Koninklijke onderscheidingen 't Silver Stoepke Unieke huwelijksplechtig heid in Canada ZüÜDAG 28 APRIL 1956 In een Buitengewone Staatscourant zijn opgenomen de namen van hen, die ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin zijn onder scheiden. Deze Staatscourant bestaat uit vierentwintig pagina's. Daar onze plaatsruimte niet toelaat alle gedecoreerden te vermelden, laten wij hier een verkorte lijst volgen. De inwoners van Haarlem en van omliggende gemeenten die een onderscheiding ontvingen, zijn afzonderlijk vermeld. Algemene Zaken Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd mr. C. L. W. Fock, se cretaris-generaal van het ministerie van Algemene Zaken, te 's-Gravenhage. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau is benoemd mr. G. van Hall, directeur van de N.V. Labouchère en Co, te Amster dam, penningmeester van het comité tot oprichting van het Nationaal Monument op de Dam te Amsterdam. Buitenlandse Zaken Tot grootofficier in de orde van Oranje- Nassau is benoemd, bij bevordering: mr. W. F. L. graaf van Bylandt, buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur, Hoge Com missaris van het Koninkrijk der Nederlan den te Djakarta. Tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: Sir John W. Cox C.B.E., vice-consul der Nederlanden te Ha milton. Bermuda; J. F. van Hengel, voorzit ter van de Nederlandse Kamer van Koop handel in de Verenigde Staten, te New1 York. I Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn ■benoemd: jhr. L. M. de Brauw, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister, inspecteur van de Buitenlandse Dienst; d>r. R. Flaes, Hr. Ms. buitengewoon en gevolmachtigd' ambassadeur te Buenos Aires; professor dr. C. J. Gorter, voorzitter van de Nederlandse delegatie naar de Atoomconferentie te Genève in 1955, hoog leraar aan de rijksuniversiteit te Leiden; jhr. O. Reuchlin, H-r. Ms. buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Tokio; F. J. Tempel, voorzitter van de raad van bestuur van Unilever N.V. en Unilever Ltd., te Londen; mr. S. J. baron van Tuyil van Se- rooskerken, secretaris-generaal van het Ministerie van Buitenlandse Zaken; en H. van der Vaart, hoofd van de economische afdeling van Hr. Ms. ambassade te Ottawa. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn bij bevordering benoemd: F. J. M. Cauchi, consul-generaal der Nederlanden te Piraeus; J. Steenbergen, consul der Ne derlanden te Emden; C. E. Wenckebach, rayonvertegenwoordiger van het Algemeen Landbouw Syndicaat van West-Java, te Bandung. Tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau zijn 'benoemd1: dr. J. Al, beheerder van de Indonesische Combinatie voor Chemi sche Industrie N.V., te Bandung; dr. W. K. W. Bruemmer, voorzitter van de „Auf- sicht&rat" van Philips G.m.b.H. te Wenen; ir. J. L. H. Ceulen, consul-generaal der Ne derlanden te Saignon; Th. M. H. Diebebs, directeur der concord ante H.B.S. te Med'an; jhr. mr. P. J. Eekhout, zaakgelastigde der Nederlanden te Rangoon; dr. C. C. van Es sen, vi'ce-d'irecteur van het Nederlands His torisch Instituut, te Rome; mr. J. Everst, hoofdadministrateur, chef van de Directie Militaire Aangelegenheden van het Minis terie van Buitenlandse Zaken; mr. B. van Eyk, Commissaris van het Koninkrijk der ADVERTENTIE Zes leden van één emigrantengezin treden op zelfde dag in het huwelijk Een unieke huwelijksplechtigheid in de geschiedenis van Canada vindt vandaag te Blenheim plaats, waar zes leden van het Nederlandse immigrantengezin Dors- ser zich met zes andere Nederlandse immi granten in de Rooms-Katholieke kerk St. Mary in de echt verbinden. Het besluit hiertoe is twee maanden ge leden genomen. De heer Leo Dorsser be sliste, dat zijn vier dochters en twee zoons, die wilden trouwen, dit maar gelijktijdig moesten doen. De hoofdstraten van Blen heim zijn voor de gelegenheid versierd. Meer dan vijftig verslaggevers, fotografen en vertegenwoordigers van de radio en televisie zullen aanwezig zijn. Een film onderneming zal een ploeg zenden om een film van het huwelijk te maken voor ver toning in Nederland. Het gezin Dorsser is twee jaar geleden geëmigreerd. Proj. ür. G. Stuiveling, officier in de orde van Oranje Nassau. Nederlanden te Semarang; ir. G. S. Goe- mans, vertegenwoordiger van de Elektrici teitsmaatschappij' Aniem N.V., te Surabaja; W. P. Hasselman, hoofdhandelscommissaris te New York; ir. W. C. van Heusden, direc teur van de Proefstations der Centrale Proefstations Vereniging, te Bogor; P. Kamstra, citrusfruitexporteur, te Valencia, bestuurslid der Nederlandse Kamer van Koophandel; dir. J. C. Kruisheer, gevol machtigd minister, hoofd O.E.E.S. van de Gecombineerde Nederlandse Permanente Vertegenwoordiging te Parijs; mr. P. van Meeteren, voorzitter van de Bond van Kunstkringen, te Djakarta; mr. R. Nolen, voorzitter van de Algemene Vereniging van Rubberplanters ter Oostkust van Su matra, te Medan; J. R. van Osselen, direc teur der Koninklijke Java China Paket- vaartlijnen N.V., te Honkong; mgr. J. F. Th. Perridon, overste der Oekrainse Missie, te Parijs; B. A. Piets, Hr. Ms. buitengewoon gezant ei^ gevolmachtigd Minister te Wel lingten; H. J. van Riet, directeur van de Stichting voor Nederlands Onderwijs, te Djakarta; jhr. mr. H. Th. A. M. van Rijcke- vorsel, permanent vertegenwoordiger van Nederlanden bij de Raad van Europa te Straatsburg; M. J. van Schreven, consul- generaal der Nederlanden te Antwerpen; E. Verheyden, lector in het Engels aan de universiteit van Cairo; mr. R. A. van Vree- de, te Londen; mr. W. G. Zeylstra, ambas saderaad, verbonden aan Hr. Ms. ambas sade te Buenos Aires. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: D. L. Ankersmit, handels kweker, te Mei le (België); G. J. Bier, lid der firma G. J. Bier en_ Zonen, te Mel'le (België); A. N. B. Birch, consul der Neder landen te Portsmouth; drv-Oh. Boasson, te Jeruzalem; ds. J. F. H. van der Bom, te Sydney; H. P. Bruins, administrateur van de Cultuürönderneming „Kalicedjó"; F. G. Deibei, vertegenwoordiger van het Alge meen Landbouw Syndicaat, te Semarang; K. A. Ebel'ing, beheerder en eigenaar van Drukkerij Ebeling, te Palembang, wonende te 's-Gravenhage; A. Elsakkers, hoofd van de afdeling Verbindingen van Hr. Ms. am bassade te Washington; M. J. E. Fineken, voorzitter van de Districtskamer van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Duitsland', te Frankfort/Main; ds. M. W. J. Geursen, predikant van de Presbyterian Ohuirch te Melbourne; P. Gilde, te Drie bergen; ir. M. van Heyningen-Nanninga directeur der Iraqse vestiging van de com binatie van de Hollandse Betonmij. N.V. en van Van Hattum en Blankevoort, te Baghdad; H. J. Hooyberg, kanselier der lste klasse aan Hr. Ms. ambassade te Bo gota; F. C. van der Horst, zendingsarts, te Malang; J. van der Linde, directeur van Philips' Lampen A.G., te Zürich; G. B. Tj. Luitink, administrateur van de Suiker onderneming „Modjo" te Sragen; mr. A. Mansvelt, 2de gezantschapssecretaris, tij delijk zaakgelastigde der Nederlanden te Monrovia; R. J. M. Nyst, vice-consul der Nederlanden aan het consulaat-generaal te Marseille; R. Ollason, vice-consul der Ne derlanden te Lerwick, Shetland Eilanden; E. Oostindiën, administrateur van de Cul- tuurondernemiing „Silosanen" te Djember; C. J. B. Oudsteyn, hoofdambtenaar van de N.V. Koninklijke Paketvaart Maatschappij, te Surabaja; J. A. Overdiep, managing di rector van Philips Electrical Comp. of Pa kistan Ltd., te Karachi; E. Sasso, consul der Nederlanden te Panama-City; T. Schu- ringa, algemeen vertegenwoordiger van de Java Rubber Industrie N.V., te Bandung; K. A. M. Spaens, consul der Nederlanden aan het consulaat-Generaal te Helsinki: B. Spanjaard, directeur van de Nederlandse Verkoop Organisatie in Japan; G. Thion- ville, consul der Nederlanden te Point-a- Pitre, Guadeloupe; J. A. Thoenes, mana ging director van de Britsh Amsterdam Maritime Agencies Ltd., t'e Londen; J. M. Vinke, administrateur van het Vredespa leis, te 's-Gravenhage; C. Vlasblom, agent van de Holland-Amerika Lijn te New York; jhr. H. van der Wijck, agent van de Nationale Handelsbank N.V., te Singapore; D. G. van Wijk, vertegenwoordiger van de Bandungse Kininefabriek, te Athene; D. J. van Wijnen, referendaris, hoofd van het Nederlands Informatie Bureau te Sydney; P. W. P. Zalmé, hoofdcommies bij de Di rectie Overgangszaken Indonesië van het Ministerie van Buitenlandse Zaken; J. Zwartendijk, directeur van de Griekse Phi- lipsmaatschappij, bestuurslid van de Grieks-Nederlandse Liga, te Athene. Maatschappelijk werk Tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau is benoemd A. Vies, te Brussel. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: mevrouw J. C. M. F. Dutry van Haeften-Van Veen, bestuurslid der Ne derlandse Vereniging tot Onderlinge Hulp verlening, te Parijs; H. W. Peeters, voor zitter van de Nederlandse Bond in Duits land, te Duisburg-Ruhrort. Justitie Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw, zijn benoemd: prof.- mr. G. J. Wiarda, raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden te 's-Gravenhage; prof. mr. J. Eggens, advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden te 's-Gravenhage; jhr. mr. P. J. H. M. van der Does de Wille- bois, president van het gerechtshof te Am sterdam: mr. H. W. A. Schipperijn, presi dent van de arrondissementsrechtbank te Leeuwarden; mr. G. J. B. van der Dussen, officier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Middelburg te Domburg; mr. F. Ligtenberg, kantonrechter te Leiden; mr. dr. R. R. L. M. Bromberg, voorzitter van de Raad van Beroep (S.V.) te Roermond; mr. M. R. A. van Oppen, advocaat en procu reur, deken van de Orde van Advocaten in het arrondissement Maastricht, te Heerlen en mr. W. M. E. van Rossem, advocaat en procureur, deken van de Orde van Advoca ten in het arrondissement Rotterdam, te 's-Gravenhage. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: ds. A. K. Straatsma, emeritus-predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk, te 's-Gravenhage; C. J. E. N. van Dijck, deken en pastoor te Nijme gen; R. M. A. Nieveen van Dijkum, pastoor te Goes; P. H. van Nieuwenhoven, bis schoppelijk inspecteur van het R.-K. bij zonder lager onderwijs in het bisdom Roer mond, Roermond; mgr. dr. A. C. Ramse- laar, president van het Klein-Seminarie te Apeldoorn; ds. B. ter Haar, predikant van ae Hervormde Gemeente te Diepenveen; K. C. Sluyter, kerkvoogd van de Hervormde Gemeente te Amsterdam; dr. E. D. Kraan, Dr. L. G. Korlenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer, is benoemd tot comman deur in de orde van Oranje Nassau. De pianist Theo van der Pas is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. predikant van de Gereformeerde Kerk te Vlaardingen; W. de Gast, dirigend officier der rijkspolitie- 2de klasse, te 's-Graven- hage, wonende te Leiden; mr. dr. A. R. de Bruyn, te Utrecht, lector in de wetenschap van het notariaat bij de rijksuniveristeit te Utrecht; F. M. v. Hasselt, notaris te 's-Gra venhage; L. P. J. M. Eskens, secretaris van het Centraal Bureau van Bijstand inzake het toezicht op de boekhouding der notaris sen, te Zeist. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: V. A. M. Kuijpers, pastoor te Nieuw-Borgvliet; ds. P. L. Kiehl, emeritus predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk, te Breda; J. Moll, president-kerk voogd van de Hervormde Gemeente te Vlissingen; ds. J. G. Feenstra, emeritus predikant van de Gereformeerde Kerk, te 's-Gravenhage; ds. Tj. van Wieren, predi kant van de Gereformeerde Kerk te Schier monnikoog; J. Chr. van Amelrooy, be stuurslid van „De Christengemeenschap" te 's-Gravenhage; S. E. Duits, voorzitter van de Nederlands Israelietische Gemeente te Dordrecht; G. A. de Ridder, oud-voorgan ger van de Nederlandse Protestantenbond te Beilen: H. A. van. Steenis, commandant van het district Amsterdam der rijkspoli tie, Bussum: S. M. Greveling, directeur van de gevangenis te 's-Gravenhage; W. H. de Blauw, hoofd van de administratie van de strafgestichten te Norg; B. Th. Kleine Staarmann, sociaal hoofdambtenaar bij het Huis van Bewaring te Arnhem; mejuf frouw I. B.- M. Frije, onderdirectrice van het Paedologisch Instituut te Nijmegen; G. J. van der Ros, secretaris van de vereni ging „Zoekt het Verlorene", te Rotterdam; L. A. van Doorn, voorzitter van „De Op bouw" te Utrecht; mejuffrouw P. A. Vom- berg, secretaresse van de Centrale Vereni ging voor de Joodse Geestelijke Volksge zondheid te Amsterdam; mejuffrouw M. E. Crok, brigadier bij het Leger des Heils te Amsterdam; J. H. Wamelink, oud-lid van de Reclasseringsraad te Leeuwarden; mr. J P. Windhausen, voorzitter van de afde ling Hoorn van de R.-K. Reclasserings- vereniging; mejuffrouw A. T. W. Renkema, hoofdcommies bij het Ministerie van Justi tie; P. Boon, voorzitter van de Hervormde Zondagsschool te Krimpen aan den IJsel. De eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is verleend aan: mevr. G. Jacobs-Visser, hoofd van de re- classeringsafdeling 't Gooi van het Leger des Heils, wonende te Bussum; W. Krijt, hoofd van de boerderij van de Stichting Hoenderloo; in zilver aan: H. E. J. J. A. Hartman Kok, ambtenaar bij het kantongerecht te Alk maar, wonende te Schoorl. Financiën Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw is benoemd J. J. de Vries, direc teur van het Nederlandse Beheersinstituut te 's-Gravenhage, wonende te Wassenaar. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau is benoemd W. Willems, lid van de afdeling Effectenregistratie van de Raad voor het Rechtsherstel te Amsterdam. Binnenlandse Zaken Tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau is benoemd dr. L. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal, te 's-Gravenhage. Tot ridder in de orde van de Nederland- De zangeres Gré Brouwenslijn, ridder in de orde van Oranje Nassau. se Leeuw zijn benoemd: H. Algra te Leeu warden; J. Reijers te Kamerik; J. Schip per te Utrecht; dr. H. J. J. van Velthoven te 's-Hertogenbosch en de Tweede Kamer leden mr. W. F. E. baron van der Feltz te Middelburg; J. Fokkema te Ede; F. den Hartog te HoogbloklandTh. D. J. M. Koersen, voorzitter van de Parlementaire Enquêtecommissie Regeringsbeleid 1940 1945, te Amsterdam; dr. A. M. Lucas te Rotterdam; N. Stufkens te De Bilt; mr. dr. E. P. Verkerk, te Boskoop; H. H. van der Zanden te Eersel; voorts mr. Ch. M. J. Hustinx, burgemeester der gemeente Nij megen; mr. F. A. Helmstrijd, griffier der Staten van Zuid-Holland, te 's-Gravenha ge; J. Meertens, wethouder der gemeente Rotterdam; mr. A. de Roos, wethouder der gemeente Amsterdam; mr. F. H. C. van Wijck, wethouder der gemeente Amster dam; jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, .burge meester der gemeente Utrecht; mr. Ch. J. H. I. Paulussen, lid van Gedeputeerde Sta ten van Limburg, te Maastricht; Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: P. P. Paul, commissaris van gemeentepolitie, te 's-Gravenhage; G. J. Delen, 'burgemeester der gemeente Oss; F. J. W. Gijzeis, wethouder der gemeente Eindhoven; mr. G. D. Rehorst, burgemees ter der gemeente Den Helder; T. P. Gaai- kema, commissaris van gemeentepolitie, te Amsterdam; ir. H. Ch. King, bedrijfseco nomisch adviseur der gemeente Amster dam; mr. H. W. Bloemers, burgemeester der gemeente Deventer. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: G. I. M. van Kemenade, burgemeester der gemeente Uden; ir. H. A. J. Jansen, directeur van het gemeentelijk elektriciteitsbedrijf, te Tilburg; C. Maris, wethouder der gemeente Willemstad en secretaris van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, gewest Noordbrabant; K. Toornstra, burgemeester der gemeente Hattem; H. J. Knoppers, burgemeester der gemeente Heteren; J. van Steenbergen, raadslid der gemeente Ede: P. Sweerts, raadslid der gemeente Heumen; G. van Breugel, secretaris der gemeente Leerdam; J. de Jong, wethouder der gemeente Lex- mond; E. A. Polet, wethouder der gemeen te Gouda; N. J. H. Raat, bm-gemeester der gemeente Wervershoof; Sj. Oosterbaan, wethouder der gemeente Kopg a. d. Zaan; J. Ph. Koene, secretaris der gemeente Mid delburg; J. Hommes, wethouder der ge meente 's-Heer Arendskerke; A. H. S. Ste- merding, burgemeester der gemeente Oost en West-Souburg; jhr. R. J. H. Q. Röell, burgemeester der gemeente Haamstede; F. Sijtsma, burgemeester der gemeente Oostdongeradeel; D. de Koning, burge meester der gemeente Zwartsluis; O. J. Scherphuis, burgemeester der gemeente Slochteren; D. van der Munnik, burge meester der gemeente Grootegast. De eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, is toegekend Wetenschappen, wonende te 's-Graven hage; J. M. Bendien, directeur van de Stadsschouwburg te Amsterdam; prof. dr. G. Stuiveling, letterkundige te Hilversum; B. J. Verhoeven, letterkundige te Arnhem; dr. G. A. Brouwer, wetenschappelijk assi- tent aan het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te Leiden; A. M. Banda, voorzitter van de Nederlandse Nieuwsblad Pers; W. Ruys, vertegenwoordiger in Nederland van de Stichting voor Nederlands onderwijs in Indonesië, te 's-Gravenhage. dr. J. B. Drewes, hoofd van de afdeling Voorbereidend Hoger en Middelbaar On derwijs van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, wonende te Rijswijk (Z.-H.). Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: G. Verbeek, referendaris bij het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, wonende te Voorburg (Z.-H.); C. Varkevisser, directeur van de visserijschool te Katwijk aan Zee; D. H. Langevoord, referendaris bij het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Theo van der Pas, concertpianist te 's Gra- venhage; dr. J. M. A, F. Smits van Waes- berghe, musicoloog, wonende te Amster dam; mevrouw A. M. RekersVan der Moer (Ank van der Moer), toneelspeelster te Amsterdam; mevrouw G. D. (Gré) Brou- wenstijn, opera- en concertzangeres, wo nende te Amsterdam; mejuffrouw M. H. Botteniheim, conservatrice bij het Rijks museum te Amsterdam, wonende aldaar; mr. O. V. L. Guermonprez, hoofdleider van de Volkshogeschool te Bergen (N.-H.); Ben Groeneveld, voorzitter van het Werkcen trum voor lekentoneel en creatief spel te Amsterdam; G. Sluizer, programmaleider, plaatsvervangend lid van de directie van Radio Nederland Wereldomroep te Hilver sum; J. H. van den Burg, oud-bestuurslid ADVERTENTIE De toneelspeelster Ank van der Moer, ridder in de orde van Oranje Nassau. aan S. J. Visser, wethouder der gemeente Rijnsaterwoude; W. van Oosten, technisch hoofdambtenaar bij de stedelijke fabrie ken voor gas en elektriciteit te Leiden; mejuffrouw A. J. Blaauw, ontvanger der gemeente Schagen. Landbouw Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: H. M. Gerbrandy te Nijland, lid van Gedeputeerde Staten van Friesland, voorzitter van de Friese Chris telijke Boeren- en Tuindersbond en J. L. Hoogland te St. Anna Parochie, lid van de Eerste Kamer, lid van Gedeputeerde Staten van Friesland, voorzitter en bestuurslid van instellingen op het gebied van de land bouw. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: prof. dr. G. G. Kloeke, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Lei den: prof. dr. H. C. Rümke, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht; prof. dr. L. D. Eerland, hoogleraar aan de rijksuniver siteit te Groningen; prof. dr. P. N. U. Har- ting, hoogleraar aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam: prof. mr. J. W. G. P. Jurgens, hoogleraar aan de R.-K. uni versiteit te Nijmegen: prof. dr. W. E. Boer man, hoogleraar aan de Nederlandse Eco nomische Hogeschool te Rotterdam: prof. M. H. E. Campendonk, oud-hoogleraar aan de Rijksakademie van beeldende kunsten te Amsterdam en dr. J. J. P. Oud, architect te Wassenaar. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: dr. C. M. Waller Zeper, algemeen directeur van de stichting tot exploitatie der drie samenwerkende blin- deninstellingen te Bussum en Huis ter Heide; mr. K. Zurcher, administrateur bij het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en De wielrenner Arie van Vliet is onder scheiden met de ere-medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. van het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond te Amersfoort. De eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, is verleend aan G. B. M. Schulte, wielrenner, te 's Her togenbosch en A. G. van Vliet, wielrenner te Woerden. 7, 8 en 9 Financiën Tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau is benoemd Tj. Greidanus, voorzit ter van de Nederlandse Bankiersvereniging te Amsterdam. Tot ridder in de orde van Nederlandse Leeuw zijn benoemd: dr. A. J. van den Tempel, waarnemend directeur-generaal voor fiscale zaken in algemene dienst bij het Ministerie van Financiën; prof. mr. IV. Schuttevaer, directeur van 's rijks be lastingen en domeinen, hoofd van de af deling Indirecte Belastingen van het Minis terie van Financiën en buitengewoon hoog leraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht; F. T. Pesman, hoofd van de inspectie der belastingen Amsterdam te Amsterdam. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: L. W. E. Rauwenhoff, I directeur van het Rotterdamsoh Beleggings- consortium N.V. te Rotterdam; G. J. Stoop, agent van De Nederlandsche Bank N.V. te Arnhem; jhr. mr. J. W. D. H. Schorer, i agent van de Nederlandsche Handel-Maat- schappij N.V. te Arnhem; mr. M. J. Bos, directeur van de Friesch-Groningsche Hy potheekbank N.V., wonende te Amsterdam; G. H. van den Boogaard, oud-chef van de j afdeling Transito- en Driehoekszaken van I De Nederlandsche Bank N.V. te Amster- 1 dam; mr. dr. E. Tekenbroek, belastingcon sulent te 's-Gravenhage; drs. G. L. Popken, directeur binnenlands geldwezen bij het Ministerie van Financiën; K. de Jong, ad ministrateur A, hoofd van de afdeling Fi nanciën Publiekrechtelijke Lichamen van het Ministerie van Financiën; A. B. Herm- sen, hoofdinspecteur lste klasse bij de af deling Inspectie der Rijksfinanciën van het Ministerie van Financiën; J. C. Jansz, ac countant lste klasse bij de Centrale Ac countantsdienst van het Ministerie van Fi nanciën; ir. W. van Riessen, hoofdbewaar der ter directie Kadaster en Hypotheken van het Ministerie van Financiën; P. N. Roggeveen, hoofdinspecteur-titulair der domeinen te Amsterdam; ir. A. Ovinge, rentmeester A der domeinen te Wieringer- meer; J. G. Koperberg, hoofd van de in spectie der belastingen te Eindhoven; E. J. H. Volkmaars, hoofdinspecteur bij de Fis cale Inlichtingen- en Opsporingsdienst te Amsterdam; J. J. Rus, hoofd van de inspec tie der belastingen te 's-Gravenhage; B. S. A. Klop, hoofd van de inspectie der belas tingen te Leiden; J. A. Struijk, hoofd van de inspectie der belastingen te Apeldoorn; A. A. Idema, hoofd van de inspectie der registratie en successie te Rotterdam; J. H. Werps, hoofdinspecteur van 's rijks belas tingen en domeinen te Zwolle; R. Faberij de Jonge, hoofd van de inspectie der be lastingen te Delft; A. van Rijn, hoofdont vanger van 's rijks belastingen te 's Gra- venhage; W. Joosten, ingenieur-verificateur van het kadaster te Amsterdam; W. Visser, hoofd van het bureau van de Landmeet kundige Dienst te 's-Gravenhage. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: mr. G. Sassen, directeur van het kantoor Ter Apel van De Twent- sche Bank N.V.; L. Abb ink, hoofd van de Textielkeuringsdienst van het Rijksinkoop- bureau; S. P. Geerts, ontvanger van 's rijks belastingen te Schagen. Oorlog Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: de luitenant-generaal F. H. W. C. J. van Dun, van het wapen der artillerie; de generaalmajoor G. J. Ie Fèvre de Montigny, van de generale staf; de generaal-majoor C. F. Pahud de Mortan- ges, van de grote staf; de generaal-majoor- vlieger-waarnemer W. J. Reijnierse, van de in goud, goud op staal, geheel staal, vanaf 165. Maar dan hebt u ook een OMEGA De kleine zaak met de grootste keuze. GROTE HOUTSTR. 49 - TEL. 20049 Koninklijke Luchtmacht; de heer J. H. Wieffering, Hoofddirecteur Personeel bij het Ministerie van Oorlog. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden, zijn benoemd: de kolonel J. P. F. Agasi, de kolonel F. E. La- gerwerff, de luitenant-kolonel P. A. Cox, allen van de generale staf; de kolonel mr. P. J. la Gordt Dillié, directeur van het dienstvak van de militair-juridische dienst; de kolonel W. Wierda, van het wapen der infanterie; de kolonel T. Beets, van het wapen der infanterie; de luitenant-kolonel J. C. Zuidema, van het wapen der infan terie; de luitenant-kolonel P. J. Doornebal, van het wapen der infanterie; de reserve luitenant-kolonel D. Coumou, van het dienstvak der aan- en afvoertroepen; de kolonel W. C. H. van Reede, inspecteur van het wapen der cavalerie; de luitenant kolonel F. G. van Ditzhuijzen, van het wa pen der artillerie; de kolonel E. S. Zeeven- hooven, van de wapen der genie; de luite nant-kolonel A. K. van der Weg, van het wapen van de verbindingsdienst; de kolo nel W. J. Kaldenbach, van het dienstvak van de technische dienst; de kolonel-arts dr. L. Koster, van het dienstvak van de ge neeskundige dienst; de luitenant-kolonel apotheker J. H. Stadelmann van Escholz- rnatt, van het dienstvak van de geneeskun dige dienist; de kolonel-waarnemer H. Sta ring; de kolonel-waarnemer (tijdelijke commodore) W. den Toom; -de kolonel waarnemer L. W. Proost en de luitenant kolonel-waarnemer J. L. Bosch. Toegekend is de titulaire rang van bri gade-generaal aan de gepensioneerde kolo nel der artillerie G. A. Geel; de titulaire rang van kolonel aan de gepensioneerde luitenant-kolonel der militaire administra tie H. G. Horn; aan de luitenant-kolonel van de militair-juridische dienst B. C. Man te; aan de luitenant-kolonel -der in fanterie A. C. Cambier; aan de gepensio neerde luitenant-kolonel der cavalerie I. L. D. baron Sirtema van Grovestins. De titulaire rang van reserve-luitenant kolonel is toegekend aan de eervol ontsla gen reservemajoor J. M. P. Schefman en aan de reservemajoor voor speciale dienst C. J. A. Wijnaendts. Marine Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden, zijn benoemd: de kapitein-ter-zee (tijdelijk commandeur) L. J. Goslings; de kapitein-ter-zee J. F. van Duim; de kapitein-ter-zee van de techni sche dienst E. C. Leertouwer; de kapitein luitenant-ter-zee J. A. Bientjes; de kapi tein-luitenant-ter-zee A. van Es; de kapi tein-luitenant-ter-zee A. E. M. Schuur- biers; de luitenant-kolonel der mariniers J. J. Honig; de kapitein-luitenant-ter-zee van de technische dienst C. A. Brinkhuis. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: de tijdelijk vlootaalmoe- zenier (in rang gelijkgesteld met kapitein luitenant-ter-zee) H. H. A. Wessels en de hoofdingenieur A der marine in vaste dienst ir. T. K. Han. Wederopbouw en Volkshuisvesting Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd ir. J. J. M. Aangenendt, te Wassenaar, directeur-generaal van de Rijksgebouwendienst. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd C. H. de Bever, te Eind hoven, architect B.N.A., en mr. G. van der Flier, te 's-Gravenhage, plaatsvervangend directeur-generaal van de wederopbouw en de volkshuisvesting. Verkeer en Waterstaat Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: ir. A. J. Ehnle, te 's-Gravenhage, hoofddirecteur der PTT; ir. J. M. Verweij de Winter, te 's-Hertogen bosch, directeur van het telefoondistrict; J. P. G. van Holthoon, te Voorburg (Z.-H.), directeur van het postdistrict; ir. F. I. J. Kanstein, te Velp hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat; jhr. mr. H. L. A. van Kretschmar van Veen, te Hilversum, oudste directeur van de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland"; mr. F. E. Spat, te Wassenaar, voorzitter van de Algemene Verladers en Eigen Vervoerders Organi satie. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: ir. A. H. Fabius, te Dor drecht, hoofdingenieur A van de Rijkswa terstaat; J. B. Joustra, te 's-Gravenhage, administrateur der PTT; ir. K. A. Bazten, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur bij de Zui derzeewerken; B. G. van Os van Delden, te 's-Gravenhage, onderdirecteur bij de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V.; E. Vinke, te Laren (N.-H.), lid van de fir ma Vinke Co.; W. F. Dutilh, te Rotter dam, oudste firmant bij de fa. D. Burger en Zoon; L. J. M. Lentjes, te Amsterdam, geneeskundig adviseur bij de N.V. Stoom vaart Maatschappij „Nederland"; C. Vis ser, te Rotterdam, gezagvoerder van het m.s. „Nieuw Amsterdam" der Holland Amerika Lijn; J. B. Roding, te Utrecht, hoofdinspecteur bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen; ir. C. M. Cox, te Groningen, hoofdingenieur bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen. Economische Zaken Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw is benoemd F. A. C. Guépin, di recteur van de N.V. Koninklijke Neder landse Petroleum Maatschappij te 's-Gra venhage. wonende te Stanbore Groot - Brittannië). Tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau is bevorderd T. J. Twijnstra, wo nende t« Bilthoven, voorzitter van het Ver bond van Nederlandse Werkgevers. Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw is benoemd prof. dr. W. J. Jong- mans te Heerlen. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: G. H. W. Geesink, wo nende te Enschedé, directeur van de Ko ninklijke Textielveredelingsindustrie v.h. G. J. ten Cate en Zonen N.V. te Eibergen; N. D. van Goetihem, lid van de firma Har- kema, te Amsterdam; A. J. Blijdenstein, directeur van de N.V. Katoenspinnerij „Bamshoeve" te Enschedé; H. van Heek (Zie vervolg pag. 4).

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5