Garageknecht gevraagd Door loting aangewezen Tweede Kamerleden vakman 3 of A ADJUNCTCHEF N. V. HOUTHANDEL Sj. DE VRIES, HAARLEM slagersbediende Plaats een Groentje Standard Electric OPTICIEN VINK, Spekstr. nummer één administratieve kracht PRIMA VERKOOPSTER Amsterdamse Beurs inpaksters Energieke jongeman gevraagd een steno-typiste 9 Levensloop Vlagincident in Saarland Franse communisten zijn teleurgesteld Waarheid over Stalin ait bourgeois-persvernomen Eerste palen Prinsenbrug worden geheid Uitstel militaire dienst voor onderwijzers Roemeen Beldeanu neemt in Bern alle schuld op zich Bambang Sugeng ambassa deur bij de Heilige Stoel? In Hertme ontmoetten de Jansens elkaar Scheepvaart President Steynstraat 7 D Tel. 11747 (23878) Is een hondje V gemeubileerde villa GEMEUBILEERD HUIS ECHTPAAR (P.G.) GEVRAAGD FLINKE WERKSTER VEELZIJDIG ARTISTIEK ONTWIKKELD PERSOON SyhijlGMd ervaren oliestook-monteurs en electriciens centrale verwarmings monteurs N.V. PRESBURG - SCHOENEN LEERLING-VERKOPERS LEERLING-VERKOOPSTERS CHAUFFEUR BESTELLER MAGAZIJNBEDIENDE FACTURISTES MONTEURS HULPMONTEURS LEERLING-MONTEURS Wie geregeld een bril moet dragen ADMINISTRATIEVE KRACHT ENIGE ADSP. SCHRIJVERS FLINKE VERKOOPSTER LEERLING VERKOOPSTER MONTEURS plNSDAG 19 JUNI 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tot lid van de Tweede Kamer zijn na Kn hedenmorgen op het Centraal Stem bureau gehouden loting alsnog gekozen verklaard: Voor de K.V.P.: A. A. J. de Wolff, Breda; J H. W. van Koeverden, Buren en W. J. A. 'jiulders, Heerlen; Voor de P. v. d. A.: J. G. H. Tans, Maas tricht; ir. S. A. Posthumus, Rotterdam; A. van Rhijn, 's-Gravenhage; J. Blom, ^Graven ha ge; C. Kleijwegt, Nijmegen; A. p. Vermeer, Arnhem; mevrouw A. C. p|oegPloeg, Utrecht; W. I-I. Vermooten, Amsterdam, en mevrouw D. Heeroma Meilink, Amsterdam. Andreas Antonius Josephus fle Wolf is op 15 januari 1912 te Breda geboren. Hij be zocht de M.U.L.O.-school en volgde een 3-jarige cursus aan de sociale school van de K.A.B. De heer De Wolf is directeur van het ziekenfonds O.Z. te Breda en secretaris van de R.K. Ziekenfondsenbond in Neder land. Hij is ook werkzaam geweest op het terrein van het vakbondswezen; o.a. heeft hij het secretariaat van de R.K. Werklie denvereniging te Oudenbosch vervuld. In 1936 werd hij propagandist van het R.K. Werkliedenverbond in het bisdom Breda. In 1938 werd hij gekozen tot voorzitter van de diocesane organisatie. Na de bevrijding had hij een werkzaam aandeel in de weder oprichting van de Katholieke Arbeidersbe weging en de Katholieke Arbeiders Jeugd. Van laatstgenoemde organisatie was hij enkele jaren bestuurslid. Van 1945 tot 1949 was hij secretaris van de K.A.B. Tevens vervulde hij de functie van vice-voorzitter van de Kring Breda van de K.V.P. Wilhelm Jos Alexander Mulders is op 1 september 1899 te Schaesberg geboren. Hij doorliep de Ambachtsschool en volgde een bestuurderskursus van „Credo Pugno" van de K.A.B. De heer Mulders is mijnwer ker. Hij kwam in 1913 bij de Oranje Nassau Mijn II en later bij de Staatsmijn Wilhel- mina te Terwinselen. In de oorlog werd hij belast met de zorg voor jonge mijnwerkers op de Staatsmijn Emma. Sedert 1929 is hij bestuurslid van de Nederlandse Katholieke Mijnwerkersbond. Hij is plaatsvervangend ]iö van de Mijnindustrieraad en heeft zit ting in tal van adviescommissies van deze raad. Corstiaan Klepwegt is op 1 december 1899 ie Maassluis geboren. Hij bezocht de PARIJS (AFP) Zondag heeft zich in Saarbrücken een vlagincident voorgedaan. Er was een Duitse vlag gehesen op een ge bouw van een Frans kazernecomplex, dat ce Franse regering ter beschikking van het Saarlandse ministerie van Financiën heeft gesteld. Op last van de Franse autoriteiten moest de vlag verwijderd worden. Tegen deze verwijdering heeft de regering van Saarland geprotesteerd. In goedingelichte kringen in Parijs is vernomen, dat de Franse ambassadeur in Saarbrücken opdracht heeft gekregen niet op dit 'protest te antwoorden. In Parijs verklaarde men, dat de. fepetre ding van Saarland tot.de. Duitse boncTsrep.u-. bliek, die de Saarlandse autoriteiten zou den hebben willen manifesteren door het hijsen van de vlag, nog niet een feit is ge worden. De onderhandelingen zijn nog niet afgesloten en het akkoord moet nog door het Franse en het Duitse parlement worden goedgekeurd. PARIJS (Reuter) De Franse commu nistische partij heeft een verklaring uit gegeven, waarin het betreurd wordt dat de Franse communisten de waarheid over Stalin uit de „bourgeois pers" hebben moeten vernemen. Na Stalins positieve rol in de revolutie en zijn bijdrage tot het op richten van communistische partijen bui ten de Sovjet-Unie aangehaald te hebben- neemt de verklaring verder de veroorde ling van Stalins persoonlijkheid en politiek over. De Franse partij verbreekt hiermede een stilzwijgen van vier maanden en waagt het tevens critiek uit te oefenen op de erf genamen van Slalin. In de buitenlandse pers is grote aan dacht besteed aan de verklaring van de Italiaanse communistische leider Togliatti. De Parijse „Tempo" gebruikte de kop ..Kroesjtsjev maakt niemand meer bang, Togliatti valt hem aan". „Paris-Presse" vraagt zich of „is hij wijlen Togliatti of TogliaTito". Het Franse communistische orgaan „L'Humanité" maakte van de ver klaring geen melding, doch het Belgische communistische blad „Le Drapeau Rouge" gaf het bericht wel en noemt het „belang rijk". Het rechtse Franse blad „Aurora" vraagt zich af, of de verklaring Togliatti's laatste kreet is voordat hij in de schaduw verdwijnt, of dat hij de eerste steen voor een nieuw Titoïsme legt. Op deze laatste mogelijkheid zinspeelt ook „II Messagero", een te Rome verschijnend blad dat de re gering steunt. Het liberale Italiaanse blad „La Stampa" voorspelt „een zeer warme zomer voor de Italiaanse communisten", doelend op de mogelijkheid dat er voor het eerst meningsverschillen openlijk zul len worden uitgevochten. Onrust Op 30 juni zal een buitengewone bijeen komst van het Bulgaarse parlement worden gehouden. Westerse waarnemers te Wenen zijn van mening dat deze buitengewone vergadering waarschijnlijk verband houdt met de oproep tot „meer discipline", die kortgeleden in „Rabotnichesko Delo", het orgaan der Bulgaarse communistische par tij, is gedaan. Volgens te Wenen uit Sofia ontvangen berichten maakt de Bulgaarse regering zich ongerust over de onrust, die in Bul garije door de beslissingen van het twin tigste Russische partijcongres is ontstaan en de wijzigingen, die daarna in de Bul gaarse regering zijn aangebracht. Premier Tsjervenkov is afgezet op beschuldiging van het „aanmoedigen der persoonsver ering". Men meent, dat dit gepaard is ge gaan met krachtig verzet van het politie ke bureau der Bulgaarse communistische Partij. Er zou ook te Sofia een groeiend verzet bestaan tegen de „buitensporige critiek", die de beslissingen van het twin tigste Russische partijcongres hebben te weeg gebracht. „Christelijke Kweekschool op de Klokken- berg" te Nijmegen. Nadat hij onderwijzer was geweest bij het L.O. en het U.L.O. werd hij leraar bij het Middelbaar onder wijs. In 1929 werd hij benoemd tot leraar aan en korte tijd daarna tot directeur van de „Christelijke Kweekschool op de Klok- kenberg" te Nijmegen. In 1945 werd hij benoemd tot inspecteur van de onderwij zersopleiding en twee jaar later tot hoofd inspecteur. De heer Kleijwegt was lid van het hoofdbestuur van de Nederlandse Volksbeweging en is vice-voorzitter van de P. v. d. A. Hij werd in 1946 gekozen tot lid van de Provinciale Staten van Gelder land. De heer Kleijwegt was jarenlang ouderling van de Nederlands Hervormde Kerk en lid van de Generale Synode van dit kerkgenootschap. Vind tikt Friese V arkensmarkt afgesloten Naar wij vernemen wordt de weg onder het viaduct van de Friese Varkensmarkt naar het Prinsen Bolwerk afgesloten. Dit is een gevolg van de eerste grote werken voor de bouw van de Prinsenbrug over het Noorder Buitenspaarne. Er worden namelijk niet minder dan 94 palen aangevoerd van zeven meter lengte voor de keermuur tussen de oprit van de Prinsenbrug en de spoorbrug en 82 palen van tien en ruim twaalf meter voor de fun dering van de oprit (westelijk landhoofd) zelf. Met heien wordt volgende week be gonnen. Aan hen, die hebben deelgenomen aan de spoedcursussen voor het behalen van de lagere akte als onderwijzer en die op die grond uitstel van eerste oefening hebben gekregen, zal op hun verzoek verlenging van dit uitstel worden verleend voor het schooljaar 1956-'57 mits zij vóór 1 oktober 1956 een betrekking vervullen aan een twee- of driemansschool. Zij die reeds een oproeping tot opkomst in werkelijke dienst hebben en nog geen dergelijke betrekking vervullen, kunnen een verzoek indienen om uitstel tot 1 oktober 1956, teneinde als nog naar zulk een betrekking te kunnen solliciteren. Na het schooljaar 1956-'57 zal, mede gelet op de moeilijkheden van de scholen, worden nagegaan, in hoeverre verder uit stel kan worden verleend voor het school jaar 1957-1958. De onderwijzers, aan wie in 1955 uitstel van eerste oefening is verleend voor het schooljaar 1955-'56 kunnen onder dezelfde voorwaarden verlenging van dit uitstel krijgen, voor zover zij niet reeds eerder meer dan een schooljaar uitstel hebben gekregen en voor zover zij zijn geboren in de jaren 1935 of 1936. Hieronder vallen niet degenen, die sedert 1954 als gevolg van hun betrekking bij het lager onder wijs van jaar tot jaar vrijstelling hebben gekregen. Deze laatste categorie blijft de vrijstelling houden, mits wordt voldaan aan de voorwaarden, waaronder zij is ver leend. BERN (Reuter) Beldeanu, de leider der vier Roemeense bannelingen die in februari van het vorig jaar een aanslag op de Roemeense legatie in Bern pleegden, heeft verklaard het te betreuren voor een Zwitsers gerechtshof gedaagd te zijn. In dien hij door Roemenen berecht was had hij een trotser houding kunnen aannemen. Hij zei de dood van de chauffeur Setu te betreuren, doch voegde hier aan toe dat deze op de nominatie stond om in een Roe meens concentratiekamp opgesloten te wor den. Beldeanu zei ook, dat, als hij zich niet aan de Roemeense autoriteiten kon overge ven, in ruil voor de vrijlating van poli tieke gevangenen, hij tenminste de straf van zijn medeplichtigen op zich wilde ne men, omdat hijzelf de grootste verantwoor delijkheid droeg. De vijf Zwitserse rechters zullen op 21 juni uitspraak doen. Een der verdedigers zei van oordeel te zijn, dat Beldeanu te goeder trouw had gedacht, dat het Roe meense gezantschap te Bern een centrum voor spionage in West-Europa was. Hij herinnerde er aan, dat enige jaren geleden een voormalige handelsattaché van deze legatie, een zekere Vitzianu, door het Zwitserse federale hof wegens het verga ren van politieke inlichtingen was veroor deeld. DJAKARTA (United Press) Het Dja- kartase blad „Keng Po" verneemt van goed ingelichte bronnen, dat de voormalige stafchef van het Indonesische leger, Bam- bang Sugeng, volgende maand benoemd zal worden tot ambassadeur van Indonesië bij de Heilige Stoel. Bambang Sugeng zou zijn benoeming na de terugkeer van president Sukarno in Djakarta ontvangen. 3-3 Nederl.'47 3 Nedl. 1962/'64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hrtogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 91% 95% 269% 331 245 328 432 309% 294 180% 414 315 809% 798% 98% 185% 194% 292 120 136 235 196 218 220 74% 148 56% 43% 80% 46% Openings koersen 91% 95% 268 331 245 325 432 310 292 180% 411% 315 803 791 99 185% 190% 292 119 135 235 196 218 220 73% 146% 55 43% 80% 45% Jansens uit heel het land waren zaterdag in het openluchttheater te Hertme bijeen gekomen om samen een Jansendag te hou den. Het plan voor het houden van deze dag trok tot ver over de grenzen van ons land de aandacht. Gouverneur E. G. Jansen uit Kaapstad heeft zijn hartelijke instemming betuigd met de „saamtrek" der Jansens, Jan sens uit Duitsland lieten van zich horen en een te Antwerpen wonende Jansen vond het idee zo aardig, dat hij de organisatoren 1000 stuurde. De familie Jansen uit Amster dam, 17 in getal, was ter viering van een bruiloft naar Hertme gekomen; een gezin van 13 Jansens uit Kerkdriel was ook pre sent. Er heerste de sfeer van een groot fami liefeest. Mr. G. Jansen, oud-burgemeester van Hen gelo, zei in een toespraak, dat de Jansens door hun elan en geestdrift het werk van het openluchttheater te Hertme tot een succes willen maken. Het Twentse cultuurcentrum verdient namelijk meer dan locale bekend heid. De Jansens is de eer te beurt gevallen de eersten te zijn om te beseffen, wat in Hertme wordt gepresteerd. Een orkest onder leiding van Guus Jansen musiceerde in een tent, waar de Jansens het zich in alle opzichten gezellig maakten. Een Jansen trad op als conferencier, Jansens schonken koffie en andere Jansens presen teerden gebak, en de Jansens die niet hadden kunnen komen, hadden geschenken gezon den om naamgenoten een plezier te doen. Des middags woonde men een voorstelling bij van „Prinses Turandot", gespeeld door Twentse amateurtonelisten. Amstelbrug, 16 te Amsterdam. Amslelvaart, 16 v. Amsterdam n. Albany. Annenkerk, 17 te Amsterdam. Abbedijk, 17 v. Los Angeles n. Balboa. Albireo, 17 v. Port Said n. Genua. Algenib, 18 te Port Elizabeth. Alphard, 18 te Rotterdam. A ver dijk, 17 te Antwerpen. Almdijk, 18 te Le Havre. Amstelvliet, 18 te Rastanura. Antonia, 19 te Tjilatjap. Albireo, 18 v. Port Said n. Genua. Alcyone, 18 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Aldabi, 19 te Santos. Alhena, 19 te Rio de Janeiro. Amsteldijk, 18 v. Houston n. Le Havre. Arkeldijk, pass. 18 Scillys n. New Orleans. Bawean. 18 te Belawan. Boschfontein, pass. 18 Gibraltar n. Marseille. Boskoop, pass. 18 Startpoint n. Vlissingen. Both, verm. 18 v. Tj. Priok n. Benkulen. Blijdendijk, verw. pass. 19 Vlissingen n. Antw. Caltex Rotterdam. 17 v. Sidon n. Rotterdam. Cistula, 17 v. Port Said n. Rotterdam. Caltex Pernis, 19 te Vlissingen. Caitex'Utrecht, pass. 18 Kp. Vincent n. R'dam. Cinulla, pass. 18 Landsend n. Rotterdam. Cradle of Liberty, pass. 18 Perim n. Suez. Camerounkust, 16 te Monrovia. Cradle of Liberty, 16 200 m. n. Socotra n. Suez. Corilla, 18 470 m. z.z.w. Okinawa n. Kobe. Castor, 17 170 m. w.z.w. Funchal n. Barbados. Caltex Nederland, 19 te Pta. Cardon. Coryda, 19 te Curacao. Delfshaven, 18 te Narvik. Dorestad, 17 640 m. w.zw Flores Az. n. R'dam. Esso Den Haag, pass. 18 Pt. Sudan n. Antwerpen. Eemdijk, 17 te Rotterdam. Esso Amsterdam, pass. 18 Vlissingen n. Antw. Esso Rotterdam, 18 260 m. z.z.w. Ouessant naar Antwerpen. Ea, 19 te Thameshaven. Eos, 18 v. Alexandrië n. Livorno. Esso Nederland, 18 v. Bandarmashur n. Fawley. Farmsum, 20 verm. te Le Havre v. Mobile. Guineekust, 18 v. Lagos n. Calabar. Ganymedes, 17 v. Aruba n. Cristobal. Gordias, 16 te Amsterdam. Hersilia, 18 te Trinidad. Hilversum, 18 v. Kuweit n. Aden. Helicon, 17 v. Amsterdam n. w.-Indië. Hecuba, 18 v. Baltimore n. New York. Ilos, 17 te Amsterdam. Itersum. 18 v. Accra n. Lagos. Ivoorkust, 17 te Amsterdam. Indrapoera, pass. 18 Daedalus n. Aden. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 18 Malta n. A'dam. Kalydon, 18 te Glasgow. Kinderdijk, 17 v. Antwerpen n. New York, Korovina, 17 te Stanlow. Kenia, 18 v. Liverpool n. Curacao. Kalinga, .18 te Rotterdam. Katelysia, pass. 18 Oporto n. Abadan. Kota Gede, 19 te Port Said. Kota Agoeng, 18 te Safaga. Khasiela, pass. 18 Jamaica n. Curacao. Krebsia, 19 v. Fao n. Balikpapan. Larenberg, 19 te Amsterdam. Lekhaven, pass. 18 Ouessant n. Las Palmas. Leersum, 20 verm. te Jacksonville n. N. Orleans. Lutterkerk, 18 v. Suez n. Dubai. Langkoeas, pass. 18 Perim n. Djeddah. Lawak, 19 te Port Elizabeth. Maasland, 17 te Amsterdam. Manoeran, 18 te Marseille. Marpessa, 18 te Pta. Cardon. Maas, 18 v. Ferrol n. Tunis. Meerkerk, 18 te Antwerpen. Meliskerk, 18 250 m. w. Minikoy n. Penang. M.vonia, 18 v. Surabaja n. Pladju. Metula, 18 v. Kobe n. Miri. Mitra, 19 te Fredericia. Moordrecht, pass. 18 Recife n. Aruba. Maasdam, 18 v. Rotterdam, 19 te Le Havre. Noordam, 17 te Rotterdam. Nestor, 18 v. Curacao n. Mobile. Nigerstroom, 18 v. Lagos n. Takoradl. Oldekerk, pass. 18 Kp. Vilano n. Las Palmas. Oranje, pass. 18 Kp. Vincent n. Port Said. Ovula, 19 te Makassar. Omala, 18 te La Spez'ia. Ouwerkerk, 18 v. Alexandrië n. Genua. Prins Alexander, 18 te Hamburg. Prins Willem 4, 18 te Le Havre. Peperkust, 17 te Amsterdam. Prins Willem v. Oranje, 18 te Amsterdam. Plancius, 18 te Tj. Priok. Phrontis, pass. 18 Finisterre n. Amsterdam. Perna, 18 150 m. o. Str. Balabak n. Pladju. Parkhaven, 18 v. Rio de Janeiro n. Santos. Poseidon, pass. 18 Azoren n. Rotterdam. Prins Maurits, 18 v. Breinen n. Glasgow. Pieter S, 19 v. Swansea te Amsterdam. Ridderkerk, 16 te Schiedam. Reyniersz, 19 te Surabaja verw. Rijndam, 21 te Cobh verw. Raki, 17 v. Tj. Priok n. Kidjang. Roepat, 18 te Bais. Stad Haarlem, 17 v. Wabana n. Glasgow. Sirrah, 19 te Melbourne verw. Sunetta, 18 v. Dar Es Salaam n. Bombay. Sabang, 19 te Singapore. Sarpedon, 18 te Guanto. Senegalkust, 18 te Bordeaux. Stad Maassluis. 19 te Narvik. Slamat N, 17/18 te Singapore. Stanvac Djirak, 17 te Sungeigerong. Stad Rotterdam. 19 te Glasgow verw. Sibajak, 19 te Napels. Solon, 18 v. Madeira n. Amsterdam. Stad Vlaardingen, 18 v. Wabana n. Rotterdam. Schelpwijk. 19 v. Banias n. Genua. Tabinta. 23 te Amsterdam verw. Tjipanas, 19 te Kaapstad. Tankhaven 2, 18 te Sungeigerong. Tankhaven 3, 18 te Singapore. Tiberius, 16 920 m. w.z.w. Flores Azoren naar San Thomas. Trajanus, 17 110 m w. Ouessant n. Amsterdam. Tasman, 18 te Tj. Priok. Tjiwangi, 18 te Semarang. Talisse, pass. 18 Gibraltar n. Alexandrië. Ternate, 18 te Bandarmashur. Tomori, pass. 18 Ouessant n. Rotterdam. Van Neck, 18 te Surabaja. Willem Ruys, 19 te Colombo. Waibalong, 18 te Kupang. Wonogiri, 18 v. Assab n. Port Sudan. Willem Barendsz, 18 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Woensdrecht, 18 v. Pta. Cardon n. Ceuta. Zuiderzee, 16 960 m. n.w. Midway eil. n. west kust V.S. Zijpenberg, pass. 19 Kp. Finisterre n. Freetown. KLEINE VAART Alcetas, 16 v. Le Havre n. Bordeaux. Appingedam, 18 v. Amsterdam te Antwerpen. Amigo, 18 v. Fur te Colchester. Audacia, 18 v. Rotterdam n. Jersey. Bab T., H v. Ostrand te Stocka. Castor, 17 v. Madeira n. Barbados. Crescendo, 18, v. Hamburg te Rotterdam. Concepcion, p. 17 Vlissingen, Hamburg n. Antw. Draco, 17 v. Venetië n. Triëst. Dubhe, 18 v. Gefle te Rotterdam. Deo Favente, 18 v. Aarhus te Amsterdam. De Ruyter, 18 v. Gent te Middelfart. Daniel," 18 v. Oxelosund n. Kingslynn. Deni. 18 v. Odense n. Londen. Deo Favente, 18 te Amsterdam n. Kopenhagen. Eilewoutsdijk 18 v. Rott. te Newport. Elisabeth Roorda, 18 v. Rott. te Flensburg. Escaut, 18 v. Ornskoldsvik te Londen. Ferocia, v. 18 v. Safi n. Les Sables d'Olonne. Hera, 16 v. Demarara n. Cd. Bolivar. Hermes, 18 te Antwerpen n. Rotterdam. I-last I, 18 v. Kingslynn n. Goole. Ida Pieter, 20 v. Hamina te Dublin verw. Joost, 15 Kiel gepass. n. Ostrand. Jan Kreumer, verm. 19 v. Rott. n. Londen. Julia Anna, 18 v. Vorga te Amsterdam. Kaap Falga, 16 v. Amsterdam n. Vilvoorde. Kaap St. Vincent, 14 Kiel gepass. n. Waya. Larix, 16 v. Rotterdam n. Domsjo. Leuvehaven, 19 v. Gothenburg te Rott. verw. Midas, 17 te Genua n. Barcelona. Meres N, 18 v. Axuncion te Concepcion. Margriet Anja, 18 v. Haifa te Tel Aviv verw. Mercurius H. verm. 18 v. Laseinesurmer n. Oran. Notos, 16 te Patras n. Piraeus. Nettie, 17 v. Seaham te Hobro. Netta, p. 18 Vlissingen, Hamburg n. Antwerpen. Naussauhaven, 18 v. Rotterdam te Gothenburg. Nieuwehaven. 18 v. Antw. te Kopenhagen. Olwe. 18 v. Londen n. Rotterdam. Pionier, 18 v. Londen n. Rotterdam. Plato, 17 v. Oporto n. Amsterdam. Pavo, 12 v. Domsjo n. Zaandam. Ponza, 14 v. Sikea n. Zaandam. Ransel, 18 v. Londen te Southampton. Silvaplana, p. 18 Kiel n. Malmoe. Strabo, 18 te Amsterdam n. Rotterdam. Trito, 18 v. Dublin te Amsterdam. Tilly, 14 v. Domsjo n. Zaandam. Vrijburgh. p. 18 Ouessant n. Duinkerken. SLEEPVAART Sleepboot Cycloop, 16 530 m. ono Bermudas n. La Pallice met drie bakken. Sleepboot Noordholland. 16 335 m no Fayal n. La Pallice met drie bakken. Sleepboot Rode Zee, 17 te Vlgo. Sleepboot Blankenburgh, 16 v. IJmuiden te Maassluis met twee trawlers. Sleepboot Ebro, 17 220 m zo Kingston Jam n. New Orleans. Sleepboot Goeree, 16 v. Gibraltar n. Rouaan zonder sleep. Sleepboot Hudson, 16 170 m w ten o. Kreta n. Rotterdam met twee bakken en molen. Sleepboot Loire met sleepboot Poolzee, 17 70 m. n ten o Pitboei n. Gothenburg met Erllng Borthen. Sleepboot Noordzee, 16 65 m. no Massawah n. Rott. met baggermolen. Sleepboot Witte Zee, 16 110 m. no Massawah n. Rotterdam met drie bakken. Sleepboot Zwarte Zee, 16 v. Gibraltar n. Savona met twee tankers. Het voordeligste adres voor uw bouw- en timmerhout, bewerkt en onbewerkt, boards (hardboard in prijs verlaagd), deuren, triplex, schuttingpalen, rondhout en bezaagde, tegelboard in wit, crème en groen, kastplanken, Houtworm- en Kleur-Copperant, een prachtmiddel. ZAGER 1} en SCHAVER 13 BIJ U AAN KOMEN LOPEN Plaats een Groentje Te huur gevraagd: door echtpaar met 4 kinde ren (1—7 jr.) bij voorkeur in de omgeving Haarlem, Over- veen, Bloemendaal, Aerden- hout, Liefst met centr. verw. voor de periode begin febr. tot einde juli 1957. Brieven met voll. inlichtingen worden gaarne op luchtpostpapier in gewacht onder letters A.B. aan Boekhandel J. M. de Wit, Bloemendaal. Doktersgezin met 2 school gaande kinderen vraagt te huur van 1 t/m 20 juli. Telefoon 36438. Man: als huisknecht/chauf feur, die tevens goed bekend moet zijn met het onderhoud van de tuin. Vrouw: in de huish., goed kunnende koken. Alleenstaande vrouw, event, moeder en/of dochter komen ook in aanmerking. Voorkeur genieten zij, die reeds een dergelijke functie bekleed hebben. Bij gebleken ge schiktheid, na proeftijd, is een woning aanwezig. Brieven onder letters SMH aan Nijgh Van Ditmar, Ad vertentiebureau, Rotterdam. Gevraagd: voor schoonhouden van de winkel op woensdagmidd. en donderdagmidd. Fa. C. BOOY Zn., Barrevoetestraat 17, H'lem. Voor licht en eenvoudig in- pakwerk in prettige omge ving kunnen nog enige gepl. worden. Beginloon met premie f 30.tot f 35.per week, stijgend tot f 40.per week. Aanm. RIDS, Gael- straat 2 A, Haarlem. Gevraagd: aankomende Vleesliouwerij „Elswout" Ramplaan 36 - Haarlem zoekt functie of vorm van samenwerking met financiële deelname. Brieven no. 2824,bur. v. d. bl. SCHOTERWEG 5-7 Bij de N.V. Technische Mij. Heringa Wuthrich Haarlem - Zjjlweg 133 kunnen in de afdeling oliebranders geplaatst worden Ook kunnen geplaatst worden. Bij het DIESELGEMAAL van RIJNLAND te Spaarndam kan worden geplaatst een Salaris vakman B: 63.84 70.08 per week; Salaris vakman A: 68.64 74.88 per week. Naar gelang van opleiding en ervaring zal de benoe ming in een dezer rangen geschieden op arbeids overeenkomst. Na gebleken geschiktheid kan aanstelling in vaste dienst volgen. Dienstwoning beschikbaar. Sollicitaties in persoon of schriftelijk zo spoedig mogelijk bij de Technisch-ambtenaar van Rijnland te Spaarndam, Spaarndammerdijk 23. vraagt voor direct Schriftelijke of persoonlijke aanbiedingen: Grote Houtstraat 29, Haarlem. GROSSIERDERIJ D. W. KOOPEN EN ZOON Nieuwe Groenmarkt 13 vragen voor direct bij VOLLAERTS SCHOENMAGAZDN Anegang 12 - Haarlem. Zij, die belangstelling hebben voor een modevak in het betere genre en hierin tevens als verkoper willen worden opgeleid, vinden bij ons een inte ressante werkkring. Pers. sollicitaties: 's avonds van 67 u. Anegang 12. 's-GRAVENHAGE TELEFONIE TELEGRAFIE RADIO GELIJKRICHTERS VRAAGT voor de afdeling Installatie telefoonapparatuur Gevarieerd en leerzaam werk. Goede vooruitzichten. Aanmelden dagelijks bij de Chef monteur van de NED. STANDARD ELECTRIC MIJ. N.V. Telefooncentrale P.T.T., Zijlstraat 44, Haarlem \S* West of England Woollens. Colbertcostuums naar maat vanaf 300. Exclusieve sportcombinaties van real Irish en Scotch tweed naar maat 250. Ready Made Sportcolberts vervaardigd in eigen ate liers van 95.tot S 135. behoeft zich niet te plagen door een zonne bril voor zijn gewone bril te plaatsen. Men kan in een tweede montuur zonwerende glazen plaatsen van dezelfde soorten sterkte als men nodig heeft. Men heeft dan tevens het voordeel een vol waardige reservebril te bezitten. LEVERANCIER AAN ALLE ZIEKENFONDSEN Werf Conrad en Stork Hijsch N.V. te Haarlem biedt plaats aan een voor haar FACTUREN-CONTROLE Hierbij wordt gedacht aan een nauwge zette werker van circa 30—35 jaar, die door ervaring en boekhoudkundig inzicht in staat zal zijn deze verantwoordelijke functie te vervullen. Sollicitaties richte men aan de perso neelsafdeling van Conrad-Stork, Waar- derweg 80 te Haarlem. Werf Conrad en Stork Hijsch N.V. te Haarlem biedt plaats aan een voor haar EXPEDITIE Voor deze functie wordt een en thousiaste kracht van circa 35 jaar gezocht, die zich reeds een ruime ervaring op het gebied van expe ditie en transport verworven heeft. Tevens heeft zij plaatsingsmogelijkheid voor een manlijke van ongeveer 2025 jaar voor haar calculatieafdeling. MULO-opleiding en ervaring in een soortgelijke werkkring strek ken tot aanbeveling. Sollicitaties richte men aan de perso neelsafdeling van Conrad-Stork, Waar- derweg 80 te Haarlem. LEVENSMIDDELEN-IMPORTKANTOOR vraagt voor spoedige indiensttreding in bezit van diploma steno-typen. Diploma Nederlandse en Engelse handelscorrespondentie strekt tot aanbeveling. Leeftijd 2225 jaar, ongehuwd. Interessante werkkring, goed salaris. Vakantie voor dit jaar wordt geregeld. Schriftelijke sollicitaties met volledige inlichtingen omtrent levensloop, ervaring enz. met bijvoeging van copie-getuig- schriften, alsmede een recente pasfoto te richten onder no. 829 Adv. Bur. Palm. Sarphatikade 10, Amsterdam. Ten kantore van de ONTVANGER DER DIR. BEL. te HAARLEM kunnen worden geplaatst ter opleiding tot ambtenaar. Leeftijd beneden 25 jaar. Bij voorkeur U.L.O.-opleiding. Sollicitaties persoonlijk of schriftelijk te richten aan boven genoemd kantoor. Klein Heiligland 84, Kamer 1. GEVRAAGD voor corsetten en lingerie. COTEX, Anegang 25, Haarlem, Tel. 18118 Aanmelden: HAARLEMSCHE AUTO CENTRALE, Jans- weg 915, Haarlem. Bjj ons is plaats voor: Aanmelding: woensdagavond 68 uur. I'NOEItlf ÖINOi v/'h Brinkman, Telef. 21413, Anegang 19, Haarlem Bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEISBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND kunnen in het district Kennemerland worden geplaatst voor montage-, controle-, onderhouds- en reparatie- werk in de netten te Bloemendaal en Zandvoort. Diploma A.B.S. en V.E.V. sterkstroom-monteur of -hulpmonteur gewenst. Brutoloon: 3.319,68 3.893,76 p. jaar. Aanstelling boven minimum is mogelijk. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directie, Ign. Bispincklaan 19 te Bloemendaal.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3