Nationaal Monument onthuld De NAVO blijkt onmachtig tegenover Russisch initiatief 4/ Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nimmer van erts tot arend was enig schepsel vrij". Het woord is aan „Het is de geest, die levend maakt" 'n TIP VAN BOOTZ Zon toverde nu tal van kleuren te voorschijn Zeer druk weekeinde in Bollenstreek verwacht Rede dr. Drees Aanvaarding door mr. d'A illy Inscripties Dam vernieuwd Geen akkoord bereikt over ontwapening in Londen Egypte dient klacht in over aanhouding Dakota Uitkering voor herhalings oefeningen Het dolce far niente in de lentezon Overweegt De Gaulle een politieke terugkeer? Erfgenamen publiceerden zijn condities Hoge Commissariaat in Djakarta nu ambassade Flinke temperatuurstijging Mevr. Ph. Franken overleden m rlUKKlj gouty Weerrapport 70e JAARGANG No 253 VRIJDAG 4 MEI 1956 301e JAARGANG No 98 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. TeletooD 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie Redactie en Administratie Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.- Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Op het plein, waarvan de grond - in vierkante centimeters opnf nor cfnl-io rrV,t A J XT .1 99 verdeeld voor 50 cent ner stukje - gekocht is door de Neder landse bevolking, op de historierijke plaats, in het hart van Amsterdam, waar Nederland ieder jaar zijn gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog herdenkt, heeft Koningin Juliana heden het door architect J. J. P. Oud en wijlen John Radecker ontworpen en vervaardigde Nationaal Monument onthuld. Met Prins Bernhard en de prinsessen Irene, Mar griet en Marijke en vergezeld door haar gevolg kwam onze vorstin kort voor 2 uur op de Dam aan. Rondom het monu ment op de reeds uren tevoren voor alle rijverkeer afgesloten Dam hadden 1200 genodigden op twee tribunes een zitplaats gekregen. Meer naar achteren had zich over de gehele Dam het overige publiek geschaard. De eersten, die het koninklij ke gezelschap na de aankomst op de Dam begroetten, waren minister-president dr. W. Drees en de voorzitter van de Nationale Monumentencommissie jhr. dr. M. L. van Holthe Op de voorwand van de urnenbewaarplaats is een tekst aangebracht, die de dichter Adriaan Roland Holst schreef: „Nimmer van erts tot arend, was enig schepsel vrij onder de zon, noch de zon zelve, noch de gesternten. Maar geest brak wet en stelde op de geslagen bres de mens. Uit die eersteling daalden de ontelbaren. Duchtend zijn hoge blik deinsden hun zwermen binnen de wet terug en werden volken en stonden elkander naar het leven onder nachtgeworden verward treur spel, dat wereld heet. Sindsdien werd geen mens vrij dan ontboden van boven zijn dak, geen volk dan beheerst van boven zijn torens. Blfjve ons dat bij, verlost als wij werden uit het schrikbewind van een onderwereld. Niet onbeheerst, doch enkel beheerst van boven de wereld blijft vrijheid ons deel". Na een rede van jhr. dr. M. L. van Holthe tot Echten ging onze vorstin over tot de onthulling. Voor haar zetel maakte zij het touw los, dat over de grond naar het monument was gelegd en waaraan de doeken over de beeldengroepen waren bevestigd. Ze vielen weg en gelijktijdig marcheerde een erepeloton van acht man van de voormalige B.S. aan, van wie zich vier aan iedere zijde opstelden. Drie matrozen van de Koninklijke Marine hesen de Nederlandse vlag. „Zoek troost hier, Nederland, dit graf is al wat er aan Nederlandschen grond ons nog gebleven is om Nederland te noemen", klonk de stem van mevrouw Charlotte Kohier, die het gedicht van Martinus Nijhoff voordroeg: „Bij het graf van den Nederlandschen Onbekenden Soldaat gevallen In de Meidagen 1940". „Alleen hier waait de vlag en ademt vrij de mond, alleen hier schept het voorjaar Nedcrlandsche bloemen. Zoek troost hier, Nederland". tot Echten. Nauwelijks hadden de hoge gasten op het plat form plaats genomen of uit de Nieeuwe Kerk aan de andere kant van het plein zette zich een stoet van achtenveertig jongens en meisjes, vier uit ieder der elf provincies en vier namens Indonesië, in beweging. Voorafgegaan door tam boers en pijpers van de Amsterdamse politiekapel schreden deze twaalf delegaties, alle bestaande uit wezen en half- wezen, die in de oorlog hun ouders verloren, dwars over de Dam tussen het publiek door naar het monument. Zij droegen de twaalf urnen, waarin zich aarde bevindt van de fusilladeplaatsen in Nederland en van de erevelden in Indo nesië. Achter de grote zuil stonden arbeiders van de dienst der Publieke Werken klaar om de urnen van de kinderen over te nemen en in de nissen van de bewaarplaatsen een definitieve plaats te geven. Dat moment werd gemarkeerd door de tonen van de „Last Post". „Het Nationale Monument op de Dam een werk van jaren is gereed," zo sprak Jhr. dr. M. L van Holthe tot Echten. „Vol tooid is hiermede de taak, destijds door 's lands regering opgedragen aan de Natio nale Monumenten Commissie. De grond waarop wij staan werd eigendom in overdrachtelijke zin van miljoenen Nederlanders." „Het monument kroont de bewaarplaats van de urnen en vertolkt in zijn beelden dezelfde gedachten van eerbied, van trouw en van belofte. Heden herdenken wij onze doden uit die tijd van verschrikking. Hun offerbereidheid, hun moed vervult ons met eerbied. Wat is menselijker dan het leven lief te hebben? Wat is waardevoller dan het leven? Zij die van ons heengingen ADVERTENTIE Bootz' TIP wordt door ieder geprezen „TIP-TONIC, dat mag er ook wezen. Zo fris en gezond, Wie het drinkt is terstond Van de voorjaarsmoeheid genezen. Inz. Hr. H. H., A'dam. ontv. 1 fl. Tip en I Lfl. Bootz' Oude Genever. Dinsdag scheen de zon. Dat betekent voor de Bloembollenstreek kleur, want de hyacinten die wekenlang hebben staan wachten op een beetje warmte om open te komen, ontvouwen nu direct haar nagel tjes zeer ten pleziere van het Corso comité, dat er nu verzekerd van is dat alle kleuren in het Corso zullen zijn. Tegelijker tijd bloeien nu ook de vroegste tulpen. Wij zagen in de buurt van Lisse al een veld oranje dubbele tulpen (Oranje Nassau) en ook verderop hebben wij reeds verschei dene vroege tulpen zien bloeien. Daarbij staan ook nog de late narcissen in bloei, zodat men nu kan genieten van de patelkleuren van de hyacinten, het felle geel en het zilverachtige wit van de nar cissen en de weer andere tinten, meestal nog rood en oranje, van de tulpen. Men verwacht in de Bollenstreek een zeer drukke zondag, omdat zaterdag het corso rijdt. Daarna plegen de mensen nog eens naar de wagens te komen kijken en naar de mozaïken, waarvan er ook een aantal in de Bollendorpen ligt. Het Corso comité heeft toch nog gelegenheid gegeven om de wagens in de HBG-hallen te bezich tigen, hedenavond als de laatste hand aan de 34 praalwagens wordt gelegd. Wij hebben hedenmorgen de wagens in opbouw gezien en kunnen zeggen, dat zij een werkelijk fantastische aanblik geven. Morgen om elf uur rijdt het corso en het is wel raadzaam dat men zorgt vroeg in de streek te zijn en anders 's middags vroeg in Bennebroek, waar het Corso om drie uur weer vertrekt. Ook de Keukenhof is nu een juweel, want door deze eigenaardige bloei na de laatste weken beschikt men nu over een enorme hoeveelheid bloeiende gewassen, ce vroegste tulpen zijn er bijvoorbeeld nog: deze hebben zich bij de kou zeer goed ge houden en daartussendoor ziet men dan de vroegste gewassen, die door de luwte iets vroeger bloeien dan op de tuinen. De ten toonstelling heeft nu de kas niet meer nodig. Daar is ook alles uitgebloeid. hebben het ons geleerd. Het offer is het geheim, de grondwet van het leven. Zonder offer geen vrucht. Indien de graankorrel niet in de aarde valt en sterft, blijft zij op zichzelf, maar indien zij sterft, brengt zij veel vrucht voort." „Dit monument is een teken voor heel het Nederlandse volk, een teken van trouw en belofte. Frank en vrij mag ieder zich voor het monument oprichten en de ogen er toe opslaan, trouw aan de geest die onze doden heeft geleid en ook ons. Deze geest hief ons uit boven stof en zelfzucht." „Dankbaar zijn we voor dit monument, dankbaar vooral jegens hen die aan de schepping van hun geest wisten vorm te geven. Hoe treuren wij om het verscheiden van de kunstenaar Radecker, die de vol- tooing van zijn werk dat hij in samenwer king met de architect Oud verrichtte, niet meer heeft mogen zien. Ook hij achtte de schepping van zijn geest meer dan zijn leven. Het is de geest, die levend maakt en de geest slechts kan ons waarlijk vrij maken." Vervolgens las de spreker de tekst, die de dichter Roland Holst schreef en die is aangebracht op de voorzijde van de wand der urnenbewaarplaats. Na de onthulling en de declamatie nam de minister-president plaats achter de microfoons. „Op tal van plaatsen in ons land," zei hij, „zijn gedenktekenen opge richt ter herinnering aan hen, die vielen in de strijd voor onze onafhankelijkheid en vrijheid. Daarnaast kwam het verlangen op naar een nationaal monument, dat zou zijn hèt monument van de grote strijd, dat in zijn op?:et zou samenvatten de herinnering aan allen, die in ons land of elders vielen, de herinnering aan heel de worsteling te land, ter zee. in de lucht, de strijd van de krijgsmacht, maar ook die van de mannen en vrouwen van het verzet. Hier op de Dam tegenover het Koninklijk Paleis, van waar uit reeds menigmaal op deze plaats een krans is gelegd, op de Dam waar slacht offers vielen, toen reeds de tijding der capitulatie was afgekondigd, de Dam, die het hart blijft van de hoofdstad, waaraan koningin Wilhelmina op grond van de hou ding der bevolking tijdens de bezetting het devies toekende: „Vastberaden, heldhaftig, barmhartig", zijn urnen samengebracht met grond van een gedenkwaardige plek in elk der elf provincies. Hier is ook een urn ge plaatst met grond uit Indonesië, waar zo- velen zijn gevallen, die hoopten op een toekomst, waarin, nadat ook daar de macht der asmogendheden zou zijn gebroken, Nederland en Indonesië zouden samengaan in een nieuwe, vrijwillige samenwerking. Hun en onze verwachtingen in dit opzicht zijn niet verwezenlijkt, maar dat vermin dert de waarde niet van hun daden en hun offers. De aanwezigheid ook van deze grond is een herinnering aan een historische ver bondenheid, die hier niet mocht worden gemist". Minister Drees vervolgde: „Zo vindt men in dit Nationale Gedenkteken niet, als in andere landen, een onbekende gevallene. Men vindt er grond uit de gewesten, waar zij die vielen hebben geleefd, de vaderland se grond, die zij hebben geheiligd door de, offervaardigheid, waarmede zij hem ver dedigden. Als wij naar dit monument zien denken wij niet alleen aan hen, die hun leven hebben geofferd, maar ook aan de genen, die voor goed de herinnering in zich meedragen aan het niet te herstellen ver lies, van iemand, die hun lief was. Nog jarenlang zullen er in ons midden velen zijn, wier geluk is geschonden, wier leven zonder een dergelijk verlies een andere loop zou hebben genomen. De tijd kan het gevoel van gemis verzachten, maar niet wegnemen. „Moge het monument in de toekomst er toe bijdragen ons volk te herinneren aan een eenheid, die ons op beslissende ogen blikken moet kunnen verbinden ondanks alles wat scheidt, en het te bezielen met het besef, van welke waarde een vastheid van karakter is, die niet vraagt naar eigen be lang, eigen welzijn, eigen veiligheid, als de hoogste waarden op het spel staan." Hierna aanvaardde mr. Arn. J. d'Ailly, burgemeester van Amsterdam, met een korte toespraak namens de gemeente de zorg voor het monument. De plechtigheid duurde ongeveer drie kwartier. Koningin en Prins schreden naar de voet van het monument en legden samen de eerste krans. Een tweede werd daarnaast gelegd namens Prinses Wilhelmina door haar par ticulier secretaresse mej. J. C. M. M. Gel- dens. Tenslotte weerklonk over de Dam het door het publiek meegezongen „Wilhelmus" gespeeld door de politiekapel. De konink lijke gasten bleven nog even bij het monu ment en lieten enkele aanwezigen aan zich voorstellen: mevrouw G. J-. A. Radecker- Ten Herkei, de weduwe van de beeldhou wer, diens zoon J. W. Radecker, met wie bij de afgelopen jaren heeft samengewerkt en die ook de laatste hand aan het monu ment heeft gelegd; dr. J. J. P. Oud, de architect, belast met de architectonische verzorging van het monument in de om geving en diens echtgenote, de dichter A. Roland Holst, alsmede enkele leden van de Nationale Monumenten Commissie. Er mochten deze middag door het publiek nog geen kransen bij het monument wor den gelegd. Dat krijgt daartoe vanavond bij de nationale dodenherdenking de gelegen heid. Op de zuil van het monument is van dr. J. D. Meerwaldt de volgende inscriptie aangebracht: „Hic ubi patriae monumen- tum cordibus intus quod gestant cives spec- tet ad astra dei" („Hier, waar het hart des vaderlands is, moge het herinneringsteken, dat de burgers in het binnenste hunner harten dragen, opschouwen tot de sterren Gods".) De tekst van het vroegere tijdelijke mo nument is op het nieuwe aan de achterzijde van de muur bij de urnen-bewaarplaats gehandhaafd: „Aarde, door het offer ge wijd, samengebracht uit gans het land, teken tot in verren tijd van heugenis en vasten band" van prof. dr. N. A. Donker sloot. Op de nieuwe Dam zijn de trottoirs voor de omringende percelen verbreed en gelegd met grote vierkante tegels. Alle vroegere obstakels zoals girobussen, kiosken en telefooncels zijn verdwenen en speciaal voor de Dam ontworpen geheel nieuwe sierlantaarns geven het plein een diffuse belichting, 's Avonds zal Neerlands natio nale monument in een zee van licht baden. Daartoe zijn boven in enkele hoge gebou wen aan de Dam 30 schijnwerpers opge steld, die smalle bundels kwiklicht op het monument werpen. (Van onze correspondent in Londen) Het is niet goed gegaan met de bespre kingen in de ondercommissie voor ontwa pening van de UNO in Londen. Het bezoek van Boelganin en Kroesjtsjev heeft geen verbetering gebracht. Zowel Boelganin als Sir Anthony Eden heeft zijn teleurstelling over de gang van zaken uitgesproken. Van daag zullen de besprekingen, die op 19 maart begonnen zijn, eindigen zonder dat noemenswaardige voortgang is gemaakt. Binnen veertien dagen zal een verslag ver schijnen. Het is niet uitgesloten, dat de besprekingen, die a'l jaren duren, voor de derde maal zullen worden hervat. Men weigert het einde van de Londense confe rentie gelijk te stellen met een mislukking. Volgens de vergoelijkende officiële ziens wijze is dit slechts een onderbreking, om dat de toegemeten tijd van zes weken ver streken is. Op de bijeenkomst van gisteren hebben de Franse en Britse afgevaardigden een nieuw voorstel gedaan over de controle op de ontwapening als amendement op de Franse en Britse plannen dienaangaande. De leden van -de subcommissie, de Ver enigde Staten, de Sovjet-Unie, Frankrijk, Canada en Groot-Brittannië zuilen van daag het ontwerp-rapport over de beraad slagingen aan de ontwapeningscommissie goedkeuren. De ontwapeningscommissie bestaat uit de elf leden van de Veiligheids raad plus Canada. De Egyptische regering heeft een klacht bij de gemengde bestandscommissie inge diend over de aanhouding van de KLM- Dakota en geëist, dat het toestel wordt vrijgegeven en alle inzittenden in vrijheid worden gesteld, aldus een officiële bekend making. In de bekendmaking werd met nadruk verklaard, dat het toestel over Egyptisch grondgebied vloog op een obser- vatievlucht in verband met bebouwings projecten. Het toestel is nog steeds in Lydda. Naar verluidt heeft de KLM- bemanning alle begrip getoond voor het verbod van de Egyptische regering om te landen, indien de Egyptische sergeant niet aan boord is. De minister van Oorlog heeft besloten, dat een dienstplichtige militair, die in 1956 bij de derde divisie voor herhalingsoefe ningen in werkelijke dienst komt en voor de aanvang daarvan in het geheel reeds tenminste 85 dagen herhalingsoefeningen heeft gedaan, voor elke dag van de wer kelijke dienst waarmede de genoemde ter mijn van 85 dagen wordt overschreden, aanspraak kan maken op een uitkering van f 5.—. Lang gewacht en tóch gekregen: het is lente. Ondubbelzinniger getuigenis dan dit plaatje kunnen wij u niet aanbieden. Het geeft een beeld van het Singel te Amster dam waar zojuist de goederen zijn gelost van een der beurt-vaartuigen, hetgeen voor de nijvere lossers betekent: zich koesteren in de zonneschijn „vol rijkdom en vol schat". DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Henry Wottow (1568-1639) Een ambassadeur is een eerlijk man, die naar het buitenland ge stuurd wordt om voor het welzijn van zijn land te liegen. (Van onze correspondent in Parijs) De illusies, die men nog zou kunnen koesteren over een tastbaar resultaat van de vandaag in het Palais de Chaillot te Parijs begonnen NAVO-conferentie, zijn gisteren door de secretaris-generaal van de NAVO, Lord Ismay, onder een koude douche gehouden. Alle humor en redelijk heid van deze sympathieke Brit, gisteren op zijn persconferentie tentoongesteld, kon den het feit niet verhelen, dat de NAVO onmachtig is om een klaar en krachtig antwoord te vinden op de nieuwe Rus sische politiek in de koude oorlog. Lord Ismay, geflankeerd door onze land genoot mr. A. W. baron Bentinck, die jhr. van Vredenburgh als plaatsvervangend secretaris-generaal is opgevolgd, sprak voor een gehoor van enige honderden jour nalisten over het programma van de NAVO-zitting. Hij onderstreepte dat het politiek-economische accent, dat men thans op de NAVO-activiteit wil leggen, ten hoogste als aanvulling en nooit als ver vanging kan dienen van de militaire in spanning van de NAVO. Hij achtte een blijvende militaire paraatheid noodzake lijk, hetgeen, zo moet men opmerken, niet verhindert dat men de ministers van De fensie, die eigenlijk de vorderingen van hun militaire plannen te bespreken had den, dit keer rustig heeft thuisgelaten. De agenda van de komende zitting, zo zeide lord Ismay, is beperkt tot drie pun ten. Het eerste is het rapport van de secre taris-generaal zelf, dat de nadruk zal leg gen op het tekort schieten van verschillen de landen bij de voorbereiding van het thuisfront, de bescherming van de burger bevolking en andere noodvoorzieningen die een atoomooi-log zou vereisen. Punt twee van de agenda is een analyse van de nieuwe Sovjet-politiek alsmede van de (Van onze correspondent in Parijs) De Franse sociaal-republikeinen, erfge namen van generaal De Gaulle's voor malige Rassemblement des Peuple Fran cais, hebben in een memorandum de voor waarden opgesomd, die De Gaulle volgens hen zou stellen eer hij bereid zou zijn weer het roer van staat over te nemen. Zij deel den mede, dat de generaal er niets voor voelt zich de rol van een „Pétain van de vrede" te laten opdringen, evenmin als hij van plan is van enigerlei onwettige mid delen gebruik te maken om de leiding van Frankrijk aan zich te trekken. Alleen een uitdrukkelijke vernieuwing van het man daat dat hij al eens eerder van het Franse volk heeft gekregen, en een beroep van de nationale partijen, zouden hem er toe kunnen brengen een nieuwe regering te vormen. Hij zou dan van het parlement een vertrouwensvotum willen hebben voor een programma, dat hem volmachten zou geven tot het einde van de huidige zittingsduur van het parlement. In die tijd zou hij aan het Franse volk, dat zich daarover bij refe rendum zou moeten uitspreken, een nieuwe grondwet willen voorleggen. Hoewel dit memorandum niet van de Gaulle zelf afkomstig is, komt het vol doende uit zijn nabije omgeving om ver onderstellingen te doen rijzen over de plannen van de generaal, die de laatste tijd zijn contacten met politict van allerlei slag in Parijs heeft vermenigvuldigd. verschillende wereldproblemen. Punt drie tenslotte is het veel besproken initiatief om de NAVO politiek-economisch te ver sterken. Dat is de hoofdschotel en daarbij zullen de moeilijkheden opdoemen. Lord Ismay zeide enigszins bedroefd, dat wat op dit gebied wenselijk mag heten niet altijd uitvoerbaar is. Hij verwachtte geen concrete stappen, op zijn hoogst een aangeven van de richting, waarin de NAVO-landen zullen moeten handelen met betrekking tot de hulp aan onderontwik kelde landen gezien de NAVO niet door de dringende noodzaak van deze hulp, maar alleen door de nieuwe Russische po litiek geprikkeld is iets te doen, heeft zij dus wederom het initiatief verloren. De Nederlandse waarnemende hoge com missaris in Djakarta, de heer H. Hagenaar, heeft donderdag de secretaris-generaal van het Indonesische ministerie van Buiten landse Zaken, dr. Subandrio, op de hoogte gesteld van het besluit van de Nederlandse regering de status van de Nederlandse di plomatieke vertegenwoordiging in Djakarta te wijzigen in die van een ambassade. De heer Hagenaar is benoemd tot tijdelijk zaakgelastigde. Tegelijkertijd hebben de zes commissa riaten van het koninkrijk der Nederlanden in Bandung, Semarang, Soerabaja, Makas sar, Bandjermasin en Medan de status ge kregen van normale consulaten. De woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken, Suwi- to Kusumowidagdo, heeft tegenover jour nalisten verklaard, dat de wijze, waarop Nederland de Indonesische regering op de hoogte had gesteld van het besluit de di plomatieke vertegenwoordiging in Djakar ta te wijzigen, „in strijd is met het diplo matieke gebruik". „De Nederlandse hou ding wekt de indruk, dat Nederland de In donesische regering wil overdonderen door haar voor een voldongen feit te zetten. Ne derland behoort te weten, dat het vestigen van een ambassade of het wijzigen van de status van het Hoge Commissariaat in een ambassade, moet worden voorafgegaan door besprekingen" zo voegde hij hieraan toe. DE BILT, vrijdag 10 uur: In West-Euro pa wordt het weer beheerst door een ge bied met hoge barometerstanden, dat bo ven Engeland een versterking onderging en dat zich ook over het Europees vaste land nog verder uitbreidt. Boven de oceaan lopen enkele randstoring'en van een tame lijk diepe depressie langs lei-land naar het noorden. Deze hebben geen invloed op het weer hier te lande. Een oud oceaanfront wist tot dicht bij de Waddeneilanden door te dringen, wat tot gevolg had, dat vooral in de noordelij ke helft van het land wolkenvelden bin nendreven. Door de sterke zonnestraling lossen deze voor een groot deel op. Door de boven beschreven ontwikkelingen in het luchtdrukveld behoudt het weer in vrijwel geheel Europa een standvastig ka rakter zodat het komende weekeinde droog en over het algemeen zonnig zal zijn, waarbij de temperaturen geleidelijk tot boven de 20 graden kunnen oplopen. Wel bestaat er een kans dat de zeewind langs de kust tijdelijk een afkoeling bewerk stelligt. De grote voorvechtster voor de school- tandheelkunde in Nederland, mevrouw Ph. Franken, is te Amsterdam in een zieken huis, waar zij sedert 30 april was opge nomen, overleden. Vrijdagmiddag werd het stoffelijk overschot in alle stilte zulks op verzoek van de overledene te Wester_ veld gecremeerd. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD! B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 Suede Damesjasjes in kleuren 110.- (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand •o -± Bo S'C «En £S'S> B# 5 w - s w - zS Stockholm zwaar bew. wnw 14 0 Oslo nevel zzw 14 0 Kopenhagen nevel wzw 11 0 Aberdeen licht bew. windst. 13 2 Londen zwaar bew. zw 15 0,2 Amsterdam zwaar bew. windst. 16 0 Luxemburg onbewolkt nno 16 0 Parijs onbewolkt windst. 16 2 Bordeaux zwaar bew. n 18 0 Grenoble onbewolkt windst. 17 0 Nice onbewolkt nw 18 0 Berlijn nevel windst. 11 0 Frankfort nevel ono 18 0 München nevel zzw 12 0 Zürich mist wnw 14 0 Genève onbewolkt windst. 17 0 Locarno onbewolkt 3 20 0 Wenen onbewolkt mw 16 0 Innsbruck nevel windst. 15 0 Rome nevel ono 21 0 Ajaccio licht bew. windst. 17 0 Mallorca onbewolkt windst. 22 0 temp. 7 uur Den Helder zwaar bew. mat. zw 10 0 Ypenburg zwaar bew. zw. o 10 0 Vlissingen dichte mist zw. wnw 8 0 Eelde zwaar bew. windst. 8 0 De Bilt zwaar bew. zw. z 7 0 Twente half bew. windst. 7 1 Eindhoven licht bew. zw. zzo 9 0 Vlv. Z.-Limb. licht bew. zw. zo 9 0 Neerslag laatste 24 uur. COCCO^ODC<*X^XXXXOOCODnoCCCCCOCOCCCCCCCCCO:CCCCCOX< ZONNIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrij dagavond tot zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Droog en over het algemeen zonnig weer met weinig wind. Aan de kust plaatselijk mistbanken bij wind van zee. Dezelfde of iets hogere tempera turen. 5 mei Zon op 5.05 uur. onder 20.13 uur. Maan op 2.38 uur, onder 14.26 uur. Maanstanden 10 mei 14.04 uur: nieuwe maan 17 mei 6.15 uur: eerste kwartier 24 mei 16.26 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 4 mei Hoog water: 10.23 en 23.03 uur. Laag water- 5.23 en 18.11 uur. Zaterdag 4 mei Hoog water: 11.37 en uur. Laag water: 6.39 en 19.34 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1