Een muzikale jeugdkomedie JAC. WISKER enkele vrouwelijke krachten Filmfabriek POLYGOON Voetje van de vloer Haarlemse tekenaar exposeert werk op de Zeedijk Amsterdamse Beurs Drink nü Si-Si de edelste vruchtenlimonade uit klinkklaar fruit! 0 19 Korporaal gedood bij granaatexplosie Felle brand bij Velserbrug in bunker V erkiezingstoespraken door de radio Jongen kwam onder auto en brak rechterarm Twaalfduizend gulden boete voor Haarlemmer Brandwonden opgelopen in de Hoogovens Examens Scheepvaart Wenst U VRN GELDER ZONEN N V 1e. Laborant 2e. Chauffeur 5e. Aankomend instrumentmaker 4e. Meisje HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Onjuiste belasting-aangifte Expediteur uit Lisse, verdacht van meineed vrijgesproken 121 140 247 217% 57% Papier opslagplaats geheel leeggebrand Zendtijd voor acht politieke partijen WEEKABONNEMENTEN EEN '1NDELIJKE POES V Plaats een Groentje HEVEA en VREDENSTEYN BANDEN - BANDEN - BANDEN Het publiek wil weten, wat gij hebt aan te bieden. Laat dus niet na, het dit geregeld te vertellen. Adverteer in dit blad. voor kopiëren en ontwikkelen van kleuren films zij die enige kennis van elektro-techniek hebben, genieten de voorkeur voor fabrieksadministratie, in het bezit van een type- en Mulo-diploma; bereid om op geleid te worden tot controleuse kleuren films. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan boven staand adres. Si-Si is de zuiverste, heerlijkste vruch tenlimonade, die U zich kunt wensen. Sprankelend en tin telend! Dorstles- send en verkwik kend! Pure vorste lijke sinaasappel- smaak! Vraag om Si-Si Si-Si Sinaasappel limonade bevat vi- taminenrijk sinaas appelsap en pure kristalsuiker! En... Si-Si is licht gesa- tureerd met het ver frissende CO? Daardoor sprankelt Si-Si zo mild en is ook voor mannen iets heel bijzonders! Vraag uit klinkklaar fruit! Licht gesatureerd met het verfrissende COa DONDERDAG 17 MEI 1956 99 99 Dank zij de samenwerking van het Ne derlands Theatercentrum en de Kunst- niaand Amsterdam kon de Amsterdamse Jeugdkomedie woensdag een begin maken met een reeks voorstellingen van „Voetje van de vloer" door Mies Bouhuys naar een j(jee en onder regie van Walter Kous, die o0k (en waarlijk voortreffelijk) de muziek componeerde. Men heeft dit spel, dat een logische combinatie van alle mogelijke theatervormen wil zijn, een „muzikale Komedie voor jong en oud genoemd". Er wordt toneel gespeeld, gezongen, gedanst, 0p verscheidene instrumenten muziek ge maakt, gejongleerd en met marionetten ge werkt, maar het is jammer dat dit alles moest gebeuren in het Amsterdamse Cen traal Theater, waar door het gebrek aan sfeer en toereikende accommodatie veel van de gewenste effecten verloren ging. Het is werkelijk een aardig geheel gewor den, maar ik geloof toch niet dat er een nieuw genre op het gebied van het artis tieke jeugdamusement is geboren. Ik hoop eigenlijk zelfs, dat we hier met een inci denteel succes te doen hebben - een succes, dat de initiatiefnemers overigens van harte wordt gegund. Wil men kinderen winnen voor het to neel, geef ze dan in de eerste plaats een z0 pakkend mogelijk uitgebeeld goed en meeslepend verhaal. Dat geldt immers ook voor de grote kinderen, die wij, volwasse nen, vaak in de schouwburg zijn. Men ls nu te opzettelijk uitgegaan van allerlei dingen, die grote mensen leuk en wense lijk vinden, deze vervolgens vereenvoudi gend voor de jeugd. De manier waarop dit gebeurde, is wel bijzonder gelukkig in tussen. De diepere zin van het poëtische gegeven: een sprookjesschrijver, die zijn inspiratie leert vinden in de wonderen om hem heen, zal de meeste kinderen vermoe delijk zijn ontgaan, maar dat is niet zo er», want er was zoveel te zien en te be leven, dat men zich stellig geen moment verveelde. Hoeveel „wonderen" kwamen er niet spelenderwijze tot stand: de prin ses met de coloratuurstem, het dansende mannetje uit de maan, manipulaties met sinaasappelen en bakstenen, de witte clown met zijn concertino - en dan vooral de die ren, door Feike Boschma en Ans Wierda aan vrijwel onzichtbare draden voortbe wogen! Deze marionettenspelers demon streerden waarlijk kostelijke vondsten en waren volledig in hun element. Als dit een soort terreinverkenning is geweest, dan kunnen wij dubbel verheugd zijn met het resultaat en de prettige ver wachting koesteren, dat al deze dichterlijke fantasie bij volgende gelegenheden het uit vloeisel zal zijn van een echt stuk. waarin men uit de gewone realiteit wordt opge heven naar de hogere werkelijkheid der verbeelding. Ik bedoel het zo: de kinderen in de zaal ondergingen het veelzijdig ge- bodene te passief, ze werden er te weinig Woensdagmiddag omstreeks twaalf uur is een 9-jarig jongetje uit Haarlem op het kruispunt HerenvestAntoniestraat onder een auto gekomen, waarbij hij zijn rechter arm brak. De jongen reed met zijn fiets over het kruispunt, waarbij hij kwam te slip pen over de tramrails en voor een auto viel, die op dat moment stilstond, omdat de bestuurder, die uit Slochteren afkom stig was, wilde gaan kijken waar hij heen moest. Zodoende had hij de jongen niet in de gaten, die toen hij opkrabbelde in bot sing kwam met de juist weer in beweging gekomen auto. De jongen is naar het Grote Gasthuis vervoerd. De Haarlemse rechtbank heeft vanmorgen uitspraak gedaan in een viertal zaken tegen verdachten, die zich te verantwoorden heb ben gehad wegens het onjuist invullen van belasting-aangiftebiljetten. Een drieënvijftigjarige houder van een expertisebureau te Haarlem werd veroor deeld tot twaalfduizend gulden boete, sub sidiair vier maanden hechtenis. De eis luidde een geldboete van f 20.000, subsidiair zes maanden hechtenis en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van vier maanden. Hij had op zijn aangiftebiljet meegedeeld, dat zijn inkomsten in 1951 hadden bedragen f31.700 en dat zijn vermogen op 1 januari 1952 bedroeg f207.077. De belasting-controle was gebleken, dat de Haarlemmer veiv.we gen had de rente van Amerikaanse fondsen en van een rekening-courant voor de in komsten en de fondsen en de rekening- courant voor het vermogen. De bedragen hadden moeten zijn. f35.614 (inkomsten) en f288.884 (vermogen). Wegens het doen van een onjuiste aangifte voor de inkomstenbelasting over de jaren 1949, 1950 en 1953 werd een Haarlemse inge nieur veroordeeld tot een boete van tien duizend gulden subsidiair drie maanden hechtenis. De eis was een geldboete van f 10.000 en een onvoorwaardelijke straf van vier maan den. Volgens de tenlastelegging zou hij over 1949 verzwegen hebben f2760, over 1950 f1167 en over 1953 f939. bij betrokken. Maar het was allemaal dub bel en dwars de moeite wa'ard, hoezeer ook de meeste medewerkenden als acteurs te kort schoten. Misschien dat langere en grondiger voorbereiding hierin voor de toekomst verbetering zal kunnen brengen. Walter Kous kweet zich voorbeeldig, met warmte en innemend, van zijn al te solis tische aandeel als de sprookjesschrijver in het souterrain. De ster van de voorstelling was Mimi Kok, die vele rollen met aplomb en allure voor haar rekening nam. Teleur stellend (te kinderachtig) was de bijdrage van de toch met talent gezegende actrice Cecilia Lichtveld. Francine Chkliar kreeg weinig kans met haar beheersing van de kunst van het bal let te epateren. Dave Parker ls een prima jongleur en Henk Abbing werkte mee als muzikale clown. Het geheel speelde zich af in costuums en een decor van Noni Lichtveld, die met haar ontwerpen ruime voldoening schonk. Mies Bouhuys schreef de (soms wel eens te moeilijke, soms ook te kinderlijke) teksten, waarvoor een bij zondere waardering geuit moet worden. De door Walter Kous met bekoorlijke muzi kaliteit op muziek gezette en aan het spinet vertolkte liedjes waren in de meeste ge vallen juweeltjes van kleinkunst voor de jeugd. Welke bezwaren ik ook naar voren mag hebben gebracht, het is te hopen dat u het bovenstaande toch hebt gelezen als een aanbeveling. „Voetje van de vloer" wordt in mei en juni iedere woensdag en zaterdag des middags in het Centraal Thea ter te Amsterdam vertoond. DAVID KONING. Wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel bij het aansteken van een vuurpot in een der afdelingen van de Hoogovens te Velsen, eiste de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank tegen een achten twintigjarige handlanger uit Haarlem, een hechtenisstraf van een week. Op 24 februari was de handlanger bezig bij een vuurpot. Het was toen zeer koud en er was hitte nodig voor de apparaten. In de vuurpot lag reeds brandende cokes en daarop gooide de verdachte enkele liters petroleum uit een emmer. Het gevolg was, dat vlammen ontstonden, waardoor een zevenendertigjarige los arbeider uit Bever wijk brandwonden opliep aan zijn gezicht. Tien dagen heeft hij niet kunnen werken. Verdachte verklaarde, dat hij geen mede arbeiders in de omgeving van de vuurpot had gezien. De officier van Justitie was van mening, dat verdachte roekeloos is opgetreden. Dat kan niet met een geldboete worden afge handeld en daarom eiste hij een hechtenis straf van een week. De uitspraak volgt op 31 mei. In het aan de Amsterdamse Zeedijk ge legen restaurant „du chat qui pelote" (van de kaatsende kat) worden regelmatig ex posities gehouden een welkome gele genheid voor die artiesten, die zo moeilijk toegang vinden in de nog luttele kunst handels. Thans exposeert hier tot 18 juni een Haarlemmer: de tekenaar Jacques Janssen. Janssen tekende onder meer een enkel vignet voor het tijdschrift „Podium" en zal zeker wel contact met experimentele dichters en schrijvers hebben. Als iets ge drukt staat, ziet het er altijd wel gewich tig uit. Ik geloof dat de gekke krabbels, die Janssen ook voor de krant tekende, het wel doen, beter soms dan ernstig bedoelde il lustraties. Worden ze ons als vrije kunst gebracht op een tentoonstelling, dan vraag ik me af in hoeverre we dit werk werke lijk ernstig kunnen nemen. In hun zin tot totale vernieuwing heb ben sommige kunstenaars het werk van kinderen tot voorbeeld genomen. Zij wil den zich uiten met dezelfde ongeremdheid, zonder de naar hun smaak hinderlijke bal last van wat de maatschappij hen leerde, menselijk zijn zonder meer. Maar waarom het dan maar niet geheel en al overgelaten aan kinderen? Graag erken ik, dat ik te genover sommige schilderijen van Appel, die ook vaak op die „kinderlijke" manier van werken ontstonden, niet tot dergelijke bedenkingen kwam. Janssens expositie heeft toch echter al te veel gemeen met een tentoonstelling van kindertekeningen. Er zijn uitzonderingen bij dit werk, die dan wel heel sterk aan Picasso herinneren. Sommige zaken als „Dier met fluit" of „Faun met fluit" en „Faun met viool" hebben als speelse vig netten wel degelijk enige charme. Men vraagt zich echter af hoe zo'n tekenaar zich verder kan ontwikkelen zonder van uit gangspunt te veranderen. Tenslotte zij ge zegd dat dit werk met genoeg smaak wordt opgediend in deze aardige gelegenheid, waar ik met plezier Rooskens wandschil dering terug zag. BOB BUYS Een Haarlemse timmerman, wie het onjuist invullen van het aangiftebiljet van de in komstenbelasting 1953 ten laste was gelegd, werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot f1500 boete en een voorwaardelijke gevan genisstraf van twee maanden en een admi nistrateur, wegens medeplichtigheid van het doen van valse aangifte lot een gevangenis straf van drie weken. Eis luidde twee maan den gevangenisstraf. De timmerman had, op advies van de ad ministrateur, voor het jaar 1953 een bedrag aan inkomsten van f 6694 opgegeven, maar de belastingcontrole was tot een bedrag van f 11.971 gekomen. Over andere jaren had hij ook te weinig inkomsten opgegeven en hier voor had hij aan de belasting een extra bedrag van f 1540 moeten betalen. De Haarlemse rechtbank heeft een expe diteur uit Lisse, verdacht van meineed in een civiele procedure, vrijgesproken. De procedure was gegaan over het zoekraken van een motormagneet, die de expediteur ter verzending zou zijn aangeboden. Een directeur te Bloemendaal, verdacht van het plegen van meineed in een echt scheidingsprocedure, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek van voorarrest. 3-3 14 Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. De li Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank. Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 9514 96% 293% 356 260 355 475 331 341% 203 423% 318 316% 809 101 199% 199% 316% 119% 139% 247 217% 221 220 76 1541/8 57% 42 K 83 y« 45% Openings koersen 93/a 96% 292 356 258 354 463 330 336 203 425 318 817 367% 102 201 200 316% 221 220 79% 152 41% 33% 45% De 22-jarige korporaal F. H. van Rhijn uit Hilversum is woensdagavond tengevolge van het ontploffen vao een projectiel om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde in een slaapzaal van het artillerieschiet kamp Oldenbroek. De korporaal Van Rhijn, een cadet van de Koninklijke Militaire Akademie te Breda, had het projectiel, ver moedelijk een granaat, meegenomen van de schiethei en wilde het in de slaapzaal in zijn kast opbergen. Hierbij deed de ex plosie zich voor. Niemand werd bij de ont ploffing gewond. Het slachtoffer overleed spoedig; na het ongeluk. De korporaal was ongehuwd. Er werd geen materiële schade aangericht. De Velsense brandweer heeft Woensdag avond een verbeten strijd moeten voeren tegen een vuurzee in een papieropslag plaats bij de Velserbrug. De opslagplaats is ondergebracht in de restanten van een bun ker en behoort thans toe aan de handelaar in tweedehandsgoederen A. N. te Velsen. Ruim vier ton papier ging bij deze felle brand, die in hoofdzaak in de bunker woedde, verloren. Enige uren is het personeel van de brandweer bezig geweest om het vuur met water uit tal van slangen te lijf te gaan. Daar de brand dicht bij de spoorlijn van IJmuiden-Oost naar IJmuiden-West woed de, moesten er per se korte metten worden gemaakt. Tenslotte werd besloten om de zaak luchtdicht af te sluiten. Het vuur is aldus tot een eind gekomen. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Be vorderd tot arts: A. E. Hirschfeld, J. H. Waal wijk, L. Schrader, E. B. M. Dillmarm, allen te Amsterdam; G. Sömjen, Haarlem. Arts examen le gedeelte: A. Witzner, W. Q. J. G. Claessen, Tan Wie Tiong. S. Sobel en Tjiook Tiauw Han. allen te Amsterdam. Doctoraal examen Geschied ends: A. W. M. Wiarda, Alkmaar. Doctoraal examen Frans: mevr. M. A. Hofstedev. d. Hoek en J. J. H. Rijk, beiden te Amsterdam. Doctoraal examen Economie: A. Rühl, Amsterdam. Kandidaats examen Politieke en Sociale Wetenschappen (sectie B): B. Vlake, Amsterdam. Doctoraal examen Politieke en Sociale Wetenschappen (sectie B): A. Houttuyn Pieper, Amsterdam. Leiden: Kandidaatsexamen Economie: G. Nijland, Kampen. Kandidaatsexamen Psy chologie: D. de Haan, Dokkum. Utrecht. Doctoraal examen Rechten: mej. J. van Cleef. Born (L.); C. A. van Walre de Bordes, Utrecht; H. H. H. Haverkamp, Dinxperlo; mej. N. W. Klaasse, Overschie; mej. N. J. Boschloo, Utrecht. Doctoraal examen Sociologie: mej. W. Feikema, Utrecht; W. van Liefland, Utrecht. Kandi daatsexamen Wis- en Natuurkunde H: A. A. Manten, Utrecht. Idem J: D. van Hilten, Utrecht. Idem F: J. M. I. Lampe, Eindhoven. Idem G: II. J. van de Molen, Enschede; W. Voors Utrecht. Doctoraal examen Scheikun de: J. Klinkhamer, Utrecht. Doctoraal exa men Biologie: H. Konings, Veenendaal. Opbrengst collecte. De collecte ten bate van de sanatoria „Sonnevanck" en „Zonne gloren" heeft in Haarlem een bedrag van f 3238,25 opgebracht. Dit is ruim f 600,meer dan vorig jaar. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft voor het houden van verkiezingstoespraken zendtijd beschik baar gesteld aan de navolgende politieke partijen: de Anti-Revolutionaire Partij, de Christelijk-Historische Unie, het Gere formeerd Politiek Verbond, de Katholieke Volkspartij, de Nationale Unie op alge meen Christelijke Grondslag, de Neder landse Oppositie Unie, de Partij van de Arbeid en de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Aan de Staatkundig Gereformeerde Par tij is op haar eigen verzoek geen zendtijd beschikbaar gesteld. De toespraken zullen ten hoogste 15 mi nuten duren. De uitzendingen zullen zo veel mogelijk over beide zenders gelijke lijk worden verdeeld. Ten hoogste zal één toespraak per zender per avond worden uitgezonden. De toespraken zullen op een enkele uitzondering na telkens tussen 19.00 en 20.00 uur worden uitgezonden. Op zon dagen zullen geen toespraken worden ge houden. dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Alphacca, 16 te Buenos Aires. Andijk, 15 te Rotterdam. Aardijk, 15 v. Paulsboro n. New York. Alchiba, 15 t, Philadelphia. Alhena, 16 te Antwerpen. Amerskerk, pass. 15 Guardafui n. Aden. Amor, 15 v. Ceuta n. Rotterdam. Arendskerk, 14 v. Melbourne n. Aden. Arnedijk, 15 v. Norfolk n. New York. Ameland, 15 v. Rotterdam n. Trinidad. Amstelstad, 16 te Le Havre. Amstelkroon. pass. 15 Kp. Leeuwin n. Sydney. Atje Ray S,*21 te Rotterdam verw. Abbedijk, 17 te Los Angeles. Aldabi. 16 v. Recife n. Rio de Janeiro. Alphard, 17 te Bahia. Amerskerk, 16 v. Aden n. Suez. Angolakust, 17 te Amsterdam. Almdijk, 12 te Havana. Bali, 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Boskoop, 15 te Cerroazul. Bussum, 15 90 m. z. Djeddah n. Perz. Golf. Bloemfontein, pass. 15 Dakar n. Kaapstad. Blitar, 15 te Rotterdam. Boschfontein. 17 te Southampton. Billiton, 15 200 m. w. Minikoi n. Belawan. Batoela, 16 te Biak. Both, 16 te Semarang. Banda, 17 te Houston. Bennekom, 16 v. Rotterdam, 17 te Antwerpen. Bussum, pass. 17 Aden n. Perz. Golf. Celebes. pass. 16 Algiers n. Port Said. Cistula, 16 te Calcutta. Caltex Leiden. 16 v. Rastanura n. Rotterdam. Calt. Delft, 15 100 m. z.o. Pt. Sudan n. Rastanura. Caltex Pernis, 15 50 m. o. Kreta n. Rotterdam. Camerounkust, 15 175 m. z.w. Ouessant n. A'dam. Camitia. pass. 15 Kp. Agulhas n. Curagao. Castor KNSM, 15 820 m. z.w. Flores Az. n. Antw. Congokust, 16 te Lagos. Caltex Utrecht ,17 te Bahrein. Caltex The Hague, 17 te Rastanura. Duivendrecht. pass. 16 Beachvhead n. Hamburg. Duivendijk, pass. 16 Flores Az. n. Antwerpen. Dongedijk, 15 920 m. z.w. Fayal n. Los Angeles. Delfland, 17 te Buenos Aires. Dorestad, 18 te Buenos Aires verw. Dalerdijk. 17 v. Londen n. Curagao. Esso Rotterdam17 te Suez. Gabonkust, 16 v. Amsterdam n. Dakar. Graveland, 16 te Itajai. Gooiland, 16 te Hamburg. Ganymedes, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Groote Beer. 17 v. Le Havre n. Rotterdam. Guineekust, 16 v. A'dam, pass. 17 Vliss. n. Antw. Heelsum, 15 v. Savannah n. Le Havre. Hersilia. 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Haulerwijk, 15 140 m. w.z.w. Landsend n. A'dam. Hilversum, 15 410 m. n.w. Fremantle n. Mcna Al Ahmadi. Haarlem, 16 te Pto. Barrios. Holland, 16 te Zanzibar. Helena, 17 te Port Au Prince. Hector, pass. 17 Ouessant n. Antwerpen. Ittersum. 17 te Londen. Johan van Oldenbarnevelt, 17 te Sydney. Kieldrecht, pass. 16 Sokotra n. Aden. Kopionella. pass. 16 Azoren n. Algiers. Kryptos, 15 240 m. z.w. Bombay n. Geelong. Kalabahi, 16 te Makassar. Kota Ago eng. 17 te Newportnews verw. Kabylia, 17 te Hamburg. Karimata, pass. 16 Guardafui n. Port Said. Kota Inten, pass. 16 Perim n. Suez. Keizerswaard. 16 v. Port Said n. Gibraltar. Koningswaard, 17 v. A'dam n. Noordzee, proefv. Loosdrecht, 15 v. Suez. Leto, 15 v. Rotterdam n. Montreal. Laagkerk, 16 te Genua. Lindekerk, pass. 16 Ouessant n. Marseille. Lombok, 16 te Aden. Laagkerk, 15 100 m. w. Napels n. Genua. Langkoeas. 16 v. Probolinggo n. Panarukan. Lekkerkerk, 17 te Antwerpen. Liberty Belle. pass. 16 Fayal n. Landsend. Luna, 16 v. Rotterdam n. Oran. Moordrecht, 17 te Rastanura. Madoera, 15 525 m. o.z.o. Kp. Leeuwin n. Colombo. Macoma, pass. 16 Port Sudan n. Bombay Maasdam, 16 te Cobh. Mariekerk, 17 te Madras. Marpessa, 16 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Nanusa, 15 te Bombay. Nieuw Amsterdam, 16 te New York. Nestor. 16 v. Rotterdam, 17 te Amsterdam. Oostkerk, 16 v. Aden n. Fremantle. Orion. 15-140 m. n.o. Finisterre n. Lissabon. Orestés. 16 v. Santiago de Cuba n. Pt. Au Prince. Oranjefontein. 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Poelau Laut, "15 v. Antw., 16 te Londen. Pendrecht, pass. 17 Kreta n. Coryton. Polydorus, pass. 16 Kp. Vincent n. Alexandrië. Prins Willem v. Oranje, 15 v. D'dam n. Chicago. Prins Willem 2, pass. 15 Kp. Race n. Rotterdam. Pieter S, 15 v. Swansea n. Rotterdam. Rempang. 17 te Port Elizabeth. Roggeveen, 15 v. Beira n. Dar Es Salaam. Rotti, 16 v. Colombo n. Suez. Ridderkerk. 15 155 m. n.w. Perim n. Suez. Rijnland, 15 540 m. n.n.o. Azoren n. Delfzijl. Reyniersz, 17 te Surabaja verw. Sirrah. 17 te Melbourne verw. Stanvac Pendopo, 17 te Singapore verw. Straat Mozambique, 16 te Kobe. Saidja, 16 te Pladju. Stentor, 16 v. Nickerie n. Wageningen. Sommelsdijk, pass. 16 Lizard n. Antwerpen. Stad Dordrecht, 16 v. Ceuta n. Cagliari. Stad Schiedam, pass. 16 Gibraltar n. Rotterdam. Sumatra» 16 v. Karachi n. Calcutta. Stad Breda, 15 65 m. z. Stavanger n. Emden. Stad Dordrecht, 15 80 m. o.z.o. Kp. St. Vincent n. Ceuta. Soestdijk, 15 500 m. w.z.w. Landsend n. Le Havre. Swartenhondt. 16 te Menado. Samarinda, 15 v. New York n. Panamakanaal. Sheratan, 16 v. Santos n. Durban. Sibajak, 17 te Aden. Stad Maassluis, -16 v. Narvik n. Birkenhead. Statue of Liberty, pass. 17 Gibraltar n. Pt. Said. Talisse. 16 te Houston. Tero, 16 te Buenos Aires. TjTjimenteng, 15 v. Yawata n. Hongkong. Tankhaven 3, 16 te Telokanson. Tara, 15 770 m. o. Kp. Race n. Montreal. Tjibadak. 16 te Semarang. Tomini, 16 te Bassein. Tiberius, pass. 15 Scillys n. Emden. Tjitjalenga. 17 te Okinawa verw. Tjiwangi, 16 te Buleleng. Tomocvclus, 16 v. Maracaibo n. Curagao. Trajanus. 16 te Acaputla. Utrecht, 17 te Halifax verw. Vasum, 15 dw. Ras Fartak n. Mena Al Ahmadi. Waterman, 15 350 m. z.w. Cocos eil. n. Fremantle. W Alton Jones, 16 te Pta. Cardon. Witmarsum, 17 te Antwerpen. Wonosobo, 17 te Bahrein. Zuiderzee. 14 300 m. z.w. L. Angeles n. Yokohama. Zijpenberg, 16 te Almeria. KLEINE VAART Ardeas, 16 te Amsterdam n. Hamburg. Arctic, 16 v. Londen te Rotterdam. Arienoldus G 16 v. Nantes te Bordeaux. Amigo, 16 v. Londen te Antwerpen. Badzo, 16 v. Londen te Rotterdam. Beekbergen, verm. 16 v. Immingham n. R'dam. Binnenhaven, verm. 16 v. Casablanca n. R'dam. Castor, 13 v. Gent te Huil. Concepcion, 15 160 m. z. Recife n. Antwerpen. Daniel, 16 v. Dublin te Cork verw. Domburgh, 16 v. Casablanca te Duinkerken. Eibergen, 16 v. Immingham n. Dordt. Eminent, 16 v. Cork te Gloucester. Elda, 16 v. Antwerpen te Rotterdam. Flevoland, verm. 16 v. Kingslynn n. Rotterdam. Gerry S, 16 v. Viana te Guernsey verw. Henrica. verm. 16 v. Belfast n. Manchester. Hathor, 16 te Amsterdam n. Rotterdam. Hersilia, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Henrica B, 16 v. Aarhus n. Kopenhagen. Ida D, verm. 16 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Ida Pieter, verm. 16 v. Hamina n. Dublin. Jan Kreumer, 16 v. Rotterdam n. Londen. Kaap Falga, 13 te Vasgervik v. Amsterdam. Kaap St. Vincent. 15 v. Zaandam n. Antwerpen. Larix, 15 te Barry v. Bayonne. Leuvehaven, 16 v. Rotterdam te Antwerpen. Maasym N, verm. 16 v. Liverpool n. Rotterdam. Marcella. verm. 16 v. Nakskov n. Assent. Marietje' Böhmer, verm. 17 v. Sunderland te Rotterdam verw. Marjan, 16 v. Rudkoping n. Halmstad. Matthew, pass. 16 Brunsbüttel n. Rotterdam. Monica, 16 v. Belfast n. Preston. Mulan, 16 v. Duinkerken te Maassluis. Niobe, 16 te Amsterdam n. Finland. Nestor, 16 te Rotterdam n. Amsterdam. Notos, 15 te Leixoes n. Rotterdam. Nieuwehaven, verm. 16 v. Kopenhag. n. Malmö. Paloma, verm. 16 v. Fowey n. Rotterdam. Phecda, 16 v. Rouen te Rotterdam. Poortvliet, 16 v. Ceuta te Spezia. Ponza. 15 te Vasteras van de Tyne. Roelof de Winter, 16 v. Vlaardingen te R'dam. Spoorhaven, 16 v. Casablanca n. Duinkerken. Trito, 16 v. Middlesbro te Rouen. Urmajo. 16 v. Antwerpen te Roterdam. Veenenburgh, 16 v. Middlesbro te Rotterdam. Vianna. 16 v. Gent te Rotterdam. Vesta, 16 v. Parijs te Kiel verw. Walenburgh, pass. 16 Ouessant n. Bordeaux. Westpolder. 16 v. Rotterdam n. Oporto. Buitenhand, F2.98 Binnenband, F0.85 Sportstuur, chroom 3.98 Zadeldek m. sponsvulling 1.35 Ketting, bij ons1.59 Bel, 50 meter hoorbaar0.50 Vooras, Duits, prima 0.29 Pedalen, p. paar 1.85 Jasscherm m. slotgat 0.98 Ringslot 1.39 Kettingkast, prima 3.19 Spatborden, geb. compl., p. stel2.79 Buitenband, Hevea 3.95 Voetpomp, Jumbo 2.59 BROMFIETS-ONDERDELEN van SACHS, HMW, KAPTEIN MOBYLETTE in grote voorraad aanwezig. BROMFIETSBANDEN, zowel binnen- als buiten banden in iedere maat voorradig. De kleine zaak met de grootste sortering, alléén O VERTON WEG 3, hoek Rijksstraatweg - TELEF. 24888 Geen betere service dan de WISKER-SERVICE KONINKLIJKE PAPIERFABRIEKEN vraagt voor haar Hoofdkantoor te Amsterdam-C. voor verschillende commerciële afdelingen. Tenminste Mulo-diploma; ervaring met Steno-Typen strekt tot aanbeveling. Leeftijd tot 26 jaar. Degenen die prijs stellen op een prettige werkkring in een moderne omgeving en met goede arbeidsvoorwaarden, wordt verzocht hetzij schriftelijk dan wel persoonlijk (na voorafgaande telefonische afspraak tel. 62062) te solliciteren bij de afd. Personeelszaken, Singel 230-236 te Amsterdam-C. Met gemaakte vakantie-afspraken zal reke ning worden gehouden. Koudenhorn 810 Haarlem TI/HMVraagt VOOr sPoedi9e ««U m-HOU» indiensttreding: Si-Si wordt bereid in Europa's modernste limonadefabriek te Bunnik, waar U altijd welkom bent!

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13