4atpas iets'- A. v. d. Bogaard Henk Reedijk SCHOUS Rijwielhuis „WILHELMINA" Kort en bondig LANDMEIER Amsterdamse Beurs Kinderoperette in Heemstede MAANDAG 7 MEI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Muzikale wedstrijd van Haarlemse scholen Motorfiets vloog, na botsing, in brand Oud-Westfriese dansers treden in Haarlem op M. JANSEN Examens Veel belangstelling bij jubileum F. H. Lansheer W. Schoenmakers is benoemd te Venlo Burgerzinweek Inbraak waarbij niets vermist wordt Rusman winnaar van club- wedstrijd in Zandvoort Inbraak aan de Zandvoorterweg Burgerlijke Stand van Haarlem y°°' Verine"/ng en 3n Naam in Naven! Nationaal T.V.-programma uit Minerva Theater Chauffeur en expediteur veroordeeld Jong predikant kreeg twee weken hechtenis Eerste paal geheid voor clubhuis in Haarlem-oost „Eclecta" ging fusie aan met 2 volleybalclubs AAC won junioren- dualmeet van Haarlem Scheepvaart Wie zag deze aanrijding? Een jaar gevangenisstraf wegens fietsendiefstal Dé leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de Haarlemse iagere scholen hebben op de bevrijdingsdag wederom een vreedzame muzikale kamp gestreden. Acht scholen dongen mede naar de prijzen, die door het Centrumcomité Koninginnedag warén uitgeloofd, waarbij het ook ging om een jaar lang in het bezit te komen van de fraaie wisselbeker, met het uitzicht deze in de toekomst definitief te veroveren. Na een geestig woord van welkom, uit gesproken door de secretaris van het Cen trumcomité, de heer P. B. van Eerdenburg, betraden als eerste groep de jongens en meisjes van de St. Luciaschool uit Haar lem-Noord het podium. Er werd met mooie klank gezongen. Vooral het „uitzingen" van de slottonen der melodische zinnen was frappant. Een knappe prestatie werd het driestemmig vertolkte ,,'t Kwezelken" (Eer ste prijs). De R.K. Schoolvereniging uit de Cruquiusstraat kwam behoorlijk voor de dag, al werd de eindklank minder uitge werkt en dreigde soms ritmische onge lijkheid (derde prijs). De R.K. Opleidings school aan de Nieuwe Gracht deed voor het eerst aan een dergelijk concours mede. De ritmiek van de zang was wat slap, de articulatie had scherper gekund en de dy namiek werd wat onlogisch toegepast. Maar niettemin had dit eerste optreden veel verdienstelijks, wat vooral gezegd kon worden van de canon „Dona nobis pacem" (eervolle vermelding). De St. Jo zefschool, van de Herensingel, zong dit jaar niet zo overtuigend als in 1955. De keus van „Zwemmen, zwemmen" bood trouwens weinig kans tot muzikaal zingen. Met „Hollands Liedje" had het kaartje meer succes (eervolle vermelding). Een goede in druk maakte de Koningin Emmaschool, Roerdompplein: er werd beschaafd, zuiver en met een goed ritme gezongen door dit gemengde koortje (vierde prijs). Goed ver staanbaar heeft het jongenskoor van de St. Bavoschool, Eemstraat, „Een lied van Nederland" gezongen. Het „Oogstlied" klonk met een overmaat van expressie. De klank was evenwel goed (vijfde prijs). „Een scheepje in de haven landt" klonk in de vertolking van de Veronicaschool uit de Anthoniestraat wat tam. Veel beter was „De merellaan", waarvan de mooie melodie beschaafd werd gezongen (eervolle ver melding). De St. Franciscusschool, Tugela- straat. sloot met succes de reeks uitvoe ringen. Klank, nuancering en declamatie waren in deze zang goed ^erzorgd. in het bijzonder voor ,,'t Ros Beijaard" (tweede prijs). Na afloop van de wedstrijd werd onder leiding van de heer Koop gezamenlijk het „Wilhelmus" gezongen en daarna reikte de heer Van Eerdenburg de prijzen uit. P. ZWAANSWIJK. Chauffeurs van de NZH hebben zater dagmiddag omstreeks kwart voor twee op het Houtplein met schuimblussers een brandende motorfiets geblust. De brand was ontstaan doordat de mo torfiets, die bestuurd werd door een 23- jarige student uit Bilthoven, in botsing was gekomen met een fiets, die door een 10- jarig meisje werd bereden. Het meisje dat van de Houtstraat uit, de Gasthuissingel wilde oprijden gaf geen-voorrang aan het tegemoetkomende verkeer. De motorrijder trachtte tevergeefs door sterk remmen een aanrijding te voorkomen, maar hij kon niet verhinderen dat zijn motor het voorwiel van de fiets raakte. Door de val vloog de motorfiets in brand. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Dinsdagavond om kwart voor acht treedt op de Grote Markt in Haarlem de oud- Westfriese dansgroep uit Wij denes op of, indien het weer dit niet toelaat in de Ridderzaal van het Haarlems stadhuis. Daarna danst de groep tussen half negen én half tien in de Renaissancezaal var. het Frans Halsmuseum. ADVERTENTIE H.. oud. «w*. 'Hd vóór blliv» Floresstraat 15 - Haarlem - Telefoon 16548 RIJWIELEN en HULPMOTOREN GEN. CRONJéSTRAAT 160 TEL. 12344 MARNIXSTRAAT 45 - TELEFOON 25081 ZOMERVAART 150-152 - TELEFOON 10172 Rijksstraatweg 246a - Telefoon 22604 KROCHT 6—8 t/o Hema TEL. 10353 Maandag herdacht de heer F. H. Lans heer, employé 2 aan het postgebouw Bal juwslaan van de PTT, uit Haarlem het feit dat hij veertig jaar geleden bij de PTT in dienst trad. Omstreeks half elf werd de jubilaris met zijn gezin door de voorzitter van het PTT-jubileumfonds binnengeleid in de feestelijk versierde cantine van het post gebouw Baljuwslaan. waar hij werd toe gesproken door de heer W. J. Steemers. adjunct-directeur van het postdistrict Haarlem, die ook sprak uit naam van de directeur van het postkantoor te Haarlem, de heer W. J. van Schaik, die verhinderd was aanwezig te zijn. Na het uitspreken van de in hartelijke bewoordingen ge stelde speech, overhandigde de heer Steemers de jubilaris de oorkonde voor veertigjarige trouwe dienst," alsmede de gebruikelijke gratificatie en een gouden draaginsigne. Als tweede spreker voerde de heer B. J. Korsmau, waarnemend voorzitter van c'»e Algemene Bond van Ambtenaren, vak groep Haarlem, het woord en overhan digde een fraai bloemstuk. De chef van de afdeling bestellingen, de heer J. Kruk, bood onder hartelijke bewoordingen een actetas aan, waarna tenslotte de heer P. Koomen, voorziter van het PTT-jubileum fonds de jubilaris een schilderij en me vrouw Lansheer bloemen overhandigde. De heer Lansheer sprak hierna tot de vele aanwezigen een kort dankwoord. Onder degenen, die van hun belang stelling blijk gaven bevonden zich ook de oud-directeur van het postkantoor Haarlem, de heer F. Smit en de chef van het postgebouw Baljuwslaan, de heer C. A. L. Trommelen. De heer W. Schoenmakers, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem, is met ingang van 1 september benoemd tot inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Venlo. De heer Schoenmakers is vele jaren in Haarlem werkzaam en volgde de heer H. van de Weijer op. yyyysecc^ryyyyyyyyyy~>z -COCOOOCCCOCOf 5 i MAANDAG 7 MEI g J 18.00 uur: Zwemmen Bond van Invali-8 den in Sportfondsenbad. 19.30 uur: Jeugdballet op het Wilsons- 8 plein. Rondleidingen in de brandweer- 8 3 kazerne. 20.00 uur: Tentoonstelling in de raadzaal (ingang Koningstraat). 8 20.45 uur: Filmvoorstelling speelplaats/ 3 J. P. Coenstraat (Oud-Schoten). DINSDAG 8 MEI i 9-12, 14-17 en 20-22 uur: Tentoonstelling in de raadzaal (ingang Koningstraat). 3 19.30 uur: Demonstraties padvinders Godfried Bouillonstraat. Theemsplein, garage „Den Hout", Botermarkt, J. P. c 8 Coenschool. k 20.00 uur: Bijeenkomst in de tuinzaal van het Concertgebouw, lezing prof. 8 3 dr. Delfgaauw. 20.45 uur: Filmvoorstelling op het Prin- senhof. 8 8 21.30 uur: Filmvoorstèllihg op 't Teyler-T plein. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Kan didaatsexamen Rechten: N. J. Hogenboom. Kandidaatsexamen Economie: F. v. d. Helden en Licm Tjien Sioe. beiden te A'dam. Doc toraal examen Engels: J. J. Bade. Doorn. Maandag 14 mei om 4 uur zal de hooggeleer de heer dr G. W. Ovink benoemd vanwege de dr. P. A. Tiele-stichting tot bijzonder hoogleraar in de wetenschap van de Ge schiedenis en de Aesthetiek van de Druk kunst en de daarmee samenhangende grafi sche technieken, zijn hoogleraarsambt open lijk aanvaarden door het uitspreken ener rede in de aula der universiteit. Amsterdam. Vrije Universiteit.. Kandidaats examen Rechten: mej. L. H. Juch, Noordwijk aan Zee. lOOXXXXOSOCOOOOOCOOOCOCCCOOJCOOCGCOOCCCCCOCOCOCOCOOCCO:: Zondag tussen tien uur en half vier des middags hebben onbekenden bij afwezig heid van de bewoners de deur, die toegang geeft tot de winkel van de firma J. A. Kok in de Kruisstraat en de daarboven gele gen woning opengebroken. Dit geschiedde met z.ulk een kracht dat het hout van de deurlijst aan de binnenkant over een af stand van anderhalve meter gespleten was. Voor zover men. na ontdekking van de inbraak, heeft kunnen vaststellen wordt er in de zaak niets vermist. De Haarlemse wielerprofessional Wim Rusman is winnaar geworden van het hoofdnummer in de clubontmoeting tussen „De Kampioen" en „Olympia", die gisteren op het circuit van Zandvoort werd gehou den. In de eindsprint versloeg Rusman zijn clubgenoot Adrie Voorting en Gerard Peters en de „01ympia"-renner Ballangee, met wie hij in de beginfase van de strijd uit het peloton ontsnapt was. De inzet van dit treffen, de „Bluys"-beker, ging echter naar „Olympia" dankzij de prestaties van haar jongere renners. De uitslag luidde: 1. Rusman (Kampioen), de 74 km. in 1 uur 51 min. en 54 sec.; 2. A. Voorting (Kampioen): 3. G. Peters (Kam pioen); 4. Ballangee (Olympia); 5. Van Weeren (Kampioen); 6. Barlage: 7. Donker; 8. Koolhof; 9. De Hoog (allen Olympia); 10. Koper (Kampioen). Nieuwelingen: 1. Schipper (Olympia); 2. Visser (Kampioen); 3. De Rooy (Olympia). Aspiranten; 1. Homma (Olympia); 2. Wal ters; 3, Daniels (beiden Kampioen). 3-3 NederL'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U. S. Steel Genera] Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Vrijdag 96% 96% 326 X 358 262% 375 465 344 348% 205 436% 325 836 825 103% 202 203% 320 125 143%, 246% 219% 219% 231 79'/i. 163% 62 '/u 44% 83% 46 Openings koersen 96:i/I6 96/8 319 360 263 375 468 335 350 205 443 328 863 850 102 205 203% 320- 121% 141 246% 219% 2i9% 229 79 163% 62 45 84 47% Koning Archibald III, de machtige heer ser over een enorm rijk, is in onze omge ving nog al eens zijn pruik kwijt geraakt. Zondagmiddag, gebeurde dit op het toneel van het R.K. Verenigingsgebouw aan de Herenweg te Heemstede en wederom voel de de vorst zich zonder zijn kunstmatige haardos diep rampzalig, hetgeen begrijpe lijk wordt als men weet dat de echte haren op het vorstelijke hoofd te tellen waren. Gelukkig heeft men op een toneel de loop van gebeurtenissen in de hand. Zo ook in dit geval. De pruik, die door een geraffi neerde roversbende was gestolen, komt te recht door toedoen van een stel kabouters en prins Ottokar, de door de koning ver smade huwelijkskandidaat voor zijn lief tallige dochter. De koning krijgt nu wel een andere kijk op Ottokar, die als beloning prinses Sienna mag huwen. Als „Ot en Sien" zal het jonge paar voortaan het land regeren. De merkwaardige geschiedenis heeft op een talrijke Heemsteedse kinder schaar zondag een grotere aantrekkings kracht gehad dan het prachtige zomerweer. Met spanning hebben zij de opvoering ge volgd, die onder leiding van de dirigent Evert Haak gegeven werd door het Heem- steedse gemengde Katholieke Kinderkoor. Men had het met de uitbeelding van de hoofdfiguren van de operette goed getrof fen. Archibald III werd zeer bewust en ka rakteristiek gespeeld en zijn pittige doch ter Sienna maakte het in haar typering waar, dat de appel niet ver van de stam valt. Ottokar liet zich kennen als een be schaafde, dappere prins, die het waarlijk verdiende in de koninklijke familie te wor den opgenomen. Verder pasten de hof dames en heren, de boeven, de handige ka bouters en nog anderen goed in het spel. De „aria's" en de koren, die muzikaal ge zien, van behoorlijk peil waren, werden goed gezongen en de verstaanbaarheid, ook van de gesproken tekst, was meestal naar wens. Evert Haak verzorgde handig en muzi kaal de pianobegeleiding. Dat hij en regis seur Bob Janssen in de algemene hartelijke waardering betrokken werden, was zeer zeker verdiend. P. ZWAANSWIJK ADVERTENTIE Toen de bewoners van een huis aan de Zandvoorterweg te Aerdenhout zaterdag avond omstreeks half twaalf thuis kwamen, bemerkten zij dat er tijdens hun afwezigheid was ingebroken. Er was een ruit stukgeslagen, waardoor men naar binnen was gekomen en er werd een filmcamera, een fototoestel, alsmede enig herenondergoed vermist. Van de dader(s) was geen spoor te bekennen. De politie stelt een onderzoek in. HAARLEM, 4 mei 1956 GEHUWD: 4 mei. A. A. Smit en A. M. Chr. Casteren van Cattenburch; W. C. van der Bellen en J. L. van Grootheest. BEVALLEN van een zoon 3 mei, S. P. Teu- nissenRee; 4 mei, J. J. SchuringaSchip horst; J. C. van der Vlugt—de Vaal. BEVALLEN van een dochter: 3 mei. A. S. van DoornHuijboom; A. E. de Reus Quist; M. J. van der LansStraathof: M. van Doornde Zwart; J. H. PoelesHollander; C. M. J. HoogendoomVergper; C. H. Claij Stegewans; G. A. G. HienschKuiper: H. C. van de ReepLammers; 4 mèi. J. van Leeu wenvan Straaten; F. M. BakkerGoossens. OVERLEDEN: 2 Mei, P. J. Slenders, 56 j., Scheepmakerslijk. ADVERTENTIE verlichting Fatt-Antie l Sturmey Archer Gears Holland N.V. Is nu H gevestigd Nassaukade 387. Amsterdam, zodat eeni vlotte U I service voor dit beroemde fabrikaat in heel Nederland g 3 Is verzekerd. Teleurstellend Het Minerva Theater te Heemstede ver toonde zaterdagavond opnieuw het attrac- tief-bedrijvige beeld, dat hier door de tele visie-uitzendingen van de laatste tijd zo langzamerhand vertrouwd begint te raken. Ditmaal gold het een nationaal program ma, dat ter gelegenheid van de elfde ver jaardag van Nederlands bevrijding door de gezamenlijke omroepverenigingen verzorgd werd. De eerlijkheid gebiedt ons echter te ver melden, dat de samenstelling hiervan enigszins op een teleurstelling is uitgelo pen, omdat het gehalte voor een dergelijke hoogtijdag soms bepaald onbevredigend is geweest. Strikt genomen waren er slechts drie nummers van klasse. Ten eerste Conny Stuart met haar overrompelende voor drachten van „De mannequin is moe" en het originele lied over moeder, gezongen in een meer dan extravagant costuum. 'len tweede de verbluffende knappe imita tor Maxim Herman Raft als Fernandel, Charlie Chaplin en Hitler en tenslotte Mary O'Hara „the voice and the harp" met een aantal bekoorlijke Ierse volks liedjes. Ook de parterre-acrobaten van „Het Kalmartrio" kunnen hieraan nog worden toegevoegd. Doch de prestaties van de overigen misten zowel originaliteit als een virtuoos element. Dergelijke nummers kan men aantreffen in ieder programma, dat voor een verenigingsavond wordt sa mengesteld. Toch was het voor het publiek wel in teressant te kunnen ervaren, hoe dit pro gramma geheel op de uitzending werd ge richt. Het bekend maken van de prijswin naar bijvoorbeeld voor het Eurovisie- Songfestival Lugano, waarbij een inwoner van Amsterdam de gelukkige bleek te zijn. Het grappige hiervan was, dat de trekking in eerste instantie grandioos mislukte, zo dat notaris Bakker uit Bussum genood zaakt werd deze ceremonie te verrichten zonder hulp van het ingenieuze apparaat, dat hiervoor speciaal vervaardigd was. Van de 6694 stemmen bleken er 1854 te zijn uit gebracht op het liedje „Voorgoed voorbij" met woorden en muziek van Jelle de Vries, waarbij „De vogels van Holland" door Cor Lemaire en Annie M. G. Schmidt de tweede prijs behaalde. Beide liedjes wer den daarop gezongen door Jany Bron en Jetty Parel, zodat het publiek nog even aan de tekst kon worden herinnerd. Een aardig intermezzo vormde ook het bezoek van de prijswinnaar voor de reis naar Lugano, die zich in gezelschap van zijn echtgenote voor de camera liet interviewen en een vlot verslag uitbracht over het moment, dat hij op het beeldscherm in zijn huiskamer ont dekken mocht de gelukkige zijn. Een tweede attractie was het televisie spel, waarbij onder meer een Amsterdamse tramconducteur werd getoetst op zijn her innering aan feiten uit de bezettingstijd. De goede antwoorden werden met een verras send groot aantal prijzen gehonoreerd, een derde bewijs voor het onafgebroken te levisiecontact met Nederland was het ont breken van de pauze, waardoor het publiek geen gelegenheid geboden werd zich even in de foyer te verpozen. ADVERTENTIE TEXILON OVERHEMDEN ƒ12.50—16.50 Gen. Cronjcstr. 40-44 - Haarlem - Tel. 15438 lid in. Haarlemse rechtbank De Haarlemse rechtbank heeft heden morgen uitspraak gedaan in de zaken tegen een chauffeur, in dienst van een Hillegoms expeditiebedrijf, en de expediteur zelf. De chauffeur was in november van het vorige jaar binnen een week twee maal bekeurd wegens het rijden met een tienwielige zandauto van het bedrijf, die niet voorzien was van deugdelijke remmen. De officier van justitie had tegen hem drie weken hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van een jaar geëist. De man kreeg een boete van honderd gulden. Tegen de expediteur was een hechtenis- straf van zes weken geëist. Deze kreeg een week. Wegens onbesuisd gedrag in verkeer te Haarlem De Haarlemse rechtbank heeft heden morgen uitspraak gedaan in de appèlzaak van een inmiddels in Engeland bij de Me thodist Church werkzame kandidaat theo logie, die door de kantonrechter wegens vijf ernstige verkeerovertredingen aan de lopende band was veroordeeld tot twee maal een week hechtenis, drie jaar ontzeg ging van het rijbewijs en enige boetes. Hij was volgens diverse getuigen met een snel heid van ongeveer zestig kilometer de par keerplaats voor de Vleeshal opgereden en daarbij het trottoir opgeschoven. De par keerwachter had hierbij ijlings een sprong opzij moeten maken om een aanrijding te voorkomen. Toen hij hierin aanleiding vond tot een woord van vermaning, kreeg hij een krachtig „Ik heb met jou niks te maken, kreng" te horen. Bij het wegrijden had de predikant-in-spe later ook nog een andere auto geramd. Hedenmorgen heeft de Haarlemse recht bank voor de vijf hem ten laste gelegde feiten straffen opgelegd van achtereenvol gens tweemaal een week hechtenis en drie jaar ontzegging van het rijbewijs, en drie van vijftig, f 15 en f 10. Vanmorgen heeft mevrouw M. v a n der W a 1 1D uy vendak de eerste paal ge heid voor het nieuwe clubhuis van de stich ting maatschappelijk buurtwerk te Haar lem, waarvan zij vice-voorzitster is. Het clubhuis, dat door de architect H. Tuninga werd ontworpen, komt bij de oprit van de toekomstige Prinsenbrug aan de kant van de Harmenjansweg. Het voltallige bestuur van de stichting was onder leiding van zijn voorzitter, bur gemeester mr. O. P. F. M. Cremers, bij deze plechtigheid aanwezig. Dezer dagen kwam een fusie tot stand tussen de jonge gymnastiekvereniging „Eclecta" en de twee volleybal-verenigingen „V.C. Haarlem" en „Lêonidas". Het bestuur van het versterkte „Eclecta" werd als volgt samengesteld: L. Oosting. voorz., mej. G. M. Blom. secr.esse. W. Wilde- boer, penningm., mevr. H. VerkesrT"ck, R. Wit, N. J. J. Bink en F. Boukes. De technische leiding bestaat thans voor de afd gymnastiek uit de heren F. Boukes, P. Fraanje en K. Bouwmeester en voor de afd. volleybal uit de heren F. Boukes, L. Oostinga en Th. Westerwal. Gisteren schreef de vereniging, die nu bij het Kon. Ned Gymnastiek Verbond en de Ned. Vollybal Bond is aangesloten, het 300ste De junioren-dualmeet tussen AAC en Haarlem, die gisteren op de nieuwe sintel- baan in Amsterdam-Oost werd gehouden, is geheel volgens de verwachting door de Am sterdamse jongens gewonnen. De AAC-jeugd kwam tot 147 punten en daar stelde de Haar lemmers er 112 tegenover. De nieuwe sintelbaan verkeerde in een uitstekende conditie en daar het weer ook meewerkte, kwamen er vooral op de sprint enkele uitstekende tijden voor de dag, waar bij het hoogtepunt werd gevormd door de 10.8 sec., die de AAC'er Otten op de 100 m. noteerde en waarmee het Nederlands jeugd- record, dat o.a. op naam stond van de „Haar- lem"-sprinter Venendaal met 0.1 sec. werd verbeterd. Doch ook de tijd van de „Haarlem"-sprin- ter Den Boer mag gezien worden: 11 sec. in het begin van het seizoen opent gunstige perspectieven. Steenbergen won de 80 m. in de goede tijd van 9.3 sec., terwijl Snijders de 800 m. voor zich opeiste ir 2 min. 10 sec. Op de hordennummers kwamen de Haarlem mers ook uitstekend voor de dag. Joacim won de 110 m. horden in 16 sec. voor zijn clubgenoot Van Zijl en Meuwese noteerde 11.1 sec. op de 80 m. horden, toen hij zege vierend over de eindstreep vloog. En die laatste tijd betekende een nieuw Haarlems record. Bij het hoogspringen liet Van Zijl zien, dat zijn 1.75 m. van het vorig seizoen in zijn laatste wedstrijd geen uitschieter is geweest, want nu, in de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen kwam hij al dadelijk tot deze hoogte, daarbij nog de felste tegenstand ondervindend van zijn clubgenoot De Reus, die verrassend tot 1.70 m. kwam. Meuwese won het vèrspringen bij de B-junioren met 5.87 m. voor Steenbergen, die hier met 5.82 m. toch wel enigszins teleurstelde. Het hoog springen voor C-junioren leverde nog een overwinning op. Mascini won hier met 1.50 meter. De drie estafette-nummers gingen allen voor „Haarlem" verloren en hierdoor werd de overwinning eigenlijk iets te geflatteerd voor de Amsterdammers, want de „Haar lem"-jeugd had verrassend goed tegenstand geboden. Alamak, 3 v. Genua n. Port Said. Albireo, 5 te Durban verw. Aliot, 4 te Santos. Amsteldijk, 3 te Antwerpen. Arendskerk, 2 v. Sydney n. Melbourne. Ali, 4 te Barcelona. Aldabi, 17 te Recife verw. n. Buenos Aires. Alnati, verm. 15 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Ariadne, 5 v. Amsterdam n. Ceuta. Almkerk. 5 te Amsterdam. Anker, 5 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Averdijk, 7 v, Bremen te Rotterdam. Agamemnon, pass. 6 Lands End n. Bremen. Alhena, pass. 6 Kp. Verd. eil. n. Las Palmas. Argos, 6 v. Algiers n. Tel Aviv. Axeldijk, 6 te New York. Billiton. 7 te Port Said verw. Bonaire, 4 v. Paramaribo n. Georgetown. Bussum, pass. 4 Finisterre n. Mena Al Ahmadi. Bloemfontein, verm. 5 v. Amsterdam n. Durban. Boschfontein. 6 te Suez, 10 te Genua verw. Boskoop, 7 v. Amsterdam te Mollendo verw. Boissevain, 5 te Singapore. Bontekoe. 5 te Makassar. Both, 5 to Priok. Breda, 4 v. Curacao n. Cristobal. Bljjdendi.jk, 6 te Antwerpen verwacht. Borneo, 7 te Djeddah. Blitar. 7 v. Port Said n, Rotterdam. Camerounkust, 4 v. Abidjan n. Freetown. Cottica, 20 te Barbados verw. n. Cristobal. Cradle of Liberty. 4 80 m. zo. Kp. Hateras naar Pta Cardon. Callisto. 6 op St. Laurens verw. Castor KNSM, 4 v. Pto. Plata n. Antwerpen. Clavella. 7 te Rotterdam. Congokust, pass. 6 Las Palmas n. Dakar. Caltex The Hague. 7 te Port Said. Coryda, pass. 6 Paramaribo n. Curagao. Crania. 6 te Curagao. Dorestad, 4 100 m. o.n.o. Trinidad n. B. Aires. Drente. 5 te Bintang. Dordrecht. 6 v. Philadelphia n. Liverpool. Eemland, 4 v. Santos n. Rio de Janeiro. Esso Nederland, pass. 4 Gibraltar n. Fawley. Esso Rotterdam, 6 te Rastanura verw. Esso Den Haag, 5 60 m. n.o. Rasmadraka naar Antwerpen Esso Amsterdam. 6 v. Rastanura n. Antw. Farmsum, 4 v. Bermuda n. Houston. Gadila, 4 350 m. z. Hongkong n. Yokohama. Groote Beer, 7 v. Rotterdam te Quebec verw. Gooiland, 5 te Amsterdam. Gordias, 5 120 m.w.z.w. Beyrouth n. Beyrouth. Gouwe. 5 300 m. z.z.o. Takoradi n. Rotterdam. Hathor, pass. 4 Ouessant n. Rotterdam. Heelsum. 4 v. New Orleans n. Jacksonville. Hera. 4 dw. Trinidad n. Pto Ordaz. Hestia, 5 v. Paramaribo n. Demerara. Hilversum. 5 390 m. w. Melbourne n. Melbourne. Helena. 6 te Morrisville. Houtman. 6 te Mahe. Indrapoera. verm. 8 v. Surabaja, 12 te MaKasba. verwacht. Iberia, 6 te Rotterdam verw. Jagersfontein, verm. 12 v. Durban n. Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt, 9 te Fremantle, 14 te Melbourne verw. Koratia, 5 rede Miri. Kellia, pass. 7 te Guadeloupe n. Curagao. Korenia, 7 te Stockholm. Kota Gedc. 6 v. Marseille n. Rotterdam. Leopoldskerk, 4 v. Schiedam té Rotterdam. Loosdrecht, pass. 5 Finisterre n. Port Said, Leersum, 5 te Hamburg. Lissekerk, 5 rede Bahrein. Lutterkerk, 5 te Esbjerg. Lindekerk, 6 te Amsterdam. Luna. 6 te Amsterdam. Lieve Vrouwekerk, 6 v. Aden n. Karachi. Malvina, 5 v. Yokohama n. Hongkong. Mariekerk, 5 te Colombo. Maasdam. 10 v. New York te R'dam verw. Maaskerk, 7 te Bremen. Metula. 7 te Singapore. Moordrecht. 7 te Port Said. Mijdrecht, pass. 5 Ras al Hadd n. Umsaid. Niéuw Amsterdam, verm. 8 v. R'dam n. N. York. Noordam, 7 v. Rotterdam te New York verw. Nieuw Holland. 5 100 m. no. Brisbane n Sydney Nolos. 5 te Zante. Oranje. 7 te Belawan, 10 te Tj. Priok verw. Oranjefontein, 8 te Southampton, 10 te Amster dam verw. Oranjestad,, 7 te Aruba. 12 te Trinidad verw. Orestes. 5 v. Curagao n. La Guaira. Orion, 6 te Amsterdam. Plancius, 5 te Buleieng. Pendrecht. pass. 6 Ouessant n. Banias. P. G. Thulin, 7 te Philadelphia. Prins Willem IV, pass. 7 Quebec n. Montreal. Rijndam, verm. 7 v. New York n. Rotterdam. Raki. 4 420 m. z.o. Guardafui n. Belawan. Rondo. 6 te Amsterdam. Sloterdijk. 6 te Antwerpen verwacht. Stanvac Talang Akar, 5 te Sungeigerong. Seven Seas, 8 v. Bremerhaven te Quebec verw. Soestdijk, 4 170 m. w. Key West n. Le Havre. Statue of Liberty, 4 340 m. n.n.o. Bermudas n. Philadelphia. Stentor. 4 260 m. n.o. Barbados n. Barbados. Straat Malakka, 5 180 m. z.o. Adelaide Stanvac Djirak, 6 te Singapore verw. Scbie. 5 te Rotterdam verw. Samarinda, pass. 6 Azoren n. New York. Stad Amsterdam, pass. 6 Wight n. Wabana. Singkep, 6 te Amsterdam. Sibajak, 7 v. Singapore n. Adene. Tankhaven 3, 6 te Saigon verw. Tjipanas, 7 te Hongkong verw. Tjipondok, 7 te Surabaja verw. Tiberius, 4 900 m. n.o. Barbados n. Nederland. Tara, verm. 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Tiba, verm. 8 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Tero, 7 te Rio de Janeiro. Waal. 5 te Piraeus verw. Klompenwandelaar. Te Giethoorn is op 59-jarige leeftijd overleden de vroegere klompenmaker G. Hulleman, die destijds de eerste was die de vierdaagse afstandsmarsen op klompen meeliep, teneinde de deugde lijkheid van dit Nederlandse product te be wijzen. Ook daarna heeft de heer Hulleman nog verscheidene malen op klompen aan de tocht deelgenomen. HAARLEM EN OMGEVING Aanrijding. Op de Heemsteedse Dreef te Heemstede moest zaterdagmiddag omstreeks half vijf een bromfietstandem uitwijken voor enige wielrijders. Een achteropkomende automobilist moest hierdoor ook uitwijken, maar kon niet verhinderen dat de tandem werd aangereden en kwam te vallen. De duopassagiere moest met enige worden aan het hoofd in het Diaconessenhuis worden op genomen. Succes. Op het door de Bond van Chris telijke Zangverenigingen fRing Leiden) ge organiseerd concours, op 3 mei in de Stads gehoorzaal te Leiden, wist de Christelijke zangvereniging „Heemstede" onder de heer S. P. Visser, die sinds een half jaar het koor leidt, in de 2de afd. gemengde koren, be slag te leggen op de eerste prijs met 325 punten. Algemeen Nederlands Verbond. De heer G. H. Hoek uit Hilversum zal voor leden van de afdeling Haarlem van het Algemeen Ne derlands Verbond op vrijdagavond 13 mei in Brinkmann een lezing met lichtbeelden hou den over de reis van koningin Juliana en prins Bernhard naar de West. Zaterdagmiddag omstreeks half twee werd een 14-jarig. wielrijdstertje uit Haarlem op de hoek van de Wagenweg en de Iordens- straat aangereden door een tot dusver on bekend gebleven fietser. Deze kwam uit de Iordensstraat en gaf geen voorrang aan het meisje dat van de richting Houtplein kwam. Hierdoor moest zij naar links uitwijken, waardoor zij werd aangereden door een haar achteropkomende motorfiets. Het meisje viel en kwam daarbij tegen de linkerkant van een tegemoetkomende autobus. Haar fiets was ernstig beschadigd, maar zij zelf bleef ongedeerd. De politie verzoekt de onbekende wielrij der en eventuele andere getuigen zich met haar in verbinding te willen stellen. Een betonwerker, die ervan verdacht werd, eind juni van het vorige jaar twee fietsen te hebben gestolen, is hedenmorgen door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk. De officier van justitie had een jaar, waarvan drie maanden voor waardelijk, geëist. Waterman, 6 te Aden verw. n. Wellington. n Willem Ruys. verm. 17 v. R'dam n. Tj. Priok. Westertoren. 5 300 m. z.z.w. Colombo n. Geelong. Westerdam, 7 te Rotterdam. Willemstad. 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Witmarsum, 5 te Amsterdam. Weltevreden, pass. 6 Ouessant n. Port Said. Zuiderkruis, 15 te Las Palmas verw. n. A'dam. KLEINE VAART Alcetas. 3 v. Palermo n. Bari. Ambiorix, verm. 5 v. Savona n. Sanfeliu. Arctic, 5 v. Rotterdam n. Londen. Atlas, 4 te Hamburg n. Amsterdam. Arak. pass. 5 Vlissingen n. Casablanca. Audacia. 6 v. Antwerpen te Bordeaux verw. Bab T. 24 v. Calais te Rotterdam. Barendsz. 5 v. Amble n. Hamburg. Bergsingel, 5 v. Schevening. te Norrkoping verw. Birmingham, 6 v. Harlingen n. Leith. Badzo, 5 v. Rotterdam n. Londen. Betty Anne S, 5 v. Leixoes n. Guernsey. Diligenlia, 5 v. Swansea te Isle of Grain verw. Duiveland. verm. 6 v. R'dam n. Grangemouth. Duurt, verm. 5 v. Cardiff n. Newportmon. Eljó, 3 v. Liverpool te Par. Ellewoutsdijk, 5 v. Antwerpen n. Huil. Eibergen, 5 v. Rotterdam te Minngham verw. Elisabeth Roorda, 6 v. Newportmon te Rotter dam verw. Frans v. Seumercn, verm. 8 v. Goole n. R'dam. Flevoland. 5 v. Rotterdam n. Kingslynn. Flevo, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Gaasterland, 5 v. Harlingen n. Goole. Gooiland. 5 te IJmmuiden verw. Groennebek, 5 v. Amsterdam n. San Juan. Harry, verm. 5 v. Lanouvelle n. Tunis. Haskerland, 6 v. Grangemouth te R'dam verw. Hyke Sophia. 6 v. Rotterdam te Liverpool verw. Hast 3, 5 v. Kopenhagen te Aarhus. Hulst, verm: 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Hast 5, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Hoe Vinces. verm. 5 v. Grimsby n. Rotterdam. Hoogvliet. 5 v. Teignmouth n. Genua. Isola. 5 v. Goole te Rotterdam. Ida Pieter. 5 v. Antwerpen te Walkom verw. J. Blumenthal, 5 te Antwerpen n. Rotterdam Jan Kreumer, 5 v. Londen n. Rotterdam. Konny, 5 v. Roterdam n. Thameshavcn. Kaap Falga. 4 v. Zaandam n. Rotterdam. Kaap St. Vincent, 3 v. Kalmar te Oscarshamn. Kortenaer, 5 v. Teignmouth te Amsterdam. Larix, 2 v. Swansea n. Rochefort. Leuvehaven, pass. 5 Vlissingen n. Kopenhagen. Marie Louise, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Manto, 5 te Amsterdam n. Kopenhagen. Martha Russ, 5 v. Hamburg n. Bremen. Midas, 4 v. Ceuta n. Genua. Metropole, pass. 5 Vlissingen n. Huil. Minerva, pass. 5 Vlissingen n. Londen. Maasym N, verm. 5 v. Antwerpen n. Boulogne. Manto. 5 v. Cadiz te Amsterdam. Meidoornsingel. 5 v. Vesteras te Amsterdam. Meuse, 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Nieuwland, verm. 6 v. R'dam n. Grangemouth. Nottingham, 5 v. Amble n. Rotterdam. Nolos. 4 v. Calamata n. Zante. Nero. 4 v. Messina n. Lipari. Nato, pass. 5 Vlissingen n. Gent. Oosterburgh. 5 v Den Helder te Rotterdam. Oranjepolder, verm. 5 v. Nantes n Bordeaux. Peter Sxvenden, pass. 5 Vlissingen n Antwerpen. Poortvliet, 5 v. Teignmouth n. La Spezia. Pavo, 4 v. Rotterdam n. Emden. Ponza, 3 v. Bayonne n. Lowestoft. Paloma, verm. 5 v. Antwerpen n. Londen. Ransel, verm. 5 v. Pt. Talbot n. Schwarzenhutten. Roelf, 5 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Rose Marie, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Spes, 5 v. Antwerpen te Vlissingen. Senang, 5 v. Aarhus n. Haderslev. Spurt, 5 v. Vlissingen te Methil. Senang, 5 v. Aarhus n. Haderslev. Stella Prima, 5 v. Leith n. Stockton on Tees. Twin, 5 v. Sunderland te Rotterdam. Tilly, 3 v. Bordeaux n. Lowestoft. Theano, 5 v. Rotterdam n. Dublin. Trito, 5 v. Dublin n. Amsterdam. Thames, pass. 5 Vlissingen n Antwerpen. Wieboid Böhmer. 5 v. Mostagnnem le A'dam. Westereems, pass. 5 Gotenburg n. Gruvon. Wickenburgh, pass. 5 Kp. Vincent n Duinkerken. IJssel, 5 te Amsterdam n. Rotterdam. Zeehaan, verm. 5 v. Bayonne n. Algiers. SLEEPVAART Blankenburg, pass. 4 Ouessant n. Valona Geie Zee, 4 830 m. n.o. Kp. Race n. Dartmoutr. Goeree, 4 90 m. z. westpunt Kreta n. Pt. Said. Humber, 4 170 m. n.w. Minikoi n. Bombay. Noordholland. 4 1000 m. o.n.o. Barbados n. Ma- racaibo. /i - macuo vciw. Noordzee, 4 100 m. n.o. Socotra n. Kandia. W Alton Jones, 4 21o m. z. Flores Azoren naar Oostzee, 4 v. Philippeville n. Cadiz. Philadelphia. Thames, pass. 3 Kp. Vilano n. Avonmouth

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7