Nederlandse atleten boekten zege op verzwakte Franse ploeg: 99-91 Reden? E d en Nederland zorgt voor verrassing bij zeilwedstrijden „Kieler Woche" verstopping RCH stelde in promotiestrijd teleur en verloor van HDVS Goede prestatie van Kuenen op 5000 m. Krachtig offensief van de Racing na rust leverde niets op 3 V er slagen j oegoslaviëOostenrijk eindigde gelijk: 1-1 Nederlands Bondsteam tegen Milaan op 24 juni Molenaar geeft zijn club cadeautje van 100.000 Geef de strijd niet op tegen Vijftien seconden voor tijd Quick-THB werd na incident gestaakt Nederlandse tennissers versloegen Cambridge Voetballer ontvoerd RapidEnschedé werd 4-3, maar kan ook nog 4-5 worden Stender naar Zuid-Afrika? De militaire zwem- kampioenschappen Joegoslaven en Russen achter het schaakbord Van ouds - een héél beste Virginia De tenniscompetitie De zeilwedstrijden op Westeinderplassen EHS in volgende ronde van Schoten-toernooi MAANDAG 18 JUNI 1956 Op de sintelbaan aan de Laan van Poot in Den Haag is een fraaie en spannende strijd geleverd tussen de Nederlandse en de Franse atleten. Onze langenoten behaalden een overwinning van 99-91 punten, waarbij echter opgemerkt dient te worden dat de Franse ploeg niet uit de aller sterkste atleten was samengesteld. Frankrijk had nl. zondag een landen- wedstrijd tegen België en daarom waren in beide ploegen jongere krachten opgenomen, waarbij rekening was gehouden dat het team voor de wedstrijd tegen België het sterkste moest zijn. Onze sprinters ondervonden weinig tegenstand en de Olympische kandidaat Van Hardeveld won zowel de 100 als de 200 meter. Op de 100 meter moest hij de eerste plaats delen met T. Saat. De 200 meter won Van Hardeveld gemakkelijk in 21,8 sec. vóór de Fransman Caprice die 22,1 sec. noteerde en onze landgenoot dus geen gelegenheid gaf zijn werkelijke kracht te tonen. Anders was het gesteld op de midden- en lange afstand, waarin de Fransen met hun favorieten waren gekomen. De 400 meterloper Degats is namelijk de Franse recordhouder met 47,3 sec., terwijl Mimoun, een loper van internationale klasse, het Franse record 5000 meter op zijn naam heeft staan met 14 min. 7,4 sec. Op de 400 meter bond Coenen de strijd aan met De gats. De Fransman won in 48,1 sec., maar Coenen volgde het tempo van zijn tegen stander goed, met het gevolg dat hij zijn persoonlijk record wederom verbeterde en op 49 sec. precies bracht. Ook de tweede Nederlander Haus, die op de vierde plaats eindigde, profiteerde van het hoge tempo door zijn beste persoonlijke prestatie te verbeteren. Zijn tijd van 50,3 sec. lag 0,3 sec. beneden zijn persoonlijk record. Verrassing Een verrassing vormde de 5000 meter, waarbij de beide Nederlanders Kuenen en Viset door een zeer tactvolle race de Franse recordhouder Mimoun naar de derde plaats verwezen. De kop werd genomen door de beide Nederlanders, terwijl een enkele maal ook Carron naar voren kwam. Na 3000 meter, die in 8 min. 54 sec. waren afgelegd, was de volgorde gewijzigd, zodat Kuenen voor lag, gevolgd door Mimoun, Viset en Carron, alle lopers waren nog steeds dicht bij elkaar. In de daaropvolgende ronde nam Kuenen een kleine voorsprong, Mimoun en Viset vochten om de tweede plaats en als laatste kwam Carron. Tot het einde toe bleef deze volgorde gehandhaafd, met het verschil dat Viset voor Mimoun ging lopen en het tempo drukte. Kuenen kreeg daardoor ge legenheid zijn voorsprong steeds meer te vergroten. In de laatste ronde versnelde ook Viset het tempo. Mimoun trachtte bij te blijven, maar de Nederlander had nog zoveel reserve dat hij een sterke eindspurt kon inzetten, waarmede hij de Franse recordhouder versloeg. Met 14 min. 39 sec. had Kuenen de strijd gewonnen en hoewel de tijd van Viset een flink stuk hoger lag (14.50,6), had toch ook hij een zeer belangrijk aandeel in de Nederlandse overwinning. Interessant Een interessante strijd werd ook ge leverd op de 800 meter, welke een over winning voor F. Koudijs opleverde, nadat h(j tot op de laatste 200 meter in vierde positie had gelopen. Vlak voor de laatste bocht spurtte hij plotseling weg, onweer staanbaar voor de andere lopers. In de prachtige tijd van 1 min. 53,7 sec. (persoon lek record) ging hij als eerste door de finish voor de Fransman Felicite, die ge durende de gehele race aan de kop had gelopen. Blankenstein, die als derde ein digde in 1 min. 54,1 sec., verbeterde even eens zijn persoonlijk record. Vlamings kwam op de 400 meter horden tweemaal te vallen. Bij de tweede horde struikelde hij. Vlamings stond weer op, maar was zijn cadans kwijt. Toen hij bij de daaropvolgende horde weer viel en even bleef liggen, werd de tweede Nederlander, Parlevliet, daardoor eveneens beïnvloed. Toch behaalde Parlevliet nog de tweede plaats met 54,7 sec., terwijl Vlamings moe dig alleen doorliep en zo het ene punt voor de laatste plaats voor Nederland niet ver loren liet gaan. De overige nummers verliepen volgens de verwachtingen. H. Visser behaalde de eerste plaats bij het vèrspringen met 7,35 meter, Koch nam het discuswerpen en het kogelstoten voor zijn rekening en de Fran sen waren voor onze landgenoten bij het hoogspringen, polsstokhoogspringen en de hinkstapsprong te sterk. Slechte wissel De 4 x 100 meter estafette was evenals de sprint een Nederlandse aangelegenheid met Tempelaar, Aret, Saat en Van Harde veld, hoewel door een slechte wissel tussen Aret en Saat en slecht lopen van Aret een zekere overwinning voor de Nederlandse ploeg bijna verloren ging. Maar Van Har develd als laatste loper redde de eer en met 0,1 sec. werd de Franse ploeg ver slagen. Toen bleek dat de Franse kampioen 400 meter niet in de estafette 4 x 400 meter was opgesteld, maar vervangen was door Carrot, lag er voor onze landgenoten ook een kans op dit nummer. Een kans die zij namen, want de slechte start van Verwey als eerste loper werd respectievelijk door De Kroon, Haus en Smildiger goed ge maakt, waarbij de drie laatste lopers steeds meer terrein op de Fransen wonnen. Met 3 min. 19 sec. zegevierde de Nederlandse ploeg op dit nummer. In totaal won Nederland 10 van de 18 SOOOOCOCCCOCCCOCCCOC>?OOOCXXXXXX»3CCCOOOOCOCOa>OCOODOO(>0< Tijdens de internationale atletiek- g wedstrijden in Praag werden de Oost- 8 Europese deelnemers ondanks hun prachtige prestaties toch verslagen. Een g verdwaald konijntje verscheen tijdens j een van de races plotseling in de bocht g van de sintelbaan en rende voor de at- leten uit over een afstand van ongeveer g 200 meter over de binnenbaan. Onder 8 de enthousiaste toejuichingen van de 0 ruim 7000 toeschouwers bleef het ko- g nijn zijn achtervolgers voor. Ook de 8 hordenlopers die op hun beurt stonden 8 5 te wachten en die naar de grond doken 0 o om het diertje te vangen, was het te 8 vlug af. Als eerste ging het konijn over 8 de eindstreep en verdween toen trots 5 in de omringende bossen. 8 lOCCCOMOEOOCOOOOCCCOOOCOOCOOCKOOCOOCOOOCCOCOCOCCOOOOOCO nummers en met 8 punten verschil werd de Franse ploeg verslagen. De uitslagen De uitslagen luidden: Kogelslingeren: 1. Husson (Fr.) 53.32 m; 2. Blonsky (Fr.) 49.46 m. 110 meter horden: 1. Chardel (Fr.) 15.1 sec. 2. Kamerbeek (N.) 15.2 sec. 100 meter: 1 en 2. Hardeveld en Saat (beiden Ned.) dead heat 10.7 sec., 3. Cahen (Fr.). Kogelstoten: 1. Koch (N.) 14.785 m. 2. Meyer (N.) 14.345 m. 800 meter: 1. Koudijs (N.) 1.53.7 (nieuw De Schiedammers begonnen na het be- ginsignaal de zaken terstond energiek aan te pakken, waarbij vooral Van der Tuijn en Meijnsbergen zeer actief waren. Samen met de snelle vleu gels Van der Burg en Zaal en de hard wer kende Leo Jansen werd de defensie van R.C.H. danig uit zijn voegen gerukt en reeds na zes minuten zag de nerveuze doel man Van der Voort zich door een omhaal van Meijnsbergen kansloos geslagen. Doch via de binnen kant van de paal sprong de bal het veld weer in. Slordig Het was echter uit stel van executie, daar vier minuten la ter de bal toch in het Racing-doel ver dween door een kop bal van Meijnsbergen uit een voorzet van Zaal. R.C.H. moest het voornamelijk hebben van snelle uitvallen. Doch door slordig af werken en goed ver dedigen van stopper Burger en linksachter Rijke bleef de Schie- damse doelman voor moeilijkheden van ernstige aard gespaard. Een fraaie combinatie tussen Broeders Van der Tuijn legde de grondslag voor het tweede Schiedamse doelpunt. De bal kwam bij Zaal, die door een goede voorzet L. Jansen in staat stelde van dichtbij in te schieten. Doelman Van der Voort wist de bal nog wel te stoppen, doch het was scheidsrechter Martens daarbij niet ont gaan dat het juist achter de lijn gebeurd was. De Hermes-aanval bleef gevaarlijk, doch kwam niet meer tot doelpunten. Hoewel Jansen rakelings langs Van der Voort te gen de paal schoot. Matig Door uitstekend werk van Van Diest bleef het R.C.H.-offensief direct na de her vatting zonder succes. Toch waren Honout en Kruijer niet fortuinlijk met hun scho ten. Toen er na vijftien minuten nog geen verandering in de stand was gekomen, zak te R.C.H. snel weg en kon de voorhoede van de thuisclub weer wat aan bod komen. Van der Voort moest nog in actie ko men bij schoten van Zaal en Van der Tuijn en ook Van Diest kon nog een paar maal zijn talenten demonstreren, doch het was alles bij elkaar niet voldoende om de mati ge indruk van de tweede helft uit te wis sen. Hermes D.V.S. gaf de uiterst nuttige overwinning niet meer uit handen. De voetbalwedstrijd JoegoslaviëOosten rijk werd gisteren gespeeld in ideaal voet- balweer, maar het peil bleef beneden het middelmatige. Beide ploegen beantwoord den geenszins aan de verwachtingen. In de eerste helft lieten de Joegoslaven indivi dueel vaak fraai werk zien, maar als team faalden zij, en in het doelgebied was het schot volkomen zoek. De Oostenrijkse ver dediging, waarin de keeper Engelmeier uitblonk, had dan ook steeds het laatste woord. Een kleine 20 minuten na de hervatting verraste de Oostenrijkse rechtshalf Koller keeper Beara met een schot van 20 meter afstand. De Joegoslaven vielen toen heftig aan en brachten de stand op 1-1 door toe doen van hun rechtsbuiten Rajkof. Vervol gens daalde het tempo. De Oostenrijkers concentreerden zich op de verdediging en hun tegenstanders zetten wel tal van offen sieven op, maar combineerden te onzuiver om de winst te kunnen afdwingen. persoonlijk record). 2. Felicite (Fr.) 1.54.0. 400 meter: 1. Degats (Fr.) 48.1 sec. 2. Coe nen (N.) 49 sec. (nieuw persoonlijk record). 1500 meter: 1. Fekkes (N.) 3.55.6. 2. Vin- cendon (Fr.) 3.56.0. Hinkstapsprong: 1. Gaiddon (Fr.) 14.35 m. 2. Snippe (N.) 14.15 m. Hoogspringen: 1. Le Guehennec (Fr.) 1.90. 2. Roques (Fr.) 1.990 m. 3. Nummerdor (N.) 1.85 m. 400 meter horden: 1. Mange (Fr.) 54.3 sec. 2. Parlevliet (N.) 54.7 sec. 200 meter: 1. Van Hardeveld (N.) 21.8, 2. Caprix (Fr.) 22.4. Speerwerpen: 1. Syrovatsky (Fr.) 64.77 m. 2. Van der Heyden (N.) 60.58 m. 5000 meter: 1. Kuenen (N.) 14 min. 39 sec. 2. Viset (N.) 14.50.6 sec. 4 x 100 meter: 1. Ned. 42 see. (Tempelaar, Aret, Saat, Van Hardeveld); 2. Frankrijk 42.1 sec. Vèrspringen: 1. Visser (N.) 7.35 m. 2. Brakchi (Fr.) 7.10 m. 4 x 400 meter: 1. Nederland (Verwey, De Kroon, Haus, Smildiger) 3 min. 19 sec. 2. Frankrijk 3 min. 23.6 sec. Discuswerpen: 1. Koch (N.) 47.68 m. 2. Guesdon (Fr.) 44.80V2 m. Polsstokhoogspringen: 1 en 2. Chevillard en Gras (Fr.) 3.90 m. 3. Hogmeester (N.) 3.50 m. De eindstand luidt: Nederland 99 pnt., Frankrijk 91 pnt. De Haarlemse verdediging in het nauw. Van der Voort wordt belaagd door Mijnsbergen, waarbij Janse (HDVS) en De Vos (gedeeltelijk zicht baar) toekijken. Een teleurstellende wedstrijd dus voor de Racing na het zo succesvolle seizoen. Een nederlaag, die echter nog lang niet behoeft te betekenen dat de Haarlemmers kansloos zijn. Gisteren was het toch ook weer zo, dat RCH niet de speelwijze te pakken kon krijgen, die haar het afgelopen seizoen over winning op overwinning bracht. De neder laag was vooral te wijten aan de voorhoede, die wel vaardig combineerde, maar stoot kracht miste (dat is wel eens meer het ge val bij RCH) en aan het feit dat de Schie dammers zich heel wat beter aanpasten aan het glad geworden veld en aan de om standigheden waaronder de wedstrijd werd gespeeld. RCH kan woensdag veel goed maken in de moeilijke uitwedstrijd tegen GVAV. We wachten met spanning af. Het Nederlands bondselftal, dat op zon dag 24 juni in het Olympisch stadion in Amsterdam in het programma van de Olympische Dag tegen Milaan speelt, is door de keuzecommissie van de KNVB als volgt samengesteld: Doel: De Munck (Fortuna); achter: Wiersma (PSV) en Kerkum (Feijenoord); midden: Klaassens (VVV), Van der Hart (Fortuna) en De Wit (Willem II): voor: Bosselaar (Feijenoord), Schouten (Feijen oord), Koopal (VVV), Rijvers (St. Etienne) en Moulijn (Feijenoord). Als reserves zijn aangewezen Landman (SHS), Van Bun (MVV) en Schenkel (Vole- wjjckers). Klaas Molenaar, de aanvoerder van het eerste elftal van KFC, vond dat hij de ver eniging toch iets meer moest bieden dan zijn voetbaltalenten en gaf KFC namens zijn zaak honderdduizend gulden. Zijn ploegmakkers zullen ook van deze gift profiteren, want KFC heeft de over winningspremie voor de komende promotie duels van dertig tot honderd gulden ver hoogd. ADVERTENTIE DIT IS de manier om verstopping te overwinnen: Drink 's morgens vroeg en 's avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpilletjes zorgen voor de gal- toevoer die nodig is om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlasten; ze maken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó helpen Carters Leverpilletjes u helemaal van hardlijvig heid af, u is een ander mens. En mochtlater door zorgen, te veel eten, oververmoeidheid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoen de om u weer op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEVERPILLETJES - f 1.20 per flacon. De promotie-competitie dreigt voor THB een minder prettig slot te krijgen. Niet dat THB gisteren in Amersfoort van Quick met drie-twee verloor, maar meer om het feit dat deze wedstrijd zegge en schrijve 15 se conden voor tijd werd gestaakt omdat de THB-aanvoerder aan een opdracht van de scheidsrechter om één zijner spelers het veld uit te zenden niet wilde voldoen. „Doet n dat zelf maar", was zijn commen taar, waarop de arbiter de strijd voortijdig staakte. Hoewel de Haarlemse club meende te moeten protesteren tegen het feit dat een Quick-speler wegens natrappen niet uit het veld werd gestuurd, menen we toch dat THB daar weinig succes mee zal behalen. Maar hoe het nu met die 15 seconden moet gaanWij weten het niet. THB had de nederlaag niet verdiend, want in de eerste helft waren de Haarlem mers steeds aan het woord en namen eerst door Kensen, en nadat Quick had gelijk gemaakt, door Spoor de leiding. Toch ging de rust met gelijke stand in, twee-twee. De strijd was in de tweede helft hard. Ni ruim twintig minuten sprong THB's doel man, naar een hoge bal, werd hardhandig opzij gezet en een der Quick-spelers stomp te de bal in doel. De scheidsrechter had van een en ander niets gezien en gaf doel punt: drie-twee. Even later vielen een Quick- en een THB- speler bij een botsing, waarna de Quick- speler de Haarlemmer tegen de borst trapte. THB kreeg een vrije trap, maar de Quick-speler mocht verder spelen en daar heeft THB na afloop tegen geprotesteerd. Intussen won Ultrajectum van NFC met drie-een en wanneer we de uitslag van Quick-THB meetellen luidt de stand voor de laatste ronde: Ultrajectum 56 NFC 55 Quik 5—6 THB 5—3 Zondag wordt gespeeld: THBUltra jectum en NFC-Quick. De jaarlijkse tenniswedstrijd tussen de I.C. van Cambridge en de Nederlandse I.C. is in een 41 overwinning voor onze land genoten geëindigd. De resultaten waren: Karamoy en Holst (N) verslaan Clayton en Yates-Bell (C) 75 63; Karamoy en Holst verslaan White en Robinson (C) 60 61: Karamoy en Holst verslaan Barkey en Huil (C) 63 62; Breukink en Prins (Ned.) verliezen van Clayton en Yates Bell (C) 46 62 36; Breukink en Prins (N.) versl. Barkey en Huil 63 62. Door de voort durende regenval op zaterdag is er alleen op zondag gespeeld. Volgens een woordvoerder van de Spel- dorf F. C. is een van de beste spelers van deze Duitse voetbal ploeg, Theo Klöckener genaamd, „ontvoerd" door een „concur rerende" vereniging teneinde te verhinde ren dat hij het contract met Speldorf voor het volgend seizoen zou tekenen. Klöckener was door de concurrerende club uitgeno digd voor een reisje met onbekende be stemming. Hij is verscheidene dagen zoek geweest. Na afloop van de beslissingswedstrijd RapidEnschedé, die in het Goffert Sta dion in Nijmegen is gespeeld en die eindig de in een 43 zege voor Rapid, heeft En schedé geprotesteerd tegen het niet toe kennen van een strafschop. De penalty werd na de wedstrijd genomen en in een doelpunt omgezet. Wanneer de spelregel- en protestcommis sie van de KNVB het protest van de En- schedese ploeg toewijst wordt de uitslag dus 44. Derhalve was verlenging nood zakelijk. In de vierde verlenging van 7 1/2 minuut scoorde Oonk het vijfde doelpunt voor Enschedé, waarna de ontmoeting werd gestaakt. De uitslag 43 in het voordeel van Ra pid onder protest van Enschedé zal dus, indien de spelregel- en protestcommissie van de KNVB het protest toewijst, 54 voor Enschedé worden. In dat geval heeft niet de Limburgse vereniging zich ge plaatst voor de competitie om het kam pioenschap van Nederland, doch de ploeg uit Twente. Rapid won (onder protest van de tegenstanders) zondag van Enschedé. Een moment uit de wedstrijd, name lijk, dat waarin Lenstra (rechts) het tweede doelpunt maakt. Verder naar links zien we nog doelman Cox, Smeets en Bisschops. Naar wij vernemen heeft Jan Stender een uitnodiging gekregen om gedurende enkele weken een bezoek aan Zuid-Afrika te brengen. Het ligt in de bedoeling dat de Hilversumse trainer verscheidene steden bezoekt om lezingen te houden. Jan Sten der heeft de invitatie voor deze tournée, welke omstreeks de jaarwisseling op het programma zou komen te staan, nog niet definitief aangenomen. In Stoop's Bad in Overveen zijn zaterdag de wedstrijden om de militaire zwemkam- pioenschappen gehouden. De uitslagen zijn: 100 meter vrije slag: 1. Willemse 60,2 sec.; 2. J. Tjebbes 1 min. 1,8 sec.; 3. P. H. Ver- burgt 1 min. 3,8 sec. 200 meter schoolslag: 1. P. Bekkering 2 min. 57,4 sec.; 2. H. A. Biesbroek 3 min. 7,6 sec.; 3. H. W. Jansen 3 min. 8,9 sec. 100 meter rugslag: 1. P. Elzinga 1 min. 15,2 sec.; 2. R. W. Bessem 1 min. 16,6 sec.; 3. R. J. de Vust 1 min. 18,4 sec. 400 meter vrije slag: 1. Herman Willemse 5 min. 7,5 sec.; 2. W. de Jonge 5 min. 18.8 sec.; 3. Joris Tjebbes 5 min. 33,6 sec. 100 meter vlinderslag: 1. H. de Jong 1 min. 15,4 sec.; 2. J. Spaans 1 min. 20. sec.; 3. Peter Bekkering 1 min. 23.5 sec. Schoonspringen: 1. J. Mookhoek 49,33 pnt.; 2. H. Knefel 40,17 pnt.; 3. A. F. Voorwerk 35,66 pnt. 1500 meter vrije slag: H. Willemse 20 min. 41 sec.; 2. W. de Jonge 22 min. 20 sec.; 3. Ch. Moolhuyzen 22 min. 35,4 sec. In Belgrado is de landenwedstrijd Joego slaviëRusland begonnen aan acht borden. De uitslagen van de eerste ronde waren: Korchnoy (R)Gligoric (J.sl.) VzVz', Over- bakh (R.)—Ivkov (J.sl.) VzVz', Boleslavski (R.)Trifunovic (J.sl.) V2Vz', Pirc (J.sl.)— Keres (R.) VzVz', Milic (J.sl.)Petrosyan (R.) VzVz. De partijen Geiler (R.)—Hara- klajic (J.sl.), Matanovic (J.sl.)—Smyslov (R.) en Rabar (J.sl.)Taimanov (R.) waren na drie uur spelen nog gaande. ADVERTENTIE Het Sportclub Haarlem negental kwam in de bekerwedstrijd tijdens het Schoten- toernooi tegen een compleet E.H.S.-team met niet minder dan vijf invallers in het veld. Het was dan ook niet te verwonderen dat de Sportclub een gevoelige nederlaag moest incasseren: 11-4. Door deze overwinning plaatste E.H.S. zich in de volgende ronde tegen het Ame rikaanse The 512th Sabres, welke wedstrijd op donderdag 28 juni zal worden gespeeld. Het Schoten-toernooi zal reeds dinsdag avond worden voortgezet met de ontmoe ting Kennemerland-Schoten, welke wed strijd om zeven uur begint op het terrein van Schoten aan de Geusevespersstraat in Haarlem-Noord. Door het slechte weer zijn slechts enkele Haarlemse tennisteams dit weekeinde in actie gekomen. DHBS verloor met vijf-drie de promotiewedstrijd voor de derde klas tegen Donald-Duck; Westrust 4 speelde met vier-vier gelijk tegen Thor Rood Wit, doch door een gunstiger resultaat (negen- acht) werd de overwinning en de promotie naar de derde klas toch behaald. Zondagmiddag waren, met een half uur vertraging omdat de boeien niet goed wa ren uitgezet, de wedstrijden van de Kieler Woche begonnen. Er stond een harde oos tenwind die hoge eisen stelde aan de zei lers in de acht klassen, waarvan er zes in ternationaal bezet waren. Zij moesten zwemvesten aan doen en al kort 11a de start brak een mast en telde men de eerste uit vallers. In de drakenklasse startten de vier Ne derlandse kandidaten voor uitzending naar Melbourne. In de eerste heat in deze klasse kwamen 30 draken uit, waarbij die van de grote favoriet de Duitser Thomsen die bij de spelen van 1952 de bronzen medaille be haalde. De „Trintel 2" zorgde voor een aangename verrassing, tenminste voor zo ver het de Nederlanders betrof, door als eerste door de finish te gaan, na een span nende strijd met het Deense jacht „Lil" van T. Warrer. De voorsprong van de „Trintel 2" bedroeg ongeveer 100 meter, een sprekend verschil dus. Derde werd Sorrentino, Italië, met „Aretusa" en vierde plaatste zich de Nederlandse draak „Oran je", die ook een zeer verdienstelijke pres tatie leverde. De „Tannin" werd negende en de „Semper Vagans" twintigste. Thom sen stelde teleur en eindigde als zesde. In de finnjollenklasse startten eveneens enkele Nederlanders. K. H. Warburg (N.) werd tweede met „Fikfak" achter de win naar de Deen Elvstroem met „Bes 2". Der de werd de Engelsman I. Knight met „Sunbreeze". J. de Jong werd zevende met „Marco Polo", B. Markus twaalfde met „Pinguin Finn", J. de Boer negende met „Souwe Aukes" en H. Sleeswijk tweeën twintigste met „Haukaropora". Uitslagen in de andere klassen: Starklasse: 1. Straklino (Italië) met „Merope 2"; 2. dr. P. Hansohm (Did.) met „Eptrea 2". Piratenklasse: 1. J. Hansen (Den.) met „Jacqueline"; 2. R. Schilling (Did.) met „Satan 4". Olympiajollen: J. W. Pieper (Zwits.) met ,,-7'6 8"; 2. K. A. Stolze (Did.) met „Mona Lisa 4". Laatste dag De uitslagen van de vierde en laatste dag der Westeinder zeilwedstrijden luid den: Flying Dutchmanklasse: 1. „N N", stm. Blok; 2. „Duysz T Ghast", stm. Schoone- veldt. Hoofdprijswinnaar Schooneveldt. Valkenklasse A: 1. „Whippet", stm. Zui- derbaan; 2. „Anneke", stm. Jongeneel. Hoofdprijswinnaar Jongeneel. Drakenklasse: 1. „Joy", stm. B. Maas; 2. „Windekind", S. Bakker. Hoofdprijs winnaar S. Bakker. 12 m2-klasse: 1. „Piasjager", stm. Ver hagen; 2. „Mustang", stm. H. Kraan. Hoofdprijswinnaar H. Kraan. Regenboogklasse: 1. „Hollandia", stm. Van Staveren; 2. „Toreadoor", stm. C. Kist. Hoofdprijs C van Staveren. Olympiajollenklasse: 1. „Magneet", stm. Willems; 2. „Hiphaan", stm. Huurman jr. Hoofdprijswinnaar J. J. Huurman jr. Finnjollenklasse: 1. „Van Oudam", stm. Dijkers; 2. „Kiss", stm. Lesage. Hoofdprijs winnaar Lesage. 16 m2 streepklasse A: 1. „Ingrid", Bode graven; 2. „Margot", stm. Endstra. Hoofd- prijswinnaar A. W. Endstra. Vrijheidsklasse A: 1. „Drimdram", stm. Swart; 2. „La Bonanza", stm. Kerkhoven. Hoofd prijswinnaar H. Prins. 16 m2 stipklasse: 1. „Watervrind", stm. Spaargaren; 2. „Schillebil", stm. Kamer ling. Hoofdprijswinnaar Spaargaren. Pampusklasse zonder spinnaker: 1. „Roest niet", stm. Huisken; 2. „stijfkop", stm. Moes jr.. Hoofdprijswinnaar C. Hulsken. Strenklasse: 1. „Noreg", stm. Amons. Geen hoofdprijs beschikbaar wegens te geringe deelname. 12 voetjollenklasse A: 1. „Optimistje", stvr. mej. H. Krebbers; 2. „Windekind 2", stm. Verwey. Hoofdprijswinnares mej. H. Krebers. Jeugdklasse A: 1. „Little toot", stm. R. Bakker; 2. „Thunderjet", stm. Rijks. Geen hoofdprijs voor deze en de nu volgende klassen. Valkenklasse B: 1. „Witvis", stm. Visser 16 m2 streepklasse B: 1. „Keesie", stm. Blonk. Vrijheidsklasse B: 1. „Argon", stm. P. Visser. 12 voetsjollenklasse B: 1. „Meson", stm. A. Duit. Jeugdklasse B: 1. „Pompeblêd", stm. W. Franke. De uitslagen op de derde dag van de West einder zeilwedstrijden luidden: Flying Dutchmanklasse: 1. „N. N." strm. Blok: 2. „She", strm. De Vries jr. Valkenklasse a: 1. „Anneke" strm. Jonge neel; 2. Barry HI" strm. Snijders. Drakenklasse: 1. „Tijl Uilenspiegel" strm. Blickman; 2. „Blizzard" strm. Buys. 12 m.2 klasse: 1. „Mustang" strm. Kraan; 2. „Piasjager" strm. Verhagen. Regenboogklasse: 1. „Meteoor" strm. Ge- buisn; 2. „Duke" strm. Van d. Velde. Olympiajollenklasse: 1. „Hiphaan" strm. Huurman; 2. „Claes Compaen" strm. Ouwe- hand. Finnjollenklasse: 1. „Jan-de Lapper" strm. Koopmans; 2. „Kiss" strm. Lesage. 16 m.2 streepklasse a: 1. „Tilicum" strm. J. Bol; 2 „Akidi" Van d. Horst. Vrijheidsklasse a: 1. „Tip-top" strm. Prins; 2. „Rietepiet" strm. Hellema. 16 m.2 stip-klasse: 1. „Watervrind" strm. P. Spaargaren; 2. „Magdrieja" strm. A. Spaargaren. Pampusklasse zonder spinnaker: 1. „Roest niet" strm. C. Huisken; 2. „Lethe" strm. Greevelinck. Sternklasse: 1. „Noreg" strm, Amons. 12 voetsjollenklasse a: 1. „Windekind II" strm. Verwey; 2. „N. N." strm. De Vries Lentsch. Valkenklasse b: 1. „Plons VI" strm. De Jong. 16 m.2 streepklasse b: 1. „Keesie"-strm. Blonk. Vrijheidsklasse b: 1. „Yucca" strm. Witte- bol. 12 voetjollenklasse b: 1. „Duvel" strm. Van Beekum. Jeugdklasse b: „Alk" strvr. mej. Boel houwer. Met de gedachte dat de eerste klap een daalder waard is, heeft II.D.V.S. zondag in een matig bezet Feijenoord-stadion het teleurstellende R.C.H. een duidelijke nederlaag toegebracht. Door goed voetbal van de Schiedammers was de wedstrijd de eerste helft het aanzien volkomen waard, maar verder ontbraken er te veel aantrekkelijke fac toren om van een werkelijk boeiende promotie-strijd te kunnen verhalen. De Racing schoot, uitgezonderd het eerste kwartier na de hervatting, in veel opzichten tekort. Tempo, spelinzicht en het afwerken der aanvallen, het bleef alles aan een zeer matige kant. Hermes D.V.S. doet goed zich aan deze triomf niet te veel te spiegelen.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5