Gauthier won Bordeaux-Parijs mmM s* Eerste regionaal jeugd- bondsfeest van KNGV Atmodes en Haarlem tegen ADA en AA Cn iet opgewassen immm Haarlem behaalde onverwacht wedstrijdpunt tegen HCC 2 LOCOMOTIEF Avonturen met het vliegende tapijt Tante Aggie houdt vol DE CRICKETCOMPETITIE Rood en Wit verloor andermaal, nu tegen Quick (H) Quick (H)R. en JV. Overige uitslagen ALLE LOCOMOTIEF-RIJWIELEN JAN v. d. MEER Goede prestaties van verenigingen in KTK Wim van Est kwam als vierde aan Handbaltitel heren voor Hellas Strijd om militaire zwem- titels in Stoop's bad FEUILLETON door Doris Miles Disney MAANDAG 4 JUNI 1956 4 Het heeft zondag aan de Donkere Laan in Bloemendaal weer aardig gespannen. Haarlem en HCC II hadden de volle speel tijd (plus twee minuten!) nodig, en twee overs voor het einde zat, er voor beide par tijen nog winst of verlies in. Maar het werd tenslotte een draw. In deze ruim 6 uur werden niet meer dan 279 runs gescoord, maar de wedstrijd bleef voor de toeschou wers aantrekkelijk door de snelle wisseling van kansen. Toen Voogd de toss had gewonnen, koos hij fielden. Een keuze die vooral in de och tenduren door goed bowlen en vangen van de gebroeders Maas niet ongelukkig uit viel. Reeds op 5 werd Peter van Arkel van een zeer harde slag door Paul Maas ge vangen op het bowlen van Max, die even later zijn broer dezelfde dienst bewees door met een fraaie eenhandse vang hem het wicket van W. van Manen te bezorgen. Toen dezelfde bowler kort daarop Wischoff naar de kant zond, stond het met 3 voor 17 voor de Hagenaars niets best. Als gewoonlijk wist Colthoff (ondei meer met 2 vieren en een 6) weer wat leven in de brouwerij te brengen, maar met het totaal op 54 en zijn persoonlijke score op 23 verloor hij op de slowbowler Boeree ziin geduld en werd op de rand van de boundary gevangen. Dit succes moedigde Max Maas dermate aan dat hij op twee opeenvolgende ballen Vriens en Hans v. d. Bosch cleande, beide met een prachtige snelle off break. Toen kreeg Planten, die had geopend en nog steeds aan bat stond, gezelschap van de veteraan De Beus en keerden de kan sen. Een geduldig, maar zeer sound spel, en vooral door weloverlegd runnen, brach ten zij tiental na tiental op het bord, en vooral de prestatie van De Beus, die een niet genoeg te prijzen 47 scoorde, viel te loven. Toen hij uitging was de stand tot 7 voor 127 opgelopen. De volgende batsmen voegden nog iets aan de score toe, maar toen het wicket van Planten viel voor de bijzonder waardevolle bijdrage van 44, sloot Colthoff bij 145 voor 9 de innings. Hij had toen 3 uur en 40 mi nuten van de speeltijd verbruikt. De gebroeders Maas hadden, ieder in 28 overs, vrijwel gelijke bowlingcijfers: Max 4_42. Paul 441. Boeree had het wicket van Colthoff voor 15 runs. Minder snel Bij Haarlem vielen de wickets minder snel dan bij de Hagenaren in de ochtend uren, maar toch met een vrij grote regel maat, ondanks de runs van Van Dok (19), Dekker (15) en Max Maas (12). Paul stond zeer verstandig te batten en zolang hij in was, was er voor Plaarlem nog de kans op een overwinning. Evenwel werd hij op 87 gevangen door Van Manen, die in deze innings 3 uitstekende catches deed. En daar er toen 7 wickets down waren, leek HCC, dat zeer actief fielde, on top. Gelukkig voor de thuisclub hield echter Voogd, eerst met Misset, later met Kruijt (11) stand, waarbij het scoren niet werd nagelaten. De tijd verstreek, maar het totaal van Haarlem steeg ook geleidelijk, en kort voor het einde was zelfs een Haarlemse over winning niet uitgesloten. Bij een poging om het te forceren, verloor Kruijt echter zijn wicket, waardoor Onkenhout de weinig benijdenswaardige taak had om de laatste over uit te spelen, hetgeen hij onder grote spanning verrichtte. Haarlem had toen 134 runs voor 9 wickets, waarvan Voogd 37 not out. Vooral Vriens had met 543 een groot aandeel in de val van de Haarlemse wickets; Van Arkel en v. d. Bosch namen ieder 2 batsmen voor hun rekening, voor respectievelijk 19 en 21 runs. Ook tegen Quick (H.) zijn de Rood en AVit-batsmen nog niet losgekomen, zoals redelijkerwijs van hen verwacht kon wor den. Op de zuiver bowlende Quick-aanval. kwamen zij niet verder dan 64 runs. Voor 4 wickets passeerde Quick dit totaal. Latei- in de Quick-innings presteerde de Rood en Wit-bowler Bijleveld het om voor de eer ste maal in zijn cricketloopbaan in de eer ste klasse een hattrick te bowlen. Rood en Wit dat na gewonnen toss eerst batte verloor op een totaal van 2 runs reeds De Nijs, die in de 2 voorafgaan de wedstrijden zo waardevol gebat had. ADVERTENTIE MAAGTABLETTEN helpen mei 1 w Langzaam scorend en zeer voorzichtig spelend brachten Engelenberg en De Ruig (14) het tot 24 runs, doch toen laatstge noemde zeer ongelukkig een bal via zijn linkervoet terug in het wicket speelde, hielden de volgende Rood en Wit-batsmen wel geruime tijd stand, doch scoorden niet. De lunch kwam met het totaal op 38 en 7 wickets neer. Van Liemt (10) en Bouwman (16) speel den daarna het bowlen enige tijd met ver trouwen, doch toen zij uit waren, was de innings spoedig afgelopen met 64 runs op het bord. Voor Quick hadden Bosman, Marseille en Rambaldo, die respectievelijk 4, 3 en 3 wickets namen, voortreffelijk ge bowld. Quick dat in voorgaande wedstrijden ook nog niet tot scores van enige betekenis was gekomen zou meer moeite met het totaal hebben dan men ogenschijnlijk zou denken. Met het totaal op 7 waren reeds twee wickets neer, doch Marseille (21) en Dill (24) brachten Quick belangrijk in de goede richting. Nadat de inmiddels aan gezette De Ruig hun beider wickets had veroverd, brachten captain Rijnders en Holtappel hun club veilig. De bowlingcijfers op dat moment waren: Bijleveld 117, Winter 126, De Ruig 2 11 en Wijkhuizen 012. Op verzoek van Quick werd doorgespeeld, gedurende welke periode Bijleveld, die toen uitstekend op dreef kwam. 6 wickets veroverde waar onder de hattrick. Quick was voor 112 all out. De bowling cijfers voor Rood en Wit waren: Bijleveld 7—23, Winter 1—45, De Ruig 2—21 en Wijkhuizen 017. HCC IQuick (N.): Gewonnen door HCC I met 1 wicket. Quick (N.) scoorde 176 runs (Ingelse 69, Hagen 23 en Pfeiffer 40). Van Staay 4 voor 43, Heimei 3 voor 26, v. d. Most 3 voor 37. HCC I scoorde 178 voor 9 (Heimei 14, Arendsen de Wolff 25, Gallois 23, Kloppen burg 21, Van den Bosch 18 n.o. en Van Staay 23). Burki 2 voor 69, Hagen 4 voor 74 en Burki jr. 3 voor 5. Hermes DVSAAC: Gewonnen door Hermes DVS met 9 wickets. Hermes DVS 96 voor 1 en AAC 95. Hermes DVS (Stolk 48 not out, Ris 3, Hillen 33 not out. AAC (de Baare 20, V/oudstra 4, Bosch 12, P. Meyer 26 not out) Bowling AAC: Ohm 1 voor 37. Bowling Hermes DVS: Scheffer 1 voor 33, A. Meyer 4 voor 27, Tettelaar 2 voor 18 en Meurs 1 voor 8. VVVVOC: Gewonnen door VOC met innings en 75 runs. VW: 67 (De Roos 28 en Dorresteyn 11 not out). Lochman van Bennekom 637, Terwiel 27, Stroo 210. VOC: 217 voor 7 gesloten (Lochman van Bennekom 10, W. van Weelde 156 not out, Grijsseels 16 en Bongers 26 not out). Al ders 128, Grootmeyer 1—19, Dorresteyn 132, Slagter 235 en De Haas 141. VVV, 2e innings: 75 all out (Dorresteyn 30, Griebling 11). H. Madsen 121, J. Mad- sen 27, Lochman van Bennekom 328, Stroo 115. ACC 2Sparta: Gewonnen door Sparta met 19 runs en 4 wickets. ACC 2: 120 (Woudstra 18, Van Kranendonk 20, La- pierre 21 not out, Schoonevelt 21). De Bruin 323, Borrani 322, Ruiterman 124, Van der Linde 120, Vervelde 211 Sparta: 139 voor 6 (Borrani 49, Van der Linde 12, De Bruin 14, Hoenderkamp 17 not out). Woudstra 338, Lapierre 219. Lager cricket In de tweede klasse A leed Rood en Wit 2 een ruime nederlaag tegen HCC 3. Op 15 waren er reeds vijf wickets van Rood en Wit down, waarna J. F. Slendebroek (29) er voor zorgde dat tenminste nog de vijftig gepasseerd werd. Totaal 54 runs in ruim 31 overs gescoord. Het duurde nog geruime tijd voordat de Hagenaars er in slaagden dit totaal te passeren. Toen dat gebeurd was. sloten zij bij de thee de innings op 86 voor het verlies van vier wickets (Goedkoop 223, Molenschot 119 en Molenaar 110). In de tweede klasse D speelden Rood en Wit 3 en BMHC een wedstrijd met hoge totalen. BMHC kwam op 197 dankzij voor namelijk een harde century van Elias (105) Verder kwamen Holscher (39) en Struyk (18) boven de tien. De bowlingcijfers waren: Pliester 143, Hoog 215, De Vries 134, Luining 226, W. Slendebroek 2 28 en H. Molijn 14. Rood en Wit slaagde er daarna in dit hoge totaal te passeren voor het verlies van slechts zeven wickets (J. Molenaar 14, Pliester 20, W. Slende broek 74 n.o., De Vries 19, Leijer 24 en Luining 30). De bowlingcijfers waren: Elias 465, Schouw 156 en Brongersma 2—62. In dezelfde afdeling won C.V.H.W. met 19 runs van Haarlem 2. C.V.H.W. scoorde 90 runs, Haarlem 2 scoorde 71 runs. Voor de derde klasse E won Rood en Wit 5 van Hilversum 2. Rood en Wit scoorde 121 (Peyrot 11, Van de Burg 14, Vande- hoek 20, Westra 20 en De Boer 19). Hil versum was daarna all out voor 65 (Van de Burg 720 in 23 overs, Frijns 110, De Boer 19 en Westra 15). ADVERTENTIE Moederziel alleen In stromende regen, Haalde Stolker op Locomotief Een schitt'rende zege. loopt altijd lichter! Rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik.] verkrijgbaar bij GEN. CRONJéSTRAAT 1, op de hoek - TELEFOON 16152 - HAARLEM In Zaandam waren zaterdag en zondag duizenden aspiranten van het. Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond bijeen gekomen om deel te nemen' aan het eerste Regionale Jeugdbondsfeest. Na een korte optocht van in hoofdzaak Zaanse vereni gingen en een défilé voorbij het college van B. en W. van Zaandam volgde zater dagmiddag een officiële ontvangst ten stadhuize tijdens welke gelegenheid de Bondsvlag door de Turnkring 's-Graven- hage (waar de vorige bondsuitvoering werd gehouden) werd overhandigd aan de orga niserende vereniging Olympia. 's Avonds vond een gala-uitvoering plaats, gegeven door jeugdgroepen van vooraanstaande verenigingen, waarbij dik wijls zeer mooi werk vertoond werd. Ook de jeugd-keurcorpsen dames en heren van het K.N.G.V. verleenden medewerking met evenwichtsbalk eh brug ongelijk (dames) en hoogbrug en hoogrek (heren). De zondagochtend was vanaf 8 tot 12 uur geheel gevuld met alle mogelijke groeps wedstrijden, waarbij dikwijls fantastisch goed turnen vertoond werd, zowel bij de oefeningen met handgereedschappen als bij de toestellen, zodat er vele eerste, tweede en derdé prijzen toegekend werden. Ook enkele verenigingen uit de Kennemer Turnkring hebben aan deze wedstrijden deelgenomen. En niet zonder succes. Turnlust Beverwijk verkreeg bij knots oefening meisjes het prnedikaat „voldoen de", verwierf in de driekamp jongens een eerste prijs en in de driekamp meisjes een tweede prijs. De gymnastiekvereniging Heemstede verkreeg met baloefening ook de vermel ding voldoende en een tweede prijs met ringen meisjes. Concordia kwam ook goed te voorschijn: ringenzwaaien meisjes twee de prijs, paardspringen meisjes tweede prijs. SSH Velsen-Noord ging ook met twee prijzen naar huis, t.w. een tweede voor klassikaal brug ongelijk meisjes en een derde prijs voor ringenzwaaien. OSS Zandvoort. hoewel gedupeerd door ziekte van de leider, kon ook op een goede dag terugzien; een tweede prijs met rin genzwaaien en een tweede prijs met trem- plin paardspringen meisjes. VOLO ging naar huis met een derde prijs voor lange mat jongens en een derde prijs voor driekamp meisjes terwijl GIOS een tweede prijs voor driekamp meisjes en een derde prijs voor ringen meisjes in ont vangst kon nemen. De resultaten van Concoi'dia, OSS en Turnlust Beverwijk waren zodanig, dat deze verenigingen 's middags tijdens de grote uitvoering extra mochten optreden resp. met tremplin paardspringen meisjes (Concordia en OSS) en knotsoefening. Ook meerdere andere verenigingen, die bij de verschillende wedstrijden uitzonderlijke prestaties hadden verricht, viel deze eer te beurt. Zo zagen wij DOS Amsterdam met ringenzwaaien meisjes; Vlugheid en Kracht Laren met meisjes aan zes brug gen, OKK Dordrecht met klassikaal even wichtsbalk op 4 balken en geheel op mu ziek uitgevoerd, Bato Zeist en Sparta Delft met lange mat jongens, VEK en WIK., Enkhuizen ook met klassikaal brug meis jes. WIK Den Haag klassikaal rek van 30 jongens aan 4 rekstokken, een hoepel-, een bal- en 2 verschillende knotsoefeningen gelijktijdig uitgevoerd door HGV Hilver sum, OKK Dordecht, Carna Zaandam en Turnlust Beverwijk op eenzelfde grammo foonplaat en nog tremplin paardspringen meisjes van Turnlust en De Halter Alk maar, DTS en Amstels uit Amsterdam. Indien wij verder vermelden, dat het toch niet kleine KFC-terrein 2 maal ge heel gevuld is geweest met massale knots oefening meisjes en een maal massale vrije oefening jongens, de organisatie zonder enige stoornis praktisch op de minuut af verlopen is, dan mag deze eerste Jeugd- uitvoering zeer zeker volledig geslaagd heten. Geheel volgens de verwachting hebben zowel Atmodes als Haarlem een nederlaag geléden tegen hun Amsterdamse rivalen» ADA en AAC. Bij de heren moest de Haar lemse nederlaag vooral toegescheven wor den aan de zwakke tegenstand, die Haar lem op de loopnummers kon bieden. Al leen de 100 m. leverde een Haarlemse zege op. Op de damesnummers kon Atmodes alleen op het hoogspringen en op de 80 m. horden tot overwinningen komen. Dit laat ste nummer leverde de Haarlemse club zelfs een dubbele overwinning op. Mej. Takken goede techniek, maar te weinig snelheid won dit nummer in 12.8 sec. voor haar clubgenote mevr. Wullcms, die met een tijd van 13.1 sec. wel wat teleur stelde. Het hoogspringen werd een verrassende overwinning voor mej. Hovestad, die met 1.45 m. bewees goede aanleg voor dit num mer te hebben. Bijna dachten we Atmodes ook de 4 x 100 m. te zien winnen, vooral toen mevr. Van Drunen als derde loopstet haar ploeg aan de leiding wist te brengen, doch mevr. Wullems, die de laatste 100 m. liep, moest op de eindstreep toch nog de laatste ADA-loopster laten gaan. Beide ploegen noteerden 52.8 sec. Mej. Haasdonk (ADA) won het kogel stoten met 12 m., hetgeen wij als een zeer goede prestatie mogen aanmerken. Met deze verrichting liet zij mevr. Van Drunen volkomen kansloos, hoewel deze met 10.10 m. het clubrecord van Atmodes toch aan merkelijk wist te verbeteren. Ook de 100 m. was voor ADA. Mej. Vlaanderen zegevierde in 13.4 sec. voor de Atmodes-athletes mevr. Wullems en mej. Takken, die resp. 13.5 sec. en 13.6 sec. no teerden. Mej. v. d. Zelm en mevr. Janse van ADA waren op het speerwerpen met ADVERTENTIE $z> MAAGTABLETTEN helpen snel 1 f k De 55ste wedstrijd BordeauxParijs, die ditmaal geheel met Derny-gangmaking werd gereden, werd gekenmerkt door twee grootse wapenfeiten. Het eerste omdat het leidde tot de overwinning, moet op naam worden geschreven van Bernard Gauthier, de veelzijdige renner wiens uithoudings vermogen welhaast onuitputtelijk mag he ten. Gauthier had deze koers al twee maal gewonnen en daarbij zoveel kostbare er varing opgedaan dat hij thans de juiste taktiek volgde en voor de derde maal als eerste over de streep ging. Hij mag zich met het volste recht de eerste onder zijn gelijken noemen want zijn staat van dienst voor deze wedstrijd is nog eervoller dan die van Wim van Est, die naar men weet twee overwinningen heeft geboekt en drie maal tweede is geworden. Het tweede wapenfeit kwam voor reke ning van de jeugdige Parijzenaar Jean Skerl die pas vier maanden geleden prof is geworden, waar die voor ongeveer 340 kilometer de leiding heeft gehad. Hij be zweek voor een aanval van Gauthier. op het juiste moment ontketend, kreeg toen een kleine inzinking, maar vocht er zich doorheen om tenslotte als achtste te ein digen, met ongeveer 22 minuten achter stand op de winnaar. Skerl had de eerste uitlooppoging on- „Gelukkig", riep Mohab verheugd. „Was je in dat gat gevallen?" „Ja", zei Abdoel. „Maar help eens... er is nog iemand beneden; die moeten we er ook uithalen!" Mohab keek verbaasd; maar samen hielden ze 't touw goed strak. En even later keek de koopman al over de rand van de put. „Hèhèik ben blij, dat ik eindelijk uit die nare put kan komen!", zei hij, terwijl hij opstond. „Dank je wel, beste jongens! Was het erg zwaar? Ik heb mijn zak met koopwaar qok meegenomen, zie je!" 32-33 dernomen ongeveer 60 kilometer van Bor deaux, waar de i-enners om half vier ge start waren. Het was op dat moment nog aardedonker, zodat de gangmakers pas 15 kilometer verder in actie konden komen. De jonge prof nam enkele tientallen me ters voorsprong, maar werd spoedig tot de orde geroepen. Bij kilometer 90 probeerde hij het nog eens en nu met succes, want hij bleef tot Bonneval, 340 kilometer ver der gelegen, alleen aan de leiding, rijdend met een gemiddelde van tegen de 39 kilo meter in het uur.. Zijn grootste voorsprong bedroeg niet mirider dan 17'/2 minuut, en wel in Sainte Maure, 288 kilometer van de start. Tempo opgevoerd In de groep hadden de grote renners el kaar voortdurend in de gaten gehouden. Ze spaarden hun krachten. Maar toen de voorsprong van Skerl onrustbarend werd voerde Bouvet, eën ploegmaat van Gau thier, het tempo op en ging achter Skerl aan, met Van Est en Ockers aan zijn wiel. Zij werden ingehaald, maar bij Tours, 322 kilometer van de start, liepen Bo^ivet en Van Est wederom weg. In Chateaurenault, 200 kilometer voor de finish, had Skerl nog bijna 10 minuten voorsprong op Bou vet en Van Est en 10 minuten 7 seconden op Gauthier en de overige deelnemers. Toen Vendome in zicht kwam, en er nog 165 kilometer gereden moest worden, sloeg Gauthier toe. Hij demarreerde in ge zelschap van Stablinski, die echter niet lang zijn wiel kon houden, ging Bouvet en Van Est voorbij, kreeg Skerl te pakken op 35 kilometer van Chartres en liet ook de jonge prof achter zich. Grootste reserves Intussen had Cieleska zich uit hot pelo ton los gereden en begon hij een achter volgingswedstrijd met Gauthier, waarvan Skerl het gelag betaalde. Lange tijd bleef het verschil tussen Gauthier en Cieleska minder dan een minuut. Maar Gauthier, in topvorm, bleek over de grootste reserves te beschikken. Hij toonde dit met name op het heuvelachtige terrein in het laatste gedeelte van het parcours en in de vallei van de Chevreuse, waar onafzienbare men senmassa's hem toejuichten. Achter Gauthier en Cieleska bleven Van Est, Ackers en De Bruyne stug vechten voor een eervolle plaats in de rangschik king. Gauthier was ongenaakbaar, maar Ockers wist Cieleska voorbij te gaan en tweede te worden, met acht minuten 22 sec. achterstand op de winnaar. Sinds 1950 was het verschil tussen de nummers 1 en 2 niet zo groot geweest. Wim van Est werd vierde, met 10 min. 57 sec. achterstand op Gauthier. Skerl werd achtste in 13 uur 17 min. 34 sec, Hassenforder negende in 13 uur 24 min. 28 sec. en Rijckaert tiende in 13 uur 24 min. 33 ses. Impanis staakte de strijd. 37.93 m. en 37.08 m. veel sterker dan haar tegenstandsters, hoewel mej. Van Wave- ren van Atmodes toch wel bewees in de toekomst verder te kunnen komen dan de 28.99 m., waarmee ze nu de derde plaats innam. Het discuswerpen was ook voor ADA. Mej. Haasdonk won hier met 33.79'/2 m. voor mevr. Van Drunen, die tot 29.79 m. kwam. Ook bij de jeugd de 80 m. meisjes A won ADA de sprint door mej. Schuur man in 10.4 sec., doch de 10.6 sec. van Tonny Bouman bewees dat dit talentvolle meisje weer in vorm begint te komen. Bij de eindtelling bleek ADA 55 punten be machtigd te hebben, terwijl Atmodes daar 41 punten tegenover stelde. Hierdoor kwa men de Amsterdamse atletes voor een jaar in het bezit van de fraaie „Lou Braakman- zuil". Onvoldoende tegenstand Zoals reeds gezegd, kon Haarlem op de loopnummers aan de Amsterdammers on voldoende tegenstand bieden. Alleen Venen- daal zorgde hier voor een overwinning door in 11.2 sec. de 100 m. voor zijn reke ning te nemen. De 400, 800, 1500 en 5000 m. gingen echter alle voor de Haarlem, mers verloren, ondanks het ongetwijfeld goede lopen op de 400 m. van Lagendijk, dat in een tijd van 53.3 sec. resulteerde en op de 1500 m. van Meyboom, die tot 4 min, 17.7 sec. kwam. Ook de 110 m. horden werd een Amster damse zege door Gijzen, de 16.3 sec. no teerde, doch de uitstekende wijze waarop zowel Hoogland als De. Reus over de hor den gingen en die tijden opleverden van resp. 16.4 sec. en 16.5 sec., liet duidelijk zien, dat verrichtingen onder de 16 sec. voor beide lopers dit jaar tot de mogelijk heden behoren. Het verspringen was voor Sieffers met 6.39'/2 m., terwijl Van Zijl op het hoog springen de eerste plaats, moest delen met Plattel (AAC). Beiden sprongen 1.70 m. Doornbosch niet op dreef Borger van AAC was goed op dreef bij het kogelstoten, want 13.42 m. mag voor een jeudig atleet gezien worden. De Haar lemmer Doornbosch kwam er zelfs een he le meter aan te kort (12.42). Doornbosch was trouwens deze middag toch niet zo op dreef, getuige zijn tweede plaats bij het speerwerpen met 44.68 m. en vooral zijn vierde plaats bij het discuswerpen met 31.83 m. Dit laatste nummer werd overi gens toch een ,,Haarlem"-zege, want Van Deuren gooide zeer constant naar de 39.54 m. toe, hetgeen ruimschoots voldoende bleek voor de eerste plaats. De 4 x 400 m. estafette werd met een straatlengte verschil door AAC gewonnen, Tijden resp. 3 min. 33.5 sec. en 3 min. 48.4 sec. Doch op de 4 x 100 m. nam Haarlem met de lopers Breevoort, Kokkelman, De Raay en Venendaal revanche door dit nummer in 46 sec. te winnen, waardoor de eindstand werd: AAC 76Vz pnt., Haarlem 53'/2 pnt. Door in de beslissingswedstrijd TJDÏ met 18-15 te verslaan heeft Hellas beslag gelegd op het heren-handbalkampioenschap van Nederland. De uitslagen luidden verder: Promotie hoofdklasse dames: Vlugheid en Kracht (Tw.)—Zeeburg 0-1; Vlugheid en Kracht (Gr.)Turnlust 3-4. Promotie Hoofdklasse heren: EsdoSwift 14-11; Esca—HCG 16-15. District West A. Eerste klasse dames: At- tila—ADA 14-1. Eerste klasse heren: Blauw Wit—BHC 15-1. District West A. Tweede klasse B heren: Aalsmeer 2Unitas 6-8. District West A. Promotie tweede klasse dames: UDTavenu 2-4 (Tavenu promo veert). Promotie tweede klasse heren: Tonegido— DVV 6-16. Distriet West B. Eerste klasse dames: CWP HMS 8-5; DIOSAnimo 8-10. Eerste klasse heren: VodoDynamo 6-5. District West B. Promotie eerste klasse dames: Wings—Vires et Celeritas 3-3 (Vires et Celeritas promoveert). Op zaterdag 16 juni (aanvang 11 uur) worden in Stoop's bad in Overveen de nationale militaire zwemkampioenschap- pen georganiseerd. Het programma omvat de wedstrijden: 100, 200 en 400 meter vrije slag; 200 meter rugslag; 200 meter school slag; 100 meter vlinderslag en schoon- springen. Na afloop van deze wedstrijden wordt een selectie waterpolowedstrijd ge speeld. ADVERTENTIE 37) Birdsall schudde zijn hoofd. „Er zijn te veel kranten en weekbladen en maand bladen. Het is bovendien zo lang geleden; misschien bestaat het betreffende blad niet eens meer!" „Dat weet ik allemaal wel", zei Zimmer man, „maar toch zal ik het proberen. Nu er zoveel drukte over dit geval-Lovejoy wordt gemaakt, moeten we toch wel iets naders over hem te weten kunnen komen." „En dan te bedenken, dat we al deze soesah te danken hebben aan een oude vrouw als Aggie Scanion." „Inderdaad, maar het is nu eenmaal zo, dus kunnen we niet stil blijven zitten", antwoordde Zimmerman. Dennis zei niets. Hij had zijn eigen plan nen om de herkomst van het krantenknipsel op te sporen. Hij had nog verlof te goed en nam de volgende twee dagen vrij. Op woensdag morgen vertrok hij voor dag en dauw, zon der iemand op de hoogte te stellen, naar Sharpsville in Maryland. Het was een ideale voorjaarsdag en hij genoot van de rit. Hij reed met grote snelheid en stopte alleen om benzine te tanken en hier en daar in een cafétje langs de weg een broodje te eten .en een kop koffie te drinken. Laat in de middag kwam hij op de plaats van bestemming aan. De twee dagen va kantie, welke hij aan dit onderzoek op eigen houtje wilde besteden, lieten hem niet veel tijd. Hij had er aanvankelijk over ge dacht om nog een extra dag verlof te vragen, maar had er tenslotte van afge zien. Hij zou een reden voor die extra vakantiedag hebben moeten opgeven, en het was beter dat niemand iets van deze onder neming wist. Het was vijf uur toen hij Sharpsville bereikte. Hij reed langs Fort Kramer, een groot legerkamp, dat met prikkeldraad was afgezet en waar overal borden stonden met „verboden toegang". Denkend aan het kran tenknipsel, dat hij in zijn zak had, keek hij naar de namen van de café's, die hij pas seerde. Hij kon echter geen gelegenheid ontdekken, die „Joe's Café" heette. Als dit café hier werkelijk had bestaan, was het misschien intussen al lang verdwenen Hij reed langs oude vervallen huizen en bereikte tenslotte een motel 1), waar hij een kamer boekte voor de nacht. Vervolgens reed hij verder het stadje in. Sharpsville had 32.000 inwoners. Hij was dit uit een gidsje te weten ge komen, waarin hij ook had gelezen dat er een krant was, die de „Sharpsville Daily News" heette. MAAGTABLETTEN In het centrum van het stadje vroeg hij naar het bureau van,deze krant en na zijn auto geparkeerd te hebben, liep hij op het gebouw, dat men hem had aangewezen toe. Het was intussen al tegen zessen en aange zien de „Daily News" eén avondblad was, vroeg Dennis zich af, of hij op dit uur nog wel iemand in het gebouw zou aantreffen, die hem te woord zou kunnen staan. De entree tot het gebouw was nog niet afge sloten en Dennis liep naar binnen. Er stond niemand achter de balie en in de kantoor ruimte daarachter waren de bureaus ver laten. Een werkster was bezig de hal schoon te maken. „Zoekt u iemand?" vroeg ze. „Ja, ik zoek iemand, die me een bepaalde inlichting kan geven, welke ik dringend nodig heb," antwoordde Dennis. „Iedei'een is naar huis, behalve de hoofd redacteur", antwoordde de vr'ouw. „En dat is geen gemakkelijke heer. Hij is niet 'erg toeschietelijk." Dennis glimlachte. „Ik zal het toch maar met hem proberen", zei hij. „Waar is zijn bureau?" „De laatste deur in die gang daar, rechts" wees de vrouw hem. „Dank u." 'v Er scheen licht door het matglazen bo venstuk van de deur, waarop met duide lijke letters stond aangegeven: R. Pearson, hoofdredacteur. De werkvrouw had gelijk: meneer Pear son was bepaald niet toeschietelijk. Hij 1) motel is hotel aan de autoweg, speciaal voor automobilisten. was een oudere man ,die met een sober ge zicht over een bureau vol paperassen ge bogen zat. Hij keek ontstemd op, toen Dennis hem stoorde, maar toen deze hem het vergeelde krantenknipsel toonde, kwam er een glans van belangstelling in zijn ogen. Terwijl hij het knipsel doorlas, mompelde hij: „Frederick Miller Fred Millerdie naam komt me bekend voor". Dennis, die nauwelijks geloven kon, dat dit bezoek iets op zou leveren, merkte op: ,,'t Is een vrij veel voorkomende naam". „Ja, maar. „Ik dacht dat misschien in uw ar chief. De hoofdredacteur stond op. „We zullen eens kijken. Het krantenknipsel is echter al aardig oud. Het dossier over Fred Miller bleek nog aanwezig te zijn! Pearson opende het en er vielen diverse krantenknipsels op de tafel. Het grootste was gedateerd 30 mei 1934 en droeg als kop: „Magazijnschef ge dood bij handgemeen" en als tweede kop: „Getuigen verklaren dat dodelijke klap door soldaat werd toegebracht". Dit krantenknipsel bevatte voorts een uitvoerig verslag van het voorval, dat in het vergeelde knipsel, dat Dennis bij zich had, met enkele woorden was weerge geven. Er werd in verteld, hoe Frederick Miller, wonende East Mainstreet 32, van beroep chef van de magazijnen van Turner's Vleeswarenfabriek, op 55-jarige leeftijd in het ziekenhuis van Sharpsville was over leden aan de gevolgen van een schedel fractuur. Deze fractuur had hij opgelopen in een handgemeen vlak voor „Joe's Café" in Hopkinson Street. Een getuige, die even verderop op de bus stond te wachten, ver klaarde, dat Fred Miller voor genoemd café stond, toen twee mannen hem nader den, van wie de langste in soldatenuniform was. De drie mannen spraken gedurende en kele ogenblikken met elkaar en daarna raakte Miller in handgemeen met de soldaat Deze bracht hem een fikse klap toe en Miller viel met zijn hoofd op de rand van het trottoir. De getuige was naar de plaats van het onheil gehold, maar de soldaat en zijn kameraad hadden het op een lopen ge zet. Toen uiteindelijk de politie arriveerde, was er geen spoor meer van hen te be kennen. De enige beschrijving, welke de getuige van de man, die de soldaat had vergezeld, kon geven, was dat hij ook tamelijk lang was geweest en een grijs pak met grijze hoed droeg. Het Fort Kramer vervolgde het kran tenverslag verleende volledige mede werking aan de politie om de bewuste sol daat op te sporen. De rest van het verhaal was een kort resumé van Fred Miller's familie. Er schenen alleen een broer en een neef te zijn, die in Altoona, Penn sylvania, woonden. De verdere krantenknipsels waren veel korter. Fred Miller werd begraven en iedereen, die iets met hem te maken had gehad vrienden, buren, zakenrelaties en ook het personeel van Fort Kramer werd ondervraagd. Doch alles zonder re sultaat. Er kwam geen licht in de zaak. Bij de knipsels was ook een duplicaat van het knipsel, dat Dennis bij zich had. Er bestond geen dossier over Richard Lovely en telefoon- en adresboeken uit de dertiger jaren leverden geen aanwijzing ten aanzien van hém op. „Zullen we 't de politie vragen?" vroeg de hoofdredacteur. „Ik weet 't nog niet. Misschien ga ik straks zelf wel even op het politiebureau praten", antwoordde Dennis. „Als de politie niets over hem heeft, kunt u altijd nog bij particuliere steun-instel- lingen gaan informeren." „Misschjen zit daar iets in", zei Dennis. „Ik betwijfel of de politie iets over hem heeft. Hij was min of meer een zwerver. Maar misschien kreeg hij wél steun op de een of andere manier, 't Waren destijds jaren van ernstige depressie Toch was Dennis niet van plan véél tijd meer te verdoen aan verdere navraag. Dan zou hij pas morgenavond laat naar huis terug kunnen rijden, om de daarop volgende dag weer op tijd op zijn werk present te zijn. (Wordt vervolgd)-

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6