Aarzeling in Algerijns beleid van de Franse regering Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgangspunt blijft echter: Algerije is Frans Schoener koerste naar Seychellen óm Makarios te bevrijden Vier medeplichtigen van Beria in Bakoe terechtgesteld 'MORRIS•m.UJ P Bij schipbreuk kwamen twintig opvarenden om het leven Ex-premier van Azerbeidsjan wegens hoogverraad ter dood veroordeeld Het woord is aan Lacoste bereid tot onderhandelen tijdens pacificatie V olksfront Prikkeldraad tussen Grieken en Turken Dwangpositie Onmacht Fransen vrezen Mau Mail campagne in Algerije Metingen van de golfhoogte bij Katwijk Daily Telegraphonthult: HILVERSUM II IR. v. LISSA-NESSEL „Muiterij op militaire academie Sandhurst" Beweert Daily Sketch Japan opnieuw bevreesd voor radio-activiteit Nenni wil samenwerken met christen-democraten Onweerskansen Weerrapport 70e JAARGANG No 273 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor fn Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. WOENSDAG 30 MEI 1956 Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 118 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Parijs) Aan de voor-avond van het grote parlementaire debat waarin zij vooral haar Algerijnse beleid zal moeten verdedigen, heeft het harnas van eensgezinde be sluitvaardigheid, waarmee de Franse regering haar Algerijnse politiek heeft omkleed, een flinke deuk gekregen. De in Algiers residerende minister Robert Lacoste heeft het door hemzelf en Guy Mollet neergelegde uitgangspunt: eerst de orde herstellen, dan vrije verkiezingen, tenslotte onderhandelen over een nieuw statuut, vrij plotseling in de steek gelaten. Lacoste heeft in een schrijven aan zijn burgerlijke en militaire medewerkers namelijk nieuwe richtlijnen ont vouwd, volgens welke men niet zou hoéven te wachten op het einde van de pacificatie-campagne alvorens met de Algerijnen over een nieuw statuut te praten. Hij zou op korte termijn gesprekspartners willen zoeken onder de Algerijnse gemeentelijke vertegenwoordigers. Lacoste zou zo'n gesprek vooraf willen laten gaan door politieke hervorming op lokale basis. In de gepacificeerde gebieden zou dan de bevolking vrijelijk naar vertegenwoordigers kunnen kiezen, in andere streken zouden zij voorlopig door de regering worden benoemd. De tekortkomingen van Lacoste's voor stel liggen voor de hand. Nog afgezien van het wat merkwaardige denkbeeld dat de Franse regering zelf een aantal van haar gesprekspartners zou benoemen, moet wor den vastgesteld, dat het kernprobleem niet ligt in de vraag of men Algerije aan de groene tafel kan krijgen, maar in de vraag wat het uitgangspunt van de besprekingen zal zijn. Zo gauw Frankrijk zich bereid zou verklaren een stap in de richting van de erkenning van Algerije's nationale per soonlijkheid te doen, zal het eenvoudig wemelen van de gesprekspartners. Zo lang het vast houdt aan de opvatting „Algerije is Frans" zal ieder onderhandelingsvoorstel aan dovemansoren zijn gedaan. Op dit punt is Lacoste weer onvermurw baar gebleken. Wel schrijft men hem toe dat hij voorstander is van wat men hier de „Siciliaanse oplossing" noemt, (een pro vinciale regering voor Algerije met een Algerijnse minister in het Franse kabinet), een 'oplossing die mogelijk als overgang naar een federale binding in de toekomst zou kunnen dienen, maar tot een zekere erkenning van de Algerijnse persoonlijk heid blijkt Lacoste niet bereid. Hij onder streept' integendeel dat hoe het nieuwe statuut voor Algerije er ook uit mag zien, het in ieder geval zal moeten vastleggen, dat Algerije Frans is en Frans zal blijven. Lacoste keerde zich gisteren in de Franse Raad der Republiek voorts in gespierde taai tegen iedere buitenlandse bemoeienis waar mee hij niet alleen op de Tunesische en Marokkaanse solidariteit met de Algerijnse rebellen duidde, maar ook op premier Nehroe's verzoeningsvoorstel en eventuele UNO-bemoeienissen. Het heeft overigens niet veel zin de Franse regering aan te De Koningin verlaat het kasteel Nijenrode, waar zij een langdurig be zoek bracht aan het Nederlands Oplei- dings-Instituut voor het Buitenland (N.O.I.B.) Naast de Koningin de rector van het N.O.I.B.dr. E. B. J. Pbstma. NICOSIA (Reuter/AFP) Op een bijeen komst van Griekse en Turksche leiders in Nicosia, de hoofdstad van Cyprus, heeft de Britse commissaris voor dit gebied, Cle mens, aangekondigd, dat er onmiddellijk een prikkeldraadversperring tussen de Griekse en de Turkse wijk zal worden aangebracht, met hier en daar doorgangen die bij nieuwe ongeregeldheden direct zullen worden gesloten. Voor het gebouw van de rechtbank te °aphos is een bom geworpen, waardoor -:en lid van de hulppolitie werd gedood en een gewond. De kranten van de Griekse oppositie ver klaarden maandag, dat het aftreden van Theotokis de regering verzwakken zal. vallen over haar onvruchtbaar gebleken aanpak van het Algerijnse probleem, want zij verkeert in een onmogelijke dwang positie. Al zitten de socialisten op ,de wip, dan toeven zij daar toch als gevangenen. Premier Mollet schrikt enerzijds terug voor een volksfront met de communisten, maar een coalitie met de rechtervleugel is even onmogelijk. Iedere dag spreken meer soci alistische afdelingen in het land zich uit voor het staken van het vuren in Algerije. Het zal Mollet zaterdag en zondag op de bijeenkomst van de nationale raad der socialistische partij vermoedelijk wel dui delijk worden gemaakt dat hij de steun van een groot deel van zijn partijgenoten blijkt te verspelen, wanneer hij verder naar rechts zou afbuigen. Zo is Mollet ge doemd een halfslachtige, steeds zwenkende lijn te volgen om zijn minderheidsregering in leven te houden. Zal hem dit lukken? De beslissing ligt grotendeels in handen van het centrale comité van de communis tische partij dat maandag bijeenkomt. Zou inmiddels van een splitsing in de socialis tische gelederen zijn gebleken, dan zullen de communisten vermoedelijk in de oppo sitie gaan om niet bij de socialistische lin kervleugel achter te blijven. In dat geval blijkt de regering-Mollet ten dode opge schreven. Als Mollet het onder druk van zijn eigen partij linkser zou gaan zoeken, dan verspeelt hij de steun van de rechter vleugel, wie het woord „landverraad" voor in de mond ligt en die voortdurend de geest van Clemenceau oproept. De door deze pressie geschapen sfeer heeft bijvoor beeld al geleid tot de arrestatie van de journaliste Claude Gérard, gewezen ver zetsstrijdster uit Rooms-katholieke kring, die enige dagen bij de Algerijnse „fellagha" heeft vertoefd om een reportage te schrij ven. Men wil mademoiselle Gérard thans naar Algerije overbrengen om haar daar te doen berechten. Zou Mollet de steun van de rechtervleu gel verliezen, dan zou het volksfront haast de facto tot stand komen, want de commu nisten gebruiken momenteel alle middelen om de regering hun macht te laten voelen. Hun parool luidt: een demonstratie bij iedere militair die naar Algerije vertrekt. De incidenten op de Franse stations ver menigvuldigen zich met angstwekkende snelheid. Steeds weer staan manifestanten klaar op de stations, steeds weer versper ren zij de spoorlijnen, steeds weer trekken militairen aan de noodrem. Het vreeswekkende kenmerk van de huidige situatie is dat het Franse beleid in Algerije niet meer wordt bepaald door de eisen die de ernstige toestand aldaar stelt, maar door Frankrijks eigen binnenlandse omstandigheden en daarrrïee door de onmacht van de regering, zelf steunend op een minderheid, die diametraal tegenover gestelde wensen van de linkse en de rechtse oppositie met elkaar moet zien te verzoenen. En zal Mollet vermoedelijk op de vijfde juni zijn vertrouwensvotum wel Zeventig opstandelingen gedood ALGIERS (United Press) De Franse autoriteiten in Algerije vrezen dat de Alge rijnse nationalisten bezig zijn een cam pagne te ontketenen zoals die van de Mau Mau in Kenya. De laatste weken is het aantal moorden met verminking op Euro peanen toegenomen. Dinsdag werd een Al gerijnse bediende gehoord, die getracht had zijn werkgevers te vermoorden. In Kenya hadden de Mau Mau-terroristen zo'n in vloed op hun Afrikaanse landgenoten, dat Afrikaanse bedienden die hun werkgevers jarenlang trouw hadden gediend, tot moord overgingen. De Fransen hebben thans op gemerkt, dat de Algerijnse terroristen tot een gelijksoortige taktiek zijn overgegaan. Dezer dagen trachtte de Algerijnse kok van de sous-prefect van Djidkelli in Con- stantine zijn werkgever en diens echtge note, met pistoolschoten te vermoorden. Beiden' zijn gewond naar een ziekenhuis overgebracht. De Franse autoriteiten hebben dinsdag meegedeeld, dat bij verschillende acties in Algerije in totaal zeventig opstandelingen zijn gedood en een groot aantal wapens in beslag is genomen. Zij deelden verder mede, dat bij de recente grootscheepse razzia in Algiers vele belangrijke en ge heime documenten der opstandelingen zijn aangetroffen. krijgen, dan nog zal dat alleen een voort zetting van een aarzelend en vermoedelijk vruchteloos beleid kunnen betekenen De Tunesische premier, Habib Bour- guiba, heeft in een rede in de Tunesische grondwetgevende vergadering de nationa listen in Algerije aangeraden een „compro mis" te aanvaarden als eerste stap naar volledige onafhankelijkheid. Bourguiba wees op de gang van Zaken in Tunesië. „Acht maanden na de ondertekening van de Frans-Tunesische conventies waren wij volledig onafhankelijk," zo zei hij. Bour guiba deelde voorts mede, dat zeer binnen kort een nationaal Tunesisch leger zal wor den opgericht. Het Marokkaanse nationale bevrijdings leger heeft bekendgemaakt dat het de zorg voor het handhaven van de veiligheid in Marokko geheel overlaat aan de regering van sultan Mohammed V. Plet bevrijdings leger heeft zijn leden verboden met wapens buiten bepaalde, nog niet geheel aange geven zones te komen. Het leger eist voorts dat de Franse strijdkrachten alle controle op Marokkaans gebied, vooral nabij de Marokkaans-Algerijnse grens, stopzetten. Enige tijd geleden heeft de Rijkswa terstaat bij Katwijk aan Zee, op onge veer twee kilometer uit de kust, 'n golf hoogte-meter ge plaatst, die echter na een paar weken werd weggehaald omdat de mast, waaraan de meet apparatuur was be vestigd, scheef ging staan. Men is nu be zig de mast opnieuw te plaatsen. De me tingen van de golf hoogte, die ook op andere plaatsen langs de kust zullen geschieden, houden verband met devoor- bereidingen voor uitvoering van het Deltaplan LONDEN (U.P.) De Londense „Daily Telegraph" maakte heden melding van de stoutmoedige poging om met een twee master aartsbisschop Makarios van Cyprus, die als balling op de Seychellen in de In dische Oceaan, leeft, te ontvoeren en naar Athene te brengen. Deze poging mislukte echter, doordat de schoener voor de Co moren een eilandengroep ten westen van Madagascar op een rif liep en zonk, waarbij twintig opvarenden om het leven kwamen, aldus het blad. Men zou Makarios hebben willen be vrijden om hem vervolgens naar neutraal gebied over te brengen, vanwaar hij dan per vliegtuig naar Athene gebracht zou worden. De 120-ton metende tweemaster, waarmee het plan uitgevoerd zou moeten worden, had elf passagiers en een beman ning van veertien koppen aan boord. De eigenaar van de schoener, de „Haiouko", was Eric Hunt, een 42-jarige Brit, die han del op Oost-Afrika dreef. Bij de geheim zinnige schipbreuk van de „Haiouko" kwa men Hunt, een onbekende Fransman en nog achttien andere opvarenden om het leven. Volgens de „Daily Telegraph" stond de schoener geregistreerd in Zanzibar aan de Afrikaanse Oost-kust. De „Haiouko", die radio aan boord had, vertrok deze maand uit de haven van Majunga op het Franse eiland Madagascar, dat ongeveer 1000 mijl van de Seychellen ligt. Hoewel het schip naar het noorden voer, was de bestemming strikt geheim gehouden. De „Daily Tele- ADVERTENTIE VIA Spreekt: 31 MEI 19.45 u. LONDEN (United Press) Volgens de Londense Daily Sketch hebben kadetten op de koninklijke militaire academie Sand hurst een „muiterij" ondernomen. De „Daily Sketch" meldt dat de „muiterij" was uit gebroken als gevolg van de al te strenge discipline. Het blad zegt dat de moeilijk heden begonnen met een grap, maar dat spoedig duidelijk werd dat het een ernstig protest was tegen de discipline van tegen woordig. Toen de kadetten aan de ontbijt tafel verschenen, bemerkten zij, dat hun bestek verdwenen was. Ook waren twin tig ceremoniële zwaarden verdwenen. Een woordvoerder van de academie heeft bevestigd, dat het tafelgerei verdwenen is. Hij vertelde tevens, dat intussen een ano nieme brief ontvangen is waarin verteld werd dat de vermiste voorwerpen gevonden kunnen worden op een eilandje in een meer op het terrein van de academie. „Een aca demie-grap die geen verband houdt met enigerlei klacht of grief", zei de woord voerder. Volgens de „Daily Sketch" heeft een onderofficier verteld, dat sedert de hertog van Kent verleden jaar zomer van Sand hurst vertrokken is, de discipline zo streng is als men sedert de oorlog niet meer ge kend had. Een andere „leider van het ver zet" zou aan de „Sketch" verteld hebben: „We kregen er zo genoeg van, dat we be sloten de autoriteiten een schok te bezor gen, opdat zij zich bewust zouden worden dat we niet van plan zijn ons als kinderen te laten behandelen". graph" schrijft verder, dat de Britse in lichtingendiensten over aanwijzingen be schikten, welke er geen twijfel aan lieten bestaan, dat de tweemaster en de opvaren den betrokken waren in een komplot om de onbuigzame Grieks-orthodoxe aartsbis schop te bevrijden en hem naar Athene over te brengen. Volgens het blad hadden de Britse marine en luchtmacht opdracht gekregen de „Haiouko" in het oog te hou den. Vorige week werd bericht, dat reeds twintig dagen niets meer van de schoener vernomen was. Daarna werd ontdekt, dat de schoener schipbreuk geleden had op een rif voor de Comoren onder omstandig heden, die nog steeds een mysterie zijn", zo schrijft het blad. Vrees De vijf overlevenden van de schipbreuk zouden door de politie ondervraagd wor den, aldus de „Daily Telegraph", die ver der schrijft, dat de Seychellen niet goed verdedigd zijn en dat een bevrijdings poging waarschijnlijk zonder al te veel moeilijkheden met succes bekroond zou zijn. Britse autoriteiten hebben voorheen de vrees geuit, dat een dergelijke poging wellicht ondernomen zou worden. Hunt, die twintig jaar geleden naar Afrika trok, heeft daar een avontuurlijk leven geleid als mecanicien, veerman op het Victoriameer, soldaat van een Britse eenheid in Ethiopië, visser erf tenslotte handelaar. Het ministerie van Koloniën in Londen heeft laten weten, dat het in het geheel geen commentaar op het verhaal van de „Daily Telegraph" zal leveren. MOSKOU (Reuter) Het Russische or gaan „Arbeider van Bakoe" meldt, dat vier gewezen chefs van de Russische veilig heidsdiensten, die in een proces werden gebrandmerkt als „nauwe medewerkers van Beria, de verrader van zijn vaderland", door de kogel zijn terechtgesteld. De vier terechtgestelden, Bagirov, Borosjtsjev, Gri- gorian en Markarian, bekleedden functies in de republiek Azerbeidsjan. Zij waren beschuldigd van „terrorisme, lidmaatschap van contra-revolutionaire organisaties, ver raad en het afpersen van bekentenissen van onschuldigen". Twee anderen, gene- raal-majoor Emelianov en Atakisjiev, zijn tot 25 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Een beroep om clementie der vier terdood- veroordeelden was door het presidium van het Russische parlement verworpen. De zestigjarige Bagirov, die de belang rijkste beklaagde was, is premier van Azerbeidsjan geweest. Spoedig na Stalins dood, in maart 1953, werd hij kandidaat lid van het presidium van het centrale ca- mité der Russische communistische partij. In augustus van hetzelfde jaar, bijna twee maanden na de arrestatie van Beria, werd hij wegens „ernstige ambtsmisdrijven" ge arresteerd. Beria en Bagirov hadden in het begin van de Russische revolutie samen gewerkt in de „Tsjeka", de organisatie der geheime politie. Bagirov en zijn aanhangers werden be schuldigd van het „valselijk" in staat van beschuldiging stellen van vele vooraan staande partijleden en functionarissen in Tijdens de voorjaarsschoonmaak van het Buckingham Palace te Londen kregen ook de schilderhuisjes voor het hek van het paleis een beurt, zoals de foto laat zien. Het was voor de wacht echter geen reden om ook maar iets van zijn stramme waardigheid te verliezen. Azerbeidsjan, die later werden vermoord. De vermoorden en vele andere Russische burgers, die, volkomen onschuldig, werden veroordeeld, zijn thans in ere hersteld. Bagirov en zijn lotgenoten zijn er ook van beschuldigd, in samenwerking met Beria, „daadwerkelijk te hebben deelge nomen aan de samenzwering tegen de vooraanstaande partijman en gezagsdrager Ordzjonikidze", terwijl zij „arrestanten Lebben gedwongen valse getuigenissen te gen Ordzjonikidze af te leggen". (Ordzjo nikidze is in het begin van de jaren dertig overleden. De kruiser waarmee Boelganin en Kroesjtsjev naar Engeland reisden was naar hem genoemd). Aan Bagirov werd nog ten laste gelegd, dat hij ten tijde van de Russische burgeroorlog „banditisme" had bedreven. De procureur-generaal der Sovjet-Unie R. A. Rudenko is in het in april te Bakoe tegen de zes beklaagden gevoerde proces als openbare aanklager opgetreden. „Sinds 1921 hebben Beria en Bagirov el kaar gedekt", zei de officiële verklaring. Zij hebben elkaar hulp verleend bij het uit de weg ruimen van personen met voor hen schadelijke kennis en bij het verduis teren van documenten met bezwarende in houd. Beiden waren lid van de „Nuss Ata- vist", een anti-communistische organisatie. Naar verluidt heeft een zoon van Bagi rov verzocht om vernietiging van een von nis, waarbij al de bezittingen van zijn va der zijn verbeurd verklaard. Bagirov jr., die niet bij de zaak tegen zijn vader was betrokken, woont in Moskou. Een dis trictsrechtbank aldaar zou zijn verzoek spoedig in behandeling nemen. TOKIO (Reuter/AFP) Het Japanse dagblad „Asahi" schrijft, dat zich bij het Japanse volk een massaneurose ontwikkelt naar aanleiding van een onbevestigd be richt, dat de Verenigde Staten zondag in de Stille Oceaan een waterstofbom tot ont ploffing hebben gebracht. Men is bang voor radio-activiteit. Het bericht over de ont ploffing is afkomstig van het nationale ob servatorium, dat zegt mededelingen te heb ben ontvangen die er duidelijk op wijzen, dat de Amerikanen een waterstofbom-ont ploffing teweeg hebben gebracht. Het be richt is niet van Amerikaanse zijde beves tigd. Verkopers van paraplu's en regenjassen zijn hun voorraad bijna geheel kwijt. In Tokio leren de onderwijzers van de lagere school hun leerlingen hoe zij een paraplu het best kunnen gebruiken om zich tegen gevaarlijke regen te beschermen. De vakbond van havenarbeiders heeft zijn 7600 1 eden opdracht gegeven geen schepen te lossen, die in het gebied van de proefnemingen, hebben gevaren. Op het eiland Sjikoky ontstond een paniek, toen bekend werd dat talrijke mussen op geheim zinnige wijze waren gestorven. In de stad Kobe wil men geen aardbeien kopen, om dat men bang is, dat deze aan radio-actieve regen hebben blootgestaan. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Hohenemser: De moed van de meeste mensen is niets anders dan de vrees, laf te schijnen. ROME (Reuter) Pietro Nenni, de lei der van de Italiaanse linkse socialisten, die samengaan met de communisten, heeft voorgesteld, dat de christen-democratische (regerings) partij met hem besprekingen zal voeren over de vorming van plaatse lijke besturen in vele steden en gemeenten. De partij van Nenni heeft grote winsten bij de plaatselijke verkiezingen geboekt ten koste van haar bondgenoot, de communis tische partij. De Stalin-prijswinnaar Nenni had tijdens de verkiezingscampagne al ver klaard, dat hij bereid was met christen democraten bondgenootschappen aan te gaan in alle plaatsen waar de centrumpar tijen alleen niet kunnen regeren. De chris ten-democraten hebben echter reeds be kend gemaakt dat zij niet met Nenni willen samenwerken als hij zijn overeenkomst voor gemeenschappelijk optreden met de communisten niet opzegt. De nationale raad van de christen-demo cratische partij zal zich zondag beraden over de gevallen waar het centrum niet langer alleen over de meerderheid be schikt. Het is bekend dat de meeste raads leden tegen elke samenwerking met recht se neofascisten en monarchisten zijn. Ook al zijn zij niet bereid de grote stap te doen naar samenwerking met de socialisten van wie er velen door de rooms-katholieke kerk als geëxcommuniceerd worden be schouwd. ADVERTENTIE BARTEliORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 Sturka Windjackets - Pantalons DE BILT, woensdag 10 uur: In de af gelopen 24 uur ontstond boven België en Noord-Frankrijk een gebied van hoge luchtdruk. Met zwakke westelijke winden stroomde daar vochtige en iets koudere lucht ons land binnen, waarin plaatselijk mist ontstond. De onweersachtige storing, die gisteren het weer beïnvloedde, trekt langzaam weg. Boven Schotland bevindt zich een ander hogedrukgebied, dat gevuld is met drogere en -koudere lucht. De be grenzing van deze lucht kwam echter ten noorden van ons land tot stilstand. Zowel de hogedruk boven België als die boven Schotland beweegt naar het Oosten. Dit zal tot gevolg hebben, dat met zwakke zui delijke winden weer warmere lucht uit Frankrijk naar ons land zal stromen. De temperaturen gaan dus weer omhoog, maar daarbij neemt ook de kans op onweer weer toe. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand «ii V. 2-2 a Sm S-2'5 SU SÓ o c yi <y Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven onbewolkt onbewolkt licht bew. regen mist nevel nevel geheel bew. regen onbewolkt nevel onbewolkt nevel zwaar bew. mist onbewolkt onbewolkt half bew. half bew. mist zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. mist geheel bew. Vlv. Z.-Limb. geheel bew. w 25 nno 24 w 21 zzo 12 windst. 17 wzw 22 windst. 25 nno 25 w 23 windst. 25 o 21 no 27 windst. 29 zw 26 ono 26 windst.; 27 windst. 27 wnw 24 windst. 29 ono 27 ono 23 zw temp. 7 uur mat. W 12 mat. wil windst. 12 zw. w 15 windst. 13 zw. zw 15 zw. w 14 zw. nw 13 0 0 0 0,1 0 0,2 0 0 0,1 0 0 0 9 0,4 6 0 0 0 11 0 0 0 2 0,1 0,1 0,1 2 1 7 14 Neerslag laatste 24 uur. OaXOOOOOOn-YY>~OOOOOOOOnnrr>"y-<Yx:nOOOOOOrTr,xr«YYYXOOCOOCe WARMER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Warmer weer met zonnige perioden maar plaatselijk ook enkele regen- of onweersbuien. Weinig wind en van nacht hier en daar mist. 31 mei Zon op 4.29 uur, onder 20.51 uur. Maan op 0.23 uur. onder 11.02 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 30 mei Hoog water: 7.06 en 19.29 uur. Laag water: 2.42 en 15.00 uur. Donderdag 31 mei Hoog water: 7.45 en 20.12 uur. Laag water: 3.18 en 15.36 uur. xxxxxxxxxxoooaccocecca»

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1