EEN D. S. Amsterdamse Beurs 13 N Haarlemmers haalden fakkel uit Niimegen Plechtigheid bij monument te Bloemendaal Kranslegging bij monument aan de Dreef Stille tocht begint op Junoplantsoen Eeuwfeest en receptie sociëteit „Vereniging" Fietser in Haarlem-Noord door auto aangereden Grote belangstelling voor aanvrage passen In „Dreefzicht" Grote variété-avond van Katholieke Jeugdzorg Dr. Van Voorthuijsen- school nam afscheid van hoofd Lichtvaart op Spaarne op 4 augustus Gepensioneerden vergaderden Vier doden bij aanrijding op onbewaakte overweg Luxemburgse auto botste bij Eijsden tegen D-trein C. L. Alphenaar in Westerveïd gecremeerd Orde in Marrakesj hersteld: 35 mensen vermoord Twee „Jehova's Getuigen" veroordeeld Hammarskjoeld verkreeg voldoende toezeggingen hr Rome aangekomen op de terugreis naar New York Geheimzinnige verdwijning van Britse „kikvorsman" Scheepvaart j Voorjaarsaaiibiedingi GRITZNER NAAIMACHINES Jan Geylvoet Jr. Naaimachinehandel - Doelstr. 35, Haarlem Stap geschoeid de zomer tegemoet! VRIJDAG 4 MEI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT Dc stad Haarlem heeft vandaag met es tafettes het bevrijdingsvuur afgehaald bij het monument aan de Waalbrug te Nijme gen. Zaterdag 5 mei zullen Enschede, Wa peningen, Geldermalsen, Zoelen en enige Brabantse plaatsen het bevrijdingsvuur uit Nijmegen komen halen. Om 12 uur precies arriveerde de Haar lemse deputatie, gevormd door acht brom fietsers van de vereniging „De Spaarne- brommers" bij het Nijmeegse verzetsmonu- ment, dat is opgericht ter nagedachtenis van Jan van Hooff, de Nijmeegse jonge man. die in 1944 de Duitse springlading in de Waalbrug onklaar maakte. Bij het monument werd de deputatie, die nu voor de tweede keer in Nijmegen het bevrijdingsvuur kwam halen opgewacht door de heer P. J. Kooy, vice-voorzitter van het 17 september-comité en de heer A. Vyen namens de gemeente. In een hartelijke toespraak herinnerde de heer Kooy aan de goede contacten die tussen beide steden hebben bestaan. Hij doelde hierbij speciaal op de steunactie die Haarlem na de oorlog voor Nijmegen voer de en de sportuitwisseling die in de loop der jaren echter op de achtergrond is ge raakt. De heer Kooy zeide overleg met Haarlem te zullen plegen om na te gaan of deze sportontmoetingen kunnen worden hervat. Hierna stak hij een toorts bij het monument aan en overhandigde het vuur aan de heer J. van Gennep. Zekerheids halve werd ook een stonnlamp aangesto ken. Daarop vertrok het peloton, dat heden avond om half 7 aan de rand van de ge meente Haarlem verwacht wordt, waarna zij de fakkel in de Grote Kerk zullen bin nendragen. De jaarlijkse plechtigheid van de krans- legging namens het gemeentebestuur van Bloemendaal ter herdenking van de inge zetenen der gemeente, die door de tweede wereldoorlog zijn omgekomen, bij het mo nument achter de hervormde kerk te Bloe mendaal zal geschieden op donderdag 10 mei om twaalf uur. Hoewel deze dag dit jaar samenvalt met Hemelvaartsdag wil len B. en W. de kranslegging handhaven op de 10de mei. Vanmorgen om 11 uur heeft de garni zoenscommandant van Haarlem, luitenant kolonel F. van der Mey, bij het monument aan de Dreef te Haarlem een krans gelegd, ter herdenking van de gevallenen. De stille tocht naar het monument op de Jan Gijzenbrug in Haarlem-Noord zal niet vertrekken van het Marnixplein, zoals aan vankelijk de bedoeling was, maar van het Junoplantsoen. De sociëteit „Vereniging" zal op 17 mei haar honderdjarig bestaan herdenken. Op die dag zal des middags van 4 tot 5 uur in het gebouw der sociëteit, Zrjlweg 1, een receptie worden gehouden, waar belang stellenden in de gelegenheid worden ge steld het bestuur van de sociëteit met dit belangrijke eeuwfeest geluk te wensen. Wij hopen op dit jubileum nog nader terug te komen. Vanmorgen omstreeks elf uur is een fiet ser, die met zijn rijwiel aan de hand ter hoogte van de Pijnboomstraat de Schoter- weg in Haarlem-Noord overstak, door een uit de richting Santpoort komende auto aangereden. Het slachtoffer is ter observatie naar een ziekenhuis gebracht. Over zijn toestand kon men ons nog niet inlichten. De belangstelling voor aanvragen van paspoorten op de secretarie van Haarlem is bijzonder groot. Iedere dag melden zich velen. Het aantal aanvragen op een ochtend bedraagt ongeveer tachtig. Dit is minder dan vorig jaar. In een overeenkomende week van verleden jaar waren er 114 tot 152 aanvragen per dag. Ten behoeve van forensen en van hen, die overdag niet in de gelegenheid zijn een pas aan te vragen, is de secretarie op twee avonden in de week ook geopend. Dinsdag waren er 40 aanvragers en don derdag 81. Uit de belangstelling bleek dus, dat er grote behoefte bestaat aan de avondopenstelling. Onder de bezoekers waren vele forensen, voor wie de gelegen heid in het bijzonder is opengesteld. Ge bleken is, dat een grote groep gelijktijdig om halfacht kwam waardoor velen ge ruime tijd moesten wachten. Komt men in de loop van de morgenuren dan behoeft men over het algemeen niet lang te wach ten, omdat men tussen half negen en halfeen terecht kan. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3Nederl.'47 96 96 3 Nedl. 1962/64 96 yK 96% A. K. U 314% 328 Calvé Delft 355 360 Van Gelder Zonen 261 262 K. N. Hoogovens 375 377% Nederl. Ford 462 465 N. Kabelfabriek 340 340 gew.Philips Gloeil. 345% 349 pref.Philips Gloeil. 205 205 Unilever 434% 438 Wilton Fijenoord 320 320 Dordtsche Petrol. 824% 841 Konkl. Petroleum 809 826' A'dam Rubber 102% 106 Holl. Amer. Lijn. 197% 201! N. Scheepv. Unie 198% 201 Phs. van Ommeren 316 316 H. V. A 120% 123 Verg. Deli Mijen 147 145 Amsterd. Bank 247 247 Ned. Handel Mij 220% 220' Rotterd. Bank 218% 218% Twentsche Bank 230 230 Anaconda Copper 78'3/i„ 79 'A Bethlehem Steel.. 163 163' U. S. Steel 61% 62 Genera] Motors 44 44% Shell Union 82% 83 46 '3/I6 46'3/ib Het zal slechts weinig voorkomen dat de kleedkamers van restaurant „Dreefzicht" te klein blijken om alle „artiesten" te ber gen, doch bij de opvoering van „La grande variété du Nord" door de katholieke jeugd zorg. afdeling Noord bleek dit toch het geval. Ongeveer honderd club- en buurt huiskinderen van „twee turven" hoog tot twee meter waren ingeschakeld bij deze grootse show; hoewel verschillende kinde ren geen gebruik konden maken van de officiële kleedgclegenheid is dit zeker niet van invloed geweest op de prestaties. De leiders en leidsters hebben met de nog altijd zeer beperkte clubhuismiddelen en deze nog jeugdige amateurkrachten zonder twijfel uitstekend werk geleverd en als geheel deed deze show over vel? landen bijzonder prettig aan. Het program ma bracht de vele aanwezigen „elck wat wils" en ofschoon de kleine foutjes ook in dit programma niet ontbraken, heeft de katholieke jeugdzorg de talrijke aanwezi gen zonder twijfel enkele uren prima amu sement bezorgd. Reeds het begin was veelbelovend toen het jeugdkoor onder leiding van pater Selhorst het Wandellied ten gehore bracht. De jeugdige zangertjes brachten dr. lied in een daverend tempo en dit tempo is er de gehele show ingebleven. Knotsoefcnm- gen en jiu jitsu werden gevolgd door zwaard dans en sprookjes. Dc balletgroeo onder leiding van Bob Jansen had een groot aan deel in het succes. Ook de accordeonisten en de mondaceor- deongroep onder leiding van de heer P. Braam oogstten veel succes. In dit programma van eigen leden ver leende als gasten medewerking het „Coc-k- tail"-trio met enkele cowboysongs. Ook dit trio, dat gevormd werd door leden van de vereniging „Musicorda" had veel succes. Het programma na de pauze werd geheel gevuld door de heer Lou ten Bosch die met zijn parodistische pantomimes zijn deel heeft bijgedragen tot het slagen van deze avond. O In de ar. Van Voorthuijsen-school in Haarlem is donderdagavond afscheid ge nomen van mevrouw G. VisserBoer, die jaren lang hoofd der school is geweest en deze thans gaat verlaten. Onder de spre kers, die het woord tot haar hebben ge richt, bevond zich de gemeentelijk inspec teur voor het lager onderwijs in Haarlem, de heer E. J. Lodewijks, die namens de ge meente een bloemstuk aanbood. Namens de ouderraad bood voorzitter A. Porcelijn een vuurvaste schaal en bloemen aan. Ook de heer E. P. Schuijt, directeur Nazorg Bui tengewoon Onderwijs, sprak haar in waar derende bewoordingen toe. Van het school- personeel en oudercommissie ontving mevrouw Visser kleurendia's en een tuin parasol. Het comité', dat-zich nu twee jaar heeft bezig gehouden met het watercorso in de Haarlemse feestweek, heeft een belangrijk besluit genomen. Bij het peilen van de pu blieke -opinie is gebleken, dat de verlichte vaartuigen verreweg de grootste attractie vormden. De bloemen welKe in grote hoe veelheden uit Aalsmeer verkregen werden hadden op het water niet dat effect wat er van verwacht mocht worden. Bovendien kregen de bewoners van Haarlem-Noord de versierde vaartuigen pas te zien tegen schemerdonker wegens de totale vaartduur. Besloten is nu aan het bestuur der stich ting „Haarlems Bloei" voor te stellen dit jaar op zaterdag 4 augustus uitsluitend een lichtvaart te doen plaats hebben tussen des avonds 9 uur en half 11. Daardoor kunnen de beschikbare gelden geheel gebruikt wor den voor een originele verlichting, waartoe reeds verschillende experts op het gebied van zwakstroom- en gasverlichting zijn geraadpleegd. De medewerking van vele watersportverenigingen in Haarlem en om geving is reeds verzekerd. De afdeling Heemstede en omgeving van ae Algemene Nederlandse Bond van Ge pensioneerden had voor haar jaarvergade ring, welke donderdagmiddag in de boven zaal van het Minerva Theater werd gehou den, nu eens geen spreker uitgenodigd, zo dat de agenda beperkt bleef tot de behan deling van strikt huishoudelijke zaken Alleen de afdelingsvoorzitter, de heer N. Vos, oud-gemeentesecretaris van Heem stede. gaf nog een korte toelichting op de komende ouderdomswet, die reeds door de Tweede Kamer is aangenomen. Veronder steld mag worden dat deze ook in de Eerste Kamer binnenkort zal worden aanvaard, welke te verwachten beslissing spreker voor velen een zegen noemde. Toch had de heer Vos nog enige critiek op sommige be palingen in de wet; met name het artikel, dat de mogelijkheid lot korting op de pen sioenen van ambtenaren openlaat. Hij achtte het dan ook onbegrijpelijk dat deze aanpassingswet toch bij de Tweede Kamer is ingediend, zonder hierbij aan diverse ge rechtvaardigde wensen tegemoet te komen. Hetgeen niet weg nam dat spreker in ieder geval de hoop behouden heeft, dat de ge pensioneerden door een sterke tegenactie in dit opzicht nog wel iets kunnen bereiken. Het hoofdbestuur blijft in déze kwestie waakzaam De vervolgens door de secretaris en pen- n'ngmeester voorgelezen jaarverslagen vermeldden in optimistische termen de bloei van deze afdeling, waarna de perio diek aftredende voorzitter en de heer P. L. Huges bij acclamatie in hun functie werden herkozen. De heer M. J. Spaargaren had zich wegens gezondheidsredenen niet meer verkiesbaar gesteld, zodat in zijn plaats de heer G. van Maanen uit. Hillegom werd benoemd. Gedurende deze vergadering deelde de voorzitter nog mede, dat hem tijdens een onderhoud met de burgemeester een kleine subsidie voor de afdeling was toegezegd, zedat het mogelijk is vrijdag 18 mei in het Minerva Theater een aantrekkelijke film middag te houden. Dan zal worden ver toond de cacao-documentatiefilm „Bruin goud" en de reisfilm „Dwars door de Sahara." De voorstelling is gratis toegan kelijk voor alle Heemsteedse bejaarden. Bij het begin van de vergadering her dacht de heer Vos het overlijden van de actieve bondssecretaris, de heer H. van Lier. Donderdagavond om 18.20 is op een on bewaakte overweg tussen Maastricht en E.vsden een zeer ernstig ongeluk gebeurd waarbij vier personen gedood werden. Een personenauto botste tegen een passerende D-trein, die op weg was naar Luxemburg. De slachtoffers zijn Luxemburgers. In de auto bevonden zich drie dames, een heer en een jongen van zeventien jaar. De dames zijn alle drie overleden, de heer is zwaar gewond, het jongetje overleed in de loop van de avond. De auto bevond zich op een binnenweg en men vermoedt dat de bestuurder of be stuurster de weg was kwijt geraakt. Dooi de onbekendheid ter plaatse, zo wordt ver der aangenomen, was men ook niet op de hoogte van het feit dat een onbewaakte overweg moest worden overgestoken. De gewonde en de vier stoffelijke overschotten bevinden zich in het ziekenhuis St. Anna- dal te Maastricht. Op de plaats van het ongeluk hebben de officier van Justitie mr. C. H. Nuis en de gerechts-deskundige dr. J. Hollman een onderzoek ingesteld. Om het leven zijn gekomen de dames Jacqueline Meijer-Michels, geboren 1925; Josephine Kohl, geboren 13 maart 1898; Henriette Engel, echtgenote van H. Peiffer, geboren 9 maart 1908 en de 17-jarige Johnny Meijer, zoon van de heer Albert Meijer, die geboren 2 april 1915, vrij zwaar gewond werd. Hij bestuurde de wagen. Al len waren afkomstig uit Walferdange in Luxemburg. Onder grote belangstelling heeft heden- mofgen in het crematorium in Westerveïd de crematie plaats gehad van de heer C. L. Alphenaar, in leven directeur van de mu ziek- en instrumentenhandel W. Alphenaar aan de Kruisweg, leider van het concert bureau Alphenaar en bestuurslid van de vroegere Haarlemse Orkestvereniging. Toen de lange stoet belangstellenden de aula van het crematorium betrad, speelde de organist Piet Halsema „Wenn wir in höchsten Nöthen sein" van Bach. Namens de stichting Noordhollands Phil- harmonisch Orkest sprak mr. A. Beets. Hij schetste, hoe de heer Alphenaar in 1936 tot het bestuur van de HOV was toegetreden als opvolger van zijn vader en hoe hij on geveer vijftien jaar deel heeft uitgemaakt van het bestuur, tot de instelling van het N. Ph. O. De heer Beets verklaarde, dat de HOV veel profijt heeft gehad van het feit, dat de overledene door zijn muziekhandel veel connecties met de muziekwereld bezat. De spreker gewaagde met dankbaarheid, dat de heer Alphenaar ook toen hij geen bestuurslid meer was veel belangstelling is blijven tonen voor orkest en vereniging. „Hij was een uitermate bescheiden mens, behulpzaam waar hij kon; het eigenbelang kwam bij hem steeds achteraan." Ook de heer J. P. Vincent schetste na mens de afdeling Haarlem van de Konink lijke Nederlandse Toonkunstenaarsvereni ging. pn pamens de Maatschappij tot be vordering der. Toonkunst de betekenis van de heer Alphenaar als mens. Namens het personeel van de firma Alphenaar sprak de heer Timmermans; ook werd het woord gevoerd door de heer A. de Vogel, oud-directeur van de muziek school van de Maatschappij tot bevorde ring der Toonkunst. De leider van het centrum Haarlem van het Lectorium Rosicrucianum. de heer J. Bolland, leidde vervolgens een korte dienst, waarin de aanwezigen lied 95 uit de bun del van het Rozekruisers Genootschap zongen. Bij het dalen van de kist decla meerde de heer Bolland lied 65: „Heil'ge stad der goden, neem uw pelgrim op". Staande zongen de aanwezigen daarna lied 91. Nadat een zoon van de overledene woorden van dank had gesproken, verlieten de aanwezigen de aula, terwijl de organist „Von Gott will ich nicht lassen" van Bach speelde. MARRAKESJ Reuter/AFP) De rust in Marrakesj is geleidelijk teruggekeerd. Enige ministers en hoge functionarissen heb ben op bevel van de sultan de Arabische wijk bezocht en de bevolking aangemaand zich ordelijk te gedragen. Ook functiona rissen van het vakverbond hebben hun best gedaan de gemoederen te kalmeren. Tot aan het middaguur waren in Marrakesj 35 personen op gruwelijke wijze om het leven gebracht. Gewapende benden zwierven door het Arabische stadsdeel op zoek naar volge lingen van het oude regime. Franse politie patrouilles keken machteloos toe op de grens van de Arabische en Europese stads wijken, niet gemachtigd om op te treden aangezien alle bevoegdheden tot het hand haven van de veiligheid aan de Marok kanen zijn overgedragen. Sultan Ben Joessef droeg de vice-pre mier, de minister van Binnenlandse Zaken en het hoofd van de Marokkaanse veilig heidsdienst op krachtige maatregelen te nemen om de orde te herstellen. De autori teiten zullen een nauwkeurig onderzoek naar de oorzaak van het voorgevallene moeten instellen en de schuldigen doen op sporen. De Rotterdamse rechtbank veroordeelde donderdag de 20-jarige A. van R. en de 20- jarige C. A. de W. uit Rotterdam tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek en een jaar rijkswerkinrichting. Dit was conform de eis. Hun bezwaren als Jehova's getuigen tegen de militaire dienst waren erkend, maar zij hadden echter ook geweigerd een burgerlijke taak in staatsdienst te ver vullen. VERZENDING VAN ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk t r post moet zijn be zorgd. staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Alcantara" 10 mei; Australië: s.s. „Himalaya" 7 mei; Bra zilië: s.s. „Akantara" 10 mei; Brits-Oost- Afrika: s.s. „Jean Laborde" 12 mei: Canada: s.s. „Maasdam" 12 mei; Chili: via New York 10 mei; Ned. Antillen: m.s. „Willepistad" 10 mei; Ned. Nieuw Guinea m.s. „Celebes" 7 mei en s.s. „Pelens" 10 mei; Nieuw Zeeland: via Engeland 12 mei: Unie van Zuid-Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. „Pretoria Castle" 12 mei Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. ROME (Reuter/AFP) De secretaris generaal van de UNO Dag Hammarskjoeld, is uit Cairo in Rome aangekomen waar hij waarschijnlijk een paar dagen zal blijven, alvorens terug te reizen naar New York. Hammarskjoeld, heeft zijn vredesmissie in het Midden-Oosten beëindigd in de Egyp tische hoofdstad met besprekingen met de minister van Buitenlandse Zaken. Fawzi. en premier Nasser. Hammarskjoeld wilde geen verklaring afleggen. De directeur van de afdeling voor Palestijnse zaken van het Egyptische ministerie van Oorlog, die de laatste besprekingen bijwoonde, verklaar de, dat Hammarskjoeld „tevreden vertrok" en dat de Egyptenaren tevreden waren over zijn plannen. Voldoening Het eerste verslag dat Hammarskjoeld over zijn vredesmissie heeft gezonden aan de Veiligheidsraad is in officiële Ameri kaanse kringen met voldoening ontvangen. Men meent, dat hij volledig geslaagd is met het eerste deel van de zending die de Vei ligheidsraad hem had opgedragen. Ook in UNO-kringen te New York toonde men zich tevreden over HammarskjoeWs eerste verslag. Men merkt evenwel op. dat hel rapport geen nieuwe dingen bevat en dat men op het definitieve verslag aan de Veiligheidsraad moet wachten voor een oordeel over Hammarskjoelds missie ge veld kan worden. Er wordt namelijk niet gerept over het geschil over het gebruik van het water van de Jordaan, waardoor nieuwe moeilijkheden zijn gerezen. Ham marskjoeld zegt in zijn rapport, dat zijn onderhandelingen met Israel en zijn vier Arabische buurlanden „in alle gevallen met gunstige resultaten zijn bekroond". Hij heeft met de vijf regeringen de mogelijk heid bestudeerd van een „opnieuw vol ledig in acht nemen van de verschillende artikelen van de algemene wapenstil standsovereenkomsten". De wens hiertoe wordt door alle vijf partijen gedeeld. Aan de vijf regeringen zijn voorstellen voor gelegd voor plaatselijke regelingen volgens de bestaande overeenkomsten en resoluties. „In belangrijke gevallen is overeenstem ming bereikt. In andere gevallen worden de onderhandelingen nog voortgezet. In enkele gevallen moeten de uiteindelijke be slissingen worden uitgesteld." Op een vraag van een Lagerhuislid hoe de regering staat tegenover het voorstel van Kroesjtsjev om geen wapens meer naar het Midden-Oosten te zenden, heeft premier Eden geantwoord, dat Londen zijn steun zou geven aan onderhandelingen in de UNO over een dergelijk wapenembargo. LONDEN (Reuter) Een zogeheten „kikvorsman" van de Britse marine, de 46-jarige kapitein-luitenant Crabb, is op 20 april bij een duix in Stokes Bay om het leven gekomen. Dit is alles wat hel Britse ministerie van Marine bekend wenst te maken over een ongeluk dat ongeveer veer tien dagen geleden nabij de haven va» Portsmouth gebeurd is. Volgens geruchten is deze officier niet in Stokes Bay. maar vijf kilometer verder, in de marinehaven van Portsmouth, om het leven gekomen. Op 18 april lagen daar de Russische krui ser Ordzjonokidze (die de Russische leiders Boelganin en Kroejtsjev aan boord had) en' twee begeleidende Russische torpedo- bootjagers. Volgens Britse kranten berichten is dat de dag waarop ka pitein-luitenant Crabb zijn hotel ver laten heeft. De staf van het hotel mag niet over zijn doen en laten spreken. Dc blad zijde in het gastenboek waarop hij inge schreven stond is verwijderd. Woensdag zal een labourafgevaardigae In hel Lagerhuis de regering vragen op welke gronden de dood van Crabb is aan genomen. De Britse pers put zich uit in veronderstellingen. Zo zou Crabb doo' Russische duikers van de ..Ordzjonokidze' gedood zijn toen zij hem onder de boden, van het schip aantroffen. Een ander ge rucht wil dat Crabb met een onderwater- televisie-camera onder het schip aan hei werk was en dat hij in de kabels van de camera verward raakte. Ook de mogelijk heid dat hij gevangen genomen of overge lopen is, wordt geopperd. Aagtekerk, 3 te Newcastle Abbedijk, 8 te Cristobal verwacht. Anncnkcrk, 2 v. Mozambique n. Beira Artemis, 2 v. Rotterdam n. Emden. Aldabi, 2 te Antwerpen n. Buenos Aires. Almdijk, 2 v. Lissabon n. Havana. Alnati. 3 te Buenos Aires. Amstelstad, 2 v. Norfolk n. Europa. Angolakust, 2 v. Freetown n. Dakar. Amsteldiep. 6 te Philadelphia verw. Akkrumdijk, pass. 3 Lizard, 4 te Antwerpen. Aludra. pass. 3 zuidkust Ceylon n. Chalna. Axeldijk, pass. 3 Pto. Rico n. New Vork. Alwaki, 2 te Bombay. Atje Ray S, te Baltimore. Alderamin, 4 v. Rotterdam n. Marseille. Alamak, 3 v. Genua n. Port Said. Albireo, 5 te Durban verw. Aliot. 1 te Santos. Amsteldijk, 3 te Antwerpen. Arendskerk, 2 v. Sydney n. Melbourne Averdijk, 3 y. Rotterdam n. Bremen. Ali, 4 te Barcelona. Bawean, 2 v. Manilla n. Ilo Ilo Britsum 'pass. 2 Wight n. Hamburg Bantam, 2 v. Colombo n. Damman. Boissevain. 3 te Belawan. Boskoop, 3 te Callao. Breda, 3 te Curacao. Baarn, 3 te Amsterdam. Sanda, 2 v. Amsterdam n. Houston. Beninkust, pass. 3 Finisterre 6 te R'dam verw. Blitar, 3 v. D.ieddah n. Suez. Boschfontein. 3 v. Aden n. Suez. Bussum, pass. 3 Ouessant n. Mena Al Ahmadi. Barito, 3 te Barmi. Bontekoe, 3 te Toli Tolt. Bintang. 3 v. Colombo n. Suez. Caltex Utrecht, 2 v. Abadan n. Aden. Caltex Delft, 2 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Nederland pass. 2 Flores n. Curacao. Caltex The Hague, pass. 2 Gibraltar n. Ban- darmashur. Castor, 2 v. Port au Prince n. Antwerpen. Castor KNSM, 3 ie Jeremie. Corilla, 4 te Balikpapan. Cottica, 4 te Dover. Cradle of Libertv. 3 v. Ph.delphia n. Pta. Cardon. Delfland. 3 te Recife. Dorestad, 3 v. Curacao n. Buenos Aires. Drente, 3 v. Tj. Priok n. Bintan. Diemerdi.jk, 3 te Antwerpen. Dongedijk, 3 v. Rotterdam n. San Francisco. Doris, 4 v. Amsterdam n. W.-Indiè. Dordrecht, 4 v. New Vork n. Philadelphia. Enggano, 2 v. Suez n. Belawan Esso Nederland pass. 2 Kaap Bon n. Fawley Elizabeth B, 3 v. Suez n. Bombay. Esso Den llaag, 3 v. Rastanura n. Antw. Eendracht. 3 180 m. zw. Ouessant. Farmsum, 2 te Bermuda. Fairsea, 2 te Southampton verwacht. Fairsea. 3 te Amsterdam. Grootekerk, pass. 1 Kaap Guardafui n. Mombasa Gabonkust, 2 v. Amsterdam n. Antwerpen. Gooiland, pass. 3 Finisterre n. Amsterdam. Graveland, pass. 3 Kaap Verdische eil. n. Recife Ganymedes, pass. 3 Ouessant n. Rotterdam. Gadila, 3 350 m. z.zo. Hainan. Gorredijk, 3 v. New Orleans n. Le Havre. Gouwe. 2 v Port Gentil n. Rotterdam. Haülërwijk, 2 v. Norfolk n Amsterdam. Hilversum, 2 200 m. o.t.z. Albany. Hydra, 2 160 m. nw. Haiti. Houtman. 3 v. Zanzibar n. Mahe (Seychelles). Ittersum. 2 v. Dakar n. Londen. Ivoorkust, pass. 2 Ouessant n. Dakar. Iberia, 2 Castro Urdialis n. Rotterdam. Jason, 3 te Bachaquero. Kota Agoeng, 3 te Galveston Kota Gede, 2 te Genu,a Kopionella, 3 te Freeport. Kieldrecht, 4 te Colombo. Khasicla, 3 te Curacao. Koratia, 4 te Miri. Katelysia, pass. 3 Finisterre n. Eastham. Korenia, 3 v.e Rotterdam n. Stockholm. - Kota Barie, 3 v. Marseille n. Genua. Lekkerkerk, pass. 2 Malta n. Hamburg Leto pass. 2 Gibraltar n. Rotterdam Lekhaven. 2 v. Rio de Janeiro n. St. Vincent. Lutterkerk, 2 v. Kopenhagen n. Aalborg. Laertes. 3 te Liverpool. Larenberg, 3 v. Lagos n. Port Harcourt. Laurcnskerk, 4 te Rotterdam. Leuvekerk, 3 te Rotterdam. Loosdrecht, pass. 3 Ouessant n. Port Said. Luna, 3 te Rotterdam. Malvina. 3 te Yokohama verw. Metiskerk. 2 te Antwerpen Myonia. 2 v. Pladju n. Singapore Mataram. 2 te Rotterdam. Maas. 3 te Votos. Meerkerk, pass. 2 Gibraltar n. Duinkerken. Macuba, 4 te Pladju. Metula, 4 te Pladju. Moordrecht, pass. 3 Algiers n. Rastanura. Muiderkerk. 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Meliskerk, 3 te Rotterdam. Notos. 2 v. Heeraklion n. Kalamata. Nias, 3 te Colombo. Noordzee, 3 te San Pedro. Oostkerk, 3 te Marseille Oranjefontein pass. 2 Dakar n. Las Palmas Ootmarsum, pass. 2 Flores n. Houston. Omala. 3 te Berre. Oranje, pass. 3 Minikoy n Colombo. Orion, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Overijsel. pass. 3 Kp. Bon n. Oran. Prins Willem 3. 2 v Rotterdam n. Chicago Pieter S, 2 v. Rotterdamm n. Barry Prins Joh. W. Friso, pass. 2 Kp. Race n. Mon treal. Prins Willem v. Oranie. 2 te Quebec. Peperkust. 4 te Lagos verwacht. Prins Bernhard, 19 v. Ciudad Trujlllo n. Para maribo. Prins Casimir, 2 te Toronlo. Prins Fred. Hendrik, 2 v. Glasgow n. Montreal Prins Alexander. 4 te Le Havre. Parkhaven, 3 v. Montreal n. Hamburg. P G Thulin, 3 v. Seven Islands n. Philadelphia. Polyphemus, 3 v. Halifax n. Boston. Prins Willem 5. 3 v. Rotterdam n. Antwerpen. Poseidon. 3 v. New York n. Curacao. Prins Philips Willem. 3 te Dakar. Prins Willem George Fredcrik. 3 te Rotterdam. Roepat, pass. 2 Kaap Guardafui n. Belawan Riinkerk, 3 v. Djibouti n. Penang. Raki, 2 65 m. zd. Aden n. Belawan. Reael, 3 te Ampenan, Rita, 4 te Pladju verwacht. Rijndam, 4 te New York. Rijnland. 3 v. Philadelphia n Delfzijl. Sarpedon, 2 te Georgetown. Statue of Liberty, 1 300 m. z.w. Flores Az. naar Philadelphia. Straat Mozambique, 3 te Hongkong verw. Slamat, 3 te Tj. Priok Sliedrecht. 1 v. Philadelphia n. Punta Cardon. Stad Maassluis, nacht 2-3 te Newport Schiedijk, 2 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Alkmaar, 2 v. East London n. Durban. Stad Rotterdam. 3 v Emden n Narvik. Soestdijk, 2 v. Houston o. Le Havre. Sommelsdijk, te Norfolk. Saroena. 3 te Pladiu. Sigli, 3 te Hongkong. Stentor. 2 900 m. no Barbados. Siaoe. 3 te Tj. Pandan. Stanvac Djirak, 3 te Belawan. Stanvac Pendopo. 3 te Penang. Stanvac Talang Akar, 3 160 m. nnw Natuna eil. Sohelpwijk, 3 v. Balikpapan n. Singapore. Samarinda. pass. 3 Gibraltar n. New York. Scherpend recht. 3 v. Rotterdam n Curacao. Schie, pass. 4 Ouessant n. Rotterdam. Scnegaikust, 4 te Lagos. Stad Leiden. 4 te East-Londen Stad Breda, 3 v. Rotterdam n. Narvik. Mummer I ins oorc -eageren d Niet-af yrieven 1 Stad Schiedam. 3 te Rotterdam. Sibajak, 5 te Priok verw. Stad Haarlem, 4 te Antwerpen. Stad Vlaardingcn, 4 te Rotterdam. Straat Malakka. 4 v. Melbourne n. Adelaide. Straat Banka, 4 te Colombo. Straat Soenda, 3 v. Durban n. Mauritius. Telamon. 2 v. Turks eiland n. Baltimore. Taria, pass. 2 Gibraltar n. Rotterdam. Tegelberg, 2 te Rio de Janeiro. Tibia, pass. 3 Albany n. Geelong. Tankhaven III. 2 v. Sungeigerong n. Saigon. Tjibadak, 3 110 m. o.t.n. Kangero eil. Talisse. 4 te Boston. Zuiderkruis, 3 v. Kaapstad n. Walvisbaai. Witmarsum, 4 v. Le Havre n. Amsterdamm. Utrecht. 3 te Suez. Van Cloon, 3 te Sydney. Van Noort. 2 v. Manokwari n. Sorong. Van Eck, 3 te Singapore. Westland. 2 te Amsterdam. Waterman. 2 v Suez n. Aden Willem Ruys. 3 te Rotterdam. Zuiderzee, 2 90 mm. zw. Punta Arenas. KLEINE VAART Advent. 3 v. Rotterdam n. Londen. Albergen, 3 v. Partington te Rotterdam verw. Amyntns. 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Anna B. 3 v. Rotterdam n. Sarpsborg. Arctic, 3 v. Londen t. Rotterdam. Arnoudspolder, 3 v. Rotterdam te Lissabon. Att S, verm. 4 v. Pt. Talbot n. Amsterdam. Audaeia, 3 v. Antwerpen n. Bordeaux. Badzo. 3 v. Londen te Rotterdam verw. Batavier 3. pass. 3 Finisterre n Bordeaux. Rcekbergen. 1 v. Casablanca te Berwick verw. Betty Anne S. verm. 5 v. I.eixoes n Geurnsey. Boreas. 2 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Concepcion. 2 v Montevideo n. Rio de Janeiro. Crescendo, 2 v. Rotterdam n. Hamburg Coolhavcn, verm. 3 v. Halmstad n. Dordt. Dolfiin, 2 v. Sas van Gent te Rotterdam. Deo Favente. 3 v Antwerpen te Amsterdam. Diligcntia, verm. 3 v. Swansea n Isle of Grain. Driebergen. 3 v. Bayonne te Aberdeen verw. Eibereen, 3 v Pt Talbot te Rotterdam. Europa, pass. 3 Vlissingen v. Norwich n. Antw. Elsenburgh, 3 v Duinkerken te Rotterdam. Eminent, 2 v Rotterdam n Dublin. Fiducia, 2 v. Boston te Rotterdam. Flardinga. 3 v. Hull te Rotterdam. Flevoland. 2 v. Kingslynn te Rotterdam. Friedi. 2 v. Goole te Rotterdam. Frans v Seumercn, verm. 3 v. Drammen naar Rotterdam Glory, 2 v. Zeebrugge te Rotterdam. Gorrie S. verm. 4 v. Dublin n. Swansea. Henrica. 2 v. Rotterdam n. Pt. Talbot. Haringvliet, 3 te Gdynia verw. v. Liverpool. Harold. 3 v. Helsinki te Antwerpen. Harrv. verm. 3 v. Genua n. Lanouville. Henrica B. 3 v. Pt. Ellen te Whitehaven verw. Hondsbosch. 3 v. Hull te Amsterdam. Hoc Vin ces, 2 v. Rotterdam n. Grimsby. Ina L. 2 2 v. Rotterdam n. Londen. Jaba. verm. 3 v. Eierslev n. Brussel. Kemphaan, 3 v. Hull te Rotterdam verw. Kaap Falga, 2 te Zaandam van Vastervik. Keyser, 3 v. Dordt te Antwerpen. Kaap St. Vincent. 2 v. Kalmar n. Oscarsham. Lies, 3 v. Middlesbro te Avonmouth. Larix, 2 v. Swansea n. Rochefort. Lelystad. 3 v. Antwerpen te Rotterdam. Marie. 2 v. Rotterdam n. Dublin. Martba. 2 v. Rotterdam n Newross. Marianne, 24 v. Gotenburg te Ladose. Mtt'an, 3 v. Rochester te Vlaardingen. Meuse. 3 v. Antwerpen te Rotterdam. Nieuwland, 3 v. Grangemouth te Rotterdam. Nero, 1 v. Tunis t, Catania. Noordstad. 3 v. Antwerpen te Rotterdam. Pamir. 3 v. Grangemouth te Rotterdam. Phidias. 3 v. Amsterdam te Rotterdam. Pavo. 1 v. Leith n Rotterdam. Ponza. 1 te Bayonne. Rio. 3 v. Duinkerken te Maassluis Sian, 3 v Duinkerken, te Rotterdam. Silvaplana. 3 v. Antwerpen te Rotterdam. Tilly. 2 v. Bordeaux n. l.owestoft. Theano, 3 v. Amsterdam te Rotterdam. Timo. 2 v. Rotterdam n. Londen. Trompenburgh. 2. v. Rotterdam n. Kingslynn. Veencnburgh, 2 v. Middlesbro te Rotterdam. Wega. pass. 3 Vlissingen v. Rotterdam n. Antw. atu-ven die volgens leel nlet bona fide op de Inhoud van nties worden niet Moree7nnden gehaalde nummer- worden na 14 daeen verniet led *f als verlichtingsobject is niet zo maar een modegril. fht'é- gendcel, een plafonnier heeft vele goede eigenschappen. Ten eerste: meer ruimte en beter doorzicht in uw kamer Ten tweede: grotere licht- spreiding. Ten derde: geen onderhoud Ten vierde: geen slijtage. Daarom adviseren wij u, deze verbetering ook in uw kamer toe te passen. In Plafonniers hebben wij een uitgebreide collectie. Grootste Verliehtings- Speciaalzaak te dezer stede. L. VEERSTRAAT 23—25 ALS BIJZONDERE RECLAME 3 zits bankstel, royale maat, met bekleding naar keuze Modern bankstel met losse kussens Kloostertafels vanaf Rookfauteuilkussens. dubbel verend, grote keuze v.a Gothische huiskamer compleet v.a Blank eiken huiskamer compleet v.a 2 zware clubs en 4 stoelen met balpoten. be kleding naar keuze Grote collectie haardfauteuils diverse prijzen. I pers. divanbed. buitengewoon voordelig langdurige garantie ■Teugdmatrassen 1 pers Onverwoestbare kernmatras 1 pers Originele Pullman matrassen, het beste van het beste. 1 pers. f 88.50, 2 pers. Cocosmatjes. frisse kleuren Oud-Hollandse doeken v.a Wollen slaapkamerkleedjes, uitgebreide keuze vanaf Enorme collectie karpetten in alle maten en Wollen' moquette tafelkleden v.a 275.- 375.— f 27.50 27.75 I ƒ650.- /'650. ƒ285.I 21.25 24.75 f 29.75 ƒ130.— 1.90 f 2.85 f 8.25 prijzen 34.75 II U slaagl voordeliger bij 3? GEN. C RONJcSTR. 113 HAARLEM - TEL. 19141 E Reparatie-inrichting voor meubelen en bedden. E Crediet Service aanwezig. j|llllll!!llllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllll!lllll!lllllllllllllll!lll||il||||||||||||||||||i||||||||||n (Het resultaat van 83 jaar ervaring en vakmanschap) Neem geen onnodige risi co's en overtuig u door middel van een vrijblij vende demonstratie van de voortreffelijke eigen schappen van dit wereld beroemde merk. Een naaimachine is'een stuk voor het leven, dus KOOPT bij de VAKMAN Telefoon 13538 Prettige betalingsregeling Dat is nu niet moeilijk meer en ook niet kostbaar. Kijkt U maaf -eens bij Van Woensel! Die heeft zomerschoentjes waar U direkt aan ziet: hier werden elegance en pasvorm op onverbeterlijke wijze gekombineerd. In wit teer, Swiss air blue, pastelblauw, mandariinrood of cerise f 14.90 zwartlak f 16.90 zwart suède f 15.90 Een klasseschoentje I Voorradig in diverse hakhoogten. In champagne of tomatenrood f 20.90 Haarlem Grote Houtstraat

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15