Zorgen... haast? Duizenden toeristen bezochten Haarlem en omliggende gemeenten MODE-SHOW Omvangrijk asfalteringsprogramma van Haarlems openbare werken Kort en bondigj PANTÈNE Da Costakweekschool viert heden veertigjarig bestaan Drukte op kantoren van VVV VAN BAD- EN STRANDKLEDING SEIZOEN 1956 ook voor Uw haar! Amsterdamse Beurs DINSDAG 22 MEI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Ongekende drukte in Zandvoort Politie hield verdachte van bromfietsdiefstal aan Muur-decoratie in nieuwe ulo-school NZH met 170 bussen Frans Halsmuseum Onhygiënische toestanden in Heemsteeds woonwagen kamp Agenda voor Haarlem Burgerlijke Stand van Haarlem Vijftig jaar bij Figee H. J. Mertens onderscheiden P. C. A. A. Fenijn veertig jaar bij betastingen 3 versnellingsnaaf met terugtraprem Brand 111 schuurtje aan Slaperdijk Het Spaarne nam afscheid van bootsman Bakker Mooi resultaat van „jonge" „Kunstkring-Apollo" Kabel naar industrieterrein te Heemstede Op het bureau van de Stichting Haar lems Bloei aan het Stationsplein heeft op zaterdag en zondag een grote drukte ge heerst, die vergeleken kan worden met die van de Paasdagen in 1954, toen honderden buitenlanders naar Haarlem waren ge komen zonder zich vooraf van onderdak te hebben voorzien. Gebleken is, dat het per soneel voor zijn taak berekend was en meer dan vijftienhonderd gasten is aan logies geholpen. De drukte begon al op zaterdagmiddag, toen velen inlichtingen vroegen over logies. De hotels waren voor de Pinkster dagen al volgeboekt. In de loop van de avond kwamen verzoeken binnen uit Am sterdam om toeristen, die daar geen on derdak konden krijgen, te helpen. Aan de verzoeken kon worden voldaan. Zondag is het nog drukker geworden. Bij de ingang vormde zich een lange rij en politie-agenten verleenden hulp, om de vreemdelingen naar binnen te laten gaan. Haarlems Bloei heeft een dankbaar ge bruik gemaakt van de lijst van bewoners, die bereid zijn in gevalien van nood on derdak te verlenen. Aanvankelijk was be sloten de toeristen te laten betalen op het bureau van vreemdelingenverkeer, maar doordat dit veel tijd in beslag nam. werden formulieren verstrekt, waarop de prijs vermeld stond. Ongeveer vijftienhonderd bezoekers is aan het bureau onderdak verleend. Men schatte het aantal Frans en Duits spreken de buitenlanders gelijk. Ook was er een familie uit India, die in een woning onder gebracht kon worden. Het was bijzonder druk op de Zeeweg tijdens het Pinksterweekeinde, met name op de tweede dag. Vooral was er zeer veel rijdend verkeer, waarbij het grote aantal Duitse wagens opmerkelijk was. Het druk ke verkeer bleef de gehele dag aanhouden. Er waren vrijwel geen stille momenten, zodat de verkeersagenten voortdurend in touw waren. Toch gingen er verhoudings gewijs niet veel automobilisten naar het strand, tengevolge van het feit dat de lucht gistermiddag betrok en het aan het strand kil werd. De grote toevloed van automo bilisten naar Zandvoort werd mede veroor zaakt door de sportwagenraces op het cir cuit. Het openluchttheater trok een ongekend aantal bezoekers. Gedurende het Pinkster- weekeinde werden er vijfduizend geteld. Zij kwamen grotendeels voor het mozaiek, dat weer ten zeerste werd bewonderd, maar ook voor de bloeiende tulpen en het fraaie wandelpark. De tien dagen dat het mozaiek nu op het speelveld ligt, heeft het niet minder dan ruim tienduizend bezoe kers getrokken, een respectabel aantal. Het parkeerterrein op het Kopje was stampvol, zodat men ook op de rijweg een plaatsje moest trachten te veroveren. Het Kopje telde ongeveer vierduizend bezoe kers. De Kennemerduinen hadden ook geenszins over gebrek aan belangstelling te klagen. Daar werden naar schatting de eerste Pinksterdag vierduizend en de tweede zevenduizend bezoekers genoteerd. Bij „Het Karrewiel" alleen al werden de eerste Pinksterdag zeshonderd en de twee de eenentwintighonderd kaarten voor de Kennemerduinen verkocht. Bij de speel vijver was het een gezellige drukte en het strandje had veel aftrek om te zonne baden. Zandvoort heeft het druk gehad, hoewel het strandbezoek op de eerste Pinksterdag oor de schrale koude wind, ver beneden de verwachtingen bleef. Honderden strand stoelen bleven onbezet. Tweede Pinkster dag was het aanzienlijk beter, althans wat het strandbezoek betreft. De badplaats heeft een stroom van bui tenlandse toeristen verwerkt, zoals nog maar zelden werd meegemaakt, de stroom vond haar hoogtepunt in de avond van de eerste Pinksterdag, toen het bureau der stichting „Touring Zandvoort" tot laat in de avond geopend bleef, om alle vreemde lingen onderdak te verschaffen. Dank zij de voortreffelijke organisatie bij stichting „Touring Zandvoort," waar de VVV- afdeling over alle gegevens beschikte, kwam het voor zover wij konden na gaan ditmaal niet voor, dat in auto's moest worden overnacht door gebrek aan logeerruimte. In Zandvoort werd het Duits het meest gehoord. Groot was het aantal Duitse auto's en autobussen, waarvan enkele inzittenden vertelden, dat zij ruim anderhalf uur nodig hadden om de grens te passeren. Er was daar een rij auto's van ruim 4 km. Het enorme verkeer stelde de politie voor een moeilijke taak, vooral toen zich bij het reeds zeer intensieve verkeer nog dat voegde van de autorace op 2de Pink sterdag. Opstoppingen waren niet te voor komen. De aaneengesloten rij wagens op de Zandvoortselaan van Zandvoort tot Heemstede is zo langzamerhand op zéér ADVERTENTIE op DONDERDAG 24 mei en VRI3DAG 25 mei, 's avorvds 8.15 uur in PAVILJOEN „DREEFZICHT". Getoond worden de „HEINZELMANN" en „TWEKA" badcollectie en „STURKA" sportieve kleding. Toegang uitsluitend op vertoon van uitnodiging, welke verkrijgbaar is bij „SPORTHUIS HAARLEM", Grote Houtstraat 123, Telefoon 12215. Zaterdag heeft de Haarlemse politie een 41-jarige los-werkman uit Haarlem aan gehouden en ingesloten, die er van ver dacht wordt een bromfiets te hebben ge stolen. De man zelf beweerde dat hij deze bromfiets van een onbekende gekocht heeft. Tezelfdertijd ontdekte iemand voor een café een aan hem toebehorende fiets, die hij bij de politie als gesloten had aangege ven. Het taleek dat de caféhouder deze fiets van de los-werkman in pand geno men had, zodat de politie aanneemt dat ook deze fiets door de werkman gestolen is. Opdracht verleend aan Levinus Tollenaar Burgemeester en wethouders van Zand voort hebben aan Levinus Tollenaar in Haarlem opdracht verleend tot het maken van een decoratie voor een muur in de hal-aula van de in aanbouw zijnde open bare ulo-school. Deze muur wordt in schoon metselwerk uitgevoerd. De decoratie zal bestaan uit een mozaïek van genuanceerde natuurlijke splijtsteen. drukke dagen niets bijzonders meer. Het Caravancamp „Dennendal" aan de Van Lennepweg kreeg in de avond van eerste Pinksterdag een groot aantal cara vans te verwerken. Evenals vorig jaar heeft een groot aantal auto-tenttoeristen, dat in het camp geweigerd werd, omdat het hiervoor niet is bedoeld, de tenten op geslagen op de duinterreinen om het cara vanterrein, grenzend aan de Noordboule vard. Dit was voor de politie aanleiding, om in te grijpen en toen verscheidene men sen reeds in hun tent lagen te slapen wer den zij herinnerd a'an het feit, dat dit niet v/as toegestaan. Een gedeelte van hen werd teneinde raad geplaatst tussen de ca ravans op het caravanterrein, waarmede de exploitant, de heer Van Breemen alles behalve ingenomen bleek te zijn. Een ander deel werd verwezen naar het nood- kampeerterein bij het Kennemer Sportpark aan de Zandvoortselaan. Het trekkerskamp „De Branding" had reeds vroeg in de avond al geen plaatsje meer onbezet en herbergde meer dan dui zend kampeerders. Nieuw aangekomenen moesten worden verwezen naar „De La kens" of andere kampeerterreinen in de omgeving. Bij deze kampeerders was het aantal Duitsers het grootst, daarna volg den de Engelsen, Fransen en Belgen. De Noord Zuidhollandse Vervoermaat schappij heeft in het bijzonder op maan dag druk gehad. Op alle netten reden hon derdzeventig autobussen en vele duizenden zi.in in de loop van de dag vervoerd naar de bollenstreek, de badplaatsen en Den Haag. Mogelijk zullen er velen zijn, die niet tevreden waren over het vervoer, maar een belangrijke tegenwerking was de drukte op de weg. Het is voorgekomen, dat een bus over de route BennebroekHaar lem vijfenveertig minuten deed. De leden van het personeel hebben hun best gedaan, om het alle pasagiers naar de zin te maken. -v Tot en met maandagavond is het Frans Halsmuseum des avond open geweest. Van 1 april tot en met gisteren hebben 7.290 bezoekers het museum in de avonduren bezocht. Duizend gulden nodig voor verbeteringen Uit een onderzoek Is B. en W. van Heem stede gebleken, dat de hygiënische omstan digheden op het woonwagenkamp te wen sen overlaten. Het Is daarom nodig, dat enkele voorzieningen getroffen worden. Zc behoren de toiletten van afsluitdeurcn voor zien te worden. De kosten daarvan bedra gen f 200. Voorts moeten de deuren van de paar- destal hersteld en de glazen bouwstenen van deze stal vernieuwd worden. De hier aan verbonden kosten bedragen f 250. De verharding van het kamp vertoont kuilen, waardoor bij regenachtig weer plassen ontstaan. Deze kuilen dienen te worden opgevuld. De kosten worden ge raamd op f 100. Ten einde te beletten d^t wagens buiten het als woonwagenkamp aangegeven ter rein geplaatst worden, moet op de oude weg, langs de Ringvaart oen stevig afsluit hek geplaatst worden. De kosten van dat hek belopen naar schatting f 300. Ter bevordering van de zindelijkheid van het kamp lijkt het B. en W. gewenst, dat aan de permanente bewoners vuilnisem mers ter beschikking gesteld worden, welke op gezette tijden door de reinigingsdienst geledigd zullen worden. De kosten van deze vuilnisemmers bedragen naar raming f 100.—. B. en W. stellen de raad voor het tref fen van deze voorzieningen, een krediet van rond f 1000.ter beschikking te stellen. Concert in Snaamdnm. De mii7; kver- eniging en harmonie ..Crescendo" uit Snaam- dam zeeft woensdagavond 23 >"ooj cpn con cert in de muziektent on de Wèstkolk te Spaamdam. Het nropramma vermeldt wer ken van Gerard Boedijn, Cornez, Condonnier en Bisselink. DINSDAG 22 MEI Palace: „Zonneschijn boven New York", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Don Camillo contra Peppone", alle leeft., 7 en 9.15 uur Studio „La Strada". 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „The lady killers", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De gevangene van Zenda", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Brigitte", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Schots en scheef", alle leeft., 8 uur. WOENSDAG 23 MEI Minerva: „De Jantjes", 14 jaar, 8.15 uur. Palace: 1013.30 uur. Doorlopende voorstel ling van „Het sprookje van Monaco", „Zon neschijn boven New York", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Don Camillo contra Peppone", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. Studio: „La Strada", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido; „The lady killers". 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De gevangene van Zenda", 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Bri gitte", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Schots en scheef", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Als eerste van de reeks Haarlemse stra ten en wegen die dit jaar door openbare werken onder handen worden genomen is het Staten Bolwerk zover gereed gekomen, dal de rijweg weer voor het verkeer is opengesteld. De weg is niet alleen geas falteerd, maar zij is ook zeven tot twaalf meter verbreed en er zijn parkeerhavens aangelegd, zoals op bovenstaande foto te zien is. De trottoirs .moeten nog afgewerkt worden. De asfalteermachines gaan nu naar Duinoord- en Marnixtraat, waar het wegdek inmiddels opengebroken is om ver- HAARLEM, 9 mei 1956 ONDERTROUWD: 16 mei. C. de Groot en E. M. Hovenier; 19 mei, A. M. Riebeek en H. J. van Maas. GEHUWD: 19 mei, P. J. van Henten en J. C. M. van der Leen; C. Vredeveld en J. J. De Beyser; M. Schneiders en M. Weber. BEVALLEN van een zoon: 18 mei, F. Wals Wesseling; C. C. Q. M. Th. Bogaard—Zwij- sen; G. C. de Vogelvan der Weijden; C. H. van Wonderenvan Deursen; F. Frerichs Korthuys: M. E. de Haasvan de Walle; Ch. M. Chr. RoosjenZonnenberg; 19 mei A. J. KoelemeijOpdam. BEVALLEN van een dochter: 19 mei, M. F. Krouwelsvan Staveren. OVERLEDEN: 17 mei, J. Chr. Asbeek Brusse, 84 j„ Spruitenbosstraat; 18 mei, J. van de Kemp, 52 j„ Gasthuisvest; J. C. Brunott, 72 j„ Wester Bogaardstraat: M. Roeland van Egmo'nd, 71 j„ Smedestraat; S. L. van Musschervan der Aar, 75 j., Timorstraat. volgens naar de Nagtzaamstraat en het Nagtzaamplein te gaan. Onder de Nassauplaan en de Raamvest worden op het ogenblik rioleringswerken uitgevoerd. Wanneer daarna het puinbed voor de fundering van het wegdek vol doende is ingereden zullen ook deze wegen geasfalteerd worden. Het zal dan inmid dels wel nazomer zijn geworden. Tegelij kertijd worden ook op Nassaulaan en Raamvest parkeerhavens aangelegd. Het overige programma staat nog niet vast. Het is voor een belangrijk deel af hankelijk van de mate waarin het water en energiebedrijf personeel beschikbaar heeft om de leidingen te verleggen. Een van de straten die het meeste kans op as faltering maakt is de Timorstraat. HAARLEM EN OMGEVING Been gebroken. Tijdens de voetbalwed strijd Haarlem VVSV IV, die zondag op het Ripperdaterrein aan de Schalkwijkerweg werd gespeeld, epen twee tegenstanders tegelijkertijd op de bal toe. Tengevolge van de botsing is van de 24-jarige L. van der Lu et van VSV het rechteronderbeen gebroken. Hij is per ziekenauto naar het St. Antonius- ziekenhuis te IJmuiden vervoerd. Opbrengst collecte. De collecte voor de sanatoria „Sonnevanck" en „Zonnegloren" bracht in Spaarndam op het bedrag van f 77,65. Jubileum. Op maandag 28 mei hoopt de heer J. L. Heesterbeek, commies C op de af deling Correspondentie en Archief van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord holland te Bloemendaal de dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden bij dit bedrijf in dienst trad. Bij Figee aan het Noorder Buitenspaarne in Haarlem is zaterdag een weinig voor komend jubileum gevierd: het jubileum van de universeel freezer H. H. J. Mertens, die zaterdag juist vijftig jaar bij het Haar lemse bedrijf in dienst was. De plechtig heid. die in een der constructiehallen werd gehouden, werd bijgewoond door de pre sident-commissaris van Figee, dr. ir. W. J. Muller, directie, oud-directie, het gehele personeel en de gepensioneerden uit het bedrijf. De eerste spreker, die het feestpodium beklom - een onderdeel van een zware kraan- was burgemeester O. P. F. M. Cre- mers. Deze zei onder meer, dat wanneer Figee een der belangrijkste steunpilaren van het economische leven van Haarlem is, dit uiteraard in grote mate te danken is aan het werk van de directie, maar toch ook stellig aan het personeel. De burge meester vond het daarom prettig, dat de directie zoveel belangstelling aan dit jubi leum heeft willen wijden. Hij gaf als zijn mening te kennen, dat de jubilaris in die vijftig jaar de gemeen schap op uitstekende wijze heeft gediend en speldde hem tenslotte een koninklijke onderscheiding op. de eremedaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Vervo.lgens sprak de hoofddirecteur, ir. H. Hissink. die het vakmanschap van de heer Mertens prees. „U hebt in grote mate bijgedragen tot de bloei van de fabriek en de roem van de Figee-producten over de gehele wereld". Ook ir. Hissink deelde een medaille uit en wel de verguld zilveren medaille van Figee. Mevrouw Mertens werd verrast met een boeket bloemen. Daarna sprak de voorzitter van de ju bileumcommissie. de heer P. UUee. mede namens de afdeling draaierij. Hij haalde nersoonliike herinneringen op en noemde de heer Mertens een „goud-eerlijk" kame raad. Als jubileumgeschenken bood hij aan een stofzuiger, een porfemonnaie en een portfeuille. Mevrouw Mertens ontving een mand met bloemen. Nadat de jubilaris voor de,hem gebrach te hulde had ■beelankt. kwam velen hem de hand drukken. Nadien werd hij in de directiekamer ontvangen, waar hij een gratificatie' ontving. Zaterdag vierde de heer P. C. A. A. Fenijn, hoofdassistent-sectiechef der belas tingen, zijn veertigjarig ambtsjubileum. Tér gelegenheid van dit feit werd de jubi laris, in tegenwoordigheid van zijn echt genote en kinderen, door superieuren en collega's gehuldigd. Nadat de hoofdassistent, de heer M. Putzes, de jubilaris had binnengeleid en deze door de hoofdassistent J. Jaspers was toegesproken richtte het hoofd van de Inspectie, de heer P. H. Pesman, zich tot de heer Fenijn. Hij prees de heer Fenijn als een krachtig chef. dié ook veel gevoel voor humor heeft en zijn ondergeschikten een warm hart toedraagt. Namens de staats secretaris van Financiën overhandigde de spreker de jubilaris een gratificatie onder couvert. Hierna sprak de hoofdontvanger der be- lastigen, de heer H. IJ Visser, die namens het ontvangkantoor feliciteerde en ge waagde van het prettige contact met. de heer Fenijn als chef van de deurwaarders. Hierbij sloot zich de ontvanger van de Invoerrechten en Accijnzen, de heer F. Driessens, aan. Namens de ambtenaren spraken de heren A. Eskes en J. H. L. Meissen hun chef toe. Vervolgens voerden de heren J. P. Don ken. chef van het secretariaat der Inspectie en R. N. Busser, controleur van de grond belasting het woord: de laatste tevens na mens de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel - groep rijksbe lastingen. alsmede de heer B. van Soest oud hoofdassistent-sectiechef te Amsterdam Ook van de afdeling Fiscale Recherche te Utrecht kwamen gelukwensen bij monde van de heer Hummelen en tenslotte van de zijde van de ontspanningsvereniging OVRA door de hoofdcontroleur W. C. de Groot. Hierna bedankte de heer Fenijn alle sprekers voor hun woorden en de daarbij aangeboden cadeaus, waarbij hij nog enige interessante gebeurtenissen uit zijn loop baan releveerde. Later op de dag was et- een gezellig samenzijn met de naaste mede werkers ten huize van de jubilaris. Verdronken. Op Eerste Pinksterdag des middags is uit het. kanaal AlmeloNordhorn het stoffelijk overschot opgehaald van de 31- jarigc landbouwerszoon H. B. Steenhof, die vrijdagavond te water is geraakt en ver dronken. ADVERTENTIE I Attentie I Sturmey Archer Gears Holland N.V. is nul I gevestigd Nassaukade 387, Amsterdam, zodat een vlotte service voor dit beroemde fabrikaat In heel Nederland verzekerd. ADVERTENTIE Zorgen, nervositeit, haast - kortom: Alles wat het leven zo druk maakt kan evenals op andere organen een funeste invloed op het haar hebben! Dun, dof, dor haar moet helaas maar al te vaak hieraan worden toegeschreven. Pas dus op! Het kan U Uw haar kosten*. Bestrijd het kwaad - letterlijk - tot in de wortel. Zorg er bijtijds voor het kwaad letterlijk tot in de wortel te bestrijden. Alleen een behandeling, die zó diep door dringt kan uitkomst brengen. Het beste, dat de wetenschap u thans biedt is panthénol, dat uitsluitend wordt vervaardigd door F. Hoffmann-La Roche Cie, Bazel. Dit Panthénol wordt door zijn bijzondere vorm makkelijk in de hoofdhuid opgenomen en kan daardoor metterdaad in de haarwortels zijn heil zame werking beginnen. Alléén Pantène bevat panthénol. Masseer er Uw hoofd huid dagelijks mee-en houd het vol! PANTÈNE bestrijdt roos en haaruitval, bevordert hernieuwde groei van gezond, mooi baar en houdt het fris en geurig. Het enige diepioerkende haarpreparaat Speciaal voor wit en grijs haar is er panténe-bleu Vraag Uw kapper om een Pantène Friction Vanaf f 3.75 Grote flessen f 5.75 ALLARD IMPORT 6249 11,5 16 dagbladen 1956 OEN HAAG Vandaag is het feest in de Da Costa kweekschool, de Opleidingsschool voor On derwijzers en Onderwijzeressen, thans ge vestigd aan de Koepellaan 8 te Bloemen daal. Op 1 mei was het namelijk veertig jaar geleden dat deze school haar poorten open de, aanvankelijk in een gebouw aan de Zijlweg te Haarlem. Later werd de school gehuisvest aan het Nassauplein 3. Al spoe dig kwam de school met de heer O. A. Houwen als directeur tot bloei. Het doel der school is jongelieden op te leiden lot onderwijzers en onderwijzeressen die er naar streven het onderwijs en de opvoe ding te baseren op de bijbel. De cursus, in het begin vierjarig, was driejarig geworden om zodoende een betere aansluiting te ver krijgen op de MULO-scholen en de drie eerste jaren van de HBS. Voortaan werd een leerling op vijftienjarige, leeftijd tot deze opleidingsschool toegelaten. Wegens het bereiken van de. pensioen gerechtigde leeftijd verliet de heer Hou wen in 1939 de school en werd opgevolgd door de tegenwoordige directeur, drs.. D. Fokkema Korte tijd voor de oorlog waren er be zuinigingsmaatregelen getroffen, die leid den tot een toename van het aantal leer lingen per klasse op de lagere scholen met als gevolg grote werkloosheid onder het onderwijzend personeel. Dientengevolge meldden zich veel minder jonge mensen aan voor de kweekscholen. Parallelklassen genoten geen subsidie meer en het aantal leerlingen daalde tot zestig, verdeeld over drie leerjaren. In de jaren 19421945 werd de school door de inhouding der rijkssubsidie door de Duitsgezinde regering gesloten. Alleen de opleiding voor de hoofdakte ging door, hoewel ook in een ander gebouw. De leer lingen vertrokken naar andere scholen, 'iet gebouw aan het Nassauplein ging in andere handen over en de Gestapo vestigde er zijn zetel Na de bevrijding werd de onderwijzers opleiding opnieuw ter hand genomen, aan vankelijk met slechts twintig leerlingen en in hoofdzaak met de vroegere leraren. Het oude gebouw kwam niet meer beschikbaar en na enige maanden gastvrijheid genoten te hebben in de school aan de Bakenesser- gracht, verhuisde men naar het fraaie landhuis aan de Koepellaan 2 in Bloemen daal. Elet aantal leerlingen nam snel toe. Met tekort aan onderwijzers heeft men nog steeds te kampen. De salariëring is Zaterdagmiddag omstreeks vier uur heeft heeft er een brandje gewoed in een schuur tje op een stuk land naast de Algemene Begraafplaats aan de Slaperdijk, tenge volge waarvan ongeveer 2000 kg. hooi en stro alsmede de rieten kop van de schuur verbrand is. Het houtwerk werd aangetast. De brand is ontstaan doordat in de on middellijke omgeving van de schuur enige volkstuinders bezig waren tuinafval te verbranden. Toen de wind plotseling draai de, woeien enige vonken over, die het rie ten dak in brand zetten. Eerst hebben om standers nog getracht zelf de brand te blus sen, maar aangezien dit onbegonnen werk bleek, is de brandweer gewaarschuwd, die spoedig na aankomst het vuur meester was. De eigenaar was tegen brand verze kerd. Tijdens een korte receptie, vond het of-1 ficiële afscheid plaats van de bootsman der K. R. en Z. V. Het Spaarne, de heer A. Bak ker. Dé secretaris der vereniging, de heer v. d. Berg, wees op de zeer belangrijke plaats die de heer Bakker in de loop der zeventien jaren, die hij in dienst van Het Spaarne, heeft doorgebractht, in de vereniging is gaan innemen. Hij herinnerde ook aan het werk dat de heer Bakker gedurende de bezetting heeft verricht; vele jongelieden vonden via hem de weg „naar de polder". Als teken van dank van alle leden en ook oud-leden van de roei-vereniging werden de afscheidnemende bootsman enkele pas sende geschenken overhandigd, waarbij de overtuiging werd uitgesproken dat Het Spaarne hem zeer zal missen. De heer Bak ker dankte de aanwezigen en verzekerde dat hij Het Spaarne een warm hart zal blijven toedragen. echter de laatste jaren aanzienlijk ver beterd In de zomer van 1953 werd de mid delbare Meisjesschool „Plet Kopje" een af deling van het Kennemer Lyceum. Het ge bouw aan de Koepellaan 8 kwam hierdoor vrij. Het bestuur van de Da Costakweek school. kocht dit pand aan en thans is de school daar gevestigd. Op het ogenblik bedraagt het aantal leerlingen honderdzevenenveertig, verdeeld over acht klassen. Er zijn twintig leraren aan deze school verbonden. Met ingang van de volgende cursus zal de opleiding vijfjarig worden, teneinde volledige be voegdheid te verkrijgen en de heer Fokke ma verwacht dat het leerlingental dan de honderdzestig zal bereiken. Howel de feitelijke jubileumdatum 1 mei 1956 was, wordt het feest vandaag, groten deels in hét schoolgebouw, gevierd. Vanochtend is er eerst een oud-leer lingenreünie, gevolgd door een gemeen schappelijke broodmaaltijd en daarna is er een receptie. Dit alles geschiedt aan de Koepellaan 8. Het schoolbestuur, de directeur, docenten en genodigden gaan na de receptie naar Heemstede om zich in het Verversingshuis „Groenendaal" aan een maaltijd te ver enigen. Tot besluit van deze herdenking van het veertigjarig bestaan is er dan een feestavond in het Minerva Theater. De Harmonie „Kunstkring-Apollo", wel ke vereniging in het kader van de actie „Pak Aan" op 1 januari van dit jaar ont staan is door een fusie van de muziekver enigingen „Apollo" en „Kunstkring", heeft onder leiding van de dirigent P. Wit op een nationaal muziekconcours, gehouden te Zeist op Tweede Pinksterdag, haar eerste succes geboekt, door twee eerste prijzen te behalen en wel een eerste prijs in de marswedstrijd met 93 punten en een eerste prijs in de Ére-afdeling Harmonie met 320 punten. Gezien de nog zeer korte bestaanstijd van deze muziekvereniging is dit wel een zeer verdienstelijk resultaat, behaald in de op één na hoogste afdeling. Ten behoeve van de elektriciteitsvoor ziening van de op het industrieterrein nabij de Cloostei-weg in Heemstede te stichten bedrijfsgebouwen is uitbreiding van het kabelnet van het elektriciteitsbedrijf nood zakelijk. Tevens zal het industrieterrein van verlichting behoren te worden voor zien. Met een en ander zal een bedrag van 26.000,gemoeid zijn. Ook zal er op het industrieterrein een transformatorstation met hoog- en laag- spanningsruimte moeten komen. Indien mogelijk zouden B. en W. dit station willen onderbrengen in een der op het terrein te stichten geboüwen. Hierover zal de raad eerlang een voorstel bereiken. ■3-3 ir, Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Sqheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Vrijdag 93% 95l:'/i„ 289% 362 258 358 468 328 336 200 431 314 830 818% 104% 199% 200 320 126 141% 247% 216 221 220 80% 155% 58 43 86 45% Openings koersen 93% 95"7is 285 360 255 358 468 328 324 200% 421 316 810 800 104% 198 198% 320 124 142 247% 206% 221 220 78 157 56 42% 85 43%

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9