Koninklijke onderscheidingen P^' Russische leiders zijn van hun wantrouwen genezen u Gedecoreerden uit Haarlem en omliggende gemeenten Vraag- en antwoordspel 4 Verloren gewaande Van Gogh terecht Nederland krijgt waar schijnlijk Sea Hawks ter waarde van 6y2 miljoen dollar Diplomatieke dienst Man wilde keet maken met andermans spullen Overeenstemming in het Grafisch Bedrijf over uitkering 1955 Texel heeft eindelijk waterleiding Thans is 99 petder Noord' Hollandse bevolking aangesloten Heringa Wuthrich „De Ruitentikker" voor Amsterdamse rechtbank In Bilbao zijn 25 bedrijven stilgelegd wegens staking ZATERDAG 28 APRIL 1956 (Vervolg van pag. 3). Hzn., directeur van Van Heek Co. N.V., voorzitter van de Karper van Koophandel en Fabrieken voor Twente en Salland, te Enschedé; D. W. Stork, directeur van de Koninklijke Machinefabriek Gebr. Stork Co N.V., te Hengelo (O.); D. E. Schuite ma, te Amersfoort, directeur van de N.V. Gebr. D. Schuitema te Amsterdam; J. G Drabbe te Laren (N.-H.), directeur van de Koninklijke Nederlandse Maatschappi voor Havenwerken N.V. te Amsterdam; G P. J. Hogeweg, accountant, te Amsterdam, ir. J. P. Huisman, directeur van de Neder landse Dok en Scheepsbouw Maatschappij, te Amsterdam; J. G. Wiebenga, te Korten- hoef, directeur van cultuurmaatschappijen te Amsterdam; J. J. de Greef, directeur voor administratieve zaken bij het Minis terie van Economische Zaken, te 's-Gra- venhage; H. P. Hans, adjunct-directeur van de buitenlandse economische betrekkingen bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; L. van Kampen sr., fir mant van het Accountantskantoor Van Kampen, te 's-Gravenhage; J. M. H. M. Meijer, administrateur bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; mejuffrouw ir. N. E. Nelemans, hoofdinge- nieur/plv. lid bij de Octrooiraad, te 's-Gra venhage; Th. J. Platenburg te Voorburg; ir. J. R. Bouten te Waalre, adviseur bij de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven; J. W. van Heesbeen, directeur van de Waalwijkse Chroomlederfabriek v.h. Van Dooren de Greef N.V., voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Noordelijk Noordbrabant, te Waalwijk; G. J. L. M. Jenneskens, te Val- kenswaard, commercieel directeur van de Hoofdindustriegroep Elektronenbuizen der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven! J. H. M. H. Lambooy, wonende te Nijmegen, directeur van de N.V. Eminos Kistenfabriek te Oss, vice-voorzitter van de Europese Federatie van Kistenfabri kanten; J. P. A. Dresen, wonende te Bruns- sum, hoofdingenieur der Staatsmijn Hen drik; ir. H. J. Itz, wonende te Brunssum, hoofdingenieur algemene dienst bij de Staatsmijnen in Limburg. Tot ridder in de Orde van Oranje Nassau zijn benoemd: J. de Nes, te Baambrugge, directeur van de N.V. Gebr. Bervoets' Kle dingbedrijven; J. B. Citroen te Amsterdam; C. J. Hagedoorn, directeur van Peck Co. N.V. te Amsterdam; H. J. Mamsfeld, be stuurslid van het Nederlands Economisch Verbond van de Confectie Industrie, te Amsterdam; W. I. C. A. Russell, werkzaam bij de N.V. A. Kreymborg Co., te Am sterdam; E. L. J. van den Abeelen, lid van de raad van commissarissen van de Coöpe ratieve Verbruiksvereniging „De Volhar ding", te 's-Gravenhage; ir. B. J. Blom, wonende te Wassenaar, drecteur van de Nederlandse Cement-Handel Maatschappij N.V. te 's-Gravenhage; J. Bom, directeur van de N.V. Boekhandel en Drukkerij v.h. G. C. T. van Dorp en Co., te s-Gravenhage; A. Frank, lid van de firma A. Frank te Amsterdam; P. van de Linde, directeur van de Centrale Coöperatieve Groothandels- Vereniging in koloniale waren „Enkabé" U.A te Rotterdam: rnr. G. J. van Oostveen, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Dordrecht en Omstre ken, te Dordrecht; ir. H. Everwyn, hoofd ingenieur van de N.V. Provinciale Zeeuw se Electricitedts Maatschappij, te Middel burg. De eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is verleend aan L. Hartog, onderdirecteur van J. L. H. Smits Co. Bitumen N.V. te Amsterdam; G. S. Popp, chef van de hoofdboekhouding bij de Handelscompagnie Perry N.V., te Amsterdam; R. Stuurman, procuratiehou der bij de N.V. De Vereenigde Blikfabrie ken, te Amsterdam. Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: C. D. van der Vijver, te Rijnsburg, directeur van de N.V. Van der Vijver's Conservenfabrieken; ir. J. Wind, te Bennekom, gemeente Ede, waarnemend directeur van het Centraal Instituut voor Landbouwkundig Onderzoek (C.I.L.O.) te Wageningen; ir. P. W. Bakker Arkema, te Wageningen, rijkslandbouwconsulent in al gemene dienst voor de landbouwwerktui gen; ir. G. J. ter Brugge, te Zeist, inspec teur bij de Cultuurtechnische Dienst; mr. dr. A. van Deth, te 's-Gravenhage, direc teur van de Coöp. Vleeschcentrale, te Rot terdam; mr. H. E. R. E. A. Frank, land- bouwattaché bij de Nederlandse ambassade te Parijs; ir. M. C. van Hameien, land- bouwattaché bij de Nederlandse ambassade te Bonn; G. H. Hibma, te 's-Gravenhage, secretaris van de Centrale Zuivelcommissie en van het Nationale Comité van de Inter nationale Zuivelbond; prof. dr. J. Horring, te 's-Gravenhage, directeur van het Land- bouw-Economisch Instituut; ir. J. Middel- veldt, te Leeuwarden, directeur van de rijkslandbouwwinterschool aldaar; dr. A. Minderhoud, te Wageningen, rijksbijen- teeltconsulent; E. Rutgers, te Zwolle, in specteur-districtshoofd van de Veeartsenij- kundige Dienst in Overijssel; ir. H. W. Schenkenberg van Mierop, te Zeist, inspec teur bij het Staatsbosbeheer; ir. I. Sijbes- ma, te Groningen, rijksveeteeltconsulent; dr. H. J. Toxopeus, te Wageningen, weten schappelijk hoofdambtenaar bij het Insti tuut voor Veredeling van Landbouwgewas sen van de Landbouwhogeschool; Joh. df Veer, te Schagen, voorzitter van het Pro- duktschap voor Vee en Vlees. directeur van het Gemeenschappelijk Ad ministratiekantoor, te Amsterdam. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: jkvr. W. N. baronesse van Hardenbroek, besturend zuster van het Ne derduits Hervormd Diaconessenhuis, te Arnhem; A. L. van den Boom, te Eind hoven, voorzitter van de Nederlandse R.K. Tabaksbewerkersbond; jkvr. C. J. S. Quar- les van Ufford, te Amsterdam; mejuffrouw A. Reineke, te Amsterdam, inspectrice bij de Vereniging tot uitzending en verpleging van ziek-zwakke en prae-tuberculeuze kinderen „Trein 8.28 H.Y.S.M." en oud voorzitster van de Federatie van Neder landse Verenigingen, die de belangen van de verpleging en verplegenden behartigen; A. A. J. Wamsteeker, te Amsterdam, voor zitter van de Algemene Bond Mercurius, Bedrijfsbond voor de Handel, het Bank en Verzekeringswezen en de Vrije Be roepen. Maatschappelijk Werk Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw is benoemd mr. Ph. H. M. Wer ner, secretaris-generaal van het Departe ment van Maatschappelijk Werk, te 's-Gra venhage. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd mejuffrouw J. Boer, di rectrice van de Stichting Opbouw Drenthe, te Assen; mr. J. W. C. Camps, voorzitter van de Armenraad voor Heerlen en om streken, te Heerlen; mr. dr. J. E. Hesse, oud-secretaris van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen (departement Groningen), te Groningen; D. J. Koopmans, bestuurder van de Stichting „Het St. Anthony Gast huis", te Leeuwarden; dr. J. G. Fernhout, leider van interkerkelijke bureaus op het gebied van therapeutische zielszorg, te 's-Gravenhage.. Overzeese Rijksdelen Tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau is bevorderd mr. W. H. van Hels- dingen, oud-voorzitter van de Volksraad van Nederlandsch-Indië, thans met de titel van raadadviseur werkzaam bij het Minis terie van Overzeese Rijksdelen. Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw is benoemd mr. K. J. van Erpe- cum, oud-president en thans plaatsvervan gend lid van het Hof van Justitie te Para maribo. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd' mr. W. H. Ariëns, presi dent van het Hof van Justitie in de Neder landse Antillen; M. P. Gorsira, gezaghebber van het eilandgebied Curacao; mgr. A. A. G. Cremers, Apostolisch administrateur van het Vicariaat Hollandia (Nederlands- Nieuw-Guinea); dr. H. Kroeskamp, direc teur van de Dienst van Culturele Zaken in Nederlands-Nieuw-Guinea; mr. H. M. Vrij heid, president van het Hof van Justitie in Nederlands-Nieuw-Guinea; mr. D. J. C. van der Peijl, administrateur bij het Minis terie van Overzeese Rijksdelen. ADVERTENTIE Wij laten de namen van inwoners uit Haarlem en omgeving volgen, die ter ge legenheid van de verjaardag van Koningin Juliana een onderscheiding hebben ont vangen. (Die namen zijn geplaatst in de volgorde, waarin zij in de Buitengewone Staatscourant zijn opgenomen.) Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: prof. ir. H. T. Zwiers te Haarlem, architect B.N.A.; ir. F. Ottevanger te Haar lem, hoofdingenieur-directeur van de We deropbouw en Volkshuisvesting in de pro vincie Noordholland; ir. Th. Heyblom te Haarlem, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat; jhr. H. van Lennep te Heemstede, oudste directeur der konink lijke Nederlandse Stoombootmaatschap pij; mr. M. J. A. Moltzer te Bloemendaal, oud-directeur van de School voor Maat schappelijk Werk, oud-bestuurder van diverse instellingen. Sociale Zaken en Volksgezondheid Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: prof. dr. C. den Hartog, te 's-Gravenhage, directeur van het Voor lichtingsbureau van de Voedingsraad, te vens inspecteur van de volksgezondheid in algemene dienst; jhr. E. C. Storm van 's-Gravesande, directeur van N.V. Inter-1| communale Waterleiding Gebied Leeuwar- J den; dr. ir. G. J. de Glee, directeur van N.V. Waterleidingmaatschappij voor de provincie Groningen; dr. Chr. J. A. Ker- stens, te Breda, veterinair inspecteur van de volksgezondheid, tevens inspecteur van de veeartsenijkundige dienst; dr. J. B. Stol- te, te Tilburg, geneesheer-directeur van j het St. Elisabethziekenhuis, aldaar; mr. A. J. M. Hendrix, te Amsterdam, voorzitter van de Noordhollandse Bond Het Wit-Gele Kruis; P. de Vries, wonende te Amsterdam, secretaris van het Nederlands Verbond van j Vakverenigingen; J. A. Ledeboer, direc- j teur van N.V. Spinnerij Oosterveld, te En- j schedé; mr. B. Colenbrander, te Bilthoven, secretaris van het Verbond van Sigaren fabrikanten in Nederland; J. F. M. Grasso, te Utrecht, lid van het dagelijks bestuur van de Nederlandse Katholieke Arbeiders beweging; mr. R. J. Erdbrink, te Voorburg, directeur-secretaris van het College van Rijksbemiddelaars; mr. M. P. Plantenga, te 's-Gravenhage, secretaris- penningmeester van het Nederlands Sanatorium te Davos; dr. P. Beijer, wonende te 's-Gravenhage, Ir. F. Ottevangers, ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Officier in de orde van Oranje-Nassau: ir. M. Zwaap, directeur der N.V. Handels vennootschap v.h. Maintz en Co. te Am sterdam, wonende te Heemstede; mejuf frouw mr. A. A. G. Coops, hoofdadministra teur, chef afdeling Waterstaat ter provin ciale griffie van Noordholland, te Haar lem; J. Fontijne, hoofdcommissaris der ge meentepolitie te Haarlem; D. Fokkema, directeur van de Protestants-Christelijke Kweekschool te Bloemendaal; J. Veenen- "daal, hoofdaccountant bij de Rijksaccoun tantsdienst, hoofd van het bureau te Haar lem; J. J. Jurrissen te Overveen, directeur van de Noord Zuid Hollandse Vervoers maatschappij; W. van den Broek te Bloe mendaal, firmant van de firma J. M. W. van Dusseldorp en Co. te Amsterdam; F. M. H. Hin te Bloemendaal, directeur van de kousenfabrieken Hin N.V. te Haarlem; W. G. Tesser te Heemstede, directeur-secreta ris van de Vereniging van handelaren in bouwmaterialen in Nederland en secretaris van de Vereniging van Cementhandelaren; ar J. J. Beyer te Lisse, wetenchappelijk hoofdambtenaar bij het laboratorium voor bioembollenonderzoek van de Landbouw hogeschool; ir. C. Koopman te Hoofddorp, directeur van het Veredelingsbedrijf van andbouwgewassen van de Nationale Coö peratieve Aan- en verkoopvereniging voor le landbouw „Centraal Bureau"; dr. P. van Paassen, specialist voor inwendige en stofwisselingsziekten en geneeskundig-di recteur van het Diaconessenhuis te Haar lem; W. J. Buurman, voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur te Hillegom. Ridder in de orde van Oranje-Nassau: L. A. de Regt te Haarlem, voorzitter van Het raadslid van Bloemendaal de heer C. Schulz werd ridder in de orde van Oranje Nassau. de Bond van Ambtenaren bij de Rechter lijke macht; P. Klaver te Hillegom; C. Schulz, raadslid der gemeente Bloemen daal; J. J. Kummer (broeder Hubertus) te Haarlem, leraar aan de r.-k. kweekschool te Den Haag; mejuffrouw G. T. van IJs- selsteyn, gewezen leidster van de werk plaats voor herstel van antieke tapijten te Haarlem; M. Frmise te Badhoevedorp, chef motorafdeling bij de KLM; Sj. Rodenhuis te Haarlem, technisch inspecteur eerste klasse bij de Nederlandse Spoorwegen; H. Scheen te Haarlem, technisch inspecteur tweede klasse bij de' Nederlandse Spoor wegen; E. van Beem te Aerdenhout, direc teur van Van Waveren's Koninklijke Graanhandel te Haarlem; H. Bruinenberg te Haarlem, hoofdinspecteur bij de N.V. ..Grontmij."; F. C. H. Schrijnemakers te Eloemendaal, directeur van de Coöpera tieve Centrale In- en verkoopvereniging van de Katholieke Land- en Tuinbouw- bond. Gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: P. E. Oudejans, oud-administrateur van het bedrijf Open bare Werken te Hillegom; A. J. Hopman te IJmuiden, gep. zeeloods der eerste klasse in vaste dienst; M. A. Koedijk te Haarlem, hoofdopzichter der P.T.T.; J. van Alten te Haarlem, afdelingschef bij de N.V. Hol landse Stoombootmaatschappij. J. J. Jurrissen, officier in de orde van Oranje Nassau. Dr. ir. iju..l a uussen, yeneesneei -au ecieur van het Diaconessenhuis, werd benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: A. Miog, oud- administratief ambtenaar b. eerste klasse bij de Voogdijraad te Haarlem; J. Visser te Beverwijk, bestuurslid van de Beverwijkse Harmoniekapel; H. A. de Graaff te Half weg, voorzitter van de Muziekvereniging „Eensgezindheid"; W. Keesmaat, commies- titulair van 's rijks belastingen te Haarlem; G. Bezemer te Zandvoort, oud-employé eerste klasse der PTT'; J. Bouwman te Heemstede, hoofdemployé der PTT; H. van Geest te Haarlem, magazijnmeester van de Stoomvaartmaatschappij Nederland; mejuf frouw A. Paap te Zandvoort, hoofd linnen kamer bij de n.v. tot voortzetting der Kon. Hollandse Lloyd; J. Arisz te Santpoort, tuinman op het landgoed Duin en Kruid- berg; K. H. Bouwmeester te Hillegom, meesterknecht bij de Hillegomse Houthan del; B. P. Vink te Halfweg, bestuurder van de. burgerlijke instelling voor maatschap pelijke zorg te Halfweg. Bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: L. Hofstra, hoofd agent van gemeentepolitie te Haarlem; J. K. L. Konst te Haarlemmermeer, terrein- knecht van het Olympisch Stadion; G. H. Haken te Overveen, besteller eerste klasse der PTT; G. Hillebrink te Velsen, gezag voerder b. bij de Rijkswaterstaat; C. Lok- kerbol te IJmuiden, oud-sluiswachter b. bij de Rijkswaterstaat; B. van der Maat te Assendelft, oud-voorman, kantonnier bij' de Provinciale Watertaat; N. Lodder te IJmuiden, los werkman bij het reddings wezen; J. H. van de Wetering te Haarlem, voorheen kraandrijver bij Werkspoor te Amsterdam. (Van onze correspondent) Boelganin en Kroesjtsjev hebben vrijdag:, zo als reeds gemeld, „op de valreep" kort voor hun vertrek naar Southampton de pers te woord ge staan. 400 journalisten vulden de kleine zaal, welke beschenen werd door felle schijnwerpers. Overal langs de kant stonden de televisie- en filmcamera's opgesteld. Het podium was veran derd ln een soort toneeltje; om half tien namen Boelganin en Kroesjtsjev plaats, met naast hen de tolk, ambassadeur Malik en de onderminister van Buitenlandse Zaken Gromyko, alsmede ge neraal Zaharov. Achter op het podium zaten Kroesjtsjev's zoon en de atoomgeleerde Koerts- Jatov. De Russische leiders werden met applaus be groet. Zij applaudisseerden op hun beurt even eens. Boelganin, die de leiding van de perscon ferentie had, begon met de verklaring dat de Sovjet-leiders Engeland met de meest vriend- schappeijlke gevoelens verlaten. Hij was vol lof over de ontvangst in Engeland en Schotland. Hij legde vervolgens een verklaring af over het resultaat van de besprekingen. Met de vertaling mee duurde dit ruim drie kwartier. Daarna be antwoordden de Sovjet-leiders een aantal vra gen. Vraag: „Bent u voldaan over uw ontvangst door het Britse volk?'' Antwoord (van Boelganinl: „Zeer zeker". De volgende vraag had betrekking op Kroesj- tsjevs toespraak bij de opening van de nijver- heidstentoonstelling te Birmingham, waarin hij zei dat Engeland „het initiatief moet nemen om de keten van toezicht op de uitvoer van stra tegische goederen te verbreken". De vraag luidde: „Hoe kunt u deze uitlating rijmen met andere, door u afgelegde verklarin gen, dat de Sovjet-Unie er niet op uit is een wig tussen Groot-Brittannië en de Verenigde Staten te drijven?" Antwoord (van Kroesjtsjev): „Ik blijf zeggen, dat, verre van het drijven van wiggen, wij voor standers zijn van het uitwerpen daarvan, opdat er nauwere betrekkingen tussen alle betrok!Vn staten kunnen worden gevestigd''. „Wij zouden gaarne een toenadering tussen de Sovjet-Unie, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten zien en wij zijn, in de gehele wereld, voor een vreedzaam naast elkander bestaan der staten. En wat deze handelsaangelegenheid be treft: ik geloof, dat hier reeds een wig tussen het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Sta ten gedreven is en wel door Amerika. Engeland wil gaarne zijn handel uitbreiden''. Vraag (aan Boelganin): „Zouden u en de heer Kroesjtsjev gaarne de Verenigde Staten bezoe ken?" Er werd bij het stellen van deze vraag gela chen. Boelganin schoof het papiertje, waarop zij was geschreven door naar Kroesjtsjev. Deze antwoordde (onder toenemende hilariteit): „De Verenigde Staten zijn een interessant land. Wie zou daar niet graag heen willen, indien hij er iets af te handelen had? De inwoners van de Sovjet-Unie zouden de Verenigde Staten zeer gaarne bezoeken, doch ongelukkigerwijs zijn er gevallen geweest dat zelfs aan Russische burgers, die op invitatie naar Amerika wilden reizen, geen inreisvisa werden verleend. Kortgeleden wilde een aantal Russische koks Noord-Amerika op uitnodiging bezoeken, doch zij mochten dat land niet binnenkomen. Moge lijk vreesde men, dat zij nog iets anders dan coteletten op het vuur zouden zetten". Vraag (aan Kroesjtsjev): „Wat denkt u van de levensomstandigheden in Engeland (waarop de Russen vaak critiek hebben uitgeoefend)?" Antwoord: „In het algemeen zou ik willen zeggen, dat in Groot-Brittannië, naar ik meen, economie en cultuur een hoge ontwikkelings graad hebben bereikt. Daar wij echter niet in de gelegenheid waren persoonlijk met de ge middelde Brit te spreken en wij het volk slechts in het voorbijrijden vanuit onze auto's hebben gezien, vind ik het moeilijk hier verder over uit te weiden''. Vraag (aan Kroesjtsjev): „Zullen Britse jour nalisten, die de Sovjet-Unie willen bezoeken, inreisvisa krijgen?'' Antwoord: „Ze krijgen ze reeds, zelfs dege nen, die onprettige dingen over ons land heb ben te vertellen". Vraag: „Zal de Sovjet-Unie toestemming ver lenen aan controleploegen om in het gehele Sovjet-rijk naspeuring te doen naar atoomwa pens?" Antwoord (van Kroesjtsjev): „De heer Gro myko (de Sovjet-Russische vertegenwoordiger op de Londense ontwapeningsbesprekingen) is grijs geworden met het beantwoorden van der gelijke vragen. Het is dus misschien beter, dal u zijn verklaringen naleest". Vraag: „Bent u niet van mening dat te weinig mensen in de Sovjet-Unie de macht in handen hebben?" Antwoord (van Kroesjtsjev): Er is in de laatste tijd geen volkstelling in de Sovjet-Unie gehouden, doch wij schatten onze bevolking op tweehonderd miljoen, dat zijn dus vierhonderd miljoen handen. Elk jaar breidt ons inwonertal zich met ongeveer drie miljoen zielen, dus met zes miljoen handen uit, Dit is het aantal han den, dat de macht in handen houdt''. Vraag: „Zal de Sovjet-Unie ophouden met het zenden van wapens naar het Midden-Oosten?" Antwoord (van Kroesjtsjev) „Dit is een zeer hachelijke vraag, doch ik wil haar niet voorbij gaan. Feit is, dat de Sovjet-Unie aan geen en kel land wapens levert en wij wilden, dat er in het geheel geen wapens werden geleverd. Thans geschiedt dit wel en ik denk dat wij. een verkeerd antwoord zouden geven, indien wij zouden zeggen geen wapens te zullen leveren aan landen, die ons hierom zouden vragen. De reden hiervoor is, dat andere landen wapenor ders uitvoeren. Wij zouden ons er slechts over verheugen, in dien via de UNO of op andere wijze overeen zou kunnen worden gekomen, dat geen wapens meer zullen worden geleverd. Wij zouden mee helpen aan de uitvoering van een dergelijk be sluit, dat ertoe zou bijdragen de vrede in de roerige gebieden van de wereld te versterken". De persconferentie heeft veel langer geduurd, dan men had verwacht. Boelganin en Kroesj tsjev zaten er rustig bij, terwijl zij de hun ge stelde vragen beantwoordden. Kroesjtsjev verklaarde tegenover een vragen steller: „Het voornaamste, dat wij met ons be zoek hebben bereikt, is het scheppen van gro ter vertrouwen tussen de Sovjet-Unie en het Verenigd Koninkrijk. Wij kennen Engeland thans als gevolg van onze besprekingen met zijn leiders, veel beter. En wat zeer belangrijk voor ons was: wij hebben ons ervan kunnen over tuigen, dat noch het Britse volk, noch zijn re gering oorlog wensen. Dit stelt ons in staat de stand van zaken beter te overzien en onze po litiek dienovereenkomstig te richten". Premier maarschalk Boelganin en eerste par tijsecretaris Kroesjtsjev hielden beiden in be leefde en vriendschappelijke termen gestelde afscheidstoespraakjes, toen zij zich veront schuldigden, omdat zij per trein naar Portsmouth moesten vertrekken. Bij hun vertrek stonden de journalisten op en applaudisseerden. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Directeur W N WOLTERINK Bilderdijkstraat bij de ZUlwet Haarlem - Tel <K ?sno) ium INBOEDELVEILING 8/9 MEI 1956 rnzendingen van huisraad worden dageltlki aangenomen. Eigen afhaaldlenst Hoofdcommissaris van Politie de heer J. J. Fontijne werd officier in de orde van Oranje Nassau. Een kolenhandelaar ln Etten, de heer J. de Visser, is eigenaar geworden, van een jeugdwerk van Vincent van Gogh, een pentekening, voorstellende de Stations straat en de Baay te Etten. De kolenhan delaar verwierf deze Van Gogh na het overlijden van de heer Minus Oostrijk, de laatste Ettenaar die Vincent van Gogh per soonlijk gekend heeft. De heer Oostrijk, was in de jaren 1890 huisknecht bij de vader van Vincent van Gogh, die toen Hervormd predikant was in Etten. Vincent schonk de huisknecht twee van zijn werfjes, die door deze angst vallig werden bewaard. Een daarvan is hem later ontstolen-, de andere heeft hij thans vermaakt aan de Et- tense kolenman. De Nederlandse marine zal waarschijn lijk voor een waarde van 61/2 miljoen dollar in Engeland gebouwde Hawker Sea Hawks ontvangen, zo wordt uit betrouw bare Britse bron vernomen. Engeland en Amerika hebben gisteren een overeenkomst ondertekend, krachtens welke op grond van het Amerikaanse pro gram van „Offshore Procurement" voor een waarde van 6.429.000 dollar aan marine jachtvliegtuigen van dit type, dat één straalmotor heeft, gebouwd zal worden. In de officiële bekendmaking is alleen gezegd dat de vliegtuigen naar een van de NAVO-bondgenoten zullen gaan. Maar be trouwbare Britse kringen zeggen dat ver- verwacht wordt dat Nederland het ont vangende land zal zijn. (UP) Benoemingen ambassadeur te Nieuw Delhi en gezant in Belgrado Binnenkort is de benoeming te verwach ten van mr. H. A. Helb, momenteel gezant te Belgrado tot. buitengewoon en gevol machtigd ambassadeur te New Delhi. In verband met het voornemen diplomatieke betrekkingen aan te knopen met het ko ninkrijk Afghanistan, zal mr. Helb tevens voor een benoeming tot gezant en gevol machtigd minister te Kabul in aanmerking worden gebracht. Eveneens is binnenkort de benoeming te verwachten van mr. G. E. baron Van Ittersum, laatstelijk plaatsver vangend hoge commissaris in Djakarta, tot Nederlands gezant in Belgrado. Een 39-jarige straatmaker uit Velsen had in 1955 een eigen firmaatje opgericht met een collega en daarbij twee knechts in dienst genomen. Hij werd onderaannemer van bestratingswerken en zijn firma be gon de behoefte te gevoelen aan een hou ten keet bij het werk. Deze aanschaffing zou echter f 1200 kosten, zodat de onder aannemer uitag naar een andere mogelijk heid om er aan te komen. En voor de mo gelijkheid waar hij toen naar greep stond de fii'mant vrijdagmorgen voor de politie rechter terecht. Hij begon namelijk mate rialen van allerlei bouwwerken bij elkaar te slepen om daar een keet van te bouwen, maar werd daarbij al gauw betrapt, het geen hij voor de politierechter als een ge lukkige omstandigheid aanmerkte. Hij had onmiddellijk daarop alle materialen bij de eigenaren terugbezorgd en deze vlotte af wikkeling van zaken vergezeld van het schuldbewustzijn van de verdachte, die nooit eerder met de strafrechter in aanra king was geweest, leidden tot een milde eis van de officier mr. dr. R. W. H. Pitlo, namelijk f 90 boete en twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk. „Wat heeft u daarop te zeggen?" vroeg de politierechter mr. J. Petersen. „Hele maal niets", zei de verdachte zachtjes. „Omdat het dan toch zo meevalt, zal Ik er f 100 en tien dagen voorwaardelijk van maken", aldus de politierechter. De werkgevers- en werknemersorgani saties in het Grafisch Bedrijf hebben in een op vrijdagmiddag gehouden vergade ring besloten om de werkgevers te advi seren aan hun werknemers alsnog een uit kering te verstrekken uit de winst over 1955. Geadviseerd wordt de uitkering te ver strekken aan de werknemers, die op 5 mei 1956 bij hun werkgever in dienst zijn en naar verhouding van de tijd, dat zij in 1955 bij hun werkgever in dienst zijn geweest. Reeds gedane uitkeringen, welke kenne lijk gegrond zijn op de bedrijfsresultaten van 1955, kunnen worden gecompenseerd. Het overleg met betrekking tot een even tuele loonsverhoging met ingang van sep tember zal worden voortgezet. De uit ongeveer 10.000 zielen bestaande bevolking van Texel kan thans profiteren van waterleiding. Vrijdagmiddag heeft mi nister Suurhoff bij Den Burg op Texel het nieuwe pompstation van de drinkwater voorziening officieel in gebruik gesteld. Hij draaide daartoe een grote kraan van een brandslang open. Een brandweerman richtte de straal uit de slang op een ouder wetse waterput in miniatuur, die boven aan in een vlaggemast hing. Door het ge wicht van het water, dat zich in het putje verzamelde, zakte dit langs de mast naar beneden. Het trok daarbij gelijktijdig de vlag van het Provinciaal Waterleidingbe drijf van Noordholland naar de top. Met het in gebruik stellen van een wa terleiding op Texel is de provincie Noord holland recordhoudster in Nederland ge worden. Thans is in deze provincie 99 per cent der bevolking aangesloten op het wa terleidingnet. Met de minister waren de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen, het college van Gedepu teerde Staten, ongeveer 35 leden van de provinciale Waterstaat, Rijkswaterstaat en Staatsbosbeheer naar het eiland gekomen. Op „De groene Plaats" draaide de bur gemeester van Den Burg, mr. C. de Koning, de fontein aan en tientallen heldere straal tjes drinkwater spoten waaiervormig om hoog. De jeugd juichte, vlaggetjes wapper den en een muziekkorps jubelde een fan fare uit. De aanleg van een waterleidingnet op Texel heeft lang geduurd. Reeds in 1911 nam het gemeentebestuur het besluit ertoe, maar er verstreken 45 jaar eer het plan' verwezenlijkt werd, omdat de financiering veel moeilijkheden opleverde. Tenslotte zijn rijk, provincie en gemeente tot een regeling gekomen. ADVERTENTIE Haarlem CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Officier eist twee jaar Op een grote tafel in de Amsterdamse rechtbank was de buit van C. van B de ruitentikker" uitgestald: een twintigtal pakjes, bevattende talrijke fototoestellen, elektrische scheerapparaten enzovoorts, gestolen uit étalages van juweliers, foto- en horlogewinkels, waarvan de ruit door middel van een steen was verbroken. Verscheidene van deze voorwerpen wa ren teruggevonden op de bank van lening waar de verdachte, de 25-jarige matroos van 7-e in onderpand had gegeven om aan geld te komen. „Slechts tien ge vallen heb ik ten laste gelegd, doch het hadden er even goed twintig kunnen zijn", zo zei de officier van Justitie, mr. A. W. Holsteyn. „Ik vraag in het algemeen strenge straffen tegen ruitentikkers, maar tegen deze verdachte in het bijzonder, orn aat er nagenoeg geen mogelijkheid bestaat tot reclassering, zoals het voorlichtings rapport vermeldt". De officier eiste twee jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de regering. De verdediger wees in zijn pleidooi op de beweegredenen, die verdachte hadden aangezet tot het plegen van deze diefstal len. Hij had geen geld en moest toch voor zijn anderhalf jaar oud kind zorgen. „Hij was zich volkomen van zijn verantwoorde lijkheid ten aanzien van het kind bewust", zo zei de raadsman. De rechtbank zal op vrijdag 11 mei vonnis vellen. MADRID (Reuter) De Spaanse auto riteiten in Bilbao hebben 25 industriële bedrijven gesloten omdat de arbeiders daar een „langzaam-aan" taktiek zouden toe passen. Men schat dat in Bilbao en om streken dertigduizend arbeiders uitgesloten zijn, ongeveer een derde van het totale aantal iwdustriearbeiders in dit gebied. Er zijn geen tekenen die wijzen op een einde van het geschil. De arbeiders eisen een grotere loonsverhoging van de twintig per cent die de regering bevolen heeft. Zij wil len die percentage ook hebben over de duurtetoeslag, kinderbijslag en overwerk

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6