Adenauer stelt de hereniging opnieuw aan de orde Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Sovjet-Unie kan nu haar oprechtheid bewijzen CATS m HAMBURG Nieuw Brits plan verwacht om kwestie-Cyprus op te lossen Westduits memorandum aan de Grote Vier Het woord is aan. Zuiveringsoperaties om Grivas te vangen kostten 24 Britten het leven Schmidt houdt vol dat Enduh hem bedreigde Commissaris ontkent ooit te hebben gedreigd Vice-president van India waarschuwt het Westen Gevaarlijke radioactiviteit in West-Duitsland E.G.K.S. debatteert over kolenpoiitiek op lange termijn Ex-president Manuhutu van de RMS vrijgelaten Nieuwe olieraffinaderij in Rotterdam Bouwkosten 100 miljoen Moskou biedt Djakarta ook industriële kredieten aan Sovjet-Unie verbetert haar binnenlandse waterwegen Critiek in Oost-Duitsland voortaan toegelaten Pokkenepidemie in Makassar eist honderd mensenlevens Morgen enkele opklaringen Niets bekend over cont act IndonesiërsAmbonezen Weerrapport 7be JAARGANG No 290 DINSDAG 19 JUNI 1956 301e JAARGANG No 135 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BONN (Reuter/AFP) De Westduitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, heeft maandag op een persconferentie te Bonn, belegd na zijn terugkeer uit de Verenigde Staten, verklaard dat het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken een nota aan de „Grote Vier" over de Duitse hereniging heeft voorbereid. „Ik hoop, ondanks de jongste, in Moskou afgelegde verklaringen, dat premier Boelganin, de belofte om de Duitse eenheid te zullen herstellen, die hij mij ver leden jaar september, toen ik in Moskou was, mondeling heeft gegeven, zal in lossen", zo zei Adenauer. Toen hem werd gevraagd uiteen te zetten waarop zijn hoop berustte, antwoordde Adenauer: „Het is niet mogelijk Stalin te veroordelen en verder alles bij het oude te laten. Indien dit de gang van zaken zou zijn, zou er aan de uitlatingen van de Russische leiders geen geloof meer 'worden gehecht." De bondskanselier zei ook nog dat zijn hoop op Duitse hereniging niets uitstaande had met de besprekingen, die hij in de Verenigde Staten had gevoerd. Adenauer zei dat' Duitsland, zolang het niet herenigd is, een bron van onrust zal blijven. Over zijn besprekingen met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles zei hij, dat deze, evenals hij zelf, van me ning is dat de Sovjet-Unie poogt haar stelsel aan andere volken op te dringen. „Door toe te stemmen in een Duitse hereni ging kan de Sovjet-Unie haar oprechtheid het beste bewijzen," aldus Adenauer. De bondskanselier deelde ook nog mede dat vertegenwoordigers der staten-leden van de Noordatlantische Verdragsorgani satie spoedig overleg zullen plegen over de beantwoording van de brieven, die premier Boelganin aan verschillende NAVO-mo- gendheden Groot-Brittannië, Frankrijk, Canada de Verenigde Staten en Italië heeft gezonden en waarin hij voorstelt dat de grote mogendheden reeds thans met ontwapening gaan beginnen, zonder te wachten op het bereiken van een overeen komst binnen de UNO. ADVERTENTIE PLASTIC REGENJASSEN ƒ11.75 DJAKARTA (A.N.P.) Op de vijftigste zitting van de zaak-Schmidt, die vandaag voor het Langerecht te Djakarta is gehou den, heeft de heer Schmidt medegedeeld, dat commissaris Enduh hem met een revol ver heeft bedreigd om een bekentenis te verkrijgen, dat hij leider is geweest van een illegale organisatie. Enduh ontkende ooit beklaagde te hebben bedreigd. Mevrouw Bouman overhandigde rechter Rochjani (en niet Maengkom zoals gisteren abusievelijk werd gemeld) verklaringen van andere arrestanten in deze zaak, dat zij door Enduh en twee getuigen a charge tijdens ondervragingen waren geslagen. Voorts zeiden zij in deze verklaring, dat de twee getuigen Manoch en Tomasoa hadden gezegd: ,,De hele zaak is bedrog". Een van de getuigen, die Enduh heeft beschuldigd van mishandeling, is vandaag met de commissaris geconfronteerd. Deze getuige, Markey, herhaalde, dat hij tijdens het verhoor door Enduh was geslagen. „Hij sloeg mij in het gezicht met een hou ten lineaal". Enduh ontkende dit. Enduh verklaarde gisteren nog dat Har- ris Bin Suhaemi had gezegd bij de Darul Islam Schmidt te kennen. Schmidt was 40 tot 45 jaar oud en had rode vlekjes onder zijn rechteroor. We hebben dat nagegaan en inderdaad had Schmidt toen rode vlek jes onder zijn rechteroor. Volgens Enduh had Adriaan Reynst kapi tein Schmidt een belangrijke figuur in de Nederlands Indische Guerilla Organisatie (NIGO) genoemd. Van Hulst had het eerst over sergeant-majoor Schmidt en Reynst zei dat toen ook. Later zei Reynst, dat het toch kapitein Schmidt was. Van Hulst zei daarop in het ziekenhuis, waar hij ernstig ziek lag, ook, dat het inderdaad kapitein Schmidt was. Andere Indonesische getui gen, die Schmidt van foto's herkenden, zijn nader verhoord, aldus Enduh. Maandag wordt de volgende zitting ge houden. Reactie gevraagd op de Russische ontivapeningsvoorst ellen LONDEN (Reuter) Dr. Sarvapalli Rad- hakrisjnan, de vice-president van India, heeft in een toespraak via radio-Moskou verklaard dat het Westen verantwoorde lijk zal worden gesteld voor de voortduring van de koude oorlog en de bewapenings wedloop als het niet reageert op de Rus sische voorstellen tot ontwapening en ver mindering van de internationale spanning. Hij prees de Sovjet-Unie wegens haar „moedig toegeven van fouten en excessen uit het verleden". pa^c/uv Dr. Konrad Adenauer De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano heeft na Adenauers persconferentie in antwoord op vragen van journalisten gezegd dat de Westduitse nota die spoedig zal worden verzonden een soort memorandum zal zijn, waarin een uit eenzetting van het Duitse standpunt wordt gegeven. De Tsjechoslowaakse communistische partij heeft een scherpe aanval ondernomen op Adenauer „wegens het plaatsen van nieuwe obstakels op de weg naar het op lossen van belangrijke internationale kwes ties". Rude Pravo, het voornaamste orgaan van de communistische partij in Tsjecho- slowakije, publiceerde een commentaar ge titeld „laatste kruisvaarder van de koude oorlog". Professor vraagt controle MAINZ, (Reuter/AFP) Tussen no vember 1955 en maart 1956 bleek regen in West-Duitsland twaalf maal een radio activiteit te hebben, die de grens naderde welke voor levende wezens als gevaarlijk kan worden beschouwd. Dit heeft professor Bechert, hoogleraar in de thoretische na tuurkunde aan de universiteit van Mainz, verklaard in een studie die hij bij het par lement van de deelstaat Rijn-Palts heeft ingediend. Hij verzoekt de oprichting van een cen traal bureau, dat alle waarnemingen op het gebied van de radio-activiteit moet bestu deren. Ook de radio-activiteit van melk en ander voedsel als gevolg van regen zou onderzocht moeten worden. Professor Be chert drong aan op het stopzetten van proefnemingen met atoomwapens en staats controle op centrales, die atoomenergie voor vreedzame doeleinden produceren we gens de gevaren van besmetting door de afvalstoffen van atoomreactors. ADVERTENTIE Da meskapsalon Frans Halsstraat 23 - Telefoon 1656G L A N O W A V E, speciaal voor slap haar APARTE SCHOONHEIDSSALON STRAATSBURG, dinsdag Het parle ment voor de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal heeft gisteren hervat wat men het begrotingsdebat zou kunnen noe men. Het is weliswaar geen begroting, die dit parlement te beoordelen krijgt, maar het jaarverslag van de Hoge Autoriteit, de „Kolen- en Staalregering". In mei is dat verslag al even aan de orde geweest, het is toen onderwerpsgewijs in stukken gehakt en elk stuk is de des betreffende parlementscommissie in han den gegeven. Deze commissies hebben in middels hun rapporten opgesteld en deze komen nu in de gisteren begonnen ver gaderperiode aan de orde. Bij de behandeling van deze rapporten over het jaarverslag kijkt men niet alleen terug, maar beraadslaagt men ook over het toekomstig beleid, vandaar dat de verge lijking met een begrotingsdebat wel opgaat. De hoofdzaak was gisteren wel het rap port van de commissie voor de investering, de financiering en ontwikkeling der pro- duktie. Dit rapport, opgesteld door de Fransman De Menthon, gaat over de alge mene doelstellingen en de kolenpoiitiek op lange termijn. Daar komen ingewikkelde economische en technische vraagstukken bij te pas en op de achtergrond daarvan liggen principiële politieke kwesties. Deze raken opbouw en wezen van de EGKS. Moet deze Gemeenschap werken volgens beginselen van vrije concurrentie, of moe ten beschermende maatregelen worden ge nomen? Bescherming laat zich dan denken wat kolen betreft tegenover invoer uit landen buiten de Gemeenschap en ten aanzien van de producenten in de Gemeen schap tegenover elkaar. De Hoge Autoriteit voelt er kennelijk niet veel voor, met politieke termen te werken, doch de leden van het parlement staan daar iets anders tegenover. Zij zijn gewend in hun nationale parlemerïten uit het standpunt van hun dogma en ideologie te spreken. De socialisten staan scherp tegenover de liberalen ten aanzien van de kwestie vrije concurrentie of bescherming, ofschoon het verdrag waarbij de Gemeen schap werd opgericht, de vrijheid op de voorgrond stelt. Zij zouden dan het ver drag maar willen wijzigen! Tot bepaalde conclusies is men nog niet gekomen. Het rapport De Menthon geeft alleen een uiteenzetting en bevat ook geen conclusies. Men laat liever eerst de Hoge Autoriteit met de formulering van een be leid voor de dag komen. Dan kan men al tijd nog zien. Amerikaanse militaire attaché bezocht de Zuid-Molukken DJAKARTA (ANP) De vroegere presi dent van de republiek der Zuid-Molukken (RMS), die vorig jaar juni door de krijgs raad te Djokjakarta is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf, is vrijgelaten. Ma nuhutu en elf andere Ambonese leiders werden op 8 juni 1955 veroordeeld tot straffen, variërend van drie tot tien jaar gevangenis wegens opstand tegen de In donesische regering. De Amerikaanse militaire attaché, kapi tein Scheffer, die is teruggekeerd van een reis naar Ambon, de distriktshoofdplaats van de Zuid-Molukken, heeft verklaard, dat de veiligheidstoestand in dit distrikt „uitstekend is". Ambon was, naar hij zei, het eerste gebied, dat hij zonder militair of politie-geleide heeft bezocht. Volgens radio-Makassar heeft de atta ché verklaard, dat bij dit gebied heeft be zocht om een onderzoek in te stellen naar de juistheid van Nederlandse persberich ten, volgens welke op Ambon militaire voorbereidingen werden getroffen voor een Indonesische aanval op het aangrenzende Nederlands-Nieuw-Guinea. De Australische ambassadeur in Indo nesië, Crocker, is inmiddels voor een tien daags bezoek naar de Molukken vertrok ken. Hij onderneemt deze reis „ter voort zetting van een oriëntatietocht door Indo nesië", aldus een mededeling van de Australische ambassade. Tussen het ministerie van Economische Zaken en de Standard Oil Co. of New Jersey is een overeenkomst gesloten om trent de bouw van een nieuwe olieraffi naderij nabij Rotterdam. De raffinaderij zal eigendom zijn en geëxploiteerd worden door de Esso Nederland N.V. en een aan vankelijke capaciteit hebben van 114 a 2 miljoen ton per jaar. De kosten van de bouw van de raffinaderij worden op ruim honderdmiljoen gulden geraamd. Verwacht wordt, dat de raffinaderij in het begin van 1960 zal kunnen gaan werken. De grote toeneming van de vraag naar olieprodukten in het Beneluxgebied maakt een aanzienlijke vergroting van de raffi- nagecapaciteit van het Esso-concern nood zakelijk. Besloten werd deze benodigde nieuwe capaciteit in Nederland te vestigen. De nieuwe raffinaderij wordt voornamelijk gebouwd ter voorziening van de Neder landse markt en voor bunkering in Neder landse zeehavens. De nieuwe raffinaderij zal gebouwd wor den nabij Rotterdam, in het Botlek-gebied aan de nieuwe derde petroleumhaven. De gemeente Rotterdam heeft hiervoor een terrein van 160 hectare beschikbaar ge steld. Daar de derde petroleumhaven nog in aanbouw is en voor de bouw van de raffinaderij veel technische voorbereidingen nodig zijn, verwacht men niet, dat met de bouw van de raffinaderij vóór eind 1957 begonnen zal worden. De overeenkomst heeft tot gevolg, dat de Standard Oil Company of New Yersey haar investeringen in Nederland aanzien lijk gaat uitbreiden. DJAKARTA (ANP) De Sovjet-Unie heeft, behalve het aanbod voor technische hulp, Indonesië kredieten met een looptijd van vijf jaar aangeboden om industriële uitrustingen aan te schaffen. Indien Indo nesië het aanbod aanvaardt, zal een Russi sche delegatie naar Djakarta gaan om de bijzonderheden te bespreken. In Djakarta is men van mening, dat er geen hinderpalen zijn voor een aanvaar ding van het aanbod, gezien de indonesi- sche politiek, dat hulp uit elke bron zal worden verwelkomd, mits er geen voor waarden worden gesteld. Rusland zou voorts hebben voorgesteld een handels- en betalingsovereenkomst tussen beide landen af te sluiten. MOSKOU (Reuter) In de Sovjet- Unie is de uitvoering van een geweldig waterstaatsplan begonnen. Volgens het Russische persbureau Tass zal een onder ling verbonden stelsel van waterwegen ge graven worden dat zich uitstrekken zal van de Kaspische Zee tot de Noordelijke IJszee. Er zullen nieuwe rivierhavens ge bouwd worden. Bestaande havens zullen verbeterd en uitgebreid worden. In rivieren die in de Noordelijke IJszee uitmonden zullen stuwdammen gebouwd worden DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Abraham Lincoln: Niet de grootte van een land be moeilijkt het regeren, doch de grootte van de onzekerheid, waar in het volk door slechte regeerders kan zijn gebracht. Een beetje in spanning hoe de glijvlucht zal verlopen maar toch ook wellicht heimelijk jaloers op de vlieger, die zo de ruimte heeft gekozen, volgen de va kantiegangers de verrichtingen van een zweefvlieger 1 boven het zweef vliegveld „Langeveld" nabij Noordwijkerhout. LONDEN (Reuter/AFP) In welinge lichte kring te Londen meent men te we ten, dat de Britse regering waarschijnlijk deze week in het Lagerhuis een plan zal indienen ter oplossing van de kwestie-Cy prus. De hoofdpunten zouden zijn: een grondwet die de Cyprische bevolking in terne autonomie toestaat. Na tien of vijf tien jaar zouden de Cyprioten vrij over hun toekomst kunnen beslissen. Het zou aanvankelijk in de bedoeling gelegen hebben, na de arrestatie van de leider van de verzetsbeweging, kolonel Grivas, onderhandelingen met de Cyprio ten te beginnen. Het is echter niet gelukt Grivas in handen te krijgen. Bij de zui veringsoperaties die de vorige week be gonnen, zijn tot nu toe 24 Britse militairen om het leven gekomen en 32 gewond. Be halve de slachtoffers van de bosbrand, zijn er drie doden en zeven gewonden te betreuren door ~-n auto-ongeluk op de eer ste dag van de operaties. Voorts zijn twee Britten bij vergissing doodgeschoten in hin derlagen die voor verzetslieden waren ge legd, en zeven mannen werden gewond door de ontploffing van een mortiergra naat. Duizendste Maandag is de duizendste bomaanslag gepleegd sinds de verzetscampagne van de EOKA veertien maanden geleden begon. Zeven gemaskerde verzetslieden hebben te middernacht een deel van een elektrische centrale opgeblazen. In een vaartuig van de Britse douane in de haven van Fama- gusta is een tijdbom ontdekt. Daags tevo ren was een ander vaartuig van de douane door een bom tot zinken gebracht. In Nicosia zijn twee jonge Griekse Cy prioten, die schuldig bevonden zijn aan het doodschieten van een Britse korpo- Maandag vond in de St. George Kapel van het kasteel Windsor de plechtige installatie plaats van nieuwe ridders in de orde van de Kouseband. Tot de nieuwe ridders behoorden sir Anthony Eden, graaf Attlee en de graaf van Iveagh. Op bijgaande foto ziet men v.l.n.r. de graaf van Iveagh, graaf Attlee, sir Anthony Eden en sir Winston Churchill. BERLIJN (Reuter) De Oostduitse mi nister van Justitie, Hilde Benjamin, heeft bijzonderheden bekend gemaakt over de nieuwe strafwetten die binnenkort in Oost- Duitsland van kracht zullen worden. In een gesprek met een vertegenwoordiger van het communistische partijblad „Neues Deutschland" deelde zij mee dat Oostduitse staatsburgers in de toekomst straffeloos uiting zullen kunnen geven aan hun on tevredenheid over de staat en de partij. De nieuwe wetten zullen een duidelijke definitie geven van misdrijven als „econo mische sabotage", landverraad, „het zaaien van verdeeldheid", spionage en het „aan zetten tot vluchten uit de republiek". Land verraad, spionage en laster tegen de staat of haar functionarissen blijven ernstige misdrijven, doch over het algemeen zul len de straffen milder zijn dan voorheen. Economische vergrijpen die niet gepleegd zijn met het doel de staat te verzwakken zullen niet meer als sabotage worden be schouwd. De minister verklaarde dat in de toe komst een duidelijk onderscheid zal wor den gemaakt tussen ernstige en minder ernstige vergrijpen. raai op het vliegveld van Nicosia, ter dood veroordeeld. Een derde jongeman kreeg levenslang. De beklaagden ontken den. Onderscheiden De negentienjarige Britse officier die enige tijd geleden een tijdbom uit het bed van Sir John Harding, de gouverneur van Cyprus, verwijderde, is tot lid van de Orde van het Britse Imperium bevorderd. De Britse minister van Koloniën Lennox- Boyd, heeft medegedeeld, dat op Cyprus 252 lagere scholen als gevolg van de onge regeldheden op het eiland zijn gesloten. Er zijn 26.000 leerlingen van onderwijs verstoken. Een lijnvliegtuig van de „British Euro pean Airways" is maandagmiddag boven Patra. door twee Griekse jagers onder schept omdat het van de internationale route zou zijn pf™"-eken. In Athene, waar toch een landing moest worden gemaakt, is de piloot door de directeur van de bur gerluchtvaart ondervraagd. Met een vertra ging van anderhalf uur kon het vliegtuig, dat uit München kwam, naar Cairo door vliegen. De Verenigde Staten zullen aan de Brit se autoriteiten „die verantwoordelijk zijn voor het handhaven van de orde op Cy prus", een nota zenden waarin zij hun be zorgdheid uitspreken naar aanleiding van de aanslag waarbij de Amerikaanse vice- consul in Nicosia om het leven is gekomen. MAKASSAR (ANP) In Makassar zijn de laatste dagen honderd personen overle den aan pokken. De plaatselijke gezond heidsdienst vreest, dat de epidemie zich zal uitbreiden omdat de bevolking onverschil lig staat tegenover de campagne tegen deze ziekte. Plet KNMI deelt mede: Terwijl het Azorenhogedrukgebied maar weinig van plaats verandert, heeft een uit loper ervan zich in de afgelopen 24 uur naar het gebied ten noorden van de Alpen verplaatst. De oude oceaanstoring, die gisteren boven Duitsland nog enkele on weersbuien veroorzaakte, heeft zich nu naar de Balkan teruggetrokken. Op de At lantische Oceaan komt nu een brede westelijke stroming voor, die zich tot West- Europa uitstrekt. Hierin bewegen enkele zwakke fronten mee, welke samenhangen met een depressie, die zich van de omge ving van IJsland naar de Noorse wateren verplaatst. Deze depressie wordt gevolgd door een rug van hoge druk, die in de loop van woensdag het weer in onze omgeving zal gaan beïnvloeden. Daarom worden en kele opklaringen verwach't. Aangezien de wind in de westhoek blijft, komt er geen belangrijke verandering in de temperatuur. In het westen van de oceaan bevindt zich een tamelijk diepe depressie, die zich vry langzaam in noordoostelijke richting ver plaatst. BONN (AFP) Naar aanleiding van een bericht uit Indonesië, dat besprekingen zullen worden gevoerd over de kwestie van de in Nederland verblijvende Ambo nezen tijdens het bezoek van de Indonesi sche minister van Buitenlandse Zaken Ruslan Abdulgani aan West-Duitsland heeft de Indonesische persattaché in Bonn verklaard, dat geen uitnodiging is gezonden aan een Ambonese leider voor een ontmoe ting met Abdulgani. Gisteren werd uit Djakarta gemeld, dat de Queljoe, een vooraanstaand leider van de Ambonezen, naar Europa zou komen om deel te nemen aan Nederlands-Indonesi sche besprekingen over deze en andere kwesties. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand M i .5 "O Sz s .8 re w SÜ'Ü SO Sp 2g CJ c Stockholm zwaar bew. z 19 0 Oslo zwaar bew. zo Kopenhagen zwaar bew. w 17 0 Aberdeen mist windst. 13 5 Londen zwaar bew. wzw 18 0,1 Amsterdam regen zzw 15 0,2 Luxemburg mist w 16 0,4 Parijs regen windst. 19 0,1 Bordeaux motregen z 19 0,1 Grenoble zwaar bew. ninw 13 1 Nice 'onbewolkt nw 22 0 Berlijn geheel bew. nmw 23 0,2 Frankfort zwaar bew. nw 20 0,2 München geheel bew. nnw 15 3 Zürich geheel bew. w 17 1 Genève half bew. zw 15 1 Locarno onbewolkt o 21 0 Wenen geheel bew. nnw 22 0 Innsbruck regen windst. 14 10 Rome onbewolkt ono 22 0 Ajaccio onbewolkt no 21 0 temp. 7 uur Den Helder motregen kr. zw 12 0,1 Ypenburg geheel bew. mat. z 13 0,1 Vlissingen geheel bew. zw 12 0,1 Eelde geheel bew. zzw 10 0,1 De Bilt geheel bew. mat. z 10 0,1 Twente geheel bew. mat. z 10 0,1 Eindhoven geheel bew. zzw 10 2 Vlv. Z.-Limb. geheel bew. zzw 11 6 Neerslag laatste 24 uur. GEEN REGEN VAN BETEKENIS Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in de Bilt, geldig van dins dagavond tot woensdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt, maar geen regen van betekenis. Later enkele verspreide opklaringen. Matige tot vrij krachtige westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 20 juni Zon op 4.21 uur, onder 21.06 uur. Maan op 18.43 uur, onder 2.20 uur. Maanstanden 23 juni 7.13 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 19 juni Hoog water: 0.34 en 13.09 uur. Laag water: 8.20 en 21.01 uur. Woensdag 20 juni Hoog water: 1.35 en 14.06 uur. Laag water: 9.20 en 22.00 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1