Weer legio harde woorden, maar slechts magere resultaten Zwervergleed in Spaarne JAARS PRIJZEN Keukenhof te Lisse heeft reeds meer dan half miljoen bezoekers „Dierenbescherming" vergaderde Oppositie behaalde nochtans een morele overwinning Belangwekkend cellorecital 7 Geen notulen „Geen jaarverslagmaar tendentieus stuk Burgerlijke Stand van Bloemendaal Burgerlijke Stand van Heemstede De asielkwestie Vergadering gesloten en weer heropend Waar bleven de dieren Ex-asielbeheerder verdedigt zich Motie van wantrouwen RIJ PM A45^;1' Nederland had op 1 april 10.851.797 inwoners Zeewaardig motorjacht van Werf Van Opzeeland gruisvrije maat-antraciet Kunstmaand Het verongelukken van de drie Thunderstreaks „Metro" naar Schiphol? Griekse smokkelaar van marihuana veroordeeld Het crickettoernooi voor scholieren DONDERDAG 24 MEI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gisteravond is in De Leeuwerik de algemene vergadering van de nu al jarenlang door conflicten verdeelde „Vereniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken" gehouden en opnieuw was vrijwel het enige resultaat dat de partijen het bestuur met zijn aanhang en de diverse oppositiegroepen nog scherper tegenover elkaar zijn komen te staan dan tevoren. Meer dan vier uur lang heeft men elkaar wederzijds de heftigste verwijten en beschuldigingen in het gezicht geslingerd, hetgeen zoveel verbittering in de stemming bracht dat de enkele positieve voorstellen om tot oplossing van de controversen te komen, in een chaotisch'tumult ondergingen. het bestuur kwam", zo onthulde zij, „wa ren er ongeveer 3350 leden. Op de leden lijst, die wij later kregen, waren er slechts 3100 te vinden; er moeten dus 2 a 300 be dankjes geweest zijn". Mr..Boers antwoordde dat het aantal be dankjes zeer minimaal geweest is, maar noemde ondanks herhaald aandringen, geen Reeds direct na de opening van de bij eenkomst ontstond er enig rumoer naar aanleiding van een tweetal voorstellen van orde, waarin een aantal leden verzocht om een wijziging van de agenda die door het bestuur was vastgesteld. Met name wens ten de indieners, dat ook de notulen der drie vorige vergaderingen aan de agenda zouden worden toegevoegd, terwijl zij voorts de jaarstukken behandeld wilden zien vóór de punten „maatregelen tot fi naal herstel van de rust in de vereniging" en „verkiezing van bestuursleden". Na voorlezing van deze moties zei de voorzit ter, mr. W. Boers, dat hij niet bereid was, toevoegingen aan de agenda in stemming te brengen; wel echter de gewenste volgorde wijziging. Het punt notulen had het be stuur niet opgevoerd, omdat de ervaring geleerd heeft, dat de behandeling daarvan zeer veel tijd vergt, zo zei hij. Een der op posanten, de heer D. H. C. J. van Ooster hout. repliceerde daarop met de vraag: „Hebt u eigenlijk wel notulen van de vori ge vergaderingen?" waarop mr. Boers geen antwoord gaf. Diverse leden bepleitten eveneens met na druk de wenselijkheid om de notulen op te voeren, maar mr. Boers bleef op zijn stuk staan en bracht tenslotte alleen het voorstel tot volgorde-verandering in stem ming. Deze leverde 64 stemmen vóór en 57 tegen de voorgestelde agenda-wijziging op, het eerste succesje dat de oppositie in lan ge tijd tegen het bestuur vermocht te boe ken. Daardoor konden de jaarstukken het eerst ter tafel komen en al direct bleek daarbij, dat er vele bezwaren waren tegen het onlangs ook door Haarlems Dagblad ge publiceerde jaarverslag over 1955. Vele sprekers en spreeksters wraakten de pas sages in dit verslag waarin gerept wordt over „het prettige verloop van de bespre kingen met de dierenartsen", over de „goe de samenwerking met de propaganda-com- missie", (waarvoor onlangs zeven leden hebben bedankt), en over het uittreden van twe^ bestuursleden, mevrouw J. C. Strube-Langendonck en de heer D. J. H. Dreu, omtrent wier heengaan geen enkele motivering gegeven werd. Nog feller was de critiek van de heer Van Oosterhout die letterlijk zeide: „Dit is geen objectief jaar verslag maar een tendentieus stuk, waarin het bestuur zijn gal uitspuwt tegenover hen die zo brutaal waren, het met dit be stuur oneens te zijn. Het is makkelijk de schuld van alle onrust op de oppositie te schuiven in een jaarverslag, maar met evenveel of misschien wel meer recht zou de vergadering kunnen stellen dat alle schuld bij het bestuur ligt. Wij hebben trouwens onze beschuldigingen tegen dit bestuur al op vorige vergaderingen met feiten geboekstaafd zonder dat deze be wijzen van achter de bestuurstafel zelfs maar tegengesproken zijn". Hij adviseerde de vergadering daarom, dit jaarverslag niet te accepteren. Mevrouw Strebe-Langendonck kapittel de een uitspraak van mr. Boers als zouden er in 1955 slechts twee a drie leden van de vereniging bedankt hebben. „Toen ik in ADVERTENTIE GEBOORTEN; C. M. de Rover—Bartels, z.; M. A. van Buuren—Bakker d.; J. M. van der RaadMense z. ONDERTROUWD: L. Hoekstra en J. A. Methorst; Y. Roosjen en H. J. Wilgenkamp; J. W. M. Herbermann en J. E. C. Eichholtz; GEHUWD: G. M. Hoes en J. M. Th. Faase; M. E. van Nieuwkuyk en P. Horsmeier; A. Scheffers en J. J. van Meeteren; F. Belantran de Rozari en J. E. Graauwmans. OVERLEDEN: J. Beets, 77 j.; Wed. C. BierenbroodspotLedegang, 80 j.; F. C. Lotte, 70 j.; J. van Gulden, 80 j.; J. W. Bak ker, 89 j.; Wed. C. W. van der EistLands heer, 81 j.; Mej. J. voor de Wind, 83 j. GEBOREN Hendrikus Simon Johannes Theodorus. z. van H. Fokker en C. J. van Honschoten; Maria Louise Mathilde. d. van H. P. M. Peeperkorn en A. J. M. Voss; El vira Anna, dr. van E. J. Poggemeier en E. Jonker. ONDERTROUWD G. J. Boll en D. M. Weerman; A. Driessen en N. Tiggelman; M. Pot en M. C. Smink; J. J. Duindam en C. P. J. Kaptijn; C. J. Spoor en C. A. A. I-Iageman. GETROUWD D. Aarlsen en L. G. van Rooijen; A. Kees en B. Baints; A. Vogels en M. van Deventer;1 J. C. J. M. van Kempen en A. T. Tollenaar; C. J. Riemstra en K. T. van Gruting; C. K. H. Heidweiller en C. C. Bert; L. G. Kroon en A. Spaan; W. van Dapperen en O. Ballot; J. G. van Walsem en I. M. Fischbein: J. A. van Assema en G. L. M. van der Meer; A. van Haeringen en H. J. A. Lippe. OVERLEDEN G. J. Beltman, 5 jr., Ach terweg 5; H. B. F. M. Neeteson, 82 jr., Wip perplein 18 a. getallen. Uitgebreid en heftig werd er ook gedis cussieerd over de affaire-mevrouw Rech- steiner, die zoals men weet destijds per brochure door het bestuur beschuldigd is van wanbeheer der asielzaken. Tot een cli max kwamen de verhitte gemoederen echter toen een der leden, via de zaak- Rechsteiner, ook de „aanklacht wegens massamoord" tegen de voormalige asielbe heerder, de heer S. Weiland, aansneed. Men zal zich herinneren dat deze laatste, een dag voor de te elfder uur uitgestel de vergadering van 28 maart blijkens een communiqué van het bestuur aan de pers, bij de Justitie was aangeklaagd ter zake van het zonder voorkennis van dit bestuur of van een dierenarts afmaken van honden en katten in het asiel der ver eniging aan de Ridderstraat. Toen de heer Boers op een desbetreffen de vraag uit de vergadering meedeelde dat deze klacht tegen de heer Weiland nog aanhangig is, werd hij door deze laatste op uiterst felle toon onderbroken met de opmerking: „Dat is een leugen! U weet dat de zaak niet bij de Justitie aanhangig is!" Mr. Boers: „Ik ontneem u het woord". De heer Weiland: „Dat doet u niet u zult mij gelegenheid geven mij tegen deze onware beschuldigingen te verdedigen!" Mr. Boers: „Dit is geen toon om te dis cussiëren. Als u zo doorgaat sluit ik de ver gadering". Deze mededeling werd met luid gejoel van „Jungschlager-mcthoden!", „Onmoge lijk!" „Dat gaat niet in een democratie!", ontvangen. Toen het gerucht enigermate verstomd was, sloot de voorzitter nochtans met een forse hamerslag de vergadering en begon aanstalten te maken om heen te gaan. Na veel geharrewar werd hij tenslotte overreed zijn plaats aan de bestuurstafel weer in te nemen en de bijeenkomst te her openen. Daar hij evenwel door de heer Weiland persoonlijk was aangevallen, ver klaar^" Mi de leiding van de vergadering niet verder te kunnen waarnemen en deze te willen overdragen aan mr. Vosselman Opnieuw luide protesten uit de vergade ring met kreten als ..Geen vrienden van het bestuur en van de royementscommis sie!" „Wij wensen een strikt neutrale en on partijdige figuur van buiten de vereni ging", verklaarde de heer Honing, die ont hulde. dat hij de Haarlemse kantonrechter mr. Raedt bereid gevonden had, de Dieren bescherming „uit de modder te helpen". Op deze suggestie werd echter aan de bestuurstafel niet gereageerd. Inplaats daarvan hield mr. Vosselman een korte toespraak, waarin hij verklaarde geen sup porter van het bestuur te zijn, doch alleen een persoonlijk vriend van mr. Stomps de voorzitter der royementscommissie.. Hier evenwel sta ik zo neutraal als 't maar kan en als neutrale figuur ben ik bereid, de leiding van deze vergadering over te nemen, als gij allen het daarmee eens zijt". Het heftige „Nee! nec!"-geroep dat hier op volgde was niet mis te verstaan. Toen echter mr. Boers voorstelde, de vice-voor- zitter, de heer E. D. des Boufrie, met de leiding te belasten, ging men daarmee stil zwijgend akkoord. De heer Des Boufrie deed daarna een beroep op allen om verder alleen rustig, zakelijk en fatsoenlijk te discussiëren en aanvankelijk hadden de verdere besprekin gen dan ook een kalm en ordelijk verloop. De heer Van Brouwershaven deed een for meel voorstel een neutrale commissie van drie in te stellen met mr. Raedt als voorzitter om alle hangende geschillen binnen een termijn van enkele maanden tot: een oplossing te brengen. Hij zou voorts gaarne vernemen waarom mevrouw Strebe, de heer Dreu en me vrouw Hillinga uit het bestuur waren ge treden en sprak er tenslotte ten aanzien van de kwestie-Weiland zijn verwondering over uit, hoe deze in het jaarverslag he melhoog geprezen asielbeheerder één dag voor de vergaderingsdatum van maart j.l. plotseling als een massa-moordenaar van dieren de woestijn ingestuurd kon wor den. De heer Des Boufrie antwoordde dat hel voorstel tot benoemnig van een neutrale commissie na behandeling van de agenda punten aan de orde zou komen. De drie uitgetreden bestuursleden waren zonder enige verklaring weggelopen (hetgeen al thans mevrouw Strebe met klem weer sprak) en de kwestie-Weiland beschouw de hij, althans bij de discussie over het jaarverslag als afgedaan. „Maar in dat jaarverslag staat, dat er heel weinig dieren zijn afgemaakt", zo pa reerde een ander lid. de heer Wilkens. „Hoe verklaart u dan dat er tegelijk een aanklacht wordt ingediend tegen Weiland wegens het nodeloos doden van katten en honden in ons asyl?" De heer Des Boufrie: „U hebt van A tot Z gelijk, maar u kunt het bestuur niet de schuld geven als het personeel (in casu de heer Weiland) zijn plicht verzaakt. Vol gens de boeken zijn in 1950 aan katten in gekomen 890, en uitgegaan 340 stuks waar is de rest gebleven?" Stemmen uit de vergadering: „Afge maakt!" Voorzitter: „Honden ontvingen wij er 590, slechts 240 verlieten het asiel. De rest?" Gemompel: „Afgemaakt!" Voorzitter: „Het bestuur heeft alles ge daan om dit te voorkomen en uitsluitend te laten afmaken op advies van een die renarts. Als het personeel zich daaraan niet houdt, is het bestuur wel aansprake lijk, maar men kan het niet de schuld geven". De heer Wilkens: „Waarom geeft u deze cijfers nu pas en niet in het jaarverslag? Had het asielpersoneel en de dierenvoor- raad dan elke week laten controleren". Voorzitter: „Eén bestuurslid (de afgetre den mevrouw Hillinga - red.) heeft steeds de asielzaken behartigd (geroep, „afschuif systeem!"). De heer Wilkens: .Kennelijk heeft het bestuur althans administratief gefaald. Waarom blijft u toch zo stijfhoofdig zitten en stelt ge uw mandaat niet beschikbaar?" Vervolgens kreeg de heer Weiland het woord, die ten stelligste ontkende dat hij ooit een hond of kat had afgemaakt zon der voorkennis van het bestuur; alleen in één noodgeval, waarvoor henn trouwens volmacht gegeven was. Op dat éne geval had de voorzitter zijn aanklacht van 28 maart tegen hem, Weiland, gegrond. Wat de poesen betreft daarvan kan volgens de heer Weiland de dierenarts getuigen, die elke week met zijn assistenten zo'n 14 a 15 katten afmaakte. Hij bezwoer onder ede dat alle legen hem ingebrachte beschuldi gingen onjuist waren. „Ik weet dat er aan de aanklacht van mr. Boers tegen mij door de Justitie geen gevolg gegeven zal wor den", zo vertelde hij, en mr. Boers weet dat zelf ook; hij durft het alleen niet te er kennen ten overstaan van deze vergade ring. Trouwens, hij en de vice-voorzitter, die in feite de hele vereniging als dicta toren regeren, hebben mij nog meer aan gedaan: ik moest binnen 24 uur het asiel en mijn woning verlaten, doch in een ci viele vordering heeft de Justitie deze eis afgewezen, en mocht ik blijven tot 1 juni. Op dit punt probeerde de heer Des Bou frie de heer Weiland het woord te ont nemen, maar deze liet zich niet het zwij gen opleggen. „Men heeft mij aangetast in mijn eer en goede naam", zo besloot hij, „en nu vraag ik van dit bestuur een vol ledige rehabilitatie!" Onder grote bijval deed de heer Schou ten, een der uitgetreden leden van de pro- pagandacommissie, een beroep op de ver gadering, deze aanklacht jegens de ex- asielbeheerder niet te nemen. „Voor Wei land", zo zei hij, „ga ik door het vuur. On der zijn beheer was het asiel smetteloos, nadat hij verdwenen was, kwamen de die ren er om in het vuil". Bij dit betoog kreeg hij levendige steun van mevrouw Rech- steiner. Nadat men nog geruime tijd geredeka veld had over de asielkwestie, stelde de voorzitter om tien minuten vóór midder nacht voor, de vergadering te beëindigen, aangezien er geen nachtpermissie was aan gevraagd. Dit lokte verwoede protesten uit van een aantal oppositieleden, die staande de vergadering een motie van wantrou wen tegen het bestuur hadden ingediend. De voorzitter antwoordde, dat deze mo tie geen voorrang had boven de punten van orde. waarop de heer Van Oosterhout hem onder groot rumoer toevoegde: „U bent bang voor uw zetel!" „Vraagt u de vergadering dan of ze ak koord gaat met de instelling van een neu trale commissie van onderzoek, zoals hier is voorgesteld", probeerde de heer Van Brouwershaven, maar ook deze suggestie werd door voorzitter Des Boufrie afgewim peld. „Een voorstel van zo vérgaande strekking moet eerst in de boezem van het bestuur bekeken worden", was zijn com mentaar, „en nu moet ik tot mijn spijt de vergadering sluiten!" Met voorbijgaan van hèt gehele bestuur riep de heer Van Oosterhout de vergader den toe: „Wie uwer is vóór de motie van wantrouwen tegen dit bestuur?" En met volle borst antwoordde de over grote meerderheid der aanwezgien: „Ja, ja!" Daarmee kwam het einde van de zoveelste onvoltooide vergadering der Haarlemse Dierenbescher ming, een vergadering die even emotioneel als resultaatloos was, maar die althans dit heeft aange toond, dat de oppositie ten opzichte van de militante supporters van het bestuur, vergeleken bij vorige bijeenkomsten, aanmerkelijk aan kracht en invloed gewonnen heeft. Verder dan de behandeling van het jaarverslag is men echter met dat al niet gekomen. Wel een pover resultaat van vier uur vergaderen. ADVERTENTIE Rio Grandelaan 55, Overveen, Tel. 24588 ZIEKTEVERZEKERING Het aantal inwoners van Nederland be droeg op 1 april van dit jaar 10.851.797. Dit wordt meegedeeld in het statistisch bul letin van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. Dit bureau heeft ook berekend dat in de periode van 1 januari tot en met 31 maart van dit jaar in Nederland 16.118 huwelijken werden gesloten, 59.075 kinde ren levend werden geboren, 25.075 per sonen overleden, 10.803 personen zich in Nederland vestigden en 14.199 uit Neder land emigreerden. 99 Op de werf van de heer J. van Opzee land in Zuid-Schalkwijk aan het Spaarne stond woensdagmiddag een fraai vaartuigje op stapel, dat als ontwerp en als werkstuk uniek was voor deze werf: een zeewaardig motor-zeiljacht, dat gebouwd werd in op dracht van een Amerikaanse grootindus trieel, R. G. Allen te Boston. De supervisie bij de bouw werd toevertrouwd aan de Aalsmeerse jachtconstructeur II. Kersken. Uiterlijke kenmerken van zeewaardigheid, die een vaartuig als dit onderscheiden van andere watersportschepen, zijn er behalve de diepe kiel niet veel. Maar toch is de boot volkomen anders geconstrueerd. De zwaartepunten liggen anders en omdat het schip zowel door een 25 pk-motor als met zeilen van samen 40 vierkante meter moet kunnen worden aangedreven moest hier het meest ideale compromis tussen zeil- en motorboot worden nagestreefd. De „Zwerver", zoals het scheepje heet - dat voorbestemd is voor lange tochten langs Amérika's Oostkust - werd te water gela ten door mevrouw M. A. G. Bos-Diekerhof, de echtgenote van de zaakwaarnemer van de heer Allen in Nederland, nadat de su pervisor enige inleidende woorden had ge sproken. Zij doopte het vaartuig met een fles champagne, waarna het op een lorrie van de helling gleed, de „Stars ander stri pes" wapperend van de achtersteven. Het motorzeiljacht is reeds geheel afgewerkt ADVERTENTIE Het recital, dat woensdagavond in de Bachzaal werd gegeven door de cellist Rei- nier Bresser en de pianist Johan van den Boogert, was er een dat door de pro grammakeuze tot de manifestaties van de Amsterdamse Kunstmaand mag gerekend worden, welke dit „festival voor smalle beurzen" terecht sympathiek maken. Men werd geconfronteerd met composities die men zelden of nooit te horen krijgt. Een dezer was de Sonate voor violoncel en piano van Matthijs Vermeulen, uit 1918, een jeugdwerk van iemand, die op een belangrijk keerpunt van de tijd op de barricaden wenste te staan om de heilige huisjes van de vorige generatie te besto ken. De tweedelige cellosonate toont aan, dat de jonge componist toegerust was met een zeldzame aanleg als vinder van nieuwe melodische vormen. Zijn lyriek is door gaans verrassend van poëtische sfeer. Daarin lijkt mij dan ook de kracht van de jeugdige Vermeulen te schuilen, meer dan in het handwerk dat soms in een weinig overtuigend experiment vervalt. Maar wat men er aan systeem in mist. wordt vergoed door een natuurlijke aandrang vol mogelijkheden. Tenslotte bleek deze cello sonate een boeiend geval. Dan was er de Sonate in g voor cello en klavier van Bach, die zelden in het publiek gespeeld wordt, wat ook het lot is van een Andantino van Mozart, dat ik in het geheel niet kende. Voorts werd onze aan dacht geboeid door het tweedelige stuk „Pohadka" (sprookje) van Leós Janatsjek, waarin de Tsjechische componist, naast zeldzame effecten van instrumentale be handeling, de lyrische mildheid van zijn landaard tot gelding laat komen. Tenslotte werden wij vergast op de Cello sonate van Debussy, dit eigenaardige werk uit de laatste periode van de Franse mees ter, toen hij onder zijn naam „musicien frangais" schreef, als een eretitel waar hij recht op had en waar hij ten aanzien van de Duitse bezetters op zijn manier mee pronkte. De cellosonate is een excentriek werk. Maar hoe caprieus dan ook en hoe geladen met ironie en zelfspot, het is een wonder van evenwicht en van doelmatig heid. Debussy's vakmanschap bleek, zon der gevaar voor overdrijving of ontsporing, zijn fantasie de vrije toom te kunnen laten. Deze gebondenheid openbaart zich in strenge vormschema's en in het feilloze ef fect van de klankcombinaties. Dit ingenieuze en hoge eisen stellende programma werd door Reinier Bresser en Johan van den Boogert op magistrale wijze ten gehore gebracht. JOS. DE KLERK en van alle inwendige accommodatie voor zien, een frigidaire incluis. Op 30 mei moet de „Zwerver" in Rot terdam zijn en dan gaat zij als deklast aan boord van de „Black Keron" van de Black Diamond-lijn. De Luchtmachtvoorlichtingsdienst deelt mede: „De Koninklijke Luchtmacht kan, alvorens het onderzoek inzake de jacht vliegtuigen op Volkel, die door de vliegers moesten worden verlaten, is voltooid, geen nadere mededelingen doen, daar onder andere ook menselijke factoren hierbij een rol hebben gespeeld. Wel kan de Koninklij ke Luchtmacht verklaren, dat er geen aan leiding bestaat, de vluchten met de F 84 F Thunderstreak vliegtuigen, geen voortgang te doen vinden. Amerikaanse en Neder landse vliegers hebben met dit type vlieg tuig respectievelijk reeds een jaar en een half jaar met de aanwezige radionavigato- rische hulpmiddelen, ervaring opgedaan, zonder dat er van moeilijkheden sprake is geweest". In de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad van Nieuwer Amstel zal een voorstel aan de orde komen om een bedrag van f 8000 beschikbaar te stellen voor het verrichten van een verkeersonderzoek. B. en W. zeggen in een begeleidend schrij ven: „In verband met de groeiende moei lijkheden is het nodig de mogelijke aanleg van een beter aan de omstandigheden aan gepaste verkeersverbinding Amsterdam- Schiphol met lokale aftakkingen van en naar Nieuwer Amstel in studie te nemen". Nader vernemen wij, dat in dit onder zoek een studie zal worden betrokken naar de mogelijkheid van een (gedeelte lijke) verbinding met Schiphol door mid del van een ondergrondse. Het Nederland se Verkeersinstituut te 's Gravenhage zal, eventueel, dit onderzoek verrichten. De 28-jarige Griekse zeeman, die veer tien dagen geleden voor het gerechtshof in Den Haag terechtstond terzake van het smokkelen van verdovende middelen, is veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden met aftrek. De procureur- generaal had bevestiging geëist van het vonnis van de Rotterdamse rechtbank een half jaar gevangenisstraf waartoe de verdachte was veroordeeld omdat hij een hoeveelheid Indische hennep in Rot terdam had ingevoerd. Dinsdag werd het goed geslaagde cricket- toernooi voor scholieren besloten met de winnaars- en verliezersronden. De uitslagen waren: Poule A: HBS A 2Mendel College: ge wonnen door HBS A met 12 runs. HBS A 71, F. Kamerling 21, H. Hanemaaye-r 24. Men del College 58, R. Randag 14, H. v. Alphen 11. Lorentz Lyc. 2HBS B 2: gewonnen door HBS B met 12 runs. HBS B 30, R. Stroeker 512. Lorentz Lyceum 18, E. Brongersma 7—7. Poule B: Jac. P. Thijssc Lyc. 2Combina tie-elftal 2: gewonnen door het combinatie elftal met 20 runs. Jac. P. Thijsse Lyc. 30, F. de Jong 10. K. Beets 1—13, L. Steffelaar 59, P. de Wijn 15. Combinatie elftal 50/6, H. de Jong 12. L. Steffelaar 11, B. Vermeer 13 n.o., F. v. Asperen 419, A. v. d. Bos 15, N. Leyer 10. Coomhert Lyc. 2Kennemer Lyc.: ge wonnen door Coornhert Lyc. met 6 runs. Coornhert Lyc. 49, E. Diets 16. W. Heringa 411, T. Venker 314. Kennemer Lyc. 43, P. Elias 14. W. Wiersma 215, L. Steffelaar 18, R. Heideman 517. Poule C: Lorentz Lyc 1Triniteits Lyc.: gewonnen door Lorentz Lyc. met 23 runs. Lorentz Lyc. 56/8. D. Rigbers 10, M. Vissers 12, E. Feltmann 21, H. Vermeulen 3—15, J. Olsthoorn 2—16, H. Bergé 318. Triniteits Lyc. 28, M. Vissers 47, E. Feltmann 611. HartenlustsclioolCombinatie elftal 1: ge wonnen door Harten!ustschool met 33 runs. Har ten 1 u stsc hooi 85/7, Ph. Schouw 49, M. Vissers 13, S. de Jong 340. J. Olsthoorn 122, P. de Jong 37. Combinatie elftal 52, S. de Jong 14, J. Olsthoorn 16, R. v. d. Burg 10. Ph. Schouw 128. E. Feltmann 415, M. Vissers 45. H. Rigbers 10. Poule D: Chr. Maunix Lyc. 1Chr. Marnix Lyc. 2: gewonnen door Chr. Marnix Lyc. 1 met 45 runs. Chr. Marnix Lyc. 1 100, R. v. d. Stadt 10. S. de Jong 23. R. Onstein 35, O. v. Lennep 532, P. Doelwijt 348. Chr. Marnix Lyc. 2 55, R. v. d. Burg 20. O. v. Lennep 15, S. de Jong 54, P. v. Steenwijk 1—7, R. v. d. Stadt 1—13. HBS A 1—HBS B 1: gewonnen door HBS A met 7 runs. HBS A 50/8, L. Vreeken 19, H. v. d. Mey 411, L. v. d. Mey 26, J. Kersten 1—2, HBS B 43. R. v. d. Hoek 17 n. o., L. Vreeken 56, A. de Vries 24, F. v. Buchem 110, F. Stubenitsky 11. Poule E: Jac. P. Thijsse Lyc. 1Coorn hert Lyc. 1: gewonnen door Jac. P. Thijsse Lyc. met 51 runs. Coornhert Lyc. 16, G. Pliester 10, W. Reinders 36, P. Dodd 55, Jac. P. Thijsse Lyc. 67, A. J. Leyer 21, S. Post 2—1, A. Kok 2—4, L. Landrée 3—15, H. Frijns 215. Kennemer Lyc. 1Bronsteeschool: ge wonnen door Bronsteeschool met 5 runs. Bronsteeschool 72, P. Bouman 35, W. Goed koop 13, W. Heringa 322, E. Westra 115, C. de Ruig 310, J. Molenaar 10. Kennemer Lyc. 67, P. Elias 15, W. Heringa 11. M. Schnitger 520, P. Bouman 319. Na afloop van de wedsrtijden gingen de scholieren naar café-rest. „Die Raeckse", waar de Engelse film „Cricket" werd ver toond. Na deze film, die veel bijval oogstte, richtte de voorzitter van de HCB, de heer A. W. Roggeband, het woord tot Ph. van Dok. en dankte hem voor het vele goede werk dat deze HBS-er voor de organisatie van dit toernooi verricht had. Vervolgens werden aan de aanvoerders van de winnen de elftallen de prijzen uitgereikt. Met een woord van opwekking voor de aanwezige „niet-cricketers" besloot de heer Roggeband deze bijeenkomst. De eindstanden waren: Poule A (tot 16 jaar): 1. HBS A 2; 2. Men del College; 3. HBS B 2; 4. Lorentz Lyc. 2. poule B (tot 16 jaar): 1. Coornhert Lyc. 2; 2. Kennemer Lyc. 2; 3. Combinatie elftal 2; 4. Jac. P. Thijsse Lyc. 2. Poule C: 1. Hartenlustschool; 2. Combina tie elftal 1; 3. Lorentz Lyceum 1, 4. Trini teits Lyc. Poule D: 1. HBS A 1; 2. HBS B 1; 3. Chr. Marnix Lyc. 1; 4. Chr. Marnix Lyc. 2. Poule E: 1. Jac. P. Thijsse Lyc. 1; 2. Coorn hert Lyc. 1; 3. Bronsteeschool; 4. Kennemer Lyc. 1. ADVERTENTIE EXCLUSIEVE SPORTCOLBERTS Gen. Cronjéslr. la-lb, Tel. 16045, Haarlem-N. De voorzitter van de Stichting Keuken hof te Lisse, de heer T. M. H. van Waveren heeft woensdagmiddag ongeveer half drie de vijfhondei-dduizendste bezoekster van Keukenhof welkom geheten. Zij was me juffrouw C. Bijl uit Vljssingen, die enkele jaren geleden ook al de tentoonstelling had bezocht. In de bestuurskamer sprak de heer Van Waveren haar toe en zei daarbij, dat het bestuur van de Keukenhof eigenlijk een verliefde jongeling was, die zeer lang heeft gewacht op deze bezoekster. In het begin van de tentoonstellingstijd wanhoopte men, omdat men dacht de half miljoen nooit vol te krijgen. „En nu is u toch gekomen. U bent het symbool van de vijfhonderddui zend bezoekei-s" aldus de heer Van Wave ren. Volgens hem passeerden in de eerste vier koude weken van dit voorjaar 50.000 be zoekers de loketten, maar met het warmer worden van het weer en de bloei van de bloemen nam het bezoek met sprongen toe. „Maar u bent dan toch gekomen en daar zijn wij blij om. Wij zijn in onze Keuken' De heer Th. M. H. van Waveren overhan digde de 500.000ste bezoekster een mand met bolbloemen. hofvrije tijd zakenlieden en meten ons succes af aan de cijfers. De tien miljoen bollen zijn dus niet voor niets geplant en wij menen dan ook dit jaar van een succes te kunnen spreken". Mejuffrouw Bijl ontving uit handen van de heer Van Waveren vier waardebonnen, beschikbaar gesteld door het Kalverstraat- Heiligeweg comité te Amsterdam en een reis en verblijf voor twee personen van een week in Nederland. De voor insiders mooi bloeiende ten toonstelling, (er staan zelfs nog narcissen goed te bloeien), zal zondagavond worden gesloten. Het bestuur van Keukenhof zal dan met. de vakgenoten zeggen, dat dit het wonderlijkste bloeiseizoen is geweest dat het bloemböllenvak zich kan herinneren. Daardoor is en was de tentoonstelling de laatste weken mooier dan ooit in haar zevenjarig bestaan.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11