Kerkdiensten Kort en bondig I EAU DE COLOGNE Zandvoort Een onzer cliënten ai*l v. Empelen Lisse Ben nebroek Vijfbuizen Hillegom RENAULTFRéGATE ^AttACE DEN HOUT 15 Winkel-actie start op zaterdag 12 mei Bloemendag Burgerlijke Stand van Haarlem Jaarvergadering van de Lisser Boys Jaarvergadering dierenbescherming R. B. Lommer se werd koninklijk onderscheiden Reizende bibliotheek opnieuw een succes Mr. K. de Vries sprak voor C.LI.-jongeren Nationale tulpendrive Rode Kruis Examens Bevredigend jaar voor Boerenleenbank Heemstede Medische verzorging op Hemelvaartsdag Bestemmingen voor Kennemerplein 3 Insluipers tastten gretig toe G. J. Bierman 25 jaar bij het P.E.N. REMBRANDT „THE DAM-BUSTERS' Scheepvaart WOENSDAG 9 MEI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dit is de Boeing B-52C, de nieuwste machine uit de reet$s Boeing-„stratoforlen' die is uitgerust met acht straalmotoren. Onder de slagzin „Met ons allen in de veer voor veilig verkeer" start zaterdag de actie van de Zandvoortse winkelstand, voorbereid door een comité, gevormd uil- Handelsvereniging, r.-k. middenstands- vereniging ,,De Hanze" en stichting „Tou ring Zandvoort." Aan de actie verleent de bond voor veilig verkeer zijn medewer king. Spandoeken en reclameborden zullen geplaatst worden. In de tweede week van de actie bereidt de bond voor veilig verkeer evenementen voor, zoals een kindermiddag en open- luchtfilmvoorstellingen. Tot besluit van de actie op zaterdagmiddag 26 mei zal in samenwerking met de buurtvereniging „de Wurf" de zeemeermin worden opgevist en naar het Raadhuisplein worden vervoerd. In de winkels zullen de klanten bij elke aankoop van één gulden winkelwaar een zegel ontvangen. Deze moeten worden op geplakt op het bij de winkelier verkrijg bare opplakvel, waarop 25 zegels kunnen worden geplakt. Een vol vel met 25 zegels geeft recht op een deelname-formulier. Hierop staat alles omschreven wat er moet gebeuren, om te kunnen deelnemen aan de aan de actie verbonden wedstrijd waarvoor 250 fraaie prijzen worden be schikbaar gesteld, onder andere twee bromfietsen, een wasmachine en een keu ken-uitzet. Men vindt op dit formulier de namen van alle deelnemende winkeliers, met vóór hun naam een blanco hokje, waarin men moet vermelden het nummer van het verkeersbord, dat in de etalage van deze winkelier staat opgesteld. In totaal zijn er 48 verschillende borden. Het komt dus voor dat men meermalen een zelfde nummer voor een andere winkelier moet invullen. Ook moet een slagzin worden gemaakt, betrekking hebbende op veilig verkeer of op de Zandyoort.se winkelstand. Men mag méér inzendingen doen, maar men zal dan via 't opplakvel eerst 'n nieuw deelname formulier moeten verkrijgen. De jury, welke de inzendingen zal be oordelen, bestaat uit de heren J. Th. B. Hugenholtz. L. J. Heessels en P. Douma. De inzending sluit uiterlijk maandag avond 28 mei. De inzendingen kunnen worden gedeponeerd in de bussen, welke staan opgesteld bij het kantoor van stich ting „Touring Zandvoort" op het Raad huisplein, of bij de heer M. M. J. van Seg- gelen (Kort's Ijzerhandel), Haltestraat 1, De uitslag zal uiterlijk op 15 juni worden bekend gemaakt. Supportersvereniging „Geel Blauw" De supportersvereniging van Zand voort- meeuwen: „Geel-blauw" houdt op dinsdag 15 mei in hotel Keur een buitengewone ledenvergadering. De agenda vermeldt het verkiezen van een nieuwe voorzitter als opvolger van wijlen de heer M. Wcber. Korfbalclub houdt feestavond Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap door het eerste twaalf tal van de Zandvoortse korfbalclub, wordt zaterdag in „Zomerlust" een feestavond gehouden. Het programma zal worden ver zorgd door de Haarlemse korfbalclub „Nieuw Flora". ADVERTENTIE werd de gelukkige bezitter van het Televisie toestel door de Cronjéstr.ver. beschikbaar gesteld. Ook u hebt een kans op zo'n prijs door onze zaak te bez.oeken, waar u tevens kennis kunt maken met onze pracht collectie costuums, sporteolberts en pantalons. Edelvormcostuums van 98.tot ƒ158. Exclusieve sporteolberts van 34.tot 84. Zuiver wollen kamgaren pantalons van 26.90 tot 52 50 Automaten-speelzaal in „Ons Huis" Daar gebouw „Zomerlust" te Zandvoort geheel werd ingericht tot restaurant zal de seizoen-automaten-speelzaal het komend seizoen gevestigd worden in „Ons Huis" aan het Dorpsplein. KVP houdt verkiezingsvergadering De Katholieke Volkspartij (afdeling Zandvoort) houdt een openbare verkie zingsvergadering op woensdag 16 mei in het Patronaatsgebouw. De heer Th. S. J. Ifooij, lid van de Tweede Kamer, zal spre ken over het onderwerp: „Waarom KVP stemmen?" ADVERTENTIE MOEDERDAG- Bloemenmagazijn Binnenweg 18 - Heemslede - Tel. 3-80-80 Gen. Cronjcstraat la-lb Telef. 16045 HAARLEM, 8 mei 1956 ONDERTROUWD: 8 mei, W. J. Eisses en •T. Francken; A. van Eembergen en M. J. Budding. GEHUWD: 8 'mei, A. S. van der Hulst en J. E. M. Vredenburg; F. Blom en C. S. Smink; P. Dat en P. E. J. Hendriks; H. W. Polman en G. G. de Vries. BEVALLEN van een zoon: 7 mei, E. A. SpanjaartNegele; C. A. M. Veldenvan Kordelaar; 8 mei, G. J. LokRoelofs. BEVALLEN van een dochter: 7 mei, C. M. Heemskerkvan Egmond; M. van der Meij —Brinkman; J. Th. de VriesTuijn. OVERLEDEN: 6 mei. Th. Determan, 10 m., Kamperlaan: I. J. H. HeilBraun, 80 j.. Mid denlaan; 7 mei, G. J. van Dpsseldorn—V'sser. 62 j., Hnzepaterslaan; P. M. van der Hulst, 95 j., Kamperlaan, In de Ned. Herv. Kleuterschool werd maandagavond een jaarvergadering gehou den door de voetbalvereniging Lisser Boys. Door de tweede voorzitter, de heer W. de Kwaasteniet werden de aanwezigen wel kom geheten, waarna door de heer v. d. Pol een overzicht werd gegeven van de resul taten en verrichtingen in het afgelopen jaar. De heer J. Eigenbrood bracht een gun stig financieel verslag uit. Door de heer J. Romijn werd een gunstig kasrapport uitgebracht. Medegedeeld werd dat de donaties en contributiegelden voor het nieuwe seizden niet werden verhoogd. Bij acclamatie werden als bestuursleden herkozen de heren W. de Kwaasteniet, H. Möhlman en C. Boogerd. De verkiezing van een voorzitter wegens het bedanken van de heer P. Schuilenburg, lokte discus sies uit. Ondanks een gunstige uitspraak van de vergadering over een motie van vertrouwen in het bestuur slaagde men er niet in de kwestie op te lossen, zodat op een volgende vergadering dit punt nader aan de orde wordt gesteld. De afdeling Lisse van de Nederlandse Vereniging voor Dierenbescherming hield dinsdagavond haar jaarvergadering in de zaal „Luxor" onder leiding van de heer J. C. van Woerden. Mevrouw Grimme ver meldde in haar jaarverslag het aanschaffen van een apparaat, dat in noodzakelijke ge vallen de dieren aan een pijnloos einde helpt. Voorts werd gememoreerd de op richting van de afdeling Hillegom, zodat de inwonende leden uit die plaats werden afgevoerd. Minder prettig was men gestemd over de wijze waarop het hoofdbestuur de afdeling Hillegom heeft opgericht. Het is geschied zonder contact met Lisse, die de belangen der Hillegomse dierenvrienden behartigde. Het financieel verslag van de heer A. de Wit vermeldde een batig saldo van 287,78. Bij de bestuursverkiezing werd de heer De Wit definitief tot penningmeester benoemd en als nieuw bestuurslid mevrouw Pieper. Bij de rondvraag werd bescherming ge vraagd van de broedende vogels. Ouders zal worden verzocht de jeugd ten strengste te verbieden de broedende vogels te sloren. Aan de heer R. B. Lommerse in Benne- broek, die reeds meer dan veertig jaar werkzaam is bij de bloembollenkwekerij en -handel van de gebr. Lommerse in Hil legom, is de eremedaille in zilver, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau, toe gekend. Verleden jaar ontving de heer Lommerse de pauselijke onderscheiding pro Ecclesia et Pontifice. Hij was toen 25 jaar voorzitter van de afdeling Bennebroek van de K.A.B. Voor het tweede jaar heeft de heer W. A. Braakensiek in Vijfhuizen en omgeving een leesbibliotheek verzorgd, welke uitging van de Vereniging voor Reisbibliotheken in Nederland. Nu het leesseizoen 1955-'56 is afgesloten en de boeken naar de hoofd bibliotheek zijn teruggezonden, blijkt dat er ook ditmaal bij het lezend publiek in Vijfhuizen weer veel belangstelling voor deze uitgaven bestond. Er werden 59 lezers ingeschreven en het aantal uitleningen be droeg 726. Opmerkelijk is het feit dat nu evenals verleden jaar de belangstelling hoofd zakelijk uitgaat naar streekromans. Hier mede zal dan ook rekening worden ge houden bij het samenstellen van de boe kencollectie, die dit najaar naar Vijfhuizen komt. Dinsdag sprak in de keuringszaal van Treslong mr. K. de Vries uit Leiden voor de Christelijk Historische-Jongeren te Hillegom. Het bestuur der kiesvereniging had de bijeenkomst in het bijzonder voor bereid voor die jongeren, die dit jaar voor het eerst ter stembus gaan. De voorzitter, cle heer J. Valkenburg sprak woorden van welkom, waarna mr. de Vries het onder werp „Christen zijn in de politiek" behan delde. In het bijzonder sprak hij over de plaats van de reformatorische christen in het Nederlandse politieke leven. Hij zeide, mede naar aanleiding van de herderlijke brief der Hervormde Synode, dat de po litieke beslissing een geloofsbeslissing is. Politiek is datgene, wat betrekking heefl op de staat. De slaat is een bepaald grond gebied, waarop een bepaald volk en ge regeerd door een bepaalde overheid. Het Nederlandse grondgebied is bepaald ge worden in de tachtigjarige oorlog; het volk is een historische lotsverbondenheid gewor den, die ook zijn oorsprong heeft in die zelfde oorlog. Elk volk, aldus spreker, is Gods volk, als we belijden, dat de geschie denis leiding Gods is. In de komende ver kiezingsstrijd zal het gaan om het bestaans recht van de christelijke partijen. Een christelijke partij is geen luxe, maar ont staan in de strijd. Het zijn niet de zakelijke dingen, die de partijen gescheiden houden. Er is een principiële kloof. Het gaat over het al dan niet erkennen van de overheid als dienaresse van God. Een christen kan zich niet thuis voelen in een omgeving, waar het fundament ontbreekt. Het is niet in de eerste plaats de vraag waar men be hoefte aan heeft, maar wat God vraagt. De tweede nationale bridgedrive ten bate van het Nederlandse Rode Kruis, de „tulpen-drive", zal gehouden worden op zondag 13 mei in „Treslong" te Hillegom, gelegen vlak bij de Keukenhof, temidden van de thans in volle pracht bloeiende de in onstratietuin van het bloembollenvak. De inzet van deze drive vormt de wissel beker van het Nederlandse Rode Kruis, terwijl verder tal van prijzen beschikbaar zijn. o.a. voor de verstkomende club en het verstkomende paar. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Be- vord tot Apotheker: mevr. L. Pondman Moransard. mei. C. Siegman en de heer H. Ti. Tan. allen te Amsterdam. Amsterdam. Vrije Universiteit. Kandidaats examen Geschiedenis: mej. A. A. D. Vellenga, Meooel. Nijmegen. Kandidaatsexamen Psycholo gie: mej. M. M. Th. van Berkestijn, Zaan dam: W. M. Vuister, Utrecht: Th. M. Rutten, Maastricht: F. P. .T. van Grunsven. Heerlen; J. L. M. Vlieks. Maastricht; J. A. M. Gros- feld (cum laude). Bergen op Zoom. Docto raal examen Psychologie: mej. M. M. Stoop- man, Nijmegen; A. J. Snelders, Etten. Docto raal examen in de Rechtsgeleerdheid: mej. M. M. A. Schmidt Ernsthausen, Den Haag; Th. A. M. Bruisman. Nijmegen. Doctoraal examen Politieke en Sociale wetenschappen: C. M. W. A. Geuljans, Roermond; F. J. Giezen. Bergen op Zoom. ADVERTENTIE v.a. f 7500.1 jaar garantie op onderdelen en arbeidsloon. WAGENWEG 164-168 DONDERDAG 10 MEI 1956 (Hemelvaartsdag.) HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. R. Bijl. Medewerking van het „Bach-ensemble" o.l.v. Dhr. George Robert. Kapel Sarcpta, Hazepaterslaan. 10: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Jans kapel, Jansstraat. 10.30: Br. C. J. Oostenrijk, van Heemstede. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Pasteur J. F. Baudraz. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8. 10: Ds. P. J. J. Monster, van Katwijk aan Zee. Broedergemeente, Park laan 34. 10.30: Ds. H. Schutz. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 9: Ds. W. Spliethoff, korte dienst. Geref. Kerk. Wil- helminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. L. Hoorweg. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10: Ds. J. P. Geels. Oud-Kath. Kerk, Kinder huissingel 76. 10: Hoogmis. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Open bare samenkomst. 8: Geen bidstond. Aposto lische Gemeente, Jacobijnestr. 15. 10: Gods dienstoefening. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. Sions- kerk. Eksterstraat. (Spaarndam-West) 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. Geref. Kerk. Noord- Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. H. W. Wjerda. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels.Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. J. de Vries. Geref. Kerk. Koediefslaan. 9: Dr. A. Dóndorp Geref. Kerk, Herenweg 111. 10: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. I-I. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 9.30: Ds. A. Krabbe, te Hillegom. BLOEMENDAAL. Ncd. Herv. Kerk. 10.30: Ds. R. van der Mast. Geref. Kerk. 9.30: Ds. G. Toornvliet. Vrij Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. A. K. Straatsma, Den Haag. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. Knottnerus. Geref. Kerk. 9: Ds. Klapwijk, uit Bennebroek. Chr. Geref. Kerk. 10: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. Ahbenes 9.30: Ds. M. C. Don. Bethelkapel. 10: Dienst. Geref. Kerk 9.30: Ds. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ncd. Herv. Kerk. 10.30: Vic. L. C. Baljc. Geref. Kerk. 9: Dr. G. E. Meu- leman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Mej. Ds. W. H. Buijs. Geref. Kerk, Juliana- weg. 9: Ds. A. de Ruiter. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. Jon- geboer. Geref. Kerk 10: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk, art. 31. 10: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk 10: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gem. 10: Ds. L. Kieboom. Oud-Gcref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. BINNENLAND Hoornvliestransplantaties. In 1955 wer den in Nederland 196 hoornvliestransplan taties verricht, aldus blijkt uit een overzicht van de werkzaamheden van de hoornvlies centra van het Nederlandse Rode Kruis. Dit brengt het totaal van de sinds de oprichting der centra in 1950 verrichte transplantaties op 986. Voor de steden Amsterdam, Arn hem, Leiden, Rotterdam, en Utrecht luiden de aantallen in 1955 verrichte transplantaties in 1955 achtereenvolgens 33, 15, 43, 60 en 45. Mijnenveger. Mevrouw E. P, Tjalma— Vos, echtgenote van de burgemeester van de gemeente Hoogeveen heeft op de werf „De Nood" te Alblasserdam de mijnenveger „Hoogeveen" gedoopt. Dit schip, dat behoort tot de „Dokkumklasse" is in aanbouw voor rekening van de Verenigde Staten in het ka der van het Off Shore Procurement Program en zal na oplevering aan Nederland worden overgedragen op grond van het programma van wederzijdse hulpverlening. Den Haag krijgt 220 volt. De omschake ling van de netspanning in Den Haag van 127 volt op 220 volt zal in de komende 10 jaar haar beslag krijgen. De kosten, waarin ook begrepen zijn de kosten die gemoeid zijn met de aanpassing van huishoudelijke appa raten, lampen en motoren aan de nieuwe spanning, zullen ongeveer f 11 miljoen be dragen. De nieuwe woningen worden meteen aangesloten op de verhoogde span ning. Ook zij die zich van elders in Den Haag vestigen krijgen 220 volt. Thans worden ongeveer 150 installaties per week gewijzigd. Arm afgedraaid. Toen de 52-jarige land bouwer H. van H. in Garderen behulpzaam was bij het machinaal zagen van hout, strui kelde hij, toen hij onder de tractor enige houtblokken wilde weghalen. Zijn kleren raakten vast. aan een draaiende as met het gevolg, dat zijn linkerarm werd afgedraaid. Een plaatselijk arts en een militaire arts van de in nabijheid gelegen legerplaats De Wit tenberg konden door snel ingrijpen zeer ernstig bloedverlies voorkomen. Het slacht offer is naar het ziekenhuis Salem te Ermelo overgebracht. Minister Van de Kieft. De minister van Financiën, de heer J. van de Kieft, vertrekt voor een verblijf van ruim een week naar Israel, waar hij op uitnodiging van de mi nister van Financiën aldaar en van de pre sident van de Israëlische Circulatiebank besprekingen zal voeren. Deze besprekingen vloeien voort uit de samenwerking tussen Nederland en Israel met betrekking tot het Internationale Monetaire Fonds en de Inter nationale Bank voor Herstel en Ontwik keling. HAARLEM EN OMGEVING Koperdicfstal. Een 53-jarige los arbeider uit Haarlem, E. D., is gearresteerd wegens diefstal van 15 kilo nieuw koper van een bouwwerk aan de Schipholweg. Geen spreekuur. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, zal vrij dag geen spreekuur houden. Evangelisatie. Woensdag zal in het jeugdgebouw „Weltevreden" in Oud-Schoten een evangelisatiesamenkomst belegd worden voor alle gezindten. Als spreker treedt op de heer Achtereek uit Amsterdam. Maandagavond werd de jaarvergadering gehouden van de leden van de Coöpera tieve boerenleenbank te Heemstede in het Verversingshuis Groenendaal te Heem stede. De heer J. H. M. Peeperkorn opende de vergadering met de herdenking van het overleden lid van de Raad van Toezicht, de heer W. M. de Boer, die gedurende 25 jaren lid van de Raad van Toezicht dei- bank is geweest. In het jaarverslag werd vervolgens mededeling gedaan van de gang van zaken bij de bank in het afgelopen jaar, dat voor de bank een bevredigend jaar is geweest. De toevertrouwde middelen zijn gestegen met f 400.000,— tot f 3.248.000,—. De balans en verlies- en winstrekening werden on gewijzigd goedgekeurd. Besloten werd de winst ad f 6.891,63 bij de Gewone Reserve te boeken, waardoor deze stijgt van I 75.675 tot f 81.500,—. Het aftredend bestuurslid, de heer J. H. M. Peeperkorn, werd met algemene stem men herkozen. In de bestaande vacature in het bestuur werd op voordracht van het bestuur de heer J. J. Uilendaal gekozen. In de vacature in de Raad van Toezicht, ontstaan door het overlijden van de heer W. M. de Boer, werd de heer Th. J. M. Roozen Nic. zn. gekozen. HAARLEM: Artsen: men raadplege firma Mathot, Grote Houtstraat 29, telefoon 11990. Apotheken: Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539. Firma C. G. Loomeijer en Zoon, Zijl- weg 34, tel. 12495. Schoterbosch-apotheek, Rijksstraatw. 19. tel. 25711. Nolf's apotheek, Kruisstraat 26, tel. 11174. HEEMSTEDE: Artsen: dokter L. Wijnberg, Beethoven- laan, tel. 35734 en dokter J. L. Tombrock, Kerklaan 40, tel. 38032. Apotheken: Aerdenhout-apotheek, Zand- voortselaan 164, tel. 26772 en Heemsteed- se apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197. BENNEBROEK: Artsen: dokter G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 430. LISSE: Artsen: dokter H. A. Holl, Veldhorst straat 50, telefoon 3156. liet door de gemeente Haarlem aange kochte perceel Kennemerplcin 3 te Haar lem, waarin vroeger het klcuterhuis „Mar griet" was gehuisvest, zal binnenkort in gericht worden als bureau van gemeente lijke instellingen. De heer J. M. Lodewijks, gemeentelijk inspecteur voor het lager onderwijs en drs. P. Maurik, economisch adviseur der gemeente, zullen daar hun kantoren krijgen. In de nacht van 7 op 8 mei hebben in sluipers zich via een openstaand tuimel raam toegang verschaft tot de zelfbedie ningswinkel „Tast-toe" aan de Kleverpark weg. Zij nuttigden worst, chocolade, snoepgoed en limonade en namen een fles port en vijf blikjes zalm mee onder ach terlating van een briefje met de volgende inhoud: „We haden honger. Met friende- lijke groete". De schade bedraagi ongeveer f 25. ADVERTENTIE K0LIMISCH WASSER "4711". KtUlEN. A SS/ 5J Op 1 april was de heer G. J. Bierman, controleur eerste klasse bij het P.E.N., vijf entwintig jaar in dienst van dit bedrijf. Wegens familie-omstandigheden is de vie ring van dit jubileum uitgesteld tot maan dag 7 mei. De heer Bierman werd 's morgens dooi de directie ontvangen en door de directeur, ir. J. den Boesterd, gefeliciteerd, waarna deze tevens een gratificatie aanbood. Van het Provinciaal Bestuur kreeg de jubilaris een bloemenhulde. Namens het district Kennemerland werd hij daarna door de naaste collega's gehuldigd, waarbij de he ren EI. Vis en P. J. van den Klinkenberg het woord voerden. 's Middags ontving de heer Bierman een cadeau te zijnen huize aan de Terrasweg 13 te Santpoort, waar ook de jubileumcom missie haar gelukwensen aanbood, bij 'monde van de h'eer L. Kroon. ADVERTENTIE VRIJDAG A.S. Agamemnon, 8 te Bremen. Angolakust, pass. 7 Las Palmas n. Bilbao. Alamak, 8 te Port Said. Alhena, 9 te Las Palmas. Amcrskerk, pass. 8 Sabang n. Aden. Annenkerk, 9 te Lorenzo Marques. Adrian. 8 v. Antwerpen n. Amsterdam. Aludra, 9 te Chalna verw. Ameland, 8 v. Schotland, proefvaren. Annenkerk. 8 v. Beira n. Lorenzo Marques. Abbedijk, 8 te Cristobal. Almkerk, 8 te Rotterdam. Alphard, 8 v. Montevideo n. Santos. Amor. 8 v. Volos n. Bremen. Arnedijk. 8 v. Boston n. Philadelphia. Askot, pass. 8 Kp. Race n. Montreal. Ameland (t.) 9 te Rotterdam Blijdendijk, 8 te Antwerpen. Bawean, 8 te Singapore. Borneo, 7 v. Dieddah n. Kidjang. Bcnnekom, 9 te Amsterdam. Billiton, 3 v. Suez n Singapore. Bintang, pass. 8 Kp. Guardafui n. Suez. Bloemfontein. 8 v. Southampton n Las Palmas. Boschfontein. 8 v. Port Said n. Southampton. Britsum. 8 v. Hamburg n. Casablanca. Bloemendaal 9 te Amsterdam Bussum (t.) p. 9 Malta n. Perz. Golf. Caltex Delft, pass. 8 Algiers n. Port Said. Caltex Pernis, pass. 8 Gibraltar n. Sidon. Camerounkust, 8 v. Dakar n. Amsterdam. Castor KNSM. 7 v. Ponce n. Pto Plata. Castor. 9 v. Puerto Plata n. Ants. Coryda, 9 te Curacao. Crania, 8 v. Curacao n. Shellhaven en R'dam. Dorestad, 7 550 m. o, Paramaribo n. B. Aires. Dongedijk 8 v. Londen n. Los Angeles. Delft 9 te Rotterdam Esso Nederland, 7 ten anker rede Fawley. Esso Rotterdam, 3 v. Rastanura n. Antwerpen. Ena, 8 te Amsterdam. Esso Amsterdam, pass. 8 Muscat n. Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 8 Perim n. Antwerpen. Eemland, 7 te Vitoria. Eemdijk, pass. 8 Bermudas n. Le Havre. Friesland SSM. 8 te Gdynia. Farmsum. pass. 8 Key West n. Houston. Gaasterland, 8 v. Pto. Alegre. Ganymedes, 8 v. Rotterdam n. Bremen. Gadila, pass. 8 Okinawa n. Yokohama. Graveland, 7 v. Recife n. Bahia. Gaasterkerk, 8 te Aden. Heelsum, 8 te Jacksonville. Hector, pass. 8 Malta n. Antwerpen. Houtman. 7 v. Mahe (Seychelles) n. Singapore Hat hor. 8 v. Rotterdam n. Emden. Hilversum, 8 v. Melbourne n. Mena A! Ahmadi. Hydra, 7 v. Cd. Trujillo n. Guanta. Helicon, 7 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Ittersum, pass. 7 Tenerlffe n. Londen. Ivoorkust, 9 te Dakar verw. Iberia, 8 v. Rotterdam n. Onton. Isis, 7 v. Cartagena n. Barranquilla. Johan van Oldenbarnevelt, 9 v. Fremantle naar Melbourne. Kellia, 8 te Curacao. Kermia, 7 v. Buenos Aires n. Curasao. Korovina, 7 te Rotterdam. Karimun, 8 te Port Swettenham. Karimata, pass. 8 Sabang n. Colombo. Koratia, 8 v. Singapore n. Thameshaven. Kryptos, pass. 8 Muscat n. Bahrein. Kabylia, 8 dw. Kreta n. Hamburg. Kaimana, 8 te Pare Pare. Kalinga, verw. pass. 8 Kp. Selatan n. Balikpapan. Kinderdijk, 9 te New York. Lindekerk, 8 te Rotterdam. Lutterkerk, 7 te Rotterdam. Leersum, 8 te Antwerpen. Langkoeas. pass. 8 Sabang n. Singapore. Lekkerkerk, pass. 8 Finisterre n. Hamburg. Leuvekerk, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Loenerkerk, 8 te Basrah. Loosdrecht, 8 dw. Oran n. Port Said. Leersum, pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen. Laagkerk, 8 te Suez. Limburg, 9 te Singapore. Maashaven. 7 te Montevideo. Muiderkerk, 8 te Amsterdam. Maas, 8 v. Ormilia n. Istanbul Mijdrecht, 8 v. Ummsaid n. Singapore. Maasdam, 8 te Cobh. Marisa. 8 nog te Ardrossan. Myonia, 8 te Saigon. Maureen (t.) 9 le Rotterdam Moordrecht (t.) p. 9 Suez n. Ras Tanura. Notos, 7 v. Palermo n. Algiers. Nestor, 7 400 m. w. Kp. Finisterre n. A'dam. Nieuw Amsterdam 8 v. R'dam n. New York. Oostkerk, 7 v. Genua n. Port Said. Oranje, 8 v. Singapore n. Tj. Priok. Osiris, 7 v. Maracaibo n. Pto. Limon. Ovula, 8 te Tj. Priok. Prins Alexander, pass. 7 Vlissingen n. Bremen. Oranjestad. 8 v. La Guaira n. Grenada. Oranjefontein 9 v. Southampton n. Antw. Picter S, 8 te Amsterdam. Prins Frederik Willem, 7 te Chicago. P G Thulin, 8 v. Philadelphia n. Seven Islands. Pendrecht, pass. 9 Gibraltar n. Banias. Polydorus, 7 v. New York n. Alexandrië. Poseidon 9 te Curacao. Pieter S. 3 v. Amsterdam n. Swansea Ruys, 6 v. Penang n. Mauritius. Rijndam, 7 v. New York n. Pta. Del Gada. Sloterdijk, 8 te Rotterdam. Stad Alkmaar, 7 v. Durban n. Lour Marques. Stad Leiden, 8 te Port Elizabeth. Straat Soenda, 7 v. Mauritius n. Belawan. Schelpwijk. 8 v. Singapore n. Miri. Sunetla, 7 te Lour Marques. Sliedrecht, 8 Pta. Cardon n. Las Palmas. Statue of Liberty, 7 v. Philadelphia n. Pt. Said. Straat Banka. 8 v. Colombo n. Belawan. Sinabang, 8 te Singapore. Sibajak, pass. 8 Belawan n. Aden. Sommelsdijk. 7 v. New York n. Antwerpen. Stanvac Pendopo, 9 te Tj. Uban verw. Schiedijk. 7 te Hamburg. Stentor, 8 v. Trinidad n. Paramaribo. Stanvac Djirak, 8 te Sungeigerong. Stanvac Selo, 7 v. Singapore. 7 te Tj. Uban. Stanvac Talang Akar, 7 v. Eungeiger. n. Penang. Sarpedon. 8 v. Moengo n. Dordrecht. Stad Vlaardingen. 8 v. Rotterdam n. VVabana. Straat Makassar, 8 v. Buenos Aires n. Santos. Sumatra. 8 v. Bahrein n. Karachi. Stad Dordrecht 9 v. R'dam n. Cagliari. Tabian, pass. 7 Guardafui n. Suez. Tawali, pass. 7 Perim n. Port Sudan. Tegelberg, 7 v. Santos n. Montevideo. Teucer, 8 te Penang. Tomini, 8 v. Surabaja n. Rangoon. Talisse, 8 te Baltimore. Tiberius, 7 690 m. z.w. FJores Az. n. Nederland. Titus, 7 v. Dominica n. Pointe a Pitre. Tankhaven 2, 8 te Bangkok. Tjikampek. 8 te Bintang. Tero, 9 te Santos. Tiba 9 v. Rotterdam n. Rio Janeiro. Utrecht, pass. 7 Malta n. Halifax. Van Cloon. 8 te Melbourne. Van Neck, 9 te Surabaja. Westland. 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Weltevreden p. 9 Gibraltar n. Pt. Said. Weltevreden, pass. 7 Finisterre n. Port Said. I.Tssel. 8 te Rotterdam. Zuiderkruis, 7 560 m. o.n.o. St. Helena naar Las Palmas. KLEINE VAART Atlas. 7 te Amsterdam v. Hamburg n. R'dam. Albergen, 8 v. Londen n. Valencia. Alderd L, pass. Vlissingen n. Gotenburg. A1 i S. pass. 8 Vlissingen n. Sonderborg. Algarve, verm. 8 v. Londen n. Sunderland. Arctic, verm. 9 v. Londen n. Rotterdam. Att S, 8 v. Amsterdam n. Rotterdam. Barracuda, 8 v. Helsingborg n. Fur. Badzo, verm. 9 v. Londen n. Rotterdam. Boreas, 7 te Gdynia v. Kopenh. n. Amsterdam. Bemisse, 7 v. Londen te Rochefort. Betty Anne S, 8 v. Leixoes te Guernsey verw. Concepcion, 7 60 m. z.w. Kp. Frio n. Vitoria. Deo Favente, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Diligentia, pass. 8 Vlissingen n. Duinkerken. Driebergen, verm. 8 v. Aberdeen n. Arbroath. Da Capo, verm. 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Daniel, 7 v. Goole n. Amsterdam. Eems, 8 v. Londen te Kopenhagen verw. Eibergen, 8 v. Immingham te Dordrecht verw. Esperance, pass. 8 Vlissingen ti. Hull. Ellewoutsdijk, verm. 8 v. Goole n. Rotterdam. Erkalin. pass. 8 Terschelling n. Maldon. Frans v. Seumeren, 8 v. Goole n. Rotterdam. Geziena Henderika. 8 v. Fowey n. Amsterdam. Gerrie S, 9 v. Swansea te Vigo verw. Geziena Hendrika, 8 v. Fowey n. Amsterdam. Helvetia. 7 v. Grangemouth n. Antwerpen. Henrica, verm. 8 v. Rotterdam n. Antwerpen. Henrica B, 7 v. Whitehaven n. Fredericia. Harry, 8 v. Lanouvelle te Tunis verw. Julia Mary, 5 v. Manchester n. Leixoes. Jan Kreumer, verm. 9 v. Rotterdam n. Londen. Kaap Falga, 5 v. Zaandam te Rotterdam. Kaap St. Vincent, 3 v. Kalrnar te Oscarshamn. Larix. 7 v. Rochefort n. Bayonne. Leliegracht, pass. 8 Vlissingen n. Londen. Marcella, 8 v. Vlaardingen te Duinkerken. Marietje Böhmer, verm. 8 v. Oran n. Sunderland. Maymere, 8 v. Londen te Antwerpen. Nassauhaven. verm. 8 v. Varberg n. Dordrecht. Nero. 7 te Algiers v. Palermo n. Rotterdam. Nieuwehaven, 8 v. Gotenburg te Rotterdam. Nato, pass. 8 Vlissingen n. Kopenhagen. Nederland, pass. 8 Vlissingen n. zee. Nottingham, 8 v. Harlingen n. Goole. Oranjepolder, 8 v. Nantes te Bordeaux verw. Ponza, 3 v. Bayonne n. Lowestoft. Pavo, 7 Kiel gepass. n. Vasetras. Plato, 7 v. Rotterdam n. Tunis. Peter Swenden, pass. 8 Vlissingen n. Fowey. Ransel. 3 v. Pt. Talbot te Schwarzenhutten. Rema, pass. 8 Vlissingen n. Londen. Raket, pass. 8 Vlissingen n. Cardiff. Senang, 8 v. Haderslev te Amsterdam. Stentor, 8 v. Trinidad n. Paramaribo. Spurt, 8 v. Methil n. Amsterdam. Sian, 8 v. Duinkerken te Rotterdam. Sonsbeek, 8 v. Algiers te Tunis verw. Stella Maris. 8 v. Le Havre te Londen verw. Spurt, 8 v. Methil n. Amsterdam. Twee Gebroeders. 8 v. Manchester te R'dam. Tilly. 6 v. Bordeaux te Lowestoft. Taormina, verm. 8 v. Antwerpen n. Garston. Ton S, verm. 8 v. Portsmouth n. Swansea. Vrouwepolder, 8 v. Bordeaux te Dordt. Westersingel, verm. 8 v. Pt. Lyautey n. Rouen. Zwaantiena, 8 v. Norrkoping te Rotterdam. Zevenbergen, 8 v. Bristol te Cardiff. SLEEPVAART Gele Zee. 7 350 m. n.w. Fayal n. Dartmouth. Goeree, 7 70 m. w.n.w. Port Said n. Port Said. Humber, 7 220 m. z.z.w. Bombay n, Bombav. Noordzee, 7 390 m. z.o. Ras Al Hadd n. Kandia. Oostzee, pass. 7 Kp. De Gata. Rode Zee. 7 v. Stralsund n. Vlona (Albanië). Thames, 8 v. Avonmouth n. Liverpool Witte Zee. 7 290 m. w. Sabang n. Oran.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11