IJmuiden vierde Vlaggetjesdag maar beleefde het feest niet fl, REDUCTIE Het monument werd vergeten H. de Boer: „Havenuitbreiding daar, waar deze behoort te komen JONGENS en MANNEN DINSDAG 22 MEI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Acht maanden wegens vernieling en brandstichting in IJmuiden Dronken visventer nam „Neeltje Jacoba en Willem Beukelszoon* onder handen KLM overweegt lening van 50 miljoen dollar in V.S. Mollet is vol hoop uit Moskou teruggekeerd Herstel Heemsteedse gashouder urgent Kósten bijna anderhalve ton Voordeuren aan Zomerkade in Luilaknacht vernield Het crickettoernooi voor scholieren Haarlemse MTS boekte successen in interscholair toernooi Vier maanden, waarvan twee voorwaardelijk V er oordeling ex-kassier Zandvoorts hotel „Heemstede-West" besluit haar toneelseizoen Scheepvaart TYPISTE of STENO-TYPISTE UW OUDE STOFZUIGER Woensdag en donderdag GROTE LAKENPROPAGANDA 3.98 4.98 5.98 1.49 531ste STAATSLOTERIJ 4e kies ie iijst DE TIENDE VLAGGETJESDAGVIERING te IJmuiden had op een enkele uitzonde ring na ook de negende kunnen zijn. De prettige en fleurige indruk van de optoch ten uit vorige jaren is ververst, nadat duizenden in IJmuidens straten weer tal van muziekkorpsen en sportverenigingen bij frisse wind, maar heldere zonneschijn had den zien langs trekken naar de Tegeltjesmarkt. Een enkel allegorisch onderdeeltje verried, waarom hier eigenlijk zeventien verenigingen en korpsen naar de haven stapten, waar de vloot met vlaggen lag getooid en vanwaar vanmiddag om twee uur de loggers en trawlloggers naar zee zullen vertrekken om ter haringjagerij te gaan. Er waren enige toespraken op de Tegeltjesmarkt waarbij een zeer kernachtige van de heer H. de Boer, loco-burgemeester van Velsen 's avonds waren er gym- nastiekdemonstraties, er was muziek en er is na het leegbranden van een aantal pot ten Bengaals vuur een vreugdevuur ontstoken. Het was als in 1954 en 1955, uitgezon derd dan de verrassende uitvoering door de IJmuidense gymnasten op het Stations plein, waar de haringvangst in een strak en goed geheel werd uitgebeeld. Van de gehele dag is evenwel een gevoel van onbehagen blijven hangen. IJmuiden heeft deze dag niet belééfd; zoals in Vlaardingen en Scheveningen. Want het IJmuidense visse rijbedrijf, dat tenslotte ook meeprofiteert van alle haringpropaganda, laat op een der gelijke dag verstek gaan. Veertig percent van de vis, die wordt aangevoerd, is in IJmuiden haring. Het IJmuidense bedrijf neemt echter niet actief deel aan de Vlagge tjesdagviering. Een tweede gevoel van onbehagen heeft IJmuiden gevoeld: het natio nale vissersgedenkteken op de kop van de Vissershaven, vorig jaar door Koningin Juliana onthuld, bleef geheel onberoerd. De optocht, die de verenigingen eenmaal per jaar de gelegenheid biedt naar buiten op te treden en propaganda te maken, werd opnieuw een succes voor deelnemers en organisatie. Er was grote belangstel ling, velen hebben met genoegen het ge heel zien voorbijtrekken en met meer dan bijzondere aandacht de op de visserij be trekking hebbende wagens bekeken. Nep- tunus was er met de laatste trek, de boet- stertjes en kuipers deden hun werk en zelfs het IJmuidense vissersmonument werd meegevoerd. Waterloo deed het met forse letters en vertelde „Waterloo wordt eens fier en groot, omdat zij haring eet bij het brood" en verder waren er de vrachtwa gens, volgeladen met de jongere leden van tal van verenigingen, die de rood wit blau we vlaggetjes in duizenden meevoerden. Tegen vieren was op optocht het IJmui dense havengebied genaderd en kon de chef van de halpolitie, de heer Kerkhof, de door hem jaarlijks met genoegen aan vaarde taak om de verenigingen op hun plaats te brengen, weer op zich nemen. Op de Tegeltjesmarkt bij de vlaggende vloot heeft de heer P. Krab, lid van het bestuur van „IJmuidens Bloei" en het „Vlaggetjesdagcomité" en voorzitter van Een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek van voorarrest heeft de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, hedenmorgen geëist tegen een visventer uit IJmuiden, die er van verdacht wordt, in de nacht van 4 op 5 april vernielingen te hebben aangericht op de reddingboot „Neeltje Jacoba" en brand te hebben gesticht op het staats- visserijonderzoekvaartuig „Willem Beu- kelszoon". De behandeling van deze zaak werd hedenmorgen voortgezet, nadat zij donderdag was geschorst, omdat een der getuigen zich toen op zee bevond. De visventer zou eerst aan boord van de „Neeltje Jacoba" geklommen zijn. Daar zou hij een wijzer van de scheepsklok hebben afgebroken, de radio-antenne hebber ver nield, sleutels hebben verbogen, een luik hebben beschadigd en een reddingboei heb ben losgerukt. Bovendien zou hij twee handles van de motor hebben verzet. Vervolgens zou hij aan boord van de „Willem Beukelszoon" de brand hebben gestoken in een jutezak, die op een kokos mat op een rooster boven de machine kamer lag. Donderdag had de verdachte verklaard, dat hij op die bewuste nacht te dronken was om zich iets van het hem ten laste gelegde te kunnen herinneren. „Hebt u iets tegen de Neeltje Jacoba?", vroeg vanmorgen de president, mr. N. Ree ling Brouwer. „Nee, ik ben er zelfs groots mee", ant woordde de visventer, die opnieuw ver klaarde, dat hij zich niets van het in de dagvaarding geformuleerde kon her inneren. Als getuige werd vanmorgen gehoord de machinist van de „Willem Beukelszoon", die vertelde, dat hij op dc bewuste nacht, toen de bemanning sliep, omstreeks twee uur op het schip een man was tegen gekomen, die had gezegd: „Ik gooi het schip los en steek het in brand". Nadat hij deze man, die ontegenzeggelijk dronken was, van het schip had verwijderd, had hij de smeulende jutezak ontdekt. Ook de kokosmat was toen reeds door het vuur aangetast. De machinist herkende vanmor gen in de verdachte niet de man. die hij 's nachts op het schip had ontmoet. Vervolgens verklaarde de brandmeester uit Velsen, dat de smeulende mat en jute zak geen gevaar voor boot en bemanning hadden opgeleverd. Wat de brandstichting betreft, achtte mr. Pitlo wel degelijk gevaar voor schip en bemanningsleden aanwezig. „Deze man is een gevaar voor de gemeenschap. Hij heeft een reddingboot onklaar gemaakt en brand gesticht aan boord van een schip, waarin de bemanning lag te slapen." De officier bracht naar voren, dat de verdachte zich eerder op de avond ook al had misdragen: toen had hij in een café een ruit vernield en zeer bard met een biljartbal gegooid, „zodat de mensen dachten, dat hij door het Plafond zou gaan". Wegens vernieling en brandstichting eiste mr. Pitlo acht maan den gevangenisstraf. De raadsman van de verdachte, mr. Leesberg, bracht onder meer in het mid den, dat zijn cliënt door de langdurige vorstperiode en de visserijstaking in grote financiële moeilijkheden was geraakt. Hij bestreed de opvatting, dat schip en beman ning gevaar zouden hebben gelopen en vroeg een voorwaardelijke straf benevens toezicht van het medisch consultatiebureau, ipu'at de drankzucht van de verdachte aan banden zal worden gelegd. De uitspraak in deze zaak volgt op don derdag 31 mei. de Nederlandse Zeevisgroothandel Vereni ging" allen toegesproken en zijn erkente lijkheid betuigd aan de zeventien vereni gingen voor hun medewerking aan de op tocht. „De verenigingen maken propaganda voor zichzelf en verzorgen tevens een grote bij drage in de propaganda voor de haring- afzet", aldus de heer Krab. Dat de haring de laatste jaren meer en meer in de pu bliciteit komt schreef de heer Krab toe aan de grote activiteit van de Vlaggetjes- dagcomité's. Vroeger interesseerde het nie mand, dat de haringvloot naar zee ging. maar in de laatste jaren is dat allemaal veranderd. Het gehele land ziet uit naar de malse maatjes en de heer Krab wilde het maar welomschreven stellen met: „Een ieder is thans in blijde afwachting van Hollandse Nieuwe Hij heeft tenslotte nog even de welvaart in Nederland aangeroerd, die in alle be drijven is doorgedrongen, uitgezonderd in het visserijbedrijf. Door de toenemende consumptie van haring zou het visserijbe drijf die welvaart deelachtig kunnen wor den. Voor het Velsense gemeentebestuur heeft de heer H. de Boer in zijn functie van loco burgemeester een krachtig geluid laten horen inzake de toekomst van dit gedeelte van IJmuiden, waar men van de visserij bestaat. Na te hebben gewezen op de zo nodige sociale rust in het bedrijf, ging de heer De Boer verder: „Belangrijke aandacht is de laatste maanden besteed aan het streekplan IJmond Noord en nu men het plan voor de streek bezuiden het Noordzeekanaal bin nenkort kan verwachten, dient een ieder er voor te waken, dat de havenuitbrei dingen voor de visserij-' daar komen, waar ze behoren te komen. Daarbij zullen oppor tunistische overwegingen geen rol mogen spelen. Nederland zal de plaats, aldus de heer De Boer, die het bezit in de inter nationale wereld van de visserij, dienen te behouden en daarom zal IJmuiden - wil men dit bereiken - moeten kunnen mee-concurreren met de buitenlandse vis serijhavens. Als wens van de plaatselijke overheid voegde hij er aan toe - met alle erkentelijkheid voor de belangstelling voor het bedrijf -, dat het rijk eindelijk eens meer aandacht zal besteden aan het Ne derlandse visserijbedrijf. Vlaardingen kreeg dit jaar het zwaarte punt van de viering: minister S. L. Mans- holt was de eregast en met hem was Wil lem Beukelszoon van Biervliet present, die wel eens wilde zien, wat van zijn uitvin ding terecht was gekomen. Een fleurig feest, eindigend in een taptoe en de door schijnwerpers verlichte haringvloot als kijkspel sloot de dag af. In Scheveningen was het de jaarlijkse vlootrevue van gepavoiseerde schepen langs de kust, die het leeuwendeel van de belangstelling trok. Met een optocht en een groots vuurwerk is rond de vissershavens hier het feest afgerond. WASHINGTON (United Press) Het „Wallstreet Journal" berichtte gisteren, dat de KLM met leidende banken onderhande lingen voert over een lening van 50 miljoen dollar voor de financiering van de aankoop van een vloot passagiers-vliegtuigen. Een bericht uit Den Haag houdt in. dat er voor dit doel een overeenkomst „op het punt staat te worden getekend" met de Chase Manhattan Bank, de First National. City Bank in New York en de Bank of America in San Francisco. De Chase Manhattan en de First National weigerden enig commentaar te geven. De lening van 50 miljoen dollar zou gebruikt worden om 93 miljoen dollar waarde aan nieuwe vliegtuigen te helpen financieren. Het „Wall Street Journal" schreef, dat dit „de grootste lening zou zijn, die ooit in Amerika aan een Nederlandse maatschap pij of aan enige buitenlandse luchtvaart maatschappij gegeven is". Behalve acht Douglas straalvliegtuigen, heeft de KLM tien Douglas DC-7C schroef- vliegtuigen, negen Vickers Turboprop Viscounts en enige Electra Turboprops in bestelling. Het ..Financiële Dagblad" schreef ook, dat de leiding van de KLM „rustig bezig is de mogelijkheden na te gaan" van het plaatsen van gewone KLM-aandelen op de markt, zowel in Amerika als in Neder land. MOSKOU, PARIJS (Reuter/AFP) De Franse premier, Guy Mollet, is zondag uit Moskou in Parijs teruggekeerd na bespre kingen van vijf dagen met de Russische leiders. Voor zijn vertrek zei Mollet, dat zijn verwachtingen niet teleurgesteld zijn. De Franse premier verklaarde bij zijn aankomst in Parijs dat dergelijke bespre kingen in de toekomst meer zouden moe ten worden gehouden, daar zij er toe bij dragen het wantrouwen te overwinnen. Ook verklaarde Mollet de Russische lei ders tot een bezoek aan Frankrijk uitge nodigd te hebben. De kleinste gashouder van het Heem- steedse gasbedrijf verkeert thans in zo'n slechte staat, dat de maatregelen tot her stel niet meer kunnen worden uitgesteld. Met de restauratie is, volgens ingewonnen adviezen van de Gasstichting en Bedrijf schap schildersbedrijf, 140.000 gulden ge moeid. Van dat bedrag is tachtigduizend gulden nodig voor reparatiewerk en 55.000 gulden voor het zandstralen en schilderen. Voorts is vijfduizend gulden voor het op vangen van tegenvallers geraamd. Bijna vijftigduizend gulden zal uit de re serves van het gasbedrijf worden geput welke reserve daarmee verdwenen is de rest komt ten laste van de kapitaaldienst met een afschrijvingstermijn van 25 jaar. Alvorens de raad een voorstel te doen de nodige gelden voor dit herstel ter be schikking te stellen, hebben B. en W. zich afgevraagd of voor het voortbestaan van de gashouder het daaraan ten koste leggen van een belangrijk bedrag nog gerecht vaardigd is te achten. B. en W. hebben ge meend deze vraag in bevestigende zin te moeten beantwoorden. In de eerste plaats is het voor een be hoorlijk onderhoud van de sohroefgashou- der van belang, dat over een tweede gas houder wordt beschikt. Om dit onder houdswerk naar behoren te verrichten kan het nodig zijn de gashouder tot in zijn klok te doen zakken, hetgeen dus met een ver mindering van de bergingscapaciteit ge paard gaat, welke dan door de tweede gas houder- zal moeten worden opgevangen. In de tweede plaats bepaalt de overeen komst met Haarlem tot levering van gas, dat Heemstede een bergingscapaciteit in stand behoort te houden van 70% van de maximale per etmaal afgenomen hoeveel heid gas. Het is ook uit dezen hoofde nood zakelijk dat door de weder ingebruikstel ling van de vakwerkgashouder de totale bergingsruimte weder wordt vergroot tot de oorspronkelijke beschikbare capaciteit. Naar wij vernemen hebben er zich in de Luilaknacht van vrijdag op zaterdag toch enige onregelmatigheden in Haarlem voor gedaan, tengevolge waarvan vernielingen zijn toegebracht aan enige woningen aan de Zomerkade. Omstreeks drie uur in die nacht hebben luidruchtige Luilakvierders de deurpane len van enige woningen aldaar ingetrapt, waarbij op no. 71 zelfs het voordeurslot in de gang gevonden werd. De betreffende voordeuren waren juist vorig jaar vernieuwd. De tweede dag van het crickettoernooi voor scholieren bracht de volgende uitslagen: Mendel College—HBS B 2: gewonnen door Mendel College met 26 runs. Mendel College 92/1, S. Paasman 39 retired. R. Heideman 33 retired, E. Brongersma 1-33. HBS B 66. E. Brongersma 12. E. du Mée 13, B. Schrader 25 n.o. E. v. Willigen 5-20, G. v. d. Munnik 1-11. R. Heideman 2-0. HBS A 1—Chr. Marnix Lyc. 1: gewonnen door HBS A met 25 runs. HBS A 64. L. Vree ken 15, Ph. van Dok 15 n.o., P. van Steen wijk 2-4, F. de Jong 6-14, R. Onstein 1-13, R. v. d. Stadt 2-11, Chr. Marnix Lyc. 39. P. van An- del 13. L. Vreeken 1-12. .1. Sandberg 1-9,F. van Buchem 3-7, A. de Vries 4-1. HBS B 1—Chr. Marnix Lyc 2: gewonnen door HBS B met 10 runs. Chr. Marnix Lyc. 63, D. Vogelaar 11. O. van Lennep 14, P. Jansen 18 n.o.. F. Kalis 2-11. J. v. d. Tweel 3-14. R. v. d. Hoek 2-10, J. Kersten 2-8. HBS B 73/8. R. v. d. Hoek 44 retired, D. Voge laar 1-15, O. van Lennep 2-17, P. Doelweit 3-18. Jac. P. Thjjsse Lyc. 1Kennemer Lyc. 1: gewonnen door Jac. P. Thijsse Lyc. met 24 runs. Jac. P. Thijsse Lyceum 130, A. J. Leyer 44. G. Pliester 23. W. Rijnders 34, C. de Ruig 2-25, J. C. Molenaar 2-29, E. Westra 2-38, W. Heringa 3-30. Kennemer Lyceum 160 9, P. Elias 17, W. Heringa 20, F. Hendrikse 18. C. de Ruig 18 n.o., G. Pliester 3-11, W. Rijnders 1-14, A. J. Leyer 1-9, P. Dodd 1-8, E. Tjaden 1-7. R. Kammeyer 1-15. E. Deinum 1-7. Coornhert Lyceum 1Bronsteeschool: ge wonnen door Coornhert Lyceum met 61 runs. Coornhert Lyceum 111/8. L. André 42, G. van Marcebs Hartsinck 34. S. Post 13, W. Koot 3- 28, P. Bouman 1-10. M. Schnitger 4-3. Bron steeschool 50. W. Witjas 11, P. Bouman 15. G. van Marcelis Hartsinck 2-3, W. Chabot 2-3, L. van Bruggen 1-9, R. du Mée 2-9, K. Vandehoek 2-1. HarfenlustschoolLorentz Lyc. 1: gewon nen door Hartenlustsehool met 2 runs. Har- tenlustschool 30. F. Schouw 11, C. van Al- nhen 3-10. E. Feldman 2-13. M. Vissers 5-3. Lorenz Lvceum 2,8. M. Vissers 13, F. Schouw 5-13, H. Rigbers 4-15. Het interscholair MTS-toemooi heeft dit jaar voor de Haarlemse MTS'ers veel succes gebracht, want niet alleen slaagden de Haar lemmers er in op het onderdeel voetbal als eerste te eindigen en daarmede definitief beslag te leggen op de Prins Bemhard wis selbeker. doch bovendien behaalden de Haar lemse MTS-leerlingen in het totaal-klasse ment de meeste punten, zodat op fraaie wijze de eerste plaats werd bezet. Ofschoon de Dordse leerlingen na de zwemwedstrijden een kleine voorsprong kon den nemen moest met de eervolle tweede plaats genoegen worden genomen, terwijl de landbouwschool uit Deventer niet verder kon komen dan de derde plaats, hoewel in de laatste wedstrijden toch nog behoorlijke puntenwinst werd behaald. Zaterdag werd in de nieuwe gymnastiek zaal van de P. H. van der Leyschool te Haar lem Noord als laatste onderdeel van de corpswedstrijden de volleybalwedstrijden gespeeld. Hoewel Haarlem in de eerste poule de eerste plaats kon bezetten, kwamen de Haar lemmers in de tweede poule niet verder dan een tweede plaats, doch het totaalklasse ment volleybal bracht Haarlem ook op dit laatste onderdeel de eerste plaats met acht punten, terwijl Dordrecht en Deventer ieder met een totaal van vijf punten genoegen moesten nemen. De vollewbaluitslagen waren: Poule I: HaarlemDeventer 22; Dor drechtDeventer 22; HaarlemDordrecht 4—0. Poule II: DordrechtDeventer 40; HaarlemDordrecht 22; DeventerHaar lem 2—2. De totaalstand na drie dagen werd: Voetbal: 1. Haarlem 4 punten; 2. Dordrecht 2 punten: 3. Deventer 1 punt. Hockey: 1. Dordrecht 2 punten; 2. Haarlem 2 punten; 3. Deventer 2 punten. Zwemmen: 1. Dordrecht 3 punten; 2. Haar lem 2 punten; 3. Deventer 1 punt. Waterpolo: 1. Dordrecht 3 punten; 2. Haar lem 2 punten; 3. Deventer 1 punt. Atletiek: 1. Haarlem 3 punten; 2. Dordrecht 114 punt; 3. Deventer 114 punt. Volleybal: 1. Haarlem: 3 punten; 2. Dor drecht 114 punt; 3. Deventer 114 punt. Eindstanden: 1. Haarlem 15 punten; 2. Dor drecht 12 punten; 3. Deventer 9 punten. De president van het Amsterdamse Ge rechtshof heeft dinsdagmorgen de 67-jari- ge oud-kassier van een hotel in Zandvoort veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden, waarvan twee voorwaarde lijk met een proeftijd van, drie jaar. De oud-kassier was ln hoger beroep ge komen van een vonnis van de Haarlemse rechtbank, die hem destijds tot vier maan den gevangenisstraf had veroordeeld, we gens verduistering van ongeveer twaalf honderd gulden ten nadele van het hotel. Tijdens de behandeling van deze zaak voor het Amsterdamse Hof op 8 mei hoor de de ex-kassier een gevangenisstraf van vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en reclasserings- toezicht eisen. De man., die inmiddels een nieuwe be trekking gevonden had, toonde zich destijds bereid het verduisterde geld volledig aan het hotel terug te betalen. De toneelvereniging „Heemstede-West" geeft zaterdag 2 juni haar laatste voor stelling van dit seizoen in hotel „De Leeuwerik" te Haarlem. Onder regie van Theó Dammiaans wordt een opvoering ge geven van „De heksen van Malta", toneel spel in drie bedrijven door Wim Bischot. Dit stuk werd bekroond in de door het toneelfonds „Maestro" uitgeschreven prijs vraag. Deze voorstelling wordt met het tra ditionele bal besloten. Aalsdijk, 21 v. Surabaja n. Balik Papan. Abbekerk, 22 te Tsingtao. Alamak. 21 te Ras Tanura Albireo, 21 te Beira, Alchiba, 19 v. Philadelphia n. Rotterdam. Aldabi, 20 v. Rio Janeiro n. Santos. Algenib, pass. 21 Finisterre n. Las Palmas. Alhena, 20 v. Rotterdam 21 te Bremen. Alkaid, 19 v. Las Palmas n. Rio Janeiro. Alnati 20 v. Baires n. Montevideo. Aludra, 21 te Rangoon. Amerskerk. 21 v. Port Said n. Alexandrië. Amor, 20 te Rotterdam. Andijk, 20 v. Rotterdam 20 te Antwerpen. Anker, 21 te Hampton Roads. Annenkerk, 20 te Eastlondon. Antonia. 22 te Pladju. Argos. 21 te Izmir. Atje Ray S, pass. 21 Startpoint n. Rotterdam. Alderamin, 19 100 m ozo Sicilië- Alderamin, 22 te Port Said. Alioth, 22 te Rosario. Almkerk, pass. 21 Kreta n. Port Said. Angolakust, 21 n.m. te Antwerpen. Arendsdijk, 21 v. Los Angelos n. Cristobal. Ameland, 22 v. Rotterdam n. Trinidad. Baarn, 23 te Curacao. Billiton, 20 rede Belawan. Boskoop, 21 te Pisco: Batoela, 19 v.m. v. Hollandia n. Sorong. Bontekoe, 19 te Makassar. Breda, 19 te Callao. Britsum, pass. 18 Mogador n. Dakar. Boissevain, 22 te Kobe. Bussum, pass. 21 Runsal Jebel n. Bandarmashur. Beninkust, 20 te Amsterdam. Boschfontein, 20 te Amsterdam. Caltex Delft, 22 te Ras Tanura. Caltex Leiden, pass. 21 Aden n. Rotterdam. Caltex Pernis, 24 te Rotterdam verw. Caltex Utrecht, 23 te Aden verw. Celebes, 20 te Port Said. Cottica, 21 v. Port of Spain n. Paramaribo. Caltex the Hague, pass. 19 Runsal Jebel n. R'dam Castor (KNSM), 18 350 m. nw Azoren. Callisto, 25 te Hamburg verw. Coryda, pass. 21 Recife n. Buenosaires. Cradle of Liberty, pass. 21 Start Point n. R'dam. Delfshaven, 21 te Brake. Dongedijk, 22 te Cristobal. Dordrecht, ;21 v. .Vlaardingen te Rotterdam. Drente. 21 V.' 'Pëhang n. Belawan. Doris, 19 te Aruba. Duivendijk 22 te Antwerpen. Enggano, 22 te Singapore. Eemdijk, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Esso Rotterdam, 19 100 m. z. oostpunt Kreta. Eemland, 21 v. Las Palmas n. Amsterdam. Esso Nederland, 21 pass. Kreta n, Landsena. Esso Den Haag, 22 te Antwerpen. Farmsum, 21 te Brownsville. Fairsea, pass. 16 Gibraltar. Gaasterland, 20 te Santos. Graveland, 21 te Pto Alegre- Grootekerk, 21 te Dar Es Salaam. Gordias, 19 v. Piraeus n. Lissabon. Gadila 22 te Hongkong verw. Gabonkust, pass. 21 n.m. Las Palmas. Ganymedes, 19 te Amsterdam. Gooiland, 20, te Amsterdam. Hathor, 19 v. Rotterdam 25 te Carthagena verw. Haulerwijk, pass 21 Landsend n. Hampton Roads. Heemskerk, 20 v. Melbourne n. Sydney. Helicon, 19 v. Brighton n. Rotterdam. Houtman, 21 v. Surabaja n. Balik Papan. Hilversum, 19 600 m. wzw Cocos eil. Houtman, 19 te Surabaja. Hecuba. 19 te Ptocabello. Hydra, 18 v. Georgetown n. Cd Bolivar. Hera, 22 te New York. Hector. 20 te Amsterdam. Indrapóera, 22 te Semaran. Ilos. 20 te Amsterdam. Japara (KRL) 19 v. Rotterdam pass. 20 Ouessant n. Port Said. Java, 19 te Kidjang. Jason, 22 te Aruba. Kabylia 19 te Rotterdam. Kenia, 20 te Rotterdam. Kermia, 20 te Curagao. Kieldrecht 20, te Massawa. Kopionella, 20 te Algiers. Kota Gede, 20 v. Rotterdam 21 te Hamburg. Kopionella. 21 v. Algiers n. Napels. Korovina. pass. 21 Flores Az n. Curacao. Kota Inten. 21 v. Port Said n. Rotterdam. Koningswaard, 19 te Amsterdam. Kara. 22 v. Dunedin n. Balik Papan. Laagkerk, 21 te Valencia. Laertes 20 te Aarhus. Langkoeas, 19 te Donggala. Lekhaven, 20 te Antwerpen. Liberty Bell, 20 te Rotterdam. Lieve Vfouwekerk, 21 te Borrtbay. Lombok. 20 v. Port Sudan n. Port Said. Lutterkerk, 19 v. Roterdam 20 te Antwerpen. Manoeran, 21 v. Belawan n. Port Said. Mataram, 21 te Baltimore. Modjokerto, 21 te Hollandia. Minjak, 20 te Makassar verw. Meliskerk, 1!) v. Hamburg n. Bremen. Maaskerk. 21 Lissabon n. Marseille. Nanusa 21 te Cochin. Nias, 2b te Manilla. Noordam, 20 te Roterdam. Nigerstroom, pass. 21 Las Palmas n. Dakar. Nestor, 19 v. Amsterdam n. West Indië. Oldekerk, 20 te Antwerpen. Oranje, 21 v. rede Belawan n. Colombo. Osiris, 19 v. Cludad Truillo n. Le Havre, Overijsel, 20 te Rotterdam. Oranjefontein, 19 v. Bremen n. Hamburg. Ophir, 19 te Surabaja. Parkhaven, 20 te Antwerpen. Pendrecht, pass. 21 Gibraltar n. Coryton. P. G. Thulin, 19 te Rotterdam. Prins Casimir, 20 v. Sarnia n. Detroit. Prins Willem 3. 21 te Toronto. Polvdorus. 21 te Alexandrië. Prins Philips Willem, 22 te Fecamp. Pieter S. 21 v. Rotterdam n. Swansea. Radja. 2i v. New York n. Port Said. Rempang. 21 te Eastlondon. Riouw, 19 t Bahrein. Roebiah 20 te Lorenzo Marques. Roepat, 21 v. Belawan n. Tj. Priok. Rondo, 20 v. Marseille n. Genua. Rijnkerk, 20 te Singapore. Rijnland, 21 te Delfzijl. Raki, 18 v. Belawan n. Penang. Rgyniersz, 19 te Priok. Rijndam, 22 te Lissabon. Samarinda, 21 in Panamakanaal n. Los Angeles. Sarpedon, 20 dw. Start Point n. Dordrecht. Schie. 19 v. Rotterdam pass. 21 Ouessant n. Leixoes. Schiedijk, 20 le New York. Seven Seas, 20 v. Roterdam n. Bremerhaven. Sirrah. 22 te Towusville. Slamat. 22 te Surabaja. Sliedrecht 20 v. Las Palmas n. Tripoli. Sloterdiik, 19 v. Rotterdam 21 v. Antwerpen n. New York. Soestdijk, 21 te Rotterdam. Sommelsdijk 19 te Rotterdam. Stad Amsterdam. 18 v. Wabana n. Engeland. Stad Dordrecht, 19 te Cagliari. Stad Rotterdam, 20 te Rotterdam. Stad Schiedam, 22 te Rotterdam. Stad Vlaardingen, 20 te Wabana. Statue of Liberty, 21 te Port Said. Straat Bali, 20 v. Kaapstad n. Rio Janeiro. Straat Banka, 22 te Tj. Priok. Saroena, 19 v. Pladju n. Pulubukom. Stanvac Djirak, 19 te Sungcigerong. Sibajak, 22 v. Port Said n. Rotterdam. Tamo, 19 y. Santos n. Rotterdam. Tara, pass. 19 Kaap Ray n. Sorel. Tawali, 19 v. Marseille n. Le Havre. Tegelberg, 19 v. Haires n. Santos. Triton. 20 te Rotterdam. Trompenberg, 20 te Le Havre. Tibia, 19 te Townsville. Tjikampek, 20 te Moji verw. Tjipondok, 19 te Belawan. Tajo, pass. 21 Victoria n. Rotterdam. Tawali, pass. 21 n.m. Gibraltar n. Havre. Tabinta, 23 te Belawan. Tomori, 21 n.m. v. Aden n. Djeddah. Waal, 20 te Akcay. Westerdam, 21 te New York. Willem Ruys, pass. 20 Kaap St Vincent n. Port Said. Wonogiri, 21 te Singapore. Wonosari, 21 te Belawan. Waterman, 21 te Albany. IJssel, 20 v. Malta n. Piraeus. Zijpenberg, pass. 19 Kaap St Vincent n. Port Talbot. Zuiderkruis, 19 te Amsterdam. Kleine vaart Ambiorix, 19 v. Sanfeliu te Rotterdam. Aeneas 19 v. Rotterdam te Havre. Aca. 19 v. Kopenhagen te Rotterdam verw. Adine, 20 v. Rotterdam te Lissabon verw. Anna B, 19 v. Antwerpen te Cardiff verw. Arctic, verm. 20 v. Rotterdam n. London. Arnoudspolder, 19 v. Rotterdam n. Lissabon. Atlantis, 21 te Rotterdam verw. Atlas, 18 v. Ceuta n. Barcelona. Algarve, 20 v. Port Talbot te Amsterdam verw. Att S, 19 v. Rotterdam n. Portsmouth. Aardenburgh, 19 v. Rotterdam te Amsterdam. Barracuda, verm. 19 v. Rotterdam n. Gotenburg. Bernard John, verm. 19 v. Alexandrië n. Fama- gusta. Betty Anne S, 19 v. Lissabon n. Casablanca. Betty, 19 n.m. te Vlissingen verw. Castor, 19 v. Goole te Rotterdam. Claes Compaen, verm. 20 v. Bordeaux n. Newport Celebes, 19 Vlissingen n. Plymouth. Dibigentia, 19 v. Havre te Vlaardingen. Driebergen, 19 v. Bremen te Kopenhagen verw. Draco. 19, v. Asd n. Bordeaux. Dracoi 19 v. Amsterdam n. Bordeaux. Eibergen, 19 v. Immingham n. Dordt. Erkalin, 19 v. Amsterdam te Antwerpen. Export-II. 19 v. London te Rotterdam. Eljo, pass. 19 Otenburg n. Otterbacken. Fraternite, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Flevoland, 19 v. Rotterdam n. Kingslynn. Flevo, 18 v. Valencia n. Alicante. Gaasterland, 19 v. Harlingen n. Goole. Haaksbergen, 19 v. Kingslynn n. Hudiksvall. Helvetia, 21 n.m. te Rotterdam verw. Hoogland, 19 te Kopenhagen verw. v. Methil. Hoe Vinces, 19 v. Grimsby te Rotterdam. Hydra, pass. 18 Vlissingen Hamburg/Antwerpen, Hoogvliet, verm. 21 v. Palermo n. Livorno. Henrica. 19 v. Manchester n. Portugal. Import,'19 v. Oporto n. Rotterdam. Ida D. 19 v. Rotterdam te Kopenhagen. Jongkind, 23 v. Dakar te Rotterdam verw. Kaap Falga, 18 v. Vestervik n. Zaandam. Kaap St Vincent. 17 v. Antwerpen n. Oxelosund. Leendert B, 19 v. Huil te Stanlow verw. Lindesingel,19 v. Hamina te Lubeck. Larix, 18 v. Swansea n. Amsterdam. Lelystad, pass. 19 Vlissingen n. Kopenhagen. Lucas Bols I. pass. 19 yiissingen n. Helsinki. Mirzam N, 19 v. Eordeaux te Rotterdam. Marcella, verm. 19 19 v. Nakskov n. Assant. Marjan, 19 v. Halmstad n. Maldon. Maasym, n. 19 v. Liverpool te Rotterdam. Matthew, 19 v. Rotterdam n. Varberg. Muphrid N, verm. 19 v. Delfzijl n. Hamin. Mvson, verin. 19 v. Delfzijl n. Parijs. Midas, 18 v. Alicante n. Amsterdam. Maaltje, pass. 19 Vlissingen n. Ahus. Martje, pass. 19 Vlissingen n. Gent. Mavmere, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Nottingham, 19 v. Goole te Rotterdam. Nautic verm. 19 v. Rotterdam n. Dublin. Nieuwland, 19 v. Rotterdam n. Grangemouth. Nero, 19 te Amsterdam. Oldombt. 19 v. Kalmar te Amsterdam. Oleum, 19 v. Antwerpen te Rotterdam. Oranjepolder, 19 v. Casablanca n. Nantes. Paloma, verm. 19 v. Rotterdam n. Gotenburg. Ponza. 18 v. Vasteras te Stugsund. Phidias, 18 v. Thessaloniki n. Istanbul. Ruby, pass. 19 Vlissingen n. Cork. Ria, 19 v. Perth te Rotterdam. Schoog. 19 v. London te Rotterdam. Stella Maris, verm. 19 v. Nantes n. Gravenshon. Sagitta, pass. Vlissingen n. Manchester. Spora, 19 v. Vlissingen n. Cork. Theano, verm. 19 v. Rotterdam n. Dublin. Trito, 19 v. Dublin n. Amsterdam. Ton S, verm. 19 v. Swansea n. Amsterdam. Texel, 19 v. Boston te Maassluis. Vrijburgh, pass. 19 Lissabon n. Dunikerken. Vitesse, 19 v. Rouen te Maassluis verw. Wiebold Bohmer, 19 v. Amsterdam te Rotterdam. Waterweg, verm. 19 v. Rotterdam n. Algiers. Westpolder, 21 v. Rotterdam te Oporto verw. Wickenburgh, pass. 19 Burlings n. Casablanca. Sleepvaart Gele zee, 19 v. Halifax n. New Orleans. Goeree, pass. 18 Kaap St Vincent met zuiger. Hunze, 18 900 m. ono Aden n. Aden zonder sleep. Oceaan, 18 v. R'dam met 2 bakken te Sheerness. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie Gevraagd: Tandartsassistente of Jongedame om opgeleid te worden. Brie ven no. 2586. Chr. Boeren." en Tuinders- bond „Holland-Brabant" vraagt een van Prot. Chr. levensopvat ting. Soil. z. s. m. aan het Secr. van Ostadeplein 2, Heemstede. Tel. 35752. GOUD EN ZILVER juwelen, bloedkoralen, gra naten en andere sieraden worden door ons inge kocht tegen dagkoers. H. W. DAMES, Kruisstr. 19. b. d. Ridderstraat Haarlem. Tel. 16910 is geld waard! U kunt deze inruilen bij aankoop van een nieuwe. Keuze uit alleen 1ste klas fabrikaten, .o.a. Hoover Erres, Ruton, Holland Elec tro, Excelsior, vanaf 85.— KOK. Kruisstr. 5, Haarlem. Telefoon 18908. Ondanks stijgende Graslinnenprijzen U KOOPT NU 30 V. VOORDELIGER CLIPPER GRASLINNEN LAKENS 1 persoons van 6.90 nu 2 persoons van 7.90 nu 2 persoons 180 x 240 van 9.90 nu BIJP. SLOPEN 62x72 van 1.95 nu ELK 3e LAKEN De orig. DDDDD THEEDOEKEN le kwaliteit in plaats van 1.19 nu üoCI Grote Damast ONTBIJTLAKENS mooi dessin van 5.90 nuj.gö I A E/A ANEGANG 22 JMflU HAARLEM TEL. 19743 DROSTE'S CACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN N.V. te Haarlem vragen tot 35 jaar voor diverse afdelingen. Bedrijfskleding wordt in bruikleen verstrekt. Aanstelling geschiedt uitsluitend na medische goedkeuring. U kunt zich aanmelden dinsdag- en donderdag avond van 7—8.30 uur in Gebouw Cultura, Jans straat te Haarlem en dagelijks aan de fabriek bij dè Personeelsafdeling. DROSTE'S CACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN, N.V, HAARLEM 1167 635 2065 770 3503 4021 5079 b04 6040 7130 854 8014 0066 560 10013 11022 642 12011 209 ViZ 284 734 747 749 07'J 246 297 977 550 672 784 «8 249 905 089 238 282 633 674 959 174 233 306 329 375 391 855 S56 891 J.02 113 218 152 159 313 680 854 094 133 296 103 117 ISO 643 748 819 054 078 353 305 326 «7 803 326 410 848 920 944 309 329 978 400 416 441 446 976 228 286 326 399 487 636 354 366 874 894 456 534 336 441 572 664 S54 964 483 566 683 732 997 3'i 2 348 561 5SG 744 844 855 618 648 743 845 287 394 896 985 437 441 501 514 662 714 804 881 375 378 443 573 903 817 13032 132 209 276 417 526 811 910 963 14046 057 099 145 200 206 579 638 665 671 673 776 813 821 952 15004 010 078 392 397 461 469 480 4S6 691 833 952 16027 068 146 151 256 292 322 331 373 446 472 539 562 663 747 781 7S9 801 S30 838 17037 171 229 282 377 474 553 670 732 804 954 957 18174 262 281 322 329 587 69S S32 852 853 S73 874 935 956 1907S 312 317 422 445 536 613 992 20021 190 257 307 319 626 668 21107 156 191 253 259 336 350 606 642 863 903 564 662 669 706 720 811 616 931 940 732 907 441 464 508 NIETEN 103S 281 458 661 909 2015 357 584 812 3122 303 412 646 S66 4032 194 539 S01 945 5077 315 598 733 S57 6019 297 608 7004 481 6S4 946 8002 387 639 S03 9043 165 394 818 9S1 10077 469 620 973 11030 076 0S5 301 304 462.464 672 705 996 046 057 385 403 488 602 816 826 152 163 315 316 427 518 656 673 904 917 049 066 205 303 558 627 829 833 096 101 349 370 603 621 736 742 8S9 918 028 034 305 357 630 735 008 034 491 500 700 706 952 986 819 859 402 406 659 676 875 879 044 049 240 256 479 512 819 853 982 086 130 502 517 622 658 133 32S 487 724 128 413 622 S62 169 328 522 694 953 097 304 669 84 S 102 3S4 640 752 924 043 386 750 049 517 SI 2 992 100 523 705 914 057 260 530 856 137 546 747 169 365 560 748 131 463 661 876 187 33U 533 734 101 422 673 859 120 405 643 799 964 068 440 7S3 091 570 815 115 544 748 922 058 283 543 868 164 570 767 1S5 384 566 759 166 489 675 892 190 335 555 745 143 433 712 871 157 440 677 801 984 075 452 823 343 573 861 121 553 750 925 088 286 661 908 182 572 866 231 399 576 767 173 507 696 927 235 349 591 S03 157 466 718 918 181 486 678 840 491 089 480 S24 377 619 862 124 556 751 118 304 685 912 238 580 901 244 260 403 417 599 618 770 840 195 215 529 535 738 788 936 998 271 274 357 378 605 615 810 851 167 180 469 478 722 753 931 933 184 249 526 535 708 715 841 S47 171 220 526 537 889 952 384 406 622 638 866 885 191 209 574 606 766 784 135 147 333 349 7S4 814 941 950 268 316 589 591 953 954 276 452 643 889 245 544 739 999 292 409 631 S54 181 533 786 939 271 548 716 854 247 580 992 415 666 909 239 620 790 153 363 816 977 362 596 969 044 120 143 147 183 189 203 240 251 259 278 279 284 288 291 324 326 377 406 410 444 454 605 650 683 710 721 731 752 766 831 848 852 S54 858 875 S99 901 905 947 995 12067 0S2 097 123 145 147 150 162 164 184 196 208 273 291 359 366 400 429 437 441 478 481 496 549 564 561 650 651 653 663 667 688 832 878 879 926 942 946 955 974 13021 025 026 034 043 093 095 121 148 161 234 285 340 350 396 404 483 490 493 541 553 567 582 611 612 643 676 681 800 801 815 823 835 885 921 997 14056 073 077 125 129 276 308 322 326 344 349 367 372 375 386 419 425 472 499 541 550 556 560 60S 664 683 684 779 790 S03 830 836 852 867 921 938 960 15023 029 071 139 167 169 200 229 263 266 299 306 327 330 356 39U 434 462 560 591 593 648 664 667 743 750 783 7S7 814 815 845 904 910 947 964 16097 147 184 203 255 387 430 434 463 523 527 620 627 650 728 774 S09 826 S50 869 910 941 943 986 996 17013 029 039 06S 072 125 136 150 166 173 204 243 247 269 273 289 310 346 364 416 419 487 526 634 636 641 703 741 743 745 7S3 846 888 909 912 930 972 977 985 993 998 18012 019 027 032 049 082 105 139 147 210 245 253 328 369 394 399 406 500 503 550 567 608 618 620 624 629 687 708 716 760 773 800 803 806 S37 S39 851 924 927 930 941 951 974 997 19089 127 152 168 223 243 251 296 337 399 403 425 451 452 465 506 515 543 544 546 607 632 633 640 670 692 806 830 S94 897 899 915 932 957 987 20066 134 155 186 188 215 305 334 347 362 400 429 457 530 576 640 698 S06 816 828 842 860 889 909 920 961 973 21015 026 108 162 171 217 222 226 235 239 246 251 254 270 282 291 293 302 347 360 367 430 442 448 453 455 502 507 539 565 581 620 625 627 648 681 692 701 707 747 755 849 868 S7S 919 941 993 HOGE PRIJZEN 2000 5156 1500 2865 1000 3125 4327 11897 15678 17032 17378 400 9758 10601 10809 15082 15850 18853 f 200 1726 1858 3028 4038 5322 6291 6721 7046 7939 7962 10963 13744 14000 14004 14005 16015 16084 16187 16314 18562 18904 18928 19341 20459 20820 21970 PRIJZEN VAN 80.—: VERBETERING. Prijzen van 80.—: toevoegen 16872, 16938, 16971, 16975. Nieten: lees juist 8002, 019, 059, 100 enz. enz.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3