Oude en nieuwe tractievorm in miniatuur bij N.Z.H. BÖIalsII© Toekomstbeeld van Antwerpen: moderne wijken en ringwegen SHERRY N.VAN BREEMEN&Co DRY PALE Geef Vader zondag een boek Boekhandel VEKO Maak vader blij Kort en bondig JAN VANDERPIGGE Stedelijke begroting ontoereikend om noodzakelijke werken uit te voeren BEL 10070 en profiteer Bovenleiding tram door takelwagen beschadigd DSB bestaat 10 jaar Burgerlijke Stand van Haarlem Huisvrouw vond dode vogel in melk Haarlemse voorjaarsbeurs voor de vrouw 1957 B I O L I N E Verkoop sigaretten in automaten Verkeersmisdrijven en -overtredingen Twee jonge gevangenen ontsnapt en weer gegrepen Automobiliste moet herexamen doen Portret door Kees Verwey in Frans Halsmuseum Vaderdag Geschenkendag - 1111I1111IIllilii Luchtvaartdelegatie uit V.S. teruggekeerd Burgerlijke Stand van Heemstede DONDERDAG 14 JUNI 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'l ADVERTENTIE Deze twee fraaie modellen, waarover de directeur van de N.Z.H.de heer J. J. Jurrissen zich bewonderend buigt, behoren tot de vele geschenken welke de jubilerende vervoermaatschappij woensdag mocht ontvangen. Het model van de motorwagen A 75, een vroegere „Stoter dijk er"is een geschenk van het mannenkoor „Kunst en Broederschap" van het Gemeentevervoerbedrijf Amster dam. Het werd in de werkplaatsen van de Amsterdamse tram vervaardigd. De heer Jurrissen is erelid van het koor. Het model van de Haarlemse stadsbus werd door conducteur Flaat aangeboden. Het werd door hem gedurende een jaar bij wijze van vrije-tijdsbesteding vervaardigd naar een tekening die in het personeelsblad van de N.Z.H. had gestaan. In ons blad van gisteren hebben wij reeds een uitvoerig versldg gegeven van de jubileumviering, zoals die 's morgens plaats had. Ook 's middags bleef de opgewekte drukte onverminderd voortduren. Omstreeks het middaguur gaf de bedrijfsbrandweer een geslaagde demonstratie van haar vaardigheid. De receptie werd door ongeveer vierhonderd personen bezocht. Men ontving tientallen geschenken en ongeveer zeventig bloemstukken, hetgeen de directie en haar medewerkers voldoende inspireert om het eeuwfeest met grote blijmoedigheid en energie tegemoet te gaan. Woensdagmiddag omstreeks half drie reed een takelwagen, waarvan de chauffeur verzuimd had de hijsboom (giek) naar be neden te doen, de Emmabrug op. Hierbij beschadigde de giek de bovenleiding van de tram, waardoor er enige stagnatie ont stond. Gelukkig wist het personeel van de NZH deze stagnatie tot het uiterste te beperken en was de bovenleiding spoedig weer ge repareerd. Er behoefden slechts passagiers van één tram in beide richtingen over te stappen. Tegen de chauffeur van de takelwagen is proces-verbaal opgemaakt. Op 6 juni was het tien jaar geleden, dat in de omgeving van de Steenbokstraat in Haarlem-Noord de voetbalvereniging „De Sterren Boys" werd opgericht. In de loop der jaren is het aantal leden bijzonder uit gebreid en diverse onderafdelingen hebben zich gevormd. DSB heeft ploegen voor honk bal, softbal en tafeltennis. De voetbalafdeling komt uit in de tweede klasse van de af deling Haarlem van de KNVB. De voetballers hebben vele malen deel genomen aan de jaarlijkse estafette, die in Zandvoort wordt gehouden. De laatste twee jaren werd de eerste prijs behaald. Het tweede lustrum zal zaterdag 16 juni gevierd worden met een feestavond in ge bouw „St. Bavo" aan de Smedestraat. ADVERTENTIE ïltï M PRIJS PER FLES F 4.90 Uitsluitend verkrijgbaar bij uw wijnhandelaar slijter IMP. WED. G. OUD PZN CO. HAARLEM HAARLEM, 13 juni 1956 ONDERTROUWD: 13 juni: C. Tiggelman en M. G. Selhorst; P. J. Nederstigt en E. M. Huijboom; J. van Krugten en A. I. M. van Dam; C. Jonkman en H. Smits; R. P. Koorn en C. A. M. Meijer; Th. L. Elferink en J. E. M. de Bruijn; W. Evers en J. A. Meijer: F. J. de Graaf en T. Vring; J. H. van der Aar en C. W. H. van der Putten; R. Kreule en A. Huijbens; E. J. Ludding en M. Woudenberg; Tb. Th. J. Jaspers en B. A. Heeman; C. A. Kuenen en Th. M. Kuipers; H. J. van den Wijngaard en M. Hoekstra; B. H. de Graaff en M. Tombrock; S. Venema en H. Storm; M. M. van Dijke en G. J. C. Heiliegers; C. Boots en C. J. Nieuwenhuizen; C. S. Pries- man en G. Sarink; A. Sperdijk en M. C. Schoorl; J. Damsteek on J. J. Gelaudie; A. F. M. Moolenaar en M. H. Th. Tromp; J. Bijlsma en A. J. Spanjer; J. de Groote en B. van der Velde. GEHUWD: 13 juni: J. G. H. M. Herben en E. J. P. M. ICerstens; J. P. Lammers en A. M. M. Stevens; H. J. van der Velde en M. W. Haccou; A. M. van Leeuwen en J. M. van Lieshout; A. H. P. van den Berg en M. Schuijt; F. Scholten en J. M. Verstraten; J. Nunnikhoven en H. B. G. van de Pol; TI. Th. J. Massop en H. Zwemmer. BEVALLEN van een zoon: 12 juni: J.-H. A. Witteman-Fornanoij. BEVALLEN van een dochter: 9 juni: W. F. Groen-Sandijck; 12 juni: I. Nederstigt- Kunis; S. M. C. Smits-Bom; 13 juni: E. W. de Bruin-Groenewoud; A. E. Huurman-Lange- veld. OVERLEDEN: 11 juni: M. W. Bos, 64 j., Thorbeckestraat; B. Koren, 7 j., Hazepaters- laan. ADVERTENTIE Wij hebben een rijke sortering in allerlei prijzen Zijlstraat 98 Telefoon 11706 met een mooi OVERHEMD of MOOIE DAS. Uitgebreide sortering tegen populaire prijzen bij Gen. Cronjéstr. la-lb - Tel. 16045 - Haarlem Een bewoner van de Koninginneweg te Haarlem deelt ons mee, dat zijn echt genote in een fles met melk een dode vogel heeft gevonden. De melk was te voren gebruikt en leden van het gezin hebben er van gedronken. De vogel lag op de bodem en daardoor heeft zij niet eerder kunnen ontdekken, dat er iets in de fles aanwezig was. De Haarlemmer heeft zich in verbinding gesteld met de Keurings dienst voor waren, die de vogel, de fles en de geringe hoeveelheid melk, die overge bleven was, zal onderzoeken. Naar aanleiding van de vondst hebben wij ons in verbinding gesteld met een directeur van een der Haarlemse melk- bedrijven, die reeds op de hoogte was van het geval. Het verbaasde hem zeer en een verklaring er van kon hij niet geven. De laatste jaren wordt bijzondere aandacht aan de levering van flessenmelk besteed en nieuwe apparaten worden aangeschaft, om aan alle onderdelen van de bewerking grote zorg te besteden. Jammer vond de directeur het, dat de leden van het perso neel wegens tekort aan arbeidskrachten onder zeer moeilijke omstandigheden moe ten werken. Dat mag natuurlijk geen reden zijn, dat de flessen vuil de fabriek ver laten. Tijdens een kijkje in het bedrijf bleek ons, dat al het mogelijke wordt ge daan om de hygiëne te bevorderen. Op een vroeger tot het publiek gericht verzoek, om flessen na gebruik te spoelen wordt niet voldoende acht geslagen. Dat neemt niet weg, dat de flessen in het be drijf goed schoon gemaakt worden. Daar na zijn er enige leden van het personeel, die controleren of er geen voorwerpen in de flessen zijn blijven zitten en nog voor dat er nieuwe melk in gedaan wordt, be kijkt een werknemer nogmaals de flessen. De melk wordt er in gespoten en kan geen grote voorwerpen bevatten, omdat de toe gangskanalen smal zijn. Zoals gezegd is, de directeur kan zich niet indenken hoe een vogel tijdens be werking in een fabriek in een fles zou komen. Hij nam gaarne aan, dat de huis vrouw de vondst had gedaan, maar het is natuurlijk niet uitgesloten, dat zich buiten de fabriek een handeling heeft voorge daan, die tot gevolg heeft gehad, dat een vogel in de fles is gekomen. De directeur betreurde het voorval zeer, vooral omdat het gebruik van flessenmelk toeneemt en de zorg er aan bijzonder groot is. Geluk kig is het aantal klachten bij de melk fabrieken uiterst beperkt en dat wil wat zeggen, als men nagaat, dat dagelijks dui zenden flessen met melk de bedrijven verlaten. Ook onder auspiciën van Middenstandscentrale Naar wij vernemen heeft de Midden standscentrale voor Haarlem en omliggen de gemeenten besloten om naast de Ne derlandse Vereniging voor Huisvrouwen, afdeling Haarlem en omstreken haar auspiciën aan de komende beurs in 1957 te verlenen. De Middenstandscentrale is de overkoe pelende organisatie van de R.K. Midden standsvereniging en de Haarlemse Han delsvereniging. Men beoogt daarmee, aan deze jaarlijkse Haarlemse gebeurtenis in de allereerste plaats een middenstandskarakter te geven. Belangrijke nieuwe plannen en richtlijnen zijn in studie. ADVERTENTIE Om SLANK te worden kunt U volstaan met 3xpd.1 dragee Pr. I. 1.25 p. verp. Vraagt Uw drogist Voorstel komt binnenkort in de gemeenteraad Verwacht wordt, dat in de vergadering van de gemeenteraad van Haarlem van woensdag 27 juni een pre-advies van B. en W. aan de orde zal komen over een motie inzake het al of niet toestaan van het plaatsen van automaten voor de verkoop van sigaretten. Volgens de politie-veror- dening is de verkoop thans verboden; tij dens de behandeling van de gemeente-be groting zijn er stemmen opgegaan, om de verkoop van sigaretten door middel van automaten wel toe te staan. B. en W. hebben reeds adviezen inge wonnen en ook hebben zij de uitslag van een enquête van sigarenwinkeliers ontvan gen. Naar aanleiding van de vraag, die aan de winkeliers is gesteld: „Waarom bent u voor of tegen het in gebruik nemen van automaten?" heeft de heer P. Schoen een brief gezonden naar het college van B. en W., waarin hij opmerkt, dat een automaat niet duur is. Een moderne acht-vaks auto maat met in ieder vak ruimte voor dertig pakjes sigaretten kost f 1400. Sigarenwin keliers, die tegen de kosten opzien, heb ben een bedrag van f 3.000 genoemd. Dat is niet juist. De automaat van f 1400 is voor bijna alle winkeliers voldoende. Rekening houdend met een afschrijving binnen tien jaar en een renteverlies van ongeveer f 65 per jaar kost een automaat de winkelier f 4 per week. Dit haalt hij er uit, ook on der de ongunstigste omstandigheden. Een ander bezwaar van winkeliers is, dat zij des avonds en op zondag thuis moeten blijven om geld te wisselen. Dat is. vjlgens de heer Schoen, niet juist. Er zijn voldoen de harde muntsoorten in omloop, die in de automaten gebruikt kunnen worden. 's-GRAVENHAGE Duizendvieren zeventig misdrijven, als bedoeld in artikel 26 van de Wegenverkeerswet (bet besturen van een voertuig onder invloed van alco hol) zijn in het eerste kwartaal van 1956 ter kennis van rijks- en gemeentepolitie gebracht. Deze cijfers waren voor het eerste kwartaal 1955: 998, voor het laatste kwartaal 1955: 1953. Het aantal van 1074 over het eerste kwartaal 1956 is als volgt onder te verdelen: gemeenten met 100.000 en meer inwoners: 423, tussen 20.000 en 100.000 inwoners: 269, minder dan 20.000 inwoners: 368. Driehonderdtwee misdrijven, als bedoeld in artikel 36 Wegenverkeerswet (veroor zaken van dood of zwaar lichamelijk letsel bij een motorongeval) zijn in het eerste kwartaal 1956 ter kennis van de politie gebracht. Deze cijfers waren voor het eerste kwar taal 1955: 269, voor het laatste kwartaal 1955: 449. Het aantal van 302 voor het eerste kwartaal 1956 is als volgt onder te verdelen: gemeenten met 100.000 of meer inwoners: 140, tussen 20.000 en 100.000 in woner: 71, minder dan 20.000 inwoners: 91. In het eerste kwartaal van 1956 zijn 239.411 overtredingen van wegenverkeers wet en wegenverkeersreglement geconsta teerd. Deze cijfers waren voor het eerste kwartaal 1955: 202.689, voor het laatste kwartaal 1955: 288.920. Woensdag zijn twee jeugdige gevange nen er in geslaagd in Zwolle uit de auto, waarmee zij uit het Huis van Bewaring le Amsterdam naar de jeugdgevangenis in Zutfen werden vervoerd, te ontvluchten. De auto moest in Zwolle nog een andere gedetineerde ophalen. Toen de wagen voor het Huis van Bewaring stilstond en een der bewakers zich had verwijderd, wisten de 20-jarige W. v. d. B. en de 19-jarige H. K. te ontsnappen. Zij renden naar het terrein van de gasfabriek en vervolgens naar. de Friese wal, waar de politie hun spoor bijster raakte. Drie kwartier latei- werden zij bij de IJselbrug ontdekt door de motorpolitie. Zij probeerden nog in een boomgaard te ontkomen, maar een waak hond boezemde hun aldaar zoveel schrik in, dat zij zich naar de rijksweg begaven, waar de politieagenten reeds stonden te wachten Een vrouw uit Oss, die met haar auto een aanrijding met een politieauto veroor zaakte, moet opnieuw verkeersexamen doen. Zij gaf namelijk na de aanrijding blijk van ontstellend gemis aan kennis van de verkeersregels. Toen zij woensdag voor het Bossche kantongerecht stond eiste het O. M. f 75 boete, subsidiair 30 da gen rechtenis, alsmede een jaar voorwaar delijke ontzegging van rijbevoegdheid met als bijzondere voorwaarde, dat zij zich vóór 1 augustus door de politie in Oss op haar kennis van de verkeersregels moet laten examineren. De kantonrechter conformeer de zich aan de eis. De gemeente Haarlem heeft ter plaatsing in de moderne afdeling van het Frans Halsmuseum een portret door Kees Ver wey, voorstellende de moeder van de schilder, aangekocht. Ter completering van de zilverzameling worden verworven: een zilveren mosterdpot (Haarlems werk anno 1714) en een zilveren kandijbakje (idem 1734). ADVERTENTIE SIGAREN: Een rijke collectie afgelagerde sigaren staat te uwer beschik king. Kisten en dozen van 5. 10, 25 en 50 stuks. SIGARETTEN Dozen en tins van 50 stuks. Alle pakjes worden afgeleverd in speciale luxe Vaderdag-verpakking. ROOKARTIKELEN Tabakspijpen en Aanstekers met Wereldnaam en vele andere ACCESSOIRES. Bezoek onze Toonkamer. Grote Houtstraat 81 Haarlem (Van onze correspondent in Brussel) De Brusselaars, die vaak niet mals zijn in hun oor deel over Antwerpen, erkennen binnenskamers gaarne dat de Scheldestad op velerlei gebied een be- langrijker centrum is dan de hoofdstad. Sedert de periode 1925-1930, toen zich de grote Amerikaanse auto mobielbedrijven Ford, General Motors en Chrys ler in het Noordelijk deel van Antwerpen vestigden, niet ver van de dokken dei- havens, is het met de groei van het industriële Ant werpen crescendo gegaan, f Die groei heeft zich echter te snel voltrokken en nu is Antwerpen uit verkeers- oogpunt, stedebouwkundig en ook met het oog op de uitbreiding van de haven een te kleine stad gewor den. Men moet nieuwe ge bieden annexeren en de haven moet dringend wor den vergroot, omdat anders de achterstand op Rotter dam een nachtmerrie voor de Antwerpenaren wellicht nooit kan worden ingehaald. De Antwerpenaren wor den wel eens ongeduldig en boos, als zij bij de centrale besturen te Brussel wanbe grip ontmoeten, want met de noodzakelijke investeringen in de haven, de gebouwen en de auto-snelwegen zijn miljarden francs gemoeid. Wilde men alle Antwerpsee plan nen ineens realiseren, dan zou de buiten gewone dienst van twee of drie begrotingen geheel voor Antwerpen gereserveerd moe ten worden. Wat zouden Luik, Charleroi en Gent daarop te zeggen hebben? Maar Ant werpen is de op een na grootste stad van België, aldus repliceren de Sinjoren, zij is de hoofdstad van Vlaanderen. De Antwerpse firma's moeten momen teel hun tentoonstellingen of internationale manifestaties in een verouderde stedelijke feestzaal of in een of andere bioscoop hou den. De aulomobielconcerns, scheepvaart maatschappijen en elektrotechnische be drijven zouden onmiddellijk een nuttig ge bruik kunnen maken van het ontworpen „economisch centrum", dat even buiten de stad, op de weg naar Brussel, zal worden gebouwd, wanneer Brussel tenminste de kredieten geeft. Want zoals bij alle grote Belgische steden klopt ook de begroting van Antwerpen niet. Het jaarlijks tekort bedraagt ruim dertig miljoen gulden. Er is in Antwerpen ook geen enkele be hoorlijke concertzaal. In het stadspark wil men een „bevrijdingspaleis" bouwen, een cultureel centrum voor concerten en ten toonstellingen. Daar de stadsdiensten over tientallen gebouwen in de stad verspreid zijn, wil men ook een „administratief cen trum" oprichten, waar onder meer politie en brandweer van de stad zouden kunnen worden geconcentreerd. De wethouder voor Openbare Wenken, Albert Tijsmans, de hoofdarchitect F. Pee- ters en de hoofdingenieur Cooreman heb ben met hun assistenten de plannen uitge werkt voor het aanleggen van een kleine en een grote ringlaan, rondom de stad. Wie van Nederland naar Brussel rijdt, zou niet langer door het centrum van Antwerpen hoeven rijden, maar op een comfortabele ringlaan terecht komen. De haven zal wor den verbonden met de autosnelweg Ant werpenLuikRoergebied. En dat is de eerste grote overwinning van de Antwer penaren. Zij verwachten enorm veel van die autoweg, die door het industrieel groeiende Belgisch Limburg loopt over Luik en die het Ruhrgebied op enkele uren afstand van hun haven zal brengen. Ook deze aanleg moet men in verband brengen met de concurrentie van Rotterdam, maar in even grote mate speelt hier de concur rentie van Bremen en Hamburg een rol. Er is een prachtige combinatie gevonden: de iMMBW mm Dodelijk ongeval. Woensdag is de 85- jarige H. O. in Capelle aan de IJsel door een vrachtauto aangereden. Hij was op slag dood. Zeepost. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië via Engeland (23 juni); Brazilië ss „Alphard" (18-juni); Brits Oost-Afrika ss „Europa" (21 juni) en ss „Ferd de Lesseps" (23 juni); Canada ms „Noordam" (21 juni) en ms „Luksefjell" (23 juni); Chili: via New York (21 juni); Indonesië ms „Laer'es" (20 juni); Neder landse Antillen ms „Osiris" (18 juni); Ne derlands Nieuw-Guinea ss Laertes" (20 juni): Nieuw Zeeland via Engeland (23 juni): Suri"-'~e ss „Cottica" (20 juni). In lichtingen -sreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Dure kersen. Het ziet er naar uit, dat de kersen dit jaar duur zullen worden. De prijzen die voor de vruchten op het hout worden besteed, liggen belangrijk hoger dan die van vorig jaar. Er zijn dit jaar boom gaarden die bij de verkoping het dubbele of meer opbrachten van 1955. Voor de mei kersen werd gemiddeld 25 tot 35 cent per kilogram besteed, voor de Duitse kersen be taalde men 15 tot 25. De bijkomende kosten zijn hoog, want voor plukken, sorteren en verveilen wordt 40 tot 50 cent per kilogram gerekend. Beiaardschool. De Nederlandse Beiaard school, in oktober 1953 te Amersfoort op gericht als een onderafdeling van de plaatse lijke muziekschool, is thans een zelfstandige stichting geworden met een eigen bestuur. Voorzitter van het dagelijkse bestuur is burgemeester H. Molendijk. Militaire orders. Het ministerie van Economische Zaken heeft een nieuwe op gave gedaan van contracten, die door de mi nisteries van Oorlog en Marine met Neder landse ondernemingen zijn gesloten. De to tale waarde der orders bedraagt f 5.830.756,01. Enige der belangrijkste opdrachten zijn: het bouwen van een tweede werkplaats te Don gen (f 777.000), het aanleggen van wegen op het vliegveld Ypenburg (2.741.380), het bouwen vna een complex magazijnen te Voorthuizen (218.700), onderdelen voor 130 „overhauls" (f 251.700) en het bouwen van een dubbel lesgebouw in de legerplaats bij Laren (f 191.460). Directeur-generaal. Mr. C. J. G. J. Vinkesteyn, thans directeur van het ver keer. is benoemd tot directeur-generaal van het verkeer. HAARLEM EN OMGEVING Geeen spreekuur. De burgemeester van Heemstede is vrijdag verhinderd spreekuur te houden. Aanrijding. Woensdagmiddag omstreeks half tw stak een 43-jarige bouwkundige uit Haarlem met een scooter aan de hand de Jansweg over, waarbij hij niet voldoende op het verkeer lette. Hij werd aangereden door een motorrijder, tengevolge waarvan hij kwam te vallen. Met een gebroken been is hij naar het Grote Gasthuis vervoerd, van waar hij na te zijn behandeld weer naar zijn huis kon worden overgebracht. De motor fiets vatte vlam en is geheel uitgebrand. De scooter werd beschadigd. Val van steiger. Een 66-jarigë timmer man uit Haarlem is woensdagmorgen om streeks negen uur op een bouwwerk aan de Schalkwijkerweg van een twee meter hoge steiger gevallen, waarbij hij met zijn hoofd tegen een betonnen muur sloeg. Hij is met een bloedende hoofdwond en vermoedelijk een hersenschudding naar het Grote Gast huis vervoerd. Na geneeskundige behande ling kon hij echter naar huis terugkeren. Brand in kleerkast. Woensdagmiddag was een vierjarig jongetje met een vriendje van dezelfde leeftijd aan het spelen in de achterkamer van een woning aan de Duven- voordestraat. Op een gegeven ogenblik had den de beide jongetjes papier in een kleer kast gebracht en dat vervolgens aangestoken. De moeder van één van hen, die in de voor kamer bezig was. rook een brandlucht. Toen zij de kast opende stonden verscheidene kle dingstukken reeds in lichterlaaie. Met een emmer water wist zij de brand te blussen. De brandweer, die spoedig daarna eveneens ter plaatse was, behoefde niet meer in te grijpen. De schade bedroeg ongeveer drie honderd gulden. Een maquette van het economisch centrum voor de stad Antwerpen. oprichting van de nieuwe gebouwen, zoals het twintig miljoen gulden-project van het „economisch centrum", schept de mogelijk heid om een geheel nieuwe wijk in het leven te roepen en langs die wijk zou de sterk verbrede en gemoderniseerde auto- Het hoog-oprijzend administratief centrum weg naar Brussel moeten lopen. Deze zou dan woi-den verbonden met de autoweg AntwerpenRuhr, waardoor de Schelde stad binnen korte tijd zou beschikken over een modern verkeersnet, zowel naar het oosten als naar het zuiden. Flatgebouwen De particuliere woning bouw is in Antwerpen geen apart probleem. Met een bewonderenswaardige logi ca hebben de Antwerpse autox-iteiten en de bouw maatschappijen ingezien, dat Antwerpen de uit Oost- Vlaand eren en Limburg af komstige immigrerende ar beidskrachten voor de in dustrie, goede en gezonde woningen d'iende te ver schaffen. Men ging onmid dellijk aan het werk, nadat de eei-ste wonden, die door de V-l en V-2 bommen wa ren geslagen, geheeld wa ren. Nabij de wijk Kiel is een groep enorme flatge bouwen verrezen, die her innert aan de moderne con structies van Le Corbusier. Ook aan de Noorderlaan, in de omgeving van de Gene ral Motors-fabrieken, zijn dergelijke wijken in weini ge jaren tot stand gekomen. Maar op het wegenplan wacht men. De aanbeste dingen voor de autoweg AntwerpenRuhr lopen thans van stapel, maar om het Antwerpse verkeers probleem op te lossen, moe ten ook de beide ringlanen er komen. De grote lanen: Italië-Lei, Frankrijk-Lei, Britse- en Amerika-Leien zijn samen vijf kilometer lang. Zij zijn elk zestig me ter breed, maar kunnen thans het toenemend ver keer niet meer verwerken. Aan de kruispunten van deze leien passeren op de spitsux-en niet minder dan honderd voertuigen per mi nuut. ADVERTENTIE De Nedeidandse luchtvaartdelegatie die vergeefse besprekingen te Washington gevoerd heeft, is woensdagavond naar Nederland vertx-okken. De volgende be spreking is volgens het State Department vastgesteld op 27 juni. De delegatie is in de V.S. geweest sinds 5 april, maar de afgelopen drie weken heeft geen bespreking plaats gevonden. Men neemt aan dat het State Department wel een redelijke oplossing van de conces- sieaanvi-aag van de K1L.M. wenst, maar dat de „Civil Aeronautics Board" niet tot een beslissing heeft kunnen komen. ONDERTROUWD: C. J. H. Böhm en A. C. E. Copini; H. M. Ort en E. C. F. Deter- meyer; E. V. W. Vercruijsse en L. M. Dop heide; W. J. A. M. van Kimmenaede en A. M. de Gi-oot; H. R. J. Veerman en T. J. Pieters. GETROUWD: A. Dx-iessen en N. Tiggel man; J. J. Duindam en C. P. J. Kaptijn; W. van der Jagt en G. M. van Biezen; C. J. A. Spoor en C. A. A. Hageman. GEBOREN: Anna Maria, dr v. J. H. Kramer en A. C. van Leemput; Theodorus Jacobus Maria, zn v. Th. J. M. Roozen en M. B. C. van Riet. OVERLEDEN: Z. Regelink,75 jr, Nax-cis- senlaan 28; J. C. Mann, 67 jr, Crayenester- singel 8; J. A. Lommelaars, 76 jr, Hex-enweg 77C; G. P. Nunnink, 80 jr, J. v. d. Bex'g- straat 27.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9