Sociëteitsvergunning van BMHC ontmoette ernstige bezwaren SPRINGSOK Foto Engel JAN VAN DER PIGGE IMUIDENS VLAGGETJESDAG Kort en bondig „Bloemendaal-Noord" heeft plan voor nog 128 flatwoningen BLOEMENDAALS RAAD BIJEEN Medewerking aan bonzv van I.V.O. muloschool met tegenzin verleend Kunt U echt genieten? Amsterdamse Beurs Het programma voor morgen en Pinksterdagen VRIJDAG 18 MEI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 13 Opmerkelijke vandalisme van jeugd van 8 tot 12 Luilakmarkt in centrum is volgeboekt Burgerlijke Stand van Haarlem Critiek op grondtoezvijzing aan twee confessionele verenigingen Zolder boven bakkerij in Spaarnwouderstraat uitgebrand Politiemelder omver gereden Wegwijs in Haarlem Plattegrondborden in aanbouw ft Scheepvaart Sanitair in „Jan Gijzen" nog steeds deplorabel Aan het begin van de Bloemendaalse raadszitting van donderdagmiddag heeft de voorzitter, dr. D. H. Peereboom-Voller enkele woorden gewijd aan de nagedachtenis van de heer R. W. P. Peereboom, in leven hoofdredacteur van het Haarlems Dag blad, wiens begrafenis omstreeks diezelfde tijd op de Algemene Begraafplaats te Bloemendaal plaatsvond. Hij zeide dat de heer Peereboom voor deze gemeente on noemelijk veel heeft gedaan en voegde er aan toe dat het gementebestuur uit grote waardering en erkentelijkheid hiervoor een palmtak op het graf heeft doen leggen. Het belangrijkste punt van de agenda, de voorgestelde verhoging van de gasprijs werd op voorstel van B. en W. aangehouden tot een volgende vergadering. Maar er bleef daarnaast nog genoeg te bespreken over. Bijzonder tevreden toonden B. en W. zich over de resultaten van de schilderijen-tentoonstelling in het Openluchttheater, die door 1534 personen bezocht is en waarop voor f 2160 aan schilderijen verkocht is. Vooral het contact tussen publiek en kunstenaars dat hierdoor ontstond, was zeer bevredigend, zodat men van een volkomen geslaagd experiment kan spreken. Het voorstel om ten behoeve van de bouw van een kleuterschool op het terrein in de hoek van de Schulpweg en de Aer- denhoutsduinweg ontheffing te verlenen van de bebouwingsvoorschriften, werd na enige discussie eveneens aangehouden ten einde de bezwaarschriften welke daartegen zijn binnengekomen nader te onderzoeken. De kredietaanvraag voor het verbouwen van het clubhuis van de Bloemendaalse Hockeyclub aan de Aelbertsbergweg stuitte bij verscheidene raadsleden op be zwaren. De heer D a a m s (VVD) vestigde de aandacht op een deel van het te ver bouwen clubhuis waar de leden beneden de zestien jaar niet mogen komen omdat daar de sociëteit van de club gevestigd is, die in de verbouwingsplannen als keuken wordt omschreven. „Sport en sterke drank onverenigbaar" De heer Lagendijk (AR) voegde daar aan toe, dat er in deze sociëteit voor de oudere leden sterke drank wordt geschon ken en achtte dit onverenigbaar met sport beoefening. Ook de heer S chulz (Arb.) verzette zich hiertegen en hij was het met de heer Lagendijk eens, dat B. en W. de huur dienen op te zeggen indien de club zijn sociëteitsvergunning niet teruggeeft. Dat had naar de voorzitter meende ech ter niets met de verbouwing te maken. De heer Vliegen (Arb.) meende stellig van wel: waar de gemeente belangrijke be dragen besteedt aan de terreinaanleg, mag zij er zeker nauwlettend op toezien, op welke wijze deze terreinen worden ge bruikt. En wanneer de gelegenheid tot het gebruiken van sterke drank terecht erger nis wekt, temeer omdat volgens hem zelfs misbruik ervan niet achterwege is ge bleven, dient de gemeente in te grijpen. De voorzitter wilde dit gaarne in overweging nemen, maar zag de samen hang ervan met de huidige verbouwing niet. Daarop zeide de heer Kapteyn ADVERTENTIE V. Kunt u werkelijk echt genieten van een goede sigaar? Wat moet het dan voor u een genot zijn contact op te nemen met JAN VAN DER PIGGE. Want contact opnemen met JAN VAN DER PIGGE betekent kennismaken met de beste sigaren, die er zijn. Sigarenhandel Grote. Houtstraat 81 - Haarlem Specialiteit: Eigen merken Hedenmiddag omstreeks vier uur zal de Luilakmarkt langs de singels in het cen trum van Haarlem worden „vrijgegeven" voor het publiek. Zij zal tot zaterdagmid dag twee uur geopend blijven. Naar de directie van het haven- en marktwezen ons vanmorgen meedeelde, waren toen nog maar weinig open plaatsen op de markt .te vinden. Men was van mening, dat ook deze in de loop van de middag nog zouden worden ingenomen door tentjes. De bezoekers van de Luilak markt zullen dan ook, evenals voorgaande jaren, wandelen langs een vrijwel onafge broken rij van feestelijk verlichte tentjes, waarin men naar hartelust bloemen en planten, paling, worstjes en snoep zal kun nen kopen. Er is geen gebrek aan bloemen, ondanks de ongunstige weersomstandig heden. Die Haarlemmers, die liever de zaak op een afstand bekijken, kunnen met een rondvaartbootje een tocht door de ver lichte singels maken. HAARLEM, 17 mei 19*6 ONDERTROUWD: 17 mei, N. Stoute en C. J. A. Grim: J. A. de Kort en J. C. Kooien. GEHUWD: 17 mei. F. W. Meemvec en J. M. Harren: G. A. J. Molenaar en F. M. P He- tem: H. Pastor en A. C. Geerls; J..W. H. Halsema en L, van Laar: W. S. Koèdijker en J. P. J. Kok; S. Pasterkamn en N Veldhuis: W. P. Hoogerboord en J. Spoor; H. P.. Luk- kien en W. M. Tempelman; W. Buné en J. Sernee; H. J. H Hamer en M. Schneiders; H. Fermin en A M. Slot. BEVALLEN van een zoon: 16 mei, G. J. RolsHamhuis: M, J. F. van der Veldt— Koene: L. Pechtdc Boo; 17 mei, P. C. Joos- tenReekers. BEVALLEN van een dochter: 15 mei, J. R. Müller—Tol; 16 mei, M. A. J. dc Haas—van der Valk; M. M. van Vugt—Hoogkamer; M. E. van EeVisse: N. J. BeekmanRovers; G. M. Zuiderwijk—Bosscher; 17 mei. G. van der HoutWeijland: G. P. Thapede Geus: E. de Groot—Kingma; M. C. M. KimmanOk- huijsen. OVERLEDEN: 15 mei, A. C. van der SchriekKoreman, 67 j„ 2c Hogerwoerd- dwarsstraat; 16 mei, J. M. Pel, 62 j., Lange Bogaardstraat: .T. C. M. van DongenWater loo, 79 j„ Schoterwcg; M. van DijckBouw man, 77 j., Kinkerstraat. (Arb.) dat de stemming in de raad naar aanleiding van deze kwestie toch niets aan duidelijkheid te wensen liet. Deze verbou wing is door de club mede bedoeld om het sociëteitskarakter nog te versterken en in dien de raad daar bezwaar tegen heeft is zij thans in de gelegenheid er een eind aan te maken. Wethouder Van Geluk (VVD) vond dat de gemeente hier niet. met verboden moest gaan werken. Hij achtte het de ouders wel toevertrouwd om er op toe te zien, dat er van de drank geen mis bruik werd gemaakt. Van de steun van de oud-leden, die de sociëteit frequenteren is de club goeddeels afhankelijk. De heer T i r i o n (VVD) viel de wethouder bij. Of schoon hij de bezwaren tegen de combi natie sport en drank best zeide te kunnen begrijpen, achtte hij het niet juist dat de gemeente hier zedemeester zou gaan spe len. De club heeft een zekere traditie en daarmee is dit sociëteitsleven nu eenmaal nauw verbonden. Overigens achtte deze spreker het wel dienstig, dat BMHC van het gevoelen van de raad in kennis wordt gesteld. Daarna werd het voorstel aangehouden voor een nadere bespreking met het BMHC-bestuur. Het verzoek om ontheffing van de be bouwingsvoorschriften voor de eigenaar van het pand Bentveldsduinweg 10, die dit wil doen slopen om er twee eengezins woningen voor in de plaats te doen zetten, ontmoette bezwaar bij de heer Van Hol ten (VVD), die het betreffende terrein daar niet geschikt voor achtte. Jeugdbaldadigheid In zijn antwoord hierop verklaarde wet houder Van Geluk (VVD) dat de school jeugd reeds volop bezig is het leegstaande pand te slopen. Dit wekte de ongerustheid van de heer De Jong Schouwen burg (CH), die zich afvroeg of dit van dalisme juist aan de schooljeugd moest worden toegeschreven. De voorzitter antwoordde daarop bevestigend en zeide dat het vooral de jeugd tussen 8 en 12 jaar is, die wegens gebrek aan speelgelegen- heden vaak op ontstellende wijze huis houdt. Daarom zal er steeds meer aan dacht moeten worden besteed aan het pro bleem van recreatie van deze kinderen. De- heer De Jong Schouwenburg (CH) achtte publiciteit een goed middel om dergelijke excessen tegen te gaan en deed de suggestie de jonge vandalen met naam en toenaam in krantenberichten over ver nielingen te vermelden. Maar de voorzitter betwijfelde of dit veel zou helpen. „Zij zullen dat misschien juist op prijs stellen", opperde hij. Het toezicht op deze kinderen, die zo vaak op het oorlogspad zijn in deze gemeente is al belangrijk verscherpt. „Zij zijn zo lief om te zien, maar pas op!", zo zei hij. Dat betekent echter tevens, dat de gemeente ernstig zal moeten zoeken naar gelegenheden, waar deze groep jeugd haar energie in zal kunnen uitleven. En ook de ouders hebben hier een grote verantwoor delijkheid. Bedenkingen tegen bouw van IVO-muloschooI Het verzoek om medewerking voor de bouw van een achtklassige mulo-school aan een terrein in de omgeving van de Juliana van Stolberglaan had bij B. en W. reeds bedenkingen ontmoet omdat dit ver zoek gedaan is voor een school die onder haar 128 leerlingen er slechts een gering aantal uit Bloemendaal telt. De school is thans nogal onbevredigend gehuisvest aan de Korte Parkweg. Volgens de heer Van Holten (VVD) zijn er echter ter plaatse nog wel uitbreidingsmogelijkheden. Hij meende dat B. en W. dit verzoek moeten afwijzen. In het prae-advies was echter reeds uitvoerig aangetoond, dat de ge meente indien zij dit doet toch aan het kortste eind zal trekken omdat ook in andere gevallen van gelijke aard een be roep bij de Kroon succes had. En ook in dit geval is aan de wettelijke voorwaarden, die aan zo'n verzoek om medewerking ver bonden moeten zijn, voldaan, zodat de ge meente haar medewerking niet kan ont houden. Verscheidene raadsleden konden dat niet dadelijk inzien omdat vooral de plaats van de geprojecteerde school wel veel bezwaren oproept, temeer waar er ook al plaats ruimteproblemen bestaan voor de Vondel school en een paar andere scholen. De heer Van Holten (WD) meende dat men het verzoek in elk geval zou kunnen weigeren om tijd te winnen, teneinde het probleem van het bouwterrein nog eens te onderzoeken en zeide een voorstel daartoe te willen Indienen. Dit vond echter alleen steun bij zijn fractiegenoot de heer T i - r i o n, want de overige raadsleden waren mèt de heer L a g e n d ij k (AR) van oor deel, dat dit ten opzichte van het IVO- bestuur allerminst fair zou zijn. Daarop werd het verzoek op voorstel van B. en W. ingewilligd. Kou-uitkeringen De gehele PvdA-fractie pleitte vervol gens tevergeefs voor de inwilliging van de verzoeken van drie ambtenarenorganisa- ties, die achteraf een ruimere toekenning verzochten van de uitkeringen voor de werkzaamheden in de uitzonderlijke koude in februari. B. en W. waren echter niet van het standpunt af te brengen, dat deze waren toegekend aan diegenen onder het gemeentepersoneel die er billijkheidshalve voor in aanmerking kwamen. Een motie van de PvdA-fractie om de uitkering aan nog meer categorieën van het gemeente- personeel 1e verstrekken kon buiten deze fractie geen stemmen verwerven. In deze zitting aanvaardde de Bloemen daalse raad voorts onder bijzondere dank betuigingen een schenking van wethouder Van Geluk en diens echtgenote: een schil derij, dat de winterpret rondom het kopje tot onderwerp had. ADVERTENTIE Graag geschonken met smaak gedronken n Moscatel Zoete, rode Kaapse wijn, waarvan Uw gasten evenveel zullen genieten als Uzelf. Geïmporteerd door OUD-Haarlem Jongetje gedood. Het driejarig jongetje Martinus Sorel uit het Zwaanhals te Rotter dam is, toen hij achter een auto vandaan kwam en de straat overstak, aangereden door een met zand geladen vrachtauto. Het ventje was vrijwel op slag dood. Het stof felijk overschot is naar het ziekenhuis Berg weg vervoerd. Er was donderdagavond veel belangstel ling voor de jaarvergadering van de Wo ningbouwvereniging „Bloemendaal Noord" die in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan gehouden werd. De voorzitter, de heer D. Roos memo reerde in zijn openingswoord dat de bouw van vijftig nieuwe woningen aan de Van Dalenlaan het evenement van het afge lopen jaar vormde en dat de tuin die daar bij is aangelegd, goed verzorgd is en gezien mag worden. De grasmat (zaaigras) moet echter nog wat ontzien worden. Het bouw terrein in het verlengde van de Van Dalen laan vormt echter een mooi voetbal veld voor de jeugd. Dc verdere bouw levert wel moeilijkhe den op. Het ligt in de bedoeling dat er naast de vijftig bestaande flats er nog honderdachtentwintig bij zullen komen, in twee complexen: namelijk één complex van tweeënveertig en achttien woningen en nog eens achttien woningen (tweede complex) óf één complex van tweeënveertig wo ningen en een tweede van zesendertig wo ningen. Er zal een kleine variatie in de bouw van deze complexen worden aan gebracht, namelijk grotere en kleinere ty pen. De lieer Gerrets maakte er een ma quette van, die in de pauze te bezichtigen was. Het is een jaar geweest met ups en downs, zeide de voorzitter. Teleurstellend was voor deze vereniging de toewijzing van bouwvolume aan de Noordlaan aan confessionele bouwverenigingen, met name aan de Prot. Chr. Bouwvereniging en aan de Bouwvereniging St. Benedictus, ondanks het feit. dat dit terrein als recreatieoord altijd het gebied van „Bloemendaal Noord" is geweest. De heer Roos kon er de billijk heid wel van inzien dal andere woning bouwverenigingen ook wel eens een kans moeien krijgen, maar dat dit op „óns" ter rein moest geschieden, vond hij wel jam mer. Een heugelijk feit was de benoeming van de vice-voorzitter, de heer C. Schulz tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij heeft, immer voor de volkshuisvesting ge streden. Penningmeester W. Th. Gerrets werd door de voorzitter gehuldigd in verband met het feit dat hij vijfentwintig jaar be stuurslid was. In 1942 werd hij penning meester. Daarnaast is hij opzichter van de woningen. De heer Roos roemde de vak kennis van de jubilaris, zijn voortvarend heid en wilskracht. Namens de vereniging bood hij een reisnecessaire aan. Van de gezamenlijke bewoners kreeg de heer Ger rets een fiets en van de heer Handgraaf een taart. Thuis was hij nog verrast: met een fruitmand. Voor mevrouw Gerrets wa ren er bloemen en een doos chocolade. De jubilaris toonde zich zeer verrast door al die hulde en bracht daarvoor hartelijk dank. De penningmeester stak de bewoners een pluim op de hoed, omdat hij vertelde, dat de huurbetalingen geregeld binnen komen. de achterstand is zeer gering. Het: bestuur bestaat thans uit: D. Roos, voorzitter; C. Schulz, vice-voorzitter; G. A. Tijssen, secretaris; W. Th. Gerrits penning meester; A. van Dompselaar, adviseur voor de terreinen; mevrouw Meerkerk-Knauff, sociaal werkster; J. Otten, kassier; H. Si- leur, adspirant-bestuurslid; P. Kroon, tech nisch adviseur. De heer D. Klaij is ad ministrateur. Na de pauze vertoonde de heer P. Kroon een aan lal plaatjes van de diverse typen woningen. Donderdagavond is de brandweer van omstreeks tien uur tot half twaalf bezig geweest met het blussen van een brand op een zolder boven de bakkerij van de heer J. Scholtens in de Spaarnwouderstraat 53. De zolder brandde grotendeels uit, waar bij zeven balen meel en drie balen suiker verloren gingen. De totale schade, die op tvjeeduizendgulden wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. Een winkelbediende, die in de Spaarn wouderstraat woont, zag even na tien uur rookwolken opstijgen achter het huis van de heer Schollens. Toen hij de bewoners daarop attent had gemaakt constateerden dezen dat de houten vloer boven de oven in de bakkerij in brand stond. De telefo nisch gewaarschuwde brandweer stond weinige minuten later al met twee motor spuiten voor het huis en had in een omme zien drie slangen, aangesloten op de wa terleiding, door de winkel naar de bakkerij uitgelegd. Binnen een kwartier waren de vlammen gedoofd, maar daarmee was de taak van de brandweer niet ten einde. Want op de zolder met veel houtwerk smeulde het nog lang na en pas tegen half twaalf had men de zekerheid dat er ner gens meer een vonkje was blijven na gloeien. Toen konden ook de bewoners van een huisje, dat in 'n zijstraatje van de Spaarn wouderstraat tegen de bakkerij is aange bouwd, hun huisraad weer gaan binnen halen, dat zij ijlings bij overburen had den gebracht toen de muur van de bak kerij tijdens de brand heet was geworden. Wegens overtreding van art. 26 Wegen verkeerswet (besturen van een auto on der invloed van sterke drank) eiste de of ficier van Justitie bij de Haarlemse recht bank een gevangenisstraf van zes weken tegen een handelaar uit Spaamdam, die in de avond van 13 maart met zijn auto tegen een paal van een politiemelder op de Spaamdamseweg te Haarlem was ge botst. Ook werd geëist intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar. Getuigen deelden mee, dat de verdachte op 13 maart een restaurant heeft bezocht, waar hij de maaltijd heeft gebruikt. Zij vermoedden, dat de Spaarndammer voor, tijdens en na het eten zes borrels had ge dronken. Verdachte verklaarde, dat hij zich be kwaam achtte des avonds om elf uur in zijn auto naar huis te rijden. Hij reed door de Zaanenstraat naar de Spaamdamseweg en merkte op, dat de voorruit bevroren was. Hij had een gedeelte schoongemaakt, waar hij doorheen kon kijken. Op de Spaam damseweg reed hij links, omdat het rech ter gedeelte slecht bestraat is. Dat is ter plaatse de gewoonte. Door het maken van een verkeerde manoeuvre kwam zijn auto in aanraking met een paal van de politie melder. De bestuurder is doorgereden en later van zijn bed gelicht. Op het bureau van politie zijn proeven genomen, die ver dachte heeft doorstaan. Een bloedproef wees uit, dat er geen hoog alcoholpercen tage aanwezig was. De officier achtte bewezen, dat verdachte onder invloed van sterke drank was en de verdediger, mr. J. M. Muller uit Amster dam. daarentegen betoogde, dat de bewo ner uit Spaamdam wel bekwaam geacht mocht worden een auto te besturen. Het ongeluk is aan een samenloop van omstan digheden te wijten. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Mocht de rechtbank ver dachte schuldig achten, dan verzocht mr. Muller een voorwaardelijke straf op te leggen en het rijbewijs niet in te trekken. De uitspraak volgt op donderdag 31 mei. Op drie plaatsen in Haarlem-centrum worden thans de plattegrondborden ge plaatst, voor welke completering van het straatmeubilair de Haarlemse raad een half jaar geleden ongeveer tienduizend gul den beschikbaar stelde. De „geraamten" zijn al hij de noordelijke stationsuitgang aan het Kennemerplein, bij het hoofdpost kantoor aan de Gedempte Oudegracht en bij liet haltegebouw van de N.Z.H. aan de Tempeliersstraat aangebracht. Op 1 juni moeten alle plattegrondborden kant en klaar zijn. Aan de ene zijde komt een overzicht van Haarlem, bijna zo groot als het is. De langgerekte vorm der stad bleek evenwel bezwaarlijk te verenigen met een bord, dat meer breed dan hoog is. Oud-Schoten en Haarlem-Zuid moesten daardoor geamputeerd worden, zij het dan met behoud van enkele voor de vreemde ling belangrijke punten als Huis Van Looy en Jeugdherberg. Aan de andere zijde zal men een meer gedetailleerde kaart van de binnenstad aantreffen. Op de kaarten zullen de bus lijnen worden aangegeven. Ter weerszijden van de plattegronden worden ruimten voor reclame verpacht. 3-3 y, Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Openings gisteren koersen 93 95% 289 u. 355 257% 352 468 336 336 202' 426 K 807 103 200;-. 200 318 123 14Ö> 246 217 220!- 220 79% 153 58 41la/i, 83 y 93 y, 95% 289 355 257 345 470 330 335!', 202! i 431 315 832 819 103 200 200 318 125 140 246 217 220 220 80 y, 154 y 58 43 85 58 45 yK ZATERDAG 19 MEI: 15.00: 16.00: 17.00: 19.15: 20.00: 21.00 21.30 22.00: Grote optocht van sport- en jeugdverenigingen. Vertrek: Tiberiusplein. Route: Platanenstraat, Meidoornstraat, Cederstraat, Velserduinweg, Oosterduinweg, Oosterduinplein, Kennemerlaan, Julianabrug, Wilhel- minakade, Oranjestraat, Sluisplein. Aankomst Tegeltjesmarkt. Openingswoord. Toespraken van de loco-burgemeester van Velsen de heer H. de Boer en de secretaris van IJmuidens Bloei. Uitspraak van de jury (optocht). Slotwoord.- Basketballwedslrijd op het sportveld aan de Kennemerlaan. Mars door de stad naar het Stationsplein van de Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina". Grote gymnastiekdemonstraties op het Stationsplein, met enkele speciale visserijnummers, o.a. „Ter haringvangst" De schijnwerpers op de vlaggende vloot aan de halzijde worden ont stoken (ook op 20 en 21 mei). Concert door „Wilhelmina" op de kop van de Vissershaven. Groot vreugdevuur. ZONDAG 20 EN MAANDAG 21 MEI: „Kijkdagen": De vlaggen wapperen op de Katwijkse en IJmuidense vloot. 8 f< DINSDAG 22 MEI: 14.00: De haringvloot vaart uit. 8 DINSDAG 22 TOT EN MET ZATERDAG 26 MEI: Haringjagerij: Wie brengt de eerste haring aan? (xxx»^ocioc*>dooo<xx>3ccccoccooo3ccoooccoocoocc<xxxox<»<xx*>occoooo3xccoxcc«xxio3dco^c<xcox>3dco3cccoocccccococ Abbedijk, 17 te Los Angeles. Aldabi. 16 v. Recife n. Rio de Janeiro. Alphard, 17 te Bahia. Amerskerk. 16 v. Aden n. Suez. Angolakust, 17 te Amsterdam. Almdiik, 12 te Havana. Aalsdijk, 17 v. Priok n. Semarang. Adonis. 16 te Amsterdam. Alderamin, 17 v. Genua n. Port Said. Amor, pass. 17 Finisterre n. Rotterdam. Antonia, 17 te Tjilatjap. Alblasserdijk, 18 v. Houston n. Le Havre. Almkerk, i7 te Genua. Alphard, 17 v. Bahia n. Las Palmas. Adonis, 17 v. Amsterdam n. Emden. Akkrumdijk, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Alhena, 18 te Rotterdam. Arkeldijk, 17 v. Havana n. Antwerpen. Banda. 17 te Houston. Bennekom. 16 v. Rotterdam, 17 te Antwerpen. Bussum. pass. 17 Aden n. Perz. Golf. Both 17 te Priok. Bawêan, 18 te Calcutta verw. Boissevain, 17 te Manilla. Breda. 17 te Port Said. Boschfontein. 18 te Antwerpen. Britsum, 17 v. Casablanca n. Dakar. Caltex Delft, pass. 17 Aden n. Rastanura. Camerounkust, 17 te Amsterdam. Castor KNSM, 16 600 m. w. Azoren n. Antw. Cradle of Liberty. 16 800 m. w.z.w. Horta Az. n. Landsend. Caltex Utrecht. 18 v. Bahrein n. Aden. Cottica, 18 te Barbados. Caltex The Hague, 18 v. Rastanura n. R'dam. Delfland, 17 te Buenos Aires. Dorestad, 18 te Buenos Aires verw. Dalerdijk. 17 v. Londen n. Curacao. Dongedijlc, 19 te Curacao verw. Duivendrecht, 18 te Hamburg. Dordrecht. 18 te Birkenhead verw. Duivendrecht, 18 te Hamburg verw. Dordrecht, 17 te Londen. Doris, 18 te Curacao. Delft, 18 v. Amsterdam n. Pta. Cardon. Eemdijk, 17 te Lc Havre. Esso Amsterdam, 17 v. 'Port Said n". Antwerpen. Eemland, pass. 17 Kaapverd. eil. n. Las Palmas. Esso Nederland, 18 n; Bardas. Esso Rotterdam, 18 v. Port Said n. Antwerpen. Felipes, 17 te Priok. Fairsea. 12 v. Cuxhaven. Ganymedes, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Guineekust. 17 te Antwerpen. Garoet, 17 te T.iimani. Gordias, 17 te Cavalla. Groote Kerk, 18 te Zanzibar. Groote Beer. 17 te Rotterdam Helena, 17 te Port Au Prince. Hector, pass. 17 Ouessant. n. Antwerpen. Hilversum. 16 870 m. z.z.o. Cocos etl. n. Mena Al Ahmadi. Hydra, 16 v. Paramaribo n. Georgetown. Hathor. 18 te Rotterdam. Haulerwijk. 17 te Amsterdam. Ittersum, 17 te Londen. Isis, 17 200 m. n.w. Jamaica n. New Orleans. Kola Agoeng, 17 te Newportnews verw. Kabylia. 17 te Hamburg. Karimata. pass. 16 Guardafui n. Port Said. Kota Inten, pass. 16 Perim n. Suez. Keizerswaard. 16 v. Port Said n. Gibraltar. Koningswaard, 17 v. A'dam n. Noordzee, proefv. Kenia. 17 te Rotterdam. Kota Baroe, pass. 17 Aden n. Belawan. Kalabahi. 18 te Surabaja verw. Kinderdijk, 17 te Baltimore. Kieldrecht. 18 te Aden verw. Kara, 17 v. Auckland n. Lyttleton. Khasiela, 16 v. New Orleans n. Curacao. Kieldrecht. 18 te Aden. Korovina, 17 v. Liverpool n. Curagao. Krebsia. 18 te Curacao. Kylix, 18 v. Auckland n. Balikpapan. Lekkerkerk. 17 te Antwerpen. Liberty Belle. pass. 16 Fayal n. Landsend. Luna. 16 v. Rotterdam n. Oran. Laertes, 17 v. Avonmouth n. Aarhus. Langkoeas. 17 te Makassar. Lombok, 17 te Djibouti. Loosdrecht. 28 te Ummsaid verw. Lekhaven, pass. 18 Finisterre n. Antwerpen. Maasdam. 16 te Cobh. Mariekerk, 17 te Madras. Marpessa. 16 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Modjokerto, 17 te Biak. Murena. 18 te Singapore verw. Musi, 18 te Palembang verw. Maashaven, 17 te Villa Constitution. Moordrecht, 18 te Rastanura verw. Mijdrecht. 19 (e Singapore verw. Mapia. 17 v. Pladju n. Fremantle. Nestor. 16 v. Rotterdam. 17 le Amsterdam. Nigerstroom, 17 v. Bordeaux n. Dakar. Notos, 16 80 m. n. Kp. Vilano n. Rotterdam Oranjefontein. 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Ouwerkerk, 17 te Manilla. Polvdorus, pass. 16 Kp. Vincent n. Alexandrië. Phrontis. 17 te Priok. Papendrecht, 18 te Nynashamn verw. Pendrecht. 25 te Coryton verw. Pieter S. 17 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik 18 te Rotterdam. Rijnland, 20 te Delfzijl verw. Samarinda. 15 v. New York n. Panamakanaal. Sheratan, 16 v. Santos n. Durban. Stad Maassluis, 16 v. Narvik n. Birkenhead. Statue of Liberty, pass. 17 Gibraltar n. Pt. Said. Sliedrecht. 18 te Las Palmas verw. Straat Bali. 17 te Port Elizabeth. Seven Seas. 19 te Cowes verw. Stanvac Pendopo. 17 te Singapore. Straat Soenda. 17 te Penang. Sibaiak, 17 v. Aden n. Suez. Sliedrecht, 18 te Las Palmas. Soestdijk, 17 te Le Havre. Stad Haarlem, pass. 17 Ouessant n. Melilla. Sloterdijk, 18 te Rotterdam. Sencgalkust. 17 v. Dakar n. Amsterdam. Solon. 18 te New Orleans. Sommelsdijk, 17 te Antwerpen. Tabinta. 17 v. Surabaja n. Semarang. Tankhaven. 17 te Sungeigerong. Tibia. 17 v. Brisbane n. Townsville. Teucer, 17 te Singapore. Tjiwangi. 17 te Surabaja. Tamo. 18 te Santos. Tero. 18 te Rosario. Tarakan. 18 te Amsterdam. Tawali. 18 te Marseille. Tiberius. 18 te Emden. Triton, 17 v. Amsterdam n. Antwerpen. Utrecht. 18 te Halifax. Van Heutz. 17 te Singapore. Van Neck. 18 te Makassar verw. Van Noort, 16 v. Bangkok n. Singgora. Wilmarsum, 17 te Antwerpen. Wonosobo, 17 te Bahrein. Waibalong. 18 te Surabaja. Wonosari, 16 v. Calcutta n. Bclawan. W Alton Jones. 17 v. Punta Cardon n. Landsend. Willem Ruys, 17 v. Rotterdam, 18 te South.ton. Westertoren, 19 te Geelong verw. Westland, 17 v. Amsterdam n. Buenos Aires. KLEINE VAART Aeneas, 17 te Rotterdam n. Le Havre. Ardeas, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Aardenburgh, 17 v. Stockholm te Rotterdam. Annie G, 17 v. Par te Rotterdam. Aco, 17 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Ambiorix, 18 v. San Felia te Rotterdam verw. Ameland, pass. 17 Vlissingen n. Londen. Antje 17 v. Antwerpen te Vlissingen. Appingedam, 16 v. Rotterdam te Lissabon. HAARLEM EN OMGEVING Opening. De herdenkingstentoonstelling van werken door Herman Vreedenburgh zal zaterdagmiddag 19 mei in de zalen van het museum „Het Huis van Looy" te Haarlem geopend worden door mr. A. F. Kamp. Openluchttheater. Het bloemen-mozaïek in het openluchttheater in Bloemendaal is ververst. Het is tot en met Pinksteren te bezichtigen. De natuurliefhebbers zullen er tevens kunnen genieten van de latere tulpen, die thans in volle bloei staan. Frans Halsmuseum. De avondopenstel ling van het Frans Halsmuseum is verlengd tot en met de tweede Pinksterdag. Tot die tijd zal het museum dus van 20.30—22.30 ge opend zijn. Haarlems raadslid dringt op spoedige verbetering aan Naar aanleiding van de toestand waarin de sanitaire inrichting van de jeugdher berg Jan Gijzen verkeert, heeft het Haar lemse raadslid mevrouw E. S m i tz - Peper (Partij van de Arbeid) aan burge meester en wethouders schriftelijk ge vraagd of zij bereid zijn deze zaak te on derzoeken, daar de raad een jaar geleden reeds een krediet voor verbeteringen in de jeugdherberg beschikbaar heeft gesteld en of zij zo mogelijk alles in het werk wil len stellen om nog dit seizoen de nood zakelijke voorzieningen te treffen. ADVERTENTIE WIJ RUILEN uw OUDE camera in voor een NIEUWE. Klcverparkweg 7 Telefoon 16246 Arctic, verm. 19 v. Rotterdam n. Londen. Arnoudspolder, verm. 17 v. Antw. n. R'dam. Bennekom, 17 te Antwerpen n. Terneuzen. Birmingham, 17 v. Grangemouth te R'dam verw. Badzo. 17 v. Londen te Rotterdam. Barracuda, verm. 17 v. Colchester n. Rotterdam. Batavier 1, 17 v. Londen te Rotterdam. Beekbergen, 17 v. Immingham te Dordrecht. Curagao, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Concepcion, 16 70 m. n.o. Recife n. Antwerpen. Da Capo, 17 v. Rotterdam te Lissabon verw. Diligentia. verm. 17 v. Le Havre n. Vlaardingen. Elda, 17 v. Rotterdam n. Huil. Erkalin, 17 v. Par te Amsterdam verw. Eljo, 17 van Bo'ness n. Otterbacken. Eems, verm. 17 v. Wenermeer n. Mostyn. Eibergen, 17 v. Dordrecht n. Immingham. Express. 17 v. Rotterdam te Amsterdam. Flevo, 16 v. Barcelona n. Taragona. Frans v. Seumeren. 18 v. Kopenh' te R'dam verw. Flevoland, 17 v. Kingslynn te Rotterdam. Fendo, 17 v. Maassluis te Boston. Ganymedes, 17 v. Botterdam n. Antwerpen. Glory, 17 dw. Calais n. Rotterdam. Gronitas, 17 v. Zaandam op rede Huil. Haaksbergen, 17 v. Huelva te Kingslynn verw. Henrica B, v. Kopenhagen te Uddevalla verw. Hunzeborg, 17 v. Colchester te Rotterdam. Hermes. 17 v. Curacao n. Leixoes. Hoogland, 17 v. Methil n. Kopenhagen. Ilias. 17 ie Rotterdam n. Ceuta. Ilias. 17 v. Amsterdam te Rotterdam. Jeno, pass. 17 Texel n. Venlo. Keyser, 17 v. Newport te Rotterdam. Kaap St. Vincent v. Zaandam n. Antwerpen. Kortenaer. 17 v. Londen te Kristiansand. Larix v. Barry n. Swansea. Leendert B, 17 v. Huil n. Stanlow. Libelle, pass. 17 eil. Juist n. Rotterdam. Leuvehaven, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Lucas Bols 1, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Meuse. pass. 17 Brunsbüttel n. Rotterdam. Marathon. 17 v. Bergen n. Rostock. Medea, pass. 17 Wight n. Brest. Marian, 17 v. Rudkoping te Halstad verw. Matthew, 17 v. Varberg te Rotterdam. Maartje, 17 v. Middlesbro te Antwerpen. Meidoornsingel, 17 v. Amsterdam n. Stockholm. Merwestad, 17 v. IJmuiden te Hull. Nassauhaven. 18 v. Rotterdam te Gotcnb. verw. Neeltje B. 17 v. Limasol n. Tel Aviv. Nieuwland, 17 v. Grangemouth te Rotterdam. Niemvehaven, 17 v. Malmö n. Gotpnburg. Nestor. 16 te Amsterdam n. Madeira. Nottingham. 17 v. Harlingen te Goole. Oranjepolder. 17 v. Bordeaux te Casablanca. Ponza. v. d. Tyne te Vasteras. Paul Westers, 17 100 m. n.w. Texel n. Emden. Phidias, 16 v. Piree n. Volos. Rio, pass. 17 Vlissingen n Antwerpen. Realta. 17 v. Rouaan te Rotterdam. Sian. 17 v. Duinkerken te Rotterdam. Spoorhaven, 17 dw. Kp. Espichel n. Rotterdam. Spurt 17 v. Avonmouth n. Swansea. Stella Maris, 18 v. Tyne te Nantes verw. Thaletas. 17 70 m. n.n.w. Bari n. Venetië. Vindicat Atque Polit, 17 v. R'dam n. Antwerpen. Viking, 17 v. Liverpool te Glasgow. Westerdok 16 v. Londen n. Amsterdam. Willy, pass. 17 Wight n. Amsterdam. Wim. 17 v. Hamburg te Goole verw. Westereems. verm. 17 v. Amsterdam n. R'dam. Westersingel, 17 v. Caen n. Sundsvall. SLEEPVAART Blankenburgh, 15 180 m. n.o. Algiers n. Vlona. Gele Zee, 15 300 m. z.o. Halifax n. Dartmouth. Goeree, pass. 15 Bone n. Port Said. Hudson, 15 v. Port Said n. Mersin. Humber, 15 v. Bombay n. Aden. Thames. 16 v. Liverpool te Maassluis. Witte Zee. 16 dw. Ceylon n. Oran. Cycloop, 16 400 m. o. Bermuda n. New Orleans. Oostzee, 16 v. Philippeville n. Cadiz Rode zee, pass. 16 Ouessant n. Vlona. Zwarte Zee, pass. 16 Mona eil. n. Savona.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15