waard tot onderwijzeressen aan de Dreefschool en de heer H. van der Linde tot onderwijzer aan de Bronstee-uloschool. Nadat verder nog een krediet voor vernieuwing van een tele fooninstallatie voor Openbare Werken en de verhoging van het presentiegeld voor het bijwonen van commissievergaderingen uit de raad (onder hilariteit) werden goed gekeurd en de rondvraag geen bijzondere vragen had opgeleverd sloot burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard de ver gadering. ADVERTENTIE van ouds bekend Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Vrijdag 27 april herdacht de heer A. C. W. de Kort te Haarlem, opzichter bij de N.V. Algemene Transport- en Expeditie onderneming Van Gend Loos, het feit dat hij vijfentwintig jaar geleden bij deze onderneming in dienst trad. Te zijnen huize werd de jubilaris toe gesproken door de plaatselijke directeur van Van Gend Loos, de heer M. W. Voeten, die hem namens de directie felici teerde en de gebruikelijke enveloppe over handigde. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer De Graaf, namens het jubileumfonds en de heer Vermunt, uit rvaam van het personeel, die beiden ook ge schenken overhandigden. Van tien tot één uur was er een druk bezochte receptie, waar ook veel vertegen woordigers uit het bedrijfsleven de jubi laris de hand kwamen drukken en ook vele cadeaus werden aangeboden. De rest van de dag werd door de jubilaris in familie kring doorgebracht. In een vrijdag gehouden bespreking tus sen de directie van de N.Z.H. en vertegen woordigers van de vakorganisaties is over eenstemming bereikt over een concept reglement voor een Ondernemingsraad. Ook werd overeenstemming bereikt over een reglement voor degenen die op non activiteit worden gesteld. HAARLEM, 27 april 1956 ONDERTROUWD: 16 april, W. A. van den Brink en H. Th. van Leeuwen. BEVALLEN van een zoon: 26 april, M. A. G. Kol—Rutte; L. NoppeZijlstra; M. de Ja gerde Vries; J. M. SmitJongsma; 27 april, L. HoogendijkZijlstra: E. M. NoortRut ten Th. M. JansenTaling. BEVALLEN van een dochter: 23 april, V. C. Bierens—van der Horst; 26 april, J. J. DrenthVos; B. HuizingaHiemstra: 27 april, F. Hazeveldvan der Veen; E. C. M. MoeskopsSicking. OVERLEDEN: 25 april, R. BoersmaBoos- man, 61 j., Paul Krugerstraat; I. L. R. Mul ders, 3 j., Bloemveldlaan; 26 april, H. W. Homburg. 59 j., Drappenierstraat; H. Dekker, 71 j., Kievitstraat; G. F. A. Knoppert, 57 j., Deckerstraat. ADVERTENTIE Honderden modellen hangen en staan voor iedereen te kijk in een zee van licht. Laat U ook eens vrij blijvend adviseren voor een ge slaagde keuze bij Dijkstra's toon zalen. Uw eigen leverancier ver zorgt de uitvoering van Uw be stelling. Steek Uw licht eens op bij D Sj k S t r a verlichtingsornamenlenfabriek SPAARNE 65. tegenover Gedempte Oude Gracht In het Diaconessenhuis te Haarlem is vrijdagavond overleden de heer Maarten Weber in de ouderdom van 64 jaar. Het overlijden van deze bekende Zandvoorter heeft in brede kring verslagenheid gewekt. Na de operatic van dinsdag had zijn ziekte een ernstige wending genomen. De heer Weber trad pas na de oorlog op de voor grond en ontplooide zijn activiteiten op velerlei gebied. Hij was een voorvechter van de Zandvoortse middenstand, altijd bereid om de belangen van de winkelier te verdedigen. Van 1946 af maakte hij voor „Algemeen Zandvoorts Belang" deel uit van de Zandvoortse raad. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van het curatorium van het rooms- katholiek meisjeslyceum te Haarlem, „Sancta Maria", met ingang van het nieuwe schooljaar afdelingen H.B.S. A en H.B.S. B aan de school te verbinden. Begonnen wordt met een eerste klasse. Tot nu toe omvatte het lyceum alleen gym nasiumafdelingen en een opleiding volgens het type middelbare meisjesschool. Tijdens de bijeenkomst van de Neder landse Christen Vrouwen Bond, afdeling Bloemendaal, die donderdagavond in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan gehouden werd, nam mevrouw S. Beusekamp-Ten Broeke, die bijna tien jaar een bestuurs functie vervuide, afscheid wegens haar vertrek naar Heemstede. De president, mevrouw A. v. d. Vlugt-Kruyt, sprak waar derende woorden tot de scheidende secre taresse en bood haar namens de leden een vulpen aan. In de vacature werd voorzien door de benoeming van mevrouw J. Lan- kamp-Vader, Kastanjelaan 11, Bloemen daal. Mevrouw G. E. v. d. Brink-Van Vliet werd tot bestuurslid gekozen. De heer Beets uit Amsterdam hield een causerie over het onderwerp „Kent uw industrie". De afdeling Haarlem van „Het Zonne huis" in Utrecht, de christelijke vereniging ter verpleging van chronische zieken, deelt mee, dat de huis-aan-huiscollecte en de straatcollecte in Haarlem bijna 2200 heb ben opgebracht. De afdeling betuigt haar dank aan allen, die tot het welslagen van deze collecte hebben bijgedragen, in het bijzonder het CJMV tamboers- en pijper corps. Bouw consultatiebureau „Inmiddels is over het bouwplan en over de grondslag voor de rijksbijdrage in de kosten op 24 april een beslissing genomen." aldus heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid geantwoord aan het lid van de Tweede Kamer, de heer H. Peschar (Arbeid), die dezer dagen vragen had ge steld over de huisvesting van het consul tatiebureau voor tbc te Haarlem. In antwoord op de vraag of het juist is, dat de uitgewerkte plannen voor de bouw geruime tijd geleden bij het ministerie v/erden ingediend, antwoord de minister „Het is juist, dat de plannen voor de bouw reeds geruime tijd geleden bij zijn minis terie zijn ingediend. In 1955 kon hierover geen beslissing worden genomen wegens de onzekerheid over het tijdstip van de afgifte van de rijksgoedkeuring, met het oog op het gebrek aan bouwvolume voor de sector gezondheidszorg en de spanningen op de arbeidsmarkt in Haarlem en omgeving." Zoals vrijdag gemeld is, is de aanbe steding thans spoedig te verwachten. Vandaag en morgen wordt in Haarlem een groot interscholair sporttoernooi gehouden tussen het Mendelcollege. het Triniteitsly- ceum uit Haarlem, het Augustinianum uit Eindhoven en het St. Thomascollege uit Venlo. Het programma bestaat uit hockey en voetbalwedstrijden die gespeeld worden op het terrein van het Kennemerlyceum. Za terdagavond om half acht is er een debating- v/edstrijd in de aula van het Mendelcollege. Zondagmiddag omstreeks vijf uur wordt deze intei'scholaire besloten met de prijsuit reiking. RECTIFICATIE PROGRAMMA HOLLAND - FESTIVAL In het gisteren gepubliceerde program ma-uittreksel van het Holland-Festival is een datum verkeerd gezet. Het betreft het concert dat het Residentie-Orkest onder Rudolf Kempe zal geven in de Schevening- se Kurzaal. De datum van dit concert is niet 4 juni, doch 4 juli. Kinderoperette. Het kinderzang- en operettekoor „Jong Haerlem" onder leiding van mej. W. van Eldik zal op donderdag 3 mei a.s. in het gebouw St. Bavo aan de Sme- destraat te Haarlem een opvoering geven van de kinderoperette „Zigeunerleven", waaraan wordt medegewerkt door honderd jongens en meisjes. In het Diaconessenhuis in Haarlem Ls vrijdag het feit herdacht, dat zuster C. Blom daar een kwart eeuw werkzaam is. Zuster Blom deed er haar intrede als leer ling-verpleegster en zij is nu al bijna acht jaar hoofd van de kraamafdcling. In een speciale bijeenkomst op vrijdag middag is de jubilaresse toegesproken door de voorzitter van het bestuur van het Dia conessenhuis, ir. R. Dufour, die haar na mens het bestuur een geschenk in envelop pe overhandigde. Namens de gehele zus- terkring werd haar een antiek theeblad aangeboden. Dokter B. W. Lindeboom sprak namens kinderartsen en gynaecolo gen en bood eveneens een geschenk aan. Later op de middag volgde een gezellige receptie, die druk werd bezocht. 's Avonds werd er in de zusterkring feest gevierd. Op deze feestavond, die ook werd bijgewoond door familie en kennissen van hoofdzuster Blom, werd de jubilaresse toe gesproken door de geneesheer-directeur van het Diaconessenhuis, dr. P. van Paas- sen. ADVERTENTIE vanaf 10 uur Vanaf 4 uur ons bekende TRIO met ZANG. Geopend in het museum „Het Huis van Looy" In het museum Het Huis Van Looy is vrijdagavond een expositie geopend van schilderijen, aquarellen en grafiek van de Amsterdamse schilder Freek van den Berg, die voor het eerst sinds tien jaar weer zelfstandig exposeert. In 1950 waren er werken van hem bij een groepstentoon stelling in Het Huis Van Looy. De opening geschiedde zonder enige for maliteit. Bij de aanwezigen waren de heer Baard en een aantal Amsterdamse schil ders. De tentoonstelling blijft geopend tot 13 mei. Zelden heeft de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum een talrijker en opge- togener gezelschap bezoekers geherbergd als gisteravond tijdens het optreden van de folkloristische dansgroep „De Scher merdansers" uit Stompetoren. Meer dan 200 mensen, waarvan ruim de helft uit buitenlanders bestond, hadden er met moeite een plaatsje gevonden, maar de prestaties van de dansgroep - en vooral hun rijke klederdrachten - vergoedden ruimschoots het ongerief van een uurtje „om de beurt ademhalen". Vooral de dames uit Stompetoren oogst ten veel bewondering met hun kleurige jakken en rokken van damast of zware zijde, hun prachtige kappen van geplooide Mechelse kant en hun massief gouden oor ijzers, waaraan dikwijls nog allerlei andere sieraden, als met diamanten bezette ket tinkjes bevestigd zijn. Na de voorstelling en een inleidend woord van burgemeester Pos begonnen de twaalf paren, begeleid door hun eigen bas sist en accordeonist aan hun sierlijke - en ook wel potsierlijke - oude dansen, waar van vooral de befaamde Skotse Trije, de wervelende „Donder in 't hooi" en de tra ditionele IJspolka bijzonder in de smaak vielen. 11 Vandaag en morgen wordt in het clubge bouw van de Haarlemse speeltuinvei-eniging "Het Oosterkwartier" aan de Bern. Zweers- straat een tentoonstelling gehouden van de wei-kstukken, die in de afgelopen winter door de kinderen van deze speeltuin zijn vervaardigd. Vrijdagavond is deze tentoon stelling in aanwezigheid van de kern en vele genodigden officieel geopend door de voox-zitter van „Het Oostex-kwartier", de heer H. J. Loppersum, die deze tweedaagse mani. festatie aan het einde van het winterseizoen een der hoogtepunten van het jaarlijkse pro gramma noemde. De voorzitter zei, dat de speeltuinvereniging kan bogen op een grote kern, die van oktober tot eind maart de kin deren enkele uren per week op aangename en leei-zame wijze bezig houdt en zodoende van de straat houdt. Ongeveer 750 kinderen van zeven tot veertien jaar hebben in het afgelopen seizoen aan dit winterclubwerk deelgenomen ondex-verdeeld in 'n handwerk- club, een figuurzaagclub. een kleiclub en een fröbelclub van de kleintjes. Helaas geven er slechts enkele dames leiding aan deze laatste club. die veel leden telt. „Wanneer we het volgende seizoen voor deze kleintjes niet meer leiding krijgen, zullen we iets anders moeten ox-ganiseren, om de kinderen bezig te houden", aldus de heer Loppex-sum, die er zijn blijdschap over uitsprak, dat de kern hoe langer hoe meer jongeren begint aan te trekken. „Er zijn er bij, die hier vx-oe- ger in de tuin hebben gespeeld en dat is niet zo verwonderlijk, want wie eenmaal in het speeltuinwerk zit, kan er moeilijk afscheid van nemen." Tenslotte sprak de heer Loppersum de hoop uit, dat de tentoonstelling nog meer bezoekers dan vorig jaar zal trekken. Toen bedroeg het bezoekersaantal bijna dertien honderd. Na de officiële opening wei'den de aan wezigen in de gelegenheid gesteld, de wei'k- stukken te bezichtigen. Tal van bloemen, welwillend beschikbaar gesteld door enige bloemenkwekers in Hillegom, vei-spx-eiden een heerlijke geur op deze tentoonstelling, waar men fraaie px-odukten kan aantreffen. Op maandag 30 april spreekt in een van de avondbijeenkomsten, die het Interker kelijk Evangelisatie Comité organiseert in de Begijnhofkapel, de bekende predi kant Roland Brown uit Chicago. Over diens werk werd door Start Daily een boek ge schreven, getiteld „Recovery", waax-van ook een Nederlandse vertaling is versche nen. Daarin wordt verhaald van verschei dene genezingen die op het gebed van ds. Brown zijn geschied. Arthur James schreef in een begeleidend artikel, dat in het werk van ds. Brown duidelijk is gebleken „hoe ook heden ten dage ziekte wijkt voor stra lende gezondheid als God een mensen leven aanraakt". Ds. Brown zal slechts en kele dagen in ons land vertoeven. Geen wonder dan ook, dat deze groep - die al met veel succes in België, Duitsland en zelfs in Zuid-Afrika is opgetreden - aan het eind van haar verrichtingen een ovationeel applaus ten deel viel. Directeur W. van Willige van Haarlems Bloei, die de Schermerdansers eerder in de avond ten gemeentehuize ontvangen had, vertolkte de dank van de gemeente Haarlem en bood alle medewerkenden ter herinnering een vaantje van de Spaarnestad aan. Voor het optreden in het Fx-ans Hals museum hadden de Schermerdansers op de Grote Markt een voorproefje van hun kunnen gegeven, dat ondanks de koude Noordooster veel belangstelling trok. Onze fotograaf maakte daaxwan de bovenstaande overzichtsfoto. HAARLEM: Artsen: men raadplege firma Mathot, Gx-ote Houtstraat 39, telefoon 11990. Apotheken: Th. A. Klinkhamer, Konin ginneweg 69, tel. 11596. Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 19, tel. 11000. Frans Halsapotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter H. D. G. A. Immins., Bloemendaalseweg 126, tel. 23449. Over- veen: Dokter P. M. Wijkmans, Juliana- laan 130, Overveen, tel. 10071. Aerden hout: Dokter J. Reurink, Aerdenhouts- duinweg 8, tel. 26035. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bi-uin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 25769, bgg 10920 en zuster A. G. Haags- ma, Roemer Visscherplein 1, Heemstede, tel. 27900. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 5 mei voor spoedeisende gevallen geopend de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaal seweg 85, Bloemendaal, tel. 22181; Apo theek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. 025608284 en Apo theek Schotsman, Binnenweg 206, Heem stede, tel. 38320. HEEMSTEDE: Artsen: dr. O. D. Oe, Heemsteedse Dreef 275, telefoon 34609 en dr. J. G. M. van Walsem, Bx-onsteeweg 32, telefoon 38377. Wijkverpleging: zr. G. E. van der Hoek, Laan van Rozenbux-g 33, telefoon 27805. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, telefoon 38320. ADVERTENTIE van uw bank of commissionnair over het BELEGGINGSDEPOT H.B.B. 60% aandelen - 40°/o obligaties rendement ca. 43/*% ZONDAG 29 APRIL 1956 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Gi-ote Markt. 10: Ds. G. J. Waardenbui-g. 7: Dr. G. Snijdex-s. Bijzondere Zangdienst, t. g. v. de verjaardag van HM. Koningin Juliana Met medewerking van Piet van Egmond, orgel, Annie Woud, alt en koorzang door de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. C. Foi'tgens, van Berlikum (Fr.) Noorder- kerk, Velsex-straat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr. G. Snij ders. Oosterkerk, Zomei'kade. 10: Ds. W. M. van Aspex-en. Bakenesserkerk, Vx-ouwestr. 9.30: Kinderkerk. Ds. Joh. Bronsgeest. 10.30: Jeugddienst. Ds. A. J. Schneider, van Am sterdam. Gebouw Vrijz. Hervormden, Ja- cobstraat. 10.30: Ds. D. Oosten, van En schedé. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkex-k. Dhr. R. Wijers. 10.45: Ds. J. A. de Klex-k, van Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. J. A. van Boven, van Nieuw Vennep. .Tanskapel, Janssti-aat. 10.30: Dr. H. van der Loos, van Haarlem-N. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost. Zomerkade 10: Dhr. G. Radersma. West, Leidsestraat 10: Dhr. R. Hengstmangers. Centrum, O. Groenmarkt. 10: Dhr. E. Kool. Eglise Wallonne 10.30 h.: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz Deutsche Evangelische Kirchengemeinde. Woensdag 8: Bibelstunde, Spaarndamseweg 18 b. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veer straat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Br. Albex-t Knol, W. E. C. Zendeling voor Pakistan. Woensdag 7.30: Bidstond in de Tempeliersstx-aat 55 rood. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbij eenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dins dag 3: Rondetafelbespreking. Broederkerk, Parklaan 34. Herv. Evangelisatie, Nassau- plein 8. 10 en 5: Dhr. Oskam, van Culemborg Woensdag 7.30, Parklaan 21: Ds. Wijnmaa- len, van Maartensdijk. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Dhr. W. Hoe kendijk, van Rotterdam. Woensdag 8: Dhr. J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. L. J. Pasman, Haarlem. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamen- komst. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Ds. J. Vissei-, Am sterdam, Maranathalezing. Vrije Evang. Ge meente, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Ds. A. H. v. Gent. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zon dag 12: Zondagsschool. 7: Ds. H. Schutz. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, H. Doop. Ver. Doops gezinde Gemeente. 10.30: Ds. J. Wieringa, van Westzaan. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. P. H. van Lent, van Nieuwkoop. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk, Richard Hol- kade 125 10: Ds. L. Hoox-weg. 5: Ds. C. Goe man. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstr. 9: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Drs. Bos. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels, H. Avondmaal en Dankzegging. Ger. Gemeente, L. Mai-garethastraat 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem. in Ned., Park laan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Toes>.Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissin gel 78. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijn hof. 10.30 en 7: Dhr. J. Bouritius, theol. stud. 8.15: Jeugdsamenkomst.. Dinsdag 8: Bijbel lezing en bidstond. Pinkstergemeente, N.we Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Opwekkingssa menkomsten. Zweedse px-edikanten van de Filadelfia kerk spreken. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samen komst. (Broodbreken). BIJBELLEZING, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: H. W. T. Meijer, uit Amsterdam. Gemeente des Heren Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samen komsten. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samen komst. De Christengemeenschap, Wilhel- minastraat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kin deren. 10: Mensenwijdingsdienst. Donder dag 8.30: Mensenwijdingsdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. 10.15: Aanbiddingsdienst. 8: Evangelisatiedienst. Ged. Oude Gracht 47. 3: Zondagsschool. Maandag 8: Roosveltstraat l.Damesbijbelstu- die. Ged. Oude Gracht 47. Dinsdag Engelse bijbelstudie o.l.v. een Engelse evangelist. Dondex-dag Hollandse evangelisatiedienst. Spruitenbosstraat 9. Donderdag 8: Doop- dienst. Spr. F. Wox-gan, van Hindley, Enge land. Volle Evangelie Gemeente, Paul Kru- gerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. 12- 13: Zondagsschool. 7: Openbare samenkomst. Donderdag 8: Gebedssamenkomst voor ge meenteleden. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Park laan 21. Iedere zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zon dagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdientoefe- ning. Ned. Ver. van Spiritsten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. M. Jupijn, Alkmaar. Soefi-Beweging, Aula Gymnasium, Prinsenhof. 11: Universele ere- Leger des Heils, Ceramstraat 4. Zatei'dag 18.45: Openluchtsamenkomst. 19.30: Intro ductiesamenkomst, o.a. zang, muziek en le- kespel „Mensen ondex-weg", toegang f 0.25 ter dekking van de kosten. Zondag 10: Hei ligingssamenkomst. 15: Openluchtsamen komst. 16.30: Kindersamenkomst 18.45: Openluchtsamenkomst. 19.30: Verlossingssa menkomst. Dinsdag 7: Straatzang. (Bloe mendaal). Woensdag 2: Film. dienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk 10: Ds. P. J. de Geetex-, van Hilversum. Jeugd dienst. 7: Ds. G. Koch. Jeugdkapel, Schoter- weg 10: Dr. G. Ph. Scheers. Sionskerk, Ek- stex-straat (Spaarndam-West). 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. J. de Nie. Stichting „Petra", Noorderkapel (einde Minahasstraat). Donderdag 8: Dhr. H. v. d. Bx-ink, Bapt. pred. te Alkmaar. Dinsdag 8: Bijbelstudie, Maasstraat 8. Geref. Kerk. KÏoppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Sions kerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. J. A. van Arkel. Noord-Schoterkerk, Spaai-nrijkstraat. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda Chr. Geref. Kerk, Flores- straat. 10 en 5.15: Ds. H. W. Eerland. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Oskamp. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuij- zen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Prof. Di'. M. J. A. de Vrijer. Ned. Prot. Bond, Post- laan 16. 1030: Mej. L. A. v. d. Voort, voorg. van de afdeling. Geref. Kerk. Koediefslaan 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 eix 5: Ds. 'C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel 10.30: Ds. R. van der Mast. 10.30: Jeugdkapel 12-15 jaar in „De Stal". 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eeghen-instituut, van Len- nepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff, Rem., Rotterdam. BLOEMENDAAL. Ned. Ilerv. Kerk. 9: Ds. R. van der Mast. 10.30: Ds. J. E. Dx-ost. 9: Jeugdkapel 1215 jaai\ in „Maranatha". 10.30: Zondagsschool. Kleuterschool Boslaan en „Jeugdhuis" 11.45: Zondagsschool in „Ma ranatha". Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Prof. Dx\ L. J. van Holk. Rem., Oegst- geest. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. W. G. Scheeres, te Weesp. 3.30 en 7.30: Ds. G. Toornvliet. Vrij Kath. Kerk. Popellaan 1, 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Ves pers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. J. H. Stelma, bev. van een ambtsdrager. 10: Jeugdkapel 12-15 jaar in „Irene". Spr. D. W. Koei-selman. 10.15: Zondagsschool Juliana- kwax-tier, Kon. Wilhelminaschool, Domp- vloedslaan. 12^—13: Zondagsschool Ramp- laankwax-tier, Beatrixschool en „Irene". Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Reinalda. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, medewerking zangkoor. 7: Ds. S. de Roest, IJmuiden-Oost. „De Toorts" 9: Ds. D. ter Steege. Doopsgez. Gemeente, Remonstr. Gemeente, gebouw Spaarnbex-g, Wüstelaan 75. 10.30: Dr. J. A. Schreuder. Chr. Geref. Kerk, (Ned. Herv. Kapel, Pastorieweg). 3.30: Ds. H. W. Eerland SPAARNDAM Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kx-oon.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15