Kerkdiensten VERDELG Bennebroek Lisse Zandzwort ZATERDAG 19 MEI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 rat en muis f met Filmmiddag voor bejaarden uit Heemstede Inbraak mislukte Ledenvergadering Bloembollencultuur Plannen nieuwe Chr. kleuterschool 1 Resultaten in de bloembollencultuur Opgave nachtverblijf Burgerlijke Stand van Hillegom Benoemd tot onderwijzer Doktersdiensten Oud-Hillegommer preekt in Gereformeerde Kerk Voor goede en duurzame vloeren EDELHOUT HAARLEM vloeren Scheepvaart Uitkeringen in het HORECA-bedrijf Eianistenconcours Verdronken zeiler bij Westgeul gevonden „Brigitte, het meisje van Place Pigalle" (Rembrandt). Brigitte Bardot is in derdaad een rakker van een meid, maar de film is te duidelijk alleen daarom gemaakt, dat men er veel genoegen aan kan beleven. Het is een Amerikaans aandoend geval geworden, waarin Heel veel met heel veel vaart gebeurt en waarin geen enkele si tuatie op de andere mag Lijken. Kortom: anderhalf uur amusement, volgepropt met gebeurtenissen. Een voormalige valse munter, die nu als bareigenaar een wel door de politie getole reerd bestaan leidt, wordt ten onrechte verdacht van nieuwe gevallen van geld- vervalsing, maar hij ontvlucht Hoe brandschoon ook toch de politie, omdat hechtenis aan zijn lief dochtertje (Brigitte Bardot) zou doen uitkomen, dat hij geen grand seigneur is, maar bareigenaar. Het meisje, dat op een dure kostschool tot grande dame wordt opgeleid, wordt door een vriend van de voortvluchtige in huis genomen. Die vriend staat op het punt te trouwen.... Op deze twee misverstanden is de film gebouwd: een gevluchte, die niets te vrezen heeft, en een aanstaand ge trouwd man met een mooi jong meisje in zijn huis. Met een geweldige vechtpartij a l'Américaine eindigt de film, een vecht partij, die echter zo uitgesponnen en dóór-geslagen is en uitgebuit, dat het er toch weer Frans bij toegaat. Place Pigalle komt in de film slechts ter loops voor; in de naam dus alleen als twij felachtig aantrekkingsmiddel. Men kan aan de film wat uitwendig plezier beleven en dan na afloop zeggen: „Ik heb Brigitte Bardot gezien". Daar wordt tegenwoordig namelijk veel ophef van gemaakt. Dit iis ze vast wel waard; „Brigitte, het meisje van Place Pigalle" niet. N. „De prairie verdwijnt" (Minerva). Disney's ware verhalenserie, ditmaal met de geschiedenis van de woestijn. Heel knap gemonteerde film, die de geheimen van d!e natuur onthult. „De pelspagers van de Berenrivier" (Roxy). Romantische verfilmingen van IVild West- en Karl May-verhalen zijn er genoeg en zij alle hebben dit gemeen dat zij hun onderwerp met dodelijke ernst be handelen en dat zij appeleren aan de zucht naar romantiek van jongens in de puber teitsjaren en hen, die zich nog van die leeftijd voelen^ „De pelsjagers van de Be renrivier" maakt hierop een gelukkige uit zondering, omdat deze film door een zekere humor gekenmerkt wordt, die mag doen geloven dat de filmmakers zelf hun onder werp van een zekere afstand hebben be naderd en zelf niet helemaal overtuigd waren van de ernst van het verhaal van een rusteloze pelsjager (Robert Taylor), die bij elke nederzetting waar hij komt, met meisjes kennis maakt, waaraan men hem probeert te koppelen. In de blokhut van de familie Stuart Cherne gelukt dit met allerlei listen en lagen tenslotte en trouwt 'hij tegen zijn zin met de bijzonder levendige dochter (Eleanor Parker). Op de trouwdag krijgt hij al berouw en ontsnapt in de bossen, waarna hij na allerlei avon turen echter tot de ontdekking komt, dat het zelfs in de wildernis beter is getrouwd te zijn en hij naar zijn vrouw terugkeert. Vap dinsdag af draait in Roxy de even romantische en in even prachtige kleuren uitgevoerde „Gevangene van Zenda". „Schots en scheef" (Frans Hals) De straatarme Stan Laurel en Oliver Har dy reizen als verstekelingen op een vee boot van de Verenigde Staten naar Schot land, waar Stan zijn deel van een grote er fenis in ontvangst zal nemen. Met de zelf bewuste tred van miljonairs betreden zij de kamer van de notaris, om er even latei- miezerig uit te strompelen met slechts een zeer oude snuifdoos en een doedelzak, „waarop nog bij Waterloo gepijpt is". Honger en ontbering drijft het tweetal naar het leger, waar Stan er een zeer bij zondere opvatting over het marcheren op na blijkt te houden. Die opvatting blijkt overigens zo aanstekelijk te werken, dat tenslotte alleen de sergeant „uit de pas" loopt. ADVERTENTIE De vrijdag door de afdeling Heemstede van de Algemene Nederlandse Bond voor Gepensioneerden in het Minerva theater georganiseerde filmmiddag, bleek attractief genoeg om de zaal door enige honderden bejaarden te laten bezetten. Zoals de oud gemeentesecretaris van Heemstede, de heer N. Vos als afdelingsvoorzitter in zijn ope ningswoord opmerkte, bestaat er thans voor de bejaarden ongetwijfeld enige reden voor vreugde en dankbaarheid, nu de ko mende wet op de ouderdomsvoorziening een beduidend gunstiger uitzicht op de toe komst biedt. Spreker liet daarbij in het midden, of het bestuur hierdoor in de mil de stemming gekomen is, waarvan de in vitaties aan de leden van diverse zuster organisaties voor deze middag getuigden. Aanwezig waren leden van de Heemsteed- se afdelingen van de r.k. Bond voor Ouden van Dagen en Gepensioneerden, de Alge mene Nederlandse Bond voor Ouden van Dagen en een aantal inwoners van Huize „Sint Bavo" aan de Kerklaan. De heer Vos betuigde vervolgens zijn grote erkentelijkheid voor de geste van een cacaofabriek uit Weesp, die het filmpro gramma voor deze middag zo spontaan en belangeloos heeft willen verzorgen. Dit programma bestond voor de pauze uit het vertonen van de film „Bruin Goud", waarin nu letterlijk geen enkel aspect ver geten werd om de toeschouwer duidelijk te maken waar en hoe de cacaoboon groeit, de wijze waarop dit product wordt geoogst, gefermenteerd, vervoerd en verhandeld, en hoe tenslotte in de fabriek dit begeerde consumptie-artikel wordt bereid. Zelfs een historisch overzicht, te beginnen bij de oude Azteken in Mexico, ontbrak niet in deze fraaïe documentaire. Een boeiende reportage „Dwars door de Sahara" met fraaie natuuropnamen werd vervolgens door de bejaarden met de grootste interesse bekeken, waarmee deze filmmiddag besloten werd. De twee vrienden, (door) dik en dun, verwerven uiteindelijk heldenroem, wan neer zij, gelegerd in India, erin slagen tij dens een gevaarvolle opdracht met een ver vaarlijk zoemend bijenvolk als bondgenoot een rebellerend Indisch stamhoofd en zijn troepen te verslaan. „Schots en scheef" heeft als lachfilm zeker zijn verdiensten. Want naast het iele verhaaltje, de opgeschroefd-geestige scènes en de vaak te trage dialogen zijn er altijd1 nog Stan Laurel en Oliver Hardy zelf, met hun onverbeterlijke grimassen en mimiek. N. R. K. „Zonneschijn boven New York" (Cine ma Palace). Een Amerikaanse amu sementsfilm over de avonturen van drie soldaten, die na hun demobilisatie afspre ken, eikaar tien jaar later weer te ontmoe ten. Dat weerzien wordt een grote teleur stelling, want ieder vindt dat de ander maar een vervelende kerel is geworden. Maar de oude vriendschap herleeft als een van het drietal in moeilijkheden komt en de anderen hem door een daverende knok partij in een televisiestudio daaruit helpen. Het verhaaltje dient er overigens alleen maar toe om Gene Kelly, Dan Dai'ley en Michael Kidd wat vrolijke liedjes te laten zingen en een paar vlotte tapdansen te de monstreren. Gene Kelly is op zijn best als hij in een verliefde bui, waaraan de met uiterlijk schoon zeer goed bedeelde Cyd Charisse debet is, op rolschaatsen over de New Yorkse trottoirs zwiert. The Ladykillers (Li do) Nog maar kortgeleden hebben wij in „Erbij" deze film besproken, daarbij de lof sprekend van de humoristische wijze, waarop een vijftal gangsters door het noodlot in het ootje wordt genomen. Alexander Macken- drick tekent voor de regie van deze gees tige macabre geschiedenis, waarin de 72- jarige Katie Johnson een rol vervult, die u moet gaan zien. De moorden, in Grand- Guignol stijl, rekent men de film niet zwaar aan. Sinds Shakespeare zijn we wel wat gewend op dit gebied. Een film om u vrolijk over te maken. Fr. Brood, liefde en jaloezie (Studio) Een reprise van de vriendelijke Italiaanse komedie uit een klein Italiaan bergdorpje, innemend en charmant. Ze wordt gevolgd door „La Strada," over welke bijzondere film van Fellini wij reeds eerder hebben geschreven. „Don Camillo" (L u x o r) Don Camillo en Poppine blijven nog een week met de derde film, die van hun belevenissen is gemaakt. In de nacht van woensdag op donderdag hebben onbekenden getracht de villa op de Rijksstraatweg no. 78 te Bennebroek bin nen te dringen. Doordat een hondje lawaai maakte, werd de bewoonster wakker. Zij ging kijken, waarna de bezoekers op de vlucht sloegen. Enige ruitjes zijn vernield. De afdeling Bennebroek-Vogelenzang van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur hield vrijdagavond in „Oud Berg en Dal" een vergadering. De voorzitter, de heer B. Heemskerk, herdacht het overlijden van de ere-voorzitter der vereniging, dr. E. H. Krelage, wiens buiten gewone verdiensten voor het vak zeer wer den geprezen. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeester, de heer J. Philippo, bleek dat er een zeer groot batig saldo is. Bij de behandeling van de beschrijvings brief voor de algemene vergadering wer den de voorstellen van de afdeling Katwijk inzake controle op het beursbezoek en de daaraan verbonden maatregelen aangeno men. De voorstellen inzake aanvulling van het handelsreglement betreffende de aan wezigheid van „zure" tulpen in geleverde partijen lokten wel enige discussie uit. Het resultaat was, dat deze voorstellen zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen. Op de jaarvergadering van de Christe lijke Kleuterschool, die vrijdagavond in „Rehoboth" werd gehouden, gaf de presi dente, mevrouw Veldhuizen van Zanten, een overzicht van de stand van zaken om trent de nieuw te bouwen kleuterschool. Het bestuur had aanvankelijk een geschikt terrein gevonden, maar bij onderzoek bleek dat het geen mogelijkheden bood om eventueel tot uitbreiding te kunnen over gaan. Thans worden regelmatig besprekin gen met het gemeentebestuur gehouden omtrent een ander terrein en spreekster twijfelde er niet aan, dat binnen afzien bare tijd de nieuwe school zal verrijzen. Mevrouw Veldhuizen van Zanten toonde zich zeer erkentelijk voor de grote mede werking van het gemeentebestuur, dat alles doet om de zaak zoveel mogelijk tot een snel en goed einde te brengen. Uit het verslag van de penningmeester, de heer A. Westmaas, bleek dat er een batig saldo in kas is. Wegens het stijgen der onkosten werd besloten, de contributie te verhogen. Nadat de aftredende bestuursleden, me vrouw Van Hardenbroek-Dedel en me vrouw Rothert-Treffers werden herkozen als bestuursleden sloot ds. C. Klapwijk de bijeenkomst met gebed. Een model van de „Endeavour", het schip waarmee de bekende Engelse ontdek kingsreiziger captain Cook zijn tochten maakte, kreeg nog een laatste opknappertje, voordat de tentoonstelling over Cook in Londen geopend werd. In de vergadering van de afdeling Lisse van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur heeft de voorzit ter de heer Roos het overlijden van drs. Krelage en de leden G. Duineveld, P. v. d. Poel en A. C. v. Ruiten herdacht. In zijn openingswoord zei de heer Roos dat over de verkoop voor de export en kwekers niet gejuicht kan worden. Voor Scandina vië moesten noodgedwongen kortingen worden toegepast wegens de zure tulpen. In Engeland waren de bedrijfsresultaten ook niet gunstig. Voorts was het in Duits land ook niet best. Wat Amerika en ande re landen aangaat moet men nog afwach ten. Een groot succes noemde de voorzit ter de cursussen in het afgelopen seizoen. De secretaris de heer P. Dames gaf een jaaroverzicht. Het ledenaantal bedraagt. 386. De heer Tromp gaf een financieel overzicht. Er is een batig saldo van f 860. Tot afgevaardigden naar de algemene ver gadering werden benoemd de heren J. C. Nieuwenhuis en P. Dames. Bij de behan deling van de beschrijvingsbrief werd het voorstel Katwijk gesteund, en wat het punt reclame zure tulpen betreft was men het eens met het voorstel van het hoofd bestuur. De hoofdinspecteur van politie te Zand. voort verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen, dat in artikel 99 van de Algemene Politie verordening van Zandvoort o.m. staat: „Zij, die hetzij geregeld, hetzij tijdelijk, tegen betaling aan personen nacht verblijf verschaffen, dan wel aan personen gemeubileerde huizen of kamers verhuren, (hun vervangers hieronder begrepen) zijn verplicht, overeenkomstig door de burge meester gegeven voorschriften, aan de politie opgave te doen van de personen, die bij hen zijn aangekomen tot het houden van nacht verblijf, dan wel zijn aangekomen om de ge huurde huizen of kamers te betrekken." De door de burgemeester gegeven voor schriften bepalen, dat voor wat betreft per sonen, die vóór 23 uur zijn aangekomen, de melding aan het bureau van politie moet ge schieden vóór 23.30 uur en voor diegenen, die na 23 uur arriveren dient zulks plaats te vinden vóór 8.30 uur de dag daarop volgend. Op de naleving van deze bepalingen zal door de politie strenge controle worden uit geoefend. GEBOREN: Yvonne Catharina Maria, d. van C. S. Weijers en M. M. Hoogenboom; Petrus Theodorus Hermanus, z. van C. B. de Groot en H. Geerlings; Catharina Johanna Maria, d. van C. Peters en Th. M. H. Bon; Willem, z. van P. Aangeen en M. Spaargaren; Anne Christine, d. van K. P. v. Elinkhuizen en A. G. Toet; Diederick, z. van G. J. Mole naar en T. v. d. Schaaf; Bernardus Theodo rus Maria, z. van J. J. v. d. Salm en J. A. W. Streng; Theodorus Jacobus, z. van G. P. Hulzebos en A. Rijkelijkhuizen; Bernardus Jacobus Maria, z. van H. Waarmerdam en C. M. v. Rooden. ONDERTROUWD: A. H. v. d. Zeijden en M. Elderbroek; N. G. M. v. Mil en M. C. Th. Nijssen; H. J. de Groot en M. C. Kleijn. GETROUWD: J. Kapteijn en C. Kops; P. v. d Zwan en A. M. v. d. Eist; G. Ph. v. d. Heijsteeg en W. Chr Damen; P. W. v. Haaster en J. H. Uitendaal; C. A. v. Rossum en H. M. Kuijpers. Overleden: C. B. v. d. Klugt, m., 51 j. Tot onderwijzer aan de Julianaschool te Hillegom is benoemd in de vacature van de heer G. de Jong, die het onderwijs gaat ver laten, de heer A. L. Serlie te Leiden. HEEMSTEDE Zondag 20 mei (Eerste Pinksterdag). Art sen, dr. J. J. van Luin, Bronsteeweg 76, telefoon 34445 en dr. G. S. Nout, Camp- laan 20, telefoon 38763. Wijkverpleging: zr. B. G. Badings, Heem- steedse Dreef 30 (flat 13), telef. 39818. Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, telefoon 26772 en Heem- steedse Apotheek, Binnenweg 98, tele foon 38197. Maandag 21 mei (Tweede Pinksterdag) Artsen: dr. K. L. Kout, Johan de Witt- laan 23, telefoon 38411 en dr. J. G. M. van Walsem, Bronsteeweg 32, telefoon 38377. Wijkverpleging: zr. G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509. Apotheken als op Eerste Pinksterdag. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Nanninga, tel. 6220. Badhoevedorp: dokter Sabel. Nieuw-Vennep: dokter Nugteren. HILLEGOM Artsen, beide dagen dokter Le Coq d'Ar- mandville, Sixlaan 7, telefoon 5613. Ds. de Koekoek, die Eerste Pinksterdag in de Gereformeerde Kerk le Hillegom hoopt ^oor te gaan, is jarenlang in Amerika ge weest. In 1906 emigreerde hij als jongeman. In Amerika werkte en studeerde hij en werd tot predikant beroepen. Na verschillende ge meenten gediend te hebben, zowel in Ame rika als in Canada, werd hij door de Chr. Reformed Church aangewezen als geestelijk verzorger voor de emigranten. Met de Grote Beer hoopt hij half juni weer te vertrekken. Een maand blijft hij in Nederland, om familie en kennissen te bezoeken. ZONDAG 20 MEI en MAANDAG 21 MEI HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. G. J. Waardenburg. 3.30: Liturgische dienst voor slechthorenden in de consistoriekamer van de Grote Kerk. 7: Dr. P. van der Vloed, van Vlaardingen. Dienst uitgaande van de Kerkeraadscom- missie voor Bijzonder Kerkewerk. Vooraf zangdienst van 6.45—7 uur. Maandag 10: Ds. S. L. Knottnerus, van Hillegom. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerkspl. 10: Ds. Joh. Brons geest. Medewerking van het „Bach-ensem ble" o.l.v. Dhr. George Robert. Noorderkerk Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. Oos- terksrk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van As- peren. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. de Nie. 10.30: Jeugd dienst. Dr. G. Ph. Scheers, van Haarlem-N. Gebouw Vrjjz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Ha- zepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Ds. E. Pot. 10.45: Dr. G. Snijders. Diaconessenhuis, Ha- zepaterslaan. 4.30: Ds. E. Pot. Janskapel, Jansstraat 10.30: Dhr. A. F. Beeks. Jeugdka- pel: Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade 10: Dhr. J. de Vink. West, Leidsestraat 10: Dhr. J. de Smalen. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. D. Selling. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deut sche Ev. Kirchengemeinde: Waalse Kerk. 8 Uhr: Pfingstfestgottesdienst. Pfarrer D. Stein Church of England, Kinderhuissingel. Eve ning Service 3 pm. Holy communion 4 pm. Christian Science, First Church of Christ. Scientist, Jansstr. 74 10: Ned. Taal. 11.15: Eng. Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond in de Tempeliers straat 55 rd. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbe- spreking Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. J. v. d. Bom, van Huizen. Maandag 10: Dezelfde. Stads Evangelisatie, L. Heren straat 6. 10: Dhr. P. v. d. Berg, van den Haag, 7: Dhr. J. F. Snoeks. Maandag geen dienst.. Woensdag 8: Dhr. J. Jansen. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Jac. Klein Haneveld, Evang. te Bodegraven. 5: Geen dienst. 8: Jeugdsamenkomst. Maandag Evangelisatie-Landdag op „Beeckestein" te Velsen. Samenkomsten 10.30, 2.30 en 5.30. Sprekers: Dr. H. A. Colijn, voorz. „Evange lische Eenheid"; Th. Dikkes, J. .Kits; Jac. Klein Haneveld: J. Sevensma en Ds. J. Vis ser m. m. v. muziekkorps en zangkoren. Op wekkingssamenkomsten. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. J. Visser. Maranatha-le- zing, met medewerking van G. I. O. S. mu- ziekclub uit IJmuiden-Oost. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstr. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Maandag 9: Ds. G. Kroes, korte dienst. Ver. Doopsgez. Ge meente. 10.30: Ds. S. M. Daalder, Maandag 10.30: Ds. C. Soutendijk. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57^-59. 10: Ds. D.-J'.-Roos. Openb. belijdenis des hgeloofs. 5: Ds.hL. Hoorweg. Zuid-Ooster- kerk, Richard Holkadé 125. 10: Ds. L. Hoor weg. 5: Ds. C. Goeman. Lyceum-Aula, ing. van Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman, Openb. bel. des geloofs. 5:- Ds. D. J. Roos. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Drs. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Maandag 10: Leesdienst. Donder dag 7.30: Ds. H. v. Gilst. Geref. Gem., Lange Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Baptiste Gemeente, Begijn hofkapel, Begijnhof. 10.30 en 7: Ds. J. W. Weenink. 8.15: Jeugdsamenkomst. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssa menkomst. 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapt. P. Vons Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. E. Schuurman, medew. Zangkoor Glorieklanken. 7.30: Dhr. M. v. d. Sluis, Am sterdam. Maandag. Landelijke conferentie van Volle Evangelie Gemeenten, Klove niersburgwal 87-89. Doelenzaal. Medew. groot zangkoor. Samenkomsten: 10.30: 2.30 en 6 uur. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Brood- breken). Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Kou- denhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstr. 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente. Paul Krugerstraat 36. 10: Open bare samenkomst. 12-13: Zondagsschool. 7.30: Openluchtdienst op de Dreef. Bij slecht weer 7 u. dienst in de Kapel. Maandag geen dienst i. v. m. Conferentie met de Pinkstergemeen te te Den Haag. Donderdag 8: Gebedssamen komst (voor gemeenteleden). Zevende-Dags Adventisten. Jacobstraat 6. Iedere zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbeltudie. 11: Pre diking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Prediking Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk. Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Maandag 10: Godsdienstoefe ning. Soefi-Beweging, Aula Gymnasium Prinsenhof. 11: Universele Eredienst. Oud-Kath. Kerk. Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Maandag 10: Hoogmis. De Christengemeenschap, Wilhelminastr. 60 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Men- senwijdingsdienst. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3, geb. „Beth- El". 10 en 7: Bijzondere diensten. Maandag 10 en 7: Bijzondere diensten. Beide dagen Nobelstraat 5, den Haag. Verschillende spre kers. Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. A. E. Wunderink, de Bilt. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9 10.15: Aanbiddingsdienst. 8: Evangelisatie- dienst. Maandag 8: Roosveldstr. 1: Dames bijbelstudie. Ged. Oude Gracht 47. 3: Zon dagsschool. Dinsdag géén Engelse dienst. Donderdag 8: Evangelisatiedienst. Broeder gemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Litur gische Zangdienst. Zondag 10.30: Dhr. Joh. Mepsink. v. Amsterdam. 12: Zondagsschool. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Maandag. 10: Dezelfde. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. 7: Dr. G. Ph. Scheers jeugddienst m.m.V. de heer Kniese, trompet tist. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. Maandag 10: Ds: G. Koch. Jeugdkapel, Schoterweg. 10: Dhr. H. Beentjes. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-West) 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. Maandag 10.30: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Dr. A. J. v. Leusen. Ver. Doopsgez. Gemeente. Noorderkapel, Indischestr. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Geref. Kerk. Kloppersin gelkerk. Kloppersingel 5557. 9.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. J. A. van Arkel. 3.30: Ds. H. W. Wierda. Noord-Sclioterkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Stichting „Petra", Noorderkapel (einde Mi- nahassastraatb Donderdag 8: Dhr. L. G. Sussenbach. Leger des Heils, Ccramstraat 4. 10: Heiligingssamenkomst. 12: Compagnie. 4.15: Kinderaamenkomst. 6.45: Openlucht- ADVERTENTIE ZIJLSTRAAT 96 TELEF.t 20340 meeting. 7.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapt. F. Dijkstra. Maandag uitzending v. d. kadelten. Dinsd. 2.15: Gezinsbond. 7: Straat zang (Stoops bad). Woensdag 2: Film. Don derdag 7.30: Filmstrips uit „Jamaica" door majoor J. de Boer. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. Maandag 10: Ds. A. H. Schippers. HEEMSTEDE. Ned. Ilerv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 8.30: Ds. v. Dijl. 10: Ds. Oskamp. Maandag 10: Ds. Smits, Zen dingspredikant Den Haag. Gezinsdienst. Ka pel Nieuw Vredenliof 10.30: Ds. Henkels. Maandag 10.30: Ds. van Dijl. Aula Chr. Ly ceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen.Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort. Voorg. v. d. Afd. Doopsgez. Kring Foyer MiDerva Theater. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. Joh. Meynen. Camplaan. 10: Ds. Joh. Meynen, van Den Haag-West. 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Heren weg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 9: Pinksterjongerendienst, 12 j. en ouder in de Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost, medewerking koor. 12: Pinksterdienst voor kinderen van 5—12 jaar in de Kapel. Relig. Kring. Eiken laan 5. 10.30: Ds. P. M. Luca, Rem. Pred. te Amsterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. „Reho both", Schoollaan 4. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. A. Oskamp, Heemstede. Maan dag, in „Rehoboth" 10: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek. Hv. Amsterdam. Geref. Kerk. 9: Ds. G. Toornvliet. 10.30: Ds. A. Pos, van Haarlem 3.30 en 7.30: Ds. G. Toornvliet. Maandag 9.30: Ds. M. de Goede, van Amsterdam. Vrij Ka tholieke Kerk, Popellaan 1. Hoogfeest van Pinksteren. 10.30: Gez. Hoogmis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. A. J. Schneider, Amsterdam, Pinksterjeugd- dienst. 10.30: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, Amsterdam. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10: Ds. D. Ringnalda. 19.30: Ds. L. J. Schalekamp, vlootpredikant. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S. L. Knottnerus. 7: Ds. Cnossen, uit Amster dam. Jeugddienst. Maandag 9: Ds. F. Brou wer. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. P. N. Kruijs- wijk. Geref. Kerk. 10: Ds. Krabbe. 5: Ds. Kookoek. Maandag. 9: Zangdienst. Chr. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. Schippers. Maandag 10: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. C. Salverda. 7: Ds. Hagen, van Katwijk aan Zee. Juegddienst. Maandag 9.30: Vicaris L. C. Baljé. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: prof. dr. W. Leendertz, van Santpoort. Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. Ros. 3.30: Ds. IJ. v. d. Zee NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 8.30: Kinderdienst Voorgangers ds. J. A. v. Bo ven en dhr. W. F. Boesveld. 10: Ds. J. A. van Boven, H. Doop. 6.30: Ds. A. J. Krom hout, van Halfweg. Maandag 9.30: Ds. M. S. J. de Jong, van Noordwijkerhout. Abbenes 9.30: Ds. M. C. Don. Maandag 9.30: Ds. J. A. van Boven. Bethelkapel. 10: ds. F. Brouwer van Hillegom. 7: Ds. C. Jongeboer, van IJ. V. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10.30 en 7: Vicaris L. C. Baljé. Maandag 10: Ds. Eer- hard, van Hillegom. Geref. Kerk 9 en 3: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Ilerv. Kerk. Dorps kerk. 9 en 10.45: Ds. D. ter Steege. 19: Geen dienst. Maandag 10.30: Ds. F. D. Emous, van Rotterdam. „De Toorts" geen dienst. Chr. Geref. Kerk (Kapel, Pastorieweg). 3.30: Ds. J. C. Maris. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. Maandag 10: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. Medew. van het kerkkoor. 19: Ds. R. Bijl. van Haarlem. Jeugddienst. 9.30: Jeugdkapel in de nieuwe consistorie. Spr. mevr. H. A. Visser. Kapel „Het Huis in de duinen". 19.30: Ds. A. de Ruiter. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. K. H. Kroon, uit Amsterdam. Geref. Kerk Julianaweg. 1010.10: Zangdienst. 10.10: Ds. A. de Ruiter. 5: Dezelfde. H. Doop. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 8: Samenkomst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Dhr. H. Veldkamp. Evangelist te Den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. J. Th. van Veenen. van Utrecht. Jeugddienst. Maandag 10: Vicaris Wolfensbergen. Ned. Prot, Bond. 10: Ds. J. Rochefort Mulder, van Naarden. Geref. Kerk 10 en 7.30: Ds. K. Schouten. Maandag 9: Ds. J. H. Sillevis Smit, Hoofdvloot Predikant. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kie- boom. Maandag 10: Ds. L. Kieboom. Oud- Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Maandag 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Maand. 10: Dezelfde. De werknemersoi-ganisaties en de federa tie van ondernemersorganisaties in het Horeca-bedrijf hebben volledige overeen stemming bereikt over de toepassing van de regeringsbeslissing van 19 september 1955 en 19 maart 1956. De federatie heeft de besturen van de bij haar aangesloten or ganisaties verzocht, haar leden aan te be velen een uitkering ineens te verstrekken aan iedere werknemer, die in 1955 in dienst is geweest. De uitkering bedraagt 150 percent van het voor de betrokken werknemer vastgesteld weekloon of week- garantie-inkomen. De uitbetaling van de uitkering dient te geschieden voor 4 juli 1956 en wel zoveel mogelijk in termijnen. (Van onze correspondent in Brussel) Tot zaterdagmorgen één uur duurden de tweede eliminatieproeven voor de twaalf pianisten, die in het internationale con cours Koningin Elizabeth meedingen. Het staat thans vast dat de strijd zal gaan tussen de Russische virtuoos Vladimir As- kenazi, de Japanner Hiroko Kashu en de Amerikaan John Browning. De geselec teerde artiesten gaan thans enkele weken naar het landgoed Argenteuil, nabij Water loo, een domein van Koningin Elizabeth, waarna de eindwedstrijd plaats heeft. Op de Nieuwe Waterweg nabij de Westgeul is het stoffelijk overschot gevonden van de 59-jarige E. B., die vorige week zaterdag met zijn zoon nabij Rozenburg is verdronken. De rijkspolitie te water heeft het naar de algemene begraafplaats in Vlaardingen over bracht. Alblasserdijk, 18 v. Houston n. Le Havre. Alphard, 17 v. Bahia n. Las Palmas. Adonis, 17 v. Amsterdam n. Emden. Akkrumdijk, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Aihena, 18 te Rotterdam. Arkeldijk, 17 v. Havana n. Antwerpen. Alkaid, 19 te Las Palmas. Amor, pass. 18 Ouessant n. Rotterdam. Axeldijk, 18 te New York. Angolakust. 17 v. Amsterdam n. Bilbao. Alkaid, 17 135 m. w.z.w. Lissabon n. Las Palmas. Almkerk, 18 te Genua verw. Amstelkroon. 17 360 m. o.z.o. Kp. Leeuwin naar Sydney. Alderamin, 18 55 m. z. Capri n. Port Said. Almdijk, 19 te Vera Cruz. Almkerk, 18 v. Genua n. Port Said. Amstelbrug, 18 v. Amsterdam n. Threerivers. Appingedijk, 18 v. Boston n. Philadelphia. Arnedijk, 18 v. New York n. Antwerpen. Attis, '17 v. New York n. Curacao. Boschfontein, 18 te Antwerpen. Britsum, 17 v. Casablanca n. Dakar. Borneo, 19 te Kidjang. Breda, 17 v. Paita n. Pimentel. Bennekom, 17 te Terneuzen. Billiton, 17 150 m. o. Ceylon n. Belawan. Batoela, 18 te Hollandia. Banka, 18 te Priok. Barito, 18 te Sorong. Bintang, 19 te Marseille. Caltex Utrecht, 18 v. Bahrein n. Aden. Cottica, 18 te Barbados. Caltex The Hague, 18 v. Rastanura n. R'dam. Cirrus, 19 te Rotterdam. Corilla, 19 te Balikpapan. Caltex Pernis, 17 70 m. o. Sicilië n. Rotterdam. Cleodora, 23 te Curagao verw. Corilla. 18 te Balikpapan verw. Celebes, 18 200 m. o.z.o. Malta n. Port Said. Doris, 18 te Curagao. Delft, 18 v. Amsterdam n. Pta: Cardon. Dordrecht. 18 v. Londen n. Rotterdam. Eemland, pass.. 17 Kaapverd. eil. n. Las Palmas. Esso Nederland, 18 n. Banias. Enggano, pass. 18 Sabang n. Belawan. Esso Den Haag, pass. 18 Gibraltar n. Antwerpen. Friesland SSM, 18 te Grangemouth. Groote Kerk, 18 te Zanzibar. Groote Beer, 17 te Rotterdam Ganymedes, 17 te Antwerpen. Gordias, 18 te Piraeus. Hector, 18 te Antwerpen. Khasiela, 16 v. New Orleans n. Curagao. Kieldrecht, 18 te Aden. Korovina, 17 v. Liverpool n. Curasao. Krebsia, 18 te Curacao. Kylix, 18 v. Auckland n. Balikpapan. Karimun, pass. 18 minikoi n. Djibouti. Kryptos, 17 140 m. n.w. Colombo n. Geelong. Kamerunkust, 17 te Amsterdam v. Dakar. Kermia, 21 te Curacao verw. Kopionella, 20 te Algiers verw. Koratia, 22 te Suez verw. Kellia, 18 te Curacao. Kara, 20 te L.vttelton verw. Kota Agoeng, 19 te Philadelphia. Lekhaven, pass. 18 Finisterre n. Antwerpen. Lindekerk, 17 60 m. n. Finisterre n. Marseille. Loosdrecht, 17 dw. Djeddah n. Ummsaid. Lemsterkerk. 19 te Abadan. Mapia, 17 v. Pladju n. Fremantle. Madoera. 19 te Fremantle. Moordrecht. 18 v. Rastanura n. Kaapstad. Mijdrecht, 19 te Singapore. Macoma, 25 te Bombay verw. Manoeran, 18 te Port Swettenham. Mitra, 31 te Curacao verw. Murena, 18 te Pulusambu. Maas. 18 v. Istanbul n. Izmir. Maaskerk, 18 v. Rotterdam n. Calcutta. Marpessa, 19 te Kopenhagen. Noordam, 20 te Hoek v. Holl. verw. n. R'dam. Nieuw Amsterdam. 18 v. New York n. South.ton. Oranje verm. 20 v. Singapore n. Belawan. Omala. 17 v. Piraeus n. Berre. Oranjëfontein, 17 te Bremen. Orestes. 18 te Pt. Au Prince. Pieter S, 17 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik 18 te Rotterdam. Prins Willem van Oranje, 18 te Antwerpen. Polydorus. pass. l£Kp. De Gata, 21 te Alexan- drië verw. Perna. 28 te Singapore verw. Pr. Joh. Will. Friso. 18 v. Chandler n. Le Havre. Ridderkerk. 18 te Suez. Rondo, 18 te Marseille. Rijnland, pass. 18 Landsend n. Delfzijl. Roggeveen, 19 te Dar Es Salaam. Ruys, 19 te Lour Marques. Rijndam, 18 v. Casablanca n. Malaga. Sloterdijk, 18 te Rotterdam. Senegalkust, 17 v. Dakar n. Amsterdam. 18 te New Orleans. Sommelsdijk, 17 te Antwerpen. Stad Amsterdam, 18 te Wabana. Stad Schiedam, pass. 18 Finisterre n. R'dam. Saidja, 17 v. Pladju n. Bangkok. Sarpedon, 18 420 m. w. Finisterre n. Dordt. Stad Dordrecht, pass. 17 Kp. Palos n. Cagliari. Stad Rotterdam. 17 150 m. w. Rorvik n. R'dam. Sambas. 19 te Surabaja verw. Siaoe, 19 te Priok verw. Slamat. 18 te Tegal. Sunetta, 25 te Abadan verw. Stentor. 17 v. Nickerie n. Curagao. Soestdijk, 13 v. Le Havre n. Antwerpen. Tamo, 18 te Santos. Tero. 18 te Rosario. Tarakan. 18 te Amsterdam. Tavvali, 18 te Marseille. Tiberius. 18 te Emden. Triton, 17 v. Amsterdam n. Antwerpen. Tabinta, 18 te Priok. Triton, 18 terug te Amsterdam met mach.schade. Tabian. 17 200 m. w.n.w. Kp Bon n Halifax. Tjiluwah, verm. 21 v. Hongkong n. Tj. Priok. Tomori, 17 450 m. z.o. Socotra n. Aden. Tankhaven 3. 19 te Sungeigerong verw. Utrecht, 18 te Halifax. Vasum, 18 te Mena Al Ahmadi. Van Riemsdijk 18 te Semarang. Waterman, 17 970 m. w.n.w. Fremantle n. Fre mantle. Wonogiri, 18 te Sungeigerong. Willem Ruys, 17 v. Rotterdam, 18 te South.ton. Westertoren, 19 te Geelong verw. Westland, 17 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Waterland, 18 v. Buenos Aires n. Bahia. Weltevreden, pass. 18 Perim n. Belawan. Willem Ruys, pass. 19 Ouessant n. Port Said. Zuiderkruis, 18 v. Southampton n. Amsterdam. KLEINE VAART Arnoudspolder, 18 v. Antwerpen te Rotterdam. Att S, 18 v. Swansea te Rotterdam. Albergen, 18 v. Valencia te Barcelona. Arbon, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Barracuda. 18 v. Colchester te Rotterdam. Barendsz, 18 v. Immingham te Middlesbro. Bebox, pass. 18 VJjssingen n. Helsinki. Beekbergen, 18 v. Dordt te Rotterdam. Badzo, verm. 19 v. Rotterdam n. Londen. Bernard John, 18 v. Alexandrië n. Cyprus. Concepcion, pass. 17 Fernando Norona n. Antw. Caland, 18 v. Dordt te Antwerpen. Cito, pass. 18 Vlissingen n. Londen. Diligentia, 18 v. Le Havre n. Vlaardingen. Domburgh, 18 v. Londen te Rotterdam. Elisabeth Roorda. 18 v. Rieme n. Rostock. Eemstroom, 18 v. Grangemouth te Amsterdam. Erkalin, 18 v. Amsterdam n. Antwerpen. Finlandia, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Flardinga. 18 v. Goole te Rotterdam. Frans v. Seumeren, 18 v. Kopenh. te Rotterdam. Goote, 18 v. Rotterdam te Amsterdam. Goeree. pass. 18 Vlissingen n. Fullham. Haaksbergen, verm. 18 v. Kingslynn n. Hudiks- vall. Hyke Sophia. 18 v. Liverpool te Casablanca. Hathor, 18 te' Rotterdam n. Cartagena. Henrica B, 18 v. Kopenhagen te Uddevalla. Hoe Vinces, verm. 19 v. Grimsby n. Rotterdam. Ida D. pass. 18 Kiel n. Kopenhagen. Inspecteur Mellema, pass. 18 Vlissingen n. Gent. Jan Kreumer, verm. 19 v. Londen n. Rotterdam. Kaap St. Vincent v. Antwerpen n. Oxelosund. Ke.vser, pass. 18 Vlissingen n. Gent. Lelystad. 18 v. Rotterdam te Antwerpen. Larix, 17 v. Barry te Swansea. Libelle, 18 v. Skagen te Rotterdam. Mado 2, 18 v. W. Hartlepool te Rotterdam. Mulan, 18 v. Maassluis te Rotterdam. Maasym N, 19 v. Liverpool te Rotterdam verw. Martha, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Mecklenburg, 18 v. Hoek v. Holl. n. Vlissingen. Mirzam N, 19 v. Bordeaux te Rotterdam verw. Muphrid N, 18 v. Boulogne te Delfzijl. Mudo, 18 v. Ronneby te Amsterdam. Martha, 18 te Antwerpen verw. Nero, 17 v. Algiers te Rotterdam. Nassauhaven, 18 v. Rotterdam te Gotenburg. Nettie, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Nieuwehaven, 18 v. Malmö te Gotenburg. Oleum, 18 v. Emden te Antwerpen. Oceaan, 18 v. Rotterdam te Amsterdam. Phidias, 18 v. Piraeus n. Volos. Ponza, v. Vasteras.n. Stugsund. Paloma, 18 v. Fowey te Rotterdam. Plato, 17 te Tunis n. Malta. Polaris, 18 v. Sunderland te Rotterdam. Philetas. 18 v. Rotterdam te Amsterdam. Raket. pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Spora, 18 v. Antwerpen n. Cork. Spurt. 18 v. Swansea n. Amsterdam. Stella Maris, 18 v. Tyne te Nantes. Ilias, 17 v. Rotterdam n. Ceuta. Vindicat Atque Polit, 18 v. R'dam te Antwerpen. Wim, 18 te Vlissingen v. Newport. Willy. 18 v. Swansea te Amsterdam. Westerdok. 17 v. Londen te Amsterdam. Westereems, 18 v. Amsterdam te Rotterdam. Zeehaan, verm. 18 v. Bayonne n. Rotterdam. SLEEPVAART Ebro, 17 v. Trinidad n. Belem. Gele Zee. 17 v. Newport te Dartmouth. Hudson. 17 v. Mersin n. U.S.A. Oceaan. 17 v. Rotterdam n. Sheernes. Rode Zee, 17 130 m. n.n.o. Finisterre n. Vlona.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13